Infolinia: 58 732-70-70

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
955z dziś
4931z ostatnich 7 dni
17896z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Rozbiórka budynku byłej portierni

Przedmiot:

Rozbiórka budynku byłej portierni

Data zamieszczenia: 2019-05-17
Dane kontaktowe Zamawiającego: Zakład Gospodarki Lokalowej
ul. Kolejowa 2
43-190 Mikołów
powiat: mikołowski
tel. 323 242 600, faks 323 242 612
Województwo: śląskie
Miasto: Mikołów
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 1970-01-01 01:00:00 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Rozbiórka budynku byłej portierni zlokalizowanego w Mikołowie na działce Nr 2565/3
1.PRZEDMIOT I CEL OPRACOWANIA Przedmiotem opracowania jest rozbiórka istniejącego budynku byłej portierni / budynek obecnie jest wyłączony z użytkowania / Budynek zlokalizowany na działce Nr 2565/3 Wykonawca rozbiórki uzyska stosowną Decyzję rozbiórki w Starostwie Powiatowym 2.DANE POWIERZCHNIOWE BUDYNKU Powierzchnia zabudowy budynku - 3,0*3,0+4,50*4,20=27,9 m2 Maksymalna wysokość - 3,0m Kubatura budynku - 63,7m3 3.UKŁAD KONSTRUKCYJNY BUDYNKU Budynek o bryle prostopadłościanu wykonany w technologii tradycyjnej ( murowany z bloczków PGS gr 24cm ) niepodpiwniczony, kryty dachem z pokryciem papowym jednospadowym 4.FUNDAMENTY Żelbetowe poniżej strefy przemarzania gruntu 5. ŚCIANY NOŚNE Murowane z gazobetonów Dach w konstrukcji drewnianej kryty papą 6.STOLARKA Okna drewniane zespolone Drzwi zewnętrzne zabite płytą OSB 7.OCENA STANU TECHNICZNEGO Mury nośne z cegły - znaczne uszkodzenia / stwierdza się pęknięcia ścian nośnych na całą grubość ścian co jest przyczyną osłabienia nośności ścian, zaprawa w spoinach jest częściowo zwietrzała, ściany zawilgocone. Spękania ścian w kilku miejscach na całej wysokości budynku. Utrzymująca się od dłuższego czasu wilgoć jest przyczyną poważnych uszkodzeń - korozja i erozja materiałów , rozwój pleśni i grzybów maja wpływ na osłabienie nośności i stabilności budynku. Z uwagi na pogarszający się stan techniczny budynku a przede wszystkim spękania ścian nośnych, budynek kwalifikuje się do rozbiórki w trybie pilnym. 8.ROBOTY ROZBIÓRKOWE Wykonanie robót rozbiórkowych wraz z wywiezieniem i utylizacją gruzu. Przed rozpoczęciem robót rozbiórkowych obiekt należy ogrodzić i zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych, wywiesić tablice informacyjne i ostrzegawcze, sprawdzić czy wszystkie przyłącza do budynku w tym zasilanie elektryczne jest odłączone. Uporządkować teren rozbiórki, zahumusować całą powierzchnię i obsiać trawą Roboty rozbiórkowe prowadzić pod nadzorem osoby posiadającej uprawnienia budowlane. Wykonawca w czasie realizacji prac będzie utrzymywał ład i porządek na terenie , na którym je wykonuje, a także zapewni warunki bezpieczeństwa i p.poż. Określone w przepisach szczególnych

Dokument nr: 550097259-N-2019, ZGL/WR/01/2019

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust.1 pkt.3 ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
"Art. 67. 1. Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: 3) ze względu na wyjątkową sytuację niewynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego, której nie mógł on przewidzieć, wymagane jest natychmiastowe wykonanie zamówienia, a nie można zachować terminów określonych dla innych trybów udzielenia zamówienia Uzasadnienie faktyczne: Z uwagi na pogarszający się stan techniczny budynku a przede wszystkim spękania ścian nośnych, budynek kwalifikuje się do rozbiórki w trybie pilnym.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
ULMAN Dariusz Małek , , Ul.Podgórna 14 , 43-190, Mikołów, kraj/woj. śląskie

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2019

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.