Infolinia: 58 732-70-70

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
3531z ostatnich 7 dni
14149z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej

Przedmiot:

Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej

Data zamieszczenia: 2019-10-04
Dane kontaktowe Zamawiającego: Urząd Statystyczny w Katowicach
ul. ul. Owocowa 3
40-158 Katowice
powiat: Katowice
tel. 32 77 91 200, faks 32 77 91 300
Województwo: śląskie
Miasto: Katowice
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2019-11-04 10:00:10 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Urzędu Statystycznego w Katowicach oraz jego Oddziału w Częstochowie
1. Przedmiotem zamówienia jest usługa dystrybucji energii elektrycznej świadczona przez Operatora Systemu Dystrybucji (OSD) obejmująca: a) transport energii elektrycznej siecią dystrybucyjną OSD w celu dostarczania energii elektrycznej do miejsc dostarczenia wskazanych przez Zamawiającego, b) utrzymanie ciągłości i niezawodności dostaw energii elektrycznej, c) utrzymanie parametrów jakościowych energii elektrycznej. 2.Usługi dystrybucji energii elektrycznej świadczone będą na potrzeby Urzędu Statystycznego w Katowicach do następujących miejsc dostarczenia: a) Urząd Statystyczny w Katowicach ul. Owocowa 3, 40-158 Katowice b) Urząd Statystyczny w Katowicach - Oddział w Częstochowie Al. Niepodległości 20/22,42-216 Częstochowa

Dokument nr: 550210656-N-2019, KCE-WAD.271.1.2019

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust.1 pkt 1 lit.a ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Zgodnie z art.67 ust.1 pkt 1 lit.a Prawo zamówień publicznych (Pzp) Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z okoliczności: - dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze, jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. Ustawa Prawo energetyczne definiuje dystrybucję jako transport energii elektrycznej sieciami dystrybucyjnymi w celu ich dostarczenia odbiorcom. Dystrybucją energii elektrycznej zajmuje się Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD). Zgodnie z definicją OSD jest to przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się dystrybucją energii elektrycznej, odpowiedzialne za ruch sieciowy w systemie dystrybucyjnym elektroenergetycznym, bieżące i długookresowe bezpieczeństwo funkcjonowania tego systemu, eksploatację, konserwację, remonty oraz niezbędną rozbudowę sieci dystrybucyjnej, w tym połączeń z innymi systemami elektroenergetycznymi. Podmiotem świadczącym usługi przesyłania i dystrybucji energii elektrycznej powinien być podmiot, do którego sieci przyłączone są nieruchomości Zamawiającego. O ile istnieje możliwość wyboru sprzedawcy energii o tyle brak jest możliwości wyboru przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się świadczeniem usług dystrybucji bądź przesyłania energii elektrycznej. Zgodnie z art. 32 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo energetyczne uzyskania koncesji wymaga wykonywanie działalności gospodarczej w zakresie przesyłania lub dystrybucji energii elektrycznej. Operatorem Systemu Dystrybucyjnego dla Urzędu Statystycznego w Katowicach i jego Oddziału w Częstochowie jest TAURON Dystrybucja S.A. Przedmiotowe zamówienie z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze może być świadczone przez w/w Wykonawcę.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
TAURON Dystrybucja S.A., , ul.Lwowska 23, 40-389, Katowice, kraj/woj. śląskie

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2020

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.