Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6285z ostatnich 7 dni
25837z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Aplikacja mobilna

Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej i kosztorysowej

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej i kosztorysowej

Data zamieszczenia: 2025-02-12
Dane kontaktowe Zamawiającego: Prezydent miasta Zamość
Rynek Wielki 13
22-400 Zamość
powiat: Zamość
tel. 84 677 23 36, TEL. 84 677 23 00. FAX 84 630 30 54.
inwestycje@zamosc.pl
Województwo: lubelskie
Miasto: Zamość
Wadium: 1 000.00 zł
Nr telefonu: tel. 84 677 23 36, T
Termin składania ofert: 2025-02-21 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej i kosztorysowej dla projektu z Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na rok 2025 pn. "Remont chodnika oraz istniejących miejsc postojowych oraz budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy Ul. Gminnej (rejon budynków nr 38 i 44 przy Ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego)"
zaprasza do złożenia oferty na wykonanie zamówienia polegającego na opracowaniu dokumentacji projektowej i kosztorysowej dla projektu z Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na rok 2025 pn. "Remont chodnika oraz istniejących miejsc postojowych oraz budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy Ul. Gminnej (rejon budynków nr 38 i 44 przy Ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego)".
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi polegającej na opracowaniu dokumentacji projektowej i kosztorysowej dla projektu z Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na rok 2025 pn. "Remont chodnika oraz istniejących miejsc postojowych oraz budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy Ul. Gminnej (rejon budynków nr 38 i 44 przy Ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego)" (dalej "dokumentacja").
2. Dokumentacja realizowana jest w ramach zadania inwestycyjnego o nazwie "Budowa oraz przebudowa chodnika i miejsc postojowych przy Ul. Gminnej - Budżet obywatelski" oraz w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Zamość na rok 2025; Osiedle Zamoyskiego.
3. Zakres opracowania dokumentacji projektowej i kosztorysowej obejmuje:
1) Pozyskanie:
a) mapy do celów projektowych.
b) wypisu i wyry su z Miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Miasta Zamość.
c) wypisu z rejestru gruntów.
d) zezwoleń, decyzji, ekspertyz, opinii, uzgodnieni, stanowisk organów administracji i innych właściwych instytucji i osób - niezbędnych do złożenia wniosku pozwolenia na budowę lub innego równoważnego dokumentu i uzyskania pozwolenia na budowę lub innego równoważnego, wynikającego z ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t. j. Dz. U. z 2024 r. poz. 725 z późn. zm.).
2) Opracowanie:
a) projektu budowlanego, zgodnie z art. 34 ust. 3 ustawy Prawo budowlane.
b) specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych.
e) dokumentacji w zakresie nasadzeń zieleni (w przypadku gdy opracowana dokumentacja będzie wymagała wycinki drzew lub krzewów).
f) przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego.
g) informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia (BIOZ). zgodnie z art. 20 ust. 1 pkt lb ustawy Prawo budowlane.
h) tabeli równoważności - w przypadku użycia w dokumentacji projektowej i kosztorysowej nazw własnych i znaków towarowych.
3) Uzgodnienie zaproponowanych rozwiązań projektowych z Zamawiającym. Zarządem Osiedla Zamoyskiego oraz Spółdzielnią Mieszkaniową im. Jana Zamoyskiego w Zamościu1 (dalej ..Spółdzielnia Mieszkaniowa") i uzyskanie pisemnej zgody na zaproponowane rozwiązania projektowe od Zarządu Osiedla Zamoyskiego oraz Spółdzielni Mieszkaniowej. W przypadku wycinki drzew lub krzewów, projekt nasadzenia zieleni zastępczej (kompensacyjnej) należy uzgodnić z Wydziałem Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Zamawiającego.
4) Opracowaną dokumentację. należ} przekazać Zamawiającemu w formie pisemnej/papierowej i elektronicznej, tj.:
a) w formie pisemnej/papierowej w 5 egzemplarzach, z wyjątkiem przedmiarów robót i kosztorysów inwestorskich, które należy przekazać w 1 egzemplarzu.
b) w formie elektronicznej z zapisem na płycie CD lub DVD lub pamięci przenośnej pendrive w formacie ogólnodostępnym: .pdf. .doc. .dwg. przedmiary robót dodatkowo w formacie pozwalającym na edycję z programie do kosztorysowania: w 1 egzemplarzu, umożliwiającym opublikowanie opracowanej dokumentacji jako załącznika do zamówienia publicznego na stronie internetowej prowadzonego postępowania z zastrzeżeniem, że przedmiary robót należy zapisać w odrębnym pliku edytowalnym. Zamawiający zwraca uwagę i wymaga by wersja elektroniczna przekazanej dokumentacji projektowej była dokładnym odwzorowaniem dokumentacji w wersji papierowej (podpisy projektantów i projektantów sprawdzających, uzgodnienia, opinie, itp.). Dane osobowe na załączonych dokumentach, należy bezwzględnie zanonimizować.
4. Wytyczne w zakresie opracowania dokumentacji
1) Działki nr 97/12 oraz 97/17; arkusz 48. jednostka 066401 1 Miasto Zamość, Obręb 0001 Miasto Zamość, stanowią własność Miasta Zamość. Granice działek wskazano kolorem różowym w Załączniku nr 3 do Zaproszenia.
2) Wytyczne z wniosku Mieszkańców osiedla zawiera Załącznik nr 1 oraz Załącznik nr 2 do Zaproszenia.
3) Zakres rzeczowy inwestycji z wniosku mieszkańców osiedla
a) Wykonanie miejsc postojowych z płyt ażurowych,
b) Remont parkingu, chodnika na długości ok. 100 m oraz wykonanie ok. 10 miejsc postojowych dla samochodów osobowych na działkach nr 97/12 i 97/17.
4) Dokumentację należy opracować zgodnie z:
a) wytycznymi wniosku Mieszkańców Osiedla (Załącznik nr 1 oraz Załącznik nr 2 do Zaproszenia.
b) obowiązującymi przepisami prawa, w tym obowiązującymi aktualnie przepisami techniczno-budowlanymi i obowiązującymi normami, a także zasadami wiedzy technicznej, z należytą starannością.
5) Przy sporządzaniu przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego, należy uwzględnić wysokość środków finansowych przeznaczonych na wykonanie zadania w ramach Budżetu obywatelskiego. W przypadku kiedy koszty zaprojekowanej inwestycji będą przekraczały wysokość środków przeznaczonych na jej realizację, Wykonawca podzieli zakres opracowanej dokumentacji na etapy, które uzgodni z Zamawiającym i sporządzi przedmiar robót i kosztorys inwestorski z podziałem na etapy realizacji. Etapy realizacji inwestycji Wykonawca zobowiązany będzie również zaznaczyć w dokumentacji projektowej,
6) Wykonawca zobowiązany jest przy wykonywaniu dokumentacji projektowej do zachowania przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320). Dokumentacja projektowa będzie stanowiła opis przedmiotu zamówienia w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego na wykonanie robót budowlanych. Zamawiający wymaga od Wykonawcy opisywania proponowanych materiałów i urządzeń za pomocą parametrów technicznych, tzn. bez podawania ich nazw handlowych. Zgodnie z art. 99 - 103 ustawy Prawo zamówień publicznych przedmiotu zamówienia nie można opisywać w sposób, który mógłby utrudniać uczciwą konkurencję, w szczególności przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę, jeżeli mogłoby to doprowadzić do uprzywilejowania lub wyeliminowania niektórych wykonawców lub produktów.
Wykonawca może wskazać znak towarowy, patent lub pochodzenie, źródło lub szczególny proces, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczone przez konkretnego Wykonawcę wyłącznie w przypadku, o którym mowa w art. 99 ust. 5 przywołanej ustawy, tj. w sytuacji, gdy przedmiotu zamówienia nie można opisać w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy ,,lub równoważny"". Wykonawca zobowiązany jest wówczas wskazać w dokumentacji minimalne parametry albo wymagania techniczne, które mają być zapewnione przez ten wyrób lub urządzenie w celu oceny równoważności. Ponadto Wykonawca zobowiązany będzie do podania Zamawiającemu co najmniej dwóch producentów tych materiałów lub urządzeń. W przypadku zaproponowania przez Wykonawcę robót budowalnych w ofercie materiałów lub urządzeń równoważnych, Wykonawca dokumentacji projektowej zobowiązuje się do wydania na etapie analizy ofert i na wniosek Zamawiającego pisemnej opinii na temat ich zgodności z opisem przedmiotu zamówienia. Wykonawca w trakcie postępowania na roboty budowlane wykonywane na podstawie dokumentacji projektowej będącej przedmiotem niniejszego postępowania udzieli odpowiedzi w postępowaniu w zakresie opisu przedmiotu zamówienia i w razie potrzeby uzupełni tę dokumentację i udzieli odpowiedzi na pytania w trakcie postępowania na roboty budowlane.
7) Wykonawca zobowiązany jest. zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, do zapewnienia, aby przy realizacji przedmiotu zamówienia zostały uwzględnione wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych lub projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników.
5. Wykonawca pozyska na rzecz Zamawiającego:
1) pozwolenia na budowę lub inny równoważny dokument wynikający z ustawy Prawo budowlane.
2) wszystkie inne wymagane prawem uzgodnienia, decyzje, pozwolenia o ile będą niezbędne do wykonania inwestycji na podstawie opracowanej dokumentacji.
6. Koszty wszelkich materiałów, uzgodnień, ekspertyz, opinii, decyzji oraz ewentualnych odkrywek niezbędnych do wykonania dokumentacji projektowej i kosztorysowej, pokrywa Wykonawca.
7. W ramach wynagrodzenia wynikającego z umowy zawartej na opracowanie dokumentacji projektowej i kosztorysowej. Wykonawca zobowiązany będzie do:
1) Jednokrotnej aktualizacji sporządzonego przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego, w terminie do 7 dni kalendarzowych, licząc od dnia przekazania przez Zamawiającego zlecenia aktualizacji przedmiaru robót i kosztorysu inwestorskiego.
2) Przeniesienia na rzecz Zamawiającego majątkowych praw autorskich, w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2509 z późn. zm.) do całości prac projektowych i dokumentów powstałych w wyniku realizacji zamówienia.
3) Zapewnienia nadzoru autorskiego w okresie ich realizacji inwestycji wykonywanej na podstawie opracowanej dokumentacji, po wyłonieniu - w odrębnej procedurze - przez Zamawiającego. Wykonawcy tych robót; w zakresie określonym w ustawie Prawo budowlane: do dnia wydania decyzji pozwolenia na użytkowanie obiektu. Zamawiający przewiduje realizację i zakończenie inwestycji w 2025 roku.

Dokument nr: IM-ZP.7013.34.2.2025.AG

Składanie ofert:
14. Ofertę należy złożyć w terminie do dnia: 21 lutego 2025 r. do godz. 10:00. w formie:
1) pisemnej (osobiście albo listownie) na adres: Urząd Miasta Zamość. Wydział Inwestycji Miejskich i Zamówień Publicznych, Ul. Ormiańska 11. 22-400 Zamość2, lub
2) w wersji elektronicznej na adres e-mail: inwestycje@zamosc.pl
z dopiskiem ..Oferta; Dokumentacja - Remont chodnika oraz istniejących miejsc postojowych oraz budowa miejsc postojowych dla samochodów osobowych przy Ul. Gminnej".

Miejsce i termin realizacji:
Termin realizacji zamówienia - do 4 (czterech) miesięcy licząc od dnia zawarcia umowy na wykonanie zamówienia.

Wymagania:
9. Projekt umowy stanowi Załącznik Nr 5 do niniejszego Zapytania ofertowego.
10. Sposób obliczenia ceny oferty
1) Cena ofertowa jest ceną ryczałtową,
2) Cena - należy przez to rozumieć cenę w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 1 i ust. 2 ustawy z dnia 9 maja 2014 r. - o informowaniu o cenach towarów i usług (tekst jednolity Dz. U. z 2023, poz. 168).
3) Wykonawca dokona wyceny robót na podstawie załączników do Zapytania ofertowego. W celu dokładnej wyceny zamówienia. Zamawiający zaleca wizję w terenie.
4) Przedmiar robót stanowi jedynie materiał pomocniczy i nie może stanowić podstawy wyceny całości przedmiotu zamówienia.
5) W celu prawidłowej wyceny przedmiotu zamówienia zaleca się. aby Wykonawca dokonał wizjo lokalnej terenu inwestycji i jego otoczenia na wiasną odpowiedzialność, na własny koszt i ryzyko w celu uzyskania niezbędnych informacji jakie mogą okazać się niezbędnych informacji, jakie mogą okazać się niezbędne do przygotowania oferty,
6) Cena podana w ofercie powinna być wyliczona w złotych polskich (PLN).
7) Cena powinna być podana liczbą oraz słownie oddzielnie jako cena brutto, cena netto oraz stawka i wartość podatku VAT z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku za całość przedmiotu zamówienia.
8) Cenę w ofercie należy określać w złotych polskich (PLN) liczbą z dokładnością do pełnych grosz) (tj. do dwóch miejsc po przecinku) zarówno przy kwotach netto, wartości podatku
VAT, jak i kwotach brutto, stosując ogólnie przyjętą metodę zaokrąglania liczb (tj. gdy trzecia cyfra po przecinku jest mniejsza niż 5. to ostatnia zachowana cyfra nie zmienia się. gdy trzecia cyfra po przecinku jest równa lub większa 5. to ostatnia zachowana cyfra jest zwiększona o 1).
9) Cenę należy umieścić w formularzu ofertowym według załączonego wzoru stanowiącego Załącznik Nr 6 do Zapytania ofertowego.
10) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty,
11) Cena brutto określona przez Wykonawcę w formularzu ofertowym musi obejmować wszelkie koszty związane z wykonaniem przedmiotu zamówienia, uwzględnić wszelkie elementy przedmiotu zamówienia, wytyczne Zamawiającego oraz ewentualne zmiany i modyfikacje treści Zapytania ofertowego wprowadzane w toku niniejszego postępowania.
12)Cenę należy obliczyć z uwzględnieniem podatku od towaru i usług VAT, naliczonego
zgodnie z obowiązującymi przepisami. 13) Wykonawca ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
11. Ofertę należy sporządzić w formie pisemnej z uwzględnieniem następujących danych:
1) Nazwa wykonawcy,
2) Adres wykonawcy.
3) NIP wykonawcy.
4) REGON wykonawcy,
5) Oferowana cena w złotych z rozbiciem na: cenę netto, podatek VAT oraz cenę brutto.
6) Termin realizacji zamówienia.
7) Okres gwarancji,
8) Warunki płatności.
9) Inne istotne warunki wykonania zamówienia (należy wskazać jeżeli są wymagane),
10)Oświadczenie, że wykonawca zapoznał się z opisem przedmiotu zamówienia i nie wnosi do niego zastrzeżeń.
12. Kryteria oceny ofert, ich znaczenie i sposób oceny
1) Kryteria oceny ofert: cena.
Zamawiając) przy dokonywaniu wyboru najkorzystniejszej oferty stosować będzie kryterium cena = 100%.
2) Znaczenie oceny ofert: 100%.
13. Wymagania dotyczące wadium, w tym jego kwota, jeżeli Zamawiający przewiduje obowiązek wniesienia wadium
1) Warunkiem udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia jest wniesienie wadium w wysokości 1 000.00 zł (słownie: jeden tysiąc złotych 00/100). w formie pieniężnej.
2) Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3) Wadium musi być wniesione najpóźniej do wyznaczonego terminu składania ofert, tj. do dnia 21 lutego 2025 r.. godz. 10:00.
4) Wadium wnoszone w pieniądzu, należy wpłacić przelewem na konto: PKO Bank Polski S.A. Oddział w Zamościu, nr konta 74 1020 5356 0000 1102 0007 7768. w opisie przelewu należy wpisać: "wadium", nazwę postępowania oraz znak sprawy.
5) Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej, przyjmuje się dzień i godzinę uznania rachunku Zamawiającego kwotą wadium.
15. Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego z wykonawcami.
1) Zamawiający nie udziela żadnych ustnych i telefonicznych informacji, wyjaśnień czy odpowiedzi na kierowane do Zamawiającego pytania w sprawach dotyczących przedmiotu oraz warunków realizacji zamówienia.
2) Pytania dotyczące niniejszego postępowania należy przesyłać na adres e-mail: annagnap@zamosc.pl do dnia 18 lutego 2025 r. Wszelkie pytania dotyczące niniejszego postępowania należy wnosić w języku polskim lub wraz z tłumaczeniem na język polski. Odpowiedzi zostaną umieszczone na tej samej stronie internetowej co niniejsze Zapytanie ofertowe.
16. Zamawiający zastrzega sobie prawo do:
1) Zmiany terminu składania ofert,
2) Żądania wyjaśnienia treści złożonych ofert w przypadku gdy oferty są niejednoznaczne, niejasne lub budzą wątpliwości Zamawiającego oraz uzupełnienia ofert w przypadku stwierdzenia braków, które można uzupełnić.
3) Poprawienia omyłek rachunkowych za zgodą Wykonawcy,
4) Odrzucenia ofert złożonych po wyznaczonym terminie oraz ofert niezgodnych z założeniami Zapytania ofertowego.
5) Wyjaśnienia podejrzenia rażąco niskiej ceny wraz z ewentualnym odrzuceniem oferty, w przypadku potwierdzenia tego faktu bądź braku wyjaśnień ze strony Wykonawcy.
6) Unieważnienia postępowania:
a) Jeżeli cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, jaką Zamawiając}' zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
b) Jeżeli Zapytanie ofertowe obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
c) W przypadku zaistnienia istotnej zmiany okoliczności powodującej, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć,
d) W przypadku gdy w odpowiedzi na Zapytanie ofertowe do złożenia oferty wpłynie tylko jedna oferta.
17. Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
1) Zamawiający zwraca uwagę, że podpisanie umowy z wykonawcą, którego oferta została wybrana nastąpi w miejscu i terminie wskazanym przez Zamawiającego, tj. Urząd Miasta Zamość. Wydział Inwestycji Miejskich i Zamówień Publicznych, ul. Ormiańska 11, (pok. nr 10 I piętro). Zamość,
2) W przypadku gdy wybrany wykonawca odstąpi od podpisania umowy. Zamawiający może podpisać umowę z kolejnym wykonawcą, który w postępowaniu o udzielenie zamówienia uzyskał kolejną najwyższą liczbę punktów, chyba że zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania.
3) Osoby reprezentujące wykonawcę przy podpisywaniu umowy powinny posiadać ze sobą dokumenty w kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez wykonawcę (a w przypadku dokumentu pełnomocnictwa w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie), potwierdzające ich umocowanie do podpisania umowy, o ile umocowanie to nie wynika z dokumentów załączonych do oferty lub znajdujących się w powszechnie dostępnych zbiorach i rejestrach (Krajowy Rejestr Sądowy. Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej).

Kontakt:
Osoba upoważniona do kontaktu z wykonawcami: Anna Gnap. tel. 84 677 23 36. e-mail: annagnap@zamosc.pl.

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2025

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.