Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1160z dziś
6461z ostatnich 7 dni
20907z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Renowacja Kaplicy

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Renowacja Kaplicy

Data zamieszczenia: 2024-07-24
Dane kontaktowe Zamawiającego: GMINA RAKÓW
OGRODOWA 1
26-035 Raków
powiat: kielecki
41 35-35-018
urzad@rakow.pl
Województwo: świętokrzyskie
Miasto: Raków
Wadium: 5 000,00 zł
Nr telefonu: 41 35-35-018
Termin składania ofert: 2024-08-08 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Renowacja Kaplicy p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mędrowie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Renowacja Kaplicy p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mędrowie
w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj".
Zakres robót budowlanych zewnętrznych:
a) Usunięcie ziemi (obniżenie terenu) do poziomu fundamentów, tj. 10 cm poniżej podłogi, oczyszczenie ścian przyziemia, osuszenie i odgrzybianie.
b) Wykonanie opaski ze żwirku z obrzeżem granitowym gr. 6 cm w kolorze szarym szer. 30 cm.
c) Wymiana dachu o takich samych parametrach:
o wymiana pokrycia dachowego -- z blachy miedzianej na rąbek stojący
o wymiana więźby dachowej -- drewno jodłowe lub sosnowe
d) Wykonanie nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych miedziane. Odprowadzenie wody z rury spustowej poza opaskę.
W przypadku pojawienia sia materiałów archiwalnych dot. kapliczki, wglądu zewnętrznego i dachu należałoby rozważyć przywrócenie architektury do stanu pierwotnego.
e) Tynki zewnętrzne: istniejące tynki przeznacza się do remontu - zdjęciu powłoki malarskiej z zachowaniem ostrożności na pojawienie się ewentualnych polichromii, w przypadku braku polichromii tynki stopniowo skuwać z zachowaniem ostrożności na mogące się pojawić malowidła na murze.
f) Wykonanie nowych tynków renowacyjnych lub wapienno-piaskowych metodą tradycyjną.
g) Malowanie farbami renowacyjnymi zewnętrznymi w kolorystyce podobnej do istniejącej lub zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków.
h) Istniejący monogram Chrystusa i Krzyż zdemontować i poddać pracą konserwatorskim i ponownie zamontować w pierwotnym miejscu z użyciem odpowiednich łączeń do blachy miedzianej.
i) Kamienne nakrywy betonowe z kulami na fasadzie kapliczki wyremontować i okuć blachą miedzianą.
Roboty wewnętrzne:
a) z uwagi na zmruszałe tynki ścienne i pęknięcia na sklepieniu krzyżowym z rozetą należy wykonać remont tynków. Remont tynków polega na: zdjęciu powłoki malarskiej z zachowaniem ostrożności na pojawienie się ewentualnych polichromii, w przypadku braku polichromii tynki stopniowo skuwać z zachowaniem ostrożności na mogące się pojawić malowidła na murze.
b) remont istniejących stiuków na sklepieniu poprzez uzupełnienie pęknięcie oczyszczenie do materiału rodzimego i pomalowanie farbami renowacyjnymi
c) malowanie ścian farbami renowacyjnymi o kolorystyce zbliżonej do istniejącej lub zgodnej z zaleceniami konserwatora zabytków wymiana stolarki okiennej o wymiarach i wyglądzie zgodnie z istniejącą -- stolarka drewniana wymiana drzwi o wymiarach i wyglądzie zgodnie z istniejącą -- stolarka drewniana oraz zabezpieczenie środkami zapobiegającymi zmiany koloru
d) istniejący ołtarzyk drewniany w złym stanie -- do wymiany o wymiarach i wyglądzie jak istniejący
e) obraz Matki Boskiej Częstochowskiej -- do renowacji zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków
f) wymiana zmruszałej podłogi drewnianej : rozbiórka istniejącej I sprawdzenie czy pod podłogą nie zachowały się inne posadzki lub mozaiki w przypadku braku należy rozebrać pozostałe elementy i wykonać nową podłogę o takich samym układzie desek i legarów
Pozostałe roboty w obrębie kapliczki :
a) Wymiana podmurówki pod istniejącym ogrodzeniem na żelbetową wraz z montażem ponownym ogrodzenia metalowego
b) Remont istniejącego przepustu z przyczółkami z drogi powiatowej (wymiana) wraz utwardzeniem z kostki betonowej w kształcie prostokątów lub kwadratów w kolorze szarym na podbudowie z tłucznia /
c) Montaż dwóch ławek zewnętrznych o drewnianych siedziskach na konstrukcji metalowej, na stałe obsadzone dł. 2 m, szer. 35 cm każda przed kapliczką przy ogrodzeniu po obu stronach tuż za furtką
d) Montaż palisady wraz ze schodami szer. 80 cm - 5 stopni do zabezpieczenia różnicy wysokości terenowej między istnieją kaplicą, a sąsiednią działką za kaplicą.

CPV: 45212360-7, 45111000-8, 45111200-0,45112710-5,45233222-1,71320000-7,71322000-1,71330000-0

Dokument nr: 2024/BZP 00427144, IPM-PŁ.Z.271.2.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-08-08 11:00

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ed4ab256-58ca-4be9-b0f9-a0568afa817a
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://ezamowienia.gov.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem https://ezamowienia.gov.pl.
2. Postępowanie można wyszukać również ze strony głównej Platformy e-Zamówienia (przycisk ,,Przeglądaj postępowania/konkursy").
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce ,,Centrum Pomocy".
4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
5. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów
w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej,
w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
a) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub;
b) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści ,,Formularza do komunikacji").
6. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji"). Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień,
zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk ,,dodaj załącznik").
7. W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą Pzp lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
8. Możliwość korzystania w postępowaniu z ,,Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta ,,Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z ,,Formularzy do komunikacji" służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
9. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce ,,Komunikacja".
10. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej ,,RODO") informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest: Gmina Raków, Ul. Ogrodowa 1, 26-035 Raków;
2) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym.
3) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy P.Z.P.
4) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 P.Z.P. przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
5) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisanych ustawy P.Z.P., związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
6) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
7) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia);
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników);
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego);
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
8) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO;
9) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, Ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-08-08 09:00
Miejsce składania ofert: Ofertę należy złożyć na Platformie e-Zamówienia

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: IPM-PŁ.Z.271.2.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest Renowacja Kaplicy p.w. Matki Boskiej Częstochowskiej w Mędrowie
w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj".
Zakres robót budowlanych zewnętrznych:
a) Usunięcie ziemi (obniżenie terenu) do poziomu fundamentów, tj. 10 cm poniżej podłogi, oczyszczenie ścian przyziemia, osuszenie i odgrzybianie.
b) Wykonanie opaski ze żwirku z obrzeżem granitowym gr. 6 cm w kolorze szarym szer. 30 cm.
c) Wymiana dachu o takich samych parametrach:
o wymiana pokrycia dachowego -- z blachy miedzianej na rąbek stojący
o wymiana więźby dachowej -- drewno jodłowe lub sosnowe
d) Wykonanie nowych obróbek blacharskich, rynien i rur spustowych miedziane. Odprowadzenie wody z rury spustowej poza opaskę.
W przypadku pojawienia sia materiałów archiwalnych dot. kapliczki, wglądu zewnętrznego i dachu należałoby rozważyć przywrócenie architektury do stanu pierwotnego.
e) Tynki zewnętrzne: istniejące tynki przeznacza się do remontu - zdjęciu powłoki malarskiej z zachowaniem ostrożności na pojawienie się ewentualnych polichromii, w przypadku braku polichromii tynki stopniowo skuwać z zachowaniem ostrożności na mogące się pojawić malowidła na murze.
f) Wykonanie nowych tynków renowacyjnych lub wapienno-piaskowych metodą tradycyjną.
g) Malowanie farbami renowacyjnymi zewnętrznymi w kolorystyce podobnej do istniejącej lub zgodnie z zaleceniem konserwatora zabytków.
h) Istniejący monogram Chrystusa i Krzyż zdemontować i poddać pracą konserwatorskim i ponownie zamontować w pierwotnym miejscu z użyciem odpowiednich łączeń do blachy miedzianej.
i) Kamienne nakrywy betonowe z kulami na fasadzie kapliczki wyremontować i okuć blachą miedzianą.
Roboty wewnętrzne:
a) z uwagi na zmruszałe tynki ścienne i pęknięcia na sklepieniu krzyżowym z rozetą należy wykonać remont tynków. Remont tynków polega na: zdjęciu powłoki malarskiej z zachowaniem ostrożności na pojawienie się ewentualnych polichromii, w przypadku braku polichromii tynki stopniowo skuwać z zachowaniem ostrożności na mogące się pojawić malowidła na murze.
b) remont istniejących stiuków na sklepieniu poprzez uzupełnienie pęknięcie oczyszczenie do materiału rodzimego i pomalowanie farbami renowacyjnymi
c) malowanie ścian farbami renowacyjnymi o kolorystyce zbliżonej do istniejącej lub zgodnej z zaleceniami konserwatora zabytków wymiana stolarki okiennej o wymiarach i wyglądzie zgodnie z istniejącą -- stolarka drewniana wymiana drzwi o wymiarach i wyglądzie zgodnie z istniejącą -- stolarka drewniana oraz zabezpieczenie środkami zapobiegającymi zmiany koloru
d) istniejący ołtarzyk drewniany w złym stanie -- do wymiany o wymiarach i wyglądzie jak istniejący
e) obraz Matki Boskiej Częstochowskiej -- do renowacji zgodnie z zaleceniami konserwatora zabytków
f) wymiana zmruszałej podłogi drewnianej : rozbiórka istniejącej I sprawdzenie czy pod podłogą nie zachowały się inne posadzki lub mozaiki w przypadku braku należy rozebrać pozostałe elementy i wykonać nową podłogę o takich samym układzie desek i legarów
Pozostałe roboty w obrębie kapliczki :
a) Wymiana podmurówki pod istniejącym ogrodzeniem na żelbetową wraz z montażem ponownym ogrodzenia metalowego
b) Remont istniejącego przepustu z przyczółkami z drogi powiatowej (wymiana) wraz utwardzeniem z kostki betonowej w kształcie prostokątów lub kwadratów w kolorze szarym na podbudowie z tłucznia /
c) Montaż dwóch ławek zewnętrznych o drewnianych siedziskach na konstrukcji metalowej, na stałe obsadzone dł. 2 m, szer. 35 cm każda przed kapliczką przy ogrodzeniu po obu stronach tuż za furtką
d) Montaż palisady wraz ze schodami szer. 80 cm - 5 stopni do zabezpieczenia różnicy wysokości terenowej między istnieją kaplicą, a sąsiednią działką za kaplicą.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45212360-7 - Roboty budowlane w zakresie obiektów sakralnych
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 13 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Tak
4.2.14.) Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: 4. Zamawiający przewiduje udzielania zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy p.z.p..
1) Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 PZP, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego. Zamówienia te polegać będą na powtórzeniu robót i usług podobnych do robót i usług stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia.
2) Zamówienia, o których mowa w ust. 4 pkt 1 będą polegały na powtórzeniu robót zgodnych
z zakresem robót stanowiącymi przedmiot niniejszego zamówienia. Zakresem robót i usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w ust. 4 pkt 1 będą prace z zakresu:
- Roboty budowlane w zakresie obiektów sakralnych
- Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
- Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
- Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
- Roboty w zakresie chodników
- Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
- Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
- Różne usługi inżynieryjne
Szczegółowy opis technologii wykonywania tych robót określa opis przedmiotu zamówienia, a w przypadku wykonania tego zakresu w innej technologii normy krajowe i europejskie odnoszące się do tych robót. Zakres rzeczowy robót i usług stanowiących przedmiot zamówień, o których mowa w pkt 1 nie przekroczy wartości 30 % wartości niniejszego zamówienia.
3) Zamówienia, o których mowa w pkt 1 będą udzielane po przeprowadzeniu odrębnego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki, a jeżeli wartość szacunkowa będzie mniejsza od kwoty, o której mowa w art. 2 ust.1 pkt 1 ustawy Pzp tylko po przeprowadzenie negocjacji.
4) Zamówienia, o których mowa w pkt 1 będą udzielane w przypadku wystąpienia potrzeby zwiększenia zakresu rzeczowego robót, zmiana technologii lub wprowadzenia zakresu dodatkowego w przypadku konieczności dokonania zmian w dokumentacji projektowej oraz gdy wystąpi potrzeba wykonania dodatkowego zakresu po dokonanym odbiorze końcowym na obiekcie objętym przedmiotem zamówienia lub podobnym będącym w posiadaniu Zamawiającego.
5) Zamówienie, o którym mowa w pkt 1 może obejmować rodzajowo cały lub częściowy zakres robót wskazanych w pkt. 2.
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na zasadach określonych w Rozdziale IX SWZ, oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
2) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
3) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) wykonanych robót.
Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty;
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że w tym okresie wykonał (zakończył):
o jedną robotę budowlaną (wykonaną w ramach jednej umowy/kontraktu) w systemie ,,zaprojektuj i wybuduj" lub ,,wybuduj" polegającą na odbudowie lub przebudowie lub rozbudowie lub modernizacji lub remoncie lub renowacji budynku zabytkowego lub podlegającego ochronie konserwatora zabytków. Wymagana wartość wykonanej roboty budowlanej wynosi minimum 300 000,00 zł brutto.
Przez wykonaną robotę Zamawiający rozumie zakończone zadanie inwestycyjne.
Do każdej pozycji wykazu należy załączyć dowody określające, czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty.
b) wykazu osób, które będą uczestniczyć w wykonywaniu zamówienia publicznego.
Na potwierdzenie niniejszego warunku należy złożyć:
wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami;
Zamawiający uzna warunek za spełniony, jeżeli Wykonawca wykaże, że dysponuje n/w osobami:
o Kierownikiem budowy posiadającym uprawnienia budowlane w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń stosownie do wymogu art. 42 ust. 1 ustawy - Prawo budowlane oraz spełniający wymagania o których mowa w art. 37a i 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami. Osoba pełniąca funkcję kierownika budowy powinna posiadać doświadczenie zawodowe - rozumiane jako pełnienie funkcji kierownika budowy lub robót przy pracach na obiektach wpisanych do rejestru zabytków lub podlegających ochronie konserwatora zabytków na min. 1 inwestycji.
o Projektantem posiadającym uprawnienia budowlane do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej.
o Konserwatorem dzieł sztuki posiadającym odpowiednie wykształcenie w dziedzinie konserwacji malarstwa oraz uprawnienia do prowadzenia prac konserwatorskich w tym zakresie zgodnie z rozporządzeniem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 27 lipca 2011 r. w sprawie prowadzenia prac konserwatorskich, prac restauratorskich, robót budowlanych, badań konserwatorskich, badań architektonicznych i innych działań przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków oraz badań archeologicznych.
Do wykazu osób należy dołączyć oświadczenie Wykonawcy, że zaproponowane osoby posiadają wymagane uprawnienia i przynależą do właściwej izby samorządu zawodowego, jeżeli taki wymóg na te osoby nakłada Prawo budowlane.
Zgodnie z art. 12a Prawa budowlanego który to odsyła do ustawy z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz. U. 2023 r. poz. 334 ze zm.) przynależność do właściwej izby samorządu zawodowego nie jest wymagana od obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) gdyż do posiadania uprawnień w wykonywaniu samodzielnych funkcji w budownictwie nie jest wymagana przynależność do izby samorządu zawodowego.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających, czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty; wzór wykazu robót stanowi - załącznik do SWZ;
2) wykaz osób, skierowanych przez Wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami- załącznik do SWZ;
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 5 000,00 zł (pięć tysięcy złotych 00/100)
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia,
o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ, składa każdy z wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
3. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
4. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
5. W odniesieniu do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia Zamawiający wymaga aby:
1) Doświadczeniem, o którym mowa w rozdziale VIII ust. 2 pkt 3 SWZ - w zakresie wykonanych robót wykazał się konsorcjant, który będzie wykonywał kluczowy zakres robót.
2) Pozostałe warunki udziału w postępowaniu podlegają sumowaniu.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Ze względu na ograniczoną ilość znaków do wprowadzenia Zamawiający informuje, iż rodzaj i zakres zmian określony został w rozdziale XXIII SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Wydłużony okres udzielonej gwarancji jakości
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-09-06

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.