Infolinia: 58 732-70-70

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
3920z ostatnich 7 dni
16098z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Wykonanie usługi w zakresie poprawy jakości i efektywności oświetlenia ulicznego

Przedmiot:

Wykonanie usługi w zakresie poprawy jakości i efektywności oświetlenia ulicznego

Data zamieszczenia: 2019-06-14
Dane kontaktowe Zamawiającego: Urząd Gminy w Siedlisku
ul. pl. Zamkowy 6
67-112 Siedlisko
powiat: nowosolski
tel. 683 883 218, faks 683 883 218
Województwo: lubuskie
Miasto: Siedlisko
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 1970-01-01 01:00:00 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Nazwa nadana zamówieniu przez zamawiającego: Wykonanie usługi w zakresie poprawy jakości i efektywności oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Siedlisko
Przedmiotem zamówienia jest: wykonanie usługi w zakresie poprawy jakości i efektywności oświetlania ulicznego zlokalizowanego przy drogach na terenie Gminy Siedlisko. Realizacja usługi polegać będzie na wykonaniu poprawy jakości i efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego obejmujących swym zakresem oświetlenie w miejscowościach wyszczególnionych w załączniku nr 1 do niniejszego zaproszenia,oraz bieżącego utrzymania urządzeń oświetleniowych zabudowanych w ramach realizacji programu

CPV: 31000000-6

Dokument nr: 550119746-N-2019, ZP.27.271.3.2019

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie art.67 ust.1 pkt 1 lit b ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Zgodnie z przepisami art.18 ust 1 pkt 2i3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997r. Prawo energetyczne ( dz. U. Z 2012r., poz 1059 z póź. zm) do zadań własnych gminy należyw zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną, ciepło i paliwa gazowe między innymi planowanie oświetlenia dróg znajdujacych się na terenie gminy oraz ich finansowanie.Sąd Najwyższy w wyroku z dnia 31 stycznia 2014r ( syg. Akt.II CSK 183/13) wypowiedział się o obowiązku finansowania oświetlenia wskazujac, że jest to zadanie własne gminy , od którego nie może ona odstapić.Przez finansowanie oświetlenia ustawa - Prawa energetyczne finansowanie kosztów energii elektrycznej pobrane przez punkty świetlne oraz koszty budowy i ich utrzymania. Zgodnie z art 67 ust 1 ustawy Pzp stanowi, że Zamawiajacy może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności : 1) dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone przez jednego wykonawcę: b)związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów- jeżeli nie istnieje rozsądne rozwiązanie alternatywne lub rozwiązanie zastępcze, a brak konkurencji nie jest wynikiem celowego zawężenia parametrów zamówienia; Przedmiot niniejszego zamówienia obejmuje wykonania usługi w zakresie poprawy jakości i efektywności oświetlenia ulicznego zlokalizowanego przy drogach na terenie administrowanym przez Gminę będącego własnością ENEA sp. z o.o.Na terenie planowanych prac znajduje się sieć uzbrojenia technicznego terenu oraz linie kablowe i napowietrzne NN-0,4 kV ENEA Operator.Wszelkie działania na urządzeniach oświetlenia drogowego stanowiących własność ENEA Operator stanowią naruszenie jej własności.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
ENEA Oświetlenie Sp. z o.o., , ul. Ku Słońcu 34, 71-080, Szczecin, kraj/woj. zachodniopomorskie

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2019

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.