Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6199z ostatnich 7 dni
24556z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Remont elewacji zachodniej budynku mieszkalnego wielorodzinnego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Remont elewacji zachodniej budynku mieszkalnego wielorodzinnego

Data zamieszczenia: 2023-06-01
Dane kontaktowe Zamawiającego: Spółdzielnia Budowlano - Mieszkaniowa ,,PIONIER"
ul. Barwinek 29
25-150 Kielce
powiat: Kielce
tel.: 41 361-18-26, fax.: 41362-06-71 tel.: 41 361-18-26, fax.: 41362-06-71
Województwo: świętokrzyskie
Miasto: Kielce
Wadium: 5.000,00 PLN
Nr telefonu: tel.: 41 361-18-26,
Termin składania ofert: 2023-06-15 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
"Remont elewacji zachodniej budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Kochanowskiego 30 w Kielcach."
zaprasza do składania ofert
w postępowaniu przetargowym prowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego.
2. Ustalenia i wymagania dodatkowe.
a. Postępowanie w celu zawarcia umowy na realizację zamówienia prowadzi się w drodze przetargu nieograniczonego zgodnie z obowiązującym Regulaminem w sprawie zasad wyboru wykonawców prac remontowo-budowlanych oraz dostawców i usługodawców na rzecz SBM,,Pionier" w Kielcach, dostępnym na stronie internetowej Zamawiającego w zakładce Akty prawne.
b. UWAGA! Ponieważ Spółdzielnia Budowlano-Mieszkaniowa ,,Pionier" nie podlega Prawu Zamówień Publicznych, należy składać dokumenty wymagane i opisane w SIWZ dostępne na stronie internetowej Zamawiającego http://www.sbmpionier.pl zakładka Przetargi
c. Stosunek prawny pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą na etapie poprzedzającym zawarcie umowy kształtują postanowienia siwz oraz Regulamin w sprawie zasad wyboru wykonawców prac remontowo-budowlanych oraz dostawców i usługodawców na rzecz SBM ,,Pionier" w Kielcach.
d. O udzielenie zamówienia może ubiegać się osoba fizyczna, osoba prawna lub jednostka organizacyjna nie posiadająca osobowości prawnej oraz podmioty występujące wspólnie o ile spełniają warunki określone w niniejszej SIWZ.
Rozdział II. Przedmiot zamówienia.
1. Przedmiotem zamówienia jest: remont elewacji zachodniej budynku mieszkalnego wielorodzinnego
przy ulicy Kochanowskiego 30 w Kielcach w zakresie:
o Ustawienie rusztowania przyściennego o wysokości do 16 m.
o Czyszczenie elewacji z luźnych odspojonych struktur ( ręczne lub mechaniczne).
o Przygotowanie podłoża poprzez odgrzybienie powierzchni preparatem grzybobójczym np. Ceresit CT 99.
o Przygotowanie podłoża poprzez gruntowanie preparatem wzmacniającym np. Ceresit CT 17.
o Zakołkowanie podłoża - pomocowanie istniejącej warstwy termoizolacji do elementu konstrukcyjnego ściany za pomocą kołków renowacyjnych w ilości 4 szt./m2. Długość kołka należy dobrać na podstawie rzeczywistej grubości istniejącego docieplenia.
o Uzupełnienie zaprawą klejową (reperacja) uszkodzonych miejsc na elewacji.
o Przyklejenie warstwy siatki na ścianach na uprzednio przygotowanym podłożu (zagruntowanym) na ścianach i ościeżach.
o Nałożenie na podłoże farby gruntującej np. Ceresit CT 16.
o Wykonanie wyprawy elewacyjnej cienkowarstwowej z tynku silikatowo-silikonowego strukturalnego Ceresie CT 175 grubości 2 mm na ścianach i ościeżach.
o Montaż listwy kapinosowej i narożników wypukłych kątownikiem metalowym (naroża budynku, otwory okienne).
o Wymiana na nowe obróbki blacharskie - parapety.
o Czyszczenie cokołu budynku, przygotowanie podłoża poprzez gruntowanie. Pomalowanie ścian cokołu farbą emulsyjną elewacyjną.
2. Szczegółowy zakres robót oraz warunki ich realizacji zawierają:
a. Przedmiar - Załącznik Nr 8 doSIWZ.
b. Program funkcjonalno - użytkowy - Załącznik Nr 7 do SIWZ.
c. Projekt Umowy - Załącznik nr6 doSIWZ.

CPV: 45.45.30.00- 7, 45.44.30.00- 4, 45.26.29.00-0, 45.41.00.00-4, 45.26.21.20-8, 45.26.21.10-5

Otwarcie ofert: 3. Otwarcie ofert nastąpi w dniu.... 15.06.2023 r. o godz. 10:05 w siedzibie Zamawiającego:
Spółdzielnia Budowlano Mieszkaniowa ,,PIONIER"
Ul. Barwinek 29, 25-150 Kielce
Otwarcie ofert jest jawne.

Składanie ofert:
Rozdział XIV. Miejsce oraz termin składania i otwierania ofert i dalszy tok czynności
1. Oferty należy składać w siedzibie Zamawiającego:
Spółdzielnia Budowlano Mieszkaniowa ,,PIONIER" Ul. Barwinek 29,25-150 Kielce
Kancelaria.
Dopuszcza się przesłanie oferty drogą pocztową.
2. TERMIN SKŁADANIA ofert upływa w dniu ....15.06.2023 r. godz. 10:00.
Oferty złożone po terminie jak wyżej zostaną niezwłocznie zwrócone bez otwierania.

Miejsce i termin realizacji:
Rozdział VI. Termin realizacji zamówienia
1. Termin rozpoczęcia realizacji zamówienia - od dnia zawarcia Umowy.
2. Termin realizacji zamówienia - do 30.11.2023 r.

Wymagania:
3. Załączony Przedmiar (Załącznik nr 8 do SIWZ) nie stanowi elementu dokumentacji projektowej i ma charakter pomocniczy. Wykonawca jest zobowiązany do dokonania własnych ustaleń co do rzeczywistego zakresu robót wymaganego do osiągnięcia rezultatu i dokonania ewentualnych uzupełnień w przedkładanej ofercie.
4. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest zapoznać się w sposób szczegółowy z opisem przedmiotu zamówienia, dokonać wizji lokalnej w celu ujęcia w swojej ofercie wszystkich (w jego ocenie) niezbędnych robót gwarantujących prawidłowe wykonanie zamówienia, m.in. roboty przygotowawcze, zabezpieczające, transportowe, roboty podstawowe i inne elementy nieprzewidziane, ale konieczne do wykonania robót, w tym element ryzyka obejmujący przykładowo: niekorzystne warunki, koszty prac porządkowych, zagospodarowanie terenu, dostarczenie dla potrzeb budowy energii elektrycznej, wody, dozoru, zaplecza ( którego Zamawiający nie zapewnia), itp.
5. Jeżeli dostarczone przez Zamawiającego dane będą zawierały wady, które uniemożliwią prawidłowe wykonanie robót, albo jeżeli zajdą inne okoliczności, niezależne od Wykonawcy, które mogą przeszkodzić prawidłowemu wykonaniu robót, Wykonawca niezwłocznie powiadomi o tym fakcie Zamawiającego. Zamawiający dokona wówczas analizy zaistniałego przypadku i po uzyskaniu stanowiska Inspektora nadzoru będzie uprawniony do modyfikacji zakresu świadczenia Wykonawcy w taki sposób, aby był zrealizowany cel umowy z zachowaniem obowiązujących przepisów.
6. Przedmiot zamówienia winien być wykonany zgodnie z warunkami zawartymi w SIWZ, Programie funkcjonalno-użytkowym (Załącznik Nr 7 do SIWZ) oraz Projektem Umowy (Załącznik Nr 6 do SIWZJ.
7. Wykonawca, z chwilą przejęcia terenu robót, staje się posiadaczem i wytwórcą odpadów, z którymi ma obowiązek postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami: Ustawy z dnia 14 grudnia 2012r. o odpadach (t. j. Dz. U. z 2013r. poz.21z póź. zm.) oraz Ustawy z dnia 27 kwietnia 2001r. Prawo ochrony środowiska (t. j. Dz. U. z 2008r. Nr 25, póz. 150 z póź. zm.).
8. W przypadku gdy nastąpi konieczność modyfikacji zakresu świadczenia Wykonawcy, strony dokonają zmiany umowy w formie aneksu. Dokonując modyfikacji zakresu świadczenia Wykonawcy strony wyodrębniają:
- roboty zamienne, przez które rozumie się roboty, które Wykonawca wykona w zamian robót opisanych w PFU,
- roboty dodatkowe, przez które rozumie się roboty niezbędne do prawidłowego wykonania przedmiotu umowy, których nie można było przewidzieć w chwili podpisania umowy i które nie byty opisane w PFU,
- roboty zaniechane, przez które rozumie się roboty opisane w PFU, a których wykonanie stało się
9. Wykonawca, zobowiązany będzie do złożenia wraz z ofertą kosztorysu szczegółowego dla całości robót objętych zamówieniem (na cenę ofertową brutto). Wszystkie pozycje kosztorysowe muszą zawierać cenę jednostkową. Ceny jednostkowe i wyliczone wartości należy podać z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Na stronie tytułowej Wykonawca, za wykonanie przedmiotu zamówienia, poda cenę ryczałtową netto, VAT, cenę ryczałtową brutto cyfrowo i słownie, za wykonanie przedmiotu zamówienia dokładnością do dwóch miejsc po przecinku. Elementy cenotwórcze, tj. stawka robocizny, wysokość narzutów winny zostać umieszczone na stronie tytułowej części kosztorysu określonej branży i odnoszą się do wszystkich pozycji. W cenie materiałów należy uwzględnić koszt ich zakupu.
Podatek VAT winien zostać podany dla każdej pozycji. Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji tych dokumentów. Określone przy przygotowaniu kosztorysu, kwoty wynagrodzenia ryczałtowego za wykonanie danego elementu stanowią zapłatę za całość robót w celu osiągnięcia oczekiwanego przez Zamawiającego rezultatu. Różnice pomiędzy przyjętymi przez Wykonawcę w powyższych dokumentach ilościami, cenami i przewidywanymi elementami, a faktycznymi ilościami, cenami i koniecznymi do wykonania elementami stanowią ryzyko Wykonawcy i obciążają go w całości. W razie nie wyszczególnienia przez Wykonawcę w kosztorysie jakiejkolwiek pozycji bądź zakresu robót niezbędnego dla wykonania przedmiotu zamówienia przyjmuje się, że zostały one przez Wykonawcę ujęte w ogólnej cenie wykonania zamówienia.
Rozdział III. Oferty częściowe i wariantowe
Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych i wariantowych na zadania będące przedmiotem zamówienia.
Rozdział IV. Zlecenie robót Podwykonawcom.
1. Zamawiający nie dopuszcza możliwości zlecenia Podwykonawcom całości zamówienia.
2. Wykonawca wskaże w formularzu ofertowym części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcy.
3. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, Wykonawca jest zobowiązany wykazać Zamawiającemu, iż proponowany inny Podwykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż wymagany w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
Rozdziały. Zwrot kosztów udziału w postępowaniu.
Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
3. Dopuszcza się możliwość zmiany terminu wykonania zamówienia, o którym mowa w ust.l w razie wystąpienia jednej z następujących okoliczności:
3.1. wstrzymania robót lub przerw w pracach powstałych z przyczyn leżących po stronie Zamawiającego,
3.2. nie przekazania przez Zamawiającego w terminie określonym w umowie z Wykonawcą placu budowy,
3.3. działania siły wyższej, za które uważa się zdarzenia o charakterze nadzwyczajnym, występujące po zawarciu umowy a których strony nie były w stanie przewidzieć w momencie jej zawierania i których zaistnienie lub skutki uniemożliwiają wykonanie przedmiotu umowy w sposób należyty,
3.4. istotnej modyfikacji zakresu świadczenia Wykonawcy stwierdzonej aneksem do umowy, która powoduje konieczność zmiany terminu zakończenia wykonania przedmiotu umowy.
4. Zmiana terminu wykonania zamówienia po stwierdzeniu jednej z okoliczności wskazanych w ust. 3 będzie uzasadniała zawarcie aneksu do umowy.
Rozdział VII. Opis warunków udziału w postępowaniu oraz sposób dokonywania oceny spełniania tych warunków.
1. W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
a) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa
nakładają obowiązek ich posiadania;
Ocena spełniania tego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów wymienionych w rozdz. IXpkt. 2 lit. a niniejszej SIWZ.
b) posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie;
Zamawiający uzna, że Wykonawca spełnił niniejszy warunek jeśli wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, wykonał co najmniej 2 roboty o podobnym charakterze jak przedmiot zamówienia, o wartości co najmniej 50.000,00 PUM każda wraz z załączeniem dowodów, że roboty te zostały zrealizowane w sposób należyty, zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone.
Ocena spełniania tego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów wymienionych w rozdz. IXpkt.2 lit. b niniejszej SIWZ.
c) dysponują odpowiednim potencjałem technicznym do wykonania zamówienia oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia;
Za Wykonawcę dysponującego potencjałem technicznym i osobami zdolnymi do wykonania zamówienia lub przedstawiającego pisemne zobowiązanie innych podmiotów do udostępnienia potencjału technicznego i osób zdolnych do wykonania zamówienia uzna się takiego, który dysponuje co najmniej jedną osobą posiadającą uprawnienia do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
Ocena spełniania tego warunku zostanie dokonana na podstawie oświadczeń i dokumentów wymienionych w rozdz. IX pkt.2 lit. c niniejszego SIWZ.
2. Zamawiający oceni spełnienie warunków wg kryteriów "spełnia" lub ,,nie spełnia".
3. Oferty Wykonawców, którzy nie wykażą spełnienia w/w warunków zostaną odrzucone.
Rozdział VIII. Udział w postępowaniu Wykonawców występujących wspólnie.
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia.
2. Wykonawcy składający ofertę wspólną ponoszą solidarną odpowiedzialność za wykonanie umowy i wniesienie należytego wykonania umowy.
3. Wykonawcy występujący wspólnie muszą wspólnie spełniać warunki określone w Rozdziale VII SIWZ. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie, ustanowią oni pełnomocnika do ich reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
4. Pełnomocnik winien być umocowany do działania w imieniu Wykonawców występujących wspólnie w formie pisemnej w jednym dokumencie pełnomocnictwa, który winien zawierać:
a. wskazanie, iż pełnomocnictwo udzielane jest na potrzeby zamówienia związanego z niniejszą SIWZ,
b. oznaczenie Mocodawców,
c. oznaczenie Pełnomocnika,
d. zakres pełnomocnictwa,
e. czas na jaki jest udzielone,
f. podpisy osób upoważnionych do składania oświadczeń woli w imieniu mocodawców,
g. data udzjelenia pełnomocnictwa.
5. Wszelka korespondencja, oświadczenia, wnioski adresowane będą do Pełnomocnika ze skutkiem wobec wszystkich Wykonawców.
Rozdział IX.Wykaz oświadczeń i dokumentów jakie mają dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
Wykonawca zobowiązany jest złożyć w formie określonej w rozdz. XIII i w terminie wskazanym w rozdz. XIV
pkt 2.:
1. Wypełniony Formularz ofertowy wraz z kosztorysem szczegółowym wg wzoru określonego
w Załączniku nr 1 do SIWZ.
Wymagana forma dokumentu - oryginał
2. Oświadczenia oraz dokumenty wymagane przez Zamawiającego w celu wykazania spełnienia przez
Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu:
a. Oświadczenie Wykonawcy o spełnieniu warunków określonych we wzorze stanowiącym Załącznik nr 2 do SIWZ.
Wymagana forma dokumentu - oryginał
b. Wykaz robót budowlanych w zakresie niezbędnym do wykazania spełnienia warunku wiedzy i doświadczenia, wykonanych w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dokumentów potwierdzających, że roboty te zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone, wg wzoru określonego w Załączniku Nr 3 do SIWZ oraz przedstawi posiadaną, ważną na dzień składania ofert autoryzację systemową Producenta.
Wymagana forma dokumentów:
- wykaz wykonanych robót - oryginał podpisany przez Wykonawcę
- dokumenty potwierdzające, że roboty budowlane zostały wykonane należycie oraz przedstawi posiadaną, ważną na dzień składania ofert autoryzację systemową Producenta - oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę
c. Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia, zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami wraz z oświadczeniem, że osoby, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia posiadają odpowiednie doświadczenie i wykształcenie do wykonania przedmiotu zamówienia, wg wzoru określonego w Załączniku Nr 4 do SIWZ
Wymagana forma dokumentów - oryginał.
d. Polisa od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę co najmniej 100.000,00 PLN lub pisemne zobowiązanie do ubezpieczenia się w dniu zawarcia umowy od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności na kwotę 100.000,00 PLN.
Wymagana forma dokumentów - oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem
przez wykonawcę.
3. Oświadczenia i dokumenty wymagane przez Zamawiającego w celu wykazania przez Wykonawcę braku podstaw do wykluczenia z powodu nie spełnienia warunków:
a. Aktualny odpis z właściwego rejestru, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru.
Wymagana forma dokumentu - oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez
Wykonawcę.
b. Oświadczenie, że Wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków, opłat oraz składek na ubezpieczenie zdrowotne i społeczne aktualne na dzień składania ofert.
Wymagana forma dokumentu - oryginał lub kopia poświadczona za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę.
4. Dowód wniesienia wadium - zgodnie z wymogami wskazanymi w rozdz. XI SIWZ .
Wymagana forma dokumentów:
Dowód wniesienia wadium wpłacone w formie niepieniężnej - oryginał
5. Pełnomocnictwo określające jego zakres w przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje pełnomocnik.
Wymagana forma dokumentu - oryginał
6. Pełnomocnictwo do reprezentowania w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia Wykonawców występujących wspólnie, w przypadku wspólnego ubiegana się o udzielenie niniejszego zamówienia
Wymagana forma dokumentu - oryginał
7. Dokumenty dotyczące przynależności do tej samej grupy kapitałowej - Lista podmiotów należących do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. Nr 50, poz.331 z póź. zm.) albo informacji o tym, że Wykonawca nie należy do grupy kapitałowej, wg wzoru określonego w Załączniku nr 5 do SIWZ.
Wymagana forma dokumentu - oryginał
8. W przypadku Wykonawców występujących wspólnie dokumenty wymagane w postępowaniu składa ich pełnomocnik.
W odniesieniu do każdego z Wykonawców muszą być złożone odrębne dokumenty wskazane w pkt. 3 lit. a); lit. b) oraz pkt.8 oraz pkt 5 (o ile dotyczy) niniejszej SIWZ, pozostałe dokumenty mogą być złożone w odniesieniu do wszystkich Wykonawców łącznie.
Rozdział X. Sposób porozumiewania się Zamawiającego z Wykonawcami.
1. Obowiązującą formą porozumiewania się z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń, wniosków, zawiadomień i informacji jest forma pisemna lub droga elektroniczna.
2. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez Wykonawcę, Zamawiający domniema, iż pismo wysłane przez Zamawiającego na adres e-mail, podany przez Wykonawcę zostało mu doręczone w sposób umożliwiający zapoznanie się Wykonawcy z treścią pisma.
3. Jeżeli oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje przekazywane są za pomocą e-mail każda ze stron - na żądanie drugiej, niezwłocznie potwierdza fakt ich otrzymania.
4. Osoby uprawnione do porozumiewania się z Wykonawcami:
w zakresie przedmiotu zamówienia i zagadnień technicznych oraz zagadnień formalno-prawnych: mgr. inż. Piotr Kawecki e-mail: pkawecki@sbmpionier.pl
Rozdział XI. Wadium.
1. Wykonawca przystępujący do postępowania jest zobowiązany wnieść wadium w kwocie 5.000,00 PLN (słownie: pięć tysięcy złotych 00/100).
a) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert, tj. do dnia 14.06.2023 r.
b) W przypadku wnoszenia wadium w pieniądzu, należy pamiętać, iż będzie ono wniesione skutecznie jedynie w przypadku uznania konta Zamawiającego, wskazanego w rozdz. XI pkt 3, przed upływem terminu składania ofert.
c) Wykonawca, który nie wniesie wadium lub nie zabezpieczy oferty akceptowalną formą wadium zostanie wykluczony z postępowania, a jego oferta zostanie uznana za odrzuconą.
2. Wadium może być wniesione, według wyboru Wykonawcy, w:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, z tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych.
3. Wadium wnoszone w pieniądzu należy wpłacać przelewem (operacja bezgotówkowa) na rachunek bankowy Zamawiającego ING Bank Śląski o/ Kielce 44105014161000 0090 8047 9026, z dopiskiem: Wadium w przetargu na: "Remont elewacji zachodniej budynku mieszkalnego wielorodzinnego przy ulicy Kochanowskiego 30 w Kielcach."
4. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczeń winno być złożone w formie oryginału i zawierać:
a) oznaczenie Wykonawcy,
b) wskazanie Zamawiającego jako beneficjenta,
c) wskazanie gwaranta (poręczyciela),
d) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją (poręczeniem) jako wierzytelności z tytułu żądania zapłaty wadium,
e) kwotę gwarancji (poręczenia),
f) termin ważności gwarancji (poręczenia), z uwzględnieniem terminu ważności gwarancji(poręczenia) o 14 dni dłuższym niż 30-dniowy termin związania ofertą na wypadek wybrania Oferenta jako Wykonawcy najkorzystniejszej oferty złożonej w postępowaniu przetargowym,
g) oświadczenie o bezwarunkowym i nie odwołalnym charakterze gwarancji (poręczenia),
h) klauzulę o płatności na pierwsze wezwanie Zamawiającego, w terminie nie dłuższym niż 14 dni od złożenia tego żądania, bez potrzeby dołączania do tego wezwania jakichkolwiek dokumentów wykazujących zasadność roszczenia albo podjęcie czynności wobec Wykonawcy w celu uzyskania świadczenia.
i) zastrzeżenie o wykonalności na terytorium RP.
5. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium, na pisemny wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert.
6. Zamawiający zwróci wadium:
a) wszystkim Wykonawcom, niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty lub unieważnieniu postępowania, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem pkt 10;
b) Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, niezwłocznie po zawarciu umowy w sprawie zamówienia oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
7. Jeżeli wadium wniesiono w pieniądzu, Zamawiający zwraca je na rachunek bankowy wskazany przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym.
8. Zamawiający zatrzyma wadium, albo zażąda zapłaty wadium dokonanego w innej formie niż pieniężna
jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana:
a. uchyla się od podpisania umowy w sprawie zamówienia na warunkach określonych w Projekcie umowy stanowiącej Załącznik Nr 6 do SIWZ i przyjętej przez Zamawiającego ofercie albo oświadczy, że nie podpisze umowy lub że cofa ofertę albo ją zmienia,
b. nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c. zawarcie umowy w sprawie zamówienia stanie się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
9. Zamawiający zatrzyma kwotę wadium albo zażąda zapłaty kwoty wadium dokonanego w innej formie niż pieniężna, jeżeli Wykonawca złoży oświadczenie, że wycofuje ofertę lub inne równoznaczne z brakiem woli zawarcia umowy mimo tego, że nie upłynął termin związania ofertą, albo zmieni ofertę z wyjątkiem obniżenia oferowanej ceny, zanim oferta została wybrana.
Rozdział XII. Termin związania ofertą
1. Wykonawca pozostaje związany złożoną ofertą przez okres 60 dni licząc od terminu składania ofert. W okresie związania ofertą Wykonawca nie może jej cofnąć i pozostaje w gotowości do zawarcia pisemnej umowy z Zamawiającym według załączonego do SIWZ Projektu umowy z uwzględnieniem kwoty wynagrodzenia zawartej w ofercie, jeżeli Zamawiający dokona wyboru jego oferty.
2. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą, z tym, że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni. Odmowa wyrażenia powyższej zgody nie powoduje utraty wadium.
3. Przedłużenie terminu związania ofertą jest dopuszczalne tylko z jednoczesnym przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą. Jeżeli przedłużenie terminu związania ofertą dokonywane jest po wyborze oferty najkorzystniejszej, obowiązek wniesienia nowego wadium lub jego przedłużenia dotyczy jedynie Wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza.
Rozdział XIII. Opis sposobu przygotowania ofert
1. Wymogi formalne:
1.1. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę.
1.2. Oferta winna być sporządzona zgodnie z wymogami SIWZ.
1.3. Do oferty winny być dołączone wszystkie dokumenty i oświadczenia wskazane w pkt. IX SIWZ i zgodnie z wymaganą formą.
1.4. Złożenie oferty lub załączników do oferty w formie innej niż wskazana w SIWZ jest dopuszczalne pod warunkiem, że ich treść, zawierać będzie wszystkie elementy wskazane przez Zamawiającego.
1.5. Oferta oraz załączniki do oferty muszą być sporządzone w języku polskim, pisemnie na papierze, przy użyciu nośnika pisma nie ulegającego usunięciu bez pozostawienia śladu.
1.6. Formularz oferty, oświadczenia, wykazy, muszą być podpisane przez osoby uprawnione do składania w imieniu Wykonawcy oświadczeń woli lub należycie umocowanego Pełnomocnika.
1.7. Każda poprawka w ofercie musi być parafowana przez osobę/y podpisującą/e ofertę.
1.8. W przypadku, gdy informacje zawarte w ofercie stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2003 r. Nr 153, póz. 1503 z późn. zm.), Wykonawca winien w sposób nie budzący wątpliwości zastrzec, że nie mogą być udostępniane innym uczestnikom postępowania i winny być oznaczone klauzulą: Informacje stanowiące tajemnice przedsiębiorstwa w rozumieniu art. 11 ust. 4 ustawy o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji" oraz dołączone w osobnej wewnętrznej kopercie, odrębnie od pozostałych informacji zawartych w ofercie.
1.9. Wszystkie zapisane strony oferty oraz załączonych dokumentów i oświadczeń winny być kolejno ponumerowane, a w treści oferty winna być umieszczona informacja z ilu kolejno ponumerowanych stron składa się całość dokumentacji.
1.10. W ofercie Wykonawca wskazuje części zamówienia, której wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom. Jeżeli Wykonawca nie zamierza powierzyć żadnej części zamówienia podwykonawcom wpisuje we właściwej rubryce oferty zdanie: ,,Nie dotyczy".
2. Opakowanie oferty
2.1. Ofertę należy złożyć w trwale zamkniętym, nieprzejrzystym i nienaruszonym opakowaniu (kopercie), uniemożliwiającym otwarcie i zapoznanie się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert.
2.2. Opakowanie musi zostać opatrzone:
Adresem Zamawiającego: Spółdzielnia Budowlano - Mieszkaniowa ,,Pionier"
ul. Barwinek 29,25-150 Kielce
Napisem "Remont elewacji zachodniej budynku mieszkalnego wielorodzinnego
przy ulicy Kochanowskiego 30 w Kielcach."
NIE OTWIERAĆ PRZED 15.06.2023 r. godz. 10:05.
4. Otwarcie ofert:
4.1 Na posiedzeniu niejawnym Komisja Przetargowa dokona oceny ofert w zakresie kompletności dokumentacji oraz dokona oceny spełnienia warunków udziału w postępowaniu, na zasadzie ,,spełnia", ,,nie spełnia". W przypadku braku dokumentów określonych w rozdz. IX SIWZ Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich uzupełnienia w terminie 7 dni roboczych od daty otrzymania przez Wykonawcę zawiadomienia wzywającego do uzupełnienia. Wezwanie do uzupełnienia wysyła się e-mailem.
4.2 Przez pisemne powiadomienie rozumie się przesłanie informacji e-mailem z jednoczesnym przesłaniem zawiadomienia pocztą. Jako datę otrzymania zawiadomienia przez Wykonawcę przyjmuje się datę otrzymania zawiadomienia za pomocą e-maila.
Rozdział XV. Opis sposobu obliczenia ceny.
1. Zamawiający ustala, że obowiązującym rodzajem wynagrodzenia w przedmiotowym zamówieniu jest wynagrodzenie ryczałtowe.
2. Cena oferty musi zawierać wszelkie koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia wynikające wprost
z otrzymanej dokumentacji, jak również w niej nie ujęte, a bez których nie można wykonać zamówienia. Wykonawca powinien, przed sporządzeniem oferty, zapoznać się na miejscu z terenem, na którym będą wykonywane roboty, a następnie uwzględnić w ofercie ewentualne dodatkowe koszty związane z prawidłowym, kompletnym wykonaniem zadania. Koszty dokonania wizji lokalnej poniesie Wykonawca.
3. Wykonawca określi cenę realizacji zamówienia uwzględniając pełną treść SIWZ i wszystkich jej załączników w szczególności Programem Funkcjonalno-Użytkowym, Projektem umowy, poprzez wskazanie w formularzu ofertowym ceny netto oraz ceny brutto uwzględniającej obowiązujący podatek VAT za wykonanie całości przedmiotu zamówienia. W ofercie należy podać ceny cyfrowo i słownie z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
4. W cenie ryczałtowej należy uwzględnić wszystkie okoliczności nieprzewidziane, ale konieczne
do wykonania zamówienia, w szczególności: element ryzyka obejmujący przykładowo: warunki atmosferyczne; koszty robót przygotowawczych, porządkowych np. wywozu śmieci, innych odpadów i nieczystości stałych, jeżeli takie znajdują się na terenie przewidzianym do realizacji robót; zachowania czystości dróg publicznych; zagospodarowania placu robót; zabezpieczenia placu robót; uporządkowania terenu po robotach; wykonania dokumentacji powykonawczej. Wykonawca winien stosować się do zapisów ustawy Prawo ochrony środowiska i jako posiadacz odpadów postępować z nimi zgodnie z ustawą o odpadach.
5. W razie korzystania w trakcie robót z terenu, którego właścicielem jest osoba trzecia. Wykonawca uzyska zezwolenie na wejście w teren, a po zakończonych robotach przywróci teren do stanu pierwotnego i przekaże go Właścicielowi ze stosownym protokołem oraz pokryje związane z tym koszty. Zamawiającemu natomiast przekaże stosowne oświadczenia.
6. Oferowana cena musi wynikać z załączonego do oferty kosztorysu szczegółowego ofertowego, który będzie zawierał:
a. Zestawienie materiałów i urządzeń z podaniem ich nazw. (Nazwa ma być podana jednoznacznie tak aby możliwe było zidentyfikowanie cech technicznych i jakościowych),
b. Parametry kosztowe (R -robocizna; Ko -koszty ogólne; Kz -koszty zakupu; Z -zysk)
c. Tabelę elementów scalonych.
Uwaga!
Kosztorys szczegółowy będzie wykorzystany przez Zamawiającego w celu ustalenia, czy parametry techniczne i jakościowe materiałów i urządzeń oferowanych przez Wykonawcę do realizacji przedmiotu zamówienia odpowiadają wymogom Zamawiającego oraz do rozliczania robót dodatkowych, zaniechanych i zamiennych. Kosztorys szczegółowy nie stanowi podstawy do rozliczenia wynagrodzenia należnego Wykonawcy z uwagi na charakter ryczałtowy wynagrodzenia.
7. Zamawiający ustala, że obowiązującym sposobem wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie przedmiotu zamówienia jest wynagrodzenie ryczałtowe. W związku z tym Wykonawca nie może żądać podwyższenia wynagrodzenia chociażby w chwili zawarcia umowy nie można było przewidzieć rodzaju
i rozmiaru wszelkich kosztów. Za oferowaną cenę Wykonawca zobowiązuje się do osiągnięcia umówionego rezultatu.
8. Rozliczenia między Zamawiającym, a Wykonawcą dokonywane będą w walucie polskiej w złotych (PLN).
RozdziałXVII. Formalności, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia.
1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający informuje o:
1.1. wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę (firmę) i adres wykonawcy, którego ofertę wybrano
1.2. zamieści informację o których mówi pkt.l na stronie internetowej www.sbmpionier.pl/przetargi
2. Wykonawca, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą, przed podpisaniem umowy
zobowiązany jest do:
2.1. Przedłożenia umowy regulującej współpracę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (w przypadku Wykonawców występujących wspólnie),
2.2. Złożenia informacji o osobach uprawnionych do zawarcia umowy i złożenia ich pełnomocnictwa, jeżeli taka konieczność zaistnieje,
2.3. Złożenia innych dokumentów niezbędnych dla skutecznego zawarcia umowy.
Rozdział XVIII. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
1. Wykonawca wnosi zabezpieczenie należytego wykonania przedmiotu umowy w wysokości 5,0 % wartości brutto całego przedmiotu umowy określonego w § 3 ust. 1 Umowy.
2. Wykonawca wpłaca zabezpieczenie należytego wykonania umowy na rachunek bankowy: ING Bank Śląski o/ Kielce 44 1050 1416 1000 0090 8047 9026, najpóźniej w dniu podpisania Umowy, przy czym uznaje się, że zabezpieczenie zostało wniesione w chwili uznania kwoty na rachunku bankowym Zamawiającego.
3. Zatrzymana kwota będzie zwracana na pisemny, pod rygorem nieważności, wniosek Wykonawcy, w następujący sposób:
a) 40 % zatrzymanej kwoty - w terminie 30 dni od wpływu wniosku Wykonawcy, który może być złożony po dokonaniu odbioru końcowego przedmiotu niniejszej Umowy oraz usunięciu ewentualnych wad, usterek i innych nieprawidłowości w przedmiocie niniejszej Umowy, za które odpowiedzialność ponosi Wykonawca i stwierdzonych w protokole odbioru końcowego robót.
b) 60 % zatrzymanej kwoty - w terminie 30 dni od wpływu wniosku Wykonawcy, który może być złożony po upływie okresu udzielonej rękojmi i gwarancji jakości.
4. Kaucja gwarancyjna zwracana będzie w wysokości nominalnej. Wykonawca nie ma prawa naliczania odsetek ani żadnych opłat za czas zatrzymania kaucji.
5. Zamawiający jest uprawniony do zaspokojenia się z kaucji gwarancyjnej m.in. w przypadku powstania ewentualnych należności z tytułu kar umownych, konieczności pokrycia kosztów zastępczego wykonania przedmiotu umowy lub usunięcia wad, usunięcia skutków nie wywiązania się Wykonawcy ze swoich obowiązków, itp.
6. Zamawiający nie będzie zatrzymywał kaucji gwarancyjnej, o której mowa w ustępie 3 lit. a poprzedzającym, jeżeli Wykonawca, najpóźniej na 7 dni po zawarciu umowy przedłoży Zamawiającemu uprzednio przez niego zaakceptowaną bezwarunkową i płatną na pierwsze żądanie Zamawiającego ubezpieczeniową lub bankową gwarancję należytego wykonania umowy na kwotę wskazaną w tym ustępie (gwarancja należytego wykonania umowy). Gwarancja musi być ważna na okres co najmniej o 45 dni dłuższy niż termin realizacji przedmiotu niniejszej umowy.
7. Ustala się, że w razie przedłużenia terminu realizacji przedmiotu niniejszej Umowy Wykonawca, w ciągu 7 dni od daty zawarcia stosownego aneksu, ma obowiązek przedłożenia Zamawiającemu aneksu do gwarancji należytego wykonania umowy przedłużającego termin jej ważności w taki sposób, aby był on o 45 dni dłuższy niż nowy termin zakończenia realizacji przedmiotu Umowy. Jeżeli Wykonawca uchybi powyższemu obowiązkowi, Zamawiający może zrealizować w całości gwarancję należytego wykonania umowy i uzyskaną w ten sposób kwotę zatrzymać tytułem kaucji należytego
wykonania umowy. Nadto ustala się, że jeżeli opóźnienie w realizacji niniejszej umowy przez Wykonawcę wyniesie co najmniej 45 dni, a Zamawiający nie odstąpi od Umowy, wówczas Zamawiający będzie uprawniony do żądania uzupełnia kaucji należytego wykonania umowy z kaucji gwarancyjnej i żądania zapłaty uzupełnienia kaucji gwarancyjnej w formie pieniężnej.
8. Wykonawca zobowiązany jest do posiadania ubezpieczenia Wykonawcy od odpowiedzialności cywilnej na kwotę co najmniej 100.000,00zł (słownie: sto tysięcy zł 00/100), od nieprzewidzianych zdarzeń losowych związanych z realizacją przedmiotu umowy . Obowiązki określone w umowie ubezpieczenia będzie wykonywał Wykonawca na swój koszt.
9. Wykonawca zobowiązany jest do wydania na wniosek Zamawiającego, oryginału polisy lub umowy ubezpieczenia oraz przedstawienia dowodów wpłat kolejnych składek ubezpieczeniowych i wykonania innych obowiązków wobec ubezpieczyciela w terminach zgodnych z umową ubezpieczeniową.
10. W przypadku nie zawarcia przez Wykonawcę umów ubezpieczenia, o których mowa w ust. 1 lub zaprzestania płacenia składek ubezpieczeniowych, Zamawiający ma prawo do zawarcia umowy ubezpieczenia na koszt Wykonawcy i obciążenia go poniesionymi z tego tytułu kosztami i naliczenia kary umownej w wysokości 10.000 zł.
Rozdział XIX. Istotne dla stron postanowienia umowy.
Istotne postanowienia umowy zawarte są w Projekcie umowy, który jest Załącznikiem nr 6 do SIWZ.
Rozdział XX. Udostępnienie SIWZ.
SIWZ podlega udostępnieniu na stronie internetowej i tablicy ogłoszeń w siedzibie Zamawiającego, od dnia publikacji ogłoszenia o zamówieniu w BZP. Zamawiający informuje, że w godzinach 7.00 - 15.00 są dostępne do wglądu (po wcześniejszym uzgodnieniu terminu): dokumentacja budynku oraz załączniki do SIWZ.
Rozdział XXI. Modyfikacja i wyjaśnienia SIWZ.
1. Przed upływem terminu składania ofert Zamawiający - w uzasadnionych przypadkach - może zmienić treść SIWZ. Informację o zmianie SIWZ oraz treść wprowadzonych zmian Zamawiający zamieści na stronie internetowej.
2. Jeżeli w wyniku zmiany treści SIWZ jest niezbędny dodatkowy czas na wprowadzenie zmian w ofertach Zamawiający przedłuży termin składania ofert i poinformuje informuje o tym na stronie internetowej.
3. Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego o wyjaśnienie treści SIWZ. Zamawiający udzieli wyjaśnień, chyba że prośba o wyjaśnienie treści SIWZ wpłynęła do Zamawiającego na mniej niż 6 dni przed upływem terminu składania ofert.
4. Zamawiający jednocześnie zamieści treść zapytań wraz z wyjaśnieniami - bez ujawniania źródła zapytania - na stronie internetowej www.sbmDionier.pl/przetargi.
Rozdział XXII. Odrzucenie oferty.
Oferta Wykonawcy zostanie odrzucona w przypadku:
1. Nie wniesienia w wyznaczonym terminie wadium.
2. Nie spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
3. Nie uzupełnieniu, pomimo wezwania, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, dokumentów składających się na ofertę.
4. Nie udokumentowania, w przypadku zastosowania innych materiałów niż określone w PFU, ich równoważności w zakresie technicznym i jakościowym lub dokonania zmian w PFU projektowej bez zgody Zamawiającego.

Uwagi:
Rozdział XVI. Kryteria wyboru oferty, znaczenie tych kryteriów i sposób oceny ofert.
1. Kryterium, którym zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty jest:
1) cena brutto - waga kryterium 95 %
2) G - gwarancja powyżej 5 lat
2. Sposób oceny ofert: ilość punktów dla każdej oferty zostanie wyliczona wg poniższego wzoru:
O = C + G, gdzie:
O - ogólna suma punktów oceny oferty,
C - ilość punktów oferty badanej za kryterium cena,
G - - ilość punktów oferty badanej za kryterium gwarancji
2o. Ocena ofert według kryterium cena brutto:
gdzie:
C - ilość punktów oferty badanej
Cmin. - cena minimalna spośród wszystkich ważnych ofert
C bad. ~ cena oferty badanej
Obliczenia dokonywane będą do dwóch miejsc po przecinku.
2b. Ocena ofert według kryterium gwarancji G= liczba lat powyżej 5 lat xl piet.; max liczba pkt. 5
3. W toku badania i oceny ofert zamawiający może żądać od Oferentów wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
4. Zamawiający poprawia w ofercie:
a) oczywiste omyłki pisarskie,
b) oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonywanych poprawek,
c) inne omyłki polegające na niezgodności oferty z SIWZ, nie powodujące istotnych zmian w ofercie,
- niezwłocznie zawiadamiając o tym Oferenta, którego oferta została poprawiona.
5. Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy, który w terminie 3 dni od dnia doręczenia zawiadomienia nie wyrazi pisemnej zgody na poprawienie w ofercie omyłki, o której mowa w pkt. 4 c) SIWZ.
6. Zamawiający w celu ustalenia, czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, zwraca się w formie pisemnej do Oferenta o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny. Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny, spoczywa na Oferencie. Zamawiający odrzuci ofertę wykonawcy, który nie złożył wyjaśnień lub jeżeli dokonana ocena wyjaśnień wraz z dostarczonymi dowodami potwierdza, że oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia.
7. Jeżeli w wyniku oceny złożonych ofert okaże się, że nie można dokonać wyboru oferty najkorzystniejszej ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej cenie, zamawiający wezwie Oferentów, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym ofert dodatkowych. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w złożonych ofertach.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.