Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1322z dziś
7377z ostatnich 7 dni
25775z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Budowa hali sportowej

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Budowa hali sportowej

Data zamieszczenia: 2023-03-16
Dane kontaktowe Zamawiającego: Miasto Łaskarzew
Rynek Duży im. J. Piłsudskiego 32
08-450 Łaskarzew
powiat: garwoliński
(+48 25) 684-52-50, faks (+48 25) 684-50-97
urzad@miastolaskarzew.pl
https://miastolaskarzew.logintrade.net/zapytania_email,121611,f427676a45c2faff9389333e7e780d03.html
Województwo: mazowieckie
Miasto: Łaskarzew
Wadium: w wymaganiach
Nr telefonu: (+48 25) 684-52-50,
Termin składania ofert: 2023-03-31 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Budowa hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Łaskarzewie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Łaskarzewie .
2. Opis architektoniczny
program
2.1. Projektowana forma architektoniczna obiektu Niniejsze opracowanie obejmuje projekt hali sportowo-widowiskowej. Obiekt posiada zwartą bryłę zaprojektowaną na planie rozbudowanego prostokąta o wym. 34,06x 55,16m zlokalizowaną osiami podłużnymi w kierunku północno-wschodnim - południowo-zachodnim. Projektowany budynek jest budynkiem jedno kondygnacyjnym w części wejściowej, w części boiska oraz magazynach sprzętu. W pozostałej części budynek dwu kondygnacyjny, bez podpiwniczenia. Przykrycie budynku w części hali stanowi łukowy dach o kącie nachylenia 18%, w pozostałej części przykryty dachem płaskim o kącie nachylenia 1O. Dostęp do budynku wejściem głównym zlokalizowanym od strony południowo-zachodniej. Od strony północno-zachodniej zaprojektowano ewakuacyjne wyjścia z klatek schodowych. Zamawiający przewiduję budowę łącznika hali sportowej z Zespołem Szkół nr. 1 w Łaskarzewie. Łącznik zaprojektowano w północno zachodnim narożniku projektowanej hali. Bryła łącznika zaplanowana na planie prostokąta o wym. 2,68x 30,68 m. Przykrycie łącznika stanowi dach płaski o kącie nachylenia 1O. Dostęp do łącznika z poziomu I piętra hali sportowej poprzez projektowaną klatkę schodową oraz z istniejącej klatki schodowej zlokalizowanej w budynku szkoły,
2.2. Układ konstrukcyjny budynku 2.2.1 Układ konstrukcyjny hali sportowej Budynek hali sportowej będący przedmiotem opracowania wykonany jest w konstrukcji żelbetowej słupowo-ryglowej. Wypełnienie ścian zewnętrznych stanowią bloczki drążone silikatowe. Stropy piętra hali sportowej żelbetowe monolityczne wykonane na budowie gr. 15 cm. Komunikację pionową stanowią 2 żelbetowe klatki schodowe oraz winda. 2.2.2. Układ konstrukcyjny łącznika Łącznik będący przedmiotem opracowania wykonany jest w konstrukcji żelbetowej słupowo-ryglowej. Komunikację pionową pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły, a projektowaną halą sportową stanowi żelbetowa klatka schodowa 2.2.1 Opinia geotechniczna oraz sposób posadowienia obiektu Na terenie inwestycji ustalono proste warunki gruntowe. Zgodnie z ,,Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dn. 25.04.2012r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych" ustalono, iż obiekt należy do I kategorii geotechnicznej w prostych warunkach gruntowych, przy zwierciadle wody poniżej projektowanego poziomu posadowienia. W podłożu zbadanego terenu do głębokości 4,0 m p.p.t charakteryzują proste warunki gruntowo-wodne. Występujące w podłożu grunty niespoiste są w stanie średnio zagęszczonym, zaś grunty spoiste w stanie twardoplastycznym. Grunty wszystkich warstw geotechnicznych za wyjątkiem warstwy nr. 0 są gruntami o dobrych parametrach geotechnicznych.
2.3. Przeznaczenie i program użytkowy Obiekt objęty niniejszym opracowaniem to piętrowy budynek sportowo-widowiskowy przeznaczony na cele publiczne. W projektowanym budynku przewiduje się organizację wydarzeń sportowych i kulturalnych do 300 osób. Budynek hali sportowej projektuje się połączyć z istniejącym budyniem szkoły łącznikiem dostępnym klatką schodową z I piętra hali.
2.3.1. Parter Wejście główne do budynku hali widowiskowo-sportowej zaprojektowano od strony południowo-zachodniej dostępne z ulicy Przedszkolnej oraz projektowanego parkingu. Wejście do budynku przedsionkiem do przestrzeni ogólnej recepcyjno-gastronomicznej. W tej części wydzielono strefę informacyjną z punktem gastronomicznym typu ,,fast-food". Do punktu gastronomicznego przynależą pomieszczenia pomocnicze związane z przygotowaniem i wydawaniem posiłków i napoi. Wszystkie potrawy przygotowywane są z gotowych posegregowanych i zapakowanych w opakowania zbiorcze półproduktów i na miejscu są jedynie poddane rozpakowaniu i ewentualnie obróbce termicznej. Produkty te, jak i napoje wydawane są wyłącznie w jednorazowych naczyniach. W strefie recepcyno-gastronomicznej zaprojektowano również ogólnodostępny węzeł sanitarny składający się z: sanitariat damski, męski oraz dla osób o szczególnych potrzebach wyposażony w dedykowane przybory sanitarne oraz dodatkowe wyposażenie jak pochwyty, lustro uchylne i przycisk przywoławczy. Ponadto zaprojektowano pomieszczenia pomocnicze takie jak pokój socjalny, pomieszczenie porządkowe oraz salę wielofunkcyjną. Z części recepcyjno-gastronomicznej zaprojektowano też bezpośredni dostęp na główną płytę zespołu boisk wielofunkcyjnych (piłka ręczna , siatkówka , koszykówka czy tenis stołowy ) oraz zespół szatniowo-sanitarny i pomieszczenia towarzyszące przylegający od strony południowo-zachodniej zespół 4 szatni (2 szatnie damskie i 2 szatnie męskie z węzłami sanitarnymi, szatnie trenerów, sędziów, pomieszczenie lekarskie oraz pomieszczenia pomocnicze. Wejście na płytę boiska bezpośrednio z klatek schodowych oraz z komunikacji obsługującej szatnie. Do każdej z par szatni należy jeden węzeł sanitarny. Dodatkowo od strony północno-wschodniej do boiska przylegają 2 magazyny sprzętu oraz pomieszczenie techniczne (kotłowania gazowa) dostępne z zewnątrz. Komunikację pionową stanowią 2 żelbetowe klatki schodowe z wyjściem bezpośrednio na zewnątrz oraz windą znajdująca się w holu głównym.
2.3.2. I piętro Na piętrze hali zaprojektowano widownię, w tym wydzielono strefę dla osób poruszających się na wózkach. Od strony południowo-wschodniej nad holem i salą wielofunkcyjną zaprojektowano siłownię wraz z węzłem szatniowo-sanitarnym. Dojście do siłowni z holu głównego parteru klatką schodową oraz poprzez projektowany dźwig osobowy. Dojście na widownię bezpośrednio z klatek schodowych dostępnych z zewnątrz i holu głównego, a także dźwig osobowy. Widownia hali znajdująca się po północno-zachodniej stronie budynku, została zaprojektowana w postaci 3 zespołów siedzisk w 5 rzędach, w jednym rzędzie max 16 siedzeń. Odległość (netto) między rzędami siedzisk wynosić winna min. 45 cm. Siedziska wykonane z materiałów niepalnych, niekapiących, nie powodujących toksycznych oparów w przypadku pożaru, posiadające stosowne atesty i aprobaty techniczne przewidziane polskimi przepisami prawa. Dojście do siedzisk widowni schodami o szer. min. 150 cm. Łącznie zaprojektowano 235 miejsc siedzących oraz zaprojektowano miejsca dla osób niepełnosprawnych znajdujące się na balkonie przy klatce schodowej. Przy klatkach schodowych zaprojektowano węzły sanitarne składające się z toalety męskiej, damskiej oraz dla osób o szczególnych potrzebach. W północno-zachodniej części budynku zlokalizowano dodatkową klatką schodową prowadzącą do łącznika przedmiotowej hali sportowej z istniejącym zespołem szkół nr. 1 w Łaskarzewie. Łącznik przewiduje się do realizacji w przedmiotowej inwestycji.
2.3.3. Dostęp dla osób o szczególnych potrzebach Cały budynek objęty niniejszym opracowaniem projektuje się uwzględniając możliwość dostępu dla osób o szczególnych potrzebach; między innymi osoby poruszające się na wózkach, poruszających się za pomocą chodzików rehabilitacyjnych czy opiekunów z 6 wózkami dziecięcymi. Wejście do budynku dostępne bezpośrednio z poziomu terenu. Wszystkie drzwi do pomieszczeń ogólnodostępnych, komunikacji, łazienek bezprogowe o szerokości przejścia min. 90 cm. Dodatkowo dedykowanych węzłach sanitarnych czy węzłach szatniowo-higienicznych zaprojektowano przestrzeń manewrową o wym. 150x150 cm. Sanitariaty projektuje się wyposażyć w dedykowane przybory sanitarne oraz urządzenia takie jak: pochwyty, lustra dla osób o szczególnych potrzebach. Przewidziano również możliwość dostępu osób o szczególnych potrzebach na widownię, siłownię, a także do innych pomieszczeń ogólnodostępnych zaprojektowanych w przedmiotowym budynku. Pokonane pionowych różnic poziomów (kondygnacji) za pomocą projektowanego dźwigu osobowego o wym. kabiny min. 110x140 cm Na terenie zaprojektowano 2 miejsce parkingowe o wym. 3,6x 5,0 m przeznaczone dla osób ze szczególnymi potrzebami oznaczone znakami poziomymi oraz pionowymi zgodnie z kodeksem ruchu drogowego.
2.4. Parametry techniczne budynku:
Powierzchnia zabudowy: - 1 962,99 m2
Powierzchnia użytkowa: - 2 404,09 m2
Kubatura: - 19 998,87 m3
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdziale IV SWZ i załączniku nr 8a-8e do SWZ.

CPV: 45000000-7, 45100000-8,45111200-0,45200000-9,45220000-5,45230000-8, 45262500-6,45300000-0,45311000-0,45330000-9-

Dokument nr: 2023/BZP 00137820, ZP.271.2.2023

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2023-03-31 12:30

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://miastolaskarzew.logintrade.net
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://miastolaskarzew.logintrade.net
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wymagania techniczne i organizacyjne
dot. korespondencji elektronicznej zawarte zostały przez Zamawiającego w rozdziale XIII i XIV SWZ
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Na podstawie art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (Dz. U.UE.L. z 2016r. Nr 119, s.1 ze zm.) - dalej:
,,RODO" informuję, że:
1) Administratorem Państwa danych jest Miasto Łaskarzew, 08-450 Łaskarzew, Ul. Rynek Duży im. J. Piłsudskiego 32, tel. 25 68 45
250, e-mail: urzad@miastolaskarzew.pl
2) Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych, z którym mogą się Państwo kontaktować we wszystkich sprawach
dotyczących przetwarzania danych osobowych za pośrednictwem adresu email: inspektor@cbi24.pl lub pisemnie na adres
Administratora.
3) Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu związanym z ww. postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego -
Oznaczenie sprawy: ZP.271.2.2023, jak również w celu realizacji praw oraz obowiązków wynikających z przepisów prawa (art. 6
ust. 1 lit. c RODO) oraz ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych (Dz.U. z 2019 r. poz. 2019 i 2020 r. poz.
288, 1492 i 1517).
4) Państwa dane osobowe będą przetwarzane przez okres niezbędny do realizacji ww. celu z uwzględnieniem okresów
przechowywania określonych w przepisach szczególnych,
w tym przepisów archiwalnych.
5) Państwa dane nie będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany, w tym nie będą podlegać profilowaniu.
6) Państwa dane osobowych nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy (obejmujący Unię Europejską,
Norwegię, Liechtenstein i Islandię).
7) W związku z przetwarzaniem Państwa danych osobowych, przysługują Państwu następujące prawa:
a) prawo dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii;
b) prawo do sprostowania (poprawiania) swoich danych osobowych;
c) prawo do ograniczenia przetwarzania danych osobowych;
d) prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych
(ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), w sytuacji, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych narusza przepisy ogólnego
rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO);
8) Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe. Nieprzekazanie danych skutkować będzie brakiem realizacji celu, o
którym mowa w punkcie 2.
2. Przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na niezgodne z RODO przetwarzanie Pani/Pana danych
osobowych przez administratora. Organem właściwym dla przedmiotowej skargi jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, Ul. Stawki
2, 00-193 Warszawa.
3. Podanie przez Państwa danych osobowych jest obowiązkowe. Nieprzekazanie danych skutkować będzie brakiem realizacji celu, o
którym mowa w punkcie 2.

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://miastolaskarzew.logintrade.net/zapytania_email,121611,f427676a45c2faff9389333e7e780d03.html
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2023-03-31 12:00
Miejsce składania ofert: Postępowanie prowadzone jest w języku polskim w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy zakupowej pod adresem:https://miastolaskarzew.logintrade.net

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące

Wymagania:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 20.000,00 zł. (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299 ze zm.).
4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego w Banku BS Łaskarzew nr rachunku 66 9217 0001 0000 1049 2000 0370 z dopiskiem ,,Wadium - ZP.271.2.2023".
UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie P.z.p.
2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: GMINA MIASTO ŁASKARZEW
7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 P.z.p.), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
6. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 P.z.p. zostanie odrzucona.
7. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 P.z.p
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: ZP.271.2.2023
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 w Łaskarzewie .
2. Opis architektoniczny
program
2.1. Projektowana forma architektoniczna obiektu Niniejsze opracowanie obejmuje projekt hali sportowo-widowiskowej. Obiekt posiada zwartą bryłę zaprojektowaną na planie rozbudowanego prostokąta o wym. 34,06x 55,16m zlokalizowaną osiami podłużnymi w kierunku północno-wschodnim - południowo-zachodnim. Projektowany budynek jest budynkiem jedno kondygnacyjnym w części wejściowej, w części boiska oraz magazynach sprzętu. W pozostałej części budynek dwu kondygnacyjny, bez podpiwniczenia. Przykrycie budynku w części hali stanowi łukowy dach o kącie nachylenia 18%, w pozostałej części przykryty dachem płaskim o kącie nachylenia 1O. Dostęp do budynku wejściem głównym zlokalizowanym od strony południowo-zachodniej. Od strony północno-zachodniej zaprojektowano ewakuacyjne wyjścia z klatek schodowych. Zamawiający przewiduję budowę łącznika hali sportowej z Zespołem Szkół nr. 1 w Łaskarzewie. Łącznik zaprojektowano w północno zachodnim narożniku projektowanej hali. Bryła łącznika zaplanowana na planie prostokąta o wym. 2,68x 30,68 m. Przykrycie łącznika stanowi dach płaski o kącie nachylenia 1O. Dostęp do łącznika z poziomu I piętra hali sportowej poprzez projektowaną klatkę schodową oraz z istniejącej klatki schodowej zlokalizowanej w budynku szkoły,
2.2. Układ konstrukcyjny budynku 2.2.1 Układ konstrukcyjny hali sportowej Budynek hali sportowej będący przedmiotem opracowania wykonany jest w konstrukcji żelbetowej słupowo-ryglowej. Wypełnienie ścian zewnętrznych stanowią bloczki drążone silikatowe. Stropy piętra hali sportowej żelbetowe monolityczne wykonane na budowie gr. 15 cm. Komunikację pionową stanowią 2 żelbetowe klatki schodowe oraz winda. 2.2.2. Układ konstrukcyjny łącznika Łącznik będący przedmiotem opracowania wykonany jest w konstrukcji żelbetowej słupowo-ryglowej. Komunikację pionową pomiędzy istniejącym budynkiem szkoły, a projektowaną halą sportową stanowi żelbetowa klatka schodowa 2.2.1 Opinia geotechniczna oraz sposób posadowienia obiektu Na terenie inwestycji ustalono proste warunki gruntowe. Zgodnie z ,,Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dn. 25.04.2012r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych" ustalono, iż obiekt należy do I kategorii geotechnicznej w prostych warunkach gruntowych, przy zwierciadle wody poniżej projektowanego poziomu posadowienia. W podłożu zbadanego terenu do głębokości 4,0 m p.p.t charakteryzują proste warunki gruntowo-wodne. Występujące w podłożu grunty niespoiste są w stanie średnio zagęszczonym, zaś grunty spoiste w stanie twardoplastycznym. Grunty wszystkich warstw geotechnicznych za wyjątkiem warstwy nr. 0 są gruntami o dobrych parametrach geotechnicznych.
2.3. Przeznaczenie i program użytkowy Obiekt objęty niniejszym opracowaniem to piętrowy budynek sportowo-widowiskowy przeznaczony na cele publiczne. W projektowanym budynku przewiduje się organizację wydarzeń sportowych i kulturalnych do 300 osób. Budynek hali sportowej projektuje się połączyć z istniejącym budyniem szkoły łącznikiem dostępnym klatką schodową z I piętra hali.
2.3.1. Parter Wejście główne do budynku hali widowiskowo-sportowej zaprojektowano od strony południowo-zachodniej dostępne z ulicy Przedszkolnej oraz projektowanego parkingu. Wejście do budynku przedsionkiem do przestrzeni ogólnej recepcyjno-gastronomicznej. W tej części wydzielono strefę informacyjną z punktem gastronomicznym typu ,,fast-food". Do punktu gastronomicznego przynależą pomieszczenia pomocnicze związane z przygotowaniem i wydawaniem posiłków i napoi. Wszystkie potrawy przygotowywane są z gotowych posegregowanych i zapakowanych w opakowania zbiorcze półproduktów i na miejscu są jedynie poddane rozpakowaniu i ewentualnie obróbce termicznej. Produkty te, jak i napoje wydawane są wyłącznie w jednorazowych naczyniach. W strefie recepcyno-gastronomicznej zaprojektowano również ogólnodostępny węzeł sanitarny składający się z: sanitariat damski, męski oraz dla osób o szczególnych potrzebach wyposażony w dedykowane przybory sanitarne oraz dodatkowe wyposażenie jak pochwyty, lustro uchylne i przycisk przywoławczy. Ponadto zaprojektowano pomieszczenia pomocnicze takie jak pokój socjalny, pomieszczenie porządkowe oraz salę wielofunkcyjną. Z części recepcyjno-gastronomicznej zaprojektowano też bezpośredni dostęp na główną płytę zespołu boisk wielofunkcyjnych (piłka ręczna , siatkówka , koszykówka czy tenis stołowy ) oraz zespół szatniowo-sanitarny i pomieszczenia towarzyszące przylegający od strony południowo-zachodniej zespół 4 szatni (2 szatnie damskie i 2 szatnie męskie z węzłami sanitarnymi, szatnie trenerów, sędziów, pomieszczenie lekarskie oraz pomieszczenia pomocnicze. Wejście na płytę boiska bezpośrednio z klatek schodowych oraz z komunikacji obsługującej szatnie. Do każdej z par szatni należy jeden węzeł sanitarny. Dodatkowo od strony północno-wschodniej do boiska przylegają 2 magazyny sprzętu oraz pomieszczenie techniczne (kotłowania gazowa) dostępne z zewnątrz. Komunikację pionową stanowią 2 żelbetowe klatki schodowe z wyjściem bezpośrednio na zewnątrz oraz windą znajdująca się w holu głównym.
2.3.2. I piętro Na piętrze hali zaprojektowano widownię, w tym wydzielono strefę dla osób poruszających się na wózkach. Od strony południowo-wschodniej nad holem i salą wielofunkcyjną zaprojektowano siłownię wraz z węzłem szatniowo-sanitarnym. Dojście do siłowni z holu głównego parteru klatką schodową oraz poprzez projektowany dźwig osobowy. Dojście na widownię bezpośrednio z klatek schodowych dostępnych z zewnątrz i holu głównego, a także dźwig osobowy. Widownia hali znajdująca się po północno-zachodniej stronie budynku, została zaprojektowana w postaci 3 zespołów siedzisk w 5 rzędach, w jednym rzędzie max 16 siedzeń. Odległość (netto) między rzędami siedzisk wynosić winna min. 45 cm. Siedziska wykonane z materiałów niepalnych, niekapiących, nie powodujących toksycznych oparów w przypadku pożaru, posiadające stosowne atesty i aprobaty techniczne przewidziane polskimi przepisami prawa. Dojście do siedzisk widowni schodami o szer. min. 150 cm. Łącznie zaprojektowano 235 miejsc siedzących oraz zaprojektowano miejsca dla osób niepełnosprawnych znajdujące się na balkonie przy klatce schodowej. Przy klatkach schodowych zaprojektowano węzły sanitarne składające się z toalety męskiej, damskiej oraz dla osób o szczególnych potrzebach. W północno-zachodniej części budynku zlokalizowano dodatkową klatką schodową prowadzącą do łącznika przedmiotowej hali sportowej z istniejącym zespołem szkół nr. 1 w Łaskarzewie. Łącznik przewiduje się do realizacji w przedmiotowej inwestycji.
2.3.3. Dostęp dla osób o szczególnych potrzebach Cały budynek objęty niniejszym opracowaniem projektuje się uwzględniając możliwość dostępu dla osób o szczególnych potrzebach; między innymi osoby poruszające się na wózkach, poruszających się za pomocą chodzików rehabilitacyjnych czy opiekunów z 6 wózkami dziecięcymi. Wejście do budynku dostępne bezpośrednio z poziomu terenu. Wszystkie drzwi do pomieszczeń ogólnodostępnych, komunikacji, łazienek bezprogowe o szerokości przejścia min. 90 cm. Dodatkowo dedykowanych węzłach sanitarnych czy węzłach szatniowo-higienicznych zaprojektowano przestrzeń manewrową o wym. 150x150 cm. Sanitariaty projektuje się wyposażyć w dedykowane przybory sanitarne oraz urządzenia takie jak: pochwyty, lustra dla osób o szczególnych potrzebach. Przewidziano również możliwość dostępu osób o szczególnych potrzebach na widownię, siłownię, a także do innych pomieszczeń ogólnodostępnych zaprojektowanych w przedmiotowym budynku. Pokonane pionowych różnic poziomów (kondygnacji) za pomocą projektowanego dźwigu osobowego o wym. kabiny min. 110x140 cm Na terenie zaprojektowano 2 miejsce parkingowe o wym. 3,6x 5,0 m przeznaczone dla osób ze szczególnymi potrzebami oznaczone znakami poziomymi oraz pionowymi zgodnie z kodeksem ruchu drogowego.
2.4. Parametry techniczne budynku:
Powierzchnia zabudowy: - 1 962,99 m2
Powierzchnia użytkowa: - 2 404,09 m2
Kubatura: - 19 998,87 m3
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Rozdziale IV SWZ i załączniku nr 8a-8e do SWZ.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu
45262500-6 - Roboty murarskie i murowe
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45410000-4 - Tynkowanie
45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów
45421152-4 - Instalowanie ścianek działowych
45421160-3 - Instalowanie wyrobów metalowych
45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 24 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy ocenie ofert Zamawiający kierował się będzie kryteriami wskazanymi
w SWZ oraz sposobem oceny ofert w ramach tych kryteriów opisanym w SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 1
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
1) zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku udziału w postępowaniu w powyższym zakresie.
2) uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów
Zamawiający nie stawia warunku udziału w postępowaniu w powyższym zakresie.
3) sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający nie stawia warunku udziału w postępowaniu w powyższym zakresie.
4) zdolności technicznej lub zawodowej:
a) dotyczącej Wykonawcy:
Warunek zostanie spełniony jeśli wykonawca wykaże, że nie wcześniej niż w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wykonał co najmniej dwie roboty budowlane polegającą na budowie budynku o konstrukcji żelbetowej wraz z wewnętrznymi instalacjami c.o., sanitarnymi i elektrycznymi o kubaturze, co najmniej 8 000 m^3 i wartości robót minimum 2 000 000,00 zł brutto w ramach jednej umowy.
Wartości podane w dokumentach potwierdzających spełnienie warunku udziału w postępowaniu w walutach innych niż wskazane przez Zamawiającego należy przeliczyć wg średniego kursu NBP z dnia zamieszczenia ogłoszenia o niniejszym zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych.
b) dotyczącej osób:
Warunek zostanie spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że dysponuje lub będzie dysponował osobami zdolnymi do wykonania zamówienia t.j.:
Kierownik Budowy (Przedstawiciel Wykonawcy) posiadający:
o uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej lub równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
o co najmniej 5-letnie doświadczenie zawodowe, w tym co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe jako kierownik Budowy,
o doświadczenie w pełnieniu funkcji Kierownika budowy przy minimum jednym budynku o kubaturze co najmniej 8 000 m^3 .
Kierownik robót sanitarnych posiadający:
o uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych lub równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
o co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe polegające na kierowaniu robotami sanitarnymi lub nadzorowaniu robót sanitarnych.
Kierownik robót elektrycznych i elektroenergetycznych posiadający:
o uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych lub równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów,
o co najmniej 2-letnie doświadczenie zawodowe polegające na kierowaniu robotami elektrycznymi i elektroenergetycznymi
Uprawnienia posiadane przez osoby wskazane powyżej, w wymaganym zakresie, powinny być zgodne z ustawą z dnia 7 lipca 1994 r. - Prawo budowlane (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 2351 ze zm.) oraz aktualnym obowiązującym rozporządzeniem Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie (Dz.U. z 2019r. poz. 831) lub równoważne wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów.
W każdym przypadku, gdy wymagane jest posiadanie określonych uprawnień budowlanych, przez osobę wskazaną do pełnienia jakiejkolwiek funkcji wymienionej powyżej, Zamawiający dopuszcza posiadanie przez wskazane osoby:
- uprawnień równoważnych względem wymaganych, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów lub:
- uprawnień równoważnych względem wymaganych, uznanych przez właściwy organ zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1646 ze zm.) lub:
- uprawnień równoważnych względem wymaganych, nabytych w innym niż Rzeczypospolita Polska państwie członkowskim Unii Europejskiej, państwie członkowskim Europejskiego Porozumienia o wolnym Handlu (EFTA),
- stronie umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub Konfederacji Szwajcarskiej i której na mocy odrębnych przepisów przysługuje prawo do świadczenia usług transgranicznych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
warunek określony w rozdziale VIII ust. 2 pkt 4) lit. a) musi być spełniony w całości min. przez jednego z Wykonawców,
warunek określony w rozdziale VIII ust. 2 pkt 4) lit. b) może być spełniony łącznie przez Wykonawców
W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach tych z Wykonawców, którzy wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane. Oświadczenie, z którego wynikać będzie, które roboty budowlane wykonają poszczególni Wykonawcy składane będzie w pkt. 9 Formularza Oferty.
3. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: 1) oświadczenie
wykonawcy,
w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 p.z.p., o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16.02.2007
r. o ochronie konkurencji i konsumentów (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę
częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy
kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o
dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - załącznik
nr 6 do SWZ;
2) zaświadczenia właściwego naczelnika urzędu skarbowego potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem podatków i
opłat, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 p.z.p., wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku
zalegania z opłacaniem podatków lub opłat wraz z zaświadczeniem zamawiający żąda złożenia dokumentów potwierdzających, że
odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu
składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych podatków lub opłat wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące
porozumienie w sprawie spłat tych należności;
3) zaświadczenie albo inny dokument właściwej terenowej jednostki organizacyjnej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub
właściwego oddziału regionalnego lub właściwej placówki terenowej Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego
potwierdzającego, że wykonawca nie zalega z opłacaniem składek na ubezpieczenia społeczne i zdrowotne, w zakresie art. 109 ust.
1 pkt 1 p.z.p., wystawionego nie wcześniej niż 3 miesiące przed jego złożeniem, a w przypadku zalegania z opłacaniem składek na
ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z zaświadczeniem albo innym dokumentem zamawiający żąda złożenia dokumentów
potwierdzających, że odpowiednio przed upływem terminu składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo
przed upływem terminu składania ofert wykonawca dokonał płatności należnych składek na ubezpieczenia społeczne lub
zdrowotnewraz odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłat tych należności4) odpis lub informację z
Krajowego
Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w
zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 p.z.p., sporządzonych nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisywymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej składa dokumenty zgodnie z
postanowieniami rozdziału X SWZ. Wykonawca w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających
zasoby przedkłada także podmiotowe środki dowodowe, które służą potwierdzeniu braku podstaw do wykluczenia podmiotów
udostępniających zasoby, o których mowa w rozdziale X ust. 6 pkt 2, 3 i 4 SWZ.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: 1) wykaz robót budowlanych wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty i miejsca wykonania oraz podmiotów, na rzecz których roboty te zostały wykonane, oraz załączeniem dowodów określających czy te roboty budowlane zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty budowlane były wykonywane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty - (załącznik nr 3 do SWZ);
2) wykaz osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie robotami budowlanymi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami (załącznik nr 4 do SWZ);
5.11.) Wykaz innych wymaganych oświadczeń lub dokumentów:
Ofertę składa się na Formularzu Ofertowym - zgodnie z Załącznikiem nr 1 do SWZ. Wraz z ofertą Wykonawca jest zobowiązany złożyć:
1) oświadczenia, o których mowa w Rozdziale X ust. 1 SWZ;
2) Tabelę koszową - Załącznik nr 1A do SWZ;
3) zobowiązanie innego podmiotu, o którym mowa w Rozdziale XI ust. 3 SWZ (jeżeli dotyczy); wg załącznika nr 7 do SWZ);
4) Pełnomocnictwo do reprezentowania wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy (jeśli dotyczy).
5) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy chyba, że umocowanie do reprezentacji wynika z dokumentów, o których mowa w ust. 4 poniżej.
6) Dowód wniesienia wadium.
4. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentowania Wykonawcy, zgodnie z formą reprezentacji Wykonawcy określoną w rejestrze lub innym dokumencie, właściwym dla danej formy organizacyjnej Wykonawcy albo przez upełnomocnionego przedstawiciela Wykonawcy. W celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu wykonawcy jest umocowana do jego reprezentowania, zamawiający żąda od wykonawcy odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru chyba że Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych a Wykonawca w Formularzu oferty wskaże dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w odniesieniu do Wykonawcy jak również w odniesieniu do podmiotów udostępniających zasoby. .
5. Oferta oraz pozostałe oświadczenia i dokumenty, dla których Zamawiający określił wzory w formie formularzy zamieszczonych w załącznikach do SWZ, powinny być sporządzone zgodnie z tymi wzorami, co do treści oraz opisu kolumn i wierszy.
6. Ofertę należy sporządzić w języku polskim.
7. Ofertę składa się, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
1. Zamawiający żąda wniesienia wadium w wysokości 20.000,00 zł. (słownie: dwadzieścia tysięcy złotych).
2. Wadium wnosi się przed upływem terminu składania ofert.
3. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu;
2) gwarancjach bankowych;
3) gwarancjach ubezpieczeniowych;
4) poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2020 r. poz. 299 ze zm.).
4. Wadium w formie pieniądza należy wnieść przelewem na konto Zamawiającego w Banku BS Łaskarzew nr rachunku 66 9217 0001 0000 1049 2000 0370 z dopiskiem ,,Wadium - ZP.271.2.2023".
UWAGA: Za termin wniesienia wadium w formie pieniężnej zostanie przyjęty termin uznania rachunku Zamawiającego.
5. Wadium wnoszone w formie poręczeń lub gwarancji musi być złożone jako oryginał gwarancji lub poręczenia w postaci elektronicznej i spełniać co najmniej poniższe wymagania:
1) musi obejmować odpowiedzialność za wszystkie przypadki powodujące utratę wadium przez Wykonawcę określone w ustawie P.z.p.
2) z jej treści powinno jednoznacznej wynikać zobowiązanie gwaranta do zapłaty całej kwoty wadium;
3) powinno być nieodwołalne i bezwarunkowe oraz płatne na pierwsze żądanie;
4) termin obowiązywania poręczenia lub gwarancji nie może być krótszy niż termin związania ofertą (z zastrzeżeniem iż pierwszym dniem związania ofertą jest dzień składania ofert);
5) w treści poręczenia lub gwarancji powinna znaleźć się nazwa oraz numer przedmiotowego postępowania;
6) beneficjentem poręczenia lub gwarancji jest: GMINA MIASTO ŁASKARZEW
7) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (art. 58 P.z.p.), Zamawiający wymaga aby poręczenie lub gwarancja obejmowała swą treścią (tj. zobowiązanych z tytułu poręczenia lub gwarancji) wszystkich Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia lub aby z jej treści wynikało, że zabezpiecza ofertę Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (konsorcjum);
6. Oferta wykonawcy, który nie wniesie wadium, wniesie wadium w sposób nieprawidłowy lub nie utrzyma wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w art. 98 ust. 2 pkt 3 P.z.p. zostanie odrzucona.
7. Zasady zwrotu oraz okoliczności zatrzymania wadium określa art. 98 P.z.p.
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają
pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia
publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
2. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia w treści formularza ofertowego (ust. 9) składają
oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane wykonają poszczególni wykonawcy.
3. Oświadczenia i dokumenty potwierdzające brak podstaw do wykluczenia z postępowania składa każdy z Wykonawców
wspólnie ubiegających się o zamówienie.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
Szczegółowy zakres zmian zawiera załącznik nr 5 do SWZ.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: Przy ocenie ofert Zamawiający kierował się będzie kryteriami wskazanymi
w SWZ oraz sposobem oceny ofert w ramach tych kryteriów opisanym w SWZ
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: Okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2023-04-29

Podobne przetargi

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.