Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1249z dziś
7409z ostatnich 7 dni
25708z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Poprawa gospodarki wodociągowej

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Poprawa gospodarki wodociągowej

Data zamieszczenia: 2023-03-10
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Przecław
ul. Kilińskiego 7
39-320 Przecław
powiat: mielecki
(017) 227 67 10, faks (017) 58 13 116
urzadmiejski@przeclaw.org
Województwo: podkarpackie
Miasto: Przecław
Wadium: w wymaganiach
Nr telefonu: (017) 227 67 10, fak
Termin składania ofert: 2023-03-31 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie gminy Przecław poprzez rozbudowę SUW w Tuszymie oraz budowę zbiorników wyrównawczych w Tuszymie i Przecławiu
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje: roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. ,,Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie gminy Przecław poprzez rozbudowę SUW w Tuszymie oraz budowę zbiorników wyrównawczych w Tuszymie i Przecławiu".
2. Opis inwestycji ujęty we wniosku o dofinansowanie z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD:
Zadanie obejmuje budowę hali filtrów z rozbudową i przebudową istniejącego budynku stacji uzdatniania wody w Tuszymie, z rozbudową jednostopniowego procesu filtracji wody na dwustopniowy proces filtracji wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, rozbudowę instalacji fotowoltaicznej, budowę stalowych zbiorników wyrównawczych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w SUW oraz budowę stalowego zbiornika wyrównawczego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną zlokalizowaną na terenie stacji podnoszenia ciśnienia w Przecławiu przy Ul. Weneckiej. Hala filtrów wykonana zostanie w konstrukcji szkieletowej stalowej na fundamentach żelbetowych wylewanych - stopy fundamentowe, belki podwalinowe, wylewka betonowa z kanałami tech. Ściany osłonowe i dach obłożone zostaną płytami warstwowymi. Dach obiektu jednospadowy, obiekt jednokondygnacyjny. Hala wyposażona zostanie w filtry pośpieszne pionowe, stalowe ustawione na stopach żelbetowych w celu uzyskania dwustopniowego procesu uzdatniania wody surowej wraz z rozbudową zestawu pompowego, niezbędnym orurowaniem, armaturą, instalacją elektryczną i sterowaniem. Zadanie obejmie również rozbudowę instalacji fotowoltaicznej wraz z zasilaniem, z ustawieniem paneli w systemie mieszanym; na dachu hali filtrów i na gruncie. Zadanie obejmować będzie również dostawę wraz z montażem zbiorników wyrównawczych wolnostojących stalowych spawanych ze stali czarnej zabezpieczonej antykorozyjnie. Zbiorniki będą docieplone wełną mineralną
o gr. 10 cm i obłożone blachą trapezową na zewnątrz, od góry, wyposażone zostaną w przykrycia stożkowe z zainstalowanymi odpowietrznikami i włazami technicznymi, z orurowaniem i armaturą. Zbiorniki zlokalizowane na SUW Tuszyma posadowione zostaną na płytach żelbetowych oraz jednostronnie zabezpieczone zostaną murem oporowym od strony nasypu. Zbiornik zlokalizowany w Przecławiu przy Ul. Weneckiej posadowiony zostanie na palach żelbetowych zwieńczonych w górnej części płytą fundamentową żelbetową. Wszystkie zbiorniki połączone zostaną z istniejącą infrastrukturą techniczną.
3. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
Zadanie 1:
Budowa wolnostojącego zbiornika wyrównawczego o pojemności do 150 m3 wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i odcinka przyłącza wodociągowego na działce nr ewid. gr. 139/5, Ul. Wenecka, 39-320 Przecław.
W ramach projektowanej inwestycji przewidziano wykonanie następujących obiektów i urządzeń budowlanych:
- Zbiornik wyrównawczy o pojemności 150 m3. Projektuje się wolnostojący zbiornik wyrównawczy o wymiarach zewnętrznych: 5,90 m średnicy, 6,83 m wysokości i pojemności 150 m3, przeznaczone do retencji wody pitnej. Obiekt zaprojektowano jako rozwiązanie typowe, dostosowane do projektowanych wymagań technologicznych, wykonany jako cylindryczny z elementów stalowych ze stali niskowęglowej atestowanej. Zbiornik przewidziano posadowić na płycie żelbetowej, wspartej na fundamencie palowym.
- Przyłącza i zewnętrzne odcinki instalacji wodociągowej do projektowanego zbiornika. Celem połączenia projektowanego zbiornika z istniejącą kontenerowa stacja podnoszenia ciśnienia przewidziano wykonanie przyłącza i zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej. Przewody obsługujące projektowany zbiornik przewidziano przyłączyć do istniejącej instalacji stacji podnoszenia ciśnienia zgodnie z rysunkiem PZT-01 oraz odpowiednimi profilami podłużnymi.
- Przyłącz wodociągowy kolidujący z lokalizacja projektowanego zbiornika. Z uwagi na kolizje istniejącego przyłącza wodociągowego z projektowanym zbiornikiem retencyjnym wody pitnej zaprojektowano rozbiórkę odcinka przyłącza od punktu ,,a" do punktu ,,c" (rys. PZT-01) oraz wykonanie nowego przyłącza w sposób niekolidujący z projektowana inwestycja, zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Przecławiu.
- Przyłącz kanalizacji deszczowej. Ze względu na zastosowana technologie projektowanego zbiornika oraz wyposażenie go w przewody:
- spustowy Dn200 PE,
- przelewowy Dn200 PE,
przewiduje się wykorzystanie istniejącej sieci kanalizacji deszczowej do odprowadzenia wody pitnej, w przypadku konieczności wykonania zrzutu technologicznego (np. w trakcie napraw oraz konserwacji obiektu) oraz odprowadzenia nadmiaru wody na wypadek stanu awaryjnego, zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Przecławiu.
Przewody odwadniające Dn200 PE, prowadzone w gruncie są włączone do projektowanej studzienki kanalizacji deszczowej, a następnie przyłączone do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej.
- Zewnętrzny, podziemny odcinek instalacji elektrycznej od istniejącego złącza kablowo - pomiarowego do istniejącej kontenerowej stacji podnoszenia ciśnienia.
- Projektowana nawierzchnia utwardzona, Wokół wolnostojącego zbiornika o pojemności 150 m3 projektuje się plac utwardzony powiązany z istniejącą nawierzchnia z kostki betonowej o konstrukcji zgodnie z projektem.
Zadanie 2:
Rozbudowa, przebudowa budynku stacji uzdatniania wody o halę filtrów wraz z budową odcinków przyłącza kanalizacji technologicznej i odcinka przyłącza wody podczyszczonej.
Budowa dwóch wolnostojących zbiorników retencyjnych wody uzdatnionej o pojemności 150 m^3 każdy wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłączy wodociągowych i przyłącza kanalizacji deszczowej.
Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,72 kW do mocy 137,47 kW wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji elektrycznej.
W ramach projektowanej inwestycji przewidziano wykonanie następujących obiektów robót i urządzeń budowlanych:
1. Rozbudowa, przebudowa stacji uzdatniania wody o halę filtrów.
Projektuje się przebudowę oraz rozbudowę istniejącego budynku stacji uzdatniania wody o halę w konstrukcji stalowej i wymiarach zewnętrznych 18,90 m x 10,00 m oraz wysokości 5,00 m. Hala przeznaczona będzie pod montaż układu wstępnej filtracji, składającego się z sześciu zestawów filtracyjnych, umożliwiającego wstępne oczyszczenie wody surowej. Projektowana rozbudowa będzie powiązana technologicznie z istniejącą stacją uzdatniania wody.
Projektowana rozbudowa budynku obejmuje wykonanie instalacji wewnętrznych w zakresie instalacji wentylacji mechanicznej, elektrycznej, grzewczej, wymiany odcinka wody technologicznej surowej, wymiany odcinka wody sieciowej, wymiany odcinka wody podczyszczonej oraz wymiany odcinków wody technologicznej.
2. Zbiorniki retencyjne wody uzdatnionej o pojemności 150 m3 każdy.
Projektuje się 2 wolnostojące zbiornik wody uzdatnionej o wymiarach zewnętrznych: 8,09 m średnicy, 4,27 m wysokości i pojemności 150 m3, przeznaczone do retencji wody pitnej. Obiekty zaprojektowano jako rozwiązanie typowe, dostosowane do projektowanych wymagań technologicznych, wykonane jako cylindryczny z elementów stalowych ze stali niskowęglowej atestowanej. Zbiornik przewidziano posadowić na żelbetowych płytach fundamentowych, na warstwie wymienianego podłoża gruntowego.
3. Instalacja fotowoltaiczna
Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę istniejącej instalacji fotowoltaicznej na działce inwestora. W ramach zadania przewidziano wykonanie czterech segmentów paneli o mocy odpowiednio 8,1 kWp, 8,1 kWp, 8,1 kWp, i 13,5 kWp oraz rozbudowę istniejącego segmentu o 0,9 kWp. Instalacje przewidziano wykonać na systemowych stelażach o nachyleniu 25° i 30°, wbijanych w grunt.
Instalacja na dachu istniejącego budynku składać się będzie z modułów fotowoltaicznych, wspartych na systemowych stelażach o nachyleniu 15°, zgrzewanych do istniejącego pokrycia. Łączna moc paneli instalowanych na dachu istniejącego budynku 20,25 kWp. Na części projektowanej budynku przewidziano wykonać montaż modułów za pomocą systemowej konstrukcji wsporczej o nachyleniu zgodny z nachyleniem dachu (3°). Łączna moc paneli instalowanych na projektowanej rozbudowie wynosi 28,80 kWp.
W ramach projektowanej instalacji fotowoltaicznej należy opracować i uzgodnić wymaganą dokumentację elektryczną instalacji fotowoltaicznej, przywołaną w wydanych warunkach OSD PGE oraz przygotować i uzgodnić u operatora instrukcję współpracy ruchowej.
4. Zewnętrzny, podziemny odcinek instalacji elektrycznej (AC) od rozdzielnicy do inwertera.
5. Zewnętrzny, podziemny odcinek instalacji elektrycznej (DC) od inwertera do paneli.
6. Przyłącza wodociągowe do hali filtrów i podejścia do zbiorników,
7. Przyłącza kanalizacji deszczowej i wymiana przyłączy kanalizacji technologicznej
8. Projektowana nawierzchnia utwardzona
W ramach przedmiotowej inwestycji projektuje się nawierzchnię utwardzoną, nawiązującą do istniejącego utwardzenia terenu. Część utwardzenia przewidziano wykonać w miejscu istniejącej nawierzchni z drogowych płyt betonowych.
Konstrukcja nawierzchni utwardzonej została zaprojektowana z kostki brukowej betonowej o konstrukcji zgodnie z projektem.
9. Branża AKPiA Stacja Uzdatniania Wody,
10. Technologia SUW.
4.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a) Dokumentacja projektowa: Budowa wolnostojącego zbiornika wyrównawczego o pojemności do 150 m^3 wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i odcinka przyłącza wodociągowego na działce nr ewid. gr. 139/5, Ul. Wenecka, 39-320 Przecław - Załącznik nr 7A,
b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót: Budowa wolnostojącego zbiornika wyrównawczego o pojemności do 150 m^3 wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i odcinka przyłącza wodociągowego - Załącznik nr 7B,
ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONA LICZBĘ ZNAKÓW POZOSTAŁE INFORMACJE ZAWARTE SĄ W ROZDZIALE 4 SWZ

CPV: 45232430-5, 45252126-7,45100000-8,45200000-9,45210000-2,45220000-5,45252120-5,45500000-2,45222000-9, 45245000-6

Dokument nr: 2023/BZP 00129439, IR.271.13.2023

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2023-03-31 11:00

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-883c4fb1-bcc0-11ed-9236-36fed59ea7dd
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 11.1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy
e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-883c4fb1-bcc0-11ed-9236-36fed59ea7dd
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 13.3. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym w formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2023 r. poz. 57), z zastrzeżeniem formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych.
11.4. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl/pl/regulamin/#regulamin-serwisu oraz informacje zamieszczone w zakładce ,,Centrum Pomocy".
11.5. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania do Platformy e-Zamówienia.
11.6. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
11.7. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia , o którym mowa w pkt 11.6 SWZ, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
11.8. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia, o którym mowa w pkt 11.6 SWZ, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
a) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych (i przekazuje się jako załącznik),
lub
b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści ,,Formularza do komunikacji").
11.9. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2022 r. poz. 1233), wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku ,,Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa".
11.10. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert (sposób składania ofert opisano w rozdziale 13 SWZ) odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji"). Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk ,,dodaj załącznik").
ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONA LICZBĘ ZNAKÓW POZOSTAŁE INFORMACJE ZAWARTE SĄ W ROZDZIALE 11 SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", Zamawiający informuje, że:
1) Jest administratorem danych osobowych Wykonawcy oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu;
2) dane osobowe Wykonawcy przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego na zadanie IR.271.13.2023 prowadzonym w trybie podstawowym;
3) Inspektorem Ochrony Danych Osobowych jest: spiecuch@przeclaw.org,
4) odbiorcami danych osobowych Wykonawcy będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych
(Dz. U. z 2022 r. poz. 1710 z późn. zm.), dalej ,,ustawa Pzp";
5) dane osobowe Wykonawcy będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Wykonawcę danych osobowych bezpośrednio go dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
7) w odniesieniu do danych osobowych Wykonawcy decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
8) Wykonawca posiada:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych dotyczących Wykonawcy;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania danych osobowych, o ile ich zmiana nie skutkuje zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie narusza integralności protokołu oraz jego załączników;
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy Wykonawca uzna, że przetwarzanie jego danych osobowych narusza przepisy RODO;
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): 9) Wykonawcy nie przysługuje:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania danych osobowych Wykonawcy jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
W przypadku, gdy wykonanie obowiązków, o których mowa w art. 15 ust. 1-3 rozporządzenia 2016/679, wymagałoby niewspółmiernie dużego wysiłku, Zamawiający może żądać od osoby, której dane dotyczą, wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
Skorzystanie przez osobę, której dane dotyczą, z uprawnienia do sprostowania lub uzupełnienia danych osobowych, o którym mowa w art. 16 rozporządzenia 2016/679, nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą.
Wystąpienie z żądaniem, o którym mowa w art. 18 ust. 1 rozporządzenia 2016/679, nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu.
W przypadku danych osobowych zamieszczonych przez Zamawiającego w Biuletynie Zamówień Publicznych, prawa, o których mowa w art. 15 i art. 16 rozporządzenia 2016/679, są wykonywane w drodze żądania skierowanego do Zamawiającego.

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2023-03-31 10:00
Miejsce składania ofert: 14.1. Wykonawca składa ofertę za pomocą Platformy e-Zamówienia dostępnej pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-883c4fb1-bcc0-11ed-9236-36fed59ea7dd

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące

Wymagania:
1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy zł).
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego:
Bank Spółdzielczy w Przecławiu
nr rachunku: 62 9184 0004 2001 0000 0286 0003
z adnotacją ,,Wadium - Znak sprawy: IR.271.13.2023".
4. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, zamawiający uzna wadium, które znajdzie się na rachunku bankowym zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej - przed upływem terminu składania ofert.
6. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, lub poręczenia gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib,
b) kwotę wadium,
c) termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: ,,od dnia ...... - do dnia .....",
d) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty wskazanej w gwarancji/poręczeniu na pierwsze żądanie zamawiającego w sytuacjach zatrzymania wadium określonych w przepisach ustawy.
7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy.
8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IR.271.13.2023
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia obejmuje: roboty budowlane na zadaniu inwestycyjnym pn. ,,Poprawa gospodarki wodociągowej na terenie gminy Przecław poprzez rozbudowę SUW w Tuszymie oraz budowę zbiorników wyrównawczych w Tuszymie i Przecławiu".
2. Opis inwestycji ujęty we wniosku o dofinansowanie z Rządowego Funduszu POLSKI ŁAD:
Zadanie obejmuje budowę hali filtrów z rozbudową i przebudową istniejącego budynku stacji uzdatniania wody w Tuszymie, z rozbudową jednostopniowego procesu filtracji wody na dwustopniowy proces filtracji wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, rozbudowę instalacji fotowoltaicznej, budowę stalowych zbiorników wyrównawczych wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w SUW oraz budowę stalowego zbiornika wyrównawczego wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną zlokalizowaną na terenie stacji podnoszenia ciśnienia w Przecławiu przy ul. Weneckiej. Hala filtrów wykonana zostanie w konstrukcji szkieletowej stalowej na fundamentach żelbetowych wylewanych - stopy fundamentowe, belki podwalinowe, wylewka betonowa z kanałami tech. Ściany osłonowe i dach obłożone zostaną płytami warstwowymi. Dach obiektu jednospadowy, obiekt jednokondygnacyjny. Hala wyposażona zostanie w filtry pośpieszne pionowe, stalowe ustawione na stopach żelbetowych w celu uzyskania dwustopniowego procesu uzdatniania wody surowej wraz z rozbudową zestawu pompowego, niezbędnym orurowaniem, armaturą, instalacją elektryczną i sterowaniem. Zadanie obejmie również rozbudowę instalacji fotowoltaicznej wraz z zasilaniem, z ustawieniem paneli w systemie mieszanym; na dachu hali filtrów i na gruncie. Zadanie obejmować będzie również dostawę wraz z montażem zbiorników wyrównawczych wolnostojących stalowych spawanych ze stali czarnej zabezpieczonej antykorozyjnie. Zbiorniki będą docieplone wełną mineralną
o gr. 10 cm i obłożone blachą trapezową na zewnątrz, od góry, wyposażone zostaną w przykrycia stożkowe z zainstalowanymi odpowietrznikami i włazami technicznymi, z orurowaniem i armaturą. Zbiorniki zlokalizowane na SUW Tuszyma posadowione zostaną na płytach żelbetowych oraz jednostronnie zabezpieczone zostaną murem oporowym od strony nasypu. Zbiornik zlokalizowany w Przecławiu przy ul. Weneckiej posadowiony zostanie na palach żelbetowych zwieńczonych w górnej części płytą fundamentową żelbetową. Wszystkie zbiorniki połączone zostaną z istniejącą infrastrukturą techniczną.
3. Zakres zamówienia obejmuje w szczególności:
Zadanie 1:
Budowa wolnostojącego zbiornika wyrównawczego o pojemności do 150 m3 wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i odcinka przyłącza wodociągowego na działce nr ewid. gr. 139/5, ul. Wenecka, 39-320 Przecław.
W ramach projektowanej inwestycji przewidziano wykonanie następujących obiektów i urządzeń budowlanych:
- Zbiornik wyrównawczy o pojemności 150 m3. Projektuje się wolnostojący zbiornik wyrównawczy o wymiarach zewnętrznych: 5,90 m średnicy, 6,83 m wysokości i pojemności 150 m3, przeznaczone do retencji wody pitnej. Obiekt zaprojektowano jako rozwiązanie typowe, dostosowane do projektowanych wymagań technologicznych, wykonany jako cylindryczny z elementów stalowych ze stali niskowęglowej atestowanej. Zbiornik przewidziano posadowić na płycie żelbetowej, wspartej na fundamencie palowym.
- Przyłącza i zewnętrzne odcinki instalacji wodociągowej do projektowanego zbiornika. Celem połączenia projektowanego zbiornika z istniejącą kontenerowa stacja podnoszenia ciśnienia przewidziano wykonanie przyłącza i zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej. Przewody obsługujące projektowany zbiornik przewidziano przyłączyć do istniejącej instalacji stacji podnoszenia ciśnienia zgodnie z rysunkiem PZT-01 oraz odpowiednimi profilami podłużnymi.
- Przyłącz wodociągowy kolidujący z lokalizacja projektowanego zbiornika. Z uwagi na kolizje istniejącego przyłącza wodociągowego z projektowanym zbiornikiem retencyjnym wody pitnej zaprojektowano rozbiórkę odcinka przyłącza od punktu ,,a" do punktu ,,c" (rys. PZT-01) oraz wykonanie nowego przyłącza w sposób niekolidujący z projektowana inwestycja, zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Przecławiu.
- Przyłącz kanalizacji deszczowej. Ze względu na zastosowana technologie projektowanego zbiornika oraz wyposażenie go w przewody:
- spustowy Dn200 PE,
- przelewowy Dn200 PE,
przewiduje się wykorzystanie istniejącej sieci kanalizacji deszczowej do odprowadzenia wody pitnej, w przypadku konieczności wykonania zrzutu technologicznego (np. w trakcie napraw oraz konserwacji obiektu) oraz odprowadzenia nadmiaru wody na wypadek stanu awaryjnego, zgodnie z warunkami technicznymi wydanymi przez Zakład Gospodarki Komunalnej w Przecławiu.
Przewody odwadniające Dn200 PE, prowadzone w gruncie są włączone do projektowanej studzienki kanalizacji deszczowej, a następnie przyłączone do istniejącej sieci kanalizacji deszczowej.
- Zewnętrzny, podziemny odcinek instalacji elektrycznej od istniejącego złącza kablowo - pomiarowego do istniejącej kontenerowej stacji podnoszenia ciśnienia.
- Projektowana nawierzchnia utwardzona, Wokół wolnostojącego zbiornika o pojemności 150 m3 projektuje się plac utwardzony powiązany z istniejącą nawierzchnia z kostki betonowej o konstrukcji zgodnie z projektem.
Zadanie 2:
Rozbudowa, przebudowa budynku stacji uzdatniania wody o halę filtrów wraz z budową odcinków przyłącza kanalizacji technologicznej i odcinka przyłącza wody podczyszczonej.
Budowa dwóch wolnostojących zbiorników retencyjnych wody uzdatnionej o pojemności 150 m^3 każdy wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłączy wodociągowych i przyłącza kanalizacji deszczowej.
Rozbudowa instalacji fotowoltaicznej o mocy 49,72 kW do mocy 137,47 kW wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji elektrycznej.
W ramach projektowanej inwestycji przewidziano wykonanie następujących obiektów robót i urządzeń budowlanych:
1. Rozbudowa, przebudowa stacji uzdatniania wody o halę filtrów.
Projektuje się przebudowę oraz rozbudowę istniejącego budynku stacji uzdatniania wody o halę w konstrukcji stalowej i wymiarach zewnętrznych 18,90 m x 10,00 m oraz wysokości 5,00 m. Hala przeznaczona będzie pod montaż układu wstępnej filtracji, składającego się z sześciu zestawów filtracyjnych, umożliwiającego wstępne oczyszczenie wody surowej. Projektowana rozbudowa będzie powiązana technologicznie z istniejącą stacją uzdatniania wody.
Projektowana rozbudowa budynku obejmuje wykonanie instalacji wewnętrznych w zakresie instalacji wentylacji mechanicznej, elektrycznej, grzewczej, wymiany odcinka wody technologicznej surowej, wymiany odcinka wody sieciowej, wymiany odcinka wody podczyszczonej oraz wymiany odcinków wody technologicznej.
2. Zbiorniki retencyjne wody uzdatnionej o pojemności 150 m3 każdy.
Projektuje się 2 wolnostojące zbiornik wody uzdatnionej o wymiarach zewnętrznych: 8,09 m średnicy, 4,27 m wysokości i pojemności 150 m3, przeznaczone do retencji wody pitnej. Obiekty zaprojektowano jako rozwiązanie typowe, dostosowane do projektowanych wymagań technologicznych, wykonane jako cylindryczny z elementów stalowych ze stali niskowęglowej atestowanej. Zbiornik przewidziano posadowić na żelbetowych płytach fundamentowych, na warstwie wymienianego podłoża gruntowego.
3. Instalacja fotowoltaiczna
Zakres inwestycji obejmuje rozbudowę istniejącej instalacji fotowoltaicznej na działce inwestora. W ramach zadania przewidziano wykonanie czterech segmentów paneli o mocy odpowiednio 8,1 kWp, 8,1 kWp, 8,1 kWp, i 13,5 kWp oraz rozbudowę istniejącego segmentu o 0,9 kWp. Instalacje przewidziano wykonać na systemowych stelażach o nachyleniu 25° i 30°, wbijanych w grunt.
Instalacja na dachu istniejącego budynku składać się będzie z modułów fotowoltaicznych, wspartych na systemowych stelażach o nachyleniu 15°, zgrzewanych do istniejącego pokrycia. Łączna moc paneli instalowanych na dachu istniejącego budynku 20,25 kWp. Na części projektowanej budynku przewidziano wykonać montaż modułów za pomocą systemowej konstrukcji wsporczej o nachyleniu zgodny z nachyleniem dachu (3°). Łączna moc paneli instalowanych na projektowanej rozbudowie wynosi 28,80 kWp.
W ramach projektowanej instalacji fotowoltaicznej należy opracować i uzgodnić wymaganą dokumentację elektryczną instalacji fotowoltaicznej, przywołaną w wydanych warunkach OSD PGE oraz przygotować i uzgodnić u operatora instrukcję współpracy ruchowej.
4. Zewnętrzny, podziemny odcinek instalacji elektrycznej (AC) od rozdzielnicy do inwertera.
5. Zewnętrzny, podziemny odcinek instalacji elektrycznej (DC) od inwertera do paneli.
6. Przyłącza wodociągowe do hali filtrów i podejścia do zbiorników,
7. Przyłącza kanalizacji deszczowej i wymiana przyłączy kanalizacji technologicznej
8. Projektowana nawierzchnia utwardzona
W ramach przedmiotowej inwestycji projektuje się nawierzchnię utwardzoną, nawiązującą do istniejącego utwardzenia terenu. Część utwardzenia przewidziano wykonać w miejscu istniejącej nawierzchni z drogowych płyt betonowych.
Konstrukcja nawierzchni utwardzonej została zaprojektowana z kostki brukowej betonowej o konstrukcji zgodnie z projektem.
9. Branża AKPiA Stacja Uzdatniania Wody,
10. Technologia SUW.
4.5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
a) Dokumentacja projektowa: Budowa wolnostojącego zbiornika wyrównawczego o pojemności do 150 m^3 wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i odcinka przyłącza wodociągowego na działce nr ewid. gr. 139/5, ul. Wenecka, 39-320 Przecław - Załącznik nr 7A,
b) Specyfikacje Techniczne Wykonania i Odbioru Robót: Budowa wolnostojącego zbiornika wyrównawczego o pojemności do 150 m^3 wraz z budową zewnętrznych odcinków instalacji wodociągowej oraz budowa przyłącza kanalizacji deszczowej i odcinka przyłącza wodociągowego - Załącznik nr 7B,
ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONA LICZBĘ ZNAKÓW POZOSTAŁE INFORMACJE ZAWARTE SĄ W ROZDZIALE 4 SWZ
4.2.6.) Główny kod CPV: 45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45252120-5 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody
45500000-2 - Wynajem maszyn i urządzeń wraz z obsługą operatorską do prowadzenia robót z zakresu budownictwa oraz inżynierii wodnej i lądowej
45222000-9 - Roboty budowlane w zakresie robót inżynieryjnych, z wyjątkiem mostów, tuneli, szybów i kolei podziemnej
45245000-6 - Roboty w zakresie pogłębiania i pompowania dla instalacji do uzdatniania wody
45252124-3 - Przepompowywanie
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45317000-2 - Inne instalacje elektryczne
45223210-1 - Roboty konstrukcyjne z wykorzystaniem stali
45232400-6 - Roboty budowlane w zakresie kanałów ściekowych
45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody
45233250-6 - Roboty w zakresie nawierzchni, z wyjątkiem dróg
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45000000-7 - Roboty budowlane
45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 16 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny zawiera rozdział 17SWZ.
Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie następujących kryteriów oceny ofert:
Lp. Nazwa kryterium Znaczenie kryterium (w %)
1 Cena PC - 60,
2 Długość okresu gwarancji i rękojmi za wady PG - 40,
Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
Punkty za kryterium ,,Cena PC" zostaną obliczone według wzoru:
PC = Cn/Cb x 60 pkt
gdzie,
PC - ilość punktów za kryterium cena,
Cn - najniższa cena ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,
Cb - cena oferty badanej.
W kryterium ,,Cena", oferta z najniższą ceną otrzyma 60 punktów a pozostałe oferty po matematycznym przeliczeniu w odniesieniu
do najniższej ceny odpowiednio mniej. Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku.
Punkty za kryterium ,,Długość okresu gwarancji i rękojmi za wady PG" zostaną obliczone według wzoru:
P_G=(GB-36)/(GN-36 )×40
gdzie:
PG - ilość punktów, jaką dana oferta otrzyma w kryterium długość okresu gwarancji i rękojmi za wady;
GB - okres gwarancji i rękojmi za wady oferty badanej (ocenianej) wyrażony w miesiącach;
GN - najdłuższy okres udzielenia gwarancji i rękojmi za wady przez Wykonawcę wyrażony w miesiącach;
W powyższym kryterium oceniana będzie ilość pełnych miesięcy, jaką Wykonawca obejmuje gwarancją i rękojmią za wady (warunki gwarancji i rękojmi za wady zostały omówione w Rozdziale 18 SWZ) w realizowanej inwestycji.
Maksymalna ilość punktów otrzyma wykonawca, który zaproponuje najdłuższy okres gwarancji i rękojmi za wady w miesiącach (w zakresie 36-60 miesięcy), pozostali będą oceniani wg następującego wzoru:
P_G=(GB-36)/(GN-36 )×40
Uwaga:
Minimalny dopuszczalny okres gwarancji i rękojmi za wady wynosi 36 miesięcy.
Oferta z zaoferowanym okresem gwarancji i rękojmi za wady krótszym niż 36 miesięcy zostanie odrzucona, jako niezgodna z treścią SWZ.
Oferta z zaoferowanym okresem gwarancji i rękojmi za wady 36 miesięcy otrzyma 0 punktów w ramach w/w kryterium.
Przy obliczaniu punktów, Zamawiający zastosuje zaokrąglenie do dwóch miejsc po przecinku.
Oferta z zaoferowanym okresem gwarancji i rękojmi za wady 60 miesięcy lub dłuższym otrzyma maksymalną liczbę punktów tj. 40 punktów w ramach w/w kryterium.
Zaoferowanie dłuższego okresu gwarancji i rękojmi za wady niż 60 miesięcy nie będzie skutkowało odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z SWZ.
Łączna ilość punktów otrzymanych przez Wykonawcę będzie sumą punktów przyznanych w poszczególnych kryteriach:
PS=PC+PG
gdzie:
PS - suma punktów przyznanych danej ofercie;
PC - ilość punktów w kryterium cena.
PG - ilość punktów w kryterium długość okresu gwarancji i rękojmi za wady;
Liczba uzyskanych punktów przez daną ofertę stanowi liczba punktów przyznanych przez Komisję przetargową, zgodnie ze stosowanymi kryteriami. Punkty oblicza się z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Zamówienie zostanie udzielone Wykonawcy, którego oferta spełni wszystkie warunki określone ustawowo oraz wymagania zawarte w niniejszej SWZ i w oparciu o podane powyżej kryteria oceny ofert zostanie oceniona, jako
najkorzystniejsza, tzn. zdobędzie największą ilość punktów.
Jeśli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert dokona wyboru oferty z niższą ceną.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu gwarancji i rękojmi za wady
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
6.1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają określone przez zamawiającego warunki udziału w postępowaniu:
6.1.1. zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.2. uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.3. uprawnień sytuacji ekonomicznej lub finansowej;
Zamawiający nie określa warunku w ww. zakresie.
6.1.4. zdolności technicznej lub zawodowej:
Opis sposobu dokonywania oceny spełniania tego warunku:
Zamawiający uzna warunek za spełniony:
1) Jeżeli Wykonawca wykaże się doświadczeniem w wykonaniu nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej dwóch robót budowlanych polegających na budowie, przebudowie, rozbudowie, remoncie lub modernizacji stacji podnoszenia ciśnienia lub stacji uzdatniania wody o wartości nie mniejszej niż 2 000 000,00 zł brutto każda z tych robót budowlanych.
W wykazie robót budowlanych należy podać: nazwę obiektu budowlanego, wartość wszystkich robót budowlanych, datę wykonania zgodnie z protokołem odbioru, miejsce wykonania i podmiot, na rzecz których roboty te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy roboty zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty;
2) Wykonawca musi wykazać dysponowanie osobami zdolnymi do wykonania zamówienia zgodnie z poniższym wyszczególnieniem:
a) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych - uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych.
b) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów, a w przypadku Wykonawców zagranicznych - uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych.
c) jedną osobą posiadającą uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub odpowiadające im równoważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
a w przypadku Wykonawców zagranicznych - uprawnienia budowlane do kierowania robotami równoważne do wyżej wskazanych,
Wykonawca w celu wykazania spełniania w/w warunku może wskazać osoby będące obywatelem państwa członkowskiego UE, która nabyła kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznaczne wykonywaniu samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - zgodnie z właściwymi przepisami, w szczególności z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2020 r. poz. 220 z późn. zm.) oraz ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2019 r. poz. 1117).
6.2. Zamawiający może, oceniając zdolność techniczną lub zawodową, na każdym etapie postępowania, uznać, że wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia na każdym etapie postępowania (art. 116 ust. 2 ustawy).
6.3. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia wykazując warunek udziału w postępowaniu mogą polegać na zdolnościach tych z wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą oświadczenia stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca na dzień składania ofert:
a) nie podlega wykluczeniu,
b) spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Oświadczenie należy złożyć wg wymogów Załącznika Nr 2 do SWZ.
2. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia.
3. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy, o których mowa powyżej obejmują:
1) Oświadczenie Wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów, z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - zgodnie z Załącznikiem nr 3 do SWZ,
2) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy Pzp, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed ich złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
4. Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentu, o których mowa w pkt 8.4 SWZ ppkt 2, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości, jego aktywami nie zarządza likwidator lub sąd, nie zawarł układu z wierzycielami, jego działalność gospodarcza nie jest zawieszona ani nie znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury. Dokument, o którym mowa powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
5. Jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt 8.4 SWZ ppkt 2, zastępuje się je odpowiednio w całości lub w części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, lub oświadczenie osoby, której dokument miał dotyczyć, złożone pod przysięgą, lub, jeżeli w kraju, w którym wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania nie ma przepisów o oświadczeniu pod przysięgą, złożone przed organem sądowym lub administracyjnym, notariuszem, organem samorządu zawodowego lub gospodarczego, właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania wykonawcy. Dokument, o którym mowa powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert.
6. Jeżeli jest to niezbędne do zapewnienia odpowiedniego przebiegu postępowania o udzielenie zamówienia, zamawiający może na każdym etapie postępowania wezwać wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych, wskazanych w pkt. 8.4 SWZ.
7. Wykonawca składa podmiotowe środki dowodowe na wezwanie zamawiającego. Dokumenty te powinny być aktualne na dzień ich złożenia.
8. Jeżeli zachodzą uzasadnione podstawy do uznania, że złożone uprzednio podmiotowe środki dowodowe nie są już aktualne, zamawiający może w każdym czasie wezwać wykonawcę lub wykonawców do złożenia wszystkich lub niektórych podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień ich złożenia.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1. Wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą oświadczenia stanowiące wstępne potwierdzenie, że Wykonawca na dzień składania ofert:
a) nie podlega wykluczeniu,
b) spełnia warunki udziału w postępowaniu.
Oświadczenie należy złożyć wg wymogów Załącznika Nr 2 do SWZ.
2. Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, aktualnych na dzień złożenia.
3. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy, o których mowa powyżej obejmują:
1) Wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4. ppkt. 1) SWZ - wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ.
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - w odniesieniu do warunku określonego w pkt. 6.1.4. ppkt. 2) SWZ -
wg wzoru stanowiącego Załącznik nr 5 do SIWZ.
5.8.) Wykaz przedmiotowych środków dowodowych:
Zamawiający nie wymaga od Wykonawcy złożenia wraz z ofertą przedmiotowych środków dowodowych.
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
13.14. Na potrzeby oceny ofert oferta musi zawierać:
1) Formularz ofertowy - do wykorzystania wzór (druk), stanowiący Załącznik nr 1 do SWZ (przy czym Wykonawca może sporządzić ofertę wg innego wzorca, powinna ona wówczas obejmować dane wymagane dla oferty w SWZ i załącznikach).
2) Oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o którym mowa w rozdziale 8.1 SWZ - Załącznik nr 2 do SWZ;
3) Zobowiązanie lub inne dokumenty, o których mowa w pkt 9.4 SWZ (jeżeli dotyczy).
4) Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby składane na podstawie art. 125 ust. 1 ustawy Pzp, o kto rym mowa w pkt. 9.8 SWZ (jeżeli dotyczy) - Załącznik nr 2a do SWZ;
5) Dowód wniesienia wadium;
6) Potwierdzenie umocowania do działania w imieniu wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby:
a) zamawiający w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania, żąda złożenia wraz z ofertą odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru;
b) wykonawca lub podmiot udostępniający zasoby nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w lit a), jeżeli zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
c) jeżeli w imieniu wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z dokumentów, o których mowa w lit a), zamawiający żąda od wykonawcy lub podmiotu udostępniającego zasoby złożenia wraz z ofertą pełnomocnictwa lub innego dokumentu potwierdzającego umocowanie do reprezentowania wykonawcy.
7) Pełnomocnictwo do reprezentowania wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego (jeżeli dotyczy).
9.4. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów.
9.5. Zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby, o którym mowa w pkt 9.4 potwierdza, że stosunek łączący wykonawcę z podmiotami udostępniającymi zasoby gwarantuje rzeczywisty dostęp do tych zasobów oraz określa w szczególności:
1) zakres dostępnych wykonawcy zasobów podmiotu udostępniającego zasoby;
2) sposób i okres udostępnienia wykonawcy i wykorzystania przez niego zasobów podmiotu udostępniającego te zasoby przy wykonywaniu zamówienia;
3) czy i w jakim zakresie podmiot udostępniający zasoby, na zdolnościach którego wykonawca polega w odniesieniu do warunków udziału w postępowaniu dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, zrealizuje roboty budowlane lub usługi, których wskazane zdolności dotyczą.
9.6. Zamawiający oceni, czy udostępniane wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe pozwalają na wykazanie przez wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu oraz - jeżeli dotyczy- kryteriów selekcji, a także zbada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem wykonawcy.
9.7. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, zamawiający zażąda, aby wykonawca w terminie określonym przez zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca jest zobowiązany wnieść wadium w wysokości 50 000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy zł).
2. Wadium może być wniesione w jednej lub kilku następujących formach:
a) pieniądzu;
b) gwarancjach bankowych;
c) gwarancjach ubezpieczeniowych;
d) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na następujący rachunek bankowy Zamawiającego:
Bank Spółdzielczy w Przecławiu
nr rachunku: 62 9184 0004 2001 0000 0286 0003
z adnotacją ,,Wadium - Znak sprawy: IR.271.13.2023".
4. Za skuteczne wniesienie wadium w pieniądzu, zamawiający uzna wadium, które znajdzie się na rachunku bankowym zamawiającego przed upływem terminu składania ofert.
5. Jeżeli wadium jest wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia wykonawca przekazuje zamawiającemu oryginał gwarancji lub poręczenia, w postaci elektronicznej - przed upływem terminu składania ofert.
6. W przypadku wnoszenia wadium w formie gwarancji bankowej lub ubezpieczeniowej, lub poręczenia gwarancja lub poręczenie musi być nieodwołalne, bezwarunkowe i płatne na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, sporządzone zgodnie z obowiązującymi przepisami i powinna zawierać następujące elementy:
a) nazwę dającego zlecenie (wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (zamawiającego), gwaranta lub poręczyciela oraz wskazanie ich siedzib,
b) kwotę wadium,
c) termin ważności gwarancji/poręczenia w formule: ,,od dnia ...... - do dnia .....",
d) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia kwoty wskazanej w gwarancji/poręczeniu na pierwsze żądanie zamawiającego w sytuacjach zatrzymania wadium określonych w przepisach ustawy.
7. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert i utrzymuje nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków, o których mowa w art. 98 ust. 1 pkt 2 i 3 oraz ust. 2 ustawy.
8. Zasady dokonywania zatrzymania i zwrotu wadium określono w przepisach art. 98 ustawy.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
10.1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
10.2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
a) oświadczenia o których mowa w pkt. 8.1 SWZ składa z ofertą każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu w zakresie, w jakim każdy z wykonawco w wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
b) w przypadku, o kto rym mowa w rozdziale 6.3 SWZ Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane, dostawy lub usługi wykonają poszczególni Wykonawcy. W przypadku gdy ofertę składa spółka cywilna, a pełen zakres prac wykonają wspólnicy wspólnie w ramach umowy spółki oświadczenie powinno potwierdzać ten fakt.
c) zobowiązani są oni na wezwanie Zamawiającego, złożyć podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 8.4 SWZ, przy czym podmiotowe środki dowodowe, o których mowa w pkt. 8.4 SWZ składa odpowiednio Wykonawca/Wykonawcy, który/którzy wykazuje/-ą spełnienie warunku.
10.3. Jeżeli została wybrana oferta wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, zamawiający może żądać przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego kopii umowy regulującej współpracę tych wykonawców.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Oprócz przypadków, o których mowa w art. 454 i 455 ustawy - Prawo zamówień publicznych, strony dopuszczają możliwość wprowadzania zmiany umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia którejkolwiek z następujących okoliczności:
1) przedłużenie terminu realizacji zamówienia, o którym mowa w § 2 ust. 1, może nastąpić w przypadku wystąpienia okoliczności siły wyższej, przez którą należy rozumieć zdarzenia niezależne od żadnej ze stron, zewnętrzne, niemożliwe do zapobieżenia, które nastąpiło po dniu wejścia w życie umowy, w szczególności: wojny, akty terroryzmu, klęski żywiołowe, strajki oraz akty władzy i administracji publicznej, przy czym przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o liczbę dni, odpowiadającą okresowi występowania okoliczności siły wyższej,
2) przedłużenie terminu realizacji zamówienia, o którym mowa w § 2 ust. 1, może nastąpić w przypadku skierowania przez Zamawiającego do Wykonawcy pisemnego żądania wstrzymania robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia lub wydania zakazu prowadzenia robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia przez organ administracji publicznej lub eksploatorów infrastruktury, o ile żądanie lub wydanie zakazu nie nastąpiło z przyczyn, za które Wykonawca ponosi odpowiedzialność, przy czym przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o liczbę dni, odpowiadającą okresowi na jaki Wykonawcy nakazano wstrzymanie robót budowlanych lub zakazano prowadzenie robót budowlanych,
3) przedłużenie terminu realizacji zamówienia, o którym mowa w § 2 ust. 1, może nastąpić w przypadku wystąpienia kolizji z sieciami zewnętrznymi lub instalacjami nieujawnionymi w dokumentacji projektowej, przy czym przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o liczbę dni niezbędną Wykonawcy na usunięcie kolizji z sieciami zewnętrznymi lub instalacjami nieujawnionymi w dokumentacji projektowej lub o liczbę dni niezbędnych do wykonania robót przez innego wykonawcę - o ile usunięcie kolizji wymagać będzie przedłużenia terminu realizacji;
4) przedłużenie terminu realizacji zamówienia, o którym mowa w § 2 ust. 1, może nastąpić w przypadku wystąpienia konieczności wprowadzenia w dokumentacji projektowej zmian, powodujących wstrzymanie lub przerwanie robót budowlanych, stanowiących przedmiot zamówienia, przy czym przedłużenie terminu realizacji zamówienia nastąpi o liczbę dni niezbędną do wprowadzenia zmian w dokumentacji projektowej oraz do przeprowadzenia uzgodnień (ustaleń) z właściwymi organami, uzyskania opinii właściwych organów oraz wydania decyzji przez właściwe organy, przy czym wprowadzenie w dokumentacji projektowej zmian nie może skutkować zwiększeniem (zmianą) zakresu świadczenia Wykonawcy zawartego w ofercie, stanowiącej załącznik nr 1 do umowy oraz zwiększeniem wynagrodzenia Wykonawcy, o którym mowa w § 3 ust. 1,
5) przedłużenia terminu wykonania zamówienia w zakresie niezbędnym do wykonania robót zleconych na podstawie art. 455 ust. 1 pkt 1, 3, 4 lub ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych,
6) zmiany powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym bezpośredni wpływ na realizację przedmiotu zamówienia lub świadczenia stron umowy,
7) w przypadku zmiany albo rezygnacji z podwykonawcy, na którego zasoby wykonawca powoływał się w celu wykazania spełniania warunków udziału w postępowaniu Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu, w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia, poprzez przedstawienie w tym celu odpowiednich dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu,
Ze względu na ograniczoną ilość znaków pozostałe rodzaje i zakresy zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia znajdują się w par. 15 projektu umowy, który stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny zawiera rozdział 17SWZ.
Zamawiający dokona oceny ofert, które nie zostały odrzucone, na podstawie następujących kryteriów oceny ofert:
Lp. Nazwa kryterium Znaczenie kryterium (w %)
1 Cena PC - 60,
2 Długość okresu gwarancji i rękojmi za wady PG - 40,
Zamawiający dokona oceny ofert przyznając punkty w ramach poszczególnych kryteriów oceny ofert, przyjmując zasadę, że 1% = 1 punkt.
Punkty za kryterium ,,Cena PC" zostaną obliczone według wzoru:
PC = Cn/Cb x 60 pkt
gdzie,
PC - ilość punktów za kryterium cena,
Cn - najniższa cena ofertowa spośród ofert nieodrzuconych,
Cb - cena oferty badanej.
W kryterium ,,Cena", oferta z najniższą ceną otrzyma 60 punktów a pozostałe oferty po matematycznym przeliczeniu w odniesieniu
do najniższej ceny odpowiednio mniej. Końcowy wynik powyższego działania zostanie zaokrąglony do dwóch miejsc po przecinku.
Punkty za kryterium ,,Długość okresu gwarancji i rękojmi za wady PG" zostaną obliczone według wzoru:
P_G=(GB-36)/(GN-36 )×40
gdzie:
PG - ilość punktów, jaką dana oferta otrzyma w kryterium długość okresu gwarancji i rękojmi za wady;
GB - okres gwarancji i rękojmi za wady oferty badanej (ocenianej) wyrażony w miesiącach;
GN - najdłuższy okres udzielenia gwarancji i rękojmi za wady przez Wykonawcę wyrażony w miesiącach;
W powyższym kryterium oceniana będzie ilość pełnych miesięcy, jaką Wykonawca obejmuje gwarancją i rękojmią za wady (warunki gwarancji i rękojmi za wady zostały omówione w Rozdziale 18 SWZ) w realizowanej inwestycji.
Maksymalna ilość punktów otrzyma wykonawca, który zaproponuje najdłuższy okres gwarancji i rękojmi za wady w miesiącach (w zakresie 36-60 miesięcy), pozostali będą oceniani wg następującego wzoru:
P_G=(GB-36)/(GN-36 )×40
Uwaga:
Minimalny dopuszczalny okres gwarancji i rękojmi za wady wynosi 36 miesięcy.
Oferta z zaoferowanym okresem gwarancji i rękojmi za wady krótszym niż 36 miesięcy zostanie odrzucona, jako niezgodna z treścią SWZ.
Oferta z zaoferowanym okresem gwarancji i rękojmi za wady 36 miesięcy otrzyma 0 punktów w ramach w/w kryterium.
Przy obliczaniu punktów, Zamawiający zastosuje zaokrąglenie do dwóch miejsc po przecinku.
Oferta z zaoferowanym okresem gwarancji i rękojmi za wady 60 miesięcy lub dłuższym otrzyma maksymalną liczbę punktów tj. 40 punktów w ramach w/w kryterium.
Zaoferowanie dłuższego okresu gwarancji i rękojmi za wady niż 60 miesięcy nie będzie skutkowało odrzuceniem oferty, jako niezgodnej z SWZ.
Łączna ilość punktów otrzymanych przez Wykonawcę będzie sumą punktów przyznanych w poszczególnych kryteriach:
PS=PC+PG
gdzie:
PS - suma punktów przyznanych danej ofercie;
PC - ilość punktów w kryterium cena.
PG - ilość punktów w kryterium długość okresu gwarancji i rękojmi za wady;
Liczba uzyskanych punktów przez daną ofertę stanowi liczba punktów przyznanych przez Komisję przetargową, zgodnie ze stosowanymi kryteriami. Punkty oblicza się z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
Zamówienie zostanie udzielone Wykonawcy, którego oferta spełni wszystkie warunki określone ustawowo oraz wymagania zawarte w niniejszej SWZ i w oparciu o podane powyżej kryteria oceny ofert zostanie oceniona, jako
najkorzystniejsza, tzn. zdobędzie największą ilość punktów.
Jeśli nie będzie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny i pozostałych kryteriów oceny ofert, Zamawiający spośród tych ofert dokona wyboru oferty z niższą ceną.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Punktowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Długość okresu gwarancji i rękojmi za wady
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2023-04-29

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.