Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
2594z ostatnich 7 dni
10756z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych

Wynik: Zobacz treść wyniku
Przedmiot:

Konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych

Data zamieszczenia: 2020-11-19
Dane kontaktowe Zamawiającego: Urząd Miejski w Środzie Wielkopolskiej
ul. Ignacego Daszyńskiego 5
63-000 Środa Wielkopolska
powiat: średzki
tel. 612 867 700, faks 612 867 702
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Środa Wielkopolska
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2020-12-19 10:30:02 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
konserwacja oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie miasta i gminy Środa Wielkopolska na urządzeniach pozostających we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o
Przedmiot zamówienia obejmuje konserwację i obsługę punktów oświetlenia ulicznego, placów i miejsc publicznych na terenie miasta i gminy Środa Wielkopolska. Konserwacją i obsługą objęte zostaną wszystkie punkty świetlne będące we władaniu ENEA Oświetlenie Sp. z o.o

CPV: 50232100-1

Dokument nr: 550231269-N-2020, IiZ.271.10.2020

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust.1 lit. b ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Uzasadnienie faktyczne: Obowiązkiem gmin jest finansowanie zadań własnych w zakresie oświetlenia dróg i miejsc publicznych znajdujących się na terenie gminy w tym konserwacji oświetlenia (ustawa z dnia 08.03.1990 r. o samorządzie gminnym). Urządzenia oświetlenia ulicznego obejmujące niniejszy przedmiot zamówienia są własnością ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. ENEA Oświetlenie w piśmie OP/R5 WEA 20 E 005691 z dnia 9 września 2020r. nie wyraziła zgody na podejmowanie jakichkolwiek działań na swojej sieci oświetleniowej przez podmioty trzecie. Wobec tego podejmowanie wszelkich działań na urządzeniach oświetlenia drogowego bez zgody ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. traktowane będzie jako niezgodne z prawem oraz stanowić to będzie naruszenie prawa własności. Prawo podmiotowe jest prawem bezwzględnym i jego naruszenie rodzi po stronie właściciela roszczenia określone w kodeksie cywilnym. W związku z powyższym gmina nie może przeprowadzić postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie konkurencyjnym na majątku ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. Wobec powyższego możliwe jest udzielenie zamówienia tylko jednemu wykonawcy, tj. właścicielowi urządzeń. Mając powyższe na uwadze usługa konserwacji oświetlenia drogowego placów i miejsc publicznych na terenie miasta i gminy Środa Wielkopolska zostanie udzielona z wolnej ręki na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Prawo zamówień publicznych. Uzasadnienie prawne: Zamawiający może udzielić zamówienia z wolnej ręki, jeżeli usługi mogą być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów. Umowa zostanie zawarta w celu zrealizowania przez zamawiającego jego ustawowych zadań w zakresie oświetlenia miejsc publicznych, ulic, placów i dróg, zgodnie z art. 18 ust. 1 ustawy z dnia 10.04.1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2020 r. poz. 833 ze zmianami) oraz na podstawie art. 67 ust. 1 pkt. 1 lit. b ustawy z dnia 29.01.2004 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2019 r. poz. 1843) w trybie zamówienia z wolnej ręki. Usługi konserwacji oświetlenia dróg i miejsc publicznych na terenie Gminy Środa Wielkopolska będą wykonywane na urządzeniach stanowiących własność ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. centrala w Szczecinie ul. Ku Słońcu 34, 71-080 Szczecin. Wykazany stan faktyczny i prawny wskazuje na spełnienie przesłanek określonych w art. 67 ust.1 lit. b - przyczyny związane z ochroną praw wyłącznych - Prawa zamówień publicznych dla udzielenia przedmiotowego zamówienia publicznego w celu zapewnienia realizacji zadania własnego gminy.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2021

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.