Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1248z dziś
7409z ostatnich 7 dni
27792z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Świadczenie usług kominiarskich w budynkach obejmujących okresowe przeglądy i...

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Świadczenie usług kominiarskich w budynkach obejmujących okresowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych

Data zamieszczenia: 2023-05-31
Dane kontaktowe Zamawiającego: Administracja Domów Miejskich ,,ADM" Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy
ul. Śniadeckich 1
85-011 Bydgoszcz
powiat: Bydgoszcz
513-000-912 lub 513-000-899, 513-000-821, 513-000-861, 513-000-707, 513-000-775
zamowieniapubliczne@adm.com.pl
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: Bydgoszcz
Wadium: ---
Nr telefonu: 513-000-912 lub 513-
Termin składania ofert: 2023-06-07 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
SPECYFIKACJA WARUNKÓW ZAMÓWIENIA
zapraszamy do złożenia oferty w postępowaniu o wartości zamówienia nieprzekraczającej progu 130 000,00 zł, prowadzonym poza ustawą Prawo zamówień publicznych
Nazwa postępowania:
Świadczenie usług kominiarskich w budynkach zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich ,,ADM" Sp. z o.o. w Bydgoszczy obejmujących okresowe przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych
II. Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest świadczenie w 2023 roku usług kominiarskich w budynkach zarządzanych przez Administrację Domów Miejskich ,,ADM" Sp. z o.o. w Bydgoszczy, z wyłączeniem części wspólnych budynków wspólnot mieszkaniowych, obejmujących w szczególności:
1) wykonanie okresowych rocznych przeglądów przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych), o których mowa w zgodnie z art.62 ust.l pkt.l lit. c) ustawy z dnia 07 lipca 1994r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. Z 2020r. Póz. 1333z późn. zm)
2) wykonanie okresowego czyszczenia przewodów kominowych wg zasad określonych w Rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 7 czerwca 2010 roku w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów (Dz. U. z 2010 r., Nr 109, poz. 719, z późniejszymi zmianami).
3) sporządzanie i wydawanie opinii w sprawie prawidłowego działania podłączeń kominowych, wskazania rozwiązań prawidłowych podłączeń - na jednostkowe zlecenie zamawiającego wg zgłaszanych potrzeb;
2. Zamawiający podzielił przedmiot zamówienia na 2 części (zadania):
1) zadanie nr 1:
obejmuje świadczenie w 2023 roku usług kominiarskich, w tym okresowe roczne przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych w budynkach administrowanych bezpośrednio przez Rejon Obsługi Mieszkańców Nr 2 (zwany dalej ROM-2) z siedzibą w Bydgoszczy przy u. Techników 5.
2) zadanie nr 2:
obejmuje świadczenie w 2023 roku usług kominiarskich, w tym okresowe roczne przeglądy i czyszczenie przewodów kominowych w budynkach administrowanych bezpośrednio przez Rejon Obsługi Mieszkańców Nr 4 (zwany dalej ROM-4) z siedzibą w Bydgoszczy przy u. Modrzewiowej 23.
UWAGA:
? zakres zadania nr 2 nie obejmuje usługi okresowego czyszczenia przewodów wentylacyjnych
? ilość poszczególnych przewodów kominowych objęte zakresem zamówienia zostały podane w formularzu cenowym stanowiącym dla wykonawcy podstawę do wyliczenia ceny ofertowej
? w załączniku obejmującym wykaz nieruchomości (budynków) objętych zakresem zamówienia ujęte są większe ilości przewodów kominowych niż ilości wskazane w formularzu cenowym, ponieważ wykaz adresowy obejmuje cały zasób nieruchomości administrowanych przez ROM-4, w tym również budynki dla których wykonano już usługę okresowego czyszczenia albo rocznych przeglądów przewodów kominowych.
? Zamawiający przekaże wybranemu wykonawcy na dzień zawarcia umowy zaktualizowany wykaz nieruchomości, dla których wykonawca zobowiązany będzie świadczyć usługi kominiarskie, w tym okresowe roczne przeglądy i czyszczenia przewodów kominowych, w zakresie objętym niniejszym postępowaniem.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia: świadczenie usług kominiarskich - obejmujących w szczególności takie czynności iak:
1) trzykrotne czyszczenie (usuwanie) zanieczyszczeń z przewodów dymowych od palenisk opalanych paliwem stałym, wraz z usunięciem i utylizacją sadzy i popiołu we własny zakresie Wykonawcy i na jego koszt, a także uporządkowanie miejsca prac oraz zabezpieczenie wszelkich otworów przed zanieczyszczeniem lokali/pomieszczeń podczas prowadzenia czyszczenia przewodów kominowych; częstotliwość świadczenia usługi jeden raz na 3 miesiące (kwartał), przy czym pierwsze czyszczenie należy wykonać w terminie do 30 czerwca 2023.
2) dwukrotne czyszczenie (usuwanie) zanieczyszczeń z przewodów spalinowych od palenisk opalanych paliwem płynnym i gazowym, wraz z usunięciem powstałych przy czyszczeniu brudów i odpadów we własny zakresie Wykonawcy i na jego koszt, a także uporządkowanie miejsca prac oraz zabezpieczenie wszelkich otworów przed zanieczyszczeniem lokali/pomieszczeń podczas prowadzenia czyszczenia, częstotliwość świadczenia usługi, jeden raz na 6 miesięcy, przy czym pierwszy raz w terminie do dnia 30.06.2023r.. drugi raz w terminie do dnia 30.11.2023r.
3) jednokrotne czyszczenie (usuwanie) zanieczyszczeń z przewodów wentylacyjnych wraz z demontażem i ponownym montażem kratek, we własny zakresie Wykonawcy i na jego koszt, a także uporządkowanie miejsca prac oraz zabezpieczenie wszelkich otworów przed zanieczyszczeniem lokali podczas prowadzenia czyszczenia, częstotliwość świadczenia usługi - jeden raz w roku (termin wykonania usługi do uzgodnienia z zamawiającym) - usługa nie dotyczy zadania nr 2 (ROM-4)
4) okresowa (roczna) kontrola stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych), o której mowa w art.62 ust.l pkt.lc) ustawy Prawo budowlane z dnia 07 lipca 1994 roku (tekst jednolity Dz. U. z 2020 r. póz. 1333 z póżn. zm.) - usługa realizowana na podstawie zatwierdzonego przez strony harmonogramu (termin wykonania usługi do uzgodnienia z zamawiającym)
5) usuwanie ptasich gniazd z przewodów kominowych na jednostkowe zlecenie zamawiającego wg rzeczywistych potrzeb:
6) sporządzanie i wydawanie opinii w sprawie prawidłowego działania podłączeń kominowych, wskazania rozwiązań prawidłowych podłączeń - na jednostkowe zlecenie zamawiającego wg rzeczywistych potrzeb (termin wykonania opinii nie dłuższy niż 7 dni kalendarzowych od daty zlecenia przez Zamawiającego).
7) sporządzanie opinii wstępnych dla pustostanów oraz dla innych lokali, budynków zarządzanych przez poszczególne ROM-y (m. in. dla celów projektowych) na jednostkowe zlecenie zamawiającego wg zgłaszanych potrzeb (w tym również lokale gminne usytuowane w budynkach wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez ADM i/lub w obcym zarządzie)- (termin wykonania opinii nie dłuższy niż 7 dni kalendarzowych od daty zlecenia przez Zamawiającego).
8) świadczenie usług kominiarskich obejmuje również wykonanie w ramach potrzeby czynności związanych z przyjazdem na zgłoszenie Zamawiającego w związku z awarią, konieczną interwencją, zdarzeniem losowym i inną sytuacją nieprzewidzianą.
UWAGA:
o przez usuwanie zanieczyszczeń z przewodu kominowego należy rozumieć czyszczenie przewodów na całej długości wraz z głowicą lub jej częścią wystającą ponad dach oraz usunięcie sadzy i popiołu z zagospodarowaniem powstałych odpadów dla przewodów od palenisk opalanych paliwem stałym wyposażonych w drzwiczki wyciorowe. Usunięcie sadzy i popiołu odbywać się winno według potrzeb, jednakże nie rzadziej niż jeden raz w roku.
o kontrole roczne przewodów kominowych, o których mowa w par.62 ust.l pkt.lc) ustawy Prawo budowlane, zgodnie z par.4 ust.2 Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 16.08.1999r w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. 1999, Nr 74 póz. 836 z późn. zm.) winny bvć przeprowadzone w porze wiosennej.
o przez pojęcie okresowej kontroli rozumie się sprawdzenie zgodności stanu faktycznego podłączeń z odpowiednimi przepisami. W ramach okresowej kontroli Wykonawca jest zobowiązany do sporządzenia rysunku (szkicu), który przedstawia rzut poziomy dachu z wrysowanymi przewodami i z zaznaczeniem ich drożności, szczelności, ilości i rodzaju podłączeń urządzeń gazowych i wentylacyjnych ze wskazaniem ewentualnych uwag bądź zaleceń o stanie przewodów i prawidłowości podłączeń.
o kontrolę roczną należy wykonać zgodnie z art.62 ustawy Prawo budowlane z 7 lipca 1994r. (tekst jedn. Dz. U. z 2020r. póz. 1333 z póżn. zm.) oraz Rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z 16.08.1999r. w sprawie warunków technicznych użytkowania budynków mieszkalnych (Dz. U. 1999, Nr 74 poz.836 z późn. zm.).
o protokoły z przeprowadzonej kontroli okresowej należy sporządzić odrębnie na każdy budynek w jednym egzemplarzu w formie papierowej. Protokoły muszą być zgodne z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa oraz zawierać co najmniej informacje zawarte w ust.6 niniejszego rozdziału SWZ.
4. Okresowe roczne przeglądy przewodów kominowych (dymowych, spalinowych, wentylacyjnych) obejmują w szczególności czynności takie jak:
1) sprawdzenie ogólnego stanu technicznego przewodów kominowych, na całej ich długości wraz z badaniem
2) podłączeń urządzeń, przyborów, czopuchów, rur, łączników, drzwiczek kominowych wyczystnych i rewizyjnych itp.
3) zbadanie szczelności przewodów
4) sprawdzenie stany technicznego kominów na strychach i ponad dachami
5) zbadanie siły ciągu (podciśnienia) przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych przy zamkniętych oknach, za pomocą urządzeń atestowanych, w celu ustalenia czy ciąg zapewnia prawidłowe funkcjonowanie podłączonych urządzeń
6) informowanie Zamawiającego o blokadach kratek wentylacyjnych poprzez np. sufity podwieszane, szafki i trwałe zabudowy, wplecione taśmy papierowe itp.
7) zbadanie prawidłowości podłączeń urządzeń do jednego przewodu, a w przypadkach nieprawidłowych podłączeń, wskazanie rozwiązań (przełączeń) doprowadzających do stanu prawidłowego,
8) ustalenie przyczyn wadliwego funkcjonowania kanałów, włączeń i wylotów wraz ze wskazaniem koniecznych do wykonania prac likwidujących nieprawidłowości,
9) sporządzenie protokołu z przeprowadzonej kontroli, z opisem usterek i nieprawidłowości, podaniem przyczyn ich powstania oraz propozycji dotyczących ich usunięcia. Protokół winien być sporządzonych zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami i zawierać co najmniej informacje wskazane w SWZ.
5. Kontrole stanu technicznego przewodów kominowych (okresowa roczna), o której mowa w art.62 ust.l pkt 1 lit, c) ustawy Prawo budowlane powinny przeprowadzać:
1) osoby posiadające kwalifikacje mistrza w rzemiośle kominiarskim - w odniesieniu do przewodów dymowych oraz grawitacyjnych przewodów spalinowych i wentylacyjnych;
2) osoby posiadające uprawnienia budowlane odpowiedniej specjalności w odniesieniu do przewodów kominowych, o których mowa w pkt 1) oraz do kominów przemysłowych, kominów wolno stojących oraz kominów lub przewodów kominowych, w których ciąg kominowy jest wymuszony pracą urządzeń mechanicznych.
6. Szczególne obowiązki wykonawcy związane z realizacja zamówienia:
1) wszystkie czynności Wykonawca winien wykonywać z należytą starannością, przy wykorzystaniu posiadanej wiedzy, zgodnie z obowiązującymi w tych zakresie przepisami prawa, a także zgodnie z warunkami zawartymi w niniejszej SWZ oraz zawartej przez strony umowie.
2) stały kontakt telefoniczny z Zamawiającym;
3) w sytuacjach nagłych, awaryjnych stwarzających zagrożenie życia, zdrowia lub mienia - przystąpienie do realizacji usług kominiarskich w czasie nie dłuższym niż 2 godz. od chwili telefonicznego zgłoszenia przez Zamawiającego ;
4) dostarczenie w jednym egzemplarzu protokołów z przeprowadzonej kontroli stanu technicznego przewodów kominowych wraz z zaleceniami pokontrolnymi (odrębnie dla każdego budynku), będących podstawą do dokonania wpisu do książki obiektu o dokonanych czynnościach sprawdzenia stanu technicznego przewodów;
5) sporządzanie i wydawanie pisemnych opinii w celu sprawdzenia prawidłowości działania podłączeń: przewodów dymowych, spalinowych i wentylacyjnych ;
6) usuwanie ptasich gniazd z przewodów kominowych ;
7) obowiązek wywieszenia ogłoszenia powiadamiającego mieszkańców o terminie przeprowadzenia kontroli;
8) w przypadku nieprawidłowości leżących po stronie najemców, np. niewłaściwe podłączenia urządzeń lub korzystania ze złego opału, kominiarz informuje o zaistniałej sytuacji najemcę, a w protokole przeglądu zdarzenie zostaje zapisane z informacją , że lokator przyjął do wiadomości ten fakt.
9) obowiązek załączenia do protokołu z przeglądu przewodów kominowych i okresowego ich czyszczenia, listy z podpisami mieszkańców lokali na nieruchomości, potwierdzającej realizację zadania.
7. Zamawiający informuje, że w celu prawidłowego świadczenia usług kominiarskich objętych niniejszym zamówieniem. Wykonawca winien dysponować odpowiednim potencjałem technicznym tzn. winien posiadać min.
1) sprzęt mechaniczny (lina, kula , balast)
2) sprzęt do pomiaru przepływów powietrza
3) sprzęt do pomiaru podciśnienia w przewodach spalinowych
4) sprzęt fotograficzny do rejestracji niezgodności krytycznych w lokalach użytkowników
5) sprzęt video do kontroli i rejestracji obrazów z przewodów od wewnątrz
6) sprzęt radiowy do komunikacji wewnątrz budynku
7) mikromanometry wraz z ważnym świadectwem kwalifikacyjnym
8. Protokół z przeprowadzonego przez Wykonawce okresowego przeglądu kominiarskiego, winien zawierać co najmniej następujące informacje:
1) numer uprawnień mistrza kominiarskiego,
2) podstawę prawną działania,
3) datę wystawienia protokołu, datę oględzin,
4) imię i nazwisko osoby wystawiającej protokół,
5) telefon kontaktowy,
6) okres ważności przeglądu od..... do.....
7) zakres protokołu: budynek, lokale mieszkalne, użytkowe - wymienione z numerów, zakres elementów kominów, które były poddane ocenie,
8) lokale wyłączone z przeglądu z powodu braku dostępu do lokalu,
9) wyłączone z powodu niezgodności krytycznych,
10) uwagi:
? spis niezgodności niekrytycznych do usunięcia przez zarządcę,
? spis niezgodności niekrytycznych do usunięcia przez lokatora,
11) termin usunięcia niezgodności z punktu 10).
12) potwierdzenie przyjęcia protokołu przez zarządcę z datą
13) podpis osoby uprawnionej UWAGA:
* jako załączniki powinny być podane przez mistrza kominiarskiego razem z protokołem - informacje o istnieniu zagrożenia dla zdrowia lub życia, w przypadku wystąpienia w lokalu niezgodności krytycznych.
* najważniejszym zapisem w protokole oceny rocznej kominów i wentylacji jest klauzula (jednoznaczne stwierdzenie przez kominiarza) ,,czy przewody kominowe (spalinowe, wentylacyjne, dymowe) nadają się do dalszego użytkowania".
9. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany wielkości i zakresu przedmiotu zamówienia, zarówno co do rodzaju jak i ilości, ze względu na zmianę własności nieruchomości lub zarządcy, przyjmowania nowych budynków w zarząd, rozbiórki budynków lub innych zdarzeń których nie można przewidzieć na dzień wszczęcia niniejszego postępowania.
10. Wykaz nieruchomości (budynków) administrowanych przez poszczególne Rejony Obsługi Mieszkańców (ROM) przedstawiają załączniki nr 5 do SWZ, z podziałem na poszczególne zadania.

Dokument nr: 43/NA/2023

Otwarcie ofert: X. Otwarcie ofert
1. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 07.06.2023r. o godz. 09:05 w siedzibie Działu Zamówień Publicznych ADM przy Ul. Gdańskiej 30/5 (2 piętro, pokój nr 2)

Składanie ofert:
IX. Miejsce i termin składania ofert
1. Oferty w formie pisemnej należy składać w siedzibie Działu Zamówień Publicznych ADM przy Ul. Gdańskiej 30 (II piętro, pokój nr 2) w nieprzekraczalnym terminie do dnia 07.06.2023r. do godz. 09:00
2. Oferty w formie elektronicznej należy przesłać na adres e-mail Zamawiającego: zamowieniapubliczne@adm.com.pl w nieprzekraczalnym terminie do dnia 07.06.2023r. do godz. 09:00

Miejsce i termin realizacji:
III. Termin wykonania zamówienia
1. Świadczenia stanowiące przedmiot niniejszego postępowania realizowane będą przez Wykonawcę w okresie od dnia zawarcia umowy do dnia 31 grudnia 2023r.
2. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji umowy zawarte są w załączonym do SWZ wzorze umowy.

Wymagania:
IV. Warunki udziału w postępowaniu
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu oraz nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale V niniejszego zaproszenia.
2. Warunki udziału w postępowaniu dotyczą dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli wykonawca wykaże, iż dysponuje co najmniej 2 osobami, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, posiadającymi niżej wskazane uprawnienia i kwalifikacje zawodowe w rzemiośle kominiarskim (warunek dotyczy wszystkich zadań), w tym :
* jedną osobą posiadającą kwalifikacje mistrza w rzemiośle kominiarskim, oraz
* jedną osobą posiadającą kwalifikacje mistrza lub czeladnika w rzemiośle kominiarskim
3. Na potwierdzenie spełniania ww. warunków udziału w postępowaniu wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą następujące dokumenty:
1) wykaz osób wraz z dokumentami potwierdzającymi posiadanie wymaganych uprawnień/kwalifikacji.
UWAGA:
W przypadku braku tych dokumentów w ofercie wykonawcy lub w sytuacji, gdy złożone dokumenty nie potwierdzają spełniania powyższych warunków udziału w postępowaniu - Zamawiający zastrzega sobie prawo wezwania wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona (uzyskała największą liczbę punktów zgodnie z przyjętymi kryteriami oceny ofert) do złożenia lub uzupełnienia tych dokumentów w wyznaczonym przez siebie terminie, nie krótszym jednak niż 3 dni od daty wezwania.
4. Ocena spełnienia powyższych warunków dokonywana będzie przez Zamawiającego wg formuły spełnia/nie spełnia" na podstawie informacje zawartych w oświadczeniach i dokumentach złożonych przez Wykonawcę w niniejszym postępowaniu.
V. Podstawy wykluczenia z postępowania
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których zachodzi którakolwiek z poniższych tj. Wykonawcę:
1) będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
o udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
o handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
o o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego lub w art. 46 lub art. 48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie,
o finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
o o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
o pracy małoletnich cudzoziemców, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. póz. 769),
o przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art.286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
o o którym mowa w art.9 ust.l i 3 lub art.10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego;
2) jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1;
3) wobec którego wydano prawomocny wyrok sadu lub ostateczną decyzję administracyjną o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba ze Wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
4) wobec którego orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne;
5) jeżeli Zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że Wykonawca zawarł z innymi Wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji, w szczególności jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 Iutego2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie;
6) w stosunku do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;
7) który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności gdy Wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych dowodów;
8) który z przyczyn leżących po jego stronie, w znacznym stopniu lub zakresie nie wykonał lub nienależycie wykonał albo długotrwale nienależycie wykonywał istotne zobowiązanie wynikające z wcześniejszej umowy w sprawie zamówienia publicznego lub umowy koncesji, co doprowadziło do wypowiedzenia lub odstąpienia od umowy, odszkodowania, wykonania zastępczego lub realizacji uprawnień z tytułu rękojmi za wady;
2. Zamawiający informuję, że na podstawie art.7 ust.l ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się :
1) wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3);
2) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. póz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3);
3) wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. póz. 217, 2105 i 2106) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3).
3. Osoba lub podmiot podlegające wykluczeniu na podstawie ust.2, które w okresie tego wykluczenia ubiegają się o udzielenie zamówienia publicznego, podlegają karze pieniężnej, którą nakłada Prezes Urzędu Zamówień Publicznych, w drodze decyzji, w wysokości do 20 000 000,00 zł (dwadzieścia milionów złotych).
4. Na potwierdzenie braku przesłanek wykluczenia wykonawcy z postępowania z powodu okoliczności wskazanych przez Zamawiającego w części V niniejszej SWZ (podstawy wykluczenia z postępowania) każdy wykonawca zobowiązany jest złożyć wraz z ofertą stosowne oświadczenie, zgodne ze wzorem załącznika nr 2 do SWZ.
UWAGA: w przypadku wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia np. spółka cywilna, oświadczenie to składa każdy z wykonawców występujących wspólnie.
VI. Opis kryteriów oceny ofert wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu
oceny ofert.
1. Zamawiający porówna i oceni oferty nie podlegające odrzuceniu.
2. Oferty zostaną ocenione za pomocą systemu punktowego, zgodnie z następującymi kryteriami:
* kryterium ,,CENA" (C) - waga kryterium 100 % (max. do uzyskania 100 pkt.)
3. punktacja w tym kryterium będzie przyznawana wg poniższego wzoru:
C = ( C min.: Cob ) x 100 pkt
gdzie:
C - ilość punktów przyznanych danej ofercie w kryterium ,,CENA"
C min. - najniższa zaoferowana cena brutto oferty spośród wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu C ob - cena brutto oferty badanej
VII. Opis sposobu przygotowania ofert
1. Forma składanych dokumentów:
Ofertę oraz wszystkie pozostałe dokumenty i oświadczenia składane są w formie pisemnej lub w postaci elektronicznej. Dokumenty elektroniczne mogą być podpisane elektronicznym podpisem kwalifikowanym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Wzór formularza ofertowego stanowi załącznik nr 1 do SWZ.
UWAGA:
Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty drogą elektroniczną w wariancie uproszczonym tj. poprzez złożenie skanu dokumentu wytworzonego pierwotnie w formie papierowej czyli formy papierowej dokumentu podpisanego przez wykonawcę, a następnie zeskanowanie tego dokumentu i przesłanie go przy użyciu środków komunikacji elektronicznej na adres poczty elektronicznej zamawiającego (np. w formacie pliku .pdf)
e-mail: zamowieniapubliczne@adm.com.pl
2. Każdy z Wykonawców może złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie większej liczby ofert lub oferty zawierającej propozycje wariantowe podlegać będzie odrzuceniu.
3. Zamawiający dopuszcza składanie ofert częściowych. Wykonawca może złożyć ofertę w stosunku do wszystkich części zamówienia, na dowolną liczbę części (zadań). Zamawiający informuje, że temu samemu Wykonawcy może zostać udzielone zamówienie na wszystkie części zamówienia.
4. Oferta może dotyczyć jednej lub dwóch części (zadań). Jeżeli oferta nie jest składana na wszystkie części, wówczas przeznaczone do wypełnienia pola formularza oferty, które dotyczą części (zadania) nieobjętego ofertą wykonawcy należy przekreślić lub wpisać ,,nie dotyczy" lub pozostawić puste (niewypełnione).
5. Oferta oraz pozostałe dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie załączników, winny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co do treści oraz formy, w tym opisu kolumn i wierszy.
6. Ceny oferty muszą zawierać wszystkie koszty, jakie musi ponieść Wykonawca, aby zrealizować zamówienie z najwyższą starannością oraz ewentualne rabaty.
7. Dokumenty i oświadczenia składane przez wykonawcę powinny być w języku polskim. W przypadku załączenia dokumentów sporządzonych w innym języku niż dopuszczony. Wykonawca zobowiązany jest załączyć tłumaczenie na język polski.
8. Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym zgodnie ze wzorem załącznika nr 1. Wraz z ofertą Wykonawca zobowiązany jest złożyć:
1) odpowiednie pełnomocnictwa (jeżeli oferta jest podpisywana przez pełnomocnika a zakres pełnomocnictwa nie wynika z dokumentów rejestrowych podmiotu (KRS, CEiDG) lub z innych dokumentów załączonych do oferty.
2) oświadczenie dotyczące spełniania warunków udziału w postępowaniu i braku przesłanek wykluczenia z postępowania - wg wzoru załącznika nr 2
3) wykaz osób - wg wzoru załącznika nr 6 wraz z dokumentami potwierdzającymi posiadanie wymaganych uprawnień
4) formularze cenowe - wzg wzoru załączników do SWZ (nr 3/1 i 3/2) odpowiednio dla danego zadania
9. Wymaga się, aby oferta składana przez wykonawcę w formie pisemnej była złożona w zamkniętej kopercie lub innym opakowaniu zabezpieczonym przez otwarciem, bez uszkodzenia, w sposób gwarantujący zachowanie poufności jej treści do chwili jej otwarcia. Na zamkniętej kopercie lub innym opakowaniu należy umieścić nazwę i adres Wykonawcy oraz oznaczenie postępowania, którego dotyczy składana oferta tj.:
OFERTA W POSTĘPOWANIU NR 43/NA/2023 Usługi kominiarskie dla Spółki ADM
10. Tajemnica przedsiębiorstwa :
o Zamawiający nie ujawni informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli wykonawca nie później niż w terminie składania ofert zastrzegł, że nie mogą one być udostępnione oraz wykazał, iż zastrzeżone informacje stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa.
o zgodnie z art.ll ust.4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, przez tajemnicę przedsiębiorstwa rozumie się nieujawnione do wiadomości publicznej informacje techniczne, technologiczne, organizacyjne przedsiębiorstwa lub inne informacje posiadające wartość gospodarczą, co do których przedsiębiorca podjął niezbędne działania w celu zachowania ich poufności.
o jeżeli przedstawiony przez Wykonawcę dowód (wyjaśnienia), po przeprowadzonej przez Zamawiającego analizie - nie będzie uznany za wystarczający, wówczas Zamawiający uzna, że zastrzeżenie tajemnicy przedsiębiorstwa jest nieskuteczne i informacje te zostaną ujawnione, o czym wykonawca zostanie powiadomiony.
o w sytuacji kiedy Wykonawca zastrzegł w ofercie informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa ale nie załączył jednocześnie dowodów to potwierdzających, wówczas Zamawiający uzna, że zastrzeżenie w tym zakresie jest ,,nieskuteczne" i nie będzie wzywał Wykonawcy do składania dodatkowych wyjaśnień, a informacje te jako ,,błędnie zastrzeżone" zostaną ujawnione.
11. Pełnomocnictwo:
- gdy umocowanie osoby składającej ofertę nie wynika z dokumentów rejestrowych (KRS, CEiDG lub innego właściwego rejestru), wykonawca, który składa ofertę za pośrednictwem pełnomocnika, zobowiązany jest dołączyć do oferty dokument pełnomocnictwa obejmujący swym zakresem umocowanie do złożenia oferty lub do złożenia oferty i podpisania umowy (oryginał lub skan pełnomocnictwa)
- W przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wykonawcy zobowiązani są do ustanowienia pełnomocnika. Dokument pełnomocnictwa, z treści którego będzie wynikało umocowanie do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia tych wykonawców należy załączyć do oferty.
Pełnomocnictwo powinno bvć załączone do oferty i powinno zawierać w szczególności wskazanie:
- postępowania o zamówienie publiczne, którego dotyczy,
- wszystkich wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia wymienionych z nazwy z określeniem adresu siedziby,
- ustanowionego pełnomocnika oraz zakresu jego umocowania.
VIII. Sposób obliczania ceny oferty
1. Cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszystkie koszty związane z realizacją przedmiotu zamówienia, zgodnie z opisem przedmiotu zamówienia oraz istotnymi postanowieniami umowy określonymi w SWZ. Oferta winna zawierać cenę w złotych polskich z podatkiem od towarów i usług VAT obowiązującym na dzień składania ofert (VAT 23%) oraz obejmować inne podatki oraz daniny publiczne.
2. Cena musi uwzględniać wszystkie wymagania niniejszej SWZ oraz obejmować wszelkie koszty jakie poniesie Wykonawca z tytułu należytej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa realizacji przedmiotu zamówienia, a w szczególności uwzględniać: ryzyko obciążające wykonawcę i kalkulowany przez wykonawcę zysk, wszelkie inne koszty, opłaty i należności związane z realizacją zamówienia, odpowiedzialnością i zobowiązaniami wykonawcy wymienionymi lub wynikającymi z treści SIWZ, warunków umowy.
3. Sposób kalkulacji ceny ofertowej - określają formularze cenowe (odpowiednio dla danego zadania), stanowiące załączniki nr 3/1 i 3/2 do SWZ. Cena oferty wskazana przez wykonawcę w Formularzu Ofertowym musi wynikać wprost z załączonego do oferty Formularza Cenowego, który stanowi dla wykonawcy podstawę do wyliczenia ceny ofertowej, a jednocześnie podstawę do ustalenia wartości wynagrodzenia należnego wykonawcy z tytułu wykonanych usług. Wykonawca aby prawidłowo wyliczyć cenę oferty, zobowiązany jest wypełnić formularz cenowy w następujący sposób :
o w kolumnie nr 5 należy wpisać oferowane przez Wykonawcę ceny jednostkowe netto za wykonanie poszczególnych czynności (usług kominiarskich) objętych zakresem niniejszego zamówienia
o następnie należy przemnożyć oferowane ceny jednostkowe netto przez ilości wskazane w kolumnie nr 3 (jest to przewidywana ilość w całym okresie trwania umowy) oraz wskazaną w kolumnie nr 4 krotność świadczenia poszczególnych czynności - usług kominiarskich;
o tak uzyskaną wartość netto (kolumna nr 6) należy powiększyć następnie o podatek VAT, który dla niniejszego postępowania wynosi VAT 23%, uzyskując w ten sposób ,,wartość brutto", którą należy wpisać w kolumnie nr 8
o aby uzyskać całkowitą cenę brutto oferty, należy zsumować wszystkie pozycje kolumny nr 8 i wpisać uzyskaną wartość w pozycji ,,RAZEM CENA BRUTTO" a następnie przenieść do pkt 1) Formularza Ofertowego (załącznik nr 1 do SWZ) jako cenę brutto oferty - odpowiednio dla zadania.
4. Obliczenie końcowej ceny ofertowej brutto i jej poszczególnych elementów składowych należy dokonać z dokładnością do 1 grosza (czyli do dwóch miejsc po przecinku). Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą prowadzone będą wyłącznie w walucie polskiej w złotych.
5. Zamawiający informuje, że wynagrodzenie należne wykonawcy będzie miało charakter kosztorysowy, którego ostateczna wysokość może okazać się zarówno niższa jak i wyższa od szacowanego wstępnie wynagrodzenia, a będzie wynikać z faktycznego zakresu oraz ilości świadczonych (zlecanych i realizowanych) usług kominiarskich, których wykonanie zostanie potwierdzone przez Zamawiającego, przy zastosowaniu uzgodnionych cen jednostkowych netto, mających charakter ryczałtowy (niezmienny) przez cały okres trwania umowy.
6. Cenę oferty należy obliczyć w sposób uwzględniający w szczególności:
1) wszystkie nakłady pozwalające osiągnąć cel oznaczony w umowie;
2) okres realizacji zamówienia, w tym skutki wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych do końca realizacji przedmiotu zamówienia;
3) wykonanie wszelkich zobowiązań wynikających z SWZ i załączników do SWZ
4) wszelkie czynności prawne i faktyczne związane z dopełnieniem obowiązków wynikających z przepisów prawa regulującego przedmiotową problematykę;
7. Jeżeli została złożona oferta, której wybór prowadziłby do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z ustawa z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (Dz. U. z 2020 r. doz. 106, z późn, zm.l. dla celów zastosowania kryterium ceny lub kosztu zamawiający dolicza do przedstawionej w tej ofercie ceny kwotę podatku od towarów i usług, która miałby obowiązek rozliczyć. W ofercie, o której mowa w ust. 1, Wykonawca ma obowiązek:
1) poinformowania zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadził do powstania u zamawiającego obowiązku podatkowego;
2) wskazania nazwy (rodzaju) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będą prowadziły do powstania obowiązku podatkowego;
3) wskazania wartości towaru lub usługi objętego obowiązkiem podatkowym zamawiającego, bez kwoty podatku;
4) wskazania stawki podatku od towarów i usług, która zgodnie z wiedzą wykonawcy, będzie miała zastosowanie.
8. Wzór formularza ofertowego i formularza cenowego został opracowany przy założeniu, iż wybór oferty nie będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego w zakresie podatku VAT. W przypadku, gdy Wykonawca zobowiązany jest złożyć oświadczenie o powstaniu u Zamawiającego obowiązku podatkowego, to winien odpowiednio zmodyfikować treść formularza ofertowego.
2. Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
3. Zamawiający niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje:
o o nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte;
o o cenach lub kosztach zawartych w ofertach;
o o kwocie jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia
2. W celu skrócenia czasu udzielania odpowiedzi, zaleca się aby komunikacja między zamawiającym a Wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, przekazywane były za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail Zamawiającego: zamowieniapubliczne@adm.com.pl
XIII. Podwykonawstwo
1. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
2. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcy (podwykonawcom).
3. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia podwykonawcom. Wykonawca wskazał w ofercie części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom oraz podał (o ile są mu wiadome na tym etapie) nazwy (firmy) tych podwykonawców.
4. Zamawiający żąda, aby przed przystąpieniem do wykonania zamówienia Wykonawca (o ile są już znane) podał nazwy albo imiona i nazwiska oraz dane kontaktowe podwykonawców i osób do kontaktu z nimi, zaangażowanych w wykonanie zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do zawiadomienia Zamawiającego o wszelkich zmianach danych, o których mowa w zdaniu poprzednim, w trakcie realizacji zamówienia, a także przekazuje informacje na temat nowych podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację zamówienia.
XIV. Informacje o formalnościach, jakie powinny być dopełnione po wyborze
oferty w celu zawarcia umowy
1. Wykonawca będzie zobowiązany do podpisania umowy w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego. Wzór umowy w przedmiotowym postępowaniu stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
2. W celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, wykonawca, którego ofertę wybrano jako najkorzystniejszą - przed podpisaniem umowy składa następujące dokumenty i oświadczenia :
1) w przypadku wyboru oferty złożonej przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający zastrzega sobie prawo żądania przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego umowy regulującej współpracę tych Wykonawców (np. umowa konsorcjum, umowa spółki cywilnej).
2) dokument potwierdzający, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia (np. polisa ubezpieczeniowa wraz z dowodem opłacenia wymagalnej składki ubezpieczeniowej), w tym z tytułu szkód, które mogą zaistnieć w związku z wykonywaniem przedmiotu umowy oraz za szkody i następstwa nieszczęśliwych wypadków wyrządzone osobom trzecim na kwotę (sumę) ubezpieczenia minimum 50 000,00 zł (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych). UWAGA: ubezpieczenie musi obowiązywać przez cały okres trwania umowy. W przypadku upływu terminu ubezpieczenia przed dniem zakończenia umowy. Wykonawca musi przedłużyć termin ubezpieczenia do czasu zakończenia umowy i natychmiast przedłożyć Zamawiającemu do wglądu wraz z dowodem opłacenia należnych składek
3) pełnomocnictwo jeżeli umowę podpisuje pełnomocnik, o ile umocowanie to nie będzie wynikać z dokumentów załączonych do oferty
4) oświadczenie wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia - aktualne na dzień zawarcia umowy - dotyczące braku przesłanek wykluczenia z postępowania na podstawie art.7 ust.l
ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego - według wzoru Zamawiającego
UWAGA:
Niedopełnienie powyższych formalności przez wybranego wykonawcę będzie potraktowane przez zamawiającego jako niemożność zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego z przyczyn leżących po stronie wykonawcy.
XV. Pozostałe informacje dotyczące postępowania
1. Informacje i wyjaśnienia uzyskać można od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00;
2. Warunki realizacji zamówienia, wzajemne prawa i obowiązki stron - określa wzór umowy - stanowiący załącznik do niniejszego postępowania
3. Zamawiający nie wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy;
4. Zamawiający uprawniony jest do unieważnienia postępowania na każdym jego etapie bez podania uzasadnienia. Zamawiający zastrzega sobie także prawo swobodnego zaniechania wyboru oferty lub zawarcia umowy.
5. Oferta wykonawcy, który złożył najtańszą ofertę a który nie wykazał spełniania określonych w postępowaniu warunków udziału dotyczących minimalnego doświadczenia zawodowego wykonawcy - zostanie odrzucona.
6. Zamawiający zastrzega sobie możliwość przeprowadzenia szczegółowej analizy cen ofertowych, w tym cen jednostkowych i w przypadku wystąpienia podejrzenia rażąco niskiej ceny lub znacznej rozbieżności cen ofertowych -wezwania wybranych wykonawców do złożenia stosownych wyjaśnień w zakresie oferowanej ceny, sposobu jej kalkulacji oraz przedłożenia dokumentów potwierdzających prawidłowość sporządzonej kalkulacji ceny ofertowej oraz realności tej ceny. Wezwany wykonawca, który nie złoży w terminie wymaganych wyjaśnień lub którego wyjaśnienia okażą się zbyt ogólnikowe, lakoniczne i nieuzasadniające możliwości zaoferowania danej ceny ofertowej - zostanie wykluczony z postępowania a jego oferta odrzucona. Ocena wyjaśnień złożonych przez wykonawcę i ewentualna decyzja o odrzuceniu oferty wykonawcy jest wyłącznym uprawnieniem Zamawiającego.

Kontakt:
kontakt: Dział Zamówień Publicznych ADM
85-006 Bydgoszcz ul. Gdańska 30/5
adres poczty elektronicznej (e-mail): zamowieniapubliczne@adm.com.pl
telefon: 513-000-912 lub 513-000-899 godziny pracy biura: od 7:00 do 15:00
XI. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami
1. Osobą uprawnioną do kontaktu z Wykonawcami jest:
1) w sprawach merytorycznych (dotyczących opisu przedmiotu zamówienia):
o zadanie 1
p. Leokadia Sojka (Kierownik ROM-2): kom. 513-000-821
p. Anita Pawlak (Z-ca Kierownika ROM-2): kom. 513-000-861
o zadanie 2
p. Maciej Grabowski (Kierownik ROM-4): kom. 513-000-707
p. Joanna Drzewiecka (Z-ca Kierownika ROM-4): kom: 513-000-775
2 ) w sprawach formalno-prawnych (dotyczących procedury) :
o p. Tomasz Skierecki (Kierownik Działu zamówień publicznych): kom. 513-000-899
o p. Arleta Krywiel (Główny Specjalista Działu ZZP): kom. 513-000-912

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.