Infolinia: 58 732-70-70

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
168z dziś
4144z ostatnich 7 dni
17108z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej

Przedmiot:

Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej

Data zamieszczenia: 2018-12-07
Dane kontaktowe Zamawiającego: Sąd Okręgowy w Kaliszu
ul. Al. Wolności 13
62-800 Kalisz
powiat: Kalisz
tel. 627 657 700, faks 627 657 714
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Kalisz
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 1970-01-01 01:00:00 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Sądu Okręgowego w Kaliszu, Sądu Rejonowego w Pleszewie, Sądu Rejonowego w Krotoszynie, Sądu Rejonowego w Jarocinie, Sądu Rejonowego w Kępnie, Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Sądu Okręgowego w Kaliszu, Sądu Rejonowego w Pleszewie, Sądu Rejonowego w Krotoszynie, Sądu Rejonowego w Jarocinie, Sądu Rejonowego w Kępnie, Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie w okresie 24 miesięcy od dnia 01.01.2019r. do 31.12.2020r. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia w szczególności: numery PPE i dane lokalizacyjne liczników,moc zamówioną, przewidywane zapotrzebowanie energii z podziałem na grupy taryfowe został zawarty w załączniku Nr 1 do zaproszenia do negocjacji

Dokument nr: 500293116-N-2018, 7/ZP/18

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust.1 pkt1 lit.a ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Uzasadnienie prawne: Zgodnie z art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Prawo zamówień publicznych, Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze. Uzasadnienie faktyczne: Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na dystrybucji energii elektrycznej na potrzeby Sądu Okręgowego w Kaliszu, Sądu Rejonowego w Jarocinie, Sądu Rejonowego w Kępnie, Sądu Rejonowego w Krotoszynie, Sądu Rejonowego w Ostrzeszowie, Sądu Rejonowego w Pleszewie. Usługa ta może być świadczona wyłącznie przez jednego wykonawcę - właściciela sieci dystrybucyjnej, do której przyłączone są nieruchomości Zamawiającego, tj. Energa- Operator S.A., ul. Marynarki Polskiej 130, 80-557 Gdańsk, który jest wyznaczony przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Zamawiający nie ma innej możliwości niż zwarcie umowy na dystrybucję energii elektrycznej tylko z w/w Operatorem Sieci Dystrybucyjnej. Zgodnie z opinią Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych i Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zawartej we wspólnym Komunikacie z dnia 24.04.2008 r. w sprawie stosowania przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych w zakresie dostaw energii elektrycznej, brak jest możliwości wyboru przedsiębiorstwa energetycznego zajmującego się świadczeniem usług dystrybucji energii elektrycznej, gdyż przedsiębiorstwa te działają w obszarze monopolu naturalnego i w takiej sytuacji, podmioty objęte obowiązkiem udzielania zamówień publicznych na dostarczenie energii elektrycznej, udzielają zamówienia z wolnej ręki na usługę dystrybucji lub przesyłania energii elektrycznej z Operatorem, wyznaczonym przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki. Pozycja jednego właściciela sieci elektrycznej na lokalnym rynku sprawia, iż występuje swoisty monopol, który ma charakter trwały i nieprzezwyciężalny. Względy techniczne o obiektywnym charakterze, na które powołuje się Zamawiający, o których mowa w przepisie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy Prawo zamówień publicznych, zostały zatem poparte rzeczywistym monopolem danego wykonawcy na uzyskanie od niego zamówienia.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2019

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.