Infolinia: 58 732-70-70

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
3899z ostatnich 7 dni
15451z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Przyłączenie do sieci dystrybucyjnej obiektu

Przedmiot:

Przyłączenie do sieci dystrybucyjnej obiektu

Data zamieszczenia: 2019-10-23
Dane kontaktowe Zamawiającego: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej
ul. Pl. M. Curie-Skłodowskiej 5
20-031 Lublin
powiat: Lublin
tel. 815 375 965, faks 815 375 965
Województwo: lubelskie
Miasto: Lublin
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2019-11-23 14:00:03 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Przyłączenie do sieci dystrybucyjnej obiektu - zasilenie podstawowe Instytut Pedagogiki UMCS
Przyłączenie do sieci dystrybucyjnej PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna instalacji odbiorczej Podmiotu Przyłączanego - obiektu Instytut Pedagogiki UMCS, przy ul. Głębokiej w Lublinie, działka nr 2/81, zakwalifikowanego do III grupy przyłączeniowej, o mocy 500 kW, zgodnie z warunkami przyłączenia nr 18-C0/WP/00135 i przy planowanym poborze energii elektrycznej w ilości 45 000 kWh rocznie

CPV: 65310000-9

Dokument nr: 550226892-N-2019, WR/89-2019/DOP-p

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67. ust. 1 pkt 1) lit. a) ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
W związku z zaawansowaniem prac projektowych, a w ich konsekwencji wykonanie robót budowlanych dla obiektu Instytutu Pedagogiki UMCS, konieczne jest wykonanie nowego przyłączenia dla jego wewnętrznej instalacji do sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej. Zamówienie na przyłączenie do sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej może zostać udzielone jednemu wykonawcy tj.: PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna, albowiem jest on wyłącznym właścicielem całej sieci dystrybucyjnej energii elektrycznej w Lublinie. Mając na uwadze powyższe, w przedmiotowej sprawie zastosowanie znajduje art. 67 ust. 1 pkt. 1) lit. a) pzp, gdyż przedmiot zamówienia dotyczy sektora gospodarki, gdzie istnieje trwały i nieprzezwyciężalny monopol o charakterze obiektywnym. Zgodnie z art. 67. 1. pkt 1) lit. a) pzp Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Stosownie do art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. prawo energetyczne (tekst jednolity Dz.U. z 2019 r. poz. 755, zwana dalej pr. en.) przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się przesyłaniem lub dystrybucją energii, jako że działa w warunkach monopolu naturalnego, jest obowiązane do zawarcia umowy o przyłączenie do sieci z podmiotami, które się o to ubiegają. Koszty prac projektowych i prac związanych z przystosowaniem swoich obiektów do przyłączenia ponosi PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna, natomiast Zamawiający zobowiązany jest uiścić opłatę przyłączeniową. Opłata ta ma charakter publicznoprawny i podobnie jak umowa z przedsiębiorstwem energetycznym o przyłączenie do sieci (art. 7 ust. 1 pr. en.) jej zapłata jest warunkiem koniecznym do realizacji przedmiotowego zamówienia oraz zawarcia w przyszłości umowy w sprawie dostawy energii elektrycznej. Zamawiający uznał za zasadne udzielenie zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
PGE Dystrybucja Spółka Akcyjna, kancelaria.ol@pgedystrybucja.pl, ul. Garbarska 21a, 20-340, Lublin, kraj/woj. lubelskie

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2020

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.