Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

Data zamieszczenia: 2023-03-10
Dane kontaktowe Zamawiającego: Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku
ul. Artura Grottgera 13
76-200 Słupsk
powiat: Słupsk
+48598410091
zamowienia@zimslupsk.pl
https://platformazakupowa.pl/transakcja/739006
Województwo: pomorskie
Miasto: Słupsk
Wadium: w oryginalnej treści
Nr telefonu: +48598410091
Termin składania ofert: 2023-03-27 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
MODERNIZACJA INFRASTRUKTURY SZKÓŁ I PLACÓWEK OŚWIATOWYCH W SŁUPSKU
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Część 1 Modernizacja nawierzchni oraz infrastruktury sportowej na terenach przyległych do szkół i placówek oświatowych obejmuje wykonanie robót budowlanych polegających m.in. na modernizacji istniejących nawierzchni i elementów infrastruktury sportowej, wykonaniu nowych ciągów pieszych i pieszo-jezdnych, zagospodarowaniu terenu zielenią -na terenie 16 placówek oświatowych wymienionych w rozdz.IV SWZ.
2. W ramach modernizacji terenów wokół budynków oświatowych zaplanowano poprawę parametrów boisk szkolnych, placów, parkingów, ciągów pieszo-jezdnych oraz przystosowania przestrzeni do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez m. n. wykonanie nawierzchni bezpiecznych, modernizację nawierzchni utwardzonych, wykonanie nowej podbudowy, likwidację barier architektonicznych itp.
3. Przedmiot zamówienia został opisany zgodnie z art. 103 ust.1 ustawy Pzp za pomocą dokumentacji projektowej oraz STWiORB -zał. 10a do SWZ. Zgodnie z art.101 ust.4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne z opisanymi w dokumentacji projektowej, STWiORB za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust.1 pkt 2 i ust.3 ustawy Pzp.
4. Zgodnie z art.101 ust.4 ustawy Pzp w sytuacji gdyby w dokumentacji proj. lub STWiORB, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust.1 pkt 2 oraz ust.3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie ,,lub równoważne", to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy ,,lub równoważne".
5. Wykonawca zobowiązany jest do wyceny robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia wyłącznie z materiałów i urządzeń fabrycznie nowych, dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie, objętych certyfikatem w zakresie tzw. znaku bezpieczeństwa, wskazującego na zgodność z odpowiednimi normami, aprobatą techniczną i właściwymi przepisami technicznymi, zgodnie z art. 10 ustawy Prawo budowlane.
6. W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub STWiORB zostały wskazane w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - Zamawiający, zgodnie z art.99 ust.5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych.
7. Materiały rozbiórkowe nadające się do powtórnego użycia są własnością Zamawiającego. Zgodnie z decyzją Zamawiającego materiały zakwalifikowane do ponownego zastosowania (np. kostka betonowa, elementy małej architektury) będą przewiezione na plac składowy wskazany przez Zamawiającego na terenie miasta Słupska. Koszty przewozu materiału Wykonawca winien uwzględnić w ofercie. Materiał rozbiórkowy nie nadający się do powtórnego użycia Wykonawca zutylizuje na własny koszt bez możliwości ponownego jego użycia jako materiał przekruszony. Złom uzyskany z rozbiórki stanowi własność Zamawiającego - Wykonawca dokona sprzedaży tego złomu na rzecz Zamawiającego.
8. Wykonawca jest posiadaczem i wytwórcą odpadów powstających w związku z realizacją zamówienia. Na Wykonawcy ciążą więc obowiązki wynikające z ustawy z dnia 14.12.2012r. o odpadach. Wobec powyższego utylizację powstałych odpadów należy przeprowadzić zgodnie z ww. ustawą i jej koszt uwzględnić w cenie oferty.
9. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia rękojmi za wady na wykonany przedmiot zamówienia na okres 60 m-cy licząc od dnia odbioru końcowego.
10. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji na okres nie krótszy niż 36 m-cy, licząc od dnia odbioru końcowego. Okres gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert.
11. Zamawiający wymaga co najmniej 10 letniej gwarancji producenta na zainstalowane oprawy oświetleniowe oraz słupy.
12. W ramach udzielonej gwarancji należy wykonać min. zabiegi pielęgnacyjne w zakresie zieleni opisane w OPZ rozdz. IV SWZ i proj. umowy. W ramach udzielonej gwarancji Wykonawca ponosi odpowiedzialność za jakość wykonanych prac, w tym jakość posadzonego materiału roślinnego i zobowiązuje się do usuwania wad poprzez nieodpłatne uzupełnienie -wymianę roślin obumarłych, nie rokujących szans na przeżycie lub uszkodzonych np. przez szkodniki itp. z wyłączeniem przypadków spowodowanych nieprzewidywalnymi okolicznościami jak kradzież, klęska żywiołowa. Materiał roślinny w okresie udzielonej gwarancji winien być utrzymywany w stanie nie pogorszonym od momentu posadzenia, posiadać cechy i wygląd charakterystyczny dla danego gatunku i odmiany oraz zachowywać żywotność minimum w 80% rośliny (w przypadku drzew minimum 80% objętości korony).
13. Wymagania jakościowe i parametry sadzonych roślin opisane zostały w OPZ rozdz. IV SWZ i w proj. umowy.
14. Przed rozpoczęciem robót należy wyznaczyć strefy ochronne dla drzew nie wyznaczonych do wycinki, rosnących w granicach prowadzonych robót (oznaczone trwale w terenie, mogą być np. wygrodzone); średnica strefy winna być wyznaczona zgodnie ze współczesną wiedzą dendrologiczną w oparciu o gatunek drzew i ich stan zdrowotny. Prace ziemne lub inne działania wykonywane z wykorzystaniem sprzętu mechanicznego, w obrębie drzew lub zieleni niskiej powinny być wykonane w sposób najmniej szkodzący drzewom i krzewom, w obrębie systemu korzeniowego wykop powinien prowadzony być ręcznie z zachowaniem korzeni o średnicy powyżej 3 cm. Wszelkie prace należy przeprowadzać ze szczególną ostrożnością, aby nie uszkodzić roślinności wysokiej i niskiej, w tym jej systemu korzeniowego oraz korony. Wszystkie drzewa w sąsiedztwie robót należy zabezpieczyć osłonami przed uszkodzeniem. Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność za stan drzew w obrębie których prowadzone były prace, pozostawionych po realizacji zadania przez okres 3 lat. Wszelkie kolizje, wątpliwości należy na bieżąco wyjaśnić z Zamawiającego.
15. Wykonawca zobowiązany jest do wykupienia drewna z wycinki drzew i utylizacji gałęzi oraz uprzątnięcia terenu po wycince z wszelkich pozostałości (jeżeli dotyczy). Na podstawie dokonanego obmiaru drewna z wycinki i odbiorze pozyskanego drewna przez specjalistę ds. lasów w cenie określonej zgodnie z obowiązującym Zarządzeniem Prezydenta Miasta Słupska Nr 939/GKiOŚ z dnia 13.12.2022r. w sprawie ustalenia cen na drewno pozyskane z terenów miasta i lasów komunalnych w Słupsku ZIM w Słupsku obciąży Wykonawcę należnością za pozyskane drewno. Jeżeli w trakcie odbioru drewna okaże się, że jest ono zmurszałe i nie kwalifikuje się do sprzedaży Wykonawca winien je zutylizować.
16. Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność wobec Zamawiającego lub osób trzecich za szkody powstałe w wyniku niewykonania lub niewłaściwego wykonania zamówienia, a także za szkody wyrządzone przez pracowników Wykonawcy oraz osoby trzecie w przypadku nie dołożenia przez Wykonawcę należytej staranności przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Wykonawca musi posiadać przez cały okres realizacji zamówienia ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej za szkody wyrządzone w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, z sumą ubezpieczenia nie mniejszą niż 1000000,00zł, na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
17. Zamawiający wymaga, aby flota wykorzystywana przez Wykonawcę do realizacji zamówienia zawierała co najmniej 10% pojazdów napędzanych energią elektryczną lub gazem ziemnym.
18. Zadanie otrzymało Wstępną promesę dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wykonawca zgodnie z warunkami Promesy Wstępnej zapewnia finansowanie inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego na czas poprzedzający wypłaty z Promesy, na zasadach wskazanych w proj. umowy.
19. W celu zapewnienia właściwego finasowania inwestycji z Programu Polski Ład, po rozstrzygnięciu postępowania Zamawiający określi zakres etapów, ich terminy oraz ostateczną wartość udziałów procentowych dla każdej z transz wypłat wynagrodzenia. Realizacja zamówienia odbywać się będzie na podstawie uzgodnionego pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą Harmonogramu rzeczowo-finansowego, określającym także terminy realizacji poszczególnych etapów inwestycji.
20. Informacja o wysokości wkładu własnego oraz kwocie ostatecznego dofinans. z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zostanie przekazana Wykonawcy przez zawarciem umowy. Procentowy udział własny Zamawiającego w realizacji inwestycji stanowi 15%.
21. Przedmiot zamówienia realizowany będzie zgodnie z uzgodnionym i zatwierdzonym przez Zamawiającego Harmonogramem rzeczowo-finansowym, który zostanie przedłożony przez Wykonawcę Zamawiającemu w terminie do 10 dni kalendarzowych, licząc od dnia zawarcia umowy.
22. Zamawiający oraz Wykonawca zobowiązują się do poddania ewentualnych sporów w relacjach
o roszczenia cywilnoprawne w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem lub osobą prowadzącą inne polubowne rozwiązanie sporu.
23. Spory, których nie można rozwiązać polubownie, powstałe na tle realizacji niniejszego zamówienia (umowy) będą rozstrzygane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
24. Warunki realizacji, rozliczenia i obowiązki wykonawcy szczegółowo określone zostały w OPZ rozdz. IV SWZ i w proj. umowy.
1. Część 2 ,,Modernizacja dachów szkół i placówek oświatowych" obejmuje wykonanie modernizacji dachów na 4 placówkach oświatowych wymienionych w rozdz.IV SWZ.
2. Prace modernizacyjne dachów dot. budynków głównych, sal dydaktycznych, świetlic, sal gimnastycznych, hal sportowych oraz innych obiektów edukacyjnych i polegają m. in. Na wzmocnieniu istniejącej więźby dachowej oraz zabezpieczeniu jej przed zawilgoceniem i zagrzybieniem, wymianie pokrycia dachowego w celu poprawy efektywności energetycznej budynku, wymianie nieszczelnych świetlików i wyłazów dachowych, wykonaniu instalacji grzejnej zabezpieczającej wpusty dachowe przed oblodzeniem, modernizacji instalacji wentylacji bytowej oraz wentylacji przestrzeni poddaszy nieużytkowych itp.
3. Przedmiot zamówienia został opisany zgodnie z art. 103 ust.1 ustawy Pzp za pomocą dokumentacji projektowej oraz STWiORB -zał. 10b do SWZ. Zgodnie z art.101 ust.4 ustawy Pzp Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne z opisanymi w dokumentacji projektowej, STWiORB za pomocą norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust.1 pkt 2 i ust.3 ustawy Pzp.
4. Zgodnie z art.101 ust.4 ustawy Pzp w sytuacji gdyby w dokumentacji projektowej lub STWiORB, a więc w dokumentach opisującym przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art.101 ust.1 pkt 2 oraz ust.3 ustawy Pzp, a takim odniesieniom nie towarzyszyło wyrażenie ,,lub równoważne", to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w każdej takiej normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, europejskiej ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy ,,lub równoważne".
5. Wykonawca zobowiązany jest do wyceny robót budowlanych stanowiących przedmiot niniejszego zamówienia wyłącznie z materiałów i urządzeń fabrycznie nowych, dopuszczonych do obrotu i powszechnego lub jednostkowego stosowania w budownictwie, objętych certyfikatem w zakresie tzw. znaku bezpieczeństwa, wskazującego na zgodność z odpowiednimi normami, aprobatą techniczną i właściwymi przepisami technicznymi, zgodnie z art. 10 ustawy Prawo budowlane.
6. W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej lub STWiORB zostały wskazane w odniesieniu do niektórych materiałów lub urządzeń znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę - Zamawiający, zgodnie z art.99 ust.5 ustawy Pzp, dopuszcza oferowanie materiałów lub urządzeń równoważnych.
7. Materiały rozbiórkowe nadające się do powtórnego użycia są własnością Zamawiającego. Zgodnie z decyzją Zamawiającego materiały zakwalifikowane do ponownego zastosowania będą przewiezione na plac składowy wskazany przez Zamawiającego na terenie miasta Słupska. Koszty przewozu materiału Wykonawca winien uwzględnić w ofercie. Materiał rozbiórkowy nie nadający się do powtórnego użycia Wykonawca zutylizuje na własny koszt bez możliwości ponownego jego użycia jako materiał przekruszony. Złom uzyskany z rozbiórki stanowi własność Zamawiającego - Wykonawca dokona sprzedaży tego złomu na rzecz Zamawiającego.
8. Wykonawca jest posiadaczem i wytwórcą odpadów powstających w związku z realizacją zamówienia. Na Wykonawcy ciążą więc obowiązki wynikające z ustawy z dnia 14.12.2012r. o odpadach. Wobec powyższego utylizację powstałych odpadów należy przeprowadzić zgodnie z ww. ustawą i jej koszt uwzględnić w cenie oferty.
9. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia rękojmi za wady na wykonany przedmiot zamówienia na okres 60 m-cy licząc od dnia odbioru końcowego.
10. Zamawiający wymaga od Wykonawcy udzielenia gwarancji na okres nie krótszy niż 36 m-cy, licząc od dnia odbioru końcowego. Okres gwarancji stanowi jedno z kryterium oceny ofert.
11. Wymagania jakościowe i parametry sadzonych roślin opisane zostały w OPZ rozdz. IV SWZ i w proj. umowy.
12. Wykonawca będzie ponosił odpowiedzialność wobec Zamawiającego lub osób trzecich za szkody powstałe w wyniku niewykonania lub niewłaściwego wykonania zamówienia, a także za szkody wyrządzone przez pracowników Wykonawcy oraz osoby trzecie w przypadku nie dołożenia przez Wykonawcę należytej staranności przy wykonywaniu przedmiotu zamówienia. Wykonawca musi posiadać przez cały okres realizacji zamówienia ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej za szkody wyrządzone w związku z realizacją przedmiotu zamówienia, z sumą ubezpieczenia nie mniejszą niż 100000,00zł, na jedno i wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia.
13. Zamawiający wymaga, aby flota wykorzystywana przez Wykonawcę do realizacji zamówienia zawierała co najmniej 10% pojazdów napędzanych energią elektryczną lub gazem ziemnym.
14. Zadanie otrzymało Wstępną promesę dofinansowania z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Wykonawca zgodnie z warunkami Promesy Wstępnej zapewnia finansowanie inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego na czas poprzedzający wypłaty z Promesy, na zasadach wskazanych w proj. umowy.
15. W celu zapewnienia właściwego finasowania inwestycji z Programu Polski Ład, po rozstrzygnięciu postępowania Zamawiający określi zakres etapów, ich terminy oraz ostateczną wartość udziałów procentowych dla każdej z transz wypłat wynagrodzenia. Realizacja zamówienia odbywać się będzie na podstawie uzgodnionego pomiędzy Zamawiającym i Wykonawcą Harmonogramu rzeczowo-finansowego, określającym także terminy realizacji poszczególnych etapów inwestycji.
16. Informacja o wysokości wkładu własnego oraz kwocie ostatecznego dofinans. z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, zostanie przekazana Wykonawcy przez zawarciem umowy. Procentowy udział własny Zamawiającego w realizacji inwestycji stanowi 15%.
17. Przedmiot zamówienia realizowany będzie zgodnie z uzgodnionym i zatwierdzonym przez Zamawiającego Harmonogramem rzeczowo-finansowym, który zostanie przedłożony przez Wykonawcę Zamawiającemu w terminie do 10 dni kalendarzowych, licząc od dnia zawarcia umowy.
18. Zamawiający oraz Wykonawca zobowiązują się do poddania ewentualnych sporów w relacjach o roszczenia cywilnoprawne w sprawach, w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem lub osobą prowadzącą inne polubowne rozwiązanie sporu.
19. Spory, których nie można rozwiązać polubownie, powstałe na tle realizacji niniejszego zamówienia (umowy) będą rozstrzygane przez sąd powszechny właściwy dla siedziby Zamawiającego.
20. Warunki realizacji, rozliczenia i obowiązki wykonawcy szczegółowo określone zostały w OPZ rozdz. IV SWZ i w proj. umowy.

CPV: 45233200-1, 45000000-7,44000000-0,44111000-1,44112000-8,44113000-5,44130000-0,44190000-8,45110000-1,45112710-5

Dokument nr: 2023/BZP 00130503, ZP.261.8.2023.ZP2

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2023-03-27 10:15

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się przy użyciu następujących środków komunikacji elektronicznej:
1) Platformy zakupowej dostępnej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk
2) Poczty elektronicznej: zamowienia@zimslupsk.pl
2. Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk
3. W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania preferuje się, aby komunikacja między zamawiającym a wykonawcami, w tym wszelkie oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje, odbywa się za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk i formularza ,,Wyślij wiadomość do zamawiającego".
Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk poprzez kliknięcie przycisku ,,Wyślij wiadomość do zamawiającego" po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego. Zamawiający dopuszcza, opcjonalnie, komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej zamowienia@zimslupsk.pl
4. Zamawiający będzie przekazywał wykonawcom informacje za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk Informacje dotyczące odpowiedzi na pytania, zmiany specyfikacji, zmiany terminu składania i otwarcia ofert Zamawiający będzie zamieszczał na platformie w sekcji "Komunikaty". Korespondencja, której zgodnie z obowiązującymi przepisami adresatem jest konkretny Wykonawca, będzie przekazywana w formie elektronicznej za pośrednictwem https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk do konkretnego Wykonawcy.
5. Oferta, wniosek oraz przedmiotowe środki dowodowe (jeżeli były wymagane) składane elektronicznie muszą zostać podpisane elektronicznym kwalifikowanym podpisem lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W procesie składania oferty, wniosku w tym przedmiotowych środków dowodowych na platformie, kwalifikowany podpis elektroniczny lub podpis zaufany lub podpis osobisty Wykonawca składa bezpośrednio na dokumencie, który następnie przesyła do systemu.
6. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia publicznego albo podwykonawca, w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą. Poprzez oryginał należy rozumieć dokument podpisany kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę/osoby upoważnioną/upoważnione. Poświadczenie za zgodność z oryginałem następuje w formie elektronicznej podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub podpisem zaufanym lub podpisem osobistym przez osobę upoważnioną/osoby upoważnione.
7. Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce ,,Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej "RODO") informujemy, że:
1) administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Zarząd Infrastruktury Miejskiej w Słupsku, który działa w imieniu i na rzecz Miasta Słupsk, Plac Zwycięstwa 3, 76-200 Słupsk, reprezentowane przez Dyrektora,
2) administrator wyznaczył Inspektora Danych Osobowych, z którym można się kontaktować pod adresem: Katarzyna Pierzchalska, adres e-mail: iod@zimslupsk.pl , telefon 59 841 00 91,
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z przedmiotowym postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego, prowadzonym w trybie podstawowym bez negocjacji,
4) odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 74 ustawy Pzp.
5) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy,
6) obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego,
7) w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO,
8) posiada Pani/Pan:
a) na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących (w przypadku, gdy skorzystanie z tego prawa wymagałoby po stronie administratora niewspółmiernie dużego wysiłku może zostać Pani/Pan zobowiązana do wskazania dodatkowych informacji mających na celu sprecyzowanie żądania, w szczególności podania nazwy lub daty postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu albo sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia),
b) na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych (skorzystanie z prawa do sprostowania nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników),
c) na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem okresu trwania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursu oraz przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO (prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego),
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO,
9) nie przysługuje Pani/Panu:
a) w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych,
b) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
c) na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO,
10) przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, Ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa.

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/739006
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2023-03-27 10:00
Miejsce składania ofert: https://platformazakupowa.pl/pn/zimslupsk

Miejsce i termin realizacji:
dostępne w oryginalnej treści ogłoszenia

Wymagania:
dostępne w oryginalnej treści ogłoszenia

Uwagi:
dostępne w oryginalnej treści ogłoszenia

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.