Infolinia: 58 732-70-70

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
116z dziś
2565z ostatnich 7 dni
11737z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Usługi utrzymania oświetlenia ulicznego

Przedmiot:

Usługi utrzymania oświetlenia ulicznego

Data zamieszczenia: 2018-07-11
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Nędza
ul. ul. Jana III Sobieskiego 5
47-440 Nędza
powiat: raciborski
tel. 032 410-20-18, faks
Województwo: śląskie
Miasto: Nędza
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 1970-01-01 01:00:00 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Usługi utrzymania oświetlenia ulicznego w Gminie Nędza
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi oświetleniowej polegającej na utrzymaniu sprawności technicznej infrastruktury służącej oświetlaniu: ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych znajdujących się na terenie Gminy Nędza za pomocą infrastruktury oświetleniowej, stanowiącej własność TAURON Dystrybucja Serwis S.A. i Gminy. Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności : a) bieżącą konserwację oświetlenia ulicznego na terenie Gminy w ilości 1010 pkt, b) utrzymanie świecenia punktów świetlnych w ilości nie mniejszej niż 95% całości, c) wymianę uszkodzonych źródeł światła, elementów zabezpieczeń, wszystkich innych elementów osprzętu oświetlenia sieci napowietrznej i kablowej, d) wymianę uszkodzonych drzwiczek, tabliczek bezpiecznikowych, uzupełnianie obejm i innych elementów słupków, e) bieżące naprawy szaf oświetlenia ulicznego, f) lokalizację uszkodzeń kabli, naprawę uszkodzonych kabli i przewodów napowietrznych, g) wykonanie nastawień urządzeń sterujących oświetleniem, h) mycie kloszy opraw ulicznych przy wymianie źródeł światła, i) wycinkę gałęzi będących w kolizji z oprawami oświetlenia ulicznego, j) utylizację wyeksploatowanych źródeł światła i innych zdemontowanych elementów sieci oświetlenia ulicznego, k) kontrole inspekcyjne wykonywane wg ustaleń roboczych, l) przywrócenie terenu (chodników, jezdni, zieleni) do stanu pierwotnego po wykonaniu robót eksploatacyjnych, m) bieżącą wymianę nieprawidłowo działających zegarów sterujących, n) dobudowę opraw oświetleniowych na koszt Wykonawcy, na istniejącej sieci oświetleniowej w uzgodnieniu z Zamawiającym do 30 szt. w okresie obowiązywania umowy lub wykonanie innych prac związanych z oświetleniem ulicznym, stanowiących równowartość powyższego zobowiązania

Dokument nr: 500161978-N-2018, ZP.271.4.2018

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a, art.67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych. ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Została spełniona przesłanka z art. 67 ust. 1, pkt 1a) oraz 1b) ustawy Prawo zamówień publicznych, tj..... usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze oraz z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów. W związku ze stanowiskiem wyrażonym przez TAURON Dystrybucja Serwis S.A., właściciela wszystkich urządzeń służących oświetleniu ulic, dróg i placów publicznych na terenie Gminy Nędza, iż jako właściciel i operator sieci nie wyraża zgody na przeprowadzenie eksploatacji ich urządzeń przez inne podmioty, należy uznać, iż usługi te mogą być świadczone przez jednego wykonawcę - TAURON Dystrybucja Serwis S.A. Na podstawie decyzji właściciela sieci, inne podmioty nie mogą wykonywać prac związanych z jej utrzymaniem, ponieważ TAURON Dystrybucja Serwis S.A. nie pozwala na przeprowadzenie postępowania w trybach konkurencyjnych przewidzianych ustawą Prawo zamówień publicznych. Skorzystanie w niniejszym sprawie z zamówienia z wolnej ręki jest uzasadnione także na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1b) P.z.p., który to pozwala na udzielenie zamówienia z wolnej ręki, gdy przedmiot zamówienia służy tylko jednemu podmiotowi, a jego wyłączność podlega ochronie z mocy norm ustawowych. Należy przyjąć, iż przepis ten obejmuje także własność i prawa z niej wynikające m.in. do swobodnego rozporządzania przedmiotem własności.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
Tauron Dystrybucja Serwis S.A., Oddział Gliwice, , ul. Portowa 14a, 44-100, Gliwice, kraj/woj. śląskie

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2018

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.