Infolinia: 58 732-70-70

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
687z dziś
4631z ostatnich 7 dni
12758z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Wykup istniejącego, najmowanego przedszkola modułowego 4 oddziałowego dla 100 dzieci

Przedmiot:

Wykup istniejącego, najmowanego przedszkola modułowego 4 oddziałowego dla 100 dzieci

Data zamieszczenia: 2019-05-16
Dane kontaktowe Zamawiającego: Burmistrz Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki
ul. ul. Kolejowa 2
05-850 Ożarów Mazowiecki
powiat: warszawski zachodni
tel. 022 7222207 w. 242, faks
Województwo: mazowieckie
Miasto: Ożarów Mazowiecki
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 1970-01-01 01:00:00 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Wykup istniejącego, najmowanego przedszkola modułowego 4 oddziałowego dla 100 dzieci zlokalizowanego przy ul. Szkolnej na działce o nr ew. 91/2 obr. 003 w Ożarowie Mazowieckim
Wykup istniejącego, najmowanego przedszkola modułowego 4 oddziałowego dla 100 dzieci zlokalizowanego przy ul. Szkolnej na działce o nr ew. 91/2 obr. 003 w Ożarowie Mazowieckim

CPV: 44211100-3

Dokument nr: 550095692-N-2019, RZP.271.19.2019

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust 1 pkt 1a ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Obecnie obiekt - dzierżawionego przedszkola modułowego jest uzbrojony, posiada docelowe przyłącza wody, kanalizacji oraz przyłącze energetyczne i istnieje ryzyko, że po ewentualnym dokonaniu rozbiórki istniejącego przedszkola i przystąpieniu do wszczęcia procedury przetargowej i po wyłonieniu nowego Wykonawcy (dostawcy nowych modułów) lokalizacja istniejących przyłączy może okazać się bezużyteczna co w konsekwencji wiąże się z wystąpieniem do dystrybutorów sieci o wydanie nowych warunków technicznych jak również wystąpieniem o wykonanie przez nich przyłączy oraz ponowne podpisanie umowy przez Gminę, co w konsekwencji jest bardzo czasochłonne i niesie za sobą duże koszty. Istotne jest, że przedszkole modułowe posadowiono na płycie fundamentowej o określonych kształtach/wymiarach, tak wiec rozbiórka/demontaż jak i ponowne wykonanie nowej płyty znacznie wpłynie na cenę nowego budynku (modułów) przedszkola, co również spowoduje dodatkowy wydatek ze środków publicznych - budżetu Gminy. Ewentualna budowa nowego przedszkola w systemie tradycyjnym (budowa nieruchomości) pociąga za sobą wydatek z budżetu Gminy rzędu kilku milionów złotych,dodając do tego koszty związane z opracowaniem dokumentacji projektowej. Podsumowując, powyższe argumenty jednoznacznie wskazują na nieekonomiczność rozbiórki/demontażu istniejącego przedszkola modułowego z punktu widzenia technicznego, obiektywnego, terminowości realizacji oraz przede wszystkim braku możliwości przeniesienia dzieci do innych placówek na terenie Gminy Ożarów Mazowiecki. W związku z tym nie jest celowa ani uzasadniona ekonomicznie rozbiórka/demontaż istniejącego i funkcjonującego przedszkola modułowego przy ul. Szkolnej w Ożarowie Mazowieckim. Powyższe uzasadnienie faktyczne zaistniałej sytuacji prowadzi do jednego wniosku, że brak jest rozwiązania alternatywnego lub zastępczego (w stosunku do nabycia przedmiotowych kontenerów, z których zbudowane jest przedszkole). Obowiązkiem Gminy jest dalsze zorganizowanie opieki nad dziećmi w wieku przedszkolnym w przedmiotowym miejscu. Wobec tego wykup istniejącego przedszkola modułowego, zlokalizowanego przy ul. Szkolnej oraz udzielenie zamówienia dotychczasowemu wykonawcy (wynajmującemu) stosując ustawę z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych - tryb z wolnej ręki (art. 67 ust. 1 pkt 1a)jest w pełni uzasadniony. Zgodnie z ww. przepisem Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 1.dostawy, usługi bądź roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn: a)technicznych o obiektywnym charakterze - jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężania parametrów zamówienia.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

© eurobudowa.pl 2004-2019

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.