Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6095z ostatnich 7 dni
24552z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Wykonanie dokumentacji na potrzeby sporządzenia projektów planów ochrony rezerwatów...

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie dokumentacji na potrzeby sporządzenia projektów planów ochrony rezerwatów przyrody

Data zamieszczenia: 2023-03-20
Dane kontaktowe Zamawiającego: Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie
Henryka Sienkiewicza 3
00-015 Warszawa
powiat: Warszawa
tel. 022 556 56 59, tel. 022 556 56 70
bozena.bednarczyk@warszawa.rdos.gov.pl
Województwo: mazowieckie
Miasto: Warszawa
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 022 556 56 59,
Termin składania ofert: 2023-03-27 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Przedmiot zamówienia:
Wykonanie dokumentacji na potrzeby sporządzenia projektów planów ochrony rezerwatów przyrody Olsy Płoszyckie i Zwierzyniec.
Zakres przedmiotu zamówienia.
Wykonanie inwentaryzacji terenowej i sporządzenie dokumentacji przyrodniczej zawierającej ocenę stanu zachowania celu ochrony poszczególnych rezerwatów przyrody, identyfikacja istniejących oraz potencjalnych zagrożeń dla środowiska przyrodniczego rezerwatów oraz wskazanie działań ochronnych koniecznych do wykonania dla jego utrzymania.
Nazwa rezerwatu przyrody Cel ochrony Szacowana powierzchnia objęta zamówieniem (ha)
Olsy Płoszyckie Drzewostany olsowe z udziałem licznych gatunków roślin zielnych rzadkich i chronionych. 140
Zwierzyniec Bory mieszane świeże naturalnego pochodzenia, charakterystycznego dla dawnej Puszczy Kurpiowskiej. 40
1. Obszar i zakres prac: całość obszaru poszczególnych rezerwatów przyrody.
2. Informacje na temat prac studyjnych, badań terenowych i metodyki badań:
a. Należy dokonać przeglądu i analizy dostępnych map oraz danych nie starszych niż 20 lat (publikowanych, niepublikowanych, informacji ustnych) nt. występowania, stanu zachowania, zagrożeń, podejmowanych działań z zakresu ochronny czynnej i innych działań mogących mieć wpływ na stan ochrony siedlisk przyrodniczych. Listę analizowanych materiałów należy uwzględnić w wykazie literatury.
b. Przed rozpoczęciem badań terenowych, podczas prac studyjnych należy wytypować potencjalne stanowiska wymagające analizy pod kątem zachowania celu ochrony rezerwatu. Należy wykorzystać wszelkie dostępne informacje m.in.: mapy topograficzne, zdjęcia satelitarne i specjalistyczne portale. Jako potencjalne stanowiska należy również przyjąć wszystkie znane (np. wskazane w dokumentacji planu ochrony) stanowiska związane z celem ochrony. Pierwsza wstępna wizja terenowa powinna mieć za zadanie zweryfikowanie w terenie (zarówno ,,in plus" jak i ,,in minus") wyznaczonych wcześniej powierzchni potencjalnych stanowisk, a co za tym idzie zidentyfikowanie właściwych stanowisk (zwanych dalej stanowisk) siedlisk przyrodniczych, na których to przeprowadzone zostaną właściwe badania terenowe. Dopuszcza się by podczas wstępnej wizji terenowej prowadzone były właściwe badania terenowe, pod warunkiem zapewnienia zgodności z założeniami metodycznymi, w tym wymagań czasowych na przeprowadzenie tych badań.
c. Badania terenowe należy prowadzić na poziomie stanowisk, wytypowanych na etapie wstępnej wizji terenowej. Jako stanowisko rozumie się obszar składający się głównie z płatów monitorowanego siedliska przyrodniczego. Na wszystkich stanowiskach należy wyznaczyć transekty badawcze (w każdym stanowisku minimum jeden), w których wykonywane zostaną zdjęcia fitosocjologiczne. Stanowiska winny być wyznaczane w taki sposób, aby uwzględniały m.in. podtypy siedliska, jego zmienność i różny stan zachowania (związany np. z jego użytkowaniem lub jego brakiem) oraz możliwe było określenie jego stanu zachowania w obszarze. Transekty nie mogą zachodzić na siebie. W przypadku jeśli długość płatu siedliska nie pozwala na zastosowanie transektów o długości określonej w metodyce GIOS należy badania prowadzić na transektach ,,łamanych".
d. Ocena stanu zachowania celu ochrony rezerwatu przyrody, powinna bazować na najbardziej aktualnych i wiarygodnych wynikach badań terenowych.
e. Na bazie ww. danych należy przeprowadzić analizę wraz z uzasadnieniem utrzymania lub konieczności zmiany celu ochrony rezerwatu przyrody.
f. Na przeprowadzenie badań terenowych i przygotowanie dokumentacji przewidziany jest jeden sezon wegetacyjny roślin. Monitoring powinien zostać tak zaplanowany, aby nie dopuścić do sytuacji, w której zdarzenia losowe uniemożliwią przeprowadzenie badań w terenie. W przypadku wystąpienia podczas kontroli niekorzystnych sytuacji, które mogą wpłynąć na wyniki badań, taka kontrola powinna zostać powtórzona jak najszybciej, tak by umożliwić przeprowadzenie prac w terminie ustalonym metodyką, tj. w terminie odpowiednim dla inwentaryzacji przedmiotu badań. Brak możliwości lub opóźnienia w przeprowadzeniu badań należy szczegółowo uzasadnić.
g. Ocena stanu zachowania powinna zostać wykonana na poziomie wszystkich zidentyfikowanych stanowisk, a na tej podstawie powinna zostać dokonana ocena ogólna na poziomie rezerwatu przyrody.
h. W oparciu o wiedzę ekspercką, dane literaturowe (w tym metodykę PM GIOS) i badania terenowe należy m.in.:
- określić sposób wykonywania badań (w tym określić elementy metodyki PM GIOS uwzględnione w pracach badawczych i analitycznych);
- określić przebieg transektów, tam gdzie ma to zastosowanie z uwagi na przedmiot badań. Należy przy doborze długości transektu na stanowisku uwzględnić wielkość stanowiska. W przypadku stanowisk wielkopowierzchniowych charakteryzujących się znacznym zróżnicowaniem siedliska transekty powinno się podzielić na odcinki odzwierciedlające tę heterogeniczność;
- określić harmonogram prac, w tym terminy oraz częstotliwość badań, a także warunki pogodowe (tam gdzie to ma znaczenie dla przeprowadzenia badań przedmiotu umowy).
- korzystać ze sprzętu i materiałów adekwatnych do badań inwentaryzacyjnych;
- sporządzić karty obserwacji siedliska na stanowisku;
- dokonać oceny parametrów: powierzchni, struktury i funkcji (wszystkie możliwe do zastosowania wskaźniki) i perspektyw zachowania siedliska.
i. Podczas prowadzenia badań terenowych należy każdorazowo udokumentować przebytą trasę kontroli przez każdego eksperta wykonywującego badania terenowe. Jako dopuszczalną formę dokumentacji trasy przyjmuje się ślad GPS (przekazany w formacie GPX lub KML) wykonany z interwałem czasowym zapisu kolejnych punktów nie rzadszym niż 30 sekund. Dokumentacja przebytej trasy podczas kontroli może stanowić potwierdzenie należytego wykonania przedmiotu zamówienia.
j. Podczas badań terenowych należy dokonać również obserwacji siedlisk przyrodniczych lub gatunków niebędących celem ochrony rezerwatu przyrody oraz nieobjętych szczegółowymi badaniami, a które to mogą zostać potencjalnie włączone jako cel ochrony rezerwatu przyrody.
3. Dokumentacja przyrodnicza.
Dokumentacja powinna zostać wykonana w postaci raportu i zawierać m.in.:
a. Tytuł opracowania: ,,Dokumentacja przyrodnicza na potrzeby sporządzenia projektu planu ochrony rezerwatu przyrody Olsy Płoszyckie / Zwierzyniec"
b. Skład zespołu badawczego, z ogólnym opisem zakresu prac, który wykonywała dana osoba.
c. Zwięzły opis przedmiotu badań (charakterystyka, występowanie).
d. Zwięzły opis prac studyjnych oraz sposobu wyznaczania powierzchni do weryfikacji w terenie.
e. Opis terenu objętego badaniami. Opis terenu badań powinien odnosić się m.in. do struktur krajobrazu wytypowanych podczas prac kameralnych jako potencjalne stanowiska, a następnie do ich weryfikacji podczas badań terenowych (stan zastany na gruncie). Opis terenu objętego badaniami, o którym mowa powyżej, nie jest tożsamy z opisem rezerwatu przyrody wskazanym w planie ochrony.
f. Szczegółowe założenia metodyczne wykorzystane w trakcie prac terenowych. W tym miejscu powinien się znaleźć m.in. opis sposobu oceny stanu ochrony celu ochrony, opis sposobu prowadzenia badań terenowych, opis trudności i odstępstw od przyjętych założeń, na które napotkano podczas realizacji badań. Tu jest również miejsce na uzasadnienie ewentualnych odstępstw od metodyki GIOS. Należy także podać terminy, zakres godzinowy oraz warunki pogodowe panujące podczas prowadzenia wizji terenowych, w odniesieniu do celu ochrony.
g. Podsumowanie otrzymanych wyników badań. Ekspercka analiza zawierająca m.in.:
- Ocenę stanu zachowania celu ochrony rezerwatu przyrody oraz ocenę stanu zachowania siedlisk przyrodniczych występujących w rezerwacie pod kątem pełnienia przez nie funkcji umożliwiającej utrzymanie celu ochrony. Ocena ta powinna również zawierać ocenę czterech składowych oceny obszaru (reprezentatywność, powierzchnia względna, stan zachowania i ogólna) wraz z uzasadnieniem przyznania oceny.
- Ocenę wszystkich parametrów i wskaźników (w całym obszarze rezerwatu przyrody) użytych do oceny celu ochrony. Należy dla celu ochrony dokonać zbiorczą ocenę każdego parametru i wskaźnika oddzielnie na podstawie ocen na poszczególnych stanowiskach. Przyznane oceny należy uzasadnić.
Należy również przedstawić zestawienie zbiorcze zawierające informację na temat przyznanych ocen dla poszczególnych wskaźników i parametrów na stanowiskach.
- Wskazania wraz z merytorycznym uzasadnieniem do konieczności wprowadzenia zmian celu ochrony. Dodatkowo należy przedstawić propozycje zmian wynikające z zaobserwowanych podczas prowadzonych prac siedlisk przyrodniczych lub gatunków, które to nie są celem ochrony inwentaryzowanego rezerwatu przyrody.
- Analizę wyników na tle danych z lat ubiegłych. Tam gdzie ma to zastosowanie, poza charakterystyką dostępnych danych historycznych na temat występowania siedliska na danym obszarze. Należy przeanalizować rozmieszczenie, powierzchnię i stan zachowania celu ochrony w odniesieniu do poprzednich wyników badań. Należy również wyjaśnić przyczyny ewentualnego niezakwalifikowania przedmiotu badań jako cel ochrony rezerwatu przyrody
lub znaczącego zmniejszenia się powierzchni występowania stanowiska siedliska przyrodniczego.
h. Dla każdego stanowiska należy przedstawić zagrożenia istniejące i potencjalne. W przypadku umieszczenia zagrożeń charakteryzujących się dużym stopniem uogólnienia należy je uszczegółowić. Każde z ze wskazanych zagrożeń, należy uzasadnić odnosząc się do warunków występujących w terenie. Dodatkowo należy opisać ich rangę.
i. Należy określić dla każdego stanowiska mierzalne i weryfikowalne cele działań ochronnych. Cele powinny odnosić się do wszystkich, zastosowanych wskaźników ocenianych podczas prowadzonych badań, spośród parametrów: powierzchnia, struktura i funkcje siedliska.
j. W stosunku do każdego zagrożenia istniejącego zdefiniowanego w stosunku do stanowiska, należy rozważyć konieczność zaproponowania uzasadnionych przyrodniczo i ekonomicznie działań ochronnych. Zakres działania powinien być dokładnie opisany z uwzględnieniem specyfikacji koniecznych do wykonania prac. Dla każdego z ww, działań należy zdefiniować podmiot lub podmioty odpowiedzialne za ich wykonanie, obszary ich wdrażania oraz wycenę kosztów potrzebnych na ich wykonanie (kwoty brutto). Propozycje działań ochronnych powinny uwzględniać zapisy nie obowiązującego już planu ochrony.
W związku z powyższym, weryfikacji należy poddać skuteczność zrealizowanych dotychczas działań ochronnych. Na terenie objętym ochroną, będącym przedmiotem zamówienia, działania ochrony czynnej prowadzone były w ramach planu ochrony rezerwatu przyrody. Istotnym jest potwierdzenie ich zasadności lub skuteczności, w tym informacja o konieczności dokonania zmian (dotyczy: zakresu prac, powierzchni prac (zwiększenie/ zmniejszenie rozmiaru prac), lokalizacji itp.).
k. W przypadku braku możliwości wykonania działań ochronnych wynikających z braku uzasadnienia z punktu widzenia przyrodniczego lub ekonomicznego (niewspółmierny do poniesionych kosztów efekt ekologiczny) należy ten fakt uzasadnić.
l. Wskazania do monitoringu reprezentatywnych powierzchni/ transektów monitoringowych dla siedliska. Monitoring celu ochrony powinien odbywać się tylko na pewnym procencie (zależnym od ilości zinwentaryzowanych stanowisk) reprezentatywnych stanowisk obejmujących stanowiska o zróżnicowanym stanie zachowania oraz wielkości. Stanowiska monitoringowe powinny być zlokalizowane w różnych częściach rezerwatu przyrody. Wyjątek stanowi sytuacja gdy stwierdzonych stanowisk jest na tyle mało, że konieczne jest monitorowanie ich wszystkich.
m. Zakres monitoringu realizacji celów działań ochronnych.
n. Zapisy zawierające wskazania do studiów uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gmin, miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, dotyczące eliminacji lub ograniczenia zagrożeń wewnętrznych lub zewnętrznych, niezbędne dla utrzymania lub odtworzenia właściwego stanu ochrony siedlisk przyrodniczych. Wskazania do dokumentów planistycznych powinny zawierać konkretne propozycje zapisów dopuszczalnych dla poszczególnych terenów, pod kątem konieczności zachowania we właściwym stanie celu ochrony.
4. Przedłożona dokumentacja przyrodnicza powinna spełniać następujące wymagania:
a. Należy stosować czcionkę Times New Roman 12 pkt, interlinię 1,15 wiersza, marginesy 2,5 em;
b. Zestawienia tabelaryczne należy zamieścić w tekście, a nie na końcu opracowania;
5. Karty obserwacji siedlisk.
Zestawienie tabelaryczne przedstawiające karty obserwacji siedlisk opracowane dla każdego stanowiska oddzielnie, wykonane zgodnie z metodyką PM GIOS, zawierające w szczególności informacje o stanowisku oceny parametrów stanu powierzchni, struktury i funkcji oraz perspektyw zachowania na poszczególnych stanowiskach, w oparciu o metodykę monitoringu PM GIOS. Powierzchnię poszczególnych stanowisk siedlisk należy podać w hektarach z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, wraz z ich dokładną lokalizacją (współrzędne centroidy poligonu w formacie DMS w układzie WGS84).
6. Dokumentacja fotograficzna.
Należy wykonać dokumentację fotograficzną prezentującą obszary występowania siedlisk wraz z podaniem jego dokładnej lokalizacji i daty wykonania. Fotografie winny obrazować stan zachowania przedmiotu umowy w rezerwacie przyrody (np.: fotografii stanowiska charakteryzującego się właściwym stanem zachowania, niezadowalającym lub złym).
Należy wykonać minimum dwie fotografie na każde stanowisko.
W przypadku wyznaczenia więcej niż 20 stanowisk monitoringowych, do dokumentacji należy dołączyć minimum 40 fotografii dla danego siedliska. Zdjęcia te powinny w największym stopniu odwzorować panujące stosunki ilościowe i jakościowe pomiędzy wszystkimi stanowiskami stwierdzonymi w obszarze (proporcjonalna ilość zdjęć stanowisk charakteiyzujących się właściwym stanem zachowania, niezadowalającym lub złym).
7. Mapy tematyczne.
Należy przedłożyć mapy tematyczne w formacie GeoTIFF spełniające wymagania:
a. Sporządzone na podkładzie ortofotomapy będącej w zasobie PZGiK udostępnianej za pośrednictwem usługi WMS.
b. Mają zawierać (jeśli ma zastosowanie) wszelkie dane o charakterze przestrzennym, będące wynikiem prac tj. m.in.:
- Lokalizację transektów wyznaczonych w trakcie prac terenowych.
- Zasięg badanych siedlisk przyrodniczych.
- Zasięg badanych siedlisk przyrodniczych w rezerwacie przyrody.
- Lokalizację działań ochronnych.
- Lokalizację proponowanych transektów, punktów lub powierzchni monitoringowych.
- mapa roślinności potencjalnej.
- mapa roślinności rzeczywistej.
- mapa drzewostanowa - obrazująca zasięg występujących w rezerwacie przyrody drzewostanów z podziałem na panujący w nich gatunek główny i wiek.
- mapa gatunków chronionych - obrazująca rozmieszczenie występujących w rezerwacie przyrody gatunków objętych ochroną gatunkową.
- Legendę opisującą zawarte na mapie informacje, skalę, kierunek oraz graficzne przedstawienie prezentowanego miejsca względem granic rezerwatu przyrody.
c. Format A4 lub A3 (w przypadku dużych obszarów należy stosować arkusze map).
d. Skala 1:10 000 lub 1:25 000 pod warunkiem zapewnienia czytelności treści mapy.
e. Kolor (RGB 24bit);
f. Rozdzielczość nie mniejsza niż 300dpi.
g. Do etykietowania na mapach stanowisk siedlisk przyrodniczych należy zastosować tzw. kod naturowy, tj. czteroznakowy kod zgodny z symboliką siedlisk przyrodniczych ujętych w załączniku I Dyrektywy Siedliskowej.
h. Mapy powinny zawierać m.in. granice inwentaryzowanego obszar Natura 2000 oraz nazwy miejscowości.
8. Cyfrowe warstwy wektorowe.
w formie cyfrowych warstw wektorowych używanych w systemach informacji przestrzennej (GIS). Obligatoryjnym formatem warstwjest format ESRI shapefile (*.shp), a układ współrzędnych PL-1992 (EPSG: 2180), o którym mowa w rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 15 października 2012 r. w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych (t.j. Dz. U. z 2012 r. póz. 1247, z późn. zm.). Dane przestrzenne w formacie shp winny obejmować:
a. warstwę o nazwie Gat_chron przechowującą dane przestrzenne, jako obiekty punktowe, opisujące lokalizację stanowisk chronionych gatunków roślin i zwierząt, miejsc świadczących o
występowaniu danego gatunku, w roku sporządzania planu ochrony. Wykonana do warstwy tematycznej tabela atrybutów przechowująca dane opisowe musi zawierać następujące kolumny:
- Nazw_pol - nazwa polska
- Nazw łac - nazwa łacińska
- Rodź ochr - rodzaj ochrony
b. warstwę o nazwie Rosi_pot przechowującą dane przestrzenne, jako obiekty poligonowe, opisujące roślinność potencjalną. Wykonana do warstwy tematycznej tabela atrybutów przechowująca dane opisowe musi zawierać następujące kolumny:
- Nazw_pol - nazwa polska
- Nazw łac - nazwa łacińska
- Rodź ochr - rodzaj ochrony
c. warstwę o nazwie Rośl_rzecz przechowującą dane przestrzenne, jako obiekty poligonowe, opisujące roślinność rzeczywistą. Wykonana do warstwy tematycznej tabela atrybutów przechowująca dane opisowe musi zawierać następujące kolumny:
- Nazw_pol - nazwa polska
- Nazw łac - nazwa łacińska
d. warstwę o nazwie Wsk_mpzp przechowującą dane przestrzenne, jako obiekty poligonowe opisujące zasięg wskazań do dokumentów z zakresu planowania przestrzennego. Wykonana do warstwy tematycznej tabela atrybutów przechowująca dane opisowe musi zawierać następujące kolumny:
- Id
- Ustal - ustalenia do mpzp
e. warstwę o nazwie Transekty przechowującą dane przestrzenne, jako obiekty liniowe zawierająca wyznaczone w trakcie prowadzenia prac terenowych transekty, której tabela atrybutów winna zawierać:
- numer - numer transektu
- długość - długość w metrach
f. Zdjecia fitosocjologiczne - warstwa punktowa przedstawiająca środek zdjęcia fitosocjologicznego, której tabela atrybutów winna zawierać:
- Nr zdj - numer zdjęcia
g. Działania ochronne - warstwa poligonowa, której tabela atrybutów winna zawierać:
- nazwa - cel dla którego prowadzone jest działanie
- działanie - rodzaj działania ochronnego
- pow - powierzchnia działania ochronnego w hektarach
h. Punkty_monitoringowe - warstwa punktowa, której tabela atrybutów winna zawierać:
- Siedl - nazwa siedliska
- numer - numer punktu
i. Transekty_monitoringowe - warstwa liniowa proponowanych transektów monitoringowych, której tabela atrybutów winna zawierać:
- Siedl - nazwa siedliska
- numer - numer transektu
- długość - długość transektu
j. Powierzchnie_monitoringowe - warstwa poligonowa, której tabela atrybutów winna zawierać:
- Siedl - nazwa siedliska
- numer - numer powierzchni
- powierzchnia - wielkość powierzchni monitoringowej w hektarach
9. Odbiór przedmiotu zamówienia.
Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w wersji elektronicznej przedmiot zamówienia zawierający:
a. dokumentację przyrodniczą w formacie PDF z możliwością przeszukiwania tekstu oraz jednym z formatów: RTF, DOCX, DOC albo ODT,
b. zestawienia tabelaryczne użyte w dokumentacji w formacie edytowanym,
c. karty obserwacji siedliska w formacie edytowanym,
d. mapy tematyczne w formacie GeoTiff,
e. cyfrowe warstwy wektorowe w formacie SHP,
f. dokumentację fotograficzną,
g. ślad GPS.

Dokument nr: WPN-I.261.22.2023.BB

Składanie ofert:
Termin i sposób składania ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert upływa w dniu 27 marca 2023 r. o godz. 12:00.
Oferty należy przesłać na adres poczty elektronicznej: bożena.bednarczyk@warszawa.rdos.gov.pl

Miejsce i termin realizacji:
Wymagane warunki realizacji zamówienia:
Termin realizacji zamówienia: do dnia 31 października 2023 r.

Wymagania:
Zamówienie o wartości poniżej kwoty określonej w ark 2 ust. 1 pkt. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1710, z późn. zm.). Postępowanie prowadzone jest zgodnie z Regulaminem udzielania zamówień publicznych w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Warszawie.
Szczegółowe warunki realizacji zamówienia zostały określone w umowie, której wzór stanowi załącznik nr 1 do zapytania ofertowego.
Przyjęte kryteria oceny ofert:
Kryterium oceny ofert jest najniższa cena - waga 100%.
Warunki udziału w postępowaniu:
Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże, że wykonał lub wykonuje w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie co najmniej dwóch projektów planów ochrony dla rezerwatów przyrody, parków narodowych, parków krajobrazowych, obszarów Natura 2000, projektów planów zadań ochronnych dla obszarów Natura 2000 lub monitoringu albo inwentaryzacji przyrodniczej na terenie rezerwatu przyrody, parku narodowego, parku krajobrazowego lub obszaru Natura 2000. Zamawiający oceni spełnianie warunku udziału w postępowaniu na podstawie dołączonych do oferty referencji lub kopii protokołów odbioru stwierdzających, że usługi te zostały wykonane należycie. W przypadku gdy Wykonawca świadczył już Zamawiającemu usługi tego rodzaju nie ma obowiązku przedkładania ww. dowodów.
Sposób przygotowania oferty:
Ofertę stanowić będą:
a) wypełniony formularz ofertowy zgodnie z wzorem stanowiącym załącznik nr 2 do zapytania ofertowego;
b) kopie dokumentów potwierdzających posiadanie doświadczenia.
Oferta musi być podpisana przez Wykonawcę lub osobę upoważnioną.
Warunki postępowania:
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany warunków postępowania oraz odwołania niniejszego postępowania bez podania przyczyny.

Kontakt:
Osoba upoważniona do kontaktów z oferentami:
W sprawach merytorycznych Główny specjalista Sławomir Belko tel. 022 556 56 59 W sprawach proceduralnych Główny specjalista Bożena Bednarczyk tel. 022 556 56 70

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.