Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1242z dziś
7321z ostatnich 7 dni
25627z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Dostawa znaków drogowych oraz elementów wsporczych pod znaki drogowe

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Dostawa znaków drogowych oraz elementów wsporczych pod znaki drogowe

Data zamieszczenia: 2023-01-26
Dane kontaktowe Zamawiającego: Zakład Usług Komunalnych w Koluszkach
Mickiewicza 4
95-040 Koluszki
powiat: łódzki wschodni
Telefon: 44 714 58 45, tel. 504271084, tel. (44) 714 -04 -95
sekretariat@zukkoluszki.pl
Województwo: łódzkie
Miasto: Koluszki
Wadium: odstępuje
Nr telefonu: Telefon: 44 714 58 4
Termin składania ofert: 2023-02-09 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
ZAPROSZENIE DO ZŁOŻENIA OFERTY / ZAPYTANIE OFERTOWE

(postępowanie poniżej kwoty 130 000,00 zł) na
DOSTAWA znaków drogowych oraz elementów wsporczych pod znaki drogowe (słupków) w roku 2023

1. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

Przedmiotem zamówienia jest sukcesywna dostawa znaków drogowych oraz elementów wsporczych pod znaki drogowe (słupków) w roku 2023, określonych szczegółowo w każdorazowo przesłanym Wykonawcy zleceniu. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć znaki (wraz z kompletem elementów pozwalających prawidłowo zamocować znak do słupka) do bazy Zamawiającego (zwanego dalej ZUK) znajdującej się w Koluszkach przy Ul. Mickiewicza 4 w dniach i godz.ch urzędowania ZUK,
tj. od poniedziałku do piątku w godz.ch od 7.30-15.30, gdzie zostanie każdorazowo odebrany. Koszty transportu znaków do miejsca wskazanego przez Zamawiającego obciążają w całości Wykonawcę.
Realizacja umowy, następować będzie partiami (częściami) w miarę zapotrzebowania ZUK na jego każdorazowe zamówienie złożone Wykonawcy, określające w szczególności ilość i asortyment zamawianych znaków droga elektroniczną na wskazany adres email wykonawcy.
Za datę otrzymania przez Wykonawcę zamówienia wysłanego emeilem rozumie się dzień, w którym -dzień potwierdzenia telefonicznego otrzymania zlecenia. ZUK może żądać od Wykonawcy potwierdzenia otrzymania złożonego za pośrednictwem faksu zamówienia, w sposób i terminie wskazanych przez ZUK.
Realizacja zamówienia przebiegać będzie następująco:
1) dla zamówienia obejmującego tarcze znaków drogowych typowych (wraz z uchwytami) tj. tarcze znaków o ustalonej przepisami treści (znaki ujęte pod literami: A, B, C, D, G, w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunkach ich umieszczenia na drogach, opublikowanego w Dz. U Nr 220. poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 roku) - w terminie 10 dni roboczych (przez które rozumie się dni urzędowania ZUK) od daty złożenia (przesłania) Wykonawcy przez ZUK zamówienia,
2) dla zamówienia obejmującego tarcze znaków drogowych (wraz z uchwytami) inne niż wskazane w p-cie 1) tj. tarcze znaków o treści określonej przez ZUK (w szczególności znaki ujęte pod literami: E, T, F, U w załączniku nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 roku w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczenia na drogach, opublikowanego w Dz. U Nr 220. poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003 roku) - w terminie 15 dni roboczych (przez które rozumie się dni urzędowania ZUK) od daty złożenia (przesłania) Wykonawcy przez ZUK zamówienia.
W przypadku, gdy zamówienie obejmie jednocześnie obie kategorie tarcz znaków drogowych (wraz z uchwytami) wskazane w 1) jak i pkt 2), Wykonawca może je dostarczyć w terminie 15 dni od dnia złożenia zamówienia przez ZUK. W szczególnych przypadkach (np. znaków z grupy U wymagających specjalnego przygotowania) Zamawiający może ustalić dłuższy termin dostawy. Osoba wskazana przez ZUK, potwierdzi w formie protokolarnej odbiór każdej partii znaków, dostarczonych zgodnie z Umową. ZUK obowiązany jest do odbioru znaków w godz.ch i dniach jak podano powyżej.
Zamówienie będzie wykonywane jedynie do wyczerpania kwoty 50 tyś złotych (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych). W przypadku zamówienia przez Zamawiającego znaków o wartości poniżej kwoty 50000,00 zł, Wykonawcy nie przysługuje w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenie z tytułu szkody (straty).
II. Wymagania ogólne dotyczące materiałów

Wszystkie materiały, półwyroby i wyroby użyte do produkcji znaków, tablic i konstrukcji muszą posiadać atesty potwierdzające ich jakość, aprobaty techniczne lub certyfikaty obowiązujące dla danej grupy wyrobów oraz odpowiadać określonym normom PN lub normom europejskim.
2. Tarcze znaków
Wymiary tarcz znaków jak dla grupy znaków małych i średnich (zgodnie z Załącznikiem nr 1 do rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003r w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczenia na drogach - załącznik do nru 22, poz. 2181 z dnia 23 grudnia 2003r).
Tarcze znaków powinny być wykonane z blachy stalowej ocynkowanej grubości minimum 1,25 mm.
Zamawiający wymaga aby znaki były wykonane w sposób zapewniający odpowiednią sztywność ich płaszczyzny. Może to być osiągnięte przez odpowiednie wygięcie blachy znaku na jego krawędziach lub np. w przypadku znaków o dużych płaszczyznach jego wzmocnienie odpowiednimi profilami. W przypadku tablic typu E jednostronnych i dwustronnych dopuszcza się wykonanie tarcz w postaci segmentów z zagiętymi dwukrotnie krawędziami poziomymi i pionowymi.

3. Folie odblaskowe
Strony czołowe znaków zawierające ich treść (lico znaku) należy wykonać z folii odblaskowej
I generacji (znaki dla których przepisy wymagają zastosowania folii II generacji należy wykonać z zastosowaniem takiej folii) o trwałości 5 letniej, posiadającej trwałe cechy identyfikujące producenta folii, rok produkcji oraz trwałość w latach. Folia odblaskowa powinna posiadać świadectwo dopuszczenia do stosowania, wydane przez odpowiedni organ do tego upoważniony.
Producent znaków winien posiadać świadectwo autoryzacji wydane przez producenta folii
odblaskowej, gwarantujące właściwe jej stosowanie oraz aplikację.
4. Materiały na powłoki zabezpieczające
Stronę bierną znaku tj. tylną stronę tarczy należy zabezpieczyć antykorozyjnie lakierem w kolorze szarym. Przed nałożeniem lakieru powierzchnię blachy należy poddać obróbce chemicznej polegającej na naniesieniu dodatkowej warstwy antykorozyjnej. Powłoki lakiernicze muszą spełnić warunki odpowiednich norm.
5. Wymagania jakościowe znaku odblaskowego
Tarcza znaku musi być równa i gładka bez odkształceń płaszczyzny znaku (pofałdowań, wgięć, lokalnych wgnieceń lub nierówności). Krawędzie tarczy znaków winny być usztywnione na pełnym obwodzie poprzez jej podwójne wywinięcie bez nacięć na narożnikach.
Tarcze znaków winny posiadać, co najmniej dwa poziome profile montażowe i usztywniające
w miejscu montażu profili do tarczy znaku. Profile usztywniające powinny być dostosowane do montażu taśm stalowych bez konieczności stosowania dodatkowych uchwytów lub elementów łączących.
Folie odblaskowe po aplikacji na tarcze znaków muszą posiadać odpowiednie właściwości
fotometryczne zachowując minimalne wartości gęstości powierzchniowej współczynnika odblasku w gwarantowanym przez producenta folii okresie trwałości (5 lat dla zachowania parametrów odblaskowych), oraz pełne związanie folii z tarczą znaku przez cały ten okres. Niedopuszczalne są lokalne nie doklejenia, odklejenia lub odstawanie folii na jej powierzchni. Połączenie folii z tarczą powinno uniemożliwić odklejenie od tarczy bez jej zniszczenia.
Powierzchnia lica znaku powinna być równa i gładka wolna od występowania lokalnych nierówności, pofałdowań lub przebarwienia koloru. Niedopuszczalne jest występowanie jakichkolwiek przerysowań powierzchni znaku.
Sposób połączenia folii z powierzchnią tarczy znaku powinien uniemożliwiać jej odłączenie od tarczy bez jej zniszczenia.
Przy malowaniu lub klejeniu symboli lub obrzeży znaków na folii odblaskowej, technologia
malowania lub klejenia oraz stosowane w tym celu materiały powinny być uzgodnione z producentem folii.
Okres trwałości znaku wykonanego przy użyciu folii odblaskowych powinien wynosić 5 lat,
w zależności od rodzaju materiału.
6. Aprobata techniczna dla materiałów:
Każdy materiał do wykonania pionowego znaku drogowego, na który nie ma normy, musi
posiadać aprobatę techniczną wydaną przez uprawnioną jednostkę.
7. Materiały do wykonania tarczy znaku
Materiałami stosowanymi do wykonania tarczy znaku drogowego są:
blacha stalowa ocynkowana. Tarcza znaku z blachy stalowej grubości co najmniej 1,5 mm powinna być zabezpieczona przed korozją obustronnie cynkowaniem ogniowym lub elektrolitycznym.
Dopuszcza się stosowanie innych sposobów zabezpieczenia stalowych tarcz znaków przed korozją,
np. przez metalizowanie lub pokrywanie tworzywami syntetycznymi pod warunkiem uzyskania aprobaty technicznej dla danej technologii. Nie dopuszcza się stosowania stalowych tarcz znaków, zabezpieczonych przed korozją jedynie farbami antykorozyjnymi. Krawędzie tarczy powinny być
zabezpieczone przed korozją farbami ochronnymi o odpowiedniej trwałości, nie mniejszej niż
przewidywany okres użytkowania znaku. Wytrzymałość dla tarczy znaku z blachy stalowej nie
powinna być mniejsza niż 310 MPa.
8. Konstrukcje wsporcze dla znaków drogowych powinny spełniać wymagania norm PN-EN 12899-1:2002 - Stałe, pionowe znaki drogowe. Część 1:znaki stałe.
Konstrukcje wsporcze rurowe wykonane z rur stalowych ocynkowanych zewnętrznie i wewnętrznie w kąpieli ogniowej (lub hutniczo). Grubość powłoki cynku min. 60 um. Średnica rury / grubości ścianek w granicach 60/3,2 mm. Rury, z których wykonuje się konstrukcję wsporczą, powinny odpowiadać wymaganiom PN-H-74219; PN-H-74220 lub PN-H-74244. Powierzchnia zewnętrzna i wewnętrzna rur nie powinna wykazywać wad w postaci łusek, pęknięć, zwalcowań i naderwań. Dopuszczalne są nierówności, pojedyncze rysy wynikające z procesu wytwarzania, mieszczące się w granicach dopuszczalnych odchyłek wymiarowych. Końce rur powinny być obcięte równo i prostopadle do osi rury. Rury powinny być proste. Dopuszczalna miejscowa krzywizna nie powinna przekraczać 1,5 mm na 1 mb rury. Rury powinny być wykonane ze stali w gatunkach dopuszczonych przez normy (np. R 55; R 65; 18G2A lub 12Xi08z). Rury powinny być zabezpieczone przed korozją od wewnątrz poprzez zaślepienie otworów rur, wystających ponad powierzchnię terenu, zewnętrznym kapturkiem z tworzywa sztucznego lub innego materiału odpornego na korozję. Rury powinny posiadać zamontowaną kotwę do betonowania.
Rodzaj zamówienia: dostawy,
II. Inne informacje dotyczące przetargu :
a) Zamawiający nie dopuszcza złożenia oferty częściowej tylko na znaki lub tylko elementy wsporcze,
b) Nie dopuszcza się składania ofert wariantowych.
c) Wykonawca jest odpowiedzialny, za jakość i zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia.
d) Zamawiane ilości znaków są ilościami szacunkowymi. Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia ilości dostaw ze względu na okoliczności, których nie można przewidzieć w momencie ogłoszenia postępowania przetargowego ( np. aktualnych potrzeb zamawiającego, warunków pogodowych, zakresu wykonywanych prac związanych z otrzymanymi zleceniami do wykonania robót budowlanych lub usług ).
f) Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.

CPV: 34992200-9

Otwarcie ofert: 5) Otwarcie ofert nastąpi w dniu 9 lutego 2023 r. o godz. 12.30 w Zakładzie Usług Komunalnych w Koluszkach Ul. Mickiewicza 4 w pokoju nr 2 Dyrektora Z.U.K. (parter).
6) Otwarcie ofert jest jawne.

Składanie ofert:
Oferty należy składać w kancelarii Zakładu Usług Komunalnych w Koluszkach Ul. Mickiewicza 4 pok. nr 1, w godz. 8.00 do 15.00 nie później niż do dnia 09 lutego 2023 r. do godz. 12.00.

Miejsce i termin realizacji:
III. Termin realizacji zamówienia:

Sukcesywny odbiór znaków oraz konstrukcji wsporczych do znaków od dnia podpisania umowy nie później niż do dnia 31 grudnia 2023 r. Każda ze stron ma możliwość rozwiązania niniejszej umowy z 30 - dniowym okresem wypowiedzenia.

Wymagania:
IV. Opis kryteriów, którymi zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów
i sposobu oceny ofert :

1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający będzie się kierował następującym kryterium:
1) Cena (brutto) - 95 %
2) Wydłużenie okresu gwarancji w stosunku do minimalnego okresu gwarancji (minimum 5
lat) przewidzianego przez Zamawiającego - 5%
Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty stosując następujące wzory:
Kryterium: cena (brutto) - waga 95 %
(Cmin /Cdana) x 95 = C
Cmin - najmniejsza wartość brutto sumy cen jednostkowych podanych w ofercie
Cdana - dana wartość brutto sumy cen jednostkowych podanych w ofercie.
C - ocena łączna za kryterium cena
Kryterium: Wydłużenie okresu gwarancji w stosunku do okresu gwarancji (minimum 5
lat) przewidzianego przez Zamawiającego - 5%
(Wdane/Wmax) x 5 = W
gdzie: Wdane - dane wydłużenie okresu gwarancji w stosunku do okresu gwarancji przewidzianego
przez Zamawiającego,
Wmax - największe wydłużenie okresu gwarancji w stosunku do okresu gwarancji
przewidzianego przez Zamawiającego,
W- ocena łączna za kryterium wydłużenie okresu gwarancji w stosunku do okresu gwarancji
przewidzianego przez Zamawiającego
Ocena łączna: W + C = O
gdzie: O - suma ocen łącznych za wydłużenie okresu gwarancji oraz cenę
Ofertą najkorzystniejszą w zakresie w/w kryterium będzie oferta o największej liczbie punktów, przy
czym 1% = 1pkt.
2. Zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą na podstawie kryteriów oceny ofert określonych
w specyfikacji istotnych warunków zamówienia. W przedmiotowym postępowaniu kryteriami
oceny ofert są: wydłużenie okresu gwarancji w stosunku do okresu gwarancji przewidzianego
przez Zamawiającego; 5% oraz cena; 95%.
3. Wykonawca w formularzu oferty zobowiązany jest podać o ile wydłuży okres gwarancji na
dostarczone kompletne znaki pionowe w stosunku do okresu gwarancji przewidzianego przez
Zamawiającego. Jeżeli Wykonawca nie poda w ofercie czasu wydłużenia okresu gwarancji
Zamawiający uzna, że Wykonawca zakłada udzielenie gwarancji na okres 5 lat od daty podpisaniu
protokołu dostawy znaków.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania obowiązku podatkowego
Zamawiającego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług w zakresie dotyczącym
wewnątrzwspólnotowego nabycia towarów, zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do
przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek wpłacić zgodnie
z obowiązującymi przepisami.
5. Jeżeli nie można wybrać oferty najkorzystniejszej z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert
przedstawia taki sam bilans ceny i innych kryteriów oceny ofert, zamawiający spośród tych ofert
wybiera ofertę z niższą ceną.
6. Zgodnie z art. 26 ust. 3 Ustawy Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie
nie złożyli wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty, o których mowa w niniejszym zaproszeniu, zawierające błędy lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny
potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie
przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez
Zamawiającego, nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
7. Zamawiający wzywa także, w wyznaczonym przez siebie terminie, do złożenia wyjaśnień
dotyczących oświadczeń lub dokumentów.
8. Zamawiający odrzuci ofertę w przypadkach określonych w art. 89 Ustawy o zamówieniach publicznych.

Z Wykonawcą, który zaoferuje najkorzystniejszą ofertę zostanie zawarta umowa. stanowiąca załącznik nr 2 do niniejszej specyfikacji.
Nie dopuszcza się możliwości waloryzacji ceny ofertowej.
V. Płatności
1) Rozliczenia za dostawy znaków drogowych następować będą po cenach wskazanych w ofercie i zawartej umowie pomnożonych przez ilość zamówionych rodzajów znaków i elementów wsporczych.
2) Zamawiający będzie dokonywał zamówień w zależności od bieżących potrzeb, posiadanych środków finansowych do wysokości nieprzekraczającej zamawianych w S.I.W.Z. ilości zamawianych znaków drogowych.
3) Rozliczenie za wykonanie dostaw będących przedmiotem umowy będzie regulowane przez Zamawiającego przelewem na podstawie prawidłowo wystawionych faktur częściowych VAT oraz podpisanych protokołów odbioru w terminie 30 dni od dnia odbioru i prawidłowo wystawionej faktury.
VI . Opis sposobu przygotowania ofert

1) Oferta powinna być sporządzona pisemnie w języku polskim.
2) Wszystkie strony oferty powinny być spięte i podpisane przez osobę / osoby uprawnione do występowania w imieniu Wykonawcy.
3) Oferta musi być podpisana czytelnie imieniem i nazwiskiem, albo zaparafowana wraz z pieczątka imienną tak, aby można było stwierdzić tożsamość osoby podpisującej ofertę.
4) Wszystkie w/w dokumenty mogą być przedstawione w formie oryginału lub kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez osobę upoważnioną do występowania w imieniu Wykonawcy lub oświadczenia złożonego przed właściwym organem.
5) Upoważnienie osób podpisujących ofertę do jej podpisania musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do oferty. Jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny Wykonawcy to do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo wystawione przez osoby do tego upoważnione.
6) W przypadku, gdy wykonawca składa kopię dokumentu, musi być ona poświadczona za zgodność z oryginałem przez wykonawcę (zaleca się, aby Wykonawca na każdej zapisanej stronie kserokopii złożył własnoręczny podpis poprzedzony dopiskiem
7) ,,za zgodność z oryginałem"). Jeżeli do reprezentowania wykonawcy upoważnione są łącznie dwie lub więcej osób kopie dokumentów muszą być potwierdzone za zgodność z oryginałem przez te osoby.
8) Zaleca się ponumerowanie stron ofertowych.
9) Poprawki powinny być naniesione czytelnie oraz opatrzone podpisem osoby (lub osób ) uprawnionych do występowania w imieniu Wykonawcy.
10) Każdy Wykonawca może złożyć w niniejszym przetargu tylko jedną ofertę.
11) Oferty należy składać w zaklejonych kopertach lub opakowaniach.
12) Ofertę należy zapakować w kopertę lub opakowanie zewnętrzne i wewnętrzne.
13) ) Koperta zewnętrzna powinna być zaadresowana do Zamawiającego na adres : Zakład Usług Komunalnych w Koluszkach ul. Mickiewicza 4, 95 - 040 Koluszki
i opatrzona napisem: ,, Oferta przetargowa na dostawę znaków drogowych " oraz ,, Nie otwierać przed dniem 09 lutego 2023 r. do godz. 1230 "
14) Koperta wewnętrzna powinna być opatrzona nazwą i adresem Wykonawcy,
aby można było ją odesłać nie otwartą, w przypadku złożenia danej oferty po wymaganym terminie.
2) Oferty dostarczone osobiście, przesłane pocztą lub firmą kurierską będą zakwalifikowane do rozpatrzenia pod warunkiem ich dostarczenia do kancelarii Zakładu Usług Komunalnych w Koluszkach ul. Mickiewicza 4 do 09 lutego 2023 r. do godziny 12.00.
3) Wykonawca może, przed upływem terminu do składania ofert, zmienić lub wycofać złożoną ofertę, jednocześnie informując pisemnie o tym fakcie Zamawiającego.
4) Oferta zmieniona powinna być także złożona w zaklejonej kopercie lub opakowaniu oraz prawidłowo opisana z dopiskiem ,, oferta zmieniona". Do zmienionej oferty należy dołączyć pismo przewodnie podpisane przez osobę upoważnioną do występowania w imieniu Wykonawcy informujące o zaistniałej zmianie.
7) Na otwarciu ofert Zamawiający poda także nazwy i adresy Wykonawców, oraz zaoferowane ceny.
VIII. Termin związania ofertą.
a) Wykonawcy zostają związani złożoną przez siebie ofertą przez 30 dni od terminu składania ofert.
b) Wykonawca samodzielnie lub na wniosek zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą z tym, że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.

IX. Opis sposobu obliczenia ceny i informacja dotycząca walut
obcych
1) Zamawiający przyjmuje rozliczenie przedmiotowego zamówienia jako ryczałtowe.
2) Zapłata za dostarczony w danym okresie rozliczeniowym towar (kompletne znaki) następować będzie każdorazowo na podstawie jednej faktury wystawianej przez Wykonawcę po zakończeniu danego okresu rozliczeniowego. Podstawą do wystawienia faktury za dany okres rozliczeniowy będzie podpisany przez Strony protokół (protokoły) odbioru zamówionej partii towaru z uwzględnieniem ewentualnych zwrotów towaru dokonanych w przypadkach określonych umową, przy czym łącznie kwota całego zamówienia nie może być wyższa niż 50 tyś zł netto,
3) Wycenę przedmiotu zamówienia Wykonawca zobowiązany jest dokonać w oparciu o informacje podane przez Zamawiającego w ZAPROSZENIU oraz na podstawie kalkulacji własnej.
4) Podana w formularzu oferty cena wyrażona w złotówkach winna być kompletna, jednoznaczna i ostateczna, przedstawiona z dokładnością do pełnych groszy (dwa miejsca po przecinku), przy czym końcówki poniżej 0,5 grosza pomija się a końcówki 0,5 grosza i wyższe zaokrągla się do 1grosza.
5) Podana w formularzu oferty cena określa wartość wykonania przedmiotu zamówienia określonego w ZAPROSZENIU na dzień jego wydania Zamawiającemu zgodnie z ustalonym w ZAPROSZENIU terminem wykonania.
6) Ustalenie prawidłowej stawki podatku VAT pozostaje w gestii Wykonawcy, który zobowiązany jest przyjąć obowiązującą stawkę podatku VAT zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535).
7) Zamawiający wyklucza możliwość wysuwania przez Wykonawcę roszczeń pod jego adresem z uwagi na błędne skalkulowanie ceny.
8) W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
9) W sytuacji, gdy złożona oferta zawierać będzie rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, Zamawiający zwróci się do Wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny. Zamawiający odrzuca ofertę wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień lub, jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz z dostarczonymi dowodami potwierdza, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
10) Zamawiający nie przewiduje prowadzenia rozliczenia pomiędzy Zamawiającym,
a Wykonawcą w walutach obcych. Cena oferty musi być wyrażona w walucie polskiej.
Nie dopuszcza się możliwości zmiany marży handlowej Wykonawcy.
11) Zastosowanie stawki VAT innej niż podstawowa ( 23%) wymaga wskazania symbolu P.K.W.iU. lub przepisu uzasadniającego zwolnienie lub obniżenie stawki podatku, zgodnie z zasadami wynikającymi z ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. Nr 54, poz. 535 z późn. zm.) i przepisów wykonawczych do tej ustawy.
12) Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą prowadzone będą w walucie PLN,

X. Tryb udzielania wyjaśnień na temat dokumentów
przetargowych.
1) Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia. Zamawiający jest obowiązany udzielić wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert.
2) Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia wpłynął po upływie terminu składania wniosku, lub dotyczy udzielonych wyjaśnień, Zamawiający może udzielić wyjaśnień, albo pozostawić wniosek bez rozpoznania.
3) Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku.
4) Pytania Wykonawców oraz odpowiedzi Zamawiającego muszą być sformułowane na piśmie - wymiana korespondencji może odbywać się przy pomocy połączeń faxowych lub e-maila.
5) Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekazuje Wykonawcom, którym przekazał specyfikację istotnych warunków zamówienia bez ujawniania źródeł zapytania, oraz publikuje na stronie internetowej, na której udostępniona została specyfikacja.
6) W uzasadnionych przypadkach, Zamawiający może przed upływem terminu składania ofert zmienić treść specyfikacji istotnych warunków zamówienia.
7) Dokonaną zmianę specyfikacji Zamawiający przekazuje niezwłocznie wszystkim Wykonawcom, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, a jeżeli specyfikacja jest udostępniona na stronie internetowej zamieszcza ją także na tej stronie.
8) Jeżeli w wyniku zmiany treści specyfikacji istotnych warunków zamówienia nieprowadzącej do zmiany treści ogłoszenia o zamówieniu jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuża termin składania ofert i informuje o tym Wykonawców, którym przekazano specyfikację istotnych warunków zamówienia, oraz zamieszcza informacje na stronie internetowej, jeżeli specyfikacja istotnych warunków zamówienia jest udostępniona na tej stronie.

XII. Badanie kompletności ofert i spełnienia warunków udziału
w postępowaniu.

1) Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy w określonym terminie nie złożyli
wymaganych przez Zamawiającego oświadczeń lub dokumentów o których mowa specyfikacji, lub którzy nie złożyli pełnomocnictw, albo którzy złożyli wymagane przez Zamawiającego oświadczenia i dokumenty zawierające błędy, lub którzy złożyli wadliwe pełnomocnictwa, do ich złożenia w wyznaczonym terminie, chyba że mimo ich złożenia oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu, lub konieczne byłoby unieważnienie postępowania. Złożone na wezwanie Zamawiającego oświadczenia i dokumenty powinny potwierdzać spełnianie przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu oraz spełnianie przez oferowane dostawy, usługi lub roboty budowlane wymagań określonych przez Zamawiającego nie później niż w dniu, w którym upłynął termin składania ofert.
2) W toku badania i oceny złożonych ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
3) Niedopuszczalne jest prowadzenie między Zamawiającym, a Wykonawcą negocjacji dotyczących złożonej oferty oraz dokonywanie jakiejkolwiek zmiany w jej treści.
4) Zamawiający poprawia w ofercie:
oczywiste omyłki pisarskie,
oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek,
inne omyłki polegające na niezgodności oferty ze specyfikacją istotnych
warunków zamówienia , niepowodujące istotnych zmian w treści oferty
5) niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została
poprawiona.
XIII Wadium - Zamawiający odstępuje od żądania wpłaty wadium przetargowego.
XIV. Informacje o formalnościach jakie powinny zastać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego .

1) Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zamieści informację o wyborze najkorzystniejszej oferty podając nazwę ( firmę ), albo imię i nazwisko, siedzibę albo adres zamieszkania i adres Wykonawcy, którego ofertę wybrano, uzasadnienie jej wyboru, oraz nazwy ( firmy ) , albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy Wykonawców, którzy złożyli oferty a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację.
Informacja ta będzie zamieszczona na tablicy ogłoszeń w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych w Koluszkach ul. Mickiewicza 4 oraz na stronie internetowej Zamawiającego
2) Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający jednocześnie
zawiadomi Wykonawców, którzy złożyli oferty o:
a) wyborze najkorzystniejszej oferty podając nazwę ( firmę ), albo imię i nazwisko, siedzibę albo adres zamieszkania i adres Wykonawcy którego ofertę wybrano, uzasadnienie jej wyboru, oraz nazwy ( firmy ) , albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania i adresy Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację.
b) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone, podając uzasadnienie faktyczne
i prawne,
c) Wykonawcach, którzy zostali wykluczeni z postępowania o udzielenie zamówienia podając uzasadnienie faktyczne i prawne,
d) termin, po którego upływie umowa w sprawie zamówienia publicznego może być zawarta
3) Zamawiający zawrze umowę w sprawie zamówienia publicznego w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej.
5) Zawarcie umowy nastąpi w siedzibie Zakładu Usług Komunalnych w Koluszkach przy ul. Mickiewicza 4 w terminie podanym w w/w piśmie. W tym terminie wybrany Wykonawca powinien przybyć do Zamawiającego w celu podpisania umowy.
6) Jeżeli została wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielnie zamówienia przed zawarciem umowy Wykonawcy będą zobowiązani do przedłożenia Zamawiającemu umowy regulującej ich współpracę.
XV . Dopuszczalne przypadki zmian postanowień zawartej umowy.
Zamawiający dopuszcza zmianę postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty na podstawie której dokonano wyboru wykonawcy w następujących przypadkach :
a) w uzasadnionych przypadkach, lub innych okolicznościach niezależnych od Zamawiającego lub Wykonawcy, kiedy konieczna będzie zmiana terminu realizacji zamówienia, Zamawiający może przedłużyć termin realizacji zamówienia,
b) w innych uzasadnionych przypadkach, gdy zajdzie konieczność wprowadzenia koniecznych zmian wynikających z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy
c) w przypadku, gdy zmiany postanowień zawartej umowy będą korzystne dla Zamawiającego, a zmiany te wynikły w trakcie realizacji zamówienia,
d) w przypadku, gdy zajdzie uzasadniona konieczność ograniczenia lub rezygnacji
z części umownego zakresu dostaw, Zamawiający zastrzega sobie możliwość zmniejszenia wynagrodzenia umownego po cenach wynikających ze złożonej oferty
e) w przypadku ustawowej zmiany stawki podatku od towarów i usług (VAT ) oraz podatku akcyzowego cena netto pozostanie bez zmian, a kwota podatku VAT
i wartość brutto zostanie odpowiednio skorygowana zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami podatkowymi.
XVII. Sposób porozumiewania się Zamawiającego
z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń i dokumentów.
Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje powinny być przekazywane przez zamawiającego i wykonawcę pisemnie:
1) drogą pocztową,
2) osobiście poprzez złożenie w kancelarii Zakładu Usług Komunalnych w Koluszkach przy ul. Mickiewicza 4,
3) faksem na numer (44) 714-04-95,
4) e -mailem na adres : sekretariat@zukkoluszki.pl
5) Informacje uważa się za złożone w terminie, jeżeli ich treść dotarła do adresata przed upływem terminu i została niezwłocznie potwierdzona pisemnie.
6) W przypadku przekazywania informacji drogą faksową lub e - mailem, każda ze stron na żądanie drugiej strony powinna niezwłocznie potwierdzić fakt ich otrzymania.

Kontakt:
Osobą odpowiedzialną za realizację zamówienia jest Jacek Łaszczyk tel. 504271084.
7) Do kontaktów z Wykonawcami upoważniona jest :
Pani Elżbieta Malinowska tel. (44) 714 -04 -95.
W sprawach merytorycznych związanych z przedmiotem zamówienia
Jacek Łaszczyk tel. 504271084.
Informacje dotyczące przetargu udzielane są w godzinach 8.00 - 15.00

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.