Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6201z ostatnich 7 dni
26569z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Wykonanie dokumentacji projektowej, przedmiarów, specyfikacji wykonania i odbioru robót...

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie dokumentacji projektowej, przedmiarów, specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysów wykonania robót wraz z dostawami na montaż wyłącznika pożarowego

Data zamieszczenia: 2023-05-26
Dane kontaktowe Zamawiającego: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych
Al. Jana Pawła II 25a
37-450 Stalowa Wola
powiat: stalowowolski
Tel. (15) 819-47-10
scuw@stalowawola.pl
Województwo: podkarpackie
Miasto: Stalowa Wola
Wadium: nie wymaga
Nr telefonu: Tel. (15) 819-47-10
Termin składania ofert: 2023-06-05 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Projekt wykonania przycisków pożarowych na obiektach MOSiR wraz z wykonaniem kosztorysów.
III. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej, przedmiarów, specyfikacji wykonania i odbioru robót budowlanych oraz kosztorysów wykonania robót wraz z dostawami na montaż wyłącznika pożarowego w budynkach:
a. Ul. Skoczyńskiego 3 w Stalowej Woli
b. Ul. Staszica 2 w Stalowej Woli
c. Ul. Hutnicza 15 zespół budynków (administracyjny, hala sportowa, pływalnie kryte) w Stalowej Woli
d. Ul. Hutnicza 15 - budynek warsztatów i magazynów w Stalowej Woli.
Szczegóły zawarte w treści Załącznika nr 2 do Zapytania ofertowego - Wzorze umowy.
2. Wykonawca jest zobowiązany zrealizować przedmiot zamówienia z należytą starannością oraz dołożyć wszelkich starań, aby spełnić wszelkie wymagania Centralnego Zamawiającego.
3. Do obowiązków Wykonawcy należy w szczególności:
1) realizacja przedmiotu zamówienia z należytą starannością, zgodnie z:
a) treścią Zapytania ofertowego wraz z załącznikami;
b) treścią oferty złożonej przez Wykonawcę na realizację zamówienia publicznego;
c) wskazaniami aktualnej wiedzy, przewidzianymi dla tego rodzaju zamówień;
d) zasadami etyki zawodowej;
e) wyznaczenie osób do kontaktu w sprawie realizacji przedmiotu zamówienia i ścisła współpraca z Centralnym Zamawiającym oraz Zamawiającym w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia.
2) nieujawnianie w jakiejkolwiek formie informacji uzyskanych w trakcie realizacji przedmiotu zamówienia jakiejkolwiek osobie trzeciej, z wyjątkiem organów do tego upoważnionych, na ich pisemne żądanie.
4. Składając ofertę Wykonawca jednocześnie zapewnia, że jest w stanie zrealizować przedmiot zamówienia oraz że kwota złożonej oferty zawiera wszelkie koszty niezbędne do prawidłowej realizacji przedmiotu zamówienia.

CPV: 71321000-4

Dokument nr: ZP-III.273.1327.2023

Otwarcie ofert: 4. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 05 czerwca 2023 r. godz. 11:15 w siedzibie
Centralnego Zamawiającego: Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych (SCUW)
Al. Jana Pawła II 25a 37-450 Stalowa Wola, pok. 202.

Składanie ofert:
Oferty należy składać w wersji w formie pisemnej ofertę należy dostarczyć za pośrednictwem: poczty, kuriera lub też osobiście do siedziby Centralnego Zamawiającego - Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych (SCUW) Al. Jana Pawła II 25a 37-450 Stalowa Wola, pok. 202.
2. Oferty należy złożyć w nieprzekraczalnym terminie do dnia 05 czerwca 2023 r. do godz. 11:00.

Miejsce i termin realizacji:
Termin realizacji zamówienia wynosi: 40 dni roboczych od zawarcia umowy.

Wymagania:
II. TRYB UDZIELANIA ZAMÓWIENIA
1. Centralny Zamawiający, zaprasza do złożenia oferty dla zamówienia publicznego o wartości nieprzekraczającej kwoty 130 000 złotych, zgodnie z art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2022 r., poz. 1710 z późn. zm.), zwanej w dalszej treści ustawą Pzp.
2. Postępowanie jest prowadzone w trybie Zapytania ofertowego zgodnie z procedurami ustanowionymi przez Centralnego Zamawiającego w Regulaminie udzielania zamówień publicznych o wartości nieprzekraczającej kwoty określonej w art. 2 ust. 1 pkt. 1 ustawy Pzp. - Zarządzenie Nr 2/2023 Dyrektora Stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych z dnia 2 stycznia 2023 r. w sprawie zasad udzielania zamówień, których wartość bez podatku od towarów i usług jest mniejsza niż 130 000 złotych. Postępowanie toczy się z zachowaniem zasad wynikających z art. 44 ust. 3 ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 1634, 1725, 1747, 1768 ze zm.) tj. w sposób celowy, oszczędny z zachowaniem zasad: uzyskania najlepszych efektów z danych nakładów, optymalnego doboru metod i środków służących osiągnięciu założonych celów.
IV. ŹRÓDŁO FINANSOWANIA
Nie dotyczy
V. SKŁADANIE OFERT CZĘŚCIOWYCH
Centralny Zamawiający nie przewiduje możliwości składania ofert częściowych.
VI. SKŁADANIE OFERT WARIANTOWYCH
Centralny Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych - oferty wariantowe nie będą rozpatrywane (taka oferta podlega odrzuceniu jako nie spełniająca warunków wskazanych w Zapytaniu ofertowym).
VII. RÓWNOWAŻNOŚĆ MATERIAŁÓW LUB URZĄDZEŃ
1. W sytuacji, gdy Centralny Zamawiający/Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, to należy rozumieć, iż dopuszcza się zastosowanie rozwiązań równoważnych.
2. Centralny Zamawiający dopuszcza zastosowanie równoważnych materiałów pod warunkiem, że materiały równoważne będą posiadały co najmniej takie same parametry techniczne jak materiały wymienione w ww. dokumentach.
3. Na Wykonawcy spoczywa obowiązek wykazania, iż oferowane dostawy (urządzenia i materiały budowlane), usługi lub roboty budowlane spełniają wymagania Centralnego Zamawiającego.
4. Wszelkie produkty pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe jakim muszą odpowiadać produkty, aby spełniać wymagania stawiane przez Centralnego Zamawiającego/Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia.
5. Przez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Centralny Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Centralnego Zamawiającego/Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów czy produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Centralny Zamawiający/Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Centralny Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygadniających te materiały lub urządzenia.
6. W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży wraz z ofertą dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w załącznikach. Pod pojęciem parametry rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo i wytrzymałość.
7. Gdziekolwiek w dokumentach zamówienia powołane są konkretne normy i przepisy, które spełniać mają materiały, sprzęt i inne towary, będą obowiązywać postanowienia najnowszego wydania lub poprawionego wydania powołanych norm i przepisów o ile w warunkach zamówienia nie postanowiono inaczej. W przypadku gdy powołane normy i przepisy są państwowe lub odnoszą się do konkretnego kraju lub regionu, mogą być również stosowane inne odpowiednie normy zapewniające równy lub wyższy poziom wykonania niż powołane normy lub przepisy, pod warunkiem ich sprawdzenia i pisemnego zatwierdzenia przez Centralnego Zamawiającego. Różnice pomiędzy powołanymi normami a ich proponowanymi zamiennikami muszą być dokładnie opisane przez Wykonawcę i przedłożone Zamawiającemu do zatwierdzenia co najmniej 15 dni przed datą oczekiwanego zatwierdzenia. W przypadku, kiedy Centralny Zamawiający stwierdzi, że zaproponowane zmiany, nie zapewniają zasadniczo równego lub wyższego poziomu wykonania, Wykonawca zastosuje się do norm powołanych w dokumentach.
IX. SPOSÓB UPUBLICZNIENIA ZAPYTANIA OFERTOWEGO
1. Zapytanie ofertowe zostało upublicznione na:
1) stronie internetowej Centralnego Zamawiającego:
https://bip.scuw.stalowawola.pl
X. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU ORAZ OPIS SPOSOBU DOKONYWANIA OCENY TYCH WARUNKÓW
1. O udzielenie zamówienia publicznego mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu oraz spełniają warunki udziału w postępowaniu, o ile zostały one określone przez Centralnego Zamawiającego w niniejszym Zapytaniu ofertowym. Przez pojęcie Wykonawcy należy rozumieć osobę fizyczną, osobę prawną albo jednostkę organizacyjną nieposiadającą osobowości prawnej, która ubiega się o udzielenie zamówienia publicznego, złożyła ofertę lub zawarła umowę w sprawie zamówienia publicznego.
2. Ocena spełnienia warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie w oparciu o dokumenty złożone przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu za pomocą warunku granicznego - spełnia/nie spełnia.
3. Wykonawca może polegać na wiedzy i doświadczeniu, potencjale technicznym, osobach zdolnych do wykonania zamówienia lub zdolnościach finansowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków. Wykonawca w takiej sytuacji zobowiązany jest udowodnić Centralnemu Zamawiającemu, iż będzie dysponował zasobami niezbędnymi do realizacji zamówienia, w szczególności przedstawiając w tym celu:
1) pisemne zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na okres korzystania z nich przy wykonywaniu zamówienia;
2) pisemne zobowiązanie, o którym mowa powyżej musi zostać złożone w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.
4. Centralny Zamawiający może wykluczyć z prowadzonego postępowania:
1) Wykonawców, którzy wyrządzili szkodę, nie wykonując zamówienia lub wykonując je nienależycie oraz wykonane zamówienie obarczone było wadą powodującą konieczność poniesienia dodatkowych nakładów finansowych lub prac przez Centralnego Zamawiającego;
2) Wykonawców, którzy nie spełniają warunków udziału w postępowaniu lub nie wykazali braku podstaw wykluczenia;
3) Wykonawców, z którymi Centralny Zamawiający w okresie 3 lat od wszczęcia postępowania rozwiązał albo wypowiedział umowę;
4) Wykonawcę, który z innymi wykonawcami zawarł porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji między wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
5) Wykonawców, którzy wykonywali bezpośrednio czynności związane z przygotowaniem prowadzonego postępowania lub posługiwali się w celu sporządzenia oferty osobami uczestniczącymi w dokonywaniu tych czynności, chyba że udział tych wykonawców w postępowaniu nie utrudni uczciwej konkurencji.
Centralny Zamawiający uzna, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu wówczas, gdy Wykonawca złoży stosowne oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, zawarte w Załączniku nr 1 - Oferta Wykonawcy.
5. Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się podmioty zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1-3 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. 2023 poz. 129 z późn. zm.).
Centralny Zamawiający uzna, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu wówczas, gdy Wykonawca złoży stosowne oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia, zawarte w Załączniku nr 1 - Oferta Wykonawcy.
6. UWAGA: Brak oświadczenia lub złożenie oświadczenia, o których mowa w pkt 4 i 5, niezgodnego z wymaganiami określonymi w niniejszym Zapytaniu ofertowym będzie skutkowało wykluczeniem Wykonawcy z niniejszego postępowania.
7. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, potwierdzający spełnienie następujących warunków udziału w postępowaniu w zakresie:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Centralny Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Centralny Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Centralny Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
4) Zdolności technicznej lub zawodowej:
a) posiadanie wiedzy lub doświadczenia:
Centralny Zamawiający nie wyznacza szczegółowego warunku w tym zakresie.
b) dysponowanie odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Centralny Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, iż dysponuje lub będzie dysponować kadrą techniczną z uprawnieniami tj. m.in. jedną osobą - projektantem posiadającym uprawnienia budowlane elektryczne do projektowania sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
8. UWAGA: Brak oświadczenia lub złożenie oświadczenia, o którym mowa w pkt 7, niezgodnego z wymaganiami określonymi w niniejszym Zapytaniu ofertowym będzie skutkowało odrzuceniem oferty Wykonawcy jako niespełniającą warunki udziału w postępowaniu zgodnie z Rozdziałem XX pkt. 7 niniejszego Zapytania ofertowego.
XI. WYKAZ DOKUMENTÓW SKŁADAJĄCYCH SIĘ NA OFERTĘ
1.Załącznik nr 1 - Oferta Wykonawcy - wypełniony i podpisany przez osobę/osoby uprawnioną/uprawnione do reprezentowania Wykonawcy - dokument obowiązkowy;
XII. WYKAZ DOKUMENTÓW SKŁADANYCH WRAZ Z OFERTĄ
1. Pełnomocnictwo - (jeśli dotyczy).
2. Pisemne zobowiązanie - podmiotów, które oddają Wykonawcy do dyspozycji zasoby niezbędne do realizacji zamówienia ze wskazaniem okresu, w jakim Wykonawca będzie mógł korzystać z nich przy wykonywaniu zamówienia, składane w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem (jeśli dotyczy);
3. Pełnomocnictwo - Wykonawcy, składający ofertę wspólną ustanawiają Pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i/lub zawarcia umowy (jeśli dotyczy).
XIII. OPIS SPOSOBU OBLICZENIA CENY
1. Cenę oferty należy określić w Załączniku nr 1 - Oferta Wykonawcy, stanowiącym załącznik do niniejszego Zapytania ofertowego.
2. Cena musi być wyrażona w złotych polskich, cyfrowo i słownie, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
3. Cena ofertowa jest ceną ryczałtową. W cenie ryczałtowej za wykonanie zamówienia należy uwzględnić wszelkie koszty, które są niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy.
4. Wykonawca, składając ofertę informuje Centralnego Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u niego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
5. Zaokrąglenia cen w złotych należy dokonać do dwóch miejsc po przecinku według zasady, że trzecia cyfra po przecinku od 5 w górę powoduje zaokrąglenie drugiej cyfry po przecinku w górę o 1. Natomiast jeżeli trzecia cyfra po przecinku jest niższa od 5, to druga cyfra po przecinku nie ulegnie zmianie.
6. Prawidłowe ustalenie podatku VAT należy do Wykonawcy.
7. Konsekwencje zastosowania złej stawki podatku VAT obciążają Wykonawcę.
8. Cena może być tylko jedna za oferowany przedmiot zamówienia, nie dopuszcza się wariantywności cen.
9. Koszty związane z przygotowaniem oferty ponosi składający ofertę.
10. Centralny Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
11*. Cena brutto powinna zawierać wszystkie koszty i składniki niezbędne do prawidłowego i pełnego wykonania przedmiotu zamówienia. W przypadku, gdy Wykonawca jest osobą fizyczną, cena brutto oferty powinna zawierać podatek od osób fizycznych i wszystkie składniki na ubezpieczenie społeczne (po stronie Wykonawcy i Centralnego Zamawiającego/Zamawiającego) lub inne składki i należności przewidziane stosownymi przepisami z tytułu umów cywilno-prawnych.
12. Wszystkie ceny, podane w ofercie i innych dokumentach sporządzanych przez Wykonawcę, muszą być wyrażone w złotych polskich. Wszelkie przyszłe rozliczenia między Centralnym Zamawiającym a Wykonawcą dokonywane będą w złotych polskich. XIV. INFORMACJE O SPOSOBIE POROZUMIEWANIA SIĘ CENTRALNEGO ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI ORAZ PRZEKAZYWANIA OŚWIADCZEŃ LUB DOKUMENTÓW
1. W postępowaniu komunikacja między Centralnym Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się zgodnie z wyborem Centralnego Zamawiającego. Centralny Zamawiający będzie porozumiewał się z Wykonawcami przy użyciu środków komunikacji elektronicznej tj. za pomocą poczty elektronicznej e-mail: spasztaleniec@stalowawola.pl lub za pomocą formularza do komunikacji udostępnionego na Platformie zapytań ofertowych dotyczącego danego postępowania.
2. Każda ze Stron na żądanie drugiej niezwłocznie potwierdza fakt otrzymania oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz innych informacji przekazanych przy użyciu środków komunikacji elektronicznej.
3. Wykonawca może zwrócić się do Centralnego Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienia dotyczące treści Zapytania ofertowego. Centralny Zamawiający udziela odpowiedzi wszystkim Wykonawcom niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert pod warunkiem, że wniosek o wyjaśnienie treści Zapytania ofertowego wpłynął do Centralnego Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Pytania należy skierować do Centralnego Zamawiającego za pomocą poczty elektronicznej e-mail: spasztaleniec@stalowawola.pl lub za pomocą formularza do komunikacji udostępnionego na Platformie zapytań ofertowych dotyczącego danego postępowania.
4. Centralny Zamawiający podkreśla, iż w celu zachowania reguł równego traktowania Wykonawców, CENTRALNY ZAMAWIAJĄCY NIE UDZIELA ŻADNYCH USTNYCH I TELEFONICZNYCH INFORMACJI, WYJAŚNIEŃ CZY ODPOWIEDZI NA KIEROWANE DO ZAMAWIAJĄCEGO PYTANIA. Wszelkie ewentualnie udzielone telefonicznie informacje nie
będą wiążące dla Centralnego Zamawiającego i Wykonawców, nie wywołują skutków prawnych dla toczącego się postępowania i nie mogą być podstawą jakichkolwiek roszczeń.
5. Wszelkie modyfikacje, uzupełnienia i ustalenia oraz zmiany, w tym zmiany terminów, jak również pytania Wykonawców wraz z wyjaśnieniami stają się integralną częścią Zapytania ofertowego i będą wiążące przy składaniu ofert. O przedłużeniu terminu składania ofert, jeżeli będzie to niezbędne dla wprowadzenia w ofertach zmian wynikających z modyfikacji Zapytania ofertowego, zawiadomieni zostaną wszyscy Wykonawcy, poprzez opublikowanie stosownej informacji na:
1) stronie internetowej Centralnego Zamawiającego:
https://bip.scuw.stalowawola.pl
6. Przedłużenie terminu składania ofert nie ma wpływu na bieg terminu, w którym Wykonawca może zwracać się do Centralnego Zamawiającego o wyjaśnienia treści niniejszego Zapytania ofertowego.
7. Osobą upoważnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest Sylwia Pasztaleniec, spasztaleniec@stalowawola.pl
XV. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM
Centralny Zamawiający nie wymaga zabezpieczenia oferty wadium.
XVI. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ
W przedmiotowym postępowaniu termin związania ofertą wynosi 30 dni od dnia upływu terminu składania ofert.
XVII. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT
1. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę w niniejszym postępowaniu, pod rygorem nieważności w języku polskim, pismem maszynowym, komputerowym albo czytelnym pismem ręcznym, trwałym środkiem pisarskim (nie wypełniać długopisem ścieralnym).
1) Oferta musi być podpisane własnoręcznie (odręcznie), Centralny Zamawiający nie dopuszcza skanu podpisu, ani faksymile (mechanicznie wykonaną kopię odręcznego podpisu).
2) Ofertę należy dostarczyć za pośrednictwem: poczty, kuriera lub też osobiście do siedziby Centralnego Zamawiającego.
3) Za datę złożenia oferty uznaje się datę wpływu oferty do siedziby Centralnego Zamawiającego.
4) W przypadku składania oferty w formie pisemnej należy złożyć ją w kopercie z dopiskiem:
?- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - -- - - - -
Projekt wykonania przycisków pożarowych na obiektach MOSiR wraz z wykonaniem kosztorysów.
Nie otwierać do dnia 05 czerwca 2023 r do godziny 11:15.
?- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -- - - - - - - - - - -- - - - -
W przypadku niezastosowania się do powyższych wymagań, Centralnych Zamawiający nie odpowiada za ewentualne zapoznanie się z treścią oferty przed terminem jej otwarcia.
5) W sytuacji, gdy oferta zawiera informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji
(t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 1233. ze zm.), Wykonawca winien, nie później niż w terminie składania ofert, w sposób niebudzący wątpliwości, zastrzec wraz z uzasadnieniem, które spośród zawartych w ofercie informacji stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa i nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania. Informacje te winny być umieszczone odrębnie od pozostałych informacji zawartych w ofercie, w osobnej wewnętrznej kopercie, oznaczonej klauzulą: "Informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa - nie udostępniać".
2. Koszty związane z przygotowaniem oferty ponosi składający ofertę.
3. Oferta oraz wymagane formularze, zestawienia i wykazy składane wraz z ofertą wymagają podpisu osób uprawnionych do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, Zamawiający żąda od Wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa wyżej, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów.
4. Wykonawca przygotowuje ofertę na Załączniku nr 1 do Zapytania ofertowego - Oferta Wykonawcy, udostępnionego przez Centralnego Zamawiającego na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
5. Wykonawca nie może zastrzec informacji dotyczących ceny, terminu wykonania zamówienia, okresu gwarancji i warunków płatności zawartych w ofertach. Zastrzeżenie informacji, które nie stanowią tajemnicy przedsiębiorstwa w rozumieniu ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji będzie traktowane jako bezskuteczne i skutkować będzie zgodnie z uchwałą SN z dnia 20 października 2005 r. (sygn. III CZP 74/05) ich odtajnieniem.
6. Oferta może być złożona tylko do upływu terminu składania ofert.
7. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać swoją ofertę.
8. Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie dokonać zmiany ani wycofać złożonej oferty.
9. Ofertę należy sporządzić w języku polskim.
10. Zaleca się bieżącą weryfikację strony internetowej, na której zamieszczono Zapytanie ofertowe przez cały okres terminu składania ofert, celem uwzględnienia dokonanych wyjaśnień lub modyfikacji treści Zapytania ofertowego przy sporządzaniu ofert.
3. Wykonawca może, przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać ofertę.
XIX. OPIS KRYTERIÓW OCENY I SPOSOBU PRZYZNAWANIA PUNKTACJI
1. Przy wyborze oferty Centralny Zamawiający będzie kierował się następującymi kryteriami i ich znaczeniem. Kryterium oceny ofert:
Nazwa kryterium Waga Sposób oceny Wzór
Cena brutto (Kc)
100% =
100 pkt
Matematyczny
Cena najniższej oferty brutto za całość zamówienia
------------------------------------------- x 100 = liczba punktów
Cena badanej
oferty brutto za
całość zamówienia
2. Centralny Zamawiający dokona wyboru oferty najkorzystniejszej na podstawie następującego kryterium oceny ofert:
Kryterium Cena [C]: waga 100%, W ramach kryterium cena, oferta z najniższą ceną uzyska
maksymalnie 100 pkt.
3. Punktacja przyznawana ofertom będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Najwyższa liczba punktów wyznaczy najkorzystniejszą ofertę.
4. W przypadku rozbieżności pomiędzy ceną podaną liczbowo i słownie, przyjmuje się za prawidłową cenę podaną słownie.
5. Centralny Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiadać będzie wszystkim wymaganiom przedstawionym w niniejszym Zapytaniu ofertowym, oraz zostanie oceniona jako najkorzystniejsza w oparciu o podane kryteria wyboru.
6. Jeżeli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w którym jedynym kryterium oceny ofert jest cena, nie można dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, Centralny Zamawiający wzywa Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia, w terminie określonym przez Centralnego Zamawiającego, ofert dodatkowych zawierających nową cenę. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą oferować cen wyższych niż zaoferowane w uprzednio złożonych przez nich ofertach.
7. Ceny należy podać z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
8. Ceną podlegającą ocenie będzie łączna cena usług podanych w treści Oferty.
9. Cena może być tylko jedna za oferowany przedmiot zamówienia, nie dopuszcza się wariantowości cen.
10. Dla porównania ofert Centralny Zamawiający przyjmie podane w treści ofert wartości brutto. Wiążącą i ostateczna dla stron jest zaoferowana kwota brutto. Wskazanie przez Wykonawcę nieprawidłowej stawki podatku VAT nie będzie skutkować koniecznością odrzucenia oferty - wiążąca dla Centralnego Zamawiającego będzie wyłącznie kwota brutto, które obejmować ma wszelkie koszty związane z realizacją umowy z uwzględnieniem m.in. podatku od towarów i usług VAT, innych opłat i podatków, opłat celnych, kosztów dokumentacji, kosztów opakowania oraz kosztów dostawy (transportu) przedmiotu umowy do siedziby Centralnego Zamawiającego.
11. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Centralnego Zamawiającego/Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Centralny Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do
przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca składając ofertę, informuje Centralnego Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Centralnego Zamawiającego/Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku. Centralny Zamawiający informuje, że nie przewiduje możliwości udzielenia Wykonawcy zaliczek na poczet wykonania zamówienia.
12. Ocenie będą podlegały wyłącznie oferty spełniające wszystkie postawione wymagania w niniejszym Zapytaniu ofertowym. Oferta, która nie będzie spełniała chociażby jednego z postawionych wymogów zostanie przez Centralnego Zamawiającego odrzucona i nie będzie brana pod uwagę przy ocenie.
13. Centralny Zamawiający zawrze umowę z wybranym Wykonawcą, który uzyska największą łączną liczbę punktów, oraz spełni warunki udziału w postępowaniu. W przypadku odmowy podpisania umowy przez wybranego Wykonawcę, Centralny Zamawiający może zawrzeć umowę z Wykonawcą, który spełnia wymagania Zapytania ofertowego i którego oferta uzyskała kolejno najwyższą liczbę punktów.
XX. INNE ISTOTNE WARUNKI ZAMÓWIENIA
1. W trakcie dokonywania oceny ofert Centralny Zamawiający ma prawo do poprawienia oczywistych omyłek w tekście oferty, w tym omyłek pisarskich i rachunkowych, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek, o czym powinien niezwłocznie powiadomić Wykonawcę. Centralny Zamawiający wyznaczy Wykonawcy odpowiedni termin na wyrażenie zgody na poprawienie w ofercie omyłki lub zakwestionowanie jej poprawienia. UWAGA: Brak odpowiedzi w wyznaczonym terminie uznaje się za wyrażenie zgody na poprawienie omyłki.
2. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą, uchyla się od zawarcia umowy, Centralny Zamawiający bada czy spełnia warunki udziału w postępowaniu Wykonawca, który złożył ofertę najwyżej ocenioną spośród pozostałych ofert.
3. W przypadku, gdy wybrany Wykonawca odstąpi od podpisania umowy na realizację danej części zamówienia, możliwe jest podpisanie umowy z Wykonawcą, którego oferta uzyskała kolejną najwyższą liczbę punktów.
4. Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty zostanie opublikowane na:
1) stronie internetowej Centralnego Zamawiającego:
https://bip.scuw.stalowawola.pl
5. Jeżeli Wykonawca wraz z ofertą nie złożył dokumentów, o których mowa w Rozdziale XII niniejszego Zapytania ofertowego lub złożone dokumenty są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wskazane przez Centralnego Zamawiającego wątpliwości, Centralny Zamawiający wzywa do ich złożenia, uzupełnienia lub do udzielania wyjaśnień w terminie przez siebie wskazanym, chyba że mimo ich złożenia, uzupełnienia lub udzielenia wyjaśnień oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu albo konieczne byłoby unieważnienie postępowania. W toku badania i oceny ofert Centralny Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert. Centralny Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy, który w wyznaczonym terminie nie uzupełnił dokumentów lub nie złożył wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień prowadzić będzie do stwierdzenia, iż oferta nie spełnia wymagań Centralnego Zamawiającego. Centralny Zamawiający może odstąpić od wezwania Wykonawcy do złożenia wyjaśnień lub uzupełnienia oferty, jeżeli oferta Wykonawcy nie będzie ofertą najwyżej ocenioną - najkorzystniejszą.
6. Inne istotne warunki zamówienia zostały zawarte w projektowanych postanowieniach umowy, który stanowi Załącznik nr 2 do niniejszego Zapytania ofertowego.
7. Centralny Zamawiający odrzuca ofertę w sytuacji, gdy:
1) jej treść nie odpowiada treści Zapytania ofertowego w szczególności, gdy jest niezgodna z Opisem Przedmiotu Zamówienia;
2) nie spełnia warunków wskazanych w Zapytaniu ofertowym;
3) zawiera rażąco niską cenę lub koszt w stosunku do przedmiotu zamówienia;
4) została złożona przez Wykonawcę wykluczonego z udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
5) zawiera błędy w obliczeniu ceny lub kosztu;
6) jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu
nieuczciwej konkurencji;
7) jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów;
8) w toku dokonywania oceny ofert, Wykonawca nie uzupełnił dokumentów lub nie złożył wyjaśnień w wyznaczonym przez Centralnego Zamawiającego terminie;
9) zostanie złożona po terminie;
10) nie została sporządzona lub przekazana w sposób zgodny z wymaganiami technicznymi oraz organizacyjnymi sporządzania lub przekazywania ofert określonymi przez Centralnego Zamawiającego.
8. Jeżeli cena oferty wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia i budzi wątpliwości Centralnego Zamawiającego, co do możliwości wykonania przedmiotu zamówienia zgodnie z wymaganiami określonymi w Zapytaniu ofertowym, Centralny Zamawiający zwraca się o udzielenie wyjaśnień w tym, złożenie dowodów, dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny, w szczególności w zakresie:
1) oszczędności metody wykonania zamówienia, wybranych rozwiązań technicznych, wyjątkowo sprzyjających warunków wykonania zamówienia dostępnych dla Wykonawcy, oryginalności projektu Wykonawcy, kosztów pracy, których wartość przyjęta do ustalenia ceny nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę ustalonego na podstawie art. 2 ust. 3-5 ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę (t. j. Dz. U. z 2020 r. poz. 2207);
2) pomocy publicznej udzielonej na podstawie odrębnych przepisów.
9. Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny, spoczywa na Wykonawcy. Centralny Zamawiający odrzuca ofertę Wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz z dostarczonymi dowodami potwierdza, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
10. Centralny Zamawiający dopuszcza możliwość unieważnienia zamówienia bez wybrania którejkolwiek
z ofert i bez podania uzasadnienia.
11. Centralny Zamawiający unieważnia postępowanie w sytuacji, gdy:
1) nie złożono żadnej oferty;
2) wszystkie oferty podlegały odrzuceniu;
3) cena najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Centralny Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że istnieje możliwość zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty;
4) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą;
5) wystąpiła okoliczność powodująca, że realizacja zamówienia nie leży w interesie Centralnego Zamawiającego;
6) wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć;
7) Centralny Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania na dowolnym etapie, a także dokonywania zmian w Zapytaniu ofertowym oraz jego zakończenia bez wyboru
ofert, w szczególności w przypadku, gdy wartość oferty przekracza wartość środków, które Centralny Zamawiający chce przeznaczyć na realizację zadania.
XXI. FORMALNOŚCI DO DOPEŁNIENIA PRZY WYBORZE OFERTY W CELU ZAWARCIA UMOWY
1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Centralny Zamawiający poinformuje wybranego Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, o terminie oraz sposobie podpisania umowy (korespondencyjnie / w siedzibie Centralnego Zamawiającego/Zamawiającego).
2. Poza przypadkami zmian umowy, opisanymi szczegółowo w projekcie umowy, dopuszczalne będą zmiany dotyczące sposobu realizacji zamówienia:
a) w przypadku wystąpienia siły wyższej tj. zdarzenia nieprzewidywalnego, będącego poza kontrolą stron umowy;
b) w przypadku wystąpienia stanu nadzwyczajnego (np. stan wyjątkowy, stan wojenny, stan klęski żywiołowej itp.), uniemożliwiającego dotrzymania pierwotnych warunków umowy terminu realizacji zamówienia; w takim przypadku termin realizacji umowy zostanie wydłużony o czas trwania stanu nadzwyczajnego;
c) w przypadku innych przeszkód uniemożliwiających zrealizowanie zamówienia, za które nie odpowiada Wykonawca; zmiana terminu określonego w umowie może nastąpić w sytuacji, gdy wykonanie przedmiotu umowy w terminie jest niemożliwe ze względu na wystąpienie obiektywnych przeszkód uniemożliwiających wykonanie zamówienia, za które nie odpowiada Wykonawca.
XXII. WYMAGANIA DOTYCZĄCE ZABEZPIECZENIA NALEZYTEGO WYKONANIA UMOWY
Centralny Zamawiający nie żąda od Wykonawcy wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy. XXIII. INFORMACJA O PRZEWIDYWANYCH ZAMÓWIENIACH UZUPEŁNIAJĄCYCH
Centralny Zamawiający nie przewiduje udzielania zamówień uzupełniających.
XXV. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
1. Centralny Zamawiający wykluczy z prac związanych z procedurą wyboru Wykonawcy niniejszego zamówienia osoby, które będą powiązane osobowo lub kapitałowo z Wykonawcami, którzy złożyli oferty.
2. Przez powiązania kapitałowe lub osobowe rozumie się wzajemne powiązania między Centralnym Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Centralnego Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Centralnego Zamawiającego czynności związane z przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:
1) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
2) posiadaniu co najmniej 10% udziałów lub akcji,
3) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
4) pozostawaniu w takim stosunku prawnym lub faktycznym, który może budzić uzasadnione wątpliwości, co do bezstronności w wyborze Wykonawcy, w szczególności pozostawanie w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
3. Wykonawca, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę w oparciu o ustalone kryteria oceny ofert, zostaje zaproszony do podpisania umowy.
4. Umowa w sprawie realizacji zamówienia publicznego zawarta zostanie z uwzględnieniem postanowień wynikających z treści niniejszego Zapytania ofertowego oraz danych zawartych w ofercie.
5. W przypadku, gdyby wyłoniona w prowadzonym postępowaniu oferta na realizację zamówienia została złożona przez dwóch lub więcej Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego Centralny Zamawiający zażąda umowy regulującej współpracę tych podmiotów przed przystąpieniem do podpisania umowy o zamówienie publiczne.
6. O miejscu i terminie podpisania umowy Centralny Zamawiający lub Zamawiający powiadomi wybranego Wykonawcę.
7. Przebieg postępowania zostanie udokumentowany w protokole postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
8. Uczestnicy postępowania mają prawo wglądu do treści protokołu postępowania, ofert od chwili ich otwarcia w trakcie prowadzonego postępowania z wyjątkiem dokumentów stanowiących załączniki do protokołu (jawne po zakończeniu postępowania) oraz stanowiących tajemnicę
przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji zastrzeżonych przez uczestników postępowania.
9. Udostępnienie zainteresowanym odbywać się będzie wg poniższych zasad:
1) Centralny Zamawiający udostępnia wskazane dokumenty po złożeniu pisemnego wniosku,
2) Centralny Zamawiający wyznacza termin, miejsce oraz zakres udostępnionych dokumentów,
3) Centralny Zamawiający wyznaczy osobę, w którego obecności udostępnione zostaną dokumenty,
4) udostępnienie może mieć miejsce w siedzibie Centralnego Zamawiającego, w wyznaczonym przez niego terminie.
10. W sprawach nieuregulowanych w niniejszym Zapytaniu ofertowym zastosowanie mają
przepisy Kodeksu cywilnego oraz przepisy ustawy Prawo zamówień publicznych.

Uwagi:
uzupełniających. XXIV. KLAUZULA INFORMACYJNA ,,RODO" DLA UCZESTNIKÓW POSTĘPOWANIA
Zgodnie z treścią art. 13 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) dalej RODO - informuje się, iż:
a) administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Dyrektor Stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych al. Jana Pawła II 25a, 37-450 Stalowa Wola - Pani Danuta Bednarz
b) inspektorem ochrony danych osobowych w Stalowowolskim Centrum Usług Wspólnych jest Pan Grzegorz Madej adres e-mail: iod.scuw@stalowawola.pl.
c) Pana/Pani dane osobowe przetwarzane są na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO,
w celu związanym z zawarciem niniejszej umowy. Pana/Pani dane osobowe będą przechowywane w trakcie okresu współpracy z Stalowowolskim Centrum Usług Wspólnych oraz na potrzeby archiwizacji dokumentacji związanej ze współpracą według okresów wskazanych w przepisach szczególnych.
d) posiada Pan/Pani prawo dostępu do treści swoich danych oraz prawo ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia
sprzeciwu. Ma Pan/Pani prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pan/Pani, iż przetwarzanie danych osobowych Pana/Pani narusza przepisy RODO.
Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo, pod adresem iod.scuw@stalowawola.pl, a także pocztą tradycyjną pod adresem Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych al. Jana Pawła II 25a, 37-450 Stalowa Wola, z dopiskiem ,,do Inspektora Ochrony Danych".
e) podanie przez Pana/Panią danych osobowych jest dobrowolne, ale konieczne dla celów związanych z nawiązaniem i przebiegiem Pana/Pani współpracy. Pana/Pani dane nie będą poddawane profilowaniu. Stalowowolskie Centrum Usług Wspólnych nie będzie przekazywać danych osobowych do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.
f) Dane osobowe mogą zostać udostępnione organom uprawnionym na podstawie przepisów prawa oraz powierzone na podstawie umowy powierzenia zawartej na piśmie podmiotom świadczącym usługi na zlecenie Stalowowolskiego Centrum Usług Wspólnych.

Podobne przetargi

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.