Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1248z dziś
7409z ostatnich 7 dni
27792z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz drogowej

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz drogowej

Data zamieszczenia: 2023-03-03
Dane kontaktowe Zamawiającego: Muzeum Etnograficzne w Zielonej Górze - Ochli
Ochla - Muzealna
66-006 Zielona Góra
powiat: Zielona Góra
sekretariat@muzeumochla.pl
https://platformazakupowa.pl/transakcja/735638
Województwo: lubuskie
Miasto: Zielona Góra
Wadium: w wymaganiach
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2023-03-21 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej oraz drogowej na terenie Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze - Ochli
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem projektu jest budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej (typ: wybuduj) oraz drogowej (typ zaprojektuj i wybuduj) na terenie Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze - Ochli przeprowadzenie wszystkich niezbędnych odbiorów i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
Budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej (typ: wybuduj)
Odprowadzanie ścieków z terenu muzeum do kanalizacji miejskiej odbywać się będzie w systemie spływu grawitacyjnego do istniejącej studni tworzywowej O 425 stanowiącej zakończenie kanału O 200 PCV w Ul. Ochla - Folklorystyczna, na granicy działek nr 922 i 929.
Budowę sieci i przyłączy zaprojektowano w oparciu o wymagania określone przez Zamawiającego. Projektowana inwestycja ma na celu wyeliminowanie z użytkowania istniejących bezodpływowych zbiorników ścieków przy obiektach nr 11 ; 13 ; 14 ; 23 i 22 oraz umożliwienie podłączenia innych istniejących i planowanych do wybudowania obiektów na terenie muzeum. Jako obiekty planowane do wybudowania Zamawiający wskazał publiczne WC z lokalizacją oznaczoną na planie jako nr 23A oraz mały punkt gastronomiczny smażalni ryb, oznaczony na planie jako nr 11A. Wszystkie eliminowane z użytkowania bezodpływowe zbiorniki ścieków przewiduje się do likwidacji. Odprowadzenie ścieków z planowanej lokalizacji smarzalni ryb ( nr 11A ), z uwagi na brak możliwości odprowadzenia grawitacyjnego, zaprojektowano w systemie tłocznym poprzez studnię rozprężną nr S1.43.22. Projekt przepompowni ścieków , studzienki kontrolnej i separatora tłuszczów stanowić będzie odrębne opracowanie projektowe związane z projektem obiektu smażalni. Na tym etapie projektowania przewidziano tylko ułożenie rurociągu tłocznego zakończonego studzienką umożliwiającą podłączenie przyszłościowej przepompowni.
Projektowane rozwiązania.
Kanały sanitarne zaprojektowano z rur kanalizcyjnych PVC-U klasy sztywności SN8, z uszczelkami Sewer-Lock gwarantującymi szczelność w całym zakresie użytkowania przy ugięciu kielicha 10% i bosego końca 15% , podciśnieniu do 0,6 bar oraz nadciśnieniu do 0,5 bar.
Węzłowe studnie kanalizacyjne zaprojektowano z kręgów betonowych O1000 i 1200mm z uszczelkami z elastomeru SBR lub EPDM wg EN 681-1, ustawionych na płycie dennej z wyprofilowanymi kinetami przepływowymi i zakończonych zwężkami redukcyjnymi z włazami klasy D-400 z wypełnieniem betonowym. Pokrywy niewentylowane, podwójnie ryglowane, bez wkładki amortyzacyjnej.
Styki połączenia kręgów obustronnie wyspoinować zaprawą betonową , zaś całe studnie obustronnie zaizolować bitizolem R+P. Ewentualną, konieczną regulację poziomu włazu wykonywać przez zastosowanie betonowych pierścieni dystansowych.
Stopnie włazowe do studni ( wg PN-EN 13101 ) powinny być pokryte tworzywem sztucznym w kolorze jaskrawem i zlokalizowane nad najszerszą półką. Wszystkie elementy betonowe studzien powinny być wykonane z betonu klasy C35/45 na bazie cementu siarczanoodpornego zgodnie z PN-EN 197-1. Przejścia rurociągów przez ścianki studzien wykonać z zastosowaniem wstawki studziennej PVC. Całość wykonać zgodnie z wymaganiami PN-EN 1917:2004.
Pozostałe studnie zaprojektowano jako niewłazowe, tworzywowe O 425 i O 600 składające się z podstawy z kinetami i dnem, karbowanej rury trzonowej, rury teleskopowej, kompletu uszczelek gumowych i zwieńczenia na pierścieniu odciążającym z żeliwną pokrywy klasy D400. Studnie sadowić na 15 centymetrowej podsypce z chudego betonu klasy C8/10.Zabudowę studzien w gruncie przeprowadzić zgodnie z instrukcją producenta zachowując szczególną staranność przy przygotowaniu piaskowego podłoża pod dno oraz przy obsypce trzonu studni.
Pokrywy wszystkich studzien w drogach o nawierzchni gruntowej i w terenie zielonym obrukować lub obetonowć kopertami o wym. 1,5x1,5 m, grubości 0,15m. Dla studni małogabarytowych O 425 koperty o wym.1,0x 1,0 m, grubości 0,15m.
Rurociągi sieci i przyłączy kanalizacyjnych należy układać na podsypce piaskowej grubości 15cm i w obsypce o wysokości 30cm ponad wierzch rur. Podsypkę i obsypkę wykonać piaskiem drobnym. Pozostałą część zasypki można wykonać gruntem z wykopów. Zasypkę prowadzić starannie zagęszczanymi warstwami do uzyskania wskaźnika zagęszczenia Is >= 0,95. W trakcie realizacji, wykonane odcinki kanałów, sukcesywnie należy poddawać próbie szczelności na eksfiltrację ścieków do gruntu.
Przed zasypaniem wykonanych sieci i przyłączy sporządzić powykonawczą dokumentację geodezyjną i zgłosić do odbioru częściowego przez ZW i K Sp. z o.o. W Zielonej Górze.
Rurociąg tłoczny na trasie pK - S1.43.22 wykonać z rur PE80 SDR 17,6 Dy 63x3,6 do kanalizacji ciśnieniowej ,w jednym odcinku. Studnię rozprężną nr S1.43.22 zaprojektowano jako typową O1000 PE, z żeliwną pokrywą klasy D400 i podwieszanym, podwłazowym, antyodorowym filtrem węglowym.
Rurociąg należy ułożyć na podsypce piaskowej grubości 10cm i w obsypce owysokości 30cm ponad wierzch. Podsypkę i obsypkę wykonać piaskiem drobnym. Pozostałą część zasypki można wykonać gruntem z wykopów. Zasypkę prowadzić starannie zagęszczanymi warstwami do uzyskania wskaźnika zagęszczenia Is >= 0,95.
5. Przyłącza wodociągowe.
Wszystkie projektowane przyłącza mają za zadanie zapewnienie dostawy wody dla obiektów, których wyposażenie sanitarne ograniczone jest/będzie do pojedyńczych węzłów sanitarnych typu mieszkaniowego, o chwilowym obliczeniowym poborze wody w granicach q = do 0,75 dm3/s , dla którego przy prędkości przepływu wody v = 1,0 m/s projektuje się:
> Średnice rurociągów przyłączy : F = q / V, gdzie
q - przepływ obliczeniowy qs= 0,75 dm3/s
V - prędkość przepływu = 1,0 m/s
Stąd:
F = 0,00075/1,0 = 7,5 cm2
d = ,5 /3.14 = 3,1 cm
> Węzły wodomierzowe:
Na wszystkich przyłączach, zgodnie z wymaganiami dostawcy wody, zestawy wodomierzowe projektuje się w studniach z kręgów betonowych D1200, które stanowić będą zakończenie każdego przyłącza.
Dla przepływu qs = 0,75 *3,6 = 2,7 m3/h projektuje się montaż wodomierzy skrzydełkowych jednostrumieniowych minimum klasy C, o parametrach: qn= 2,5m3/h, qmax= 3m3/h ,Dn 15, PN16 - wykonanie do zabudowy poziomej, wraz z zaworami antyskażeniowymi typu BA, 3/4".
Montaż wodomierzy - zgodnie z PN-M.-54910:1991. Szczegół montażu węzłów wodomierzowych - wg części rysunkowej.
Przyłącza projektuje się z rur PE 80, SDR11, Dy=40x3,7mm ( d= 3,26cm).
Włączenie przyłączy do istniejącej sieci D90 PE( przyłącze SW1), D110 PE( przyłącza SW2 do SW6 ) i D160 PE( przyłącza SW7 i SW 11 ) wykona nieodpłatnie ZWiK Sp. z o.o. z własnych materiałów i wg własnej technologii.
W węzłach włączeniowych zaprojektowano zasuwy kołnierzowe DN 32 PN16 z wrzecionem stalowym ocynkowanym, rurą osłonową HDPE, kołpakiem żeliwnym i żeliwną skrzynką uliczną. Skrzynkę należy posadowić na betonowym pierścieniu odciążającym, zlicować do poziomu jezdni/terenu i w ulicach o nawierzchni gruntowej obudować kopertą betonową lub brukową, o wymiarach min.0,5x0,5x0,15 . Zasuwa posadowiona zostanie na fundamencie (płycie) z betonu B10 o wym. 20x20x10cm.
Rurociągi przyłączy układać na podsypce z piasku o grubości 15cm, którą należy dokładnie ubić i wyprofilować. Po ułożeniu rurociągu i wykonaniu próby szczelności , przed całkowitym jego zasypaniem, należy go obsypać 15 cm warstwą piasku. Pozostałą część zasypki można wykonać gruntem z wykopów. Zasypkę rurociągów prowadzić starannie zagęszczanymi warstwami do uzyskania wskaźnika zagęszczenia Is >= 0,95. Nad rurociągiem przyłącza, na wysokości 300mm, ułożyć taśmę ostrzegawczo-lokalizacyjną z PEHD szer.400mm koloru niebieskiego z wtopionym płaskownikiem ze stali nierdzewnej o odporności na zerwanie 150kg.W obrębie prowadzonych robót, zniszczone nawierzchnie i teren należy odbudować do stanu pierwotnego. Podczas wykonywania robót obowiązują zasady określone przez producenta rur oraz ,,Warunki techniczne wykonania i odbioru robót budowlano- montażowych" cz.II.
Po wykonaniu każdego przyłącza należy przeprowadzić próbę jego szczelności na ciśnienie 10bar zgodnie z PN-81/B-10725. Przed zasypaniem wykopu wykonać powykonawczą inwentaryzację geodezyjną i zgłosić do odbioru przez dostawcę wody tj. do ZWiK Sp. z o.o. w Zielonej Górze . Przyłącza po wykonaniu należy wypłukać i zdezynfekować zgodnie z Zarządzeniem M.Z. i O.S. z dnia 31.05.1977r. Dezynfekcję prowadzić wodnym roztworem wapna chlorowanego lub roztworem podchlorynu sodu w czasie 24 godzin.
5.1. Studzienki wodomierzowe.
Zgodnie z ustaleniami dokonanymi z Zamawiającym, projektowane przyłącza należy zakończyć studzienką wodomierzową zlokalizowaną we wskazanym miejscu. Projektuje się studzienki włazowe DN1200 PE ( np. ETANK 1200 )z pokrywą włazową DN600 klasy A15 izolowaną termicznie, stopniami włazowymi wg normy PN-EN 13101 lub drabinką wejściową. Przeprowadzenie przewodów przez komorę studni - poprzez wywiercenie otworów i zastosowanie uszczelek elastomerowych.
Lokalizacja inwestycji: Ochla Ul. Muzealna 5, działka nr 120/2 ; 132/5 ; 39 ; 40 ; 922 ; 923 (086201_1, obręb 0047 - Ochla)
Budowa infrastruktury drogowej (typ zaprojektuj i wybuduj)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, pozwoleń, opinii, decyzji itp wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę oraz budowa parkingu dla pojazdów osobowych, dróg manewrowych i chodników, montaż szlabanu oraz budowę instalacji elektrycznych zasilających i oświetleniowych, budowę odwodnienia terenu wraz z pracami towarzyszącymi, montaż dwustanowiskowej ładowarki samochodowej 22 kWwraz z jej zasileniem, budowę dwóch miejsc obsługi rowerzystów (MOR) wraz z infrastrukturą towarzyszącą, budowa wiaty rekreacyjno-wypoczynkowej wraz z instalacjami i wyposażeniem.
Lokalizacja inwestycji: Ochla Ul. Muzealna 5, działka nr 120/2 ; 132/5 ; 39 ; 40 ; 922 ; 923 (086201_1, obręb 0047 - Ochla)

CPV: 45230000-8, 45400000-1,71220000-6,45330000-9-,45320000-6,45310000-3,45450000-6, 45350000-5,45311000-0,71320000-7

Dokument nr: 2023/BZP 00120410, ME.AG.01.03.2023

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2023-03-21 10:30

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/muzeum_ochla
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/muzeum_ochla
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/muzeum_ochla
2. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami w zakresie:
- przesyłania Zamawiającemu pytań do treści SWZ;
- przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia podmiotowych środków dowodowych;
- przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia/poprawienia/uzupełnienia oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1, podmiotowych środków dowodowych, innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu;
- przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia wyjaśnień dotyczących treści oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 lub złożonych podmiotowych środków dowodowych lub innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu;
- przesyłania odpowiedzi na wezwanie Zamawiającego do złożenia wyjaśnień dot. treści przedmiotowych środków dowodowych;
- przesłania odpowiedzi na inne wezwania Zamawiającego wynikające z ustawy - Prawo zamówień publicznych;
- przesyłania wniosków, informacji, oświadczeń Wykonawcy;
- przesyłania odwołania/inne odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza ,,Wyślij wiadomość do zamawiającego".
Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku ,,Wyślij wiadomość do zamawiającego" po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.
4. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem platformazakupowa.pl. Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji "Komunikaty". Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny wykonawca, będzie przekazywana za pośrednictwem platformazakupowa.pl do konkretnego wykonawcy.
5. Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomości bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
6. Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wymagania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a. stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b. komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor Intel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c. zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
d. włączona obsługa JavaScript,
e. zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f. Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
g. Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
7. Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamieszczonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce ,,Regulamin" oraz uznaje go za wiążący,
zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania ofert/wniosków dostępnej pod linkiem.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej ,,RODO") informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest MUZEUM ETNOGRAFICZNE W ZIELONEJ GÓRZE-OCHLI, Ul. Ochla - Muzealna 5, 66-006 Zielona Góra, z którym można się kontaktować pod adresem e-mail: sekretariat@muzeumochla.pl.
2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym.
3) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy PZP
4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 PZP przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
5) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy PZP, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
6) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
7) posiada Pani/Pan:
a. na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
b. na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c. na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
d. prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) .........................
10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, Ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 9) nie przysługuje Pani/Panu:
a. w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b. prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c. na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/735638
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2023-03-21 10:00
Miejsce składania ofert: 1. Ofertę wraz z wymaganymi dokumentami należy umieścić na platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/muzeum_ochla w myśl Ustawy PZP na stronie internetowej prowadzonego postępowania

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące

Wymagania:
1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 10.000 złotych (słownie: dziesieć tysięcy złotych).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
4. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 572).
5. Wadium wniesione w formie gwarancji albo poręczenia musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie zamawiającego. Gwarancja oraz poręczenie musi w swej treści zawierać następujące informacje:
1) nazwę gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib,
2) nazwę wykonawcy dającego zlecenie udzielenia gwarancji lub poręczenia,
3) beneficjenta (zamawiającego) gwarancji lub poręczenia,
4) przedmiot gwarancji lub poręczenia,
5) nazwę postępowania, którego gwarancja lub poręczenie dotyczy,
6) kwotę gwarancji lub poręczenia,
7) okresie obowiązywania nie krótszy niż termin związania ofertą,
8) zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji na żądanie zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Treść gwarancji lub poręczenia nie może zawierać postanowień przewidujących możliwość wygaśnięcia ważności gwarancji lub poręczenia w przypadku zwrotu oryginału dokumentu jego wystawcy oraz innych zapisów, które uniemożliwią zamawiającemu zatrzymanie kwoty wadium w przypadkach wynikających z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. W przypadku wykonawców wspólnie składających ofertę, treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów zamawiającego, t.j. uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium w przypadkach, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, niezależnie od tego, który z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia doprowadził do ziszczenia się tych przesłanek.
8. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto zamawiającego nr
83 1090 1535 0000 0001 0496 9704 prowadzony w Santander Bank Polska SA 1 Oddział w Zielonej Górze z dopiskiem ,,wadium - Polski Ład".
Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania rachunku zamawiającego. W przypadku dokonywania przelewu środków w walucie innej niż PLN na wykonawcy spoczywa obowiązek zlecenia we własnym banku przewalutowania kwoty przelanych środków. Koszty operacji bankowej ponosi wykonawca.
9. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz należy złożyć:
1) wraz z ofertą - w wydzielonym, odrębnym pliku - za pośrednictwem Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku dostępnego na na platformie zakupowej lub
2) za pośrednictwem Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku na platformie zakupowej.
10. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ME.AG.01.03.2023
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem projektu jest budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej (typ: wybuduj) oraz drogowej (typ zaprojektuj i wybuduj) na terenie Muzeum Etnograficznego w Zielonej Górze - Ochli przeprowadzenie wszystkich niezbędnych odbiorów i uzyskanie pozwolenia na użytkowanie.
Budowa infrastruktury wodno-kanalizacyjnej (typ: wybuduj)
Odprowadzanie ścieków z terenu muzeum do kanalizacji miejskiej odbywać się będzie w systemie spływu grawitacyjnego do istniejącej studni tworzywowej O 425 stanowiącej zakończenie kanału O 200 PCV w ul. Ochla - Folklorystyczna, na granicy działek nr 922 i 929.
Budowę sieci i przyłączy zaprojektowano w oparciu o wymagania określone przez Zamawiającego. Projektowana inwestycja ma na celu wyeliminowanie z użytkowania istniejących bezodpływowych zbiorników ścieków przy obiektach nr 11 ; 13 ; 14 ; 23 i 22 oraz umożliwienie podłączenia innych istniejących i planowanych do wybudowania obiektów na terenie muzeum. Jako obiekty planowane do wybudowania Zamawiający wskazał publiczne WC z lokalizacją oznaczoną na planie jako nr 23A oraz mały punkt gastronomiczny smażalni ryb, oznaczony na planie jako nr 11A. Wszystkie eliminowane z użytkowania bezodpływowe zbiorniki ścieków przewiduje się do likwidacji. Odprowadzenie ścieków z planowanej lokalizacji smarzalni ryb ( nr 11A ), z uwagi na brak możliwości odprowadzenia grawitacyjnego, zaprojektowano w systemie tłocznym poprzez studnię rozprężną nr S1.43.22. Projekt przepompowni ścieków , studzienki kontrolnej i separatora tłuszczów stanowić będzie odrębne opracowanie projektowe związane z projektem obiektu smażalni. Na tym etapie projektowania przewidziano tylko ułożenie rurociągu tłocznego zakończonego studzienką umożliwiającą podłączenie przyszłościowej przepompowni.
Projektowane rozwiązania.
Kanały sanitarne zaprojektowano z rur kanalizcyjnych PVC-U klasy sztywności SN8, z uszczelkami Sewer-Lock gwarantującymi szczelność w całym zakresie użytkowania przy ugięciu kielicha 10% i bosego końca 15% , podciśnieniu do 0,6 bar oraz nadciśnieniu do 0,5 bar.
Węzłowe studnie kanalizacyjne zaprojektowano z kręgów betonowych O1000 i 1200mm z uszczelkami z elastomeru SBR lub EPDM wg EN 681-1, ustawionych na płycie dennej z wyprofilowanymi kinetami przepływowymi i zakończonych zwężkami redukcyjnymi z włazami klasy D-400 z wypełnieniem betonowym. Pokrywy niewentylowane, podwójnie ryglowane, bez wkładki amortyzacyjnej.
Styki połączenia kręgów obustronnie wyspoinować zaprawą betonową , zaś całe studnie obustronnie zaizolować bitizolem R+P. Ewentualną, konieczną regulację poziomu włazu wykonywać przez zastosowanie betonowych pierścieni dystansowych.
Stopnie włazowe do studni ( wg PN-EN 13101 ) powinny być pokryte tworzywem sztucznym w kolorze jaskrawem i zlokalizowane nad najszerszą półką. Wszystkie elementy betonowe studzien powinny być wykonane z betonu klasy C35/45 na bazie cementu siarczanoodpornego zgodnie z PN-EN 197-1. Przejścia rurociągów przez ścianki studzien wykonać z zastosowaniem wstawki studziennej PVC. Całość wykonać zgodnie z wymaganiami PN-EN 1917:2004.
Pozostałe studnie zaprojektowano jako niewłazowe, tworzywowe O 425 i O 600 składające się z podstawy z kinetami i dnem, karbowanej rury trzonowej, rury teleskopowej, kompletu uszczelek gumowych i zwieńczenia na pierścieniu odciążającym z żeliwną pokrywy klasy D400. Studnie sadowić na 15 centymetrowej podsypce z chudego betonu klasy C8/10.Zabudowę studzien w gruncie przeprowadzić zgodnie z instrukcją producenta zachowując szczególną staranność przy przygotowaniu piaskowego podłoża pod dno oraz przy obsypce trzonu studni.
Pokrywy wszystkich studzien w drogach o nawierzchni gruntowej i w terenie zielonym obrukować lub obetonowć kopertami o wym. 1,5x1,5 m, grubości 0,15m. Dla studni małogabarytowych O 425 koperty o wym.1,0x 1,0 m, grubości 0,15m.
Rurociągi sieci i przyłączy kanalizacyjnych należy układać na podsypce piaskowej grubości 15cm i w obsypce o wysokości 30cm ponad wierzch rur. Podsypkę i obsypkę wykonać piaskiem drobnym. Pozostałą część zasypki można wykonać gruntem z wykopów. Zasypkę prowadzić starannie zagęszczanymi warstwami do uzyskania wskaźnika zagęszczenia Is >= 0,95. W trakcie realizacji, wykonane odcinki kanałów, sukcesywnie należy poddawać próbie szczelności na eksfiltrację ścieków do gruntu.
Przed zasypaniem wykonanych sieci i przyłączy sporządzić powykonawczą dokumentację geodezyjną i zgłosić do odbioru częściowego przez ZW i K Sp. z o.o. W Zielonej Górze.
Rurociąg tłoczny na trasie pK - S1.43.22 wykonać z rur PE80 SDR 17,6 Dy 63x3,6 do kanalizacji ciśnieniowej ,w jednym odcinku. Studnię rozprężną nr S1.43.22 zaprojektowano jako typową O1000 PE, z żeliwną pokrywą klasy D400 i podwieszanym, podwłazowym, antyodorowym filtrem węglowym.
Rurociąg należy ułożyć na podsypce piaskowej grubości 10cm i w obsypce owysokości 30cm ponad wierzch. Podsypkę i obsypkę wykonać piaskiem drobnym. Pozostałą część zasypki można wykonać gruntem z wykopów. Zasypkę prowadzić starannie zagęszczanymi warstwami do uzyskania wskaźnika zagęszczenia Is >= 0,95.
5. Przyłącza wodociągowe.
Wszystkie projektowane przyłącza mają za zadanie zapewnienie dostawy wody dla obiektów, których wyposażenie sanitarne ograniczone jest/będzie do pojedyńczych węzłów sanitarnych typu mieszkaniowego, o chwilowym obliczeniowym poborze wody w granicach q = do 0,75 dm3/s , dla którego przy prędkości przepływu wody v = 1,0 m/s projektuje się:
> Średnice rurociągów przyłączy : F = q / V, gdzie
q - przepływ obliczeniowy qs= 0,75 dm3/s
V - prędkość przepływu = 1,0 m/s
Stąd:
F = 0,00075/1,0 = 7,5 cm2
d = ,5 /3.14 = 3,1 cm
> Węzły wodomierzowe:
Na wszystkich przyłączach, zgodnie z wymaganiami dostawcy wody, zestawy wodomierzowe projektuje się w studniach z kręgów betonowych D1200, które stanowić będą zakończenie każdego przyłącza.
Dla przepływu qs = 0,75 *3,6 = 2,7 m3/h projektuje się montaż wodomierzy skrzydełkowych jednostrumieniowych minimum klasy C, o parametrach: qn= 2,5m3/h, qmax= 3m3/h ,Dn 15, PN16 - wykonanie do zabudowy poziomej, wraz z zaworami antyskażeniowymi typu BA, 3/4".
Montaż wodomierzy - zgodnie z PN-M.-54910:1991. Szczegół montażu węzłów wodomierzowych - wg części rysunkowej.
Przyłącza projektuje się z rur PE 80, SDR11, Dy=40x3,7mm ( d= 3,26cm).
Włączenie przyłączy do istniejącej sieci D90 PE( przyłącze SW1), D110 PE( przyłącza SW2 do SW6 ) i D160 PE( przyłącza SW7 i SW 11 ) wykona nieodpłatnie ZWiK Sp. z o.o. z własnych materiałów i wg własnej technologii.
W węzłach włączeniowych zaprojektowano zasuwy kołnierzowe DN 32 PN16 z wrzecionem stalowym ocynkowanym, rurą osłonową HDPE, kołpakiem żeliwnym i żeliwną skrzynką uliczną. Skrzynkę należy posadowić na betonowym pierścieniu odciążającym, zlicować do poziomu jezdni/terenu i w ulicach o nawierzchni gruntowej obudować kopertą betonową lub brukową, o wymiarach min.0,5x0,5x0,15 . Zasuwa posadowiona zostanie na fundamencie (płycie) z betonu B10 o wym. 20x20x10cm.
Rurociągi przyłączy układać na podsypce z piasku o grubości 15cm, którą należy dokładnie ubić i wyprofilować. Po ułożeniu rurociągu i wykonaniu próby szczelności , przed całkowitym jego zasypaniem, należy go obsypać 15 cm warstwą piasku. Pozostałą część zasypki można wykonać gruntem z wykopów. Zasypkę rurociągów prowadzić starannie zagęszczanymi warstwami do uzyskania wskaźnika zagęszczenia Is >= 0,95. Nad rurociągiem przyłącza, na wysokości 300mm, ułożyć taśmę ostrzegawczo-lokalizacyjną z PEHD szer.400mm koloru niebieskiego z wtopionym płaskownikiem ze stali nierdzewnej o odporności na zerwanie 150kg.W obrębie prowadzonych robót, zniszczone nawierzchnie i teren należy odbudować do stanu pierwotnego. Podczas wykonywania robót obowiązują zasady określone przez producenta rur oraz ,,Warunki techniczne wykonania i odbioru robót budowlano- montażowych" cz.II.
Po wykonaniu każdego przyłącza należy przeprowadzić próbę jego szczelności na ciśnienie 10bar zgodnie z PN-81/B-10725. Przed zasypaniem wykopu wykonać powykonawczą inwentaryzację geodezyjną i zgłosić do odbioru przez dostawcę wody tj. do ZWiK Sp. z o.o. w Zielonej Górze . Przyłącza po wykonaniu należy wypłukać i zdezynfekować zgodnie z Zarządzeniem M.Z. i O.S. z dnia 31.05.1977r. Dezynfekcję prowadzić wodnym roztworem wapna chlorowanego lub roztworem podchlorynu sodu w czasie 24 godzin.
5.1. Studzienki wodomierzowe.
Zgodnie z ustaleniami dokonanymi z Zamawiającym, projektowane przyłącza należy zakończyć studzienką wodomierzową zlokalizowaną we wskazanym miejscu. Projektuje się studzienki włazowe DN1200 PE ( np. ETANK 1200 )z pokrywą włazową DN600 klasy A15 izolowaną termicznie, stopniami włazowymi wg normy PN-EN 13101 lub drabinką wejściową. Przeprowadzenie przewodów przez komorę studni - poprzez wywiercenie otworów i zastosowanie uszczelek elastomerowych.
Lokalizacja inwestycji: Ochla ul. Muzealna 5, działka nr 120/2 ; 132/5 ; 39 ; 40 ; 922 ; 923 (086201_1, obręb 0047 - Ochla)
Budowa infrastruktury drogowej (typ zaprojektuj i wybuduj)
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych uzgodnień, pozwoleń, opinii, decyzji itp wraz z uzyskaniem prawomocnego pozwolenia na budowę oraz budowa parkingu dla pojazdów osobowych, dróg manewrowych i chodników, montaż szlabanu oraz budowę instalacji elektrycznych zasilających i oświetleniowych, budowę odwodnienia terenu wraz z pracami towarzyszącymi, montaż dwustanowiskowej ładowarki samochodowej 22 kWwraz z jej zasileniem, budowę dwóch miejsc obsługi rowerzystów (MOR) wraz z infrastrukturą towarzyszącą, budowa wiaty rekreacyjno-wypoczynkowej wraz z instalacjami i wyposażeniem.
Lokalizacja inwestycji: Ochla ul. Muzealna 5, działka nr 120/2 ; 132/5 ; 39 ; 40 ; 922 ; 923 (086201_1, obręb 0047 - Ochla)
4.2.6.) Główny kod CPV: 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45350000-5 - Instalacje mechaniczne
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233140-2 - Roboty drogowe
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 18 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
1) Cena (C) - waga kryterium - 60 %;
2) Okres gwarancji jakości (G)- waga kryterium -%.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji jakości
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu w zakresie sytuacji finansowej, jeśli wykaże on, że posiada odpowiednie ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną min. 2.000.000,00 zł (słownie: dwa miliony złotych 00/100). W celu potwierdzenia spełniania przez wykonawcę warunku udziału w postępowaniu dotyczącego sytuacji ekonomicznej zamawiający żąda przedstawienia dokumentu potwierdzającego, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez zamawiającego. Jeżeli z uzasadnionej przyczyny wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaganych przez zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnianie opisanego przez zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał należycie co najmniej 2 świadczenia polegające na wykonaniu robót budowlanych polegających na budowie, przebudowie, rozbudowie, odbudowie, modernizacji, remoncie, remoncie konserwatorskim lub rewitalizacji obiektu budowlanego o wartości 3.000.000,00 zł (słownie: trzy miliony złotych 00/100) brutto każde świadczenie.
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże w, że dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą stosowne do zakresu zamówienia uprawnienia budowlane w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tj. Dz.U. 2021, poz. 2351 ze zm.) tj. upoważniające do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub odpowiadające im uprawnienia budowlane.
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże w, że dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą stosowne do zakresu zamówienia uprawnienia budowlane w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (tj. Dz.U. 2021, poz. 2351 ze zm.) tj. upoważniające do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im uprawnienia budowlane.
Uprawnienia, o których mowa powyżej, powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2021 r., poz. 2351 ze zm.) lub ważne odpowiadające im kwalifikacje, nadane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów upoważniające do kierowania robotami budowlanymi w zakresie objętym niniejszym zamówieniem.
W przypadku osób będących obywatelami państw członkowskich UE, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym - prawo do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium RP winno być potwierdzone odpowiednią decyzją o uznaniu kwalifikacji zawodowych lub prawa do świadczenia usług transgranicznych.
Osoba ta musi posiadać aktualne zaświadczenie o przynależności do właściwej izby samorządu zawodowego oraz uprawnienia budowlane wymagane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t j. Dz. U. z 2021 r., poz. 2351 ze zm) i - jeżeli jest to wymagane- ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej.
Dopuszcza się uprawnienia równoważne (w zakresie koniecznym do wykonania przedmiotu zamówienia) - dla osób, które posiadają uprawnienia uzyskane przed dniem wejścia w życie ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub stwierdzenie posiadania przygotowania zawodowego do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie i zachowały uprawnienia do pełnienia tych funkcji w dotychczasowym zakresie.
Ww. osoby w myśl art. 37c. Ustawy o ochronie i opiece nad zabytkami powinny posiadać uprawnienia budowlane oraz posiadać doświadczenie polegające na tym, że przez co najmniej 18 miesięcy brała udział w robotach budowlanych prowadzonych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru lub inwentarza muzeum będącego instytucją kultury.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) oświadczenie wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2019 r. poz. 369), z innym Wykonawca, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik nr 5 do SWZ;
2) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzony nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
3) Oświadczenie o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu o którym mowa w art. 125 ust. 1 - załącznik nr 4 do SWZ.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, porównywalnych z robotami budowlanymi stanowiącymi przedmiot zamówienia, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze Wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty- wypełniony wg załącznika nr 7 do SWZ.
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami. Wykaz osób przewidzianych do realizacji zamówienia należy przygotować wg wzoru stanowiącego załącznik nr 8 do SWZ.
3) Dokument potwierdzający posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania - zgodnie z Załącznikiem nr 2 do SWZ oraz dowód wniesienia wadium;
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 10.000 złotych (słownie: dziesieć tysięcy złotych).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium musi obejmować cały okres związania ofertą.
4. Wadium może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6 b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2019 r. poz. 310, 836 i 572).
5. Wadium wniesione w formie gwarancji albo poręczenia musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze żądanie zamawiającego. Gwarancja oraz poręczenie musi w swej treści zawierać następujące informacje:
1) nazwę gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib,
2) nazwę wykonawcy dającego zlecenie udzielenia gwarancji lub poręczenia,
3) beneficjenta (zamawiającego) gwarancji lub poręczenia,
4) przedmiot gwarancji lub poręczenia,
5) nazwę postępowania, którego gwarancja lub poręczenie dotyczy,
6) kwotę gwarancji lub poręczenia,
7) okresie obowiązywania nie krótszy niż termin związania ofertą,
8) zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłacenia kwoty gwarancji na żądanie zamawiającego w przypadkach określonych w art. 98 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych.
6. Treść gwarancji lub poręczenia nie może zawierać postanowień przewidujących możliwość wygaśnięcia ważności gwarancji lub poręczenia w przypadku zwrotu oryginału dokumentu jego wystawcy oraz innych zapisów, które uniemożliwią zamawiającemu zatrzymanie kwoty wadium w przypadkach wynikających z przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych.
7. W przypadku wykonawców wspólnie składających ofertę, treść dokumentu wadialnego musi zapewniać możliwość zaspokojenia interesów zamawiającego, t.j. uzyskanie zagwarantowanej zapłaty wadium w przypadkach, o których mowa w art. 98 ust. 6 ustawy Prawo zamówień publicznych, niezależnie od tego, który z wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia doprowadził do ziszczenia się tych przesłanek.
8. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na konto zamawiającego nr
83 1090 1535 0000 0001 0496 9704 prowadzony w Santander Bank Polska SA 1 Oddział w Zielonej Górze z dopiskiem ,,wadium - Polski Ład".
Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej przyjmuje się termin uznania rachunku zamawiającego. W przypadku dokonywania przelewu środków w walucie innej niż PLN na wykonawcy spoczywa obowiązek zlecenia we własnym banku przewalutowania kwoty przelanych środków. Koszty operacji bankowej ponosi wykonawca.
9. Wadium wnoszone w formie innej niż pieniądz należy złożyć:
1) wraz z ofertą - w wydzielonym, odrębnym pliku - za pośrednictwem Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku dostępnego na na platformie zakupowej lub
2) za pośrednictwem Formularza do złożenia, zmiany, wycofania oferty lub wniosku na platformie zakupowej.
10. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale 25 SWZ, składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Katalog zmian umowy został wskazany we wzorze Umowy - załącznik nr 10 do SWZ
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
1) Cena (C) - waga kryterium - 60 %;
2) Okres gwarancji jakości (G)- waga kryterium -%.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
serwis posprzedażny, pomoc techniczna, warunki dostawy takich jak termin, sposób lub czas dostawy, oraz okresu realizacji.
4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji jakości
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2023-04-19

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.