Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6116z ostatnich 7 dni
24622z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Zakup energii elektrycznej

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Zakup energii elektrycznej

Data zamieszczenia: 2023-05-23
Dane kontaktowe Zamawiającego: Zakład Usług Komunalnych Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
ul. Wilczycka 14
55-093 Kiełczów
powiat: wrocławski
tel. 693 074 352
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Kiełczów
Wadium: 50.000,00 PLN
Nr telefonu: tel. 693 074 352
Termin składania ofert: 2023-06-15 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Zakup energii elektrycznej dla Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kiełczowie w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r.

VII. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest zakup energii elektrycznej przez Zamawiającego zgodnie z przepisami ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2022 r., póz. 1385 ze zm.) wraz z przepisami wykonawczymi, dla potrzeb Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kiełczowie.
Całkowite szacunkowe zużycie energii elektrycznej w okresie zamówienia, tj. od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r. do 134 PPE wynosi 3 118,86 MWh. Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia objętego niniejszym postępowaniem określa szczegółowy opis przedmiotu zamówienia (Załącznik nr 3 do SWZ) oraz projektowane postanowienia umowy (Załącznik nr 5 do SWZ) wraz z Załącznikiem nr 1 do projektowanych postanowień umowy (wykaz obiektów Zamawiającego objętych umową) i Załącznikiem nr 2 projektowanych postanowień umowy (pełnomocnictwo), stanowiące integralną część niniejszej SWZ.
2. Warunkiem rozpoczęcia dostaw energii elektrycznej we wskazanym (w odniesieniu do poszczególnych punktów poboru) terminie jest pozytywne przeprowadzenie procedury zmiany sprzedawcy, posiadanie przez odbiorcę ważnych umów o świadczenie usług dystrybucji energii elektrycznej oraz skuteczne rozwiązanie/wygaśnięcie dotychczas obowiązującej umowy sprzedaży energii elektrycznej.
3. W Załączniku nr 3 do SWZ wskazano dane i adres punktów PPE. Ostateczne dane dotyczące wystawiania i dostarczania faktur zawarte zostaną w Umowie sprzedaży/Załączniku nr 1 do Umowy sprzedaży energii elektrycznej.
4. W Załączniku nr 3 do SWZ w kolumnie ,,Zmiana sprzedawcy" wskazano, że w punktach poboru zmiana sprzedawcy nastąpi po raz kolejny. Zamawiający posiada rozdzielone umowy na sprzedaż i dystrybucje (kolejna zmiana sprzedawcy) oraz umowy kompleksowe. Umowy dystrybucyjne zawarte są na czas nieokreślony.
5. Obowiązująca obecnie umowy rezerwowe na zakup energii elektrycznej zawarta jest z Tauron Sprzedaż S.A. na czas nieokreślony.
6. W odniesieniu do wszystkich punktów poboru Zamawiający posiada status odbiorcy, wobec czego przysługuje mu uprawnienie do zakupu energii od wybranego przez siebie sprzedawcy /art. 4j ust 1 ustawy prawo energetyczne z dnia 10 kwietnia 1997 r.
7. Usługi dystrybucyjne będą świadczone na podstawie odrębnych umów zawartych pomiędzy Zamawiającym a Operatorem Systemu Dystrybucyjnego (OSD) - Tauron Dystrybucja S.A., które zawarte są na czas nieokreślony.
8. Wykonawca w oparciu o udzielone Pełnomocnictwo, zobowiązany będzie do zgłoszenia w imieniu własnym i Zamawiającego umowy sprzedaży energii elektrycznej właściwemu OSD zgodnie z obowiązującymi przepisami.
9. Standardy jakościowe przedmiotu zamówienia:
Przedmiotem zamówienia są dostawy energii elektrycznej o określonych, zgodnie z obowiązującymi przepisami, standardach jakościowych. Standardy jakościowe energii elektrycznej opisane są w ustawie z dnia 10 kwietnia 1997 r. - Prawo energetyczne oraz w Rozporządzeniu Ministra Gospodarki z dnia 4 maja 2007 r. w sprawie szczegółowych warunków funkcjonowania systemu elektroenergetycznego (z późniejszymi! zmianami) i Rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 6 marca 2019 r. (Dz. U. z 2019 r. póz. 503 ze zm.) w sprawie szczegółowych zasady kształtowania i kalkulacji taryf oraz rozliczeń w obrocie energią elektryczną.

CPV: 09300000-2

Składanie ofert:
XVII. SPOSÓB I TERMIN SKŁADANIA OFERT
1. Oferty winny być złożone w siedzibie Zamawiającego w Kiełczowie przy Ul. Wilczyckiej 14 Biuro Obsługi Klienta, w terminie do dnia 15.06.2023 r., do godz. 10:00.

Miejsce i termin realizacji:
TERMIN WYKONANIA ZAMÓWIENIA
1. Termin realizacji przedmiotu zamówienia: od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r.

Wymagania:
w postępowaniu o zamówienie sektorowe, o wartości zamówienia równej lub przekraczającej 130 000 zł netto do wartości nie przekraczającej kwot określonych na podstawie art. 3 ust 1 Prawa Zamówień Publicznych, prowadzonym w oparciu o przepisy Regulaminu udzielania zamówień publicznych na wykonanie usług, dostawę towarów i roboty budowlane przez Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. z/s w Kiełczowie
III. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA:
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ,,Regulaminu udzielania zamówień na wykonanie usług, dostawę towarów i roboty budowlane obowiązującego w ZUK Sp. z o.o. z/s w Kiełczowie"
Postępowanie nie jest prowadzone na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych.
IV. Zamawiający Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kiełczowie działa w imieniu własnym.
V. POJĘCIA UŻYTE W SPECYFIKACJI WARUNKÓW ZAMÓWIENIA:
1) SWZ - Specyfikacja Warunków Zamówienia.
2) Zamawiający - Zamawiających Sektorowych (na podstawie art. 5 ustawy z dnia 11 września 2019 r.- Prawo zamówień publicznych);
3) Operator Systemu Dystrybucyjnego (OSD) - przedsiębiorstwo energetyczne zajmujące się świadczeniem usług dystrybucyjnych energii elektrycznej na obszarze, do sieci którego przyłączone są PPE Zamawiającego, tj. Tauron Dystrybucja S.A.
4) IRiESD - Instrukcja Ruchu i Eksploatacji Sieci Dystrybucyjnej OSD;
5) Rozporządzenie MRPiT - Rozporządzenie Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać zamawiający od wykonawcy (Dz.U. 2020, póz. 2415);
6) Rozporządzenie PRM - Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U.2020, póz. 2452);
7) Rozporządzenie (UE) 2022/576 - Rozporządzenie Rady (UE) 2022/576 z dnia 8 kwietnia 2022 r. w sprawie zmiany rozporządzenia (UE) nr 833/2014 dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
8) Rozporządzenie (UE) 833/2014 - Rozporządzenie Rady (UE) NR 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczące środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie.
9) Ustawa sankcyjna - Ustawa z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2022, póz. 835).
10) Ustawa Pzp / Pzp - ustawa Prawo zamówień publicznych z dnia z 11 września 2019 r. (Dz. U. z 2022 r,, poz. 1710 ze zm.);
11) Prawo energetyczne - ustawa z dnia 10 kwietnia 1997 r. (Dz.U. z 2022 r,, póz. 1385 ze zm.) wraz z aktami wykonawczymi.
VI. TRYB UDZIELANIA ZAMÓWIEŃ
Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzone jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie ,,Regulaminu udzielania zamówień na wykonanie usług, dostawę towarów i roboty budowlane obowiązującego w ZUK Sp. z o.o. z/s w Kiełczowie"
Postępowanie nie jest prowadzone na podstawie ustawy Prawo zamówień publicznych.
11. Zamawiający informuje, że:
a) nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych.
Uzasadnienie: Zamawiający nie dzieli zamówienia na części, ponieważ jednorodny przedmiot zamówienia jakim jest dostawa energii elektrycznej utrudnia podział zamówienia na części. Wykonawcy dostarczający energię elektryczna są w stanie dostarczyć każdy jej wolumen, a jego wielkość nie stanowi o ograniczeniu konkurencji.
b) nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych,
c) nie przewiduje składania przedmiotowych środków dowodowych,
d) nie przewiduje rozliczenia w walutach obcych,
e) nie przewiduje przeprowadzenia aukcji elektronicznej,
f) nie wymaga złożenia ofert w postaci katalogów elektronicznych,
g) nie przewiduje zawarcia umowy ramowej,
h) nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu,
i) nie wymaga przeprowadzenia wizji lokalnej.
12. Wszystkie wymagania określone w dokumentach stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia.
2. Sprzedaż rozpocznie się nie wcześniej niż z dniem skutecznego rozwiązania dotychczasowej umowy rezerwowej sprzedaży energii elektrycznej, a także po pozytywnie przeprowadzonej procedurze zmiany sprzedawcy.
V. WARUNKI PŁATNOŚCI
Zapłata nastąpi przelewem na rachunek bankowy Wykonawcy w terminie 30 dni od dnia otrzymania faktury VAT.
Szczegółowe warunki płatności zostały określone w Załączniku nr 5 do SWZ - wzór umowy.
VIII. PODSTAWY WYKLUCZENIA I WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ SPOSÓB ICH OCENY
1. nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 5k rozporządzenia Rady (UE) nr 833/2014 z dnia 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Brak podstaw do wykluczenia Zamawiający oceni na podstawie złożonego wraz z ofertą oświadczenia (Załącznik 2 do SWZ);
2. spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące zdolności do występowania w obrocie gospodarczym - Zamawiający nie formułuje szczegółowych wymagań w tym zakresie;
3. spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów - warunek ten będzie spełniony wówczas, gdy Wykonawca wykaże, że posiada aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu (sprzedaży) energią elektryczną, wydaną przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z art. 32 ustawy z 10.04.1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2022 r., póz. 1385 ze zm.), Spełnianie przez Wykonawcę powyższego warunku Zamawiający oceni na podstawie dokumentów lub oświadczeń .
4. spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej -warunek ten będzie spełniony wówczas, gdy Wykonawca wykaże, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia z sumą gwarancyjną nie niższą niż 1.000.000,00 zł (słownie: milion złotych) lub równowartością tej kwoty w przypadku walut innych, niż złotych polski.
Uwaga:
1. W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie - ww. warunek musi spełniać co najmniej jeden podmiot.
2. W przypadku złożenia przez Wykonawcę dokumentów zawierających kwoty wyrażone w innej walucie niż PLN, Zamawiający, jako kurs przeliczeniowy przyjmie:
a) średni kurs danej waluty opublikowany przez Narodowy Bank Polski w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej,
b) jeżeli w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej
Narodowy Bank Polski nie publikuje średniego kursu waluty, za podstawę przeliczenia przyjmie się średni kurs waluty publikowany pierwszego dnia po dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej, w którym zostanie on opublikowany.
Spełnianie przez Wykonawcę powyższego warunku Zamawiający oceni na podstawie dokumentów lub oświadczeń.
6. spełniają warunki udziału w postępowaniu, dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej -warunek ten będzie spełniony wywczas, gdy Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie wykonał co najmniej 3 zamówienia, w których przedmiot obejmował (obejmuje) sukcesywną sprzedaż przez minimum 12 miesięcy energii elektrycznej dla odbiorcy, przy czym ilość sprzedanej energii elektrycznej każdorazowo w trakcie 12 miesięcy była nie mniejsza niż 2 500 MWh dla jednego odbiorcy.
Spełnianie przez Wykonawcę powyższego warunku Zamawiający oceni na podstawie dokumentów lub oświadczeń.
* W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunku udziału w postępowaniu, przedstawi dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski. Do przeliczenia zostanie zastosowany średni kurs danej waluty opublikowany przez NBP (wg tabeli A kursów średnich walut obcych) w dniu publikacji ogłoszenia o zamówieniu lub pierwszego dnia roboczego następującego po publikacji ogłoszenia o zamówienia, jeżeli dniem opublikowania ogłoszenia jest dzień, w którym nie jest publikowany średni kurs NBP.
IX. PODMIOTOWE I PRZEDMIOTOWE ŚRODKI DOWODOWE, POTWIERDZAJĄCE BRAK PODSTAW WYKLUCZENIA, SPEŁNIANIE WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ POTWIERDZAJĄCYCH, ŻE OFEROWANE USŁUGI ODPOWIADAJĄ WYMAGANIOM OKREŚLONYM PRZEZ ZAMAWIAJĄCEGO
1. Wykonawca zobowiązany jest:
a. złożyć ofertę według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ;
b. aktualne na dzień składania ofert oświadczenie, o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu.
c. oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia z art. 5k rozporządzenia 833/2014 oraz art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego wzór stanowi Załącznik nr 2 do SWZ.
d. Formularz Kalkulacji Cenowej według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ; jeżeli dotyczy:
2. W rozdziale IX SWZ opisano wymagania w przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców. W rozdziale VIII SWZ opisano wymagania w przypadku powoływania się na zasoby podmiotu udostępniającego zasoby.
3. Zamawiający nie wymaga składania przedmiotowych środków dowodowych.
4. Zamawiający, przed udzieleniem zamówienia, w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 10 dni, wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona do złożenia aktualnych na dzień złożenia następujących podmiotowych środków dowodowych, którymi są:
a. oświadczenie Wykonawcy o aktualności informacji zawartych w oświadczeniu 31 lipca 2014 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z działaniami Rosji destabilizującymi sytuację na Ukrainie oraz art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Oświadczenie Wykonawca stanowi wzór Załącznik nr 2 do SWZ;
b. oświadczenie Wykonawcy, o przynależności lub braku
przynależności do tej samej grupy kapitałowej z innym Wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami
potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty' częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego Wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej -oświadczenie Wykonawcy stanowi wzór Załącznik nr 7 do SWZ.
Wykonawca nie jest zobowiązany do przekazywania Zamawiającemu informacji, o której mowa powyżej, jeśli w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie wpłynie tylko jedna oferta, d. aktualną koncesję na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu (sprzedaży) energią elektryczną, wydana przez Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki zgodnie z art. 32 ustawy z 10.04.1997 r. Prawo energetyczne (t.j. Dz.U. z 2022 r., póz. 1385 t.j ze zm.).
c. dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego w rozdziale VIII ust. 4 SWZ.
UWAGA:
Jeżeli z uzasadnionej przyczyny Wykonawca nie może złożyć dokumentów dotyczących sytuacji finansowej lub ekonomicznej wymaganych przez Zamawiającego, może złożyć inny dokument, który w wystarczający sposób potwierdza spełnienie opisanego przez Zamawiającego warunku udziału w postępowaniu.
d. Wykaz dostaw (wzór - Załącznik nr 6 do SWZ), o których mowa w rozdziale VIII pkt 6 SWZ, wykonanych, w okresie ostatnich 3 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich wielkości wolumenu, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane oraz załączeniem dowodów określających, czy te usługi zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego usługi zostały wykonane, a w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych są wykonywane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie Wykonawcy; w przypadku świadczeń powtarzających się lub ciągłych nadal wykonywanych referencje bądź inne dokumenty potwierdzające ich należyte wykonywanie powinny być wystawione w okresie ostatnich 3 miesięcy;
5. Dokumenty sporządzone w języku obcym składane są wraz z tłumaczeniem na język polski.
6. Jeżeli Zamawiający może uzyskać oświadczenia lub dokumenty dotyczące wykonawcy za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne o ile wykonawca wskazał w oświadczeniu, dane umożliwiające dostęp do tych środków i pozwolą na to przekazane dane identyfikacyjne, Zamawiający odstąpi od wezwania Wykonawcy do złożenia tych dokumentów, o ile Zamawiający nie poweźmie wątpliwości co do ich aktualności. W przypadku, gdy pobrane przez Zamawiającego dokumenty nie są w języku polskim Wykonawca zobowiązany jest złożyć ich tłumaczenie.
X. INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW ZAMIERZAJĄCYCH POWIERZYĆ WYKONANIE CZĘŚCI ZAMÓWIENIA PODWYKONAWCOM
1. Zamawiający dopuszcza udział podwykonawców przy realizacji zamówienie i nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
2. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, której wykonanie powierzy podwykonawcom (o ile są znani) oraz podania (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców w oświadczeniu dotyczące przesłanek wykluczenia (Załącznik nr 2 do SWZ).
3. Zamawiający nie będzie weryfikował podwykonawców pod kątem braku istnienia podstaw do wykluczenia
4. W przypadku braku informacji o podwykonawcach Zamawiający uzna, że Wykonawca sam zrealizuje zamówienie i nie będzie korzystał z podwykonawców przy jego realizacji.
5. Wykonawca zawiadamia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację zamówienia.
6. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy
z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.
XI. INFORMACJA DLA WYKONAWCÓW WSPÓLNIE UBIEGAJĄCYCH SIĘ O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA (NP. SPÓŁKI CYWILNE, KONSORCJA)
1. O udzielenie zamówienia publicznego Wykonawcy mogą się ubiegać wspólnie. W takim przypadku Wykonawcy zobowiązani są ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie udzjelenia zamówienia publicznego.
2. Żaden z Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania na podstawie przesłanek wskazanych w rozdziale VI pkt 1. W związku z powyższym każdy z Wykonawców (odrębnie) składa oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia (Załącznik nr 2 do SWZ) dotyczące przesłanek wykluczenia z postępowania oraz spełniania warunków udziału w postępowaniu w zakresie w jakim wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu. Informacje zawarte w oświadczeniach będą stanowić wstępne potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, są oni zobowiązani, na wezwanie Zamawiającego, do złożenia dokumentów i oświadczeń, o których mowa w rozdziale VIII;
4. W przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, Zamawiający przed podpisaniem umowy może zażądać kopii umowy regulującej współpracę tych Wykonawców.
XIII. SPOSÓB UDZIELANIA WYJAŚNIEŃ I ZMIANY TREŚCI SWZ
1. Zamawiający prosi o przekazywanie pytań również w formie edytowalnej, gdyż skróci to czas udzielania wyjaśnień.
2. Zamawiający jest zobowiązany do udzjelenia wyjaśnień niezwłocznie, nie później niż na cztery (4) dni przed upływem terminu składania ofert, jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął do Zamawiającego nie później niż na siedem (7) dni przed upływem terminu składania ofert.
3. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynął po terminie określonym w punkcie poprzedzającym, Zamawiający może udzielić wyjaśnień lub pozostawić wniosek bez rozpoznania.
4. Treść zapytań (bez ujawniania ich źródła) wraz z wyjaśnieniami udostępniona zostanie na stronie internetowej prowadzonego postępowania, na której zamieszczona jest SWZ.
5. Zamawiający jest uprawniony (w uzasadnionych przypadkach) do zmiany treści SWZ. Dokonana zmiana zostanie opublikowana na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
6. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej SWZ, a treścią udzielonych odpowiedzi jako obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie Zamawiającego.
7. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ. Termin na zgłaszanie wniosków o wyjaśnienia treści SWZ zawsze będzie liczony wstecz od pierwotnego terminu składania ofert.
8. Informacje udzielone w trybie innym niż przewidziany w niniejszym rozdziale (w szczególności udzielone telefonicznie przez osoby uprawnione do kontaktu z Wykonawcami) nie mają waloru wyjaśnień, o których mowa w art. 135 ustawy Pzp.
XIV. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM
1. Zamawiający wymaga wniesienia przez Wykonawców wadium w kwocie 50.000,00 PLN (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium, może być wnoszone według wyboru wykonawcy w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.
4. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy
Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kiełczowie , nr konta: 36 9584 1021 2003 0302 0971 0001 w Banku Spółdzielczym w Oleśnicy z dopiskiem: ,,Wadium - Zakup energii elektrycznej".
5. W przypadku wniesienia wadium w pieniądzu za moment wniesienia uznaje się moment uznania rachunku Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
6. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w Pzp., bez potwierdzania tych okoliczności;
2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
6) wskazanie beneficjenta poręczenia lub gwarancji, tj. Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. ul. Wilczycka 14 55-093 Kiełczów;
7) w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia. Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią wszystkich wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
8) musi zostać złożone w formie elektronicznej tj. opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym.
7. W przypadku wniesienia wadium w formie:
1) pieniężnej - zaleca się, by dowód dokonania przelewu został dołączony do oferty;
2) poręczeń lub gwarancji - wymaga się, by oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej został złożony wraz z ofertą został złożony wraz z ofertą.
8. Zamawiający zatrzymuje wadium wraz z odsetkami, a w przypadku wadium wniesionego w formie gwarancji lub poręczenia,, występuje odpowiednio do gwaranta lub poręczyciela z żądaniem zapłaty wadium, jeżeli:
1) Wykonawca w odpowiedzi na wezwanie, z przyczyn leżących po jego stronie, nie złożył podmiotowych środków dowodowych potwierdzających, oświadczenia, innych dokumentów lub oświadczeń lub nie wyraził zgody na poprawienie omyłki, co spowodowało brak możliwości wybrania oferty złożonej przez Wykonawcę jako najkorzystniejszej;
2) Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a) odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w ofercie.
3) zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy, którego oferta została wybrana.
9. Z treści gwarancji i poręczeń, musi wynikać bezwarunkowe,
nieodwołalne i na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego, zobowiązanie gwaranta lub poręczyciela do zapłaty na rzecz Zamawiającego kwoty określonej w gwarancji lub poręczeniu, w okolicznościach, o których mowa powyżej - w ust. 8.
10. Gwarancje i poręczenia, o których mowa podlegać muszą prawu polskiemu.
W przypadku, gdy Wykonawca wnosi wadium w formie gwarancji lub poręczeń, w języku innym niż język polski, dokument gwarancji lub poręczenia należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski.
11. Zamawiający zwraca wadium:
1) wniesione w pieniądzu na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszty prowadzenia rachunku bankowego oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę;
2) wniesione w innej formie niż w pieniądzu poprzez złożenie gwarantowi lub poręczycielowi oświadczenia o zwolnieniu wadium.
12. W pozostałym zakresie odnośnie postępowania w wadium stosuje się przepisy określone w ustawie PZP.
XV. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ
1. Wykonawca związany jest ofertą od dnia upływu terminu składania ofert do dnia 15.07.2023 r.
2. W przypadku gdy wybór najkorzystniejszej oferty nie nastąpi przed upływem terminu związania ofertą określonego w SWZ, Zamawiający przed upływem terminu związania ofertą zwróci się jednokrotnie do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o wskazywany przez niego okres, nie dłuższy niż 60 dni.
3. Przedłużenie terminu związania ofertą, o którym mowa w ust. 2, wymaga złożenia przez Wykonawcę pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu związania ofertą.
4. Oferta Wykonawcy, który nie wyrazi pisemnej zgody na przedłużenie terminu związania ofertą, zostanie odrzucona na podstawie-art.--226-ust-ł- pkt. 12.
5. Odmowa wyrażenia zgody na przedłużenie terminu związania ofertą nie powoduje utraty wadium.
6. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
XVI. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWYWANIA OFERT
1. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie większej liczby ofert lub oferty alternatywnej będzie skutkowało odrzuceniem wszystkich ofert złożonych przez Wykonawcę. Ofertę zaleca się sporządzić według wzoru stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ (Formularz oferty).
2. Pod rygorem nieważności oferta (w tym również wszelkie dokumenty i oświadczenia składane na wezwanie) musi być:
a. sporządzona na podstawie załączników niniejszej SWZ w języku polskim;
b. zabezpieczona wadium, zgodnie z wymaganiami rozdziału XIV.
3. Oferta musi być podpisana przez osobę/osoby uprawnioną/uprawnione do reprezentacji Wykonawcy. Jeżeli upoważnienie nie wynika wprost z odpowiednich dokumentów rejestrowych Wykonawcy do oferty należy dołączyć odpowiednie pełnomocnictwa lub inne dokumenty potwierdzające umocowanie do reprezentowania Wykonawcy.
4. Zgodnie z art. 18 ust. 3 ustawy Pzp, nie ujawnia się informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa, w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności), jeżeli Wykonawca, nie później niż w terminie składania ofert, w sposób niebudzący wątpliwości zastrzegł, że nie mogą być one udostępniane oraz wykazał, załączając stosowne wyjaśnienia, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Informacje takie powinny zostać opatrzone przez Wykonawcę klauzulą ,,informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa". W celu wykonania przesłanek objęcia informacji tajemnicą przedsiębiorstwa przesłanki utajnienia należy załączyć do oferty w formie odrębnego pliku. Brak jednoznacznego wskazania, które informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa oznaczać będzie, że wszelkie oświadczenia i zaświadczenia składane w trakcie niniejszego postępowania są jawne bez zastrzeżeń.
5. Dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć razem z tłumaczeniem na język polski, chyba że, w odniesieniu do konkretnego dokumentu, wyraźnie określono inaczej.
8. Zamawiający zaleca, aby przy sporządzaniu oferty Wykonawca korzystał ze wzorów przygotowanych przez Zamawiającego. Wykonawca może przedstawić ofertę na swoich formularzach z zastrzeżeniem, że muszą one zawierać wszystkie informacje określone przez Zamawiającego w przygotowanych wzorach.
6. Do wypełnionego Formularza oferty (wzór - Załącznik nr 1 do SWZ) należy dołączyć:
a. oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia (Załącznik nr 2 do SWZ);
b. dokument wadium (jeżeli wadium zostało złożone w innej formie niż pieniężna);
c. Formularz Kalkulacji Cenowej według wzoru stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ; jeżeli dotyczy:
d. pełnomocnictwo upoważniające do reprezentowania Wykonawcy, jeżeli umocowanie nie wynika wprost z dokumentów rejestrowych lub bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca dostarczył dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów;
e. oświadczenie dotyczące przesłanek wykluczenia (Załącznik nr 2 do SWZ) wszystkich podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;
f. uzasadnienie zastrzeżenia tajemnicy przedsiębiorstwa, jeżeli wykonawca zastrzegł w ofercie informacje jako tajemnicę przedsiębiorstwa;
10. Zamawiający, przed udzieleniem zamówienia, w wyznaczonym terminie, wezwie Wykonawcę, którego oferta zostanie uznana za najwyżej ocenioną, do złożenia, wskazania dostępności w formie elektronicznej w ogólnodostępnej i bezpłatnej bazie danych lub wskazania faktu posiadania przez Zamawiającego wraz z podaniem numeru postępowania, aktualnych na dzień złożenia dokumentów lub oświadczeń.
11. Wszelkie koszty związane z przy gotowani cm i złożeniem oferty ponosi Wykonawca.
12. Zamawiający jest zobowiązany poprawić w ofercie:
a. oczywiste omyłki pisarskie;
b. oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek;
c. inne omyłki polegające na niezgodności oferty z SWZ, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty. Zamawiający wyznaczy Wykonawcy odpowiedni termin na wyrażenie zgody na poprawienie w ofercie omyłki lub zakwestionowanie sposobu jej poprawienia. Brak odpowiedzi
w wyznaczonym terminie uznaje się za wyrażenie zgody na poprawienie omyłki.
2. Ofertę należy umieścić w zamkniętym opakowaniu, uniemożliwiającym odczytanie zawartości bez uszkodzenia tego opakowania. Opakowanie winno być oznaczone nazwą (firmą) i adresem Wykonawcy, zaadresowane na adres Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. ul. Wilczycka 14, 55-093 Kiełczów oraz opisane Zakup energii elektrycznej dla Zakładu Usług Komunalnych Sp. z o.o. w Kiełczowie w okresie od 01.01.2024 r. do 31.12.2024 r. Nie otwierać przed 15.06.2023 godz. 10.30.
3. Oferta otrzymana przez Zamawiającego po terminie składania ofert zostanie zwrócona Wykonawcy bez otwierania po upływie terminu przewidzianego na wniesienie protestu.
4. Wykonawca może wprowadzić zmiany, poprawki, modyfikacje i uzupełnienia do złożonej oferty pod warunkiem, że Zamawiający otrzyma pisemne zawiadomienie o wprowadzeniu zmian przed terminem składania ofert. Powiadomienie o wprowadzeniu zmian musi być złożone według takich samych zasad, jak składana oferta, w kopercie oznakowanej napisem ,,ZMIANA". Koperty oznaczone ,,ZMIANA" zostaną otwarte przy otwieraniu oferty Wykonawcy, który wprowadził zmiany i po stwierdzeniu poprawności procedury dokonywania zmian, zostaną dołączone do oferty.
Wykonawca ma prawo przed upływem terminu składania ofert wycofać się z postępowania poprzez złożenie pisemnego powiadomienia, według tych samych zasad jak wprowadzanie zmian z napisem na kopercie ,,WYCOFANIE". Koperty oznakowane w ten sposób będą otwierane w pierwszej kolejności a koperty ofert wycofywanych otwierane nie będą.
XVIII. OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY
1. Wykonawca określi cenę realizacji zamówienia zgodnie z Formularzem oferty, który stanowi Załącznik nr 1 do SWZ i Formularza Kalkulacji Cenowej stanowiącego Załącznik nr 4 do SWZ.
2. Wykonawca w Formularzu Kalkulacji Cenowej (Załącznik nr 4 do SWZ) podaje ceny jednostkowe, przy użyciu których realizował będzie przedmiot zamówienia na warunkach określonych w Załączniku nr 3 do SWZ - Opis Przedmiotu Zamówienia oraz we wzorze umowy.
3. Cena oferty netto stanowi iloczyn ceny jednostkowej dla roku 2024 zawartej w Załączniku nr 4 do SWZ (Formularz Kalkulacji Cenowej) oraz szacowanej wielkości zużycia energii elektrycznej wyrażonej w kWh dla roku 2023 ujętej w Załączniku nr 3 do SWZ - Opis przedmiotu zamówienia. UWAGA:
Zamawiający informuje, że faktyczne rozliczenia pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą za pobraną energię elektryczną odbywać się będą na podstawie wystawianych przez Wykonawcę faktur VAT, zgodnie z obowiązującymi w danym czasie przepisami prawa.
5. Ceny jednostkowe za energię elektryczną i opłatę handlową muszą być wyrażone w walucie polskiej z dokładnością do czterech miejsc po przecinku.
6. Ceny jednostkowe przyjęte w ofercie nie mogą być podwyższone w czasie realizacji umowy, z wyjątkiem przypadków opisanych w Załączniku nr 5 do SWZ - projektowanych postanowieniach umowy.
7. Podana w ofercie cena musi uwzględniać wszystkie wymagania Zamawiającego określone w niniejszej SWZ oraz obejmować wszelkie koszty, jakie poniesie Wykonawca z tytułu należnej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami realizacji przedmiotu zamówienia.
8. Zamawiający nie przewiduje możliwości rozliczenia z Wykonawcą w innej niż złoty polski walucie.
9. Zamawiający jest czynnym podatnikiem podatku VAT. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, OPIS KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY, WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW I SPOSOBU OCENY OFERT
1. Jedynym kryterium oceny ofert jest cena oferty netto - 100%.
2. Oferta z najniższą ceną otrzyma 100 punktów. W pozostałych przypadkach liczba punktów będzie obliczana wg poniższego wzoru:
Cmin
C =--------------x 100%
Cob
gdzie:
C - liczba punktów przyznanych Wykonawcy w kryterium cena oferty netto Cmin - najniższa zaoferowana cena netto spośród złożonych ofert Cob - Cena oferty netto zaoferowana w badanej ofercie 100% - waga kryterium
3. Za ofertę najkorzystniejszą Zamawiający uzna tę ofertę, która uzyska największą ilość punktów w ostatecznej ocenie punktowej.
4. Jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium oceny ofert jest cena, nie można dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę.
5. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą oferować cen wyższych niż zaoferowane w uprzednio złożonych przez nich ofertach.
6. Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę w terminie związania ofertą.
7. Jeżeli termin związania ofertą upłynął przed wyborem najkorzystniejszej oferty, Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, do wyrażenia, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, pisemnej zgody na wybór jego oferty.
8. W przypadku braku zgody, o której mowa w pkt 7, Zamawiający zwraca się o wyrażenie takiej zgody do kolejnego Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, chyba że zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania.
9. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający informuje równocześnie Wykonawców, którzy złożyli oferty, o:
1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom,
2) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
3) o unieważnieniu postępowania - o ile dane zdarzenie wystąpi.
10. Zamawiający udostępnia niezwłocznie informacje, o których mowa w pkt 9, na stronie internetowej.
11. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert oraz innych składanych dokumentów lub oświadczeń.
12. Zamawiający poprawia w ofercie:
1) oczywiste omyłki pisarskie;
2) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek;
3) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z dokumentami zamówienia, niepowodujące istotnych zmian w treści oferty niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
XIX. WYBÓR OFERTY; INFORMACJE O FORMALNOŚCIACH, JAKIE POWINNY ZOSTAĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY.
1. Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę w terminie związania ofertą określonym w dokumentach zamówienia. Jeżeli termin związania ofertą upłynie przed wyborem najkorzystniejszej oferty, Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, do wyrażenia, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, pisemnej zgody na wybór jego oferty. W przypadku braku zgody, Zamawiający zwróci się o wyrażenie takiej zgody do kolejnego Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, chyba że zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania.
2. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta nie podlega odrzuceniu i którego oferta została uznana przez Zamawiającego za najkorzystniejszą w oparciu o kryteria oceny ofert podane w ogłoszeniu o zamówieniu oraz w niniejszej SWZ.
3. Zamawiający poinformuje niezwłocznie wszystkich Wykonawców, którzy złożyli oferty, podając uzasadnienie faktyczne i prawne o:
a. wyborze najkorzystniejszej oferty;
b. Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone;
c. o unieważnieniu postępowania;
- o ile dane zdarzenie wystąpi.
4. Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty lub/oraz o unieważnieniu postępowania zostanie zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
5. Jeżeli najkorzystniejszą ofertę złożyli Wykonawcy wspólnie ubiegający się o zamówienie, Zamawiający może zażądać (jeszcze przed zawarciem umowy w sprawie udzjelenia zamówienia publicznego) kopii umowy regulującej współpracę Wykonawców. Umowa taka winna określić strony umowy, cel działania, sposób współdziałania, zakres prac przewidzianych do wykonania przez każdego z nich, solidarną odpowiedzialność za wykonanie zadania, oznaczenie czasu trwania (obejmującego okres realizacji przedmiotu zamówienia, gwarancji jakości i rękojmi), wykluczenie możliwości wypowiedzenia umowy
przez któregokolwiek z Wykonawców do czasu wykonania zamówienia).
6. Wykonawca przed podpisaniem umowy przekaże Zamawiającemu:
a. informacje dotyczące osób podpisujących umowę oraz osób upoważnionych do kontaktów
w związku z realizacją umowy;
b. pełnomocnictwo, jeżeli umowę podpisze pełnomocnik;
XX. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEŻYTEGO WYKONANIA
Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
XXI. PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY I JEJ ZMIANY
1. Wzór umowy
Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł z nim umowę w sprawie zamówienia publicznego, której wzór stanowi Załącznik nr 5 do SWZ - Projektowane postanowienia umowy. Postanowienia zawarte we wzorze umowy nie podlegają negocjacjom.
2. Rozliczenia za pobraną energię elektryczną odbywać się będą na podstawie danych o zużyciu energii elektrycznej udostępnionych Wykonawcy przez OSD za dany okres rozliczeniowy.
3. Podwykonawstwo oraz zmiany umowy o udzielenie zamówienia publicznego w zakresie podwykonawstwa
Umowa o udzielenie zamówienia publicznego będzie określała zakres zamówienia, które Wykonawca będzie wykonywał osobiście, które zaś za pomocą podwykonawców. Zamawiający może dopuścić zmianę podwykonawcy i/lub zakresu zamówienia powierzonego podwykonawcom w trakcie realizacji zamówienia na wniosek Wykonawcy. Zmiana wymaga uprzedniej zgody Zamawiającego. Zgoda ta może być udzielona, jeżeli konieczność takiej zmiany jest spowodowana okolicznościami, na które Wykonawca nie miał wpływu, w szczególności śmierć lub likwidacja dotychczasowego podwykonawcy, utrata przez dotychczasowego podwykonawcę możliwości prawidłowego i terminowego zrealizowania powierzonej mu części zamówienia itp.
4. Zmiany umowy
Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia następujących zmian:
a. zmiana podwykonawcy, na zasadach określonych w pkt. 3 niniejszego rozdziału SWZ;
b. zmiana zakresu zamówienia powierzonego podwykonawcy, na zasadach określonych w pkt. 3 niniejszego rozdziału SWZ;
c. zmiany przewidziane w Załączniku nr 5 do SWZ - Projektowanych postanowieniach umowy. Wszelkie zmiany umowy, pod rygorem nieważności, mogą być dokonywane wyłącznie za zgodą obu Stron, w formie pisemnej,
5. Forma i termin zawarcia umowy
Zamawiający dopuszcza zawarcie umowy w formie elektronicznej. Elektroniczna forma czynności prawnej wymaga złożenia oświadczenia woli w postaci elektronicznej i opatrzenie go kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Do zawarcia takiej umowy dochodzi po jej obustronnym podpisaniu, wobec tego termin zawarcia będzie liczony od daty złożenia podpisu przez ostatnią ze Stron.

Kontakt:
II. OSOBY UPRAWNIONE DO KONTAKTU Z WYKONAWCAMI:
Osobami uprawnionymi do kontaktu z Wykonawcami są:
Główny Specjalista ds. Gospodarki Ściekowej i Komunalnej: Ewelina Szewczyk tel. 693 074 352.
XII. OSOBY UPRAWNIONE DO KONTAKTU Z WYKONAWCAMI:
Osobami uprawnionymi do kontaktu z Wykonawcami są: Główny Specjalista ds. Gospodarki Ściekowej i Komunalnej: Ewelina Szewczyk tel. 693 074 352.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.