Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1208z dziś
7298z ostatnich 7 dni
25754z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Wykonanie przeglądów instalacji gazowej w budynkach

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie przeglądów instalacji gazowej w budynkach

Data zamieszczenia: 2023-03-09
Dane kontaktowe Zamawiającego: Administracja Domów Miejskich ,,ADM" Sp. z o.o
ul. Śniadeckich 1
85-011 Bydgoszcz
powiat: Bydgoszcz
tel. 513-000-899, tel. 513-000-912, tel. 513-000-861, tel. 513-000-849, tel. 513-000-775
zamowieniapubliczne@adm.com.pl
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: Bydgoszcz
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 513-000-899, te
Termin składania ofert: 2023-03-21 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Wykonanie w 2023 roku okresowych (rocznych) przeglądów instalacji gazowej w budynkach zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich ,,ADM" Sp. z o.o. w Bydgoszczy
II. Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w 2023r. okresowych (rocznych) przeglądów instalacji gazowej, o których mowa w art.62 ust.1 pkt.1 lit. c) ustawy Prawo budowlane, z wyłączeniem badania przewodów kominowych, w
budynkach zasilanych gazem sieciowym (lokale mieszkalne, lokale użytkowe i części wspólne budynku) usytuowanych na terenie miasta Bydgoszczy, zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich ,,ADM" Sp. z o.o. znajdujących się w Rejonie Obsługi Mieszkańców Nr 2-4, z wyłączeniem nieruchomości własność Wspólnot Mieszkaniowych.
2. Przedmiot zamówienia został podzielony na 3 części (zadania):
1) zadanie nr 1 - dotyczy Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 2 z siedzibą przy Ul. Techników 5
o polega na wykonaniu w 2023 roku okresowej rocznej kontroli instalacji gazowej, z wyłączeniem badania przewodów kominowych, w budynkach zasilanych gazem sieciowym (lokale mieszkalne, lokale użytkowe i części wspólne budynku) - zgodnie z art.62 ust.1 pkt.1 lit. c ustawy Prawo budowlane, w nieruchomościach administrowanych przez Zamawiającego, dotyczy Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 2 z siedzibą przy Ul. Techników 5 w Bydgoszczy, a wymienionych w załączniku nr 5/1 do SWZ (wykaz ilościowo-adresowy).
2) zadanie nr 2 - dotyczy Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 3 z siedzibą przy Ul. Gdańskiej 9
o polega na wykonaniu w 2023 roku okresowej rocznej kontroli instalacji gazowej, z wyłączeniem badania przewodów kominowych, w budynkach zasilanych gazem sieciowym (lokale mieszkalne, lokale użytkowe i części wspólne budynku) - zgodnie z art.62 ust.1 pkt.1 lit. c ustawy Prawo budowlane, w nieruchomościach administrowanych przez Zamawiającego, dotyczy Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 3 z siedzibą przy Ul. Gdańskiej 9 w Bydgoszczy, a wymienionych w załączniku nr 5/2 do SWZ (wykaz ilościowo-adresowy).
3) zadanie nr 3 - dotyczy Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 4 z siedzibą przy Ul. Modrzewiowej 23
o polega na wykonaniu w 2023 roku okresowej rocznej kontroli instalacji gazowej, z wyłączeniem badania przewodów kominowych, w budynkach zasilanych gazem sieciowym, (lokale mieszkalne, lokale użytkowe i części wspólne budynku) - zgodnie z art.62 ust.1 pkt.1 lit. c ustawy Prawo budowlane, w nieruchomościach administrowanych przez Zamawiającego, dotyczy Rejonu Obsługi Mieszkańców Nr 4 z siedzibą przy Ul. Modrzewiowej 23 w Bydgoszczy, a wymienionych w załączniku nr 5/3 do SWZ (wykaz ilościowo-adresowy).
o przedmiot zamówienia w części dotyczącej zadania nr 3 obejmuje również wykonanie w 2023 roku okresowej kontroli instalacji gazowej, o której mowa w art.62 ust.1 pkt 3) ustawy Prawo budowlane (z wyłączeniem badania przewodów kominowych) dla budynku położonego w Bydgoszczy przy Ul. Przemysłowej 34.
3. Ogólne warunki realizacji zamówienia :
1) Przedmiotem zamówienia jest wykonanie w 2023 roku okresowej (roczna) kontroli instalacji gazowej, o której mowa w art.62 ust.1 pkt.1 lit. c) ustawy Prawo budowlane, z wyłączeniem badania przewodów kominowych, w budynkach zasilanych gazem sieciowym (lokale mieszkalne, lokale użytkowe i części wspólne budynku) zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich ,,ADM" Sp z o.o., położonych w obrębie działania poszczególnych Rejonów Obsługi Mieszkańców zwanych dalej ,,ROM", zlokalizowanych na terenie miasta Bydgoszczy. Okresowe kontrole należy wykonać zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w tym wymogami Prawa budowlanego, Prawa energetycznego, wytycznymi Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego oraz PN-M-34507-2002 ,,Instalacja gazowa. Kontrola okresowa".
UWAGA:
o szczegółowy zakres czynności w ramach okresowej kontroli instalacji gazowej - określa załącznik nr 6
o wykaz nieruchomości objętych przeglądami (adresy budynków, liczba lokali mieszkalnych i użytkowych) z podziałem na poszczególne zadania - określają odpowiednio załączniki nr 5/1, 5/2, 5/3
2) Zgodnie z art.62 ust.4 i 5 ustawy Prawo budowlane okresowe kontrole stanu technicznego instalacji gazowych mogą przeprowadzać osoby posiadające uprawnienia budowlane w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych oraz osoby posiadające kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych.
3) Okresowa kontrola instalacji gazowej obejmuje w szczególności:
a) kontrolę okresową instalacji gazowej od kurka głównego do armatury odcinającej instalację gazową u odbiorcy indywidualnego w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych,
b) kontrolę okresową instalacji gazowej u odbiorcy indywidualnego w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych,
c) kontrolę okresową instalacji gazowej w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych, użyteczności publicznej i zamieszkania zbiorowego oraz w budynkach wielorodzinnych gazomierzem centralnym,
4) W ramach wykonywania przeglądów instalacji gazowej wykonawca powinien dokonać m. in.:
przeglądu pionów gazowych i poziomych odcinków instalacji gazowej, sprawdzenia dostępu do zaworów i kurków oraz sprawności działania, sprawdzenia szczelności przejść przewodów przez zewnętrzne i wewnętrzne ściany budynków wraz z przepustami, sprawdzenia stężenia gazu we wnękach na gazomierze, szczelności połączeń stanu gazomierza, sprawdzenia aparatów (urządzeń) gazowych w lokalach (np. kuchenki gazowe, kotły gazowe) - prawidłowości ich działania, sprawdzenia stanu elastycznych połączeń oraz sprawdzenia stanu powłok malarskich przewodów gazowych. Dla każdego obiektu i lokalu należy wystawić
odrębny protokół w formie pisemnej (papierowej) zawierający wyniki przeprowadzonych badań wraz z informacją o stanie technicznym instalacji oraz adnotacją o dopuszczeniu do dalszej eksploatacji.
5) Wykonawca zobowiązany jest zapewnić we własnym zakresie i na swój koszt wymagany sprzęt do realizacji niniejszego zamówienia tj. przyrządy pomiarowe do stosowane do wykonywania kontroli, które powinny mieć certyfikat na znak bezpieczeństwa CE i być oznaczone tym znakiem oraz powinny być wzorcowane w okresach zalecanych przez producenta, takie jak np.: wykrywacz gazu o progu czułości 0,1 zawartości metanu (do zlokalizowania miejsc wypływu paliwa gazowego z nieszczelności instalacji gazowej), eksplozymer od 0% do 100% DGW lub inny równoważny metanomierz (do sprawdzania obecności paliwa gazowego w pomieszczeniu).
UWAGA: do każdego protokołu z wykonanego przeglądu instalacji gazowej należy dołączyć aktualny atest na przyrząd pomiarowy, którym wykonane zostały pomiary.
6) Zakres zamówienia w części dotyczącej zadania nr 3 obejmuje również wykonanie okresowej kontroli instalacji gazowej, o której mowa w art.62 ust.1 pkt.3) dla budynku przy Ul. Przemysłowej 34. Kontrolę okresową instalacji gazowej w tym budynku należy wykonać dwa razy tj.:
o pierwszy raz w terminie do dnia 31 maja 2023r.
o drugi raz w terminie do dnia 30 listopada 2023r.
4. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy związane z realizacją zamówienia :
1) Przed przystąpieniem do realizacji zamówienia Wykonawca winien powiadomić mieszkańców/użytkowników kontrolowanych budynków (najemców lokali mieszkalnych i niemieszkalnych) o wyznaczonym terminie udostępnienia lokalu, w celu przeprowadzenia okresowej kontroli instalacji gazowej, poprzez wywieszenie w widocznym, publicznie dostępnym miejscu np. przy wejściu na klatkę schodową oraz/lub na tablicy ogłoszeń informacji (ZAWIADOMIENIA) z pieczątką i podpisem odpowiedniego ROM.
2) Informacja (ZAWIADOMIENIE), o której mowa w pkt 1) przygotowana przez Wykonawcę, wskazującą termin przeprowadzenia przeglądu w danych budynku - winna być parafowana (akceptowana) przez Kierownika Rejonu Obsługi Mieszkańców lub inną osobę przez niego upoważnioną. Zamawiający musi bowiem posiadać aktualną wiedzę o wyznaczonych przez Wykonawcę terminach przeprowadzania okresowych przeglądów gazowych, dlatego stosowne informacje (ZAWIADOMIENIA) muszą być dla swojej ważności parafowane (potwierdzane) przez właściwy Rejon Obsługi Mieszkańców.
3) W przypadku nieobecności mieszkańców/najemców kontrolowanych lokali w pierwszym wyznaczonym przez wykonawcę terminie przeprowadzanej okresowej kontroli, należy wyznaczyć kolejny termin udostępnienia lokalu,poprzez wywieszenie stosownej informacji w miejscu publicznie dostępnym np. tablica ogłoszeń na klatce schodowej oraz dodatkowo wrzucenie tej informacji bezpośrednio do skrzynek pocztowych (listowych) tych lokali.
Informację (ZAWIADOMIENIE) o planowanym (dodatkowym) terminie kontroli instalacji gazowej należy wywiesić z co najmniej 7-dniowym wyprzedzeniem. Dla celów dowodowych, informację o braku dostępu do danego lokali w pierwszym wyznaczonym przez Wykonawcę terminie przeglądu, należy na bieżąco przesłać (zgłasza) do Zamawiającego (danego ROM) pisemnie lub np. za pośrednictwem poczty elektronicznej, nie później jednak niż w terminie do 3 dni roboczych od upływu pierwotnie wyznaczonego terminu przeglądu.
Zatem w przypadku, gdy w pierwszym wyznaczonym terminie Wykonawca nie uzyska dostępu danego do lokalu, z przyczyn niezależnych od wykonawcy np. brak najemcy w lokalu, lokal zamknięty, pustostan bez dostępu, odmowa najemcy na wpuszczenie wykonawcy do lokalu - zobowiązany jest przekazać Zamawiającemu wykaz lokali tych lokali bez dostępu ze wskazaniem przyczyny nie wykonania przeglądu, w terminie do 3 dni roboczych po upływie
pierwotnego terminu przeglądu.
4) W przypadku nieobecności mieszkańców/najemców kontrolowanych budynków/lokali lub odmowie udostępnienia lokalu przez jego najemcę/użytkownika lokalu - także w drugim (dodatkowym) terminie przeprowadzanej kontroli, Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie, jednak w terminie nie dłuższym niż 3 dni roboczych od dnia podjęcia ostatniej próby wejścia do lokalu (po upływie terminu dodatkowe przeglądu), zawiadomić o tym fakcie Zamawiającego tj. Kierownika właściwego Rejonu Obsługi Mieszkańców (pisemnie lub drogą elektroniczną za pośrednictwem poczty elektronicznej), przesyłając listę lokali, w których nie przeprowadzono kontroli, ze wskazaniem okoliczności braku dostępu do lokalu (oznaczyć datę oraz powód braku dostępu do lokalu np. nieobecność najemcy, odmowa udostępnienia lokalu
itp.).
5) Wszystkie dowody takie jak: zdjęte po upływie wyznaczonego terminu z klatek schodowych bądź tablic ogłoszeń zawiadomienia o terminie przeprowadzenia kontroli, notatki służbowe wykonawcy świadczące o skutecznym zawiadomieniu najemców o terminie przeprowadzenia kontroli, listy z podpisami mieszkańców/najemców lokali potwierdzających wykonanie przeglądu w ich lokalu itp. należy dołączyć do dokumentacji końcowej z przeprowadzonej okresowej kontroli instalacji gazowej.
5. Na wypadek zmian w zasobie zarządzanych budynków (np. przyjmowania w zarząd nowych budynków/lokali, nabywania nowych nieruchomości itp.) Zamawiający zastrzega sobie także prawo wskazania Wykonawcy potrzeby wykonania okresowych przeglądów gazowych w budynkach innych, niż założone w załącznikach nr 5/1, 5/2, 5/3 do SWZ (wykaz adresowy budynków objętych zamówieniem) przy czym Wykonawca zobowiązany będzie wykonać przeglądy w tak wskazywanych budynkach, o ile ilość tych lokali nie będzie przekraczać 15% ogólnej ilości lokali wynikającej z tego załącznika, a rodzaj budynków nie będzie odbiegał od tych objętych ww. załącznikiem.
6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, warunki jego realizacji, formę wynagrodzenia i warunki płatności oraz wzajemne prawa i obowiązki stron - zawiera ,,Wzór Umowy" stanowiący załącznik Nr 4 do niniejszego zaproszenia.
7. Zamawiający zamieścił w załączniku do niniejszej SWZ przykładowy (poglądowy) protokół okresowej rocznej kontroli instalacji gazowej, jako materiał pomocniczy (poglądowy) dla wykonawcy, w zakresie oczekiwań Zamawiającego co do minimalnej zawartości takiego protokołu. Jednak zamawiający nie narzuca wykonawcy wzoru takiego protokołu. Protokół z wykonanego przeglądu winien odpowiadać wymogom wynikającym z aktualnie obowiązujących przepisów prawa, w tym art.62a ust.2 ustawy Prawo budowlane.

Dokument nr: 7/NA/2023

Otwarcie ofert: 1. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 21.03.2023r. o godz. 10:15 w siedzibie Działu Zamówień Publicznych ADM przy Ul. Gdańskiej 30/5 (2 piętro, pokój nr 2)

Składanie ofert:
1. Oferty w formie pisemnej należy składać w siedzibie Działu Zamówień Publicznych ADM przy Ul. Gdańskiej 30 (II piętro w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21.03.2023r. do godz. 10.00
2. Oferty w formie elektronicznej należy przesłać na adres e-mail Zamawiającego: zamowieniapubliczne@adm.com.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 21.03.2023r. do godz. 10.00

Miejsce i termin realizacji:
III. Termin wykonania zamówienia
1. Zamawiający określa końcowy terminy realizacji zamówienia (dotyczy wszystkich zadań): do dnia 30.09.2023r., z zastrzeżeniem ust.2-5. Wykonawca zobowiązany jest zatem dostarczyć Zamawiającemu protokoły z wykonanych przeglądów w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30.09.2023r.
2. Zamawiający wymaga aby Wykonawca realizował zamówienie w sposób ciągły, począwszy od dnia zawarcia umowy i wykonywał przeglądy sukcesywnie, bez dłuższych przerw, przystępując do przeglądu kolejnego budynku, niezwłocznie po zakończeniu poprzedniego.
3. Zamawiający wymaga, aby w terminie do dnia 30.07.2023r. Wykonawca zrealizował co najmniej 30% ogólnej liczby przeglądów objętych zakresem niniejszego zamówienia (liczby lokali, dla których należy wykonać przeglądy)i dostarczył w tym terminie Zamawiającemu protokoły z wykonanych przeglądów.
4. W przypadku niedotrzymania przez Wykonawcę terminów określonych w ust.3 lub dostarczenia mniejszej niż 30% liczby faktycznie wykonanych przeglądów Zamawiający uprawniony jest odstąpić od umowy w trybie natychmiastowym z wyłącznej winy Wykonawcy, bez wyznaczania wykonawcy terminu dodatkowego, przy czym ostateczna decyzja w tej sprawie należy wyłącznie do Zamawiającego.
5. Za wykonanie kontroli stanu technicznego instalacji gazowej (dokonanie przeglądu) uważa się faktyczne dokonanie kontroli w umówionym zakresie i zgodnie z obowiązującymi przepisami wraz z dostarczeniem protokołu z tej kontroli, obejmującego wszystkie elementy (informacje) wymagane niniejszą umową i obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa, w tym przepisami techniczno-budowlanymi, bez braków i innych wad oraz zawierającego informację o wykonaniu bądź o niewykonaniu zaleceń z poprzedniego protokołu.
Poniżej dodatkowy zapis dotyczący tylko zadania nr 3:
6. Termin wykonania okresowej okresowej kontroli instalacji gazowej, o której mowa w art.62 ust.1 pkt.3) dla budynku położonego przy Ul. Przemysłowej 34 w Bydgoszczy wynosi odpowiednio:
o pierwszy przegląd do dnia 31.05.2023r.
o drugi przegląd do dnia 30.11.2023r.

Wymagania:
IV. Warunki udziału w postępowaniu
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale V niniejszego zaproszenia.
2. Warunki udziału w postępowaniu dotyczą zdolności technicznej lub zawodowej:
1) warunek dotyczący doświadczenia Wykonawcy:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - wykonał co najmniej :
warunek dotyczy wszystkich zadań
* jedno zamówienie (realizowane w ramach jednej umowy) polegające na wykonaniu okresowej rocznej kontroli instalacji gazowej, o której mowa w art.62 ust.1 pkt.1 lit. c) ustawy Prawo budowlane - obejmujące co najmniej
300 lokali
2) warunek dotyczący osób skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli wykonawca wykaże, iż dysponuje osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, posiadającymi wymagane uprawnienia i kwalifikacje zawodowe niezbędne przy realizacji zamówienia
zgodnie z poniższymi wytycznymi:
a) w sytuacji, gdy wykonawca składa ofertę tylko na jedno zadanie - wówczas musi wykazać, że dysponuje co
najmniej 2 różnymi osobami posiadającymi :
* uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych (lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów)
lub
* kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu DOZORU nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych tzn. świadectwa kwalifikacyjne wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci
gazowych (uprawnienia SEP, Grupa 3 ,,Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające,
magazynujące i zużywające paliwa gazowe").
b) w sytuacji, gdy wykonawca składa ofertę na dwa dowolne zadania - wówczas musi wykazać, że dysponuje co
najmniej 3 różnymi osobami posiadającymi :
* uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych (lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów)
i/lub
* kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu DOZORU nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych tzn. świadectwa kwalifikacyjne wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci
gazowych (uprawnienia SEP, Grupa 3 ,,Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające,
magazynujące i zużywające paliwa gazowe").
c) w sytuacji, gdy wykonawca składa ofertę na wszystkie trzy zadania - wówczas musi wykazać, że dysponuje co
najmniej 4 różnymi osobami posiadającymi :
* uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń gazowych (lub odpowiadające im uprawnienia wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów)
i/lub
* kwalifikacje wymagane przy wykonywaniu DOZORU nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci gazowych tzn. świadectwa kwalifikacyjne wymagane przy wykonywaniu dozoru nad eksploatacją urządzeń, instalacji oraz sieci
gazowych (uprawnienia SEP, Grupa 3 ,,Urządzenia, instalacje i sieci gazowe wytwarzające, przetwarzające, przesyłające,
magazynujące i zużywające paliwa gazowe").
UWAGA :
* z powyższego opisu spełniania warunku wynika jednoznacznie, że minimalna liczba osób jakimi musi dysponować wykonawca uzależniona jest od liczby zadań, na które wykonawca składa swoją ofertę, a zatem w przypadku, gdy oferta dotyczy tylko jednego zadania wówczas wykonawca winien dysponować co najmniej 2 osobami o wymaganych kwalifikacjach. Natomiast w przypadku, gdy oferta dotyczy dwóch zadań, wówczas wykonawca winien dysponować co
najmniej 3 osobami o wymaganych kwalifikacjach. Jeżeli wykonawca natomiast złoży ofertę na wszystkie trzy zadania, wówczas, aby spełnić warunek musi dysponować 4 różnymi osobami
o wskazanych powyżej kwalifikacjach.
* Wykonawca musi spełniać te warunki na dzień składania oferty, a zatem liczba osób posiadających wymagane uprawnienia i kwalifikacje zawodowe, którą winien dysponować wykonawca uzależniona jest tylko od liczby zadań, na które wykonawca składa swoją ofertę, a nie od liczby zadań, na które wykonawca złoży ostatecznie najkorzystniejszą ofertę i zostanie mu udzielone zamówienie.
3. Na potwierdzenie spełniania ww. warunków udziału w postępowaniu wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty:
1) wykaz wykonanych rocznych przeglądów gazowych(wg wzoru załącznika) wraz z dokumentami np. referencje potwierdzające, że przeglądy zostały wykonane prawidłowo, terminowo i zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami
2) wykaz osób (wg wzoru załącznika) wraz z dokumentami potwierdzającymi posiadanie wymaganych uprawnień
4. Powyższe dokumenty (wykaz wykonanych przeglądów budowlanych + wykaz osób + referencje + kopia posiadanych uprawnień) należy obowiązkowo załączyć do składanej oferty.
UWAGA:
W przypadku braku tych dokumentów w ofercie wykonawcy lub w sytuacji, gdy złożone dokumenty nie potwierdzają spełniania powyższych warunków udziału w postępowaniu - Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona (uzyskała największą liczbę punktów zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny ofert) do złożenia lub uzupełnienia tych dokumentów w wyznaczonym przez siebie terminie, nie krótszym jednak niż 3 dni od daty wezwania.
5. Ocena spełnienia powyższych warunków dokonywana będzie przez Zamawiającego wg formuły spełnia/nie spełnia" na podstawie informacje zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu.
V. Podstawy wykluczenia z postępowania
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z poniższych tj. Wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) pracy małoletnich cudzoziemców, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. poz. 769),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art.286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art.9 ust.1 i 3 lub art.10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej -lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;
2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sadu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba ze Wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że Wykonawca zawarł z innymi Wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;
7) który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy Wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów;
8) który z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady;
2. Zamawiający informuję, że na podstawie art.7 ust.1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się :
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3);
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art.
1 pkt 3);
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3).
3. Osoba lub podmiot podlegające wykluczeniu na podstawie ust.2, które w okresie tego wykluczenia ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego, podlegają karze pieniężnej, którą nakłada Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, w drodze decyzji, w wysokości do 20 000 000,00 zł (dwadzieścia milionów złotych).
4. Na potwierdzenie braku przesłanek wykluczenia wykonawcy z postępowania z powodu okoliczności wskazanych przez Zamawiającego w części V niniejszej SWZ (podstawy wykluczenia z postępowania) każdy wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą stosowne oświadczenie, zgodne ze wzorem załącznika nr 3 do SWZ. W przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia np. spółka cywilna, oświadczenie to składa każdy z wykonawców występujących wspólnie.
VI. Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu
oceny ofert.
1. Zamawiający porówna i oceni oferty nie podlegające odrzuceniu.
2. Oferty zostaną ocenione za pomocą systemu punktowego, zgodnie z następującymi kryteriami : * kryterium ,,CENA" (C) - waga kryterium 100 % (max. do uzyskania 100 pkt.)
3. punktacja w tym kryterium będzie przyznawana wg poniższego wzoru:
C = ( C min. : Cob ) x 100 pkt
gdzie:
C - ilość punktów przyznanych danej ofercie w kryterium ,,CENA"
C min. - najniższa zaoferowana cena brutto oferty spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu
C ob - cena brutto oferty badanej
VII. Opis sposobu przygotowania ofert
VII. Opis sposobu przygotowania ofert
1. Forma składanych dokumentów:
Ofertę oraz wszystkie pozostałe wymagane dokumenty i oświadczenia składane są w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej. Dokumenty elektroniczne mogą zostać podpisane odpowiednio elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wzór formularza ofertowego stanowi załącznik nr 1.
UWAGA:
Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty drogą elektroniczną w wariancie uproszczonym tj. poprzez złożenie skanu dokumentu wytworzonego pierwotnie w formie papierowej czyli formy papierowej dokumentu podpisanego przez wykonawcę, a następnie zeskanowanie tego dokumentu i przesłanie go przy użyciu środków komunikacji elektronicznej na adres poczty elektronicznej zamawiającego (np. w formacie pliku .pdf)
e-mail: zamowieniapubliczne@adm.com.pl
2. Każdy z Wykonawców może złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie większej liczby ofert lub oferty zawierającej propozycje wariantowe podlegać będzie odrzuceniu.
3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę w stosunku do wszystkich części zamówienia, na dowolną liczbę części (zadań). Zamawiający informuje, że temu samemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie na wszystkie części zamówienia.
4. Oferta może dotyczyć jednej, dwóch lub wszystkich trzech części (zadań). Jeżeli oferta nie jest składana na wszystkie części, wówczas przeznaczone do wypełnienia pola formularza oferty, które dotyczą części (zadania) nieobjętego ofertą wykonawcy należy przekreślić lub wpisać ,,nie dotyczy" lub pozostawić puste (niewypełnione).
5. Oferta oraz pozostałe dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie załączników, winny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co do treści oraz formy, w tym opisu kolumn i wierszy.
6. Ceny oferty muszą zawierać wszystkie koszty, jakie musi ponieść Wykonawca, aby zrealizować zamówienie z najwyższą starannością oraz ewentualne rabaty.
7. Dokumenty i oświadczenia składane przez wykonawcę powinny być w języku polskim. W przypadku załączenia dokumentów sporządzonych w innym języku niż dopuszczony, Wykonawca zobowiązany jest załączyć tłumaczenie na język polski.
8. Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym zgodnie ze wzorem załącznika nr 1. Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
1) formularze cenowe (zgodne ze wzorem załącznika nr 2) dla każdego zadania, na które Wykonawca składa swoją ofertę. Wykonawca nie jest zobowiązany składać formularzy cenowych dla zadań, co do których nie będzie przystępował. Brak w ofercie formularza cenowego dla zadania, na które Wykonawca złożył swoją ofertę skutkuje odrzuceniem oferty
Wykonawcy, gdyż nie jest to dokument, który podlega uzupełnieniu przez Wykonawcę, po upływie terminu składania ofert. Wykonawca winien zatem dołączyć do składanej ofert - formularz cenowy dla każdego zadania - którego dotyczy oferta.
2) odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli oferta jest podpisywana przez pełnomocnika a zakres pełnomocnictwa nie wynika z dokumentów rejestrowych podmiotu (KRS, CEiDG) lub z innych dokumentów załączonych do oferty.
3) oświadczenie dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku przesłanek wykluczenia z postępowania - wg wzoru załącznika
4) wykaz wykonanych rocznych przeglądów gazowych (wg wzoru załącznika) wraz z referencjami
5) wykaz osób (wg wzoru załącznika) wraz z kopią posiadanych uprawnień budowlanych/kwalifikacji zawodowych
9. Wymaga się, aby oferta składana przez wykonawcę w formie pisemnej była złożona w zamkniętej kopercie lub innym opakowaniu zabezpieczonym przez otwarciem, bez uszkodzenia, w sposób gwarantujący zachowanie poufności jej treści do chwili jej otwarcia. Na zamkniętej kopercie lub innym opakowaniu należy umieścić nazwę i adres Wykonawcy oraz oznaczenie postępowania, którego dotyczy składana oferta tj.:
OFERTA W POSTĘPOWANIU NR 7/NA/2023 Okresowe roczne przeglądy gazowe- ADM Bydgoszcz
10. Tajemnica przedsiębiorstwa :
1) Zamawiający nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą one być udostępnione oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
2) zgodnie z art.11 ust.4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się
nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.
3) jeżeli przedstawiony przez Wykonawcę dowód (wyjaśnienia), po przeprowadzonej przez Zamawiającego analizie - nie będzie uznany za wystarczający, wówczas Zamawiający uzna, że zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa jest nieskuteczne i informacje te zostaną ujawnione, o czym wykonawca zostanie powiadomiony.
4) w sytuacji kiedy Wykonawca zastrzegł w ofercie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa ale nie załączył jednocześnie dowodów to potwierdzających, wówczas Zamawiający uzna, że zastrzeżenie w tym zakresie jest ,,nieskuteczne" i nie będzie wzywał Wykonawcy do składania dodatkowych wyjaśnień, a informacje te jako ,,błędnie zastrzeżone" zostaną ujawnione.
11. Pełnomocnictwo:
1) gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych (KRS, CEiDG lub innego właściwego rejestru), wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, zobowiązany jest dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy (oryginał lub skan pełnomocnictwa)
2) W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia tych wykonawców należy załączyć do oferty. Pełnomocnictwo powinno być załączone do oferty i powinno zawierać w szczególności wskazanie:
o postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
o wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby,
o ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
VIII. Sposób obliczania ceny oferty
1. Wykonawca podaje cenę za realizację przedmiotu zamówienia zgodnie ze wzorem Formularza Ofertowego, stanowiącego załącznik nr 1 oraz wzorem Formularza Cenowego stanowiącego załącznik nr 2/1, 2/2, 2/3 odpowiednio dla danej części (zadania), którego dotyczy składana oferta.
2. Wynagrodzenie wykonawcy będzie miało charakter kosztorysowy i będzie ustalane na podstawie niezmiennych do końca realizacji umowy cen jednostkowych netto, mających charakter ryczałtowy, określonych w ofercie Wykonawcy oraz ilości faktycznie wykonanych i odebranych usług, w tym przypadku ilości budynków, dla których wykonano roczne okresowe przeglądy budowlane, powiększonych o należny podatek VAT, którego stawka na dzień wszczęcia postępowania wynosi VAT 23 %.
3. Cena musi uwzględniać wszystkie wymagania określone w niniejszym
zaproszeniu oraz załącznikach do zaproszenia, w tym wzorze obowiązującej umowy oraz obejmować wszelkie koszty jakie poniesie Wykonawca z tytułu należytej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa realizacji przedmiotu zamówienia, a w szczególności uwzględniać: ryzyko obciążające wykonawcę i kalkulowany przez wykonawcę zysk oraz wszelkie inne koszty, opłaty i należności związane z realizacją zamówienia, odpowiedzialnością i zobowiązaniami wykonawcy wymienionymi lub wynikającymi z treści umowy, obowiązujących przepisów prawa itp.
4. Ceną oferty jest kwota brutto wymieniona w pkt.1 Formularza Ofertowego (odpowiednio dla danego zadania) stanowiąca całkowite wynagrodzenie wykonawcy za realizację danego zadania. Wykonawca zobowiązany jest podać w formularzu ofertowym cenę brutto na tą część zamówienia (zadanie), na którą składa swoją ofertę oraz obowiązkowo załączyć do oferty wypełniony formularz cenowy dotyczący tego zadania.
Cena oferty musi wynikać z formularza cenowego załączonego do oferty Wykonawcy. Brak w ofercie formularza cenowego dotyczącego zadania, na które wykonawca złożył swoją ofertę - skutkuje odrzuceniem oferty wykonawcy w tej części, gdyż nie jest to dokument który podlega uzupełnieniu przez
wykonawcę, po upływie terminu składania ofert.
5. Sposób kalkulacji (wyliczenia) ceny ofertowej, określają formularze cenowe (odpowiednio dla danego zadania), zgodne ze wzorami Zamawiającego stanowiącymi załączniki do niniejszego zaproszenia. Wykonawca aby prawidłowo wyliczyć cenę oferty na wybrane zadanie - zobowiązany jest wypełnić formularz cenowy w poniższy sposób :
1) w kolumnie (4) formularza cenowego należy wpisać oferowane przez wykonawcę ceny jednostkowe netto za wykonanie przedmiotu zamówienia tj. okresowy przegląd instalacji gazowej w przeliczeniu na 1 lokal (odpowiednio mieszkalny lub użytkowy)
2) 2) aby uzyskać wartość netto dla danej pozycji (rodzaju zasobu lokalowego), którą należy następnie wpisać w kolumnie @ należy przemnożyć oferowane ceny jednostkowe netto (kolumna 4) przez ilość lokali podaną w
kolumnie @. Tak uzyskaną wartość netto kolumna należy przemnożyć następnie przez zastosowaną stawkę podatku VAT, która dla niniejszego postępowania wynosi VAT 23% i uzyskaną w ten sposób wartość podatku VAT należy wpisać w kolumnie (6).
3) w kolumnie (7) odpowiednio dla każdej pozycji (rodzaju zasobu lokalowego) należy wpisać sumę kolumny @ i (6) jako cenę brutto tej pozycji.
4) aby uzyskać całkowitą cenę brutto oferty należy zsumować wszystkie pozycje kolumny (7) a następnie przenieść kwotę do formularza cenowego.
6. Zamawiający informuje ponadto, że przy kalkulacji RYCZAŁTOWEJ ceny jednostkowej netto za wykonanie okresowego przeglądu instalacji gazowej w lokalach użytkowych, wykonawca winien uwzględnić fakt, iż objęte zakresem niniejszego zamówienia lokale użytkowe posiadają zróżnicowaną powierzchnię użytkową, liczbę pomieszczeń oraz przeznaczenie (rodzaj prowadzonej działalności np. sklep handlowy, lokal biurowy, przychodnia lekarska, budynek szkolny itp.), natomiast oferowana przez wykonawcę cena jednostkowa netto (ryczałt) dotyczyć będzie wszystkich ,,typów" lokali użytkowych objętych zakresem zamówienia, bez względu na ich rzeczywistą powierzchnię, ilość izb, rodzaj prowadzonej działalności gospodarczej, przeznaczenie, usytuowanie itp.
7. Obliczenie końcowej ceny ofertowej brutto oraz jej poszczególnych składników należy dokonać z dokładnością do dwóch miejsc przecinku. Cenę brutto oferty należy podać cyfrowo oraz słownie. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą prowadzone będą wyłącznie w walucie polskiej w złotych.
8. Jeżeli została złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawą z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2022 r. poz. 931, z późn. zm.), dla celów zastosowania kryterium ceny lub kosztu zamawiający dolicza do przedstawionej w tej ofercie ceny kwotę podatku od towarów i usług, którą miałby obowiązek rozliczyć. W ofercie, o której mowa w ust. 1, Wykonawca ma obowiązek:
1) poinformowania zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadził do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego;
2) wskazania nazwy (rodzaju) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będą prowadziły do powstania obowiązku podatkowego;
3) wskazania wartości towaru lub usługi objętego obowiązkiem podatkowym zamawiającego, bez kwoty podatku;
4) wskazania stawki podatku od towarów i usług, która zgodnie z wiedzą wykonawcy, będzie miała zastosowanie.
9. Wzór Formularza Ofertowego (załącznik nr 1) został opracowany przy założeniu, iż wybór oferty nie będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT. W przypadku, gdy Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o powstaniu u Zamawiającego obowiązku podatkowego, to winien odpowiednio zmodyfikować treść formularza.
2. Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
3. Zamawiający, niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje:
o o nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte;
o o cenach lub kosztach zawartych w ofertach;
o o kwocie jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
4. Z uwagi na obecny stan zagrożenia epidemiologicznego COVID-19 otwarcie ofert nie jest jawne i odbywa się bez udziału wykonawców.
2. W celu skrócenia czasu udzjelenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail Zamawiającego: zamowieniapubliczne@adm.com.pl

Kontakt:
1. Osobą uprawnioną do kontaktu z Wykonawcami jest:
1) w sprawach proceduralnych /formalnych/ :
o kierownik działu zamówień publicznych ADM - p. Tomasz Skierecki tel. 513-000-899
o specjalista działu zamówień publicznych ADM - p. Anita Danilewicz tel. 513-000-912
2) w sprawach merytorycznych /dotyczących przedmiotu zamówienia/:
o dla zadania nr 1 - p. Anita Pawlak Z-ca Kierownika ROM-2 tel. 513-000-861
o dla zadania nr 2 - p. Hanna Tułodziecka Z-ca Kierownika ROM-3 tel. 513-000-849
o dla zadania nr 3 - p. Joanna Drzewiecka Z-ca Kierownika ROM-4 tel. 513-000-775

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.