Infolinia: 58 732-70-70
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
2420z ostatnich 7 dni
10479z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Utrzymanie oświetlenia ulicznego

Przedmiot:

Utrzymanie oświetlenia ulicznego

Data zamieszczenia: 2020-11-20
Dane kontaktowe Zamawiającego: Miasto Racibórz
ul. ul. Stefana Batorego 6
47-400 Racibórz
powiat: raciborski
tel. 327 550 710, faks 327 550 725
Województwo: śląskie
Miasto: Racibórz
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2020-12-20 10:45:02 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Utrzymanie oświetlenia ulicznego na terenie miasta Racibórz
Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi utrzymania oświetlenia ulicznego na terenie Miasta Racibórz polegającej na zapewnieniu ciągłej sprawności zleconych do utrzymania latarni oświetlenia ulicznego, umożliwiająca Miastu Racibórz realizację obowiązku oświetlania: ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych znajdujących się na terenie miasta Raciborza, w ilości ogólnej 1796 słupów oświetleniowych z 1621 oprawami oświetleniowymi ( pozostałe słupy i oprawy oświetleniowe są na gwarancji do 2029 roku). Ilość szafek oświetleniowych wynosi 125 sztuk. Zakres prac wynikających z przedmiotu zamówienia obejmuje: 2.1. Wykonywanie planowych zabiegów eksploatacyjnych dla sieci i urządzeń oświetlenia ulicznego wg wykazu zadań eksploatacyjnych na 2021 r. (wykaz zabiegów stanowić będzie załącznik do umowy, nie powinien obejmować 1204 szt. słupów, 1268 szt. opraw oraz 10 szt. szafek oświetleniowych na obszarze centrum miasta, gdzie została przeprowadzona modernizacja oświetlenia) zgodnie z obowiązującymi przepisami z zakresu eksploatacji urządzeń oświetlenia drogowego. 2.2. Realizacja prac zgłaszanych przez system rejestracji i zarządzania usterkami LIGHTBOX. 2.3. Realizacja zleceń wystawianych przez Zamawiającego w zakresie przedmiotu zamówienia. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera zał. nr 3 do zaproszenia oraz zał. nr 2 wzór umowy

Dokument nr: 550232831-N-2020, ZP.271.60.2020

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust. 1 pkt 1a i pkt 1b ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Została spełniona przesłanka z art. 67 ust. 1, pkt 1a) oraz pkt 1b) ustawy Prawo zamówień publicznych, tj. ,,usługi moga być świadczone tylko przez jednego wykonawcę z przyczyn technicznych o obiektywnym charakterze" oraz ,,z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych wynikających z odrębnych przepisów". W związku ze stanowiskiem wyrażonym przez TAURON Nowe Technologie S.A., właściciela wszystkich urządzeń służących oświetleniu ulic, dróg i placów publicznych na terenie Gminy Miasta Racibórz, TAURON Nowe Technologie S.A. jako właściciel i operator sieci nie wyraża zgody na przeprowadzenie eksploatacji ich urządzeń przez inne podmioty. W związku z powyższym należy uznać, iż usługi te mogą być świadczone przez jednego wykonawcę tj. TAURON Nowe Technologie S.A. Na podstawie decyzji właściciela sieci, inne podmioty nie mogą wykonywać prac związanych z jej utrzymaniem, ponieważ TAURON Nowe Technologie S.A. nie pozwala na przeprowadzenie postępowania w trybach konkurencyjnych przewidzianych ustawą Prawo zamówień publicznych. Skorzystanie w niniejszej sprawie z zamówienia z wolnej ręki jest uzasadnione także na podstawie art. 67 ust. 1 pkt 1b) Pzp., który to zezwala na udzielenie zamówienia z wolnej ręki, gdy przedmiot zamówienia służy tylko jednemu podmiotowi, a jego wyłączność podlega ochronie z mocy norm ustawowych. Należy przyjąć, iż przepis ten obejmuje także własność i prawa z niej wynikające m.in. do swobodnego rozporządzania przedmiotem własności.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
Tauron Nowe Technologie S.A., , ul. Myśliwska 6, 44-117, Gliwice, kraj/woj. śląskie

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2021

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.