Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
2594z ostatnich 7 dni
10756z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc

Przedmiot:

Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc

Data zamieszczenia: 2020-11-05
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Miejska Kościan
ul. al. Tadeusza Kościuszki 22
64-000 Kościan
powiat: kościański
tel. 65 511 43 45, faks 655 122 700
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Kościan
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2020-12-05 16:00:02 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Miejskiej Kościan będących we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o
1.Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Miejskiej Kościan będących we władaniu ENEA Oświetlenie sp. z o.o. 2.Zakres zamówienia obejmuje: 1) stałe czynności nakazane prawem i zabiegi obligatoryjne. W okresie obowiązywania umowy będzie to część objęta wynagrodzeniem ryczałtowym, 2) uruchomienie prac każdorazowo na podstawie dodatkowych zleceń przekazywanych przez Zamawiającego, które to nie zostały objęte częścią pierwszą zgodnie z cennikiem czynności i prac eksploatacyjnych sieci oświetlenia drogowego Wykonawcy

CPV: 50232100-1

Dokument nr: 550220028-N-2020, BZP.271.1.13.2020

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust.1, pkt 1 lit. b ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Zgodnie z art. 18 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz. U. z 2020 r., poz. 833) do zadań własnych gminy w zakresie zaopatrzenia w energię elektryczną należy finansowanie oświetlenia ulic, placów i dróg publicznych znajdujących sie na terenie gminy. Aby móc realizować wyżej wymienione zadanie Gmina Miejska Kościan wszczęła postępowanie, którego przedmiotem jest konserwacja oświetlenia na terenie Gminy Miejskiej Kościan, obejmujące swoim zakresem usługę polegająca na oświetleniu ulic za pomocą infrastruktury, której jest właścicielem. Enea Oświetlenie Sp. z o.o. posiada niezbędną infrastrukturę do zapewnienia zasilania elektroenergetycznego sieci oświetleniowej w części miasta Kościan. Obecnie Enea Oświetlenie Sp. z o.o. prowadzi usługę oświetlenia dla punktów świetlnych w Kościanie, z czego jest właścicielem 859 punktów ogólnego stanu sieci oświetleniowej. Zamawiający (Gmina Miejska Kościan) nie posiada do w/w majątku jakiegokolwiek tytułu prawnego, tym samym nie jest uprawniona do zlecenia innym podmiotom wykonania usług związanych z konserwacją instalacji oświetlenia ulicznego, której właścicielem jest Enea Oświetlenie Sp. z o.o. bowiem naruszyłoby to uprawnienia właścicielskie przedsiębiorstwa energetycznego.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2021

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.