Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
238z dziś
4343z ostatnich 7 dni
16060z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Partnerzy serwisu

  • investmap.pl Actum - Administrowanie nieruchomościami
  • elektro.info.pl monitor-inwestycji.pl

Opracowanie operatu klasyfikacyjnego w ramach powołania klasyfikatora na zasadach biegłego...

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Opracowanie operatu klasyfikacyjnego w ramach powołania klasyfikatora na zasadach biegłego w postępowaniu administracyjnym

Data zamieszczenia: 2023-01-19
Dane kontaktowe Zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Środzie Śląskiej
ul. Wrocławska 2
55-300 Środa Śląska
powiat: średzki (śląski)
tel. 71 317 56 46, 71 396 89 00 fax. 71 317 56 49
geodezja@powiat-sredzki.pl
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Środa Śląska
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 71 317 56 46, 7
Termin składania ofert: 2023-01-23 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
opracowanie operatu klasyfikacyjnego w ramach powołania klasyfikatora na zasadach biegłego w postępowaniu administracyjnym.
Dotyczy: działka ewidencyjna o identyfikatorze ewidencyjnym nr Id 021804_5.0024.328/1
Informuję, że Starosta Średzki, w ramach rozeznania rynku, w związku ze złożonym wnioskiem o ponowną klasyfikację gleboznawczą gruntów, poszukuje klasyfikatora gleboznawcę do wykonania badań terenowych i sporządzenia projektu klasyfikacji (operatu klasyfikacyjnego).
3. Dane o działce ewidencyjnej dostępne na stronie https://sredzki.webewid.pl w zakładce e-usługi przeglądania map.
6. Prace należy wykonać zgodnie z obowiązującymi przepisami, w szczególności zgodnie z Ustawą z dnia 17 maja 1989r. Prawo geodezyjne i kartograficzne (t.j. Dz.U z 2021 póz.1990 ze zm.) oraz Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 12 września 2012 r. w sprawie gleboznawczej klasyfikacji gruntów (Dz.U z 2012 poz. 1246).
7. Prace należy również wykonać w oparciu o ,,SZCZEGÓŁOWE ZASADY PRZEPROWADZANIA GLEBOZNAWCZEJ KLASYFIKACJI GRUNTÓW" - Polskie Stowarzyszenie Klasyfikatorów Gruntów, wyd. na zlecenie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, pod red. dr hab. Bożena Smreczak i dr Piotr Bartmiński, Puławy - Warszawa 2020r.
8. Do projektu klasyfikacji (operat klasyfikacyjny) należy dołączyć kolorową dokumentację fotograficzną odkrywek glebowych wykonaną w ten sposób aby ścianka czołowa (po usunięciu wpierw silnie przeschniętej lub nadmiernie uwilgotnionej - po deszczu - warstwy) zwrócona była ku Słońcu, a kolory oddawały naturalne barwy. Na fotografii również należy ukazać roślinność na powierzchni gruntu.
9. O ustalonym terminie czynności terenowych należy uprzedzić Starostę Średzkiego w ten sposób aby umożliwiało to uczestnictwo w tych pracach upoważnionego pracownika Starostwa Powiatowego w Środzie Śląskiej.
10. Informujemy jednocześnie, że w przypadku przedstawienia przez klasyfikatora w dokumentacji
przekazanej Staroście Średzkiemu propozycji zmiany klasy bonitacyjnej, może zostać podjęta przez Starostę Średzkiego decyzja o przeprowadzeniu dodatkowych badań gruntu (kontrola).

Składanie ofert:
1. Termin złożenia oferty: do dnia 23.01.2023r. do godz. 15:30.
2. Miejsce i sposób złożenia oferty: elektronicznie na adres geodezja@powiat-sredzki.pl

Wymagania:
4. W ofercie należy podać wynagrodzenie klasyfikatora brutto (uwzględniające podatek vat, jeśli obowiązuje, a także wszystkie koszty wykonania prac zarówno terenowych jak i kameralnych) oraz proponowany termin zakończenia prac i przekazania jej wyników Staroście Średzkiemu.
5. Informujemy, że wybór i upoważnienie klasyfikatora, przez starostę, jako biegłego, po analizie wniosku, następuje na podstawie art. 84 § 1 Ustawy z dnia 14 czerwca 1960 roku Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.2021.735 t.j. z dnia 2021.04.21), dalej ustawa k.p.a. Przy czym do wyboru klasyfikatora nie mają zastosowania przepisy ustawy z dnia z dnia 29 stycznia 2004 r. - Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz.U. z 2019r. poz. 1843, z późn. zm.), które dotyczą jedynie stosunków cywilnoprawnych. To od starosty, jako organu prowadzącego postępowanie dowodowe w sprawie gleboznawczej klasyfikacji gruntów, zależy komu i w jakiej
- formie powierzy wykonanie czynności klasyfikacyjnych. Koszty klasyfikacji pokrywa wnioskodawca stosownie do art.262 ustawy k.p.a.
11 Zastrzegamy sobie możliwość nie wybrania Pana/Pani oferty.
12, Zastrzegamy sobie również prawo do wycofania się ze zlecenia w momencie rezygnacji wnioskodawcy przed podpisaniem zlecenia z klasyfikatorem.
13. Osoba składająca ofertę do powołania jej jako biegłego w powołaniu klasyfikacyjnym powinna udokumentować posiadane wykształcenie adekwatne do przedmiotu pracy oraz niezbędne doświadczenie zawodowe w tym zakresie.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2023

Współpracujemy z:

  • Money.pl
  • Gratka.pl
  • tabor24.pl
  • trader
  • rynekinstalacyjny.pl
  • InvestMap.pl

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.