Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6095z ostatnich 7 dni
24552z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Opracowanie dokumentacji projektowej

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Opracowanie dokumentacji projektowej

Data zamieszczenia: 2023-02-01
Dane kontaktowe Zamawiającego: PCC Intermodal S.A
ul. Hutnicza 16
81-061 Gdynia
powiat: Gdynia
tel.: 515-724-638
przetargi.brzegdolny@pcc.eu
Województwo: pomorskie
Miasto: Gdynia
Wadium: 25.000 zł
Nr telefonu: tel.: 515-724-638
Termin składania ofert: 2023-02-14 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
PCC Intermodal S.A. (Zamawiający) składa zaproszenie do złożenia oferty na uzgodnienie i opracowanie dokumentacji projektowej wraz ze złożeniem w imieniu Zamawiającego wniosku i uzyskaniem niezbędnych prawomocnych decyzji administracyjnych, w ramach realizacji następującego zadania:
,,Poprawa dostępu kolejowego do terminala kontenerowego PCC Intermodal S.A. w Brzegu Dolnym."
Oferent, którego oferta zostanie przyjęta, zobowiązany będzie - w terminach wskazanych dalej - zaktualizować i rozwinąć w zakresie określonym niniejszą specyfikacją istniejącą (wstępną) koncepcję, wykonać projekt budowy toru komunikacyjnego oraz uzyskać niezbędne prawomocne decyzje administracyjne, przygotować i przekazać projekty wykonawcze dla poszczególnych branż wraz ze specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), oraz kosztorys inwestorski, kosztorys ślepy. Ponadto Oferent, którego oferta zostanie przyjęta zobowiązany będzie do świadczenia usług nadzoru autorskiego.
ZAKRES PRAC REALIZOWANYCH PRZEZ BIURO PROJEKTÓW KONCEPCJA WRAZ Z ROZWINIĘCIEM
Aktualizacja i uzupełnienie istniejącej koncepcji (opracowanej przez TDM Projekt w sierpniu 2020, w zakresie Zadania A - pozostałe zadania, tj. B i C zawarte w opracowaniu nie będą pomocne) w oparciu o możliwości zastosowania rozwiązań projektowych na gruncie na podstawie wywiadów i wizji lokalnych oraz opracowanie nowych analiz i koncepcji w następującym zakresie:
1. budowa toru komunikacyjnego zapewniającego komunikację pomiędzy terminalem kontenerowym a torami zdawczo - odbiorczymi i vice versa dla pociągów o długości minimum 700m, włączonego do istniejącego układu torowego
bocznicy o długości ok. 1 kilometra poczynając od okolic kolejowej głowicy wjazdowej na terminal i kończąc na wysokości toru 115 (wraz z odwodnieniem), włączenie nastąpi w tor nr 118.
2. przebudowa fragmentu dwóch dróg do celów p.poż. wraz z przebudową skrzyżowań drogowo - kolejowych w pobliżu aktualnych dróg wewnętrznych G i H wraz z odwodnieniem. Kategoria przejazdu powinna być dobrana przez Projektanta. Wymagamy rozwiązania bez rogatek, bez świateł i bez automatyki, czyli w sposób tożsamy z rozwiązaniami jakie funkcjonują obecnie na terenie zakładów.
3. budowa dwóch nowych przejazdów drogowo-ko lej owych, w celu zapewnienia komunikacji dla służb ratowniczych wraz z odwodnieniem oraz ich włączeniem w istniejący układ drogowy. W/w przejazdy winny być oddalone od siebie w taki sposób, aby na odcinku toru kolejowego opisanego w pkt 1 mieścił się pociąg o długości min. 700m, jak również na odcinku obecnie istniejącego toru kolejowego, łączącego terminal z torami zdawczo - odbiorczymi mieścił się pociąg o długości min. 700m; przejazdy powinny być zaprojektowane bez szlabanów i zlokalizowane jeden od strony terminala, drugi w okolicy torów zdawczo-odbiorczych,
4. budowa połączenia torowego na wysokości kilometrażu 0,8 - 1,0 pozwalającego na zachowanie istniejących kierunków ruchu oraz skomunikowanie z nowoprojektowanym torem,
5. dostosowanie istniejącego układu torowego bocznicy do stanu jaki powinien nastąpić po realizacji toru kolejowego nowoprojektowanego,
6. identyfikacja występujących kolizji, zaprojektowanie ich usunięcia oraz uzgodnienie ze Spółkami GK PCC ROKITA SA,
7. budowa dodatkowych żeberek służących odstawianiu lokomotyw od strony PCC Rokita S.A. oraz przeciwnej tj. od strony Głogowa (o ile to możliwe to należy zaprojektować po więcej niż 1 szt. z każdej strony) między torem 101 (tor zelektryfikowany), a torami stacyjnymi PKP PLK S.A. wraz z kompletem niezbędnych uzgodnień zapewniających ich włączenie do stacji,
8. budowa dwukierunkowego włączenia grupy torów zdawczo-odbiorczych w tory PKP PLK S.A. tj. również po stronie zachodniej stacji Brzeg Dolny (od strony Głogowa) wraz z kompletem niezbędnych uzgodnień zapewniających ich włączenie do stacji (tor zelektryfikowany). Rozwiązanie to powinno spełniać standardy techniczne PKP PLK S.A.
9. całościowa elektryfikacja toru zdawczo odbiorczego nr 104 (aktualnie tor jest częściowo zelektryfikowany).
Poszczególne koncepcje należy uzgodnić z Zamawiającym, który zastrzega sobie prawo do decyzji, które z opracowań wejdą w fazę projektowania, a które pozostaną w fazie koncepcji.
Każda z koncepcji powinna zawierać również uproszczony szacunek kosztów realizacji danego elementu z punktów powyżej opracowany w oparciu o dostępne informacje.
Zamawiający informuje, że posiada wstępną koncepcję zagospodarowania terenu wraz z częścią opisową, która stanowi załącznik nr 1 do Specyfikacji Przedmiotu Przetargu. Koncepcja ta stanowi bazę wyjściową, którą należy zaktualizować i uzupełnić o zakres prac wskazany w niniejszej specyfikacji.
PROJEKTOWANIE ZASADNICZE
Uwaga wstępna:
Wszystkie fazy (etapy) projektowania dzielą się na następujące zadania:
Zadanie 1: dla pozycji 1-6 koncepcji
Zadanie 2: dla pozycji 7 koncepcji
Zadanie 3: dla pozycji 8 koncepcji
Zadanie 4: dla pozycji 9 koncepcji Oferenci w ramach złożonych w niniejszym przetargu ofert dokonają wyceny każdego z zadań zgodnie z załączonym formularzem ofertowym. Zamawiający pozostawia sobie prawo do przeprowadzenia negocjacji z Oferentami, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty. Zamawiający pozostawia sobie również prawo zlecenia lub
zaniechania realizacji zadań od 1 do 4 w zależności m.in. od uwarunkowań określonych w ostatecznie zatwierdzonej koncepcji.
1. Opracowanie projektu budowlanego w następującym zakresie:
I. Przygotowanie całościowego projektu zagospodarowania terenu na potrzeby projektu budowlanego dla wskazanych przez Zamawiającego zadań od 1 do 4 oraz uzgodnienie go z PCC Intermodal S.A. oraz Spółkami GK (grupy kapitałowej) PCC ROKITA S.A.
II. Wypracowanie warunków oraz przygotowanie i uzgodnienie projektów dla wskazanych przez Zamawiającego poszczególnych zadań 1-4 i ich styków z infrastrukturą kolejową / drogową oraz ewentualnymi występującymi kolizjami mediów i istniejącymi sieciami.
III. Uzgodnienie z Zamawiającym oraz Spółkami GK PCC ROKITA S.A. docelowego, całościowego projektu zagospodarowania terenu i modelu funkcjonowania układu torowego odpowiednio dla wskazanych przez Zamawiającego Zadań 1-4, a także uzgodnienie z Grupą PKP oraz z gestorami infrastruktury wchodzącej w kolizje z planowaną inwestycją oraz właścicielami nieruchomości dla zadań 2 i 3.
IV. Opracowanie Karty Informacyjnej Projektu oraz przeprowadzenie pełnej procedury środowiskowej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa dla wskazanych przez Inwestora zadań 1-4,
V. Opracowanie projektu budowlanego dla całości przedsięwzięcia. Etapowanie prac wg zadań jak w punkcie I wraz z uzyskaniem niezbędnych prawomocnych decyzji administracyjnych z uwzględnieniem etapowania wynikającego ze wskazanych przez Inwestora zadań 1-4, w tym między innymi pozwolenia wodnoprawnego dla odprowadzania wód opadowych i roztopowych z torowiska.
2. Opracowanie Projektów Wykonawczych wraz ze STWiORB (Specyfikacją Techniczną Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych) dla wskazanych przez Zamawiającego zadań 1-4.
3. Opracowanie Projektu Stałej Organizacji Ruchu w branży drogowej i kolejowej odpowiednio dla zakresu poszczególnych wskazanych przez Zamawiającego zadań 1-4.
4. Opracowanie kosztorysów Inwestorskich oraz kosztorysów ślepych dla poszczególnych zadań 1-4 wskazanych przez Zamawiającego.
5. Świadczenie nadzorów autorskich zgodnie z warunkami umowy. WYTYCZNE DO REALIZACJI ZADAŃ
Zamawiający informuje, że w ramach realizacji prac projektowych dla zadania 1 docelowo znajdować się mają między innymi następujące elementy:
1) tor komunikacyjny o długości około 1 km i nacisku na oś 22,5 tony wraz z systemem odwodnienia; należy uwzględnić, że rozjazd RKPD9 km 0,9 w torze 151 w rejonie zbiornika A7 nie będzie się odgałęział na nowy tor jak pokazano we wstępnej koncepcji (załącznik nr 1 do specyfikacji)
2) 4 przejazdy drogowo - kolejowe wraz z odwodnieniem (w tym 2 do celów p.poż. wraz z układem włączenia w istniejące drogi dla pojazdów samochodowych). Przejazdy należy zlokalizować w odległości minimum 700 m, aby możliwe było zatrzymanie pełnego składu pociągu pomiędzy nimi,
3) połączenie torowe na wysokości kilometrażu 0,8 - 1,0 pozwalającego na zachowanie istniejących kierunków ruchu oraz wjechanie na nowoprojektowany tor, przy czym nie należy projektować rozjazdów krzyżowych.
Przedmiotem prac projektowych odrębnego zadania nr 4 jest opracowanie projektu elektryfikacji toru 104 zdawczo-odbiorczego (tor częściowo zelektryfikowany).
Dla wszystkich zadań Biuro Projektów powinno:
1. dostosować istniejącą infrastrukturę (układ torowy, układ drogowy) do realizacji nowoprojektowanego toru kolejowego;
2. uwzględnić, że budowa nowego toru ma zapewnić zwiększenie możliwości operacyjnych terminala PCC Intermodal S.A. w szczególności poprzez poprawę przepustowości składów pociągów do i z Terminala Kontenerowego oraz zminimalizowania ryzyk związanych z faktem współużytkowania bocznicy Zakładów Chemicznych PCC Rokita S.A. (obsługiwanej lokotraktorami) oraz bocznicy terminala PCC Intermodal S.A. (obsługiwanej lokomotywami manewrowymi) odgałęziającej się od bocznicy PCC Rokita S.A. Należy rozważyć wyposażenie rozjazdów w urządzenie umożliwiające określenie położenia rozjazdu(ów) przez dyspozytora grupy kapitałowej PCC Rokita S.A. oraz umożliwiające łatwą identyfikację ustawienia drogi przebiegu przez maszynistę prowadzącego skład z torów zdawczo-odbiorczych PCC Rokita S.A. na Terminal Kontenerowy i odwrotnie. Biorąc pod uwagę w/w uwarunkowania w ramach koncepcji Biuro Projektów wspólnie z Zamawiającym rozważą możliwość doboru, zaprojektowania i użytkowania systemu pozwalającego zliczanie osi taboru kolejowego.
3. przeprowadzić także czynności w celu ustalenia występujących kolizji z budową toru sieci / instalacji / obiektów elektrycznych, energetycznych, teletechnicznych, telekomunikacyjnych, sanitarnych, wodno-kanalizacyjnych, drenarskich, gazowych, drogowych, innych niezidentyfikowanych i występujących sieci oraz zaproponować rozwiązania techniczne eliminujące te kolizje. Biuro Projektów wystąpi do właścicieli tych sieci o wytyczne do przebudowy / zabezpieczenia tych instalacji / sieci;
4. opracować także kosztorysy inwestorskie;
5. zapewnić, aby wszystkie zaproponowane rozwiązania, systemy oraz materiały posiadały odpowiednie deklaracje zgodności lub certyfikaty CE i mogły być dopuszczone do eksploatacji jeśli wymagają tego przepisy, np. posiadać świadectwo typu;
6. uwzględniać projekt stałej organizacji ruchu związanej z prowadzeniem ruchu drogowo - kolejowego na terenie Zakładu GK PCC ROKITA SA;
7. wziąć pod uwagę, że ostateczny projekt zagospodarowania terenu będzie przedmiotem uzgodnień między Projektantem, a Zamawiającym oraz Spółkami GK PCC ROKITA SA, i po pisemnym zatwierdzeniu będzie stanowić podstawę dalszych prac projektowych;
8. zadbać o to, żeby przedstawione oferty obejmowały wszystkie roboty niezbędne do realizacji poszczególnych zadań określonych w niniejszej Specyfikacji Przedmiotu Przetargu oraz określały wysokość wynagrodzenia ryczałtowego (Ceny projektu) za wykonanie całości przedmiotu danego zadania (zgodnie z załącznikiem nr 2 do umowy);
9. wycenić dodatkowo w ofercie godz./dni pracy projektanta. Stawki te będą stanowiły podstawę do rozliczenia w przypadku zaistnienia potrzeby wykonania dodatkowych czynności zleconych pisemnie przez Zamawiającego (nadzory autorskie), o ile czynności te nie wynikają z wyjaśnienia wątpliwości, dwuznaczności lub uzupełnienia braków w projektach wykonawczych (zgodnie z załącznikiem nr 5 do umowy).
10. określić na potrzeby projektu budowlanego, uzgodnić z właścicielami nieruchomości i wykonać w ramach prac poprzedzających prace projektowe niezbędną ilość odwiertów geotechnicznych (lub sondowań CPT/CPTU, sondowań dynamicznych lub innych badań niezbędnych do prawidłowego wykonania prac projektowych) ustaloną według własnego doświadczenia i oceny w obszarze planowanych robót.
W przypadku konieczności przeprowadzenia przekopów kontrolnych m.in. podczas prowadzenia prac wiertniczych jak i innych prac ziemnych Oferent w cenie kontraktowej zabezpieczy takie czynności oraz uzyska niezbędne zezwolenia i dopuszczenia od Spółek GK PCC ROKITA S.A. na koszt własny.
11. pozyskać pozwolenie wodnoprawne dla zaprojektowanego w toku prac projektowych odprowadzenia wód opadowych z nowoprojektowanych torowisk;
12. uwzględnić technologię dla budowli oraz urządzeń przyjmując żywotność minimum 30 lat;
13. opracować mapy do celów projektowych umożliwiające zaprojektowanie danego zadania w niezbędnym zakresie i czasie nie wpływającym na termin opracowania koncepcji i projektu budowlanego;
14. dokonać kwalifikacji wg swojej wiedzy i doświadczenia, w jakim trybie Biuro Projektowe uzyska niezbędne prawomocne decyzje administracyjne umożliwiające realizację pełnego zakresu robót;
15. opracować Projekt budowlany na potrzeby niezbędnych decyzji administracyjnych we wszystkich wymaganych branżach oraz uzyskać wszystkie niezbędne uzgodnienia;
16. opracować Kartę Informacyjną Projektu oraz jeśli organ wyda taką decyzję, przeprowadzić pełną procedurę środowiskową zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa;
17. przystąpić do opracowania projektu budowlanego zgodnego z obowiązującymi przepisami prawa oraz uzyskać niezbędne prawomocne decyzje / pozwolenia administracyjne;
18. opracować w terminie wskazanym w kolejnym rozdziale specyfikacji Projekty Wykonawcze wraz z STWiORB i kosztorysem inwestorskimi oraz ślepym - dla poszczególnych zadań;
19. uwzględnić w wewnętrznych terminarzach, że spotkania Inwestora z Zespołem Projektowym będą odbywać się w sesjach całodniowych w godz.ch 900 - 1500 w Biurze w Sosnowcu lub na terminalu w Brzegu Dolnym lub poprzez system wideokonferencji. Częstotliwość spotkań zostanie na bieżąco dostosowana do potrzeb, przy czym Zamawiający oczekuje spotkań minimum co 2 tygodnie z zastrzeżeniem, iż na etapie koncepcji spotkania mogą odbywać się nawet cotygodniowo.
WYMAGANE TERMINY ZAKOŃCZENIA ETAPÓW PRAC
Opracowanie koncepcji (na podkładzie mapy do celów projektowych) uzgodnionej z Zamawiającym oraz Spółkami GK PCC ROKITA SA, a także z Grupą PKP powinno nastąpić najpóźniej w terminie 3 miesięcy od dnia podpisana umowy z Biurem Projektów.
Terminy zakończenia kolejnych etapów przygotowania dokumentacji projektowej oraz złożenia kompletnych wniosków (zgłoszeń) i uzyskania niezbędnych decyzji wymaganych przed rozpoczęciem prac budowlanych, wskazane są w Załączniku nr 3 do umowy.
WARUNKI PŁATNOŚCI
Fakturowanie przez Biuro Projektów prac projektowych będzie zgodne z postępem tych prac oraz z terminami określonymi w załączniku nr 3 do umowy, które będą oparte na wskazanych w tym załączniku ,,kamieniach milowych".
Płatności z tytułu realizacji zadań 1-4 będą odbywać się osobno dla każdego ze zleconych przez Zamawiającego zadań, na podstawie zakończonego etapu prac zrealizowanego przez Biuro Projektowe.
Płatności wynikające z faktur będą pomniejszane o ustalone w umowie kwoty przeznaczone na zabezpieczenie należytego wykonania umowy i świadczeń gwarancyjnych. Za wyjątkiem przypadków określonych w umowie Biuro Projektów będzie uprawnione do zafakturowania prac wcześniej niż w terminach podanych powyżej tylko w przypadku udokumentowania faktu wcześniejszej realizacji danego kamienia milowego.

Składanie ofert:
W terminie do 14.02.2023 roku do godz. 12.00 prosimy o przesłanie na adres przetargi.brzegdolny@pcc.eu pisma potwierdzającego zainteresowanie udziałem w postępowaniu przetargowym wraz z podaniem imienia i nazwiska osoby kontaktowej z Państwa strony wraz z podaniem numeru telefonu kontaktowego oraz adresem mailowym, na który należy kierować korespondencję związaną z postępowaniem przetargowym. Brak takiego pisma w określonym terminie uniemożliwi
przesyłanie potencjalnemu Oferentowi ewentualnych pytań i odpowiedzi w toczącym się postępowaniu przetargowym.

Wymagania:
INFORMACJE FORMALNE
Zamawiający nie dopuszcza ofert częściowych ani wariantowych. Oferent może złożyć tylko jedną ofertę w zakresie realizacji zarówno koncepcji jak również poszczególnych zadań. Oferent ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem oferty.
W odniesieniu do niniejszego postępowania nie mają zastosowania zapisy ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
Ewentualne spory będą rozstrzygane przez powszechne sądy polskie właściwe miejscowo dla siedziby PCC Intermodal S.A.
Zamawiający informuje, iż nie wyklucza, że będzie ubiegał się o dofinansowanie realizacji prac budowalnych dla zaprojektowanych zadań, dlatego opracowana
dokumentacja powinna zostać opracowana przy zachowaniu standardów wymaganych przez instytucje współfinansujące.
ZAWARTOŚĆ OFERTY
Ofertę należy złożyć w oparciu o formularz ofertowy stanowiący załącznik nr 2 do Specyfikacji, który zawiera m.in.:
1) zestawienie rzeczowo - finansowe dla prac projektowych w Brzegu Dolnym z cenami za realizację poszczególnych zadań od 1 do 4 (zgodne z projektem załącznika nr 2 do umowy),
2) wysokość stawek za nadzory autorskie (zgodna z projektem załącznika nr 5 do umowy),
3) oświadczenie o akceptacji załączonego projektu umowy na wykonanie prac projektowych oraz oświadczenie o związaniu ofertą przez okres 30 dni od wyznaczonego terminu składania ofert.
Wraz z ofertą należy złożyć:
o dowód wniesienia wadium,
o referencje wg wymagań określonych w dalszej części Specyfikacji Przedmiotu Przetargu.
WADIUM
Wadium w wysokości 25.000 zł może być wniesione w formie pieniężnej albo w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej.
Wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej musi mieć charakter gwarancji nieodwołalnej, bezwarunkowej i płatnej na rachunek wskazany poniżej PCC Intermodal SA, na pierwsze żądanie skierowane listem poleconym bezpośrednio do gwaranta. Oryginał gwarancji powinien być dostarczony Odbiorcy w terminie najpóźniej w dniu wyznaczonym do składania ofert.
Gwarancja wadialna winna obejmować okres ważności oferty. Treść gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej powinna być przed jej złożeniem uzgodniona mailowo z Zamawiającym.
Kwotą wadium w formie pieniężnej powinien być uznany rachunek PCC Intermodal S.A. tj.: BGK Oddział we Wrocławiu, dla BGK Oddział we Wrocławiu, dla PLN nr: 77 1130 1033 0018 8179 3520 0001.
Wadium, zostanie zwrócone Oferentowi, którego Oferta zostanie przez PCC Intermodal S.A. przyjęta, w terminie 14 dni od dnia rozstrzygnięcia przetargu. Pozostałym Oferentom, którzy złożyli oferty na to Zadanie, wadium zostanie zwrócone niezwłocznie po zawiadomieniu, że ich Oferty nie zostały przyjęte. Wadium zwrócone w terminie nie podlega oprocentowaniu.
Wadium może ulec przepadkowi na rzecz PCC Intermodal S.A. w następujących przypadkach:
a) Oferent wycofa się z postępowania przetargowego po złożeniu oferty,
b) Oferent będzie uchylał się od zawarcia umowy, której treść akceptował składając stosowne oświadczenie wraz z ofertą.
KONSORCJUM
Zamawiający wyraża zgodę na wspólne ubieganie się Oferentów (konsorcjów) o udzielenie zamówienia dla niniejszego zadania. Dokumentami poświadczającymi wspólne ubieganie się o zamówienie jest umowa konsorcjum oraz pełnomocnictwo udzielone osobie reprezentującej konsorcjum (pełnomocnikowi konsorcjum).
Oferenci wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo reprezentowania w postępowaniu i zawarciu Umowy, jak również wskazania - kto w imieniu konsorcjum dokona wniesienia wadium. Uczestnicy konsorcjum ponoszą wobec Zamawiającego odpowiedzialność solidarną, tj. Zamawiający ma prawo dochodzić swoich roszczeń wobec jednego lub wszystkich konsorcjantów łącznie, niezależnie od ich zakresu prac i innych ustaleń odpowiedzialności wynikających z umowy konsorcjum. W przypadku Oferentów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjów), warunki udziału w postępowaniu mogą oni spełniać łącznie. Oferenci wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia zobowiązani są do przedstawienia umowy regulującej w szczególności zasady współpracy między
członkami Konsorcjum oraz ustanawiającej Lidera Konsorcjum upoważnionego do kontaktu z Zamawiającym w zakresie udziału w przetargu i realizacji zamówienia. Zamawiający wymaga, aby umowa konsorcjalna w sposób wyczerpujący regulowała podział obowiązków pomiędzy członkami konsorcjum w zakresie wykonania wszystkich zobowiązań wynikających z przedmiotu zamówienia, w tym wskazywała Lidera jako członka konsorcjum odpowiedzialnego za wystawianie faktur na Zamawiającego oraz ustalała zasadę solidarnej odpowiedzialności członków Konsorcjum za zobowiązania członków konsorcjum, wynikające z zawartej umowy pomiędzy nimi, a Zamawiającym, a także aby zmianę treści umowy konsorcjalnej uzależniała od zgody Zamawiającego. Z umowy konsorcjum jasno będzie wynikał podział zadań i obowiązków na poszczególnych członków konsorcjum w ramach realizowanych prac. Nie dopuszcza się sytuacji, w której jeden lub kilku członków konsorcjum realizuje tylko funkcje zarządcze, finansowe lub konsultingowe. Niezależnie od treści umowy konsorcjalnej przyjęcie Oferty konsorcjum oznaczać będzie solidarną odpowiedzialność członków konsorcjum, przez co rozumieć należy odpowiedzialność na zasadach określonych w art. 366-378 polskiego kodeksu cywilnego. Nadto oświadczenia i świadczenia Zamawiającego złożone lub spełnione w stosunku do Lidera Konsorcjum skutkować będą wobec pozostałych członków konsorcjum. Lider Konsorcjum w czasie wykonywania Umowy, będzie nieodwołalnie umocowany do reprezentowania względem Zamawiającego pozostałych członków konsorcjum we wszystkich sprawach dotyczących Umowy, w tym także do podpisywania aneksów we wszelkich sprawach związanych z jej realizacją. Wszelkie oświadczenia lub działania Lidera Konsorcjum uznawane są także za oświadczenia lub działania pozostałych członków konsorcjum. Uczestnik konsorcjum składający ofertę wspólną nie może złożyć w niniejszym postępowaniu na to samo zadanie lub zadania odrębnej oferty własnej. Oferty złożone przez takiego uczestnika, samodzielnie i wspólnie z innymi uczestnikami, Zamawiający może odrzucić.
REFERENCJE
Oferent przedstawi przynajmniej 3, nie więcej jak 5 referencji należytego wykonania usług projektowania kolejowego.
Referencje powinny dotyczyć usług wykonanych przez Oferenta, zrealizowanych nie wcześniej niż siedem lat wstecz licząc od dnia upływu terminu na złożenie ofert w niniejszym przetargu.
Wartość prac projektowych wykonanych przez Oferenta nie powinna być mniejsza niż 400.000 złotych polskich netto [lub równowartości tej kwoty przyjmując kurs NBP z dnia wystawienia referencji] dla każdego zadania, którego dotyczy referencja. Referencje winny dotyczyć wykonanych projektów w zakresie budownictwa kolejowego.
Referencje muszą dotyczyć projektów wykonanych przez Oferenta lub wskazywać w jakim zakresie wartościowym i merytorycznym Oferent uczestniczył w danym zadaniu, w związku z czym ich przedmiot nie może ograniczać się do opracowań dokumentacji przedprojektowej. W każdym przypadku Oferent winien wskazać osobę do kontaktu, która może po stronie wystawcy referencji udzielić odpowiedzi na ewentualne pytania Zamawiającego.
Ocena przedstawionych referencji polegać będzie na sprawdzeniu, czy spełniają podane kryteria (tak albo nie).
Zamawiający za treść referencji nie przyznaje punktów ani nie ocenia ich cząstkowo.
W przypadku zainteresowania ze strony Biura Projektów, możliwa jest wizja lokalna w terminie do 16.02.2023 roku, po wcześniejszym indywidualnym uzgodnieniu z Zamawiającym godzin obecności.
PYTANIA i ODPOWIEDZI
Ewentualne pytania prosimy przesyłać na adres: przetargi.brzegdolny@pcc.eu w terminie do 17.02.2023 roku do godziny 1200. Na pytania zadane po tym terminie Zamawiający może nie udzielić odpowiedzi.
Na pytania zadane przez jednego Oferenta odpowiedzi dostaną wszyscy Oferenci, którzy w wymaganym terminie potwierdzą chęć wzięcia udziału w przetargu, bez informacji o podmiocie pytającym.
ZŁOŻENIE OFERTY
Ofertę prosimy złożyć zbindowaną w zapieczętowanej kopercie z nazwą przetargu: ,,Poprawa dostępu kolejowego do terminala kontenerowego PCC Intermodal S.A. w Brzegu Dolnym." w terminie do 28.02.2023 roku do godz. 12.00 na adres: PCC INTERMODAL S.A. ul. Małachowskiego 1a, 41 - 200 Sosnowiec. Zamawiający dopuszcza złożenie Oferty w wersji elektronicznej w formacie PDF podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym przesłanej w wymaganych terminach na adres przetargi.brzegdolny@pcc.eu
ZASTRZEŻENIA ZAMAWIAJĄCEGO
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany warunków lub ich odwołania oraz unieważnienia przetargu, na każdym etapie postępowania, włączając w to zmiany w treści Specyfikacji lub pozostawienia przetargu bez rozstrzygnięcia. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdzie żadna z ofert nie jest niższa niż przyjęty przez Zamawiającego budżet na to zadanie. W przypadku zmian w treści Specyfikacji lub zmian w innych dokumentach, o których mowa w Specyfikacji, Zamawiający
poinformuje o tym fakcie wszystkich Oferentów uwzględniając odpowiednio czas potrzebny Oferentom na dostosowanie się do nowych zapisów.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia negocjacji cenowych z Oferentami, którzy złożą najkorzystniejsze oferty. Podstawą wyboru Oferenta, z którym zostanie podpisana umowa, będzie oferta, wynik negocjacji cenowych oraz doświadczenie zawodowe Oferenta poparte referencjami, które zostaną omówione w trakcie tych negocjacji.

Kontakt:
Osoba kontaktowa: Bartosz Paca, tel.: 515-724-638, e-mail: bartosz.paca@pcc.eu;

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.