Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
761z dziś
6111z ostatnich 7 dni
22578z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Aplikacja mobilna

Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Dostawa i montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła

Data zamieszczenia: 2025-01-13
Dane kontaktowe Zamawiającego: WSPÓLNOTA MIESZKANIOWA B. CHROBREGO 22-24 W BORKU STRZELIŃSKIM
Bolka I Świdnickiego 2/1
57-100 Borek Strzeliński
powiat: strzeliński
600 608 005
biuro@frazastrzelin.pl
https://bazakonkurencyjnosci.funduszeeuropejskie.gov.pl/ogloszenia/211139
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Borek Strzeliński
Wadium: ---
Nr telefonu: 600 608 005
Termin składania ofert: 2025-01-20 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
DOSTAWA i montaż instalacji fotowoltaicznej oraz pompy ciepła dla budynku w Borku Strzelińskim.
Powstaje w kontekście naboru
FEDS.02.02-IP.01-043/23 - Kompleksowa modernizacja energetyczna budynków mieszkalnych wielorodzinnych (z wyjątkiem budynków stanowiących własność Skarbu Państwa oraz budynków spółdzielni mieszkaniowych)

Część 1
Instalacja fotowoltaiczna i pompa ciepła

Przedmioty zamówienia
DOSTAWA
Dostawy inne
Opis
DOSTAWA i montaż instalacji fotowoltaicznej wraz z pompą ciepła powietrze-woda dla budynku w Borku Strzelińskim zgodnie z poniższym:
a) Budynek przy Ul. B.CHROBREGO 22-24 - Instalacja fotowoltaiczna o mocy 34,34KW; pompy ciepła o mocy 18KW - kaskada 3 sztuk
Parametry techniczne instalacji fotowoltaicznej (dotyczy każdego budynku):
- Montaż instalacji na dachu
- 68 paneli 505 W w czarnej ramie w technologii N-type posiadające polską gwarancję i oryginalne złącza mc4 (staubli)
- 15 lat gwarancji na produkt oraz 30 lat gwarancji na uzysk (zachowana sprawność na poziomie minimum 87,4% po 30 latach)
- Falownik hybrydowy 25kW (10 lat gwarancji z możliwością przedłużenia do 20 lat)
- Zabezpieczenia AC/DC, wydajność (max sprawność 98,4%, eurosprawność 98,2%). Liczba MPPT 2 / Liczba stringów na MPPT - 4/4, zabezpieczenie AFCI w standardzie, możliwość podłączenia do 60kw magazynu energii, maksymalne całkowite zniekształcenia harmoniczne <=3%
- Montaż instalacji na dachu pokrytym papą bitumiczną;
- Instalacja fotowoltaiczna zamontowana na konstrukcji wykonanej z kompozytu (lub równoważnej wagowo) w systemie balastowym;
- Oddzielne skrzynki zabezpieczeń elektrycznych;
- Zabezpieczenia przeciwpożarowe;
- 5 lat gwarancji na montaż;
- Brak opłat serwisowych w czasie trwania gwarancji;
- Czas serwisu - 24h od momentu zgłoszenia;
- W przypadku awarii wymiana sprzętu 1 za 1 bez oczekiwania na gwaranta sprzętu;
- Gwarancja zgłoszenia instalacji do dystrybutora sieci w terminie nie dłuższym niż 3 dni od momentu zainstalowania instalacji pod warunkiem, że jest zwiększona moc przyłączeniowa od wymaganej;
- Peszle odporne na promieniowanie UV;
- Przynajmniej 2 członków ekipy musi posiadać uprawnienia UDT a przynajmniej jeden uprawnienia SEP;
- Należy zabezpieczyć końce koryt kablowych przed uszkodzeniem przewodów, wszystkie cięcia zabezpieczyć spreyem w cynku;
- Wykonanie instalacji elektrycznej w budynku w zakresie niezbędnym do podłączenia i prawidłowego działania instalacji elektrycznej (modernizacja wlz)
Przedmiotowe środki dowodowe:
W celu potwierdzenia zgodności oferowanych robót budowlanych, dostaw lub usług wymaganiami, cechami lub kryteriami określonymi w opisie przedmiotu zamówienia lub kryteriami oceny ofert, lub wymaganiami związanymi z realizacją zamówienia, zamawiający żąda, aby wykonawca złożył ofertę wraz z następującymi przedmiotowymi środkami dowodowymi:
? kartę katalogową panela fotowoltaicznego potwierdzającego wymagane parametry paneli poświadczoną przez wykonawcę za zgodność z oryginałem
? kartę katalogową falownika potwierdzającego wymagane parametry falownika poświadczoną przez wykonawcę za zgodność z oryginałem
Parametry techniczne pompy ciepła:
Podstawowe informacje:
- Pompa ciepła: 18 kW, jednostka zewnętrzna inwentor 18kW 400V - kaskada 3 sztuk
- Zawór przyłączeniowy z siłownikiem
- Zawór przełączeniowy z siłownikiem - 2 szt.
- Typ pompy ciepła: Jednowentylatorowa
- Czynnik chłodniczy: R32
- Technologia: utrzymanie wysokiego parametru grzewczego na poziomie 65 stopni C przy -20 stopniach C na zewnątrz.
Wydajność akustyczna:
- Cisnienie akustyczne w standardowym trybie pracy: <= 38 dBA
- Cisnienie akustyczne w trybie cichym: <= 35 dBA
Efektywność:
- Klasa efektywności sezonowej ogrzewania pomieszczeń: A+++ (przy temperaturze zasilania 35°C)
Zakres pracy:
- Zakres temperatur ogrzewania: -28°C do +35°C
- Temperatura zasilania: do 65°C
- Temperatura wody: 65°C
Zasobniki i bufor:
- Bufor: 500 l
- Zasobniki na ciepłą wodę użytkową (c.w.u.): 2 szt. ze stali kwasoodpornej
- Połączenie hydrauliczne: hydroboxów z zasobnikami CWU i buforem CO
Prace montażowe:
- Wymiana wszystkich rur w piwnicy - centralnego ogrzewania, ciepłej wody użytkowej, zimnej wody
- Wpięcie się nową instalacją w piony centralnego ogrzewania, wody i wody użytkowej
- Wpięcie czujników, połączenie komunikacji między jednostką zewnętrzną a jednostką wewnętrz-ną
Grzałki:
- Moc grzałek: 9 kW
Dodatkowe wyposażenie:
- Czujniki temperatury: Dodatkowe czujniki temperatury zewnętrznej
- Pompa obiegowa: DN40 za buforem
- Napełnienie instalacji: Glikolem
- Sterownik kaskadowy
Wygląd:
- Kolor jednostki: Szary z czarnym frontem
Gwarancja:
- Gwarancja producenta na pompy ciepła - 5 lat
- Gwarancja na instalację i serwisowanie - 5 lat
Czas na serwis - 24h
Okres gwarancji
Zgodnie z treścią zapytania

CPV: 09331200-0, 09332000-5, 42122460-2, 45310000-3

Dokument nr: 2025-83755-211139

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert
2025-01-20

Miejsce i termin realizacji:
Planowany termin podpisania umowy
2025-01

Miejsca realizacji
adres
Kraj
Polska
Województwo
dolnośląskie
Powiat
strzeliński
Gmina
Borów
Miejscowość
Borek Strzeliński

Wymagania:
Zamówienia uzupełniające
Nie dotyczy
Warunki zmiany umowy
1. Zamawiający dopuszcza zmianę umowy w formie aneksu w przypadku:
a) gdy ze strony Instytucji Pośredniczącej pojawi się konieczność zmiany sposobu wykonania zamówienia przez Oferenta,
b) istotnych zmian w zakresie przedmiotu i sposobu realizacji Umowy niespowodowanych działaniem lub zaniechaniem którejkolwiek ze Stron Umowy,
c) Zamawiający dopuszcza wprowadzenie zmian w przypadku wystąpienia siły wyższej, co uniemożliwia wykonanie przedmiotu umowy zgodnie z SZ. Przez siłę wyższą rozumie się zdarzenie, którego strony nie mogły przewidzieć, któremu nie mogły zapobiec ani przeciwdziałać, a które uniemożliwia stronom wykonanie w części lub w całości ich zobowiązań, w szczególności: wojna, działania wojenne, działania wrogów zewnętrznych; terroryzm, rewolucję, przewrót wojskowy lub cywilny, wojnę domową; skutki zastosowania amunicji wojskowej, materiałów wybuchowych, skażenie radioaktywne, z wyjątkiem tych, które mogą być spowodowane użyciem ich przez Oferenta; klęski żywiołowe, jak huragany, powodzie, trzęsienie ziemi; bunty, niepokoje, strajki, okupacje budowy przez osoby inne niż pracownicy Oferenta; inne wydarzenia losowe.
d) Nastąpi zmiana Wytycznych w zakresie kwalifikowalności wydatków w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego na lata 2021-2027 lub innych obowiązujących Wytycznych, obowiązująca dla zawartych umów i wymagająca zmiany Umowy zawartej z Wykonawcą.
e) Nastąpi zmiana w interpretacjach Wytycznych.
f) Nastąpi zmiana przepisów prawa powszechnie obowiązującego, skutkująca koniecznością wprowadzenia zmian do zawartej Umowy.
g) Wynikną rozbieżności i niejasności w Umowie, których nie będzie można usunąć w inny sposób niż poprzez zmianę postanowień Umowy, a zmiana postanowień Umowy spowoduje jednoznaczną interpretację postanowień Umowy przez obie jej strony.
h) Nastąpi konieczność likwidacji pomyłek pisarskich i rachunkowych w treści Umowy.
i) Nastąpią okoliczności, których Zamawiający działając z należytą starannością nie mógł przewidzieć, a zmiana postanowień w Umowie nie prowadzi do zmiany charakteru Umowy lub w lepszy sposób zabezpieczy cele projektu.
j) Zmiany terminu wykonania zamówienia, w przypadku, gdy z powodów niezależnych od Wykonawcy nie będzie możliwe wykonanie zamówienia w zakładanym terminie.
Czy dopuszczalna oferta częściowa?
NIE
Warunki, jakie musi spełniać oferent
Typ
Wiedza i doświadczenie
Opis
Dysponują doświadczeniem i wiedzą w zakresie realizacji dostaw i montażu instalacji fotowoltaicznych o mocy nie mniejszej niż 30 kW w tym wymagany montaż minimum 2 instalacji z użyciem systemu montażowego wykonanego z kompozytu : to jest wykażą, że w okresie ostatnich trzech lat przed upływem terminu składania ofert, a jeśli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, należycie zrealizowali dostawę i montaż w zakresie zgodnym lub przybliżonym do przedmiotu zamówienia (to jest dostawę i montaż paneli fotowoltaicznych na dachach budynków, montaż falowników (inwerterów), podłączenie do instalacji elektrycznej budynków wraz z montażem liczników elektrycznych dwukierunkowych, montaż konstrukcji balastowej oraz wsporczej na dachu w celu zamontowania paneli, prace elektryczne polegające na połączeniu instalacji fotowoltaicznej z istniejącą instalacją elektryczną, prace związane z wykonaniem ochrony odgromowej instalacji) - co najmniej 5 instalacji fotowoltaicznych o mocy co najmniej 30 kWp (każda). Warunek ten będzie weryfikowany w oparciu o wykaz zrealizowany zleceń - załącznik nr 3 oraz dokumenty potwierdzające należyte wykonanie co najmniej pięciu instalacji fotowoltaicznych o mocy co najmniej 30 kWp każde - to jest protokoły odbioru prac budowlanych, referencje, inne dokumenty potwierdzające prawidłowe wykonanie wyżej wymienionych prac.
Wykażą dokumentacje potwierdzającą wykonywanie usługi montażu przynajmniej 5 pomp ciepła o mocy 30 kW lub więcej od przynajmniej 2 lat
Typ
Sytuacja ekonomiczna i finansowa
Opis
Dysponują polisą ubezpieczeniową w zakresie odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorstwa na minimum pół miliona złotych

Uwagi:
Data opublikowania ogłoszenia
2025-01-12
Data ostatniej zmiany
2025-01-12 16:30:51

Kryteria oceny
Czy kryterium cenowe
TAK
Opis
Cn
Cena (C) = ------------------------- x 70 pkt.
Co
gdzie:
Cn - najniższa cena ofertowa brutto spośród badanych ofert
Co - cena brutto badanej oferty.
Czy kryterium cenowe
NIE
Opis
TWn
Termin wykonania (TW) = ---------------------------------- ×30
TWo
TWo -Termin wykonania badanej oferty
TWn - Najkrótszy termin wykonania spośród badanych ofert

Kontakt:
Osoby do kontaktu
Izabela Stępień
tel.: 600 608 005
e-mail: biuro@frazastrzelin.pl

© eurobudowa.pl 2004-2025

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.