ROTHLEHNER – najlepszy sprzęt, najlepszych producentów

Mająca swoją siedzibę w Skawinie (Małopolskie) firma Rothlehner – podesty ruchome sp. z o.o jest jednym z dystrybutorów największych światowych producentów różnego typu podnośników koszowych i zwyżek. Firma od 20 lat działa w Polsce, jednak dzięki byciu częścią Grupy Rothlehner dysponuje ponad czterdziestoletnim doświadczeniem i międzynarodowymi doświadczeniami w sprzedaży podnośników i świadczeniu usług z nimi związanych.

rothlehner4 1024x768 ROTHLEHNER – najlepszy sprzęt, najlepszych producentów

W swoim portfolio firma posiada podnośniki nożycowe, przegubowe i teleskopowe, podnośniki koszowe na samochodach, podnośniki masztowe oraz ładowarki teleskopowe. W sprzedaży dostępne są różne warianty wspomnianych podnośników – samobieżne, na przyczepach lub autach, zaopatrzone w gąsienice, z silnikiem elektrycznym lub spalinowym. Różnorodność wariantów zapewnia swobodę wyboru i pozwala na dobór sprzętu najlepiej dostosowanego do rodzaju pracy wykonywanej przez użytkownika.

Przy wyborze sprzętu do prac wysokościowych pomagają klientom przedstawiciele Rothlehner, którzy nie tylko doskonale znają ofertę firmy, lecz posiadają wieloletnie, praktyczne doświadczenie. Jeżeli wśród dostępnych maszyn klient nadal nie znajdzie rozwiązania odpowiadającego jego wymaganiom i warunkom pracy, firma Rothlehner może wykonać podnośnik „na miarę”. Pamiętając o tej możliwości, warto jednak najpierw poznać rozwiązania standardowe.

Podnośniki nożycowe
Ten typ podnośnika znakomicie sprawdza się zarówno przy pracach prowadzonych we wnętrzach budynków, jak i na zewnątrz. Maksymalna wysokość robocza poszczególnych modeli wynosi od 5 – 20 metrów. Do największych zalet tego typu rozwiązania należy podnoszenie w pionie (można na nich pracować przy pionowej ścianie), mały promień skrętu (idealny do prac magazynowych czy konserwatorskich), łatwa, intuicyjna obsługa.
Dodatkowo podnośniki posiadają wysuwany kosz, który znacząco zwiększa zakres w jakim mogą być prowadzone prace. Jeżeli zachodzi taka potrzeba podnośnik można wyposażyć we sporniki, które zwiększą jego stabilność.

Podnośniki przegubowe
Idealny podnośnik do wszelkich prac wymagających dużego zasięgu bocznego. Niezastąpiony przy pracach konserwacyjnych hal sportowych czy magazynowych. Podnośniki tego typu mogą być również stosowane przy pracach budowlanych i wykończeniowych. Podnośniki zaopatrzone są w silniki elektryczne. Cechuje je bardzo mały promień skrętu pozwalający na łatwe manewrowanie.
Podnośnik posiada bardzo prostą, ale solidną konstrukcję, co ułatwia jego konserwację i serwisowanie. Zakres maksymalnych wysokości roboczych dla poszczególnych podnośników waha się w zakresie od 11 do 25 metrów.

Podnośniki teleskopowe
Podnośnik teleskopowy jest utożsamiany z niezawodnością, jednak posiada wiele innych cech niezastąpionych w czasie prac wysokościowych. Podnośniki tego typu posiadają bardzo duży zasięg boczny oraz możliwość obrotu w zakresie 360º, co znacząco ułatwia prowadzenie prac. Znakomicie sprawdzają się zarówno we wnętrzach, jak i w terenie dzięki napędowi na wszystkie koła z blokadą mechanizmu różnicowego.

Podnośniki na przyczepach
Są to podnośniki, które doskonale zastępują rusztowania. Do ich zalet należy duża mobilność i mała waga, co sprawia, że z łatwością można nimi manipulować w miejscu pracy. Podnośniki idealnie nadają się do prac, które wymagają dużej wysokości oraz znacznego zasięgu bocznego. Pomimo lekkości całego rozwiązania, podnośniki są bardzo trwałe i bezpieczne, m.in. dzięki wyposażeniu ich we wsporniki. Maksymalna wysokość robocza poszczególnych modeli sięga od 12 do 30 metrów.

Podnośniki na autach
Podnośnik zamontowany na aucie to rozwiązanie, które docenią wszyscy klienci pracujący w terenie, których praca wymaga dużej mobilności. Znakomicie sprawdzają się przy pracach z sieciami nadziemnymi, konserwacji nadajników, zmianie reklam na bilbordach, konserwacji kamer przemysłowych.
Rothlehner oferuje podnośniki teleskopowe i przegubowe o wysokościach roboczych od 12 do 36 m. Podnośniki są montowane na autach dostawczych i ciężarowych, m. in. Takich marek jak: Ford, Nissan, Iveco, VW, Mercedes-Benz, MAN czy ISUZU.

Podziel się!
    Ten wpis został opublikowany w kategorii Sprzęt i technologie budowlane. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

    Dodaj komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

    *

    Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>