Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6095z ostatnich 7 dni
24552z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Pełnienie nadzoru inwestorskiego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Pełnienie nadzoru inwestorskiego

Data zamieszczenia: 2023-05-30
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Brudzeń Duży
ul. Toruńska 2
09-414 Brudzeń Duży
powiat: płocki
Tel. 024 360 47 20 Fax 024 360 47 21
sekretariat@brudzen.pl
Województwo: mazowieckie
Miasto: Brudzeń Duży
Wadium: ---
Nr telefonu: Tel. 024 360 47 20 F
Termin składania ofert: 2023-06-06 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Zaproszenie do złożenia oferty cenowej
na pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami budowalnymi przy realizacji zadania pn.:
,,Budowa świetlicy wiejskiej w m. Rokicie "
III. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zapytania ofertowego jest świadczenie usługi polegającej na pełnieniu kompleksowego nadzoru inwestorskiego nad wykonaniem umowy o roboty budowlane tj. budową świetlicy wiejskiej w m. Rokicie, Gmina Brudzeń Duży, Dz. nr 22/22
2. Dokumentacja dotycząca prowadzonego postępowania w zakresie realizacji zadania inwestycyjnego pn. Budowa świetlicy wiejskiej w m.Rokicie - w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład : Program Inwestycji Strategicznych wraz z wszelkimi wyjaśnieniami i modyfikacjami udzielonymi na etapie postępowania znajduje się pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2bf47760-e5bb-11ed-b70f-ae2d9e28ec7b
3. Zakres obowiązków Wykonawcy w ramach nadzoru inwestorskiego : a) kontrola przestrzegania przez Wykonawcę robót budowlanych ,zasad bezpieczeństwa i higieny pracy oraz utrzymania porządku na terenie budowy; b) pobyt na budowie w odstępach czasu zapewniających właściwą i skuteczną kontrolę nadzorowania robót dla branży budowlanej, sanitarnej, elektrycznej, jednak nie rzadziej niż 1 pobyt w tygodniu, przy czym inspektor nadzoru inwestorskiego w uzasadnionych przypadkach zobowiązany jest do przybycia na budowę na telefoniczne wezwanie Zamawiającego. c) kontrolowanie obecności na budowie osób, które wykonują czynności bezpośrednio związane w wykonywaniem robót, zatrudnionych przez Wykonawcę na podstawie umowy o pracę do czego zobowiązany jest Wykonawca; d) kontrola ilości i wartości wykonywanych prac, kontrola terminowości wykonania robót; Inspektor nadzoru prowadzi bieżącą analizę sytuacji związaną z realizacją zadania oraz niezwłocznie informuje Zamawiającego o okolicznościach mogących skutkować
RGR.ZP.271.10.2023
nieprawidłową i nieterminową realizacją zadania. Wykrycie takich problemów czy zagrożeń skutkować będzie podjęciem przez Inspektora nadzoru działań naprawczych w zakresie jego kompetencji lub sformułowania konkretnych zaleceń (sugestii dla Zamawiającego) odnośnie konieczności podjęcia określonych działań; e) organizowanie i prowadzenie ( w razie konieczności) narady koordynujące z udziałem Zamawiającego i wykonawcy robót projektowych i budowlanych we wskazanym przez Zamawiającego terminie f) wstrzymywanie robót budowlanych w przypadku, gdy będą one prowadzone w sposób zagrażający bezpieczeństwu i życiu osób lub wykonywane niezgodnie z wymaganiami umowy na roboty budowlane; g) bieżące odbieranie robót ulegających zakryciu, dokonywanie odbiorów częściowych oraz potwierdzenie gotowości odbiorowej zadania objętego nadzorem oraz przygotowanie odbioru końcowego robót poprzez sprawdzenie kompletności i prawidłowości przedłożonych przez Wykonawcę robót budowlanych dokumentów wymaganych do odbioru (zatwierdzanie podpisem dokumentacji powykonawczej przedmiotu zamówienia) oraz czynne uczestnictwo w odbiorze robót; h) w przypadku wystąpienia roszczeń Wykonawcy robót budowlanych udział w ich rozpatrywaniu, w tym także przedstawienie Zamawiającemu swojego stanowiska co do ich zasadności. W przypadku powstania sporów sądowych między Zamawiającym, a Wykonawcą robót budowlanych dotyczących realizacji Umowy na roboty budowlane, Inspektor zapewni Zamawiającemu wsparcie poprzez przedstawienie wyczerpujących informacji i wyjaśnień dotyczących tematu sporu; i) udział w rozwiązywaniu wszelkiego rodzaju skarg i roszczeń osób trzecich wywołanych realizacją zadania; j) branie udziału w komisjach powołanych do stwierdzenia ujawnionych wad w okresie trwania gwarancji i rękojmi (w tym udział w odbiorach pogwarancyjnych) oraz nadzór nad robotami niezbędnymi do usunięcia wad. k) nadzorowanie robót zamiennych, dodatkowych lub uzupełniających wykonywanych w trakcie realizacji robót podstawowych l) zgłaszanie projektantowi zastrzeżeń (na etapie realizacji zadania) Wykonawców robót lub Zamawiającego do projektu budowlanego i dokonywanie z Projektantem stosownych uzgodnień lub wyjaśnień przy równoczesnym informowaniu Zamawiającego i jego udziale w podejmowanych ustaleniach m) zaopiniowanie propozycji Wykonawców robót co do zmiany Kierowania budowy na inną osobę niż wskazana w ofercie Wykonawców robót
RGR.ZP.271.10.2023
n) egzekwowanie od Wykonawcy robót budowlanych prawidłowego i terminowego wykonania przedmiotu umowy

CPV: 71520000-9, 71247000-1

Dokument nr: RGR.ZP.271.10.2023

Otwarcie ofert: 5. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 06.06.2023 r. o godz. 13:30 Zamawiający nie przewiduje publicznej sesji otwarcia ofert.

Składanie ofert:
ROZDZIAŁ X. Miejsce i termin złożenia ofert:
1. Oferty należy składać za pośrednictwem wyznaczonego operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 896 ze zm.), osobiście, za pośrednictwem posłańca lub kuriera na adres : Urząd Gminy w Brudzeniu Dużym, Ul. Toruńska 2, 09-414 Brudzeń Duży, w zaklejonej kopercie zawierającej dane adresowe Wykonawcy oraz zapis o treści :Pełnienie nadzoru inwestorskiego nar robotami budowlanymi przy realizacji zadania pn.: ,,Budowa świetlicy wiejskiej w m. Rokicie,,. Nie otwierać przed dniem 06.06.2023 r. godz. 13:30.
4. TERMIN SKŁADANIA ofert : 06.06.2023 r. do godz. 13:00

Miejsce i termin realizacji:
ROZDZIAŁ. VI. Termin realizacji zamówienia (planowany): od dnia podpisania umowy do dnia upływu terminu gwarancji na roboty budowlane tj. 60 miesięcy od daty odbioru końcowego.
Data zawarcia umowy na nadzór inwestorski uzależniona jest od daty zawarcia umowy na roboty budowlane t.j. po wyłonieniu wykonawcy w postępowaniu przetargowym. Wykonawca robót budowalnych zgodnie z umową zadanie wykona w terminie do 12 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Wymagania:
II. TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA
Postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego o wartości szacunkowej poniżej 130 000,00 złotych netto tj. z zastosowaniem art.2 ust.1 pkt. 1 ustawy Prawo Zamówień Publicznych z dnia 11 września 2019 r. ( Dz.U. z 2022 r. poz. 1710 z późn.zm.) tj. bez stosowania przepisów ww. ustawy.
ROZDZIAŁ IV. Warunki udziału w postępowaniu
Wykonawca spełni warunek udziału w postępowaniu, jeżeli wykaże że dysponuje lub będzie dysponował podczas realizacji zamówienia następującymi osobami spełniającymi poniższe wymagania:
1. Inspektor nadzoru posiadający uprawnienia budowlane do nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno - budowlanej
2. Inspektor nadzoru posiadający uprawnienia budowlane do nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych.
3. Inspektor nadzoru posiadający uprawnienia budowlane do nadzorowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych.
Inspektorzy nadzoru powinni posiadać uprawnienia budowlane zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 682 z późn. zm.) oraz rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29.04.2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz. U. z 2019 r., poz. 831) lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów oraz co najmniej 3-letnie doświadczenie (licząc od dnia uzyskania uprawnień)
Zgodnie z art. 12a ustawy Prawo budowlane samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych. Regulację odrębną stanowią przepisy ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 334).
Wykonawcy z innych państw członkowskich mogą spełnić niniejsze wymagania posiadając równoważne uprawnienia uzyskane w swoich krajach pochodzenia.
Mając na uwadze obowiązujące w Polsce przepisy prawa krajowego - ustawa Prawo budowlane art. 12 ust. 7 oraz art. 12a, w przypadku osób spoza Polski możliwe jest uzyskanie decyzji w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych w budownictwie, nabytych w państwach członkowskich UE po przeprowadzeniu właściwego postępowania weryfikacyjnego przez właściwy organ w Rzeczpospolitej Polskiej na zasadach określonych w ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach
RGR.ZP.271.10.2023
uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz. U. z 2023 r., poz. 334).
Zamawiający dopuszcza łączenie przez jedną osobę kilku funkcji podczas wykonywania zamówienia, w przypadku posiadania przez tę osobę odpowiednich uprawnień. W przypadku zmiany personelu wskazanego w ofercie, nowa osoba wprowadzana do personelu musi wykazać się wykształceniem i doświadczeniem, co najmniej takim samym jak osoba, która jest zastępowana. Każda zmiana personelu musi być uzgadniana z Zamawiającym w formie pisemnej
ROZDZIAŁ V. Wspólne ubieganie się o udzielenie zamówienia
1.Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy.
2.Pełnomocnictwo o którym mowa w pkt. 1 należy dołączyć do oferty.
3.Wszelką korespondencję w postępowaniu zamawiający kieruje do pełnomocnika.
4.Wspólnicy spółki cywilnej są wykonawcami wspólnie ubiegającymi się o udzielenie zamówienia i mają do nich zastosowanie zasady określone w pkt. 1 - 3.
5.Przed zawarciem umowy wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia będą mieli obowiązek przedstawić zamawiającemu kopię umowy regulującą współpracę tych wykonawców.
ROZDZIAŁ VII. Kryteria wyboru oferty:
1. Kryterium wyboru oferty najkorzystniejszej będzie cena ryczałtowa brutto - 100%.
2. Zasady oceny ofert według kryterium cena.
Liczba przyznanych punktów dla poszczególnych ofert będzie obliczona zgodnie z poniższym wzorem:
Najniższa zaoferowana cena brutto
C= ------------------------------------------- x 100 pkt
Cena brutto badanej oferty
RGR.ZP.271.10.2023
ROZDZIAŁ VIII. Sposób obliczania ceny:
1. Wykonawca za realizację przedmiotu zamówienia poda cenę brutto na Formularzu oferty stanowiącym załącznik nr 1 do zapytania ofertowego. Oferta musi zawierać ostateczną sumaryczną cenę brutto obejmującą wszystkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia podaną w PLN cyfrowo i słownie.
2. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu zamówienia ma charakter ryczałtowy
3. Rozliczenia między Zamawiającym a wykonawcą będą prowadzone w złotych polskich.
4. Jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. Wykonawca, składając ofertę, informuje Zamawiającego, czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.
ROZDZIAŁ IX. Sposób przygotowania oferty:
1. Oferta powinna być napisana w języku polskim, trwałą i czytelną techniką.
2. Zamawiający wymaga, aby każda oferta zawierała następujące dokumenty :
a) Wypełniony FORMULARZ OFERTOWY, stanowiący załącznik nr 1 do zapytania ofertowego. Do oferty należy dołączyć aktualne dokumenty potwierdzające status prawny wykonawcy, np. odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej. Oferta nie musi zawierać tych dokumentów w przypadku wskazania przez wykonawcę, że są one dostępne w formie elektronicznej pod określonymi adresami internetowymi ogólnodostępnych i bezpłatnych baz danych. Upoważnienie osób podpisujących ofertę musi bezpośrednio wynikać z ww. dokumentów.
b) Wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia. Wzór wykazu osób stanowi załącznik nr 2 do zapytania ofertowego
c) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy). Upoważnienie osób podpisujących ofertę musi bezpośrednio wynikać z dokumentów dołączonych do oferty. Oznacza to, że jeżeli upoważnienie takie nie wynika wprost z dokumentu stwierdzającego status prawny wykonawcy, to do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo w formie oryginału lub kserokopii potwierdzonej notarialnie, ustanowione do reprezentowania wykonawcy/ów ubiegającego/ych się o udzielenie zamówienia publicznego. W przypadku składania oferty wspólnej przez kilku przedsiębiorców (tzw. konsorcjum) wspólnicy muszą ustanowić pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy. Do oferty należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo, podpisane przez osoby upoważnione do składania oświadczeń woli każdego ze wspólników.
2. Oferta otrzymana przez Zamawiającego po upływie terminu składania ofert zostanie zwrócona bez otwierania Wykonawcy i nie będzie podlegała ocenie. Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
3. Wykonawca może przed upływem terminu składania ofert zmienić lub wycofać swoją ofertę.
6. Okres związania ofertą wynosi 30 dni od terminu składania ofert tj. do dnia 05.07.2023 r.
7. Zamawiający może podjąć decyzję w sprawie unieważnienia postępowania o udzielenie zamówienia bez podania przyczyny.
ROZDZIAŁ XI. informacje o formalnościach jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego
1. Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, jest zobowiązany do podpisania umowy w terminie wyznaczonym przez Zamawiającego.
2. W przypadku gdy Wykonawca odmówi podpisania umowy, Zamawiający będzie miał prawo wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert lub unieważnić niniejsze postępowanie.
3. Przed podpisaniem umowy Wykonawca dostarczy Zamawiającemu dokumenty potwierdzające uprawnienia dla inspektorów nadzoru oraz w przypadku złożenia oferty wspólnej - przedłożenie umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego, w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem.

Uwagi:
ROZDZIAŁ XII. KLAUZULA INFORMACYJNA RODO
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", Zamawiający informuje, że:
? Jest administratorem Pani/Pana danych osobowych oraz osób, których dane Wykonawca przekazał w niniejszym postępowaniu,
RGR.ZP.271.10.2023
? Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z zapytaniem ofertowym na Pełnienie nadzoru inwestorskiego nad robotami budowalnymi przy realizacji zadania pn.: ,,Budowa świetlicy wiejskiej w m.Rokicie"
? odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 8 oraz art. 96 ust. 3 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych, dalej ,,ustawa Pzp";
? Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 97 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
? obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
? w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
? posiada Pani/Pan:
? na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
? na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych **;
? na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO ***;
? prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
? nie przysługuje Pani/Panu:
? w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
? prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
? na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
* Wyjaśnienie: informacja w tym zakresie jest wymagana, jeżeli w odniesieniu do danego administratora lub podmiotu przetwarzającego istnieje obowiązek wyznaczenia inspektora ochrony danych osobowych.
** Wyjaśnienie: skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
*** Wyjaśnienie: prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego.

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.