Infolinia: 58 732-70-70

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
2471z ostatnich 7 dni
13731z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Eksploatacja sieci oświetlenia drogowego

Przedmiot:

Eksploatacja sieci oświetlenia drogowego

Data zamieszczenia: 2019-01-08
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Lubin
ul. Księcia Ludwika I 3
59-300 Lubin
powiat: lubiński
tel. (76) 8403100, faks (76) 8403140
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Lubin
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 1970-01-01 01:00:00 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Eksploatacja sieci oświetlenia drogowego na terenie Gminy Lubin
Przedmiot zamówienia obejmuje realizacje następujących zadań: 2.1. Eksploatacja sieci oświetlenia drogowego na terenie Gminy Lubin w roku 2019. Zakres zamówienia: Ad. 2.1. Eksploatacja sieci oświetlenia drogowego na terenie Gminy Lubin w roku 2019. 1) Zapewnienie sprawności technicznej infrastruktury oświetleniowej zgodnie z aktualnym poziomem wiedzy technicznej, należytą starannością oraz aktualnie obowiązującymi przepisami prawa 2) Całodobowa obsługa za pośrednictwem właściwych komórek organizacyjnych umożliwiająca zgłaszanie reklamacji i informacji o nieprawidłowym działaniu infrastruktury oświetleniowej przez 7 dni tygodnia i 24 godziny na dobę. 3) Bezzwłoczne podejmowanie działań interwencyjnych w sytuacjach wyjątkowych takich jak: a) kolizja drogowa w wyniku, której uszkodzeniu uległa infrastruktura oświetleniowa b) stan infrastruktury oświetleniowej stwarzający zagrożenie dla otoczenia c) niesprawność fragmentów infrastruktury oświetleniowej stanowiących obszar zasilania stacji transformatorowej SN/0,4 kV d) inne przypadki spowodowane np. działaniem żywiołów oraz osób trzecich

Dokument nr: 550004240-N-2019, OR.271.2.2019

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Zamawiający zamierza udzielić zamówienia TAURON Dystrybucja Serwis S.A. Przedmiotem zamówienia jest usługa związana z eksploatacją sieci oświetlenia drogowego w 2019 r. na terenie Gminy Lubin. Postępowanie zostało wszczęte na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit b - usługa może być świadczona tylko przez jednego Wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów. Zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo energetyczne do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną należy m.in. finansowanie oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych znajdujących się na terenie gminy. Finansowanie oświetlenia wiążę się także z finansowaniem kosztów utrzymania, eksploatacji i budowy punktów świetlnych. Z dniem 31.12.2018 r. wygasła umowa na eksploatację sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Gminy Lubin. Z aktualnego stanu prawnego wynika, że właścicielem 1976 opraw oświetleniowych na terenie Gminy jest TAURON Dystrybucja Serwis S.A., natomiast 36 szt. należy do Gminy Lubin. Cała sieć oświetleniowa znajdująca się na terenie Gminy Lubin, eksploatowana przez TAURON Dystrybucja Serwis S.A., stanowi jeden system oświetlenia ulicznego. Zgodnie z treścią art. 140 Kodeksu cywilnego - właściciel sieci może korzystać ze swojej rzeczy, z wyłączeniem innych osób. Gmina nie może zatem narzucić właścicielowi infrastruktury wykonawcy, którego sama wybrałaby w drodze przeprowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, gdyż oznaczałoby to naruszenie art. 140 Kc i mogłoby skutkować roszczeniem określonym w art. 222 § 2 Kc.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2019

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.