Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1213z dziś
7385z ostatnich 7 dni
24622z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Przebudowa budynku hotelowego Oddziału Klinicznego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Przebudowa budynku hotelowego Oddziału Klinicznego

Data zamieszczenia: 2023-02-06
Dane kontaktowe Zamawiającego: Zachodniopomorskie Centrum Onkologii
Strzałowska 22
71-730 Szczecin
powiat: Szczecin
914251409, faks 914251406
szpital@onkologia.szczecin.pl
Województwo: zachodniopomorskie
Miasto: Szczecin
Wadium: w wymaganiach
Nr telefonu: 914251409, faks 9142
Termin składania ofert: 2023-02-21 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
TP-3/23 Przebudowa budynku hotelowego Oddziału Klinicznego Radioterapii na potrzeby Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej oraz Zespołu Psychoonkologii.
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku hotelowego Oddziału Klinicznego Radioterapii na potrzeby Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej oraz Zespołu Psychoonkologii (budynek nr 1) w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii przy Ul. Strzałowskiej 22 w Szczecinie. Budynek posadowiony jest na nieruchomości oznaczonej, jako działka ewidencyjna nr 32/8, obręb 3089, dla której urządzona jest i prowadzona przez Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie księga wieczysta nr SZ1S/00111508/4.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje następujące elementy:
1) przebudowa całego budynku, tj. wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych dla zakresu opisanego w dokumentacji projektowej wraz z dostawą i montażem wyposażenia, w tym wymiana wszystkich okien, wymiana wszystkich instalacji, wykonanie dodatkowego wejścia do budynku,
2) przygotowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej, zgodnie z wytycznymi określonymi w niniejszej specyfikacji.
3. Inwestycja objęta jest pozwoleniem na budowę w zakresie przebudowy budynku hotelowego na terenie Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, decyzja nr 620/22 z dnia 27.07.2022r. Decyzja wydana została przez Prezydenta Miasta Szczecina.
4. Opis przedmiotu zamówienia określają następujące dokumenty:
1) Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia,
2) Projekt Budowlany,
3) Projekt Wykonawczy,
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
5) Przedmiar robót.
5. Zaleca się, aby WYKONAWCA dokonał wizji lokalnej w miejscu planowanych prac oraz uzyskał na swoją odpowiedzialność, koszt i ryzyko wszelkie istotne informacje, które mogą być konieczne lub pomocne do przygotowania rzetelnej oferty cenowej, przy czym dokonanie wizji lokalnej nie jest wymogiem przed złożeniem oferty.
Termin wizji lokalnej (dla wszystkich WYKONAWCÓW) ustala się na dzień 10.02.2023 roku, o godz. 900, miejsce spotkania - Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie, Dział Techniczny.
6. WYKONAWCA winien, przed złożeniem oferty, dokładnie zapoznać się z załączonymi dokumentami i zakresem prac. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub zauważenia ewentualnych różnic pomiędzy załączonymi dokumentami określającymi zakres prac, WYKONAWCA winien dążyć do wyjaśnienia zakresu zamówienia w formie zapytań do treści SWZ. Brak stosownego zapytania będzie uznany za przyjęcie do realizacji wszystkich prac wskazanych w rzucie części budynku, zważywszy na charakter wynagrodzenia WYKONAWCY - ryczałt.
7. ZAMAWIAJĄCY, w oparciu o postanowienie art. 95 ust. 1 i 2 Ustawy, ustala następujące czynności związane z realizacją zamówienia, polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, wymagające zatrudnienia przez WYKONAWCĘ lub PODWYKONAWCĘ przy realizacji zamówienia osób na podstawie stosunku pracy:
1) czynności robotników realizujących prace ogólnobudowlane.
8. Realizacja przedmiotu zamówienia dofinansowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 - Oś priorytetowa 11 Wsparcie sektora zdrowia i środowiska w kontekście pandemii COVID 19 Działanie 11.1 Wsparcie sektora zdrowia w kontekście pandemii COVID 19. Umowa o dofinansowanie projektu zawarta została z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego.

CPV: 45215140-0, 71000000-8, 71200000-0,45111300-1,45262700-8,45300000-0,45310000-3,45311000-0,45314310-7,45314320-0

Dokument nr: 2023/BZP 00083026, TP-3/23

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2023-02-21 08:30

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a3e68ffc-a074-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia komunikacja między ZAMAWIAJĄCYM, a WYKONAWCAMI odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk ,,Przeglądaj postępowania/konkursy").
3. Identyfikator (ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: ocds-148610-a3e68ffc-a074-11ed-b8d9-2a18c1f2976f
4. WYKONAWCA zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce ,,Centrum Pomocy".
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
2. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie, dalej: rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów.
3. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
1) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik),
lub
2) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści ,,Formularza do komunikacji").
4. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem
w nazwie pliku ,,Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa".
5. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji").
Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/ wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym.
6. Możliwość korzystania w postępowaniu z ,,Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta ,,Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z ,,Formularzy do komunikacji" służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
7. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce ,,Komunikacja". Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
8. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia.
9. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację WYKONAWCY i ZAMAWIAJĄCEGO za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, ZAMAWIAJĄCY dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: zamowienia_publiczne@onkologia.szczecin.pl (nie dotyczy składania ofert).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust.1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE
L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", ZAMAWIAJĄCY przedkłada, poniżej, informację dotyczącą danych osobowych osób
działających w imieniu WYKONAWCY na etapie przygotowania i złożenia oferty, oraz na etapie realizacji zamówienia:
1) administratorem danych osobowych jest Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie Ul. Strzałowska 22; 71-730
Szczecin,
2) inspektorem ochrony danych osobowych u ZAMAWIAJĄCEGO jest Jacek Motylewski, kontakt: adres e-mail: iod@onkologia.szczecin.pl, nr telefonu 91 42 51 621,
3) dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego TP-1/23 - Przebudowa budynku hotelowego Oddziału Klinicznego Radioterapii na potrzeby Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej oraz Zespołu Psychoonkologii,
4) odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o
art. 74 oraz art. 18 Ustawy PZP,
5) dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 Ustawy, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy,
6) obowiązek podania danych osobowych bezpośrednio dotyczących osób zaangażowanych w przygotowanie i realizację zamówienia jest wymogiem ustawowym, określonym w przepisach Ustawy, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z Ustawy,
7) decyzje dotyczące danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO,
8) osoby działające w imieniu WYKONAWCY mają prawo:
- do dostępu do danych osobowych ich dotyczących,
- do sprostowania lub uzupełnienia ich danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa sprostowania lub uzupełnienia nie może
skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z Ustawą oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników,
- do żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art.
18 ust. 2 RODO, przy czym zgłoszenie takiego żądania nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia
postępowania,
- do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, w przypadku uznania, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy RODO,
9) osobom działającym w imieniu WYKONAWCY nie przysługuje prawo:
- do usunięcia danych osobowych,
- do przenoszenia danych osobowych,
- do sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych.
ZAMAWIAJĄCY przypomina o obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną ZAMAWIAJĄCEMU w związku z prowadzonym postępowaniem i które ZAMAWIAJĄCY pozyska od WYKONAWCY biorącego udział w postępowaniu.

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2023-02-21 08:00
Miejsce składania ofert: WYKONAWCA przygotowuje ofertę przy pomocy interaktywnego ,,Formularza ofertowego" udostępnionego przez ZAMAWIAJĄCEGO na Platformie e-Zamówienia i zamieszczonego w podglądzie postępowania w zakładce ,,Informacje podstawowe"

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

Wymagania:
1. Ustala się wadium, będące warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, którego wysokość wynosi 50 000,- zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).
2. Wadium może być wniesione w jednej lub w kilku następujących formach:
1) w pieniądzu - przelewem na rachunek bankowy ZAMAWIAJĄCEGO ING Bank Śląski S.A. 14 1050 1559 1000 0024 1138 7505,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000r.o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2022, poz. 2080).
3. Wadium utrzymuje się nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium na przedłużony okres związania ofertą.
4. Termin wniesienia wadium: do dnia 21.02.2023 roku do godziny 8:00.
5. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy PZP ZAMAWIAJĄCY odrzuca ofertę jeśli WYKONAWCA nie wniósł wymaganego wadium lub wniósł je w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP.
6. Wadium wniesione w pieniądzu ZAMAWIAJĄCY przechowa na rachunku bankowym.
7. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia WYKONAWCA przekazuje ZAMAWIAJĄCEMU oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
8. ZAMAWIAJĄCY zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności:
1) upływu terminu związania ofertą,
2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji, gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
9. ZAMAWIAJĄCY niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium WYKONAWCY:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
2) którego oferta została odrzucona,
3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem WYKONAWCY, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza,
4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
Złożenie wniosku o zwrot wadium w okolicznościach o których mowa w pkt 1-4 niniejszego ustępu powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej.
10. ZAMAWIAJĄCY zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez WYKONAWCĘ.
11. ZAMAWIAJĄCY zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: TP-3/23
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.5.) Wartość zamówienia: 3552845,53 PLN
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest przebudowa budynku hotelowego Oddziału Klinicznego Radioterapii na potrzeby Centrum Koordynacji Opieki Onkologicznej oraz Zespołu Psychoonkologii (budynek nr 1) w Zachodniopomorskim Centrum Onkologii przy ul. Strzałowskiej 22 w Szczecinie. Budynek posadowiony jest na nieruchomości oznaczonej, jako działka ewidencyjna nr 32/8, obręb 3089, dla której urządzona jest i prowadzona przez Sąd Rejonowy Szczecin Prawobrzeże i Zachód w Szczecinie księga wieczysta nr SZ1S/00111508/4.
2. Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia obejmuje następujące elementy:
1) przebudowa całego budynku, tj. wykonanie robót budowlanych i instalacyjnych dla zakresu opisanego w dokumentacji projektowej wraz z dostawą i montażem wyposażenia, w tym wymiana wszystkich okien, wymiana wszystkich instalacji, wykonanie dodatkowego wejścia do budynku,
2) przygotowanie kompletnej dokumentacji powykonawczej, zgodnie z wytycznymi określonymi w niniejszej specyfikacji.
3. Inwestycja objęta jest pozwoleniem na budowę w zakresie przebudowy budynku hotelowego na terenie Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii, decyzja nr 620/22 z dnia 27.07.2022r. Decyzja wydana została przez Prezydenta Miasta Szczecina.
4. Opis przedmiotu zamówienia określają następujące dokumenty:
1) Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia,
2) Projekt Budowlany,
3) Projekt Wykonawczy,
4) Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót,
5) Przedmiar robót.
5. Zaleca się, aby WYKONAWCA dokonał wizji lokalnej w miejscu planowanych prac oraz uzyskał na swoją odpowiedzialność, koszt i ryzyko wszelkie istotne informacje, które mogą być konieczne lub pomocne do przygotowania rzetelnej oferty cenowej, przy czym dokonanie wizji lokalnej nie jest wymogiem przed złożeniem oferty.
Termin wizji lokalnej (dla wszystkich WYKONAWCÓW) ustala się na dzień 10.02.2023 roku, o godz. 900, miejsce spotkania - Zachodniopomorskie Centrum Onkologii w Szczecinie, Dział Techniczny.
6. WYKONAWCA winien, przed złożeniem oferty, dokładnie zapoznać się z załączonymi dokumentami i zakresem prac. W razie jakichkolwiek wątpliwości lub zauważenia ewentualnych różnic pomiędzy załączonymi dokumentami określającymi zakres prac, WYKONAWCA winien dążyć do wyjaśnienia zakresu zamówienia w formie zapytań do treści SWZ. Brak stosownego zapytania będzie uznany za przyjęcie do realizacji wszystkich prac wskazanych w rzucie części budynku, zważywszy na charakter wynagrodzenia WYKONAWCY - ryczałt.
7. ZAMAWIAJĄCY, w oparciu o postanowienie art. 95 ust. 1 i 2 Ustawy, ustala następujące czynności związane z realizacją zamówienia, polegające na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, wymagające zatrudnienia przez WYKONAWCĘ lub PODWYKONAWCĘ przy realizacji zamówienia osób na podstawie stosunku pracy:
1) czynności robotników realizujących prace ogólnobudowlane.
8. Realizacja przedmiotu zamówienia dofinansowana jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020 - Oś priorytetowa 11 Wsparcie sektora zdrowia i środowiska w kontekście pandemii COVID 19 Działanie 11.1 Wsparcie sektora zdrowia w kontekście pandemii COVID 19. Umowa o dofinansowanie projektu zawarta została z Zarządem Województwa Zachodniopomorskiego.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45215140-0 - Roboty budowlane w zakresie obiektów szpitalnych
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
45111300-1 - Roboty rozbiórkowe
45262700-8 - Przebudowa budynków
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45314310-7 - Układanie kabli
45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego
45315100-9 - Instalacyjne roboty elektrotechniczne
45315600-4 - Instalacje niskiego napięcia
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45331200-8 - Instalowanie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45331210-1 - Instalowanie wentylacji
45321000-3 - Izolacja cieplna
45343000-3 - Roboty instalacyjne przeciwpożarowe
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45421131-1 - Instalowanie drzwi
45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych
45421153-1 - Instalowanie zabudowanych mebli
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45432111-5 - Kładzenie wykładzin elastycznych
45442100-8 - Roboty malarskie
32410000-0 - Lokalna sieć komputerowa
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji na roboty budowlane
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji na wszystkie urządzenia zamontowane w ramach przebudowy
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. Warunek dotyczący zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
ZAMAWIAJĄCY nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.
2. Warunek dotyczący uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
ZAMAWIAJĄCY nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.
3. Warunek dotyczący sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
ZAMAWIAJĄCY nie określa warunku udziału w postępowaniu w tym zakresie.
4. Warunek dotyczący zdolności technicznej lub zawodowej:
W celu potwierdzenia, że WYKONAWCA spełnia warunek w zakresie zdolności technicznej i zawodowej niezbędnej do wykonania zamówienia, ZAMAWIAJĄCY żąda:
1) wykazania należytego wykonania w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej dwóch robót budowlanych, których przedmiotem była przebudowa lub rozbudowa lub remont
(w rozumieniu ustawy z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane) budynku użyteczności publicznej (w rozumieniu rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie), każda o wartości robót brutto minimum 2,5 mln zł brutto,
oraz
2) wykazania, że dysponuje lub będzie dysponował osobami skierowanymi do realizacji zamówienia wymienionymi w rozdziale XVIII, punkt 7.2.2 SWZ.
Jeżeli w dokumentach złożonych na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu jakiekolwiek wartości zostaną podane w walucie obcej ZAMAWIAJĄCY przeliczy tę wartość w oparciu o średni kurs walut NBP dla danej waluty z dnia, w którym nastąpiła publikacja przedmiotowego postępowania. Jeżeli w tym dniu nie będzie opublikowany średni kurs NBP, ZAMAWIAJĄCY przyjmie średni kurs z ostatniego dnia przed dniem publikacji postępowania.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: W celu wykazania braku podstaw do wykluczenia z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i spełnienia warunków udziału, WYKONAWCA przedkłada:
1. Zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, lub właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego potwierdzające, że WYKONAWCA nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem ZAMAWIAJĄCY żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności.
2. Zaświadczenie właściwego Naczelnika Urzędu Skarbowego potwierdzające,
że WYKONAWCA nie zalega z opłacaniem podatków i opłat w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP, a w przypadku zalegania z opłaceniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem ZAMAWIAJĄCY żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności.
3. Informacje z Krajowego Rejestru Karnego w zakresie określonym w art. 108
ust. 1 pkt 1 i pkt 2 ustawy PZP, a także art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP w zakresie dotyczącym orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka karnego, także w zakresie dotyczącym WYKONAWCY wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia oraz podmiotu udostępniającego zasoby.
4. Odpis lub informacje z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji.
Uwaga: dokumenty wskazane w pkt. 1, 2, 4 muszą być wystawione
w terminie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed ich złożeniem, natomiast dokumenty, o których mowa w pkt. 3 - w terminie nie wcześniejszym
niż 6 miesięcy przed ich złożeniem.
5. Oświadczenie WYKONAWCY, w zakresie art. 108 ust.1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz.U.2021.275 t.j.), z innym WYKONAWCĄ, który złożył odrębną ofertę, albo oświadczenie
o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, niezależnie od innego WYKONAWCY należącego do tej samej grupy kapitałowej.
6. Oświadczenie o aktualności oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu
z postępowania w zakresie podstaw wykluczenia wskazanych przez ZAMAWIAJĄCEGO, o których mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy PZP, art. 108 ust. 1 pkt 4 ustawy PZP, dotyczących orzeczenia zakazu ubiegania się o zamówienie publiczne tytułem środka zapobiegawczego, art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, dotyczących zawarcia z innymi WYKONAWCAMI porozumienia mającego na celu zakłócenie konkurencji, art. 108 ust. 1 pkt 6 ustawy, 109 ust. 1 pkt 1 ustawy PZP odnośnie do naruszenia obowiązków dotyczących płatności podatków i opłat lokalnych, o których mowa w ustawie o podatkach i opłatach lokalnych oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. z 2023, poz. 129).
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: W celu potwierdzenia spełniania przez WYKONAWCĘ warunków w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej niezbędnych do wykonania zamówienia, WYKONAWCA przedkłada:
1. Wykaz robót w zakresie robót budowlanych polegających na przebudowie lub rozbudowie lub remoncie (w rozumieniu ustawy z 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane) budynków użyteczności publicznej (w rozumieniu rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie), wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy- w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, dat, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze WYKONAWCA nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty.
Dla spełniania tego wymogu ZAMAWIAJĄCY żąda wykonania co najmniej dwóch robót budowlanych, których przedmiotem była przebudowa lub rozbudowa lub remont budynków użyteczności publicznej, każda o wartości robót brutto minimum 2,5 mln zł brutto.
ZAMAWIAJĄCY może zwrócić się bezpośrednio do właściwego podmiotu, na rzecz, którego roboty były lub miały zostać wykonane, o przedłożenie dodatkowych informacji lub dokumentów bezpośrednio ZAMAWIAJĄCEMU.
2. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia,
wraz z danymi na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie dysponowania tymi osobami.
Kierownicy robót ujęci w ww. wykazie muszą spełniać poniższe warunki, co stanowi warunek udziału w postępowaniu w rozumieniu art. 112 ust. 2 Ustawy:
2.1. kierownik budowy - wskazana osoba ma posiadać określone kwalifikacje opisane szczegółowo w SWZ,
2.2. kierownik robót sanitarnych - wskazana osoba ma posiadać określone kwalifikacje opisane szczegółowo w SWZ,
2.3. kierownik robót elektrycznych - wskazana osoba ma posiadać określone kwalifikacje opisane szczegółowo w SWZ.
ZAMAWIAJĄCY dopuszcza łączenie funkcji wymienionych w punkcie 2,
z zastrzeżeniem spełnienia wszystkich wymogów przewidzianych dla łączonych funkcji - kierownik budowy łącznie z kierownikiem robót sanitarnych lub kierownik budowy łącznie z kierownikiem robót elektrycznych.
Uwaga: WYKONAWCA po wyborze jego oferty, a przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do przedłożenia kopii umów potwierdzających dysponowaniem ww. kadry kierowniczej, kserokopii uprawnień budowlanych wskazanych osób oraz potwierdzenia przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga przedmiotowych środków dowodowych.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Do oferty należy dołączyć:
1. Pełnomocnictwo upoważniające do złożenia oferty, o ile ofertę składa pełnomocnik.
2. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu WYKONAWCÓW wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez WYKONAWCÓW wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
3. Oświadczenie WYKONAWCY o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu -wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 1 do formularza ofertowego.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez WYKONAWCÓW, ww. oświadczenie składa każdy z WYKONAWCÓW. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z WYKONAWCÓW wykazuje ich spełnienie (art. 125 ust. 4 ustawy). Ponadto, na zasadzie art. 117 ust. 4 ustawy, w przypadku wspólnego ubiegania
się o zamówienie przez WYKONAWCÓW, dołączają oni oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni WYKONAWCY - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 2 do formularza ofertowego.
4. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim WYKONAWCA powołuje się na jego zasoby - wzór oświadczenia stanowi załącznik nr 3 do formularza ofertowego - dotyczy ofert składanych przez WYKONAWCÓW, którzy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegają na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.
5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania WYKONAWCY do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji przedmiotowego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że WYKONAWCA realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów - dotyczy ofert składanych przez WYKONAWCÓW, którzy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegają na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby. Zobowiązanie to potwierdza, że stosunek łączący WYKONAWCĘ z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
- zakres dostępnych WYKONAWCY zasobów podmiotu udostępniającego zasoby,
- sposób i okres udostępnienia WYKONAWCY i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia,
- czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego WYKONAWCA polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane, których wskazane zdolności dotyczą.
6. Kosztorys ofertowy na roboty budowlane w formie szczegółowej, z podaniem cen robocizny, materiałów, sprzętu oraz narzutów i cen jednostkowych.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Ustala się wadium, będące warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia, którego wysokość wynosi 50 000,- zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych).
2. Wadium może być wniesione w jednej lub w kilku następujących formach:
1) w pieniądzu - przelewem na rachunek bankowy ZAMAWIAJĄCEGO ING Bank Śląski S.A. 14 1050 1559 1000 0024 1138 7505,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z 9 listopada 2000r.o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (t.j. Dz. U. z 2022, poz. 2080).
3. Wadium utrzymuje się nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium na przedłużony okres związania ofertą.
4. Termin wniesienia wadium: do dnia 21.02.2023 roku do godziny 8:00.
5. Zgodnie z art. 226 ust. 1 pkt 14 ustawy PZP ZAMAWIAJĄCY odrzuca ofertę jeśli WYKONAWCA nie wniósł wymaganego wadium lub wniósł je w sposób nieprawidłowy lub nie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złożył wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 ustawy PZP.
6. Wadium wniesione w pieniądzu ZAMAWIAJĄCY przechowa na rachunku bankowym.
7. W przypadku wniesienia wadium w formie gwarancji lub poręczenia WYKONAWCA przekazuje ZAMAWIAJĄCEMU oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
8. ZAMAWIAJĄCY zwraca wadium niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia wystąpienia jednej z okoliczności:
1) upływu terminu związania ofertą,
2) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego,
3) unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia, z wyjątkiem sytuacji, gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
9. ZAMAWIAJĄCY niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium WYKONAWCY:
1) który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert,
2) którego oferta została odrzucona,
3) po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem WYKONAWCY, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza,
4) po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
Złożenie wniosku o zwrot wadium w okolicznościach o których mowa w pkt 1-4 niniejszego ustępu powoduje rozwiązanie stosunku prawnego z wykonawcą wraz z utratą przez niego prawa do korzystania ze środków ochrony prawnej.
10. ZAMAWIAJĄCY zwraca wadium wniesione w pieniądzu wraz z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez WYKONAWCĘ.
11. ZAMAWIAJĄCY zwraca wadium wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu WYKONAWCÓW wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez WYKONAWCÓW wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
2. Oświadczenie WYKONAWCY o niepodleganiu wykluczeniu z postępowania oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez WYKONAWCÓW, ww. oświadczenie składa każdy z WYKONAWCÓW. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z WYKONAWCÓW wykazuje ich spełnienie (art. 125 ust. 4 ustawy PZP). Ponadto, na zasadzie art. 117 ust. 4 ustawy PZP, w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez WYKONAWCÓW, dołączają oni oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni WYKONAWCY.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. ZAMAWIAJĄCY, dopuszcza wprowadzenie nieistotnych zmian, które będą dla niego korzystne lub będą wynikały z jego możliwości płatniczych, względnie będą dokonane w interesie publicznym albo ważnym interesie ZAMAWIAJĄCEGO, a także zmian związanych ze zmianami stanu prawnego w trakcie obowiązywania umowy, w szczególności takich, które nakładać będą na ZAMAWIAJĄCEGO lub WYKONAWCĘ obowiązki związane z dostosowaniem przedmiotu umowy do nowych regulacji, z tym zastrzeżeniem, że zmiana możliwa jest tylko w zakresie niezbędnym do uwzględnienia nowych przepisów.
2. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza także wprowadzenie zmian do umowy w przypadku zaistnienia sytuacji, o których mowa w art. 455 Ustawy - Prawo zamówień publicznych.
3. ZAMAWIAJĄCY dopuszcza wprowadzenie zmian do umowy w zakresie zmiany terminu zakończenia przedmiotu zamówienia w następujących przypadkach:
1) opóźnień z przyczyn zależnych od ZAMAWIAJĄCEGO, w szczególności związanych z opóźnieniem wydaniu terenu budowy, koniecznością poprawiania dokumentacji, STWOiRB,
2) działania siły wyższej mającej bezpośredni wpływ na terminowość wykonywanych robót,
3) z przyczyn niezależnych od żadnej ze stron, w szczególności wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych, braku dostępu do mediów niezawiniony przez WYKONAWCĘ który to fakt zostanie odnotowany w dokumentacji robót i potwierdzony przez ZAMAWIAJĄCEGO,
4) konieczności wykonania dodatkowych lub zamiennych prac, których strony nie przewidywały przy zawieraniu umowy, a które wpływają na terminowość zakończenia zadania,
5) gdy wystąpi opóźnienie - niezależne od WYKONAWCY - w działaniu organów, instytucji, innych podmiotów trzecich, w szczególności w zakresie wydania niezbędnych decyzji, uzgodnień, opinii, jeśli opóźnienie przekroczy okres, przewidziany w przepisach prawa (o ile terminy takie przewidziane są w przepisach),
6) gdy wystąpią zmiany spowodowane warunkami geologicznymi, archeologicznymi, terenowymi.
Zmiana terminu z przyczyn, o których mowa powyżej, może nastąpić wyłącznie w zakresie wynikającym z ich zaistnienia i ich wpływu na możliwość zakończenia umowy w pierwotnie uzgodnionym terminie.
4. Zmiany i uzupełnienia umowy pod rygorem nieważności mogą nastąpić wyłącznie w formie pisemnej w postaci aneksów, podpisanych przez obie strony.
5. Nie stanowi zmiany umowy w rozumieniu art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych: zmiana danych związanych z obsługą administracyjno-organizacyjną umowy, formalno-organizacyjna, danych teleadresowych, osób wskazanych do kontaktów między stronami.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji na roboty budowlane
4.3.6.) Waga: 20
Kryterium 3
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji na wszystkie urządzenia zamontowane w ramach przebudowy
4.3.6.) Waga: 20
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2023-03-22

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.