Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
4710z ostatnich 7 dni
13777z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Aplikacja mobilna

Prace konserwatorskie i restauratorskie Drogi Krzyżowej i wnętrza kościoła

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Prace konserwatorskie i restauratorskie Drogi Krzyżowej i wnętrza kościoła

Data zamieszczenia: 2024-10-31
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Ponowie Kościelnym
Popowo Kościelne 65
07-203 Somianka
powiat: wyszkowski
Tel.: 508-159-975
dcp2@go2.pl
Województwo: mazowieckie
Miasto: Somianka
Wadium: ---
Nr telefonu: Tel.: 508-159-975
Termin składania ofert: 2024-12-12 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
,,Prace konserwatorskie i restauratorskie Drogi Krzyżowej (14 stacji) i wnętrza kościoła parafialnego pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym"
I. Nazwa przedmiotu zamówienia:
,,Prace konserwatorskie i restauratorskie Drogi Krzyżowej (14 stacji) i wnętrza kościoła parafialnego pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym"
IV. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są prace konserwatorskie i restauratorskie Drogi Krzyżowej (14 stacji) i wnętrza kościoła parafialnego w Popowie Kościelnym. Zakres prac obejmuje:
a) Prace konserwatorskie i restauratorskie Drogi Krzyżowej (14 stacji);
b) Prace konserwatorskie i restauratorskie wnętrza kościoła ściany i sklepienia - nawa główna, nawy boczne, kaplica Bożego Miłosierdzia, zakrystia, kruchty oraz chór.
Szczegółowy zakres prac opisany został w ,,Programie prac Konserwatorskich dla stacji Drogi Krzyżowej oraz wnętrz w kościele parafialnym pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym (ściany i sklepienia - nawa główna, nawy boczne, Kaplica Miłosierdzia Bożego, zakrystia, kruchty oraz chór".
Prace konserwatorskie i restauratorskie należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową (dokumentacja projektowa dostępna w siedzibie Parafii) i przedmiarem robót stanowiącym załącznik do niniejszego zapytania ofertowego.
Budynek kościoła wpisany jest do rejestru zabytków pod pozycją A-476 z 07.07.198 lr. Obiekt zlokalizowany jest na działce o numerze ewidencyjnym 504, obręb 0014 Popowo Kościelne.
Droga Krzyżowa wpisana jest do rejestru zabytków pod pozycją B-173 z 02.04.2008 r.

CPV: 45453000-7, 45000000-7, 45210000-2, 45212350-4, 45400000-1

Dokument nr: 2/2024

Otwarcie ofert: 9. Otwarcie złożonych ofert nastąpi w dniu 12 grudnia 2024r. o godz. 14:05 w kancelarii parafialnej Parafii Rzymskokatolickiej pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym, Popowo Kościelne 65, 07-203 Somianka.

Składanie ofert:
X. Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert:
1. Ofertę cenowa należy złożyć w terminie do dnia 12 grudnia 2024r. do godz. 14:00 w formie papierowej na adres Zamawiającego:
Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym, Popowo Kościelne 65, 07-203 Somianka.

Miejsce i termin realizacji:
VI. Termin realizacji zamówienia
Zamawiający wymaga, aby przedmiot zamówienia został wykonany w terminie od dnia podpisania umowy do dnia 30 września 2026 roku.

Wymagania:
III. Tryb udzjelenia zamówienia
1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w sposób konkurencyjny i transparentny, w szczególności z uwzględnieniem § 8 ust. 6 Regulaminu Naboru Wniosków o Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
2. Do niniejszego zaproszenia do składania ofert nie stosuje się Ustawy z dnia 11 września 2019r. - Prawo Zamówień Publicznych (Dz. U. z 2024r,, poz. 1320).
3. Zamawiający oświadcza, że nie jest Zamawiającym w rozumieniu ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych.
4. Zadanie inwestycyjne dofinansowane ze środków Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
5. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie znajdują bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964r. Kodeks cywilny (Dz.U. z 2024r. poz. 1320) oraz zapisy regulaminu naboru wniosków w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
3. Wycenę należy sporządzić na podstawie programu prac konserwatorskich, przedmiaru robót oraz szczegółowej wizji lokalnej.
Należy odbyć wizję lokalną. Potwierdzeniem odbycia wizji lokalnej jest dokument podpisany przez Wykonawcę i Zamawiającego, tj. proboszcza.
Termin i czas odbycia wizji lokalnej należy uzgodnić z Ks. Remigiuszem Stacherskim pod nr tel.: 508 159 975.
4. Wykonawca zobowiązany jest uzyskać wszelkie wymagane uzgodnienia dot. wykonania przedmiotu zamówienia.
5. Wszelkie użyte w opisie przedmiotu zamówienia bezpośrednie wskazania danego producenta lub dostawcy, konkretnej marki oraz nazwy własnej poszczególnych producentów, nazwy określonego wyrobu lub źródła lub znaku towarowego, patentu, rodzaju lub specyficzne pochodzenie zostały użyte pomocniczo i nie stanowią wskazania obowiązku ich stosowania w ofercie. Zamawiający dopuszcza, w każdym aspekcie zamówienia, zastosowanie rozwiązań równoważnych lub lepszych od wskazanych pod warunkiem, ze ich zastosowanie nie będzie prowadzić do pogorszenia wskazanych parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych. Udowodnienie, że oferowane rozwiązanie jest równowartościowe lub lepsze od wymaganego, leży po stronie oferenta.
6. Zamawiający wymaga udzjelenia minimum 60 miesięcznej gwarancji i rękojmi na wykonane roboty i zastosowane materiały. Wykonawca może zaproponować dłuższy okres gwarancji i rękojmi.
V. Ubezpieczenie
Zamawiający wymaga od Wykonawcy, z którym podpisze umowę, dokumentów potwierdzających, że wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą od wartości brutto złożonej oferty.
VII. Opis wymagań stawianych Wykonawcy:
1. O udzjelenia zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy:
a) posiadają doświadczenie w wykonywaniu podobnych zadań:
- Zamawiający uzna ten warunek za spełniony w przypadku gdy Wykonawca udokumentuje na podstawie złożonych dokumentów, że w okresie dziesięciu lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, realizację minimum jednej pracy konserwatorskiej i restauratorskiej, której zakres jest zgodny z przedmiotem niniejszego
zamówienia, o wartości nie mniejszej niż 100 000,00 zł brutto (słownie: sto tysięcy złotych brutto) z podaniem ich rodzaju i wartości, daty i miejsca wykonania oraz załączeniem dowodów określających czy roboty te zostały wykonane w sposób należyty oraz wskazujących czy zostały wykonane zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i prawidłowo ukończone
b) dysponują odpowiednimi osobami zdolnymi do wykonania zamówienia, kryterium będzie uznane za spełnione w przypadku wykazania, że oferent dysponuje co najmniej jedną osobą, która będzie pełnić funkcję kierownika prac konserwatorskich i restauratorskich:
- uprawnienia konserwatorskie i restauratorskie uprawniające do kierowania pracami spełniająca wymagania, o których mowa w art. 37a ust 1 i 2 ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
- posiadającą doświadczenie przy kierowaniu i nadzorowaniu robót na obiektach zabytkowych, tj. przez minimum 18 miesięcy brał udział w robotach budowlanych przy zabytkach wpisanych rejestru zabytków zgodnie z art. 37 c ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (Dz. U. z 2024r., poz. 1292 ).
W celu potwierdzenia kwalifikacji Wykonawca powinien dostarczyć dane wskazanej osoby/wskazanych osób wraz z kopią dokumentów potwierdzających uprawnienia -Załącznik nr 3 Wykaz osób.
VIII. Opis sposobu obliczania ceny ofertowej
Cenę ofertową należy przedstawić jako cenę netto, podatek VAT, cenę brutto.
Cena ofertowa podana przez Wykonawcę obowiązuje przez okres ważności umowy i nie podlega waloryzacji.
IX. Kryterium wyboru najkorzystniejszej oferty:
Wybór oferty dokonany zostanie na podstawie niżej przedstawionych kryteriów /nazwa kryterium, waga, sposób punktowania/:
Lp. Kryterium Waga Maksymalna liczba punktów
1 cena 60 pkt 60
2 okres gwarancji 40 pkt 40
Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty według następujących kryteriów:
1) KI -cena-60pkt
2) K2 - długość okresu gwarancji - 40 pkt
o liczba punktów w kryterium - cena 60 pkt zostanie obliczona wg wzoru
cena oferty najniżej skalkulowanej spośród ofert nieodrzuconych
liczba punktów badanej oferty = ................................. x 60
cena oferty badanej
o liczba punktów w kryterium - długość okresu gwarancji będzie przyznana w następujący sposób:
Przez kryterium okres gwarancji rozumie się podany w formularzu ofertowym okres udzielonej gwarancji. Najwyższą liczbę punktów - 40 pkt otrzyma oferta z najdłuższym wskazanym okresem udzielonej gwarancji. Przy wskazaniu okresu udzielonej gwarancji Wykonawca zobowiązany jest podać okres udzielonej gwarancji w miesiącach.
Zamawiający wymaga udzjelenia gwarancji na wykonaną robotę budowlaną na okres minimum 60 miesięcy, licząc od daty odbioru końcowego. Liczba punktów zostanie przyznana według następującego wzoru:
o G n
o Gz =-------------------------X 40
o G max
Gz - ilość punktów badanej oferty w kryterium oceny okres gwarancji,
G max - najdłuższy okres gwarancji spośród oferowanych,
G n - okres gwarancji badanej oferty.
2. W przypadku, gdy Wykonawca nie poda żadnego okresu gwarancji w Formularzu oferty, Zamawiający przyjmie, że Wykonawca udziela gwarancji na okres 60 miesięcy.
3. Wymagane jest podanie w ofercie okresu gwarancji w miesiącach.
4. Końcowa ocena oferty to suma punktów uzyskanych za poszczególne kryteria wg wzoru:
Lp = KI + K2
gdzie:
Lp - liczba punktów uzyskanych przez ofertę,
KI - liczba punktów uzyskanych w kryterium ,,cena",
K2 - liczba punktów uzyskanych w kryterium ,,długość okresu gwarancji".
5. Najkorzystniejsza oferta to oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans ceny i innych kryteriów, czyli oferta, która uzyska najwyższą sumaryczną liczbę punktów (liczoną do dwóch miejsc po przecinku).
2. Oferta złożona po terminie składania ofert zostanie przez Zamawiającego odrzucona.
3. Oferta powinna być złożona w języku polskim i w formie pisemnej.

- Załącznik nr 3 - Wykaz osób (wraz z dokumentami potwierdzającymi uprawnienia osób zaangażowanych do realizacji zadania)
- Załącznik nr 4 - Oświadczenie o wykluczeniu art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2024 r. póz. 507), zwanej dalej ,,ustawą o przeciwdziałaniu".
- Dokument potwierdzający odbycie wizji lokalnej.
5. Osoba podpisująca ofertę w imieniu Wykonawcy musi być upoważniona do reprezentowania Wykonawcy. W przypadku, jeśli prawo wynika z reprezentacji nie wynika z publicznych rejestrów jak CEIDG albo ICRS, oferta, do której nie dołączono pełnomocnictwa będzie uznana za nieważną.
6. Oferty niekompletne (tj. niezawierające wszystkich obowiązkowych elementów) lub złożone po wyznaczonym terminie nie będą brały udziału w postępowaniu.
7. Kopie dokumentów muszą być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osobę/ osoby składające ofertę.
8. Za termin złożenia oferty przyjmuje się termin dostarczenia jej do Zamawiającego.
XI. Warunki zawarcia oraz zmiany zapisów umowy
1. Udzielenie zamówienia wymaga podpisania umowy pomiędzy Zamawiającym, a Wykonawcą. Po wyborze naj korzystniejszej oferty zawarcie umowy z Wykonawcą.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy.
XII. Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
XIII. Warunki płatności
1. Wynagrodzenie ustalone w wyniku przeprowadzonego postępowania jest wynagrodzeniem ryczałtowym, które powinno uwzględniać wszelkie niezbędne koszty wykonania przedmiotu zamówienia.
2. Zamawiający przewiduje wypłatę wynagrodzenia w 3 transzach zgodnie z Zasadami wypłaty wynagrodzenia z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków:
- transza I -w kwocie nie wyższej niż wartość wkładu własnego Zamawiającego, płatna po 01 stycznia 2026r.;
- transza II - w kwocie nie wyższej 50 % kwoty promesy, po realizacji Prac konserwatorskich i restauratorskich wnętrza kościoła ściany i sklepienia - nawa główna, nawy boczne, kaplica Bożego Miłosierdzia, zakrystia, kruchty oraz chór, płatna po 01 stycznia 2026r.
- transza III - w kwocie pozostałej części promesy pomniejszonej o kwotę wypłaconą w II transzy, po zakończeniu realizacji Inwestycji.
3. Powyższe zasady wypłaty wynagrodzenia zostały opisane w:
- Uchwale nr 232/2022 Rady Ministrów z dnia 23 listopada 2022r. w sprawie ustanowienia Rządowego Programu Odbudowy Zabytków;
- Regulaminie Naboru Wniosków Rządowy Program Odbudowy Zabytków - edycja pierwsza.
4. Wykonawca oświadcza, że zapoznał się i jest świadomy treści w/w dokumentów oraz godzi się na przytoczone zasady wypłaty wynagrodzenia. Zamawiający informuje, że zasady wypłaty wynagrodzenia wskazane w niniejszym zapytaniu nie będą podlegały zmianom, które byłyby niezgodne z ww. dokumentami.
5. Wykonawca jest zobowiązany do zapewnienia finansowania zamówienia w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę dofinansowania z Rządowego Programu Odbudowy' Zabytków w ramach udzielonej promesy. Wykonawca oświadcza, że posiada odpowiednią zdolność ekonomiczną i środki niezbędne do wykonania zamówienia oraz zapewnienia finansowania inwestycji w okresie poprzedzającym otrzymanie wynagrodzenia.
XIV. Dodatkowe informacje
1. Zamawiający niezwłocznie po dokonaniu oceny ofert prześle zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty do wykonawców, którzy złożyli ofertę.
2. Informacja o terminie i miejscu podpisania umowy zostanie przekazana telefonicznie (bądź pisemnie za pośrednictwem poczty elektronicznej) Wykonawcy, którego ofertę wybrano.
3. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana uchyli się od zawarcia umowy/nie przystąpi do zawarcia umowy, Zamawiający może wybrać kolejną ofertę najkorzystniejszą spośród złożonych ofert, bez przeprowadzania ich ponownej oceny, a poprzedni Wykonawca ten zostaje wykluczony z postępowania.
4. Zamawiający dopuszcza możliwość złożenia oferty przez Wykonawców działających wspólnie (konsorcjum/spotka cywilna). Wykonawcy działający wspólnie ponoszą solidarnie odpowiedzialność za prawidłową realizację zamówienia, ustanawiając pełnomocnika do reprezentacji Wykonawców w postępowaniu zakupowym. W przypadku ustanowienia pełnomocnika Wykonawcy dołączają do oferty odpowiednie pełnomocnictwo (oryginał lub kopię poświadczoną za zgodność z oryginałem) przez notariusza lub wystawiającego. W przypadku, gdy zostanie wybrana oferta Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie, Zamawiający przed podpisaniem umowy może żądać przedstawienia umowy regulującej współpracę Wykonawców.
5. Wykonawca składając ofertę pozostaje nią związany przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się w dniu wskazanym jako termin składania ofert.
6. Zamawiający podczas oceny ofert będzie miał uprawnienie do wzywania Wykonawców w sprawie wyjaśnienia treści oferty oraz w sprawie uzupełnienia niezłożonych lub niewłaściwie złożonych dokumentów.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia zapytania ofertowego bez podania przyczyny na każdym etapie postępowania, a także do pozostawienia postępowania bez wyboru oferty.

Uwagi:
XV. Informacja dotycząca ochrony danych osobowych
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2025

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.