Infolinia: 58 732-70-70

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
3072z ostatnich 7 dni
13904z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Serwis sieci i urządzeń oświetlenia drogowego

Przedmiot:

Serwis sieci i urządzeń oświetlenia drogowego

Data zamieszczenia: 2019-01-09
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Chocianów
ul. Ratuszowa 10
59-140 Chocianów
powiat: polkowicki
tel. 768 185 138, faks 768 185 061
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Chocianów
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 1970-01-01 01:00:00 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Serwis sieci i urządzeń oświetlenia drogowego w ilości 1.440 szt. punktów oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Chocianów
Przedmiotem zamówienia jest serwis sieci i urządzeń oświetleni drogowego w ilości 1.440 szt. punktów oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Chocianów

CPV: 50115200-6, 50232000-0

Dokument nr: 550005276-N-2019

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust. 1 pkt 1 lit a i b ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Wykonawca jest właścicielem sieci i urządzeń oświetlenia drogowego na terenie Miasta i Gminy Chocianów. Postępowanie prowadzone jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust.1 pkt 1 lit. a) i b), ustawy Prawo zamówień publicznych. 2. Prawne i faktyczne uzasadnienie wyboru trybu. Ustawa Prawo zamówień publicznych w art. 67 ust. 1 stanowi, że zamawiający może udzielić zmówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1) usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn: a) technicznych o obiektywnym charakterze, b) związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów - jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia. W analizowanej sytuacji występuje następujący stan faktyczny i prawny : Obowiązkiem gmin jest finansowanie zadań własnych w zakresie oświetlenia ulic, placów i dróg znajdujących się na terenie gminy (ustawa o samorządzie gminnym t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 994 z późn. zm.). Zgodnie z art. 9d ust. 11 ustawy Prawo energetyczne (Dz. U. 2018 poz. 755 z późn. zm.) Operator systemu przesyłowego oraz operator systemu połączonego, mając na względzie racjonalne wykorzystanie posiadanych środków trwałych, jeśli warunki techniczne i wymagania bezpieczeństwa na to pozwalają, mogą je udostępnić innym podmiotom, na zasadach równego traktowania, na cele inne niż określone w ust 1 pkt 2 (tj. przesyłaniem lub dystrybucją energii elektrycznej), niezwiązane z produkcją, wytwarzaniem lub obrotem paliwami gazowymi albo wytwarzaniem lub obrotem energią elektryczną. TAURON Dystrybucja S.A. nie wyraża zgody, aby serwis sieci i urządzeń oświetlenia drogowego zajmowała się inna firma. Z przepisów Kodeksu cywilnego oraz prawa energetycznego wynika prawo zakładu będącego właścicielem urządzeń do podejmowania decyzji odnośnie podmiotu, który prowadzić będzie prace związane z utrzymaniem (konserwacją) punktów oświetleniowych w należytym stanie technicznym. Zgodnie z treścią prawa własności określoną w art. 140 Kodeksu cywilnego, gmina nie będąca właścicielem infrastruktury oświetleniowej, nie może bez zgody właściciela urządzeń organizować przetargów na konserwacje tej infrastruktury. Prawo podmiotowe jest prawem bezwzględnym i jego naruszenie rodzi po stronie właściciela roszczenia określone w art. 222 kodeksu cywilnego. Wykazany stan faktyczny i prawny wskazuje na spełnienie przesłanek określonych w art. 67 ust. 1 pkt 1a (przyczyny techniczne o obiektywnym charakterze) i b (przyczyny związane z ochroną praw wyłącznych) Prawa zamówień publicznych dla udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego w celu zapewnienia realizacji zadania własnego gminy.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
TAURON DYSTRYBUCJA SA, , 31-035 Kraków ul. Podgórska 25A, 31-035, Kraków, kraj/woj. małopolskie

Podobne przetargi

© eurobudowa.pl 2004-2019

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.