Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1208z dziś
7298z ostatnich 7 dni
25754z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Sporządzenie audytów energetycznych dla budynków

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Sporządzenie audytów energetycznych dla budynków

Data zamieszczenia: 2023-05-24
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Drohiczyn
ul. J.I. Kraszewskiego 5
17-312 Drohiczyn
powiat: siemiatycki
tel. (85) 6565260 faks (85) 6557080, 85 6565263 lub 888982489
radek@drohiczyn.pl
Województwo: podlaskie
Miasto: Drohiczyn
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. (85) 6565260 fa
Termin składania ofert: 2023-05-31 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
zapraszamy do składania ofert w ramach zapytania ofertowego na: ,,Wykonanie audytów energetycznych dla budynków publicznych z obszaru Gminy Drohiczyn"

I. Opis przedmiotu zamówienia:
Sporządzenie audytów energetycznych dla budynków sektora publicznego, które mają pozwolić m.in. na określenie możliwości oszczędności energii, przeliczalnej na zmniejszenie zużycia energii pierwotnej dla następujących budynków użyteczności publicznej:
o budynek Zespołu Szkół w Drohiczynie, ul Warszawskiej 51, 17-312 Drohiczyn,
o budynek Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drohiczynie, Ul. Warszawska 12, 17-312 Drohiczyn.
Audyty muszą spełniać wymogi wynikające z następujących aktów prawnych:
o Ustawa z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz.U.2022.438 t.j. z późn. zm.);
o Rozporządzenie Ministra Rozwoju z dnia 17 marca 2009 r. w sprawie szczegółowego zakresu i form audytu energetycznego oraz części audytu remontowego, wzorów kart audytów, a także algorytmu oceny opłacalności przedsięwzięcia termomodernizacyjnego (Dz.U.2009.43.346 z późn. zm.).
W sporządzonych audytach założony zostanie minimalny poziom oszczędności energii i izolacyjności cieplnej, obowiązujący od 1 stycznia 2021 r. (w przypadku budynków zajmowanych przez władze publiczne oraz będących ich własnością od 1 stycznia 2019 r.), określony w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 r. w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie (Dz.U.2022.1225 t.j. z późn. zm.).
W audytach założona zostanie również wymiana lub modernizacja źródeł ciepła. Nowe źródła ciepła będą charakteryzować się obowiązującym minimalnym poziomem efektywności energetycznej i normami emisji zanieczyszczeń, które zostały określone w Dyrektywie 2009/125/WE z dnia 21 października 2009 r. ustanawiającej ogólne zasady ustalania wymogów dotyczących ekoprojektu dla produktów związanych z energią oraz Rozporządzeniem Komisji (UE) 2015/1189 z dnia 28 kwietnia 2015 r. w sprawie wykonania dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE w odniesieniu do wymogów dotyczących ekoprojektu dla kotłów na paliwo stałe.
Każdy audyt energetyczny zostanie wykonany, w zakresie treści, jak i formy, w sposób pozwalający określać zakres i parametry techniczne oraz ekonomiczne przedsięwzięć modernizacyjnych, ze wskazaniem wariantu rozwiązania optymalnego, w szczególności z punktu widzenia jego kosztów oraz oszczędności energii. Każdy audyt w szczególności obejmować będzie:
o kompleksową modernizację energetyczną poszczególnych budynków: Zespołu Szkół w Drohiczynie oraz budynku MGOPS w Drohiczynie.
o zwiększenie efektywności energetycznej każdego z budynków o co najmniej 30%;
o zmniejszenie emisji CO2 (o co najmniej 30%) - w przypadku planowanej wymiany indywidualnego źródła ciepła. Może to nastąpić wyłącznie w sytuacji, gdy zaistnieje uzasadniona pilna potrzeba lub doprowadzi ona do zwiększenia efektywności energetycznej budynku oraz nie ma możliwości podłączenia obiektu do sieci ciepłowniczej.
Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku Zespołu Szkół będzie obejmowała docieplenie przegród (ścian fundamentowych, ścian zewnętrznych, stropodachów i dachów, itp.), wymianę okien i drzwi, modernizację źródła ciepła i instalacji CO i CWU, modernizację instalacji wentylacji z zastosowaniem rekuperacji oraz modernizację oświetlenia wewnętrznego. Zakłada się że audyt energetyczny budynku Zespołu Szkół będzie obejmował usprawniania pozwalające na oszczędność energii cieplnej, oszczędność energii elektrycznej oraz zastosowanie rekuperacji.
Kompleksowa modernizacja energetyczna budynku MGOPS będzie obejmowała docieplenie przegród (ścian fundamentowych, ścian zewnętrznych, stropodachów i dachów, itp.), wymianę okien i drzwi, wymianę źródła ciepła i modernizację instalacji CO i CWU, modernizację instalacji wentylacji oraz modernizację oświetlenia wewnętrznego, a także zastosowanie odnawialnego źródła energii w postaci instalacji PV. Zakłada się że audyt energetyczny budynku MGOPS będzie obejmował oszczędność energii cieplnej, energii elektrycznej oraz zastosowanie OZE w postaci instalacji PV.
STAN TECHNICZNY BUDYNKÓW OBJĘTYCH AUDYTAMI

Budynek Zespołu Szkół w Drohiczynie

Jest to budynek użyteczności publicznej zlokalizowany na działce o nr ewidencyjnym 1579/9, przy Ul. Warszawskiej 51 w Drohiczynie, będący własnością Gminy Drohiczyn (Księga Wieczysta BI3P/00022839/6). Budynek jest w użytkowaniu Zespołu Szkół w Drohiczynie.
Budynek Zespołu Szkół w Drohiczynie jest obiektem składającym się z czterech segmentów. Trzy segmenty zostały wykonane w technologii tradycyjnej w latach 80-ych i 90-tych tj. cegła max, gazbeton, stropy z płyt kanałowych. Segment hali sportowej został wybudowany w 2004 roku. Ściany zewnętrzne hali wykonano z pustaka ceramicznego. Stropy wykonane z płyt kanałowych. Stropodach szkoły z płyt korytkowych kryty papą. Dach nad częścią sali gimnastycznej kryty płytą typu sandwich, nad częścią z salami lekcyjnymi znajdującymi się w segmencie Sali gimnastycznej dach pokryty blachą trapezową ocieplony w konstrukcji żelbetowej. Budynek jest obiektem dwukondygnacyjnym, z piwnicami pełniącymi funkcje użytkowe. Cześć okien i drzwi została już wymieniona, pozostałe są w złym stanie technicznym i wymagają wymiany. Obiekt wymaga kompleksowej termomodernizacji.
Instalacja c.o. zasilana z własnej kotłowni olejowej, w której znajdują się dwa kotły o mocy 435 kW każdy. Kotłownia jest wyeksploatowana i wymaga modernizacji lub zmiany źródła ciepła. Instalacja c.o. pompowa dwururowa, z rozdziałem dolnym. Przewody wewnętrznej instalacji c.o. stalowe, nie izolowane, w złym stanie technicznym. Grzejniki żeliwne, nie wyposażone w zawory termostatyczne, w złym stanie technicznym. Brak elementów regulacji na instalacji c.o. Instalacja ciepłej wody przygotowywana z kotłowni olejowej oraz mikroinstalacji fotowoltaicznej o mocy 38,28 kWp wraz z termodynamicznym podgrzewaczem wody o mocy cieplnej 1,7 kW OZE (wykonanej w 2019 roku). Instalacja wentylacji - grawitacyjna, nawiew świeżego powietrza poprzez drzwi i okna, wywiew poprzez kanały wentylacyjne.
Wewnętrzne oświetlenie w przedmiotowym budynku charakteryzuje się małą funkcjonalnością, sporą awaryjnością, niewłaściwym stopniem doświetlenia. W związku z powyższym zachodzi konieczność jego wymiany na nowoczesne spełniające kryteria polskich i europejskich norm oświetlenia miejsc pracy i nauki.
W 2019 roku przy budynku Zespołu Szkół została zainstalowana mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy 38,28 kWp wraz z termodynamicznym podgrzewaczem wody o mocy cieplnej 1,7 kW. Instalacja została dofinansowana ze środków EFRR w ramach RPOWP w ramach projektu: ,,Montaż instalacji do wytwarzania energii ze źródeł odnawialnych na potrzeby własne Gminy Drohiczyn".
Aktualnie wykonywana jest inwestycja dotycząca budowy windy zewnętrznej przeszklonej w samonośnym szybie stalowym, zamurowania części okien, wymiany części stolarki okiennej, powiększenie otworów drzwiowych w pomieszczeniach 2 piętra, wyburzenia części ścianek działowych na 2 piętrze w segmencie północnym budynku Zespołu Szkół. Inwestycja dotyczy wyłącznie jednego segmentu budynku. W zakresie modernizacji energetycznej zostanie wymieniona stolarka okienna na kondygnacji parteru, 1 piętra i 2 piętra oraz dwóch klatek schodowych . Docieplone zostaną 2 klatki schodowe oraz dach modernizowanego segmentu.

Dane charakteryzujące obiekt:
o Kubatura całkowita budynku: 26 389,3 m3,
o Kubatura ogrzewana budynku: 25 118,2 m3,
o Powierzchnia ogrzewana budynku: 9 223,0 m2,
o Źródło ciepła: piec olejowy z lat 90
o ilość zużytej energii elektrycznej za rok 2022 w kWh - ok. 100 202,00 kWh (100,20 MWh)
o ilość zużytej energii cieplnej/ ilość zużytego oleju opałowego w roku 2022 r. - ok. 106 500,00 l = 88 395 kg = 40,4 MJ/kg *88395 kg= 3 571 158 MJ= 3571,16 GJ

W tabelach poniżej wyliczono aktualny poziom zużycia energii końcowej jak i pierwotnej oraz poziom emisji CO2.

Tabela 1 Kalkulacja aktualnej energii końcowej i emisji CO2 dla energii końcowej przed termomodernizacją.

Wyszczególnienie
Energia końcowa
Emisja CO2 współczynniki emisji
Emisja CO2 przed termomodernizacją
Instalacja CO i CWU - olej opałowy GJ
3571,16 GJ
76,56 kg/GJ
273 408 kg CO2
Oświetlenie wewnętrzne - energia elektryczna MWh
100,20 MWh
698 kg/MWh
69 939,6 kg CO2
SUMA
----
----
343 347,6 kg CO2
343,35 ton CO2
Źródło: Na podstawie danych Urzędu Miasta w Drohiczynie
*Informacje dotyczące wskaźników emisyjności poszczególnych paliw zostały określone w dokumencie Wartości opałowe (WO) i wskaźniki emisji CO2 (WE) w roku 2019 do raportowania w ramach Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji za rok 2022 (KOBIZE, Warszawa 2021) oraz w dokumencie WSKAŹNIKI EMISYJNOŚCI CO2, SO2, NOx, CO i pyłu całkowitego dla energii elektrycznej na podstawie informacji zawartych w Krajowej bazie o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji za 2020 rok
W tabeli poniżej wyliczono zużycie energii pierwotnej wyliczono wg wzoru: Qp= Qk*wp, gdzie Qp- energia pierwotna, Qk - energia końcowa (finalna), wp- współczynnik nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej (węgiel- wp=1,1; olej opałowy - wp=1,1; energia elektryczna - wp=2,5).
Współczynniki nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej przyjęto w oparciu o Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii (Dz.U. 2017 poz. 1912 z późn. zm.)

Tabela 2 Kalkulacja energii pierwotnej i emisji CO2 przed termomodernizacją

Energia końcowa GJ
Współczynnik wp.
Energia pierwotna
Emisja CO2 współczynniki emisji
Emisja CO2 przed termomodernizacją
Instalacja CO i CWU - olej opałowy GJ
3571,16 GJ
1,1
3928,28 GJ
76,56 kg/GJ
300 749,12 kg CO2
Oświetlenie wewnętrzne - energia elektryczna MWh
100,20 MWh
2,5
250,5MWh
901,8GJ
698 kg/MWh
174 849 kg CO2
SUMA

-----
4830,08GJ
----
475 598,12 kg CO2
475,6 ton CO2
Źródło: Na podstawie danych Urzędu Miasta w Drohiczynie
*Informacje dotyczące wskaźników emisyjności poszczególnych paliw zostały określone w dokumencie Wartości opałowe (WO) i wskaźniki emisji CO2 (WE) w roku 2019 do raportowania w ramach Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji za rok 2022 (KOBIZE, Warszawa 2021) oraz w dokumencie WSKAŹNIKI EMISYJNOŚCI CO2, SO2, NOx, CO i pyłu całkowitego dla energii elektrycznej na podstawie informacji zawartych w Krajowej bazie o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji za 2020 rok

Budynek Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drohiczynie

Jest to budynek użyteczności publicznej zlokalizowany na działce o nr ewidencyjnym 97/4 przy Ul. Warszawskiej w Drohiczynie, będący własnością Gminy Drohiczyn (Księga wieczysta nr: BI3P/00007168/0). Budynek w przeważającej większości stanowi siedzibę Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Ponadto w budynku znajduje się Samodzielny Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej (świadczący usługi publiczne Podstawowej Opieki Zdrowotnej na podstawie kontraktu NFZ), Gabinet Stomatologiczny (realizujący usługi publiczne na podstawie kontraktu NFZ), Punkt Ratownictwa Medycznego (realizujący usługi publiczne na podstawie kontraktu NFZ) oraz Apteka.
Jest to budynek murowany, wykonany w technologii tradycyjnej, 3 kondygnacyjny. Budynek częściowo ocieplony styropianem 15 cm w ramach warsztatów edukacyjnych podopiecznych MGOPS. Stolarka okienna PCV dwuszybowa wymagająca wymiany. Stropodach ocieplony styropianem, pokryty papą.
Instalacja c.o. zasilana z własnej kotłowni węglowej. Kotłownia jest stara i wyeksploatowana. Instalacja c.o. pompowa dwururowa, z rozdziałem dolnym. Przewody wewnętrznej instalacji c.o. stalowe, nie izolowane, w złym stanie technicznym. Grzejniki żeliwne, nie wyposażone w zawory termostatyczne, w złym stanie technicznym. Brak elementów regulacji na instalacji c.o.. Instalacja c.o. i źródło ciepła kwalifikują się do wymiany. Instalacja ciepłej wody przygotowywana indywidualnie w podgrzewaczach elektrycznych. Brak instalacji OZE. Instalacja wentylacji - grawitacyjna, nawiew świeżego powietrza poprzez drzwi i okna, wywiew poprzez kanały wentylacyjne. Aktualnie budynek nie zapewnia komfortu cieplnego dla jego użytkowników: zimą jest za zimno, natomiast latem jest za gorąco. Dlatego dodatkowo należy rozpatrzeć zamontowanie klimatyzacji.
Budynek jest przestarzały, nieefektywny energetycznie. System grzewczy jest nieefektywny i opiera się na paliwie stałym - węgiel, co powoduje duże zużycie paliwa i znaczącą emisję zanieczyszczeń, w tym CO2 i pyłów. Tym samym obiekt wymaga kompleksowej termomodernizacji.

Podstawowe dane budynku:
? powierzchnia użytkowa- całość 821,15m2
? kubatura ogrzewana 2330,79m3
? źródło ciepła - 20 letni kocioł na paliwo stałe - węgiel kamienny
? źródło CWU - stare, nieefektywne elektryczne podgrzewacze wody przy zlewach i umywalkach
? ilość zużytej energii elektrycznej za rok 2021 w kWh- 34 128 kWh
? ilość zużytej energii cieplnej/ ilość ton zużytego węgla - 26660 kg/ 26660kg*22,47MJ/kg (średnia wartość opałowa dla węgla kamiennego w kraju)* =599050,2 MJ=599,05GJ

W tabelach poniżej wyliczono aktualny poziom zużycia energii końcowej jak i pierwotnej oraz poziom emisji CO2.

Tabela 3 Kalkulacja energii końcowej i emisji CO2 dla energii końcowej.
Wyszczególnienie
Energia końcowa
Emisja CO2 współczynniki emisji
Emisja CO2 przed termomodernizacją
Instalacji CO - Węgiel kamienny [GJ]
599,05 GJ
94,77 kg/GJ
56 771,97 Kg
Instalacja CWU i oświetlenie wewnętrzne - energia elektryczna w MWh
34,128 MWh
698 kg/MWh
23 821,34 kg
SUMA
--
---
80 593,31 kg CO2
80,59 ton CO2
Źródło: Na podstawie danych Urzędu Miasta w Drohiczynie
*Informacje dotyczące wskaźników emisyjności poszczególnych paliw zostały określone w dokumencie Wartości opałowe (WO) i wskaźniki emisji CO2 (WE) w roku 2019 do raportowania w ramach Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji za rok 2022 (KOBIZE, Warszawa 2021) oraz w dokumencie WSKAŹNIKI EMISYJNOŚCI CO2, SO2, NOx, CO i pyłu całkowitego dla energii elektrycznej na podstawie informacji zawartych w Krajowej bazie o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji za 2020 rok
W tabeli poniżej wyliczono zużycie energii pierwotnej wyliczono wg wzoru: Qp= Qk*wp, gdzie Qp- energia pierwotna, Qk - energia końcowa (finalna), wp- współczynnik nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej (węgiel- wp=1,1; olej opałowy - wp=1,1; energia elektryczna - wp=2,5).
Współczynniki nakładu nieodnawialnej energii pierwotnej przyjęto w oparciu o Rozporządzenie Ministra Energii z dnia 5 października 2017 r. w sprawie szczegółowego zakresu i sposobu sporządzania audytu efektywności energetycznej oraz metod obliczania oszczędności energii (Dz.U. 2017 poz. 1912 z późn. zm.)

Tabela 4 Kalkulacja energii pierwotnej i emisji CO2 dla energii pierwotnej

Energia końcowa GJ
Współczynnik wp.
Energia pierwotna
Emisja CO2 współczynniki emisji
Emisja CO2 przed termomodernizacją
Węgiel kamienny CO w GJ
599,05 GJ
1,1
658,96 GJ
94,77 kg/GJ
62 449,64 kg CO2
Energia elektryczna- oświetlenie wewnętrzne oraz CWU w MWh
34,128 MWh
2,5
85,32 MWh
307,15 GJ
698 kg/MWh
59553,36 kg CO2
SUMA

-----
966,11 GJ
---
122 003 kg CO2
122 tony CO2
Źródło: Na podstawie danych Urzędu Miasta w Drohiczynie
*Informacje dotyczące wskaźników emisyjności poszczególnych paliw zostały określone w dokumencie Wartości opałowe (WO) i wskaźniki emisji CO2 (WE) w roku 2019 do raportowania w ramach Systemu Handlu Uprawnieniami do Emisji za rok 2022 (KOBIZE, Warszawa 2021) oraz w dokumencie WSKAŹNIKI EMISYJNOŚCI CO2, SO2, NOx, CO i pyłu całkowitego dla energii elektrycznej na podstawie informacji zawartych w Krajowej bazie o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji za 2020 rok
Opis zakresu inwestycji termomodernizacyjnych

Poniżej zawarto opis zakresu inwestycji termomodernizacyjnych, które w przyszłości Wnioskodawca zamierza wykonać w oparciu o audyty energetyczne przygotowane w ramach niniejszego projektu. Są to planowane przez Wnioskodawcę usprawnienia, które zostaną zweryfikowane przez audytora energetycznego po przeprowadzeniu analiz. Zakres inwestycji opisano oddzielnie dla każdego z budynków.

1. Budynek Zespołu Szkół w Drohiczynie, zakres przyszłej termomodernizacji:
o docieplenie ścian fundamentowych,
o docieplenie ścian zewnętrznych,
o modernizacja /docieplenie dachu / stropodachu,
o wymiana/częściowa wymiana posadzek wewnętrznych,
o wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej,
o modernizacja/wymiana instalacja c.w.u.,
o modernizacja/wymiana instalacji C.O.,
o modernizacja oświetlenia wewnętrznego wraz z montażem oświetlenia energooszczędnego oraz zastosowanie automatyki budynkowej ,
o optymalizacja zużycia energii elektrycznej, m.in. poprzez montaż układów kompensacji pozwalających na zmniejszenie zużycia energii biernej,
o modernizacja instalacji wentylacji z zastosowaniem rekuperacji.

Założono iż zaplanowane usprawnienia energetyczne doprowadzą do zwiększania efektywności energetycznej o minimum 30% czyli zmniejszenie energii pierwotnej o ok 1450 GJ oraz zmniejszenie emisji CO2 o około 143 tony CO2, co ostatecznie potwierdzi audyt energetyczny. Zakres działań przewidzianych w audycie energetycznym budynku Zespołu Szkół w Drohiczynie doprowadzi do oszczędności energii cieplnej, oszczędności energii elektrycznej oraz zastosowania rekuperacji (odzysk ciepła z powietrza usuwanego z pomieszczeń).

2. Budynek Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Drohiczynie, zakres przyszłej termomodernizacji:
o docieplenie ścian fundamentowych,
o docieplenie ścian zewnętrznych,
o modernizacja /docieplenie dachu / stropodachu,
o wymiana/częściowa wymiana posadzek wewnętrznych,
o wymianę stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej,
o modernizacja/wymiana instalacja c.w.u.,
o modernizacja/wymiana instalacji C.O.,
o modernizacja oświetlenia wewnętrznego wraz z montażem oświetlenia energooszczędnego oraz zastosowanie automatyki budynkowej,
o optymalizacja zużycia energii elektrycznej, m.in. poprzez montaż układów kompensacji pozwalających na zmniejszenie zużycia energii biernej,
o modernizacja wentylacji z zastosowanie instalacji klimatyzacji w celu zapewnienia komfortu cieplnego użytkownikom budynku,
o zastosowanie i montaż instalacji fotowoltaicznej.

Tym samym w wyniku przeprowadzenia docelowej modernizacji energetycznej, na podstawie przygotowanego audytu, nastąpi spadek zużycia energii pierwotnej w budynku o minimum 30% czyli około 290 GJ oraz spadek emisji CO2 o minimum 30% czyli około 36,6 ton CO2. Zakres działań przewidzianych w audycie energetycznym budynku MGOSP doprowadzi do poprawy oszczędności energii cieplnej, oszczędności energii elektrycznej oraz zastosowania odnawialnych źródeł energii w postaci instalacji PV.

Dokument nr: S.271.2.2023.RK

Składanie ofert:
VI. Sposób i miejsce złożenia oferty:
1. Podpisaną przez Wykonawcę ofertę należy złożyć w siedzibie Zamawiającego:
Urząd Miejski w Drohiczynie Ul. J.I. Kraszewskiego 5, 17-312 Drohiczyn w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 maja 2023 r., godz. 12:00. w kopercie zaadresowanej do Zamawiającego z napisem: ,,Inwentaryzacja indywidualnych źródeł ciepła w mieście Drohiczyn" lub wysłać skan oferty na adres e-mail radek@drohiczyn.pl
2. Oferty, które nadejdą po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane i zostaną zwrócone bez otwierania.

Miejsce i termin realizacji:
3. Termin wykonania: do dnia 25.08.2023 r.

Wymagania:
WSZYSTKIE KOSZTY ZWIĄZANE Z REALIZACJĄ PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA SĄ PO STRONIE WYKONAWCY.
II. Inne wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia:
1. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminy składania ofert.
2. Wykonawca związany jest ofertą 30 dni.
4. Termin płatności 30 dni od dnia złożenia prawidłowo wystawionej faktury.
5. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
Wykonawca ma obowiązek:
1. Wyjaśnić z Zamawiającym wszystkie wątpliwości w stosunku do przedmiotu zamówienia, przed złożeniem oferty. Po otrzymaniu oferty, Zamawiający będzie uważał, że Wykonawca nie ma wątpliwości i uwag w stosunku do zakresu ujętego w zapytaniu.
2. Pozyskania wszelkich materiałów niezbędnych do opracowania dokumentacji oraz wkalkulowania w cenę oferty.
3. Szczegółowo rozpoznać temat w zakresie przygotowania oferty oraz przewidzieć i skalkulować wszystkie niezbędne czynności do prawidłowego i kompletnego wykonania przedmiotu zamówienia.
4. Forma dokumentacji technicznej:
- Audyt energetyczny - 3 egzemplarze papierowe, oraz 2 egzemplarze na nośniku CD/ dla każdej lokalizacji.
5. Pisemne udzielanie odpowiedzi na zapytania dotyczące przedmiotowej dokumentacji, zadawane przez
Wykonawców na etapie postępowania o udzielenie zamówienia publicznego, w oparciu o dokumentację objętą niniejszym zamówieniem. min. 2 dni robocze, a w przypadkach szczególnie złożonych pytań wykonawców min. 3 dni robocze w okresie 12 miesięcy od odbioru audytów.
6. AUTORSKIE PRAWA MAJĄTKOWE
W ramach wynagrodzenia, Wykonawca przenosi na Zamawiającego bezwarunkowo, bez dodatkowych opłat autorskie prawa majątkowe do wszystkich utworów w rozumieniu ustawy o Prawie autorskim i prawach pokrewnych wytworzonych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia, zezwala Zamawiającemu na korzystanie z wszelkich opracowań utworów oraz na rozporządzanie tymi opracowaniami - tj. udziela Zamawiającemu praw zależnych.
b) Wykonawca przekaże Zamawiającemu prawa zależne do dokumentacji pozwalające na nieograniczoną możliwość rozpowszechniania i tym podobne - zgodnie z umową.
III. Warunki udziału w postępowaniu, oraz sposób dokonywania oceny spełniania tych warunków:
1. udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy posiadają wiedzę i doświadczenie:
o wykonali w okresie ostatnich czterech lat przed upływem terminu składania ofert lub w okresie prowadzenia działalności, jeżeli jest ona prowadzona przez krótszy okres, co najmniej dwa audyty energetyczny dla budynków publicznych.:
Weryfikacja na podstawie informacji zawartych w załączniku nr 2 - Oświadczenie o spełnianiu warunków.
2. Z możliwości realizacji zamówienia wyłącza się podmioty, które powiązane są
z Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu beneficjenta czynności związane
z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy osobowo lub kapitałowo, w szczególności poprzez:
o uczestnictwo w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej;
o posiadanie udziałów lub co najmniej 10% akcji;
o pełnienie funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika;
o pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa
w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
Weryfikacja na podstawie informacji zawartych w załączniku nr 3 - oświadczenie o braku powiązań.
3. Z możliwości realizacji zamówienia wyłącza się podmioty, które nie złożą oświadczenia w zakresie przeciwdziałaniu wspierania agresji na Ukrainę oraz służące ochronie bezpieczeństwa narodowego.
Weryfikacja na podstawie informacji zawartych w załączniku nr 4 - oświadczenie o braku powiązań Ukraina.

IV. Kryteria oceny ofert/kryteria wyboru :
1. Oferty na podstawie wypełnionego formularza ofertowego zostaną poddane ocenie merytorycznej wg następujących kryteriów:
Kryterium
Waga (%)
Cena ofertowa
100 %
2. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta, która nie podlega odrzuceniu oraz uzyska największą ilość punktów obliczonych wg wzoru:
3. Sposób obliczenia ceny:
o cena oferty uwzględnia wszystkie zobowiązania, musi być podana w PLN cyfrowo
i słownie w kwocie brutto wraz z podaniem kwoty podatku VAT,
o cena podana w ofercie powinna uwzględniać wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia,
o cena może być tylko jedna, nie dopuszcza się wariantowości cen,
o cena nie ulegnie zmianie przez okres realizacji (wykonania) zamówienia,
o w kryterium ,,Cena ofertowa" zostanie zastosowany wzór:
najniższa cena ofertowa brutto
Liczba punktów ----------------------------------- x 100
Cena badanej oferty brutto
4. Wszystkie obliczenia zostaną dokonane z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
5. W przypadku uzyskania przez więcej niż jednego Oferenta takiej samej liczby punktów zostaną przeprowadzone negocjacje cenowe.
V. Oferta powinna zawierać:
1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę, przygotowaną w języku polskim.
2. Ofertę należy złożyć na załączonym wzorze (załącznik nr 1 do Zapytania Ofertowego).
3. Do oferty należy dołączyć:
o oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu (załącznik nr 2 do Zapytania Ofertowego),
o oświadczenie o braku powiązań (osobowych i kapitałowych) z Zamawiającymi (załącznik 3 do Zapytania Ofertowego).
o oświadczenie o braku powiązań Ukraina (załączniku nr 4 do Zapytania ofertowego).

4. Oferty złożone w innej formie lub niekompletne nie będą podlegały ocenie.
5. Oferta musi być podpisana przez odpowiednio umocowanego przedstawiciela lub przedstawicieli Wykonawcy.
6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert wariantowych.
VII. Szczegółowa procedura postępowania ofertowego:
1. Ocenie poddane zostaną oferty spełniające warunki określone w niniejszym zapytaniu ofertowym. Pozostałe oferty zostaną odrzucone.
2. Zamawiający otworzy złożone oferty i przeprowadzi ich analizę. W tym czasie Zamawiający zastrzega sobie prawo do negocjacji i wyjaśnień dotyczących zakresu oferty.
3. Wykonawca zostanie pisemnie bądź mailowo poinformowany o wyborze jego oferty.
4. Konkurs ofert może zostać zamknięty bez wybrania którejkolwiek z ofert.
5. Zamawiający zastrzega prawo unieważnienia niniejszego postępowania bez podania przyczyny.
VIII. Opis warunków zawarcia i zmiany umowy
Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmian postanowień zawartej umowy
w stosunku do treści oferty, na podstawie, której dokonano wyboru wykonawcy,
w szczególności w następującym zakresie i w następujących przypadkach:
a) W każdym przypadku, gdy zmiana jest korzystna dla Zamawiającego (np. powoduje skrócenie terminu realizacji przedmiotu umowy, zmniejszenie wartości zamówienia);
b) Zmian nazwy, siedziby firmy, zmiany teleadresowe, ilości i numerów kont bankowych Wykonawcy lub Zamawiającego (zmiany podmiotowe);
c) Zmian przepisów obowiązującego prawa dotyczącego umowy;
d) Ograniczenia zakresu usługi wynikającego z braku środków finansowych Zamawiającego lub innych przyczyn leżących po stronie Zamawiającego;
e) Z powodu uzasadnionych zmian w zakresie sposobu wykonania przedmiotu zamówienia proponowanych przez Zamawiającego lub Wykonawcę, jeżeli zmiany te są korzystne dla Zamawiającego i nie ograniczają przedmiotu zamówienia zawartego w zapytaniu ofertowym;
f) Zmiany stawki podatku od towarów i usług VAT lub podatku akcyzowego.
IX. Informacje końcowe
1. Wykonawcy przygotowują i składają oferty na własny koszt, niezależnie od wyniku niniejszego postępowania.
2. W przypadku unieważnienia niniejszego postępowania Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia wobec Zamawiającego z jakiegokolwiek tytułu związanego z realizacją niniejszego postępowania, za wyjątkiem odszkodowania za szkody wyrządzone umyślnie.
3. Od wyniku niniejszego postępowania Wykonawcy nie przysługują środki odwoławcze.
4. Poprzez złożenie oferty oferent akceptuje warunki postępowania wskazane w niniejszym Zapytaniu ofertowym i załącznikach do niego.
5. ODBIÓR PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
a) Przedmiot umowy zamówienia uznaje się za przyjęty po podpisaniu protokołu zdawczo-odbiorczego przez przedstawicieli Zamawiającego i Wykonawcy.
b) Miejscem odbioru przedmiotu umowy będzie siedziba Zamawiającego.
c) Przedmiot zamówienia zostanie przekazany Zamawiającemu w formie papierowej i elektronicznej.

Kontakt:
6. Dodatkowe informacje dotyczące zapytania ofertowego można uzyskać pod numerem telefonu 85 6565263 lub 888982489 oraz adresem e-mail: radek@drohiczyn.pl

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.