Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
714z dziś
6829z ostatnich 7 dni
25336z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody

Data zamieszczenia: 2023-03-14
Dane kontaktowe Zamawiającego: ZWIĄZEK MIĘDZYGMINNY "NIDA 2000"
BN
28-136 Stary Korczyn
powiat: buski
nida2000@wp.pl
Województwo: świętokrzyskie
Miasto: Stary Korczyn
Wadium: 10 000,00 zł
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2023-03-29 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody w Starym Korczynie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem inwestycji rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody o budynek zakładu separacji zawiesin, przebudowa instalacji wodociągowej i elektrycznej oraz budowa wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, elektrycznej i wodociągowej na terenie działek nr ewid. gr. 147, 148, 149, 150, 151 w miejscowości Stary Korczyn gmina Nowy Korczyn. Rozbudowa istniejącej stacji uzdatniania wody (SUW) zakłada podniesienie jakości ujmowanej wody z ujęcia brzegowego na rzece Nidzie poprzez rozbudowę linii technologicznej o budynek zakładu separacji zawiesin składający się z komory flokulacji i osadnika. Budynek zostaje wzniesiony jako kolejny z istniejących budynków i stanowi rozbudowę stacji uzdatniania wody. Maksymalna wysokość budynku od poziomu terenu do kalenicy dachu wynosi +6,79 m. Poziom posadzki jest zaniżony względem otaczającego terenu -1,00m. Wysokość elewacji frontowej budynku mierzona od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku do okapu dachu wynosi +5,98 m. Poziom posadzki budynku znajduje się na rzędnej 171,76 m n.p.m. W rzucie poziomym bryła budynku zamyka się w powierzchni prostokąta o wymiarach 11,62 m x 7,51 m. Szerokość elewacji frontowej - wschodniej wynosi 11,62 m. Budynek
przykryty jest dachem jednospadowym o kącie pochylenia połaci dachu równym 5dynek zaprojektowany został jako wolnostojący, parterowy o prostej nowoczesnej bryle z jednospadowym dachem, na planie prostokąta o wymiarach granicznych: szerokość 7,51m, długość 11,62m, wysokość 6.79m od powierzchni terenu, kąt nachylenia połaci dachowych 5o. Zadanie w fazie realizacji podzielone zostanie na stosowne etapy: przebudowę instalacji, budowę budynku, utwardzenie terenu, prace porządkowe. Projektuje się montaż instalacji fotowoltaicznej do 40kw. Projektuje się utwardzenie terenu, które stanowić będzie dojście piesze i dojazd - zgodnie z częścią graficzną projektu zagospodarowania terenu. Nawierzchnia utwardzona z zachowaniem odpowiednich spadków, zostanie wykonana z kostki brukowej zgodnej z już istniejącą na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Starym Korczynie. Z uwagi na brak kanalizacji deszczowej, przewiduje się odprowadzenie wód opadowych z dachów i terenów utwardzonych na teren nieutwardzony działki inwestora. Zapewnia się, że wody opadowe z dachów oraz terenów utwardzonych nie zmienią stosunków wodnych na działkach sąsiednich, a także, że wody te nie będą wodami zanieczyszczonymi. Na obecnym etapie teren inwestycji nie jest ogrodzony.
Kolejność robót budowlanych:
- zabezpieczenie i oznakowanie terenu budowy, ustalenie dróg dojazdowych i przejść roboczych;
- szkolenie pracowników w zakresie BHP przy pracach budowlanych;
- ogrodzenia terenu i wyznaczenia stref niebezpiecznych;
- urządzenia pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i socjalnych;
- zapewnienia oświetlenia naturalnego i sztucznego;
- ustawienie budynku tymczasowego będącego podręcznym magazynem drobnego sprzętu budowlanego;
- przygotowanie stanowisk roboczych;
- składowanie materiałów masowych (pustaki, cement, piasek, zbrojenie, żwir, drewno) w wyznaczonych miejscach i ustalenie stref niebezpiecznych przez spadaniem narzędzi i materiałów albo możliwością wpadnięcia człowieka do zagłębienia (upadku z wysokości);
- wykonanie pomiarów geodezyjnych na budowie (nabicie profili, ustalenie rzędnych w terenie);
- roboty ziemne, polegające na wykonaniu wykopów wraz z zasypką;
- roboty budowlano-montażowe, polegające na wykonaniu robót ogólnobudowlanych przy rozbiórce lub budowie poszczególnych obiektów;
- roboty związane z przebudową instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych;
- roboty w wykopach;
- roboty instalacyjno-montażowe, polegające na montażu urządzeń, uzbrojenia, rurociągów, osprzętu i kabli na poszczególnych obiektach;
- roboty wykończeniowe, polegające na wykonaniu wymaganych prób i pomiarów oraz prac porządkowych na wszystkich obiektach oraz na terenie budowy.

CPV: 45000000-7, 45100000-8,45113000-2,45231000-5, 45252126-7,45232430-5,45232151-5,45232100-3,45200000-9,45300000-0

Dokument nr: 2023/BZP 00134037, NIDA.271.3.2023

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2023-03-29 11:00

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-6e200b54-c241-11ed-8261-62cbbe4d0ca4
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk ,,Przeglądaj postępowania/konkursy").
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce ,,Centrum Pomocy".
4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
5. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów
w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej,
w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
a) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści ,,Formularza do komunikacji").
8. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji"). Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień,
zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk ,,dodaj załącznik").
9. W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub
dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
10. Możliwość korzystania w postępowaniu z ,,Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta ,,Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z ,,Formularzy do komunikacji" służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
11. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce ,,Komunikacja".
12. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej ,,RODO") informujemy, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Związek Międzygminny ,,Nida 2000" z siedzibą : Stary Korczyn 28-136 Nowy Korczyn
2) W sprawach z zakresu ochrony danych osobowych mogą Państwo kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych pod adresem e-mail: biuro@data-protect.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym.
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy P.Z.P.
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 P.Z.P. przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisanych ustawy P.Z.P., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, Ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2023-03-29 09:00
Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć na Platformie e-Zamówienia

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: NIDA.271.3.2023
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem inwestycji rozbudowa Stacji Uzdatniania Wody o budynek zakładu separacji zawiesin, przebudowa instalacji wodociągowej i elektrycznej oraz budowa wewnętrznej instalacji kanalizacyjnej, elektrycznej i wodociągowej na terenie działek nr ewid. gr. 147, 148, 149, 150, 151 w miejscowości Stary Korczyn gmina Nowy Korczyn. Rozbudowa istniejącej stacji uzdatniania wody (SUW) zakłada podniesienie jakości ujmowanej wody z ujęcia brzegowego na rzece Nidzie poprzez rozbudowę linii technologicznej o budynek zakładu separacji zawiesin składający się z komory flokulacji i osadnika. Budynek zostaje wzniesiony jako kolejny z istniejących budynków i stanowi rozbudowę stacji uzdatniania wody. Maksymalna wysokość budynku od poziomu terenu do kalenicy dachu wynosi +6,79 m. Poziom posadzki jest zaniżony względem otaczającego terenu -1,00m. Wysokość elewacji frontowej budynku mierzona od średniego poziomu terenu przed głównym wejściem do budynku do okapu dachu wynosi +5,98 m. Poziom posadzki budynku znajduje się na rzędnej 171,76 m n.p.m. W rzucie poziomym bryła budynku zamyka się w powierzchni prostokąta o wymiarach 11,62 m x 7,51 m. Szerokość elewacji frontowej - wschodniej wynosi 11,62 m. Budynek
przykryty jest dachem jednospadowym o kącie pochylenia połaci dachu równym 5dynek zaprojektowany został jako wolnostojący, parterowy o prostej nowoczesnej bryle z jednospadowym dachem, na planie prostokąta o wymiarach granicznych: szerokość 7,51m, długość 11,62m, wysokość 6.79m od powierzchni terenu, kąt nachylenia połaci dachowych 5o. Zadanie w fazie realizacji podzielone zostanie na stosowne etapy: przebudowę instalacji, budowę budynku, utwardzenie terenu, prace porządkowe. Projektuje się montaż instalacji fotowoltaicznej do 40kw. Projektuje się utwardzenie terenu, które stanowić będzie dojście piesze i dojazd - zgodnie z częścią graficzną projektu zagospodarowania terenu. Nawierzchnia utwardzona z zachowaniem odpowiednich spadków, zostanie wykonana z kostki brukowej zgodnej z już istniejącą na terenie Stacji Uzdatniania Wody w Starym Korczynie. Z uwagi na brak kanalizacji deszczowej, przewiduje się odprowadzenie wód opadowych z dachów i terenów utwardzonych na teren nieutwardzony działki inwestora. Zapewnia się, że wody opadowe z dachów oraz terenów utwardzonych nie zmienią stosunków wodnych na działkach sąsiednich, a także, że wody te nie będą wodami zanieczyszczonymi. Na obecnym etapie teren inwestycji nie jest ogrodzony.
Kolejność robót budowlanych:
- zabezpieczenie i oznakowanie terenu budowy, ustalenie dróg dojazdowych i przejść roboczych;
- szkolenie pracowników w zakresie BHP przy pracach budowlanych;
- ogrodzenia terenu i wyznaczenia stref niebezpiecznych;
- urządzenia pomieszczeń higieniczno-sanitarnych i socjalnych;
- zapewnienia oświetlenia naturalnego i sztucznego;
- ustawienie budynku tymczasowego będącego podręcznym magazynem drobnego sprzętu budowlanego;
- przygotowanie stanowisk roboczych;
- składowanie materiałów masowych (pustaki, cement, piasek, zbrojenie, żwir, drewno) w wyznaczonych miejscach i ustalenie stref niebezpiecznych przez spadaniem narzędzi i materiałów albo możliwością wpadnięcia człowieka do zagłębienia (upadku z wysokości);
- wykonanie pomiarów geodezyjnych na budowie (nabicie profili, ustalenie rzędnych w terenie);
- roboty ziemne, polegające na wykonaniu wykopów wraz z zasypką;
- roboty budowlano-montażowe, polegające na wykonaniu robót ogólnobudowlanych przy rozbiórce lub budowie poszczególnych obiektów;
- roboty związane z przebudową instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych;
- roboty w wykopach;
- roboty instalacyjno-montażowe, polegające na montażu urządzeń, uzbrojenia, rurociągów, osprzętu i kabli na poszczególnych obiektach;
- roboty wykończeniowe, polegające na wykonaniu wymaganych prób i pomiarów oraz prac porządkowych na wszystkich obiektach oraz na terenie budowy.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45113000-2 - Roboty na placu budowy
45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych
45252126-7 - Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
45232430-5 - Roboty w zakresie uzdatniania wody
45232151-5 - Roboty budowlane w zakresie węzłów do przepompowywania wody
45232100-3 - Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 9 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: 4. Zamawiający przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7.
1) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia te polegać będą na powtórzeniu robót i usług podobnych do robót i usług stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia.
2) Zamówienia, o których mowa w ust. 4 pkt 1 będą polegały na powtórzeniu robót zgodnych
z zakresem robót stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia. Zakresem robót i usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w ust. 4 pkt 1 będą prace z zakresu:
Roboty budowlane
Przygotowanie terenu pod budowę
Roboty na placu budowy
Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów komunikacyjnych i linii energetycznych
Roboty budowlane w zakresie zakładów uzdatniania wody pitnej
Roboty w zakresie uzdatniania wody
Węzły do przepompowywania wody
Roboty pomocnicze w zakresie wodociągów
Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Roboty w zakresie instalacji budowlanych.
Szczegółowy opis technologii wykonywania tych robót określa dokumentacja projektowa oraz opis przedmiotu zamówienia, a w przypadku wykonania tego zakresu w innej technologii normy krajowe i europejskie odnoszące się do tych robót. Zakres rzeczowy robót i usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 1 nie przekroczy wartości 30 % wartości niniejszego zamówienia.
3) Zamówienia, o których mowa w pkt 1 będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki, a jeżeli wartość szacunkowa będzie mniejsza od kwoty o której mowa w art. 2 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp tylko po przeprowadzenie negocjacji.
4) Zamówienia, o których mowa w pkt 1 będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego robót, zmiana technologii lub wprowadzenia zakresu dodatkowego w przypadku konieczności dokonania zmian w dokumentacji projektowej oraz gdy wystąpi potrzeba wykonania dodatkowego zakresu po dokonanym odbiorze końcowym na obiekcie objętym przedmiotem zamówienia lub podobnym będącym w posiadaniu Zamawiającego.
5) Zamówienie o którym mowa w pkt 1 może obejmować rodzajowo cały lub częściowy zakres robót wskazanych w pkt. 2.
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Na potwierdzenie należy złożyć:
a) informację banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem. Wykonawca potwierdzi spełnienie warunku jeżeli wykaże, że posiada nie mniej niż : 800 000,00 zł
3) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) wykonanych robót.
Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty;
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że w tym okresie wykonał (zakończył):
Jedną robotę budowlaną (wykonaną w ramach jednej umowy/kontraktu) w zakresie której wykonano roboty polegające na budowie lub modernizacji lub rozbudowie lub przebudowie obiektu gospodarki wodno-ściekowej wraz z montażem urządzeń technologicznych do uzdatniania wody lub oczyszczania ścieków o wartości roboty budowalnej min. 800 000,00 zł brutto.
Przez wykonaną robotę budowlaną Zamawiający rozumie zakończone zadanie inwestycyjne.
UWAGA!
Do każdej pozycji wykazu należy załączyć dowody określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty.
b) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia publicznego.
Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć:
wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
Zamawiający uzna warunek za spełniony jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje n/w osobami:
o Kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej oraz posiadający doświadczenie zawodowe w pełnieniu funkcji kierownik budowy/robót na min. jednej inwestycji związanej z budową/ modernizacją/ przebudową/ rozbudową obiektu gospodarki wodno-ściekowej wraz z montażem urządzeń technologicznych do uzdatniania wody lub oczyszczania ścieków o wartości
min. 800 000,00 zł brutto
o Kierownikiem robót posiadającym uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych
Do wykazu osób należy dołączyć oświadczenie Wykonawcy, że zaproponowane osoby posiadają wymagane uprawnienia i przynależą do właściwej izby samorządu zawodowego jeżeli taki wymóg na te osoby nakłada Prawo budowlane.
Zgodnie z art. 12a Prawa budowlanego który to odsyła do ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2021 r. poz. 1646) przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego nie jest wymagana od obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) gdyż do posiadania uprawnień w wykonywaniu samodzielnych funkcji w budownictwie nie jest wymagana przynależność do izby samorządu zawodowego.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) informacja banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającej wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy
2) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty; wzór wykazu robót stanowi - załącznik do SWZ;
3) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego,
w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami- załącznik do SWZ;
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 10 000,00 zł
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
5. W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający wymaga aby:
1) Doświadczeniem, o którym mowa w rozdziale VIII ust. 2 pkt 3 SWZ - w zakresie wykonanych robót wykazał się konsorcjant, który będzie wykonywał kluczowy zakres robót.
2) Pozostałe warunki podlegają sumowaniu.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Tak
7.2.) Informacje na temat zaliczek:
1. Zamawiający przewiduje udzielenie zaliczek.
2. Wynagrodzenie Wykonawcy zostanie wypłacone w dwóch płatnościach:
1) Płatność I - Zaliczka w wysokości minimum 5 % *ceny wskazanej w § 10 ust. 1 niniejszej umowy tj. w kwocie ........................................, przy czym zaliczka, będzie dokonana przelewem na rachunek wykonawcy o numerze ...........................
2) Płatność II -po zakończeniu realizacji Inwestycji w wysokości pozostałej do zapłaty kwoty wynagrodzenia, z uwzględnieniem sumy wypłaconych wcześniej zaliczek.
3. Podstawą wypłaty każdej z transz jest faktura wraz z protokołem odbioru końcowego.
4. Warunkiem udzielenia zaliczki przez Zamawiającego jest złożenie pisemnego wniosku przez Wykonawcę. Zamawiający wyrazi zgodę na wypłatę zaliczki. Zamawiający dokona wypłaty zaliczki w terminie do 7 dni od daty wpływu prawidłowo wystawionej faktury przez Wykonawcę.
5. Rozliczenie udzielonej zaliczki nastąpi wraz z rozliczeniem zakończenia umowy i zostanie ona rozliczona w wystawionej fakturze za wykonane i odebrane roboty końcowe.
6. W przypadku odstąpienia od umowy w okolicznościach wskazanych w umowie Wykonawca zobowiązany jest do zwrotu zaliczki w terminie do 7 dni od dnia wezwania do zwrotu zaliczki przez Zamawiającego. Niedokonanie zwrotu zaliczki w terminie wskazanym upoważnia Zamawiającego do potrącenia należnej kwoty z faktur za wykonane roboty.
7. Faktura końcowa i załączniki do tej faktury muszą być zgodne z planem płatności i harmonogramem rzeczowo - finansowym.
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Zgodnie z zapisami określonymi w SWZ
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2023-04-27

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.