Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
729z dziś
4431z ostatnich 7 dni
13781z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Przetarg: Bieżąca eksploatacja i konserwacja oświetlenia ulic, placów, skwerów, otwartych parków...

Wynik: Zobacz treść wyniku
Przedmiot:

Bieżąca eksploatacja i konserwacja oświetlenia ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść

Data zamieszczenia: 2020-12-17
Dane kontaktowe Zamawiającego: Gmina Suszec
ul. ul. Lipowa 1
43-267 Suszec
powiat: pszczyński
tel. 3 244 993 050, faks 324 493 051
Województwo: śląskie
Miasto: Suszec
Wadium: ---
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2021-01-17 11:00:03 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
,,Bieżąca eksploatacja i konserwacja oświetlenia ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych zlokalizowanych na terenie Gminy Suszec w zakresie określonym w art. 18 ust. 1 pkt. 3 ustawy Prawo energetyczne"
Bieżąca eksploatacja i konserwacja oświetlenia ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych zlokalizowanych na terenie Gminy Suszec, w zakresie określonym w art. 18 ust. 1 pkt. 3 ustawy Prawo energetyczne. Ilość punktów świetlnych na terenie Gminy Suszec na dzień wszczęcia postępowania: 1134 szt. Zmiana ilości punktów świetlnych w trakcie realizacji zamówienia nie zmienia warunków przedmiotowego postępowania. Termin realizacji od 01.01.2021 r. do 31.12.2023 r

Dokument nr: 550546808-N-2020, ZPU.271.2.2.2020

Uwagi:
III.2) Podstawa prawna
Postępowanie wszczęte zostało na podstawie 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Pzp.
III.3 Uzasadnienia wyboru trybu
Należy podać uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu oraz wyjaśnić, dlaczego udzielenie zamówienia jest zgodne z przepisami:
Powody zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki: art. 67 ust. 1 pkt 1 lit. b ustawy Pzp: z przyczyn związanych z ochroną praw wyłącznych, wynikających z odrębnych przepisów. Z uwagi na fakt, iż przeważająca część oświetlenia ulicznego na terenie Gminy Suszec jest zamontowana na sieciach niskiego napięcia, będących własnością TAURON Nowe Technologie S.A. z siedzibą we Wrocławiu, Gmina Suszec zwróciła się z zapytaniem do w/w wykonawcy, czy Gmina Suszec może zlecić podmiotom trzecim wykonywanie czynności objętych zamówieniem pn." Bieżąca eksploatacja i konserwacja oświetlenia ulic, placów, skwerów, otwartych parków i zieleńców oraz chodników i przejść dla pieszych zlokalizowanych na terenie Gminy Suszec, w zakresie określonym w art. 18 ust. 1 pkt. 3 ustawy Prawo energetyczne". W odpowiedzi na pismo TAURON Nowe Technologie S.A. poinformował zamawiającego- Gminę Suszec, iż zgodnie z art. 140 Kodeksu Cywilnego: ,,W granicach określonych przez ustawy i zasady współżycia społecznego właściciel może z wyłączeniem innych osób, korzystać z rzeczy zgodnie ze społeczno-gospodarczym przeznaczeniem swego prawa, a w szczególności może pobierać pożytki i inne dochody z rzeczy. W tych samych granicach może rozporządzać rzeczą." Zatem zgodnie z prawem Spółka może, jako jedyna prowadzić eksploatację swojego majątku w ramach umowy zawartej z zarządcą terenu.

SEKCJA IV: ZAMIAR UDZIELENIA ZAMÓWIENIA

NAZWA I ADRES WYKONAWCY KTÓREMU ZAMAWIAJĄCY ZAMIERZA UDZIELIĆ ZAMÓWIENIA:
TAURON Nowe Technologie Spółka Akcyjna, , Plac Powstańców Śląskich 20, 53-314, Wrocław , kraj/woj. dolnośląskie

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2021

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.