Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6082z ostatnich 7 dni
24388z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Sporządzenie programu funkcjonalno - użytkowego wraz z szacunkiem kosztów

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Sporządzenie programu funkcjonalno - użytkowego wraz z szacunkiem kosztów

Data zamieszczenia: 2023-05-25
Dane kontaktowe Zamawiającego: Miasto Racibórz
ul. Króla Stefana Batorego 6
47-400 Racibórz
powiat: raciborski
tel: 32 755 0710, tel. 32 755 07 17, tel. 32 755 06 66
zamowienia@um.raciborz.pl
Województwo: śląskie
Miasto: Racibórz
Wadium: ---
Nr telefonu: tel: 32 755 0710, te
Termin składania ofert: 2023-06-02 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
§ 3. Opis przedmiotu zamówienia.

1. Przedmiotem zamówienia jest sporządzenie programu funkcjonalno - użytkowego wraz
z szacunkiem kosztów, na podstawie którego sporządzona zostanie dokumentacja projektowa oraz budowa budynku szatniowego w formule zaprojektuj i wybuduj dla piłkarskiego klubu sportowego LKS Brzezie, o powierzchni użytkowej ok. 250 m2.
Budynek ma być parterowy, posiadający pomieszczenia niezbędne do działalności ludowego piłkarskiego klubu sportowego i powinien posiadać:
1. Szatnię gospodarzy wraz z prysznicami i sanitariatami.
2. Szatnię gości wraz z prysznicami i sanitariatami.
3. Szatnię sędziów wraz z prysznicem i sanitariatem.
4. Pomieszczenie magazynowe na sprzęt sportowy.
5. Pomieszczenie magazynowe na sprzęt porządkowy i do pielęgnacji boiska.
6. Pomieszczenie pralni.
7. Pomieszczenie zarządu klubu.
8. Salkę konferencyjną/świetlicę o pow. ok. 50 m2.
9. Ogólnodostępne w-c dla kibiców.
10. Do budynku należy doprowadzić wszystkie niezbędne media - tj. wodę, kanalizację i zasilanie elektryczne oraz instalację teletechniczną (internet).
11. Budynek należy wyposażyć w instalację fotowoltaiczną o mocy maksymalnej do uzyskania na dachu budynku o powierzchni do 250 m2.
12. Budynek należy wyposażyć w instalację ogrzewania podłogowego elektrycznego.
13. Budynek należy wyposażyć w instalację wody, kanalizacji i c.w.u.
14. Z budynku należy poprowadzić schody terenowe na murawę boiska.
Pozostałe warunki zostały opisane we wzorze umowy - zał. nr 2 do Instrukcji dla oferentów.

CPV: 71200000 - 0

Dokument nr: ZP.271.24.2023

Otwarcie ofert: 3. Otwarcie ofert nastąpi za pośrednictwem Systemu e-ZP Zamawiającego, na komputerze Zamawiającego, w dniu 02.06.2023 r. o godz. 12:00. Otwarcie ofert w Systemie e-ZP dokonywane jest poprzez odszyfrowanie, pobranie i otwarcie ofert.

Specyfikacja:
3. Składanie ofert następuje za pośrednictwem Systemu e-Zamówienia Publiczne Miasta Racibórz (zwanego dalej Systemem e-ZP lub Systemem) dostępnym pod adresem: https://zamowienia.raciborz.pl.

Składanie ofert:
§ 11. Sposób i termin składania i otwarcia ofert.

1. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Systemu e-Zamówienia Publiczne Miasta Racibórz dostępnego pod adresem: https://zamowienia.raciborz.pl w terminie do dnia 02.06.2023 r. do godz. 11:30.

Miejsce i termin realizacji:
Adres zamierzenia: Ul. Brzeska 54a, 47-400 Racibórz.
§ 4. Termin wykonania zamówienia:

1. Wymagany terminy realizacji/wykonania zamówienia: do 35 dni kalendarzowych
od daty zawarcia umowy.

Wymagania:
2. Przedmiotowe postępowanie prowadzone jest przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.

4. Zamawiający wymaga, aby wszelkie pisma związane z postępowaniem przetargowym, w tym ewentualne zapytania, były kierowane za pośrednictwem Systemu e-ZP lub adresu
e-mail: zamowienia@um.raciborz.pl i opatrzone numerem sprawy: ZP.271.24.2023.
§ 2. Tryb udzielenia zamówienia.

1. Postępowanie jest prowadzone zgodnie z przepisami ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2022 r. poz. 1360) oraz wewnętrznym regulaminem Zamawiającego.

2. W sprawach nieuregulowanych w wewnętrznym regulaminie Zamawiającego stosuje się przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.
§ 5. Warunki udziału w postępowaniu.

1. Zamawiający nie stawia warunków udziału w postępowaniu.

§ 6. Podwykonawstwo.

1. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom).

2. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.

3. Wykonawca, który zamierza wykonywać zamówienie przy udziale podwykonawcy/ów, wskazuje w ofercie, jaką część (zakres zamówienia) wykonywać będzie w jego imieniu podwykonawca oraz podać nazwę ewentualnych podwykonawców (jeżeli są już znani). Należy w tym celu wypełnić odpowiedni punkt formularza ofertowego stanowiący załącznik do Instrukcji dla oferentów. W przypadku, gdy Wykonawca nie zamierza wykonywać zamówienia przy udziale podwykonawców, należy wpisać w formularzu ,,nie dotyczy". Jeżeli Wykonawca zostawi ten punkt niewypełniony (puste pole), Zamawiający uzna, iż zamówienie zostanie wykonane siłami własnymi, tj. bez udziału podwykonawców.

4. Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca podał nazwy, dane kontaktowe oraz przedstawicieli, podwykonawców zaangażowanych w wykonanie zamówienia (jeżeli są już znani). Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia Zamawiającego o wszelkich zmianach w odniesieniu do informacji, o których mowa w zdaniu pierwszym, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje wymagane informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację zamówienia.

5. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.

§ 7. Informacja dla wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.

1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.

§ 8. Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy.

1. Formularz ofertowy - zał. nr 1;

2. Pełnomocnictwo upoważniające do reprezentowania Wykonawcy (jeżeli dotyczy);

§ 9. Sposób komunikacji oraz wyjaśnienia treści Instrukcji dla oferentów.

1. Komunikacja między zamawiającym a wykonawcą w postępowaniu o udzielenie zamówienia odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, za pośrednictwem Systemu e-Zamówienia Publiczne (zwanego dalej Systemem e-ZP lub Systemem), dostępnego pod adresem https://zamowienia.raciborz.pl. oraz przy użyciu poczty elektronicznej zamowienia@um.raciborz.pl.

2. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto w Systemie e-ZP.

3. Rejestracja i korzystanie z Systemu e-ZP jest bezpłatne.

4. Dokonując rejestracji Wykonawca akceptuje Regulamin korzystania z Systemu e-Zamówienia Publiczne Miasta Racibórz.

5. W Systemie e-ZP znajdują się także instrukcja dla Wykonawcy (Instrukcja obsługi Systemu FINN e-Zamówienia Publiczne) oraz filmy instruktażowe - prezentujące podstawowe czynności dokonywane przez Wykonawców za pomocą Systemu (rejestracja, zadawanie pytań, złożenie oferty, wycofanie oferty). Instrukcja dostępna jest pod adresem: https://pomoc.e-zp.finn.pl/

6. Oświadczenia oraz inne dokumenty wykonawca składa za pośrednictwem dedykowanych funkcji formularzy ,,Wiadomość" w Systemie e-ZP lub za pośrednictwem poczty elektronicznej zamowienia@um.raciborz.pl. w formie skanu zawierającego podpis osoby upoważnionej lub w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej (opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym).

7. Kwalifikowany podpis elektroniczny musi być wystawiony przez dostawcę kwalifikowanej usługi zaufania, będącego podmiotem świadczącym usługi certyfikacyjne - podpis elektroniczny, spełniające wymogi bezpieczeństwa określone w ustawie z dnia 5 września 2016 r. o usługach zaufania oraz identyfikacji elektronicznej (Dz.U. 2016 poz. 1579).

8. Specyfikacja połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu odbioru danych Systemu e-ZP:
Format kodowania treści w obrębie Systemu - UTF8,
Komunikacja pomiędzy przeglądarką Wykonawcy, a serwerem jest wykonywana przy użyciu bezpiecznego protokołu HTTPS,
Oznaczeniem czasu odbioru danych przez System jest data oraz dokładny czas (hh:mm:ss) - czas lokalny serwera synchronizowany odpowiednim źródłem czasu.

9. Wymagania techniczne związane z korzystaniem z Systemu (tj. informacje dotyczące specyfikacji połączenia, formatu przesyłanych danych oraz kodowania i oznaczania czasu przekazania danych):
a. stały dostęp do sieci Internet i minimalna prędkość połączenia internetowego nie mniejsza niż 512 kb/s;
b. zaktualizowana przeglądarka internetowa Chrome w wersji 77 i późniejsze lub Mozilla Firefox w wersji 63 i późniejsze;
c. system operacyjny Microsoft Windows 7 i późniejsze lub Apple macOS 10.14 i późniejsze, dystrybucje systemu Linux.
d. korzystanie z wbudowanej w System e-ZP funkcjonalności składania podpisu elektronicznego możliwe jest pod warunkiem, że system teleinformatyczny, z którego korzysta Wykonawca, wyposażony jest w jeden z poniższych komponentów:
? wirtualna maszyna Java firmy Oracle w wersji co najmniej 1.8.0_221 (Java wirtualna maszyna OpenJDK w wersji co najmniej 1.8.0_222 z zainstalowanym rozszerzeniem IcedTea Web Start.SE JRE 8 Update 221) z obsługą technologii Java Web Start (JavaWS) lub
? wirtualna maszyna OpenJDK w wersji co najmniej 1.8.0_222 z zainstalowanym rozszerzeniem IcedTea Web Start.

10. Powyższe wymagania nie ograniczają możliwości korzystania przez Wykonawcę z zewnętrznego oprogramowania do składania podpisu elektronicznego,
a. kwalifikowany podpis elektroniczny (dopuszczalne formaty podpisów: PaDES - format.pdf, XaDES - pozostałe formaty);
b. podpis zaufany;
c. certyfikat osobisty;
d. dopuszczalne formaty danych: .txt, .pdf, .xls, .doc,.docx, .rtf, .odt, .rtf, .xml (zalecany .pdf);
e. maksymalny rozmiar przesyłanych plików złożenia, wycofania: oferty/ wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu/ oferty dodatkowej w trybie podstawowym/ oferty ostatecznej/ oferty dodatkowej oraz wiadomości wynosi 150 MB;
f. w zakresie dotyczącym kodowania i czasu odbioru danych Zamawiający informuje, że złożona przez Wykonawcę za pomocą Systemu e-ZP oferta jest widoczna w systemie, jako zaszyfrowana, a możliwość jej odszyfrowania i otworzenia przez Zamawiającego możliwa jest po upływie terminu składania ofert;

11. W zależności od formatu podpisu: Podpis kwalifikowany (PAdES, XAdES), podpis osobisty (XAdES), podpis zaufany (PAdES, XAdES) i jego typu (zewnętrzny, otaczający) Wykonawca dołącza do Systemu e-ZP uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z podpisem (typ otaczający).

12. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem poczty elektronicznej 30 MB.
14. W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania.

15. Wykonawca może zwrócić się do zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści Instrukcji dla oferentów.

16. Wykonawca pobierający wersję elektroniczną Instrukcji dla oferentów ze strony internetowej Zamawiającego zobowiązany jest do jej monitorowania w tym samym miejscu, z którego została pobrana, w terminie do dnia otwarcia ofert, gdyż zamieszczane tam są wyjaśnienia treści Instrukcji dla oferentów. Dokonane w ten sposób uzupełnienie stanie się częścią Instrukcji dla oferentów i będzie dla Wykonawców wiążące.

§ 10. Opis sposobu przygotowania ofert.

1. Ofertę składa się pod rygorem nieważności w formie skanu zawierającego podpis osoby upoważnionej lub w formie elektronicznej (opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym) lub w postaci elektronicznej (opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym), za pośrednictwem funkcji formularzy do złożenia, wycofania oferty lub wniosku. Wysłana oferta jest automatycznie szyfrowana i chroniona terminem otwarcia.

2. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy.

3. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.

4. Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym - zgodnie z zał. nr 1.

Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć:

- odpowiednie pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy).

5. Treść oferty musi odpowiadać treści Instrukcji dla oferentów.

6. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do Instrukcji dla oferentów, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami.

7. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Każdy dokument składający się na ofertę
powinien być czytelny.

8. Wszelkie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913), które Wykonawca zastrzeże jako tajemnicę przedsiębiorstwa, powinny zostać złożone w Systemie e-ZP jako osobny dokument poprzez mechanizm dodawania dokumentów i określenia ich jako ,,Tajemnica przedsiębiorstwa".

9. Przed upływem terminu składania ofert, Wykonawca może wprowadzić zmiany do złożonej oferty lub wycofać ofertę. Mechanizm wycofania oferty został opisany w funkcji Systemu ,,Pomoc". Zmiana oferty następuje poprzez wycofanie oferty oraz jej ponowne złożenie.

10. Wykonawca po upływie terminu do składania nie może dokonać złożenia oraz wycofania oferty.

11. Za datę przekazania oferty, zawiadomień, dokumentów elektronicznych, oświadczeń lub elektronicznych kopii dokumentów lub oświadczeń oraz innych informacji przyjmuje się datę potwierdzenia komunikatem przez system ich odebrania. Wynikiem złożenia/wysłania (zakończonego sukcesem czyli odbiorem) przesyłki przez Wykonawcę jest wygenerowanie Urzędowego Poświadczenia Przedłożenia (UPP). Należy zwrócić szczególną uwagę na to, iż System potwierdzi złożenie wiadomości/ oferty po pełnym zakończeniu transakcji wysyłki i zapisu przekazanych danych. UPP jest widoczne w wysłanej wiadomości.

12. Wszystkie koszty związane z uczestnictwem w postępowaniu, w szczególności z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca składający ofertę. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
2. Oferta musi być złożona przed upływem terminu składania ofert. O terminie złożenia oferty decyduje czas wygenerowania Urzędowego Poświadczenia Przedłożenia (UPP) w Systemie e-ZP.
4. Niezwłocznie po otwarciu ofert, Zamawiający udostępni w Systemie e-Zamówienia informacje
o:
1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte;
2) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.

§ 12. Sposób obliczania ceny oferty.

1. Wykonawca podaje cenę za realizację przedmiotu zamówienia, zgodnie ze wzorem Formularza Ofertowego - zał. nr 1.

2. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z opisem zawartym w instrukcji dla oferentów oraz istotnymi postanowieniami umowy.

3. Cenę należy obliczyć jako cenę ryczałtową uwzględniającą zakres zamówienia oraz wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia jak i ewentualne ryzyko wynikające z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy.

4. Cena podana w Formularzu Ofertowym jest ceną ostateczną, niepodlegającą negocjacjom
i wyczerpującą wszelkie należności Wykonawcy wobec Zamawiającego związane z realizacją
przedmiotu zamówienia.

5. Cena oferty powinna być wyrażona w złotych polskich (PLN) z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.

6. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walucie obcej.

7. Wyliczona cena oferty brutto będzie służyć do porównania złożonych ofert i do rozliczenia w trakcie realizacji zamówienia.

8. Jeżeli zaoferowana cena lub koszt, lub ich istotne części składowe, wydają się rażąco niskie w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzą wątpliwości zamawiającego co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi przez zamawiającego lub wynikającymi z odrębnych przepisów, zamawiający zwróci się do wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów dotyczących wyliczenia ceny lub kosztu. Zamawiający odrzuci ofertę wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień w wyznaczonym terminie lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień potwierdzi, że oferta zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia.

§ 13. Opis kryteriów oceny ofert, wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert.

1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:

1) Cena (C) - waga kryterium 100 %

2. Zasady oceny ofert w poszczególnych kryteriach:

1) Cena (C) - waga 100 %

cena najniższa brutto*
C = ---------------------------------------------------------------- x 100 pkt x 100 %
cena oferty ocenianej brutto
spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu

a) Podstawą przyznania punktów w kryterium ,,cena" będzie cena ofertowa brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu Ofertowym.
b) Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.

3. Zamawiający wybiera ofertę najkorzystniejszą, przez co należy rozumieć ofertę, która uzyska najwyższą liczbę punktów obliczonych w oparciu o ustalone kryteria.

4. Jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium oceny ofert jest cena lub koszt, nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie lub koszcie, Zamawiający wezwie wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych. W przypadku gdy zostaną złożone oferty dodatkowe o takiej samej cenie lub koszcie, Zamawiający w celu wyboru oferty może prowadzić negocjacje dotyczące ceny lub kosztu.

5. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.

6. O wyborze najkorzystniejszej oferty, Zamawiający zawiadomi niezwłocznie Oferentów, którzy złożyli oferty w przedmiotowym postępowaniu.

7. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający zamieści informacje o wyborze najkorzystniejszej oferty na własnej stronie internetowej.

8. Zamawiający zastrzega sobie unieważnienie postępowania w przypadku, gdy najniższa cena będzie wyższa od kwoty jaką Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie zamówienia.

9. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania bez podania przyczyny.

10. Wykonawca będzie związany ofertą przez 30 dni.
Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
Dzień ten jest pierwszym dniem terminu związania ofertą.

§ 14. Ogólne warunki umowy.

1. Wzór umowy - zał. nr 2.

2. Zamawiający wymaga od Wykonawcy, aby zawarł umowę na realizację przedmiotu zamówienia na warunkach określonych we wzorze umowy.

3. Przewiduje się możliwość dokonania zmian postanowień umowy na zasadach określonych we wzorze umowy.

Kontakt:
13. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest:
1) w zakresie proceduralnym:
Pani Izabela Tambor, Referat Zamówień Publicznych, pok. 310,
e-mail: zamowienia@um.raciborz.pl, tel. 32 755 07 17

2) w zakresie merytorycznym:
Pan Alojzy Brzonkalik, Wydział Inwestycji i Urbanistyki, pok. 206,
e-mail: inwestycje@um.raciborz.pl, tel. 32 755 06 66

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.