Infolinia: 58 732-70-70
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
2420z ostatnich 7 dni
10479z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Świadczenie kompleksowej usługi oświetlenia ulicznego

Przedmiot:

Świadczenie kompleksowej usługi oświetlenia ulicznego

Data zamieszczenia: 2020-10-27
Dane kontaktowe Zamawiającego: Urząd Gminy Stare Pole
ul. ul. Marynarki Wojennej 6
82-220 Stare Pole
powiat: malborski
tel. 55 271 35 32, faks 55 271 35 32
Województwo: pomorskie
Miasto: Stare Pole
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2020-11-27 13:15:04 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Świadczenie kompleksowej usługi oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Stare Pole
Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa usługa oświetlenia ulic, dróg i innych otwartych terenów publicznych na terenie Gminy Stare Pole za pomocą infrastruktury oświetleniowej stanowiącej własność Energa Oświetlenie Sp. z o. o. z siedzibą Ul. Rzemieślnicza 17/19, 81-855 Sopot od 1 stycznia 2021 r. do 31.12.2022 r. Wykonawca zobowiązany jest do świadczenia usługi zgodnie z przepisami ustaw, aktów wykonawczych i przepisami prawa miejscowego, a w szczególności: 1)DOSTAWA energii elektrycznej oraz świadczenie usług dystrybucji odbywać się będzie na warunkach określonych przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz. U. z 2020, poz. 833 ze zm.), zgodnie z przepisami wykonawczymi do w.w. ustawy, przepisami kodeksu cywilnego, zasadami określonymi w koncesji, postanowieniami umowy. Usługi w zakresie przedmiotu umowy: Do obowiązków Wykonawcy w ramach wykonywania usługi należeć będą: 1)Utrzymanie posiadanej infrastruktury wykorzystywanej do wykonywania usługi kompleksowej w dobrym stanie technicznym, umożliwiającym świadczenie usługi kompleksowej o należytej jakości na zasadach ciągłych, w tym przeprowadzania napraw, remontów lub wymiany awaryjnej poszczególnych urządzeń wchodzących w skład tej infrastruktury, w jakim zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz wedle najlepszej profesjonalnej wiedzy Wykonawcy i ustalonych zwyczajów, jest to niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania infrastruktury; 2)Utylizacja odpadów powstałych w trakcie trwania umowy zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa; 3)Wykonywanie pomiarów okresowych zgodnie z obowiązującymi przepisami; 4)Bieżące monitorowanie sprawności infrastruktury - przyjmowanie i sprawne reagowanie na zgłoszenia o awariach; 5)Zapewnienie oświetlenia w obszarze funkcjonowania infrastruktury w porze od zmierzchu do świtu; 6)Przeprowadzenie inwestycji oświetleniowych na terenie Gminy Stare Pole t.j. zainstalowanie dodatkowych punktów oświetleniowe, w miejscach wskazanych przez Zamawiającego o wartości 40 tys złotych brutto - w okresie trwania umowy tj.: 20 tys zł brutto na rok 2021 i 20 tyś zł brutto na rok 2022

Dokument nr: 550211685-N-2020, RIF.271.8.2020

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust. 1 pkt.1 lit. a) ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Zgodnie z ustawą z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2020, poz. 1565 ze zm.) art. 18 ust. 1 pkt. 2, do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną, ciepło i paliwa gazowe należy finansowanie oświetlenia znajdujących się na terenie gminy ulic, placów, dróg. W chwili obecnej sieć oświetlenia ulicznego stanowi własność Energa Oświetlenie Sp. z o. o.. Jest to jedyny podmiot uprawniony do wykonywania prac na stanowiących jego własność urządzeniach. Jakiekolwiek działania nie mogą dojść do skutku bez zgody właściciela, a właściciel nie wyraża zgody na to, aby infrastruktura będąca własnością Spółki była udostępniana do prowadzenia eksploatacji i konserwacji innym podmiotom. Właściciel majątku Energa Oświetlenie Sp. z o.o. zapewnia kompleksową usługę obejmującą dostawę energii, przesył i utrzymanie urządzeń oświetlenia ulicznego. Wskazany stan faktyczny i prawny wskazuje na spełnienie przesłanek określonych w art. 67 ust. 1 pkt. 1 lit. a, zgodnie z którym Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki jeśli zachodzi co najmniej jedna z następujących okoliczności: dostawy, usługi lub roboty budowlane mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
Energa Oświetlenie Sp. z o.o., , ul. Rzemieślnicza 17/19, 81-855, Sopot, kraj/woj. pomorskie

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2021

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.