Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1322z dziś
7377z ostatnich 7 dni
25775z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Całoroczne utrzymanie i pielęgnacja murawy

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Całoroczne utrzymanie i pielęgnacja murawy

Data zamieszczenia: 2023-03-27
Dane kontaktowe Zamawiającego: CENTRUM SPORTU I REKREACJI WODNIK SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W KROTOSZYNIE
63-700
63-700 Krotoszyn
powiat: krotoszyński
przetargi@csirkrotoszyn.pl
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Krotoszyn
Wadium: nie wymagane
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2023-04-11 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Całoroczne utrzymanie i pielęgnacja murawy na pełnowymiarowym Stadionie Miejskim przy ulicy Sportowej w Krotoszynie
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie i pielęgnacja murawy na pełnowymiarowym stadionie miejskim przy ul Sportowej w Krotoszynie w okresie od kwietnia do listopada 2023 r
Zakres wykonywanych prac
1. Wertykulacja
o 2 zabiegi wykonane maszyną pozwalającą na penetrację gleby na głębokość do 5 cm w celu redukcji filcu oraz automatycznie umożliwiającą zbieranie urobku związanego z pracą maszyny.
2. Zebranie materii organicznej po wertykulacji
o 2 zabiegi
3. Aeracja otworowa fi 35 mm
o 2 zabiegi z zaleceniem wykonania ok 500 nakłuć na m2
4. Piaskowanie - ilość ok 75 ton ziarno 0,2 mm
o 1 zabieg
5. Wczesanie piasku
o 1 zabieg
6. Aeracja aktywna bolcem pełnym fi 12 mm
o 1 zabieg
7. Wysiew uzupełniający trawy.
o 1 zabieg
o Mieszanka traw sportowych
o Wykonanie specjalistycznym siewnikiem wgłębnym, talerzowym o efektywności ponad 95% przeznaczonym do dosiewu traw. Ilość nasion uzależniona od stanu murawy, jednak nie mniej niż 400 kg
o Nasiona traw profesjonalnych, przeznaczonych na dosiew muraw sportowych w stosunku nie gorszym niż 70% życicy trwałej oraz 30 wiechliny łąkowej, z czego wiechlina łąkowa musi być otoczkowana zapewniająca odporność na choroby grzybowe oraz utrzymująca wilgoć, przyspieszająca kiełkowanie i zdrowy start nasion. Opakowania nie większe niż 10 kg oraz nie mniejsze niż 8 kg,
o
8. Nawożenie - dostawa samych materiałów ( nawozów i środków chemicznych bez usługi )
o Wieloskładnikowy nawóz mineralny zawierający: azot, fosfor, potas oraz żelazo (sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 4-0-14+8Fe). Zaoferowany produkt musi zapewnić oddziaływanie przez minimum sześć tygodni oraz posiadać granulację umożliwiającą stosowanie go na obiektach sportowych, nie większych niż 3 mm. Nawóz, w opakowaniach nie mniejszych niż 25 kg - ilość 200 kg, całość dostępnego azotu musi występować w formie amonowej.
o Wieloskładnikowy nawóz mineralny zawierający: azot, fosfor, potas oraz magnez (sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 12-6-9+3MgO) Zaoferowany produkt musi zapewnić taki sam skład każdej granulki Ilość 250 kg, opakowania nie mniejsze niż 25 kg, nawóz o przedłużonym działaniu, minimum 4 tygodnie,
o Wieloskładnikowy nawóz mineralny o spowolnionym działaniu zawierający azot, fosfor, potas (sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 26-5-11+2+TE). Zaoferowany produkt musi zapewnić uwalnianie składników pokarmowych przez minimum dwa miesiące oraz posiadać granulację maksymalną 2,5 mm w ilości 200 kg., z czego produkt musi zawierać NH4 w ilości min 2,8, oraz f.mocznikowej min 21,7% i f.azotanowej min 1,5%.
o Wieloskładnikowy nawóz mineralny o spowolnionym działaniu zawierający azot, fosfor, potas oraz magnez i wapń (sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 21-5-6+2,5CaO+2,5MgO). Zaoferowany produkt musi zapewnić uwalnianie składników pokarmowych przez minimum dwa miesiące oraz posiadać granulację maksymalną 2,5 mm w ilości 400 kg, z czego zawartość NH4 min 1,3% oraz Ur-N na poziomie min 19,7% całkowitego N,
o Wieloskładnikowy nawóz mineralny zawierający: azot, fosfor, potas oraz wapń i magnez(sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 4-12-12+7+3,5) Zaoferowany produkt musi zapewnić taki sam skład każdej granulki. - ilość 200 kg, opakowania nie mniejsze niż 25 kg, nawóz o przedłużonym działaniu, minimum 4 tygodnie
o Wieloskładnikowy nawóz mineralno-organiczny o spowolnionym działaniu zawierający azot, fosfor, potas oraz magnez (sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 12-4-6-0,5-0,5) Zaoferowany produkt musi zapewnić uwalnianie składników pokarmowych przez minimum dwa miesiące oraz posiadać granulację maksymalną 2 mm, w ilości - 250 kg, opakowanie nie większe niż 30 kg, nie mniejsze niż 25 kg. Produkt przeznaczony do wzmocnienia miejsc dodatkowo narażonych na intensywne użytkowanie i eksploatację.
Pozostałe prace, które nie zostały wymienione w opisie - takie jak koszenie, nawadnianie, wyznaczanie linii, naprawa bieżących, małych ubytków po treningach pozostaje po stronie Zamawiającego.
Fakturowanie będzie według faktycznego zużycia.
Zamawiający nie gwarantuje realizacji pełnej wartości zamówienia określonego w zapytaniu, zastrzega sobie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości poszczególnych prac oraz materiałów.

CPV: 77320000-9, 45212290-5

Dokument nr: 2023/BZP 00152493, DT.2412.1.2023

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2023-04-11 12:30

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ecfc28e4-bcbe-11ed-9236-36fed59ea7dd
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: . W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a
wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/tenders/ocds-148610-ecfc28e4-bcbe-11ed-9236-36fed59ea7dd
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi
posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia. Szczegółowe informacje na temat zakładania kont podmiotów oraz zasady i warunki korzystania z Platformy e-Zamówienia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia, dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl oraz informacje zamieszczone w zakładce ,,Centrum Pomocy".
7. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
8. Sposób sporządzenia dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowania) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych.
9. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki.
10. Wykaz poszczególnych dokumentów i oświadczeń składanych w postępowaniu oraz ich forma, sposób sporządzania i przekazywania zostały określone przez Zamawiającego w rozdziale VII SWZ.
11. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy Pzp, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
12. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust. 1 rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
1) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności (i przekazuje się jako załącznik), lub
2) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np. w treści wiadomości e-mail lub w treści ,,Formularza do komunikacji").
13. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz. U. z 2020 r. poz. 1913 oraz z 2021 r. poz. 1655) wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku, wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku ,,Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa".
14. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji"). Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesyłanej wiadomości (przycisk ,,dodaj załącznik"). W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą lub rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem wykonawcy/wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem typu zewnętrznego lub wewnętrznego. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny) dodaje się uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu (typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
15. Możliwość korzystania w postępowaniu z ,,Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta ,,Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", informuję, że:
o administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Prezes Zarządu Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik Sp. z o.o. w Krotoszynie;
o w sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych,
kontakt pisemny za pomocą poczty tradycyjnej na adres Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK Sp. z o.o. w Krotoszynie, Ul. Mahle 4, 63-700 Krotoszyn , pocztą elektroniczną na adres e-mail: iod@csir.krotoszyn.pl;
o Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy, a podstawą prawną ich przetwarzania jest obowiązek prawny stosowania sformalizowanych procedur udzielania zamówień publicznych spoczywający na Zamawiającym;
o odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp;
o Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
o obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
o w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
o Posiada Pan/Pani:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia.
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
o nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
2. Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od wykonawcy biorącego udział w postępowaniu
3.16.) RODO (ograniczenia stosowania): Klauzula informacyjna dotycząca przetwarzania danych osobowych
1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1), dalej ,,RODO", informuję, że:
o administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Prezes Zarządu Centrum Sportu i Rekreacji Wodnik Sp. z o.o. w Krotoszynie;
o w sprawach związanych z Pani/Pana danymi proszę kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych,
kontakt pisemny za pomocą poczty tradycyjnej na adres Centrum Sportu i Rekreacji WODNIK Sp. z o.o. w Krotoszynie, Ul. Mahle 4, 63-700 Krotoszyn , pocztą elektroniczną na adres e-mail: iod@csir.krotoszyn.pl;
o Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcia umowy, a podstawą prawną ich przetwarzania jest obowiązek prawny stosowania sformalizowanych procedur udzielania zamówień publicznych spoczywający na Zamawiającym;
o odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Pzp;
o Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 ustawy Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy;
o obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp;
o w odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art. 22 RODO;
o Posiada Pan/Pani:
- na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
- na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu oraz jego załączników.
- na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia.
- prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO;
o nie przysługuje Pani/Panu:
- w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
- prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
- na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
2. Jednocześnie Zamawiający przypomina o ciążącym na Pani/Panu obowiązku informacyjnym wynikającym z art. 14 RODO względem osób fizycznych, których dane przekazane zostaną Zamawiającemu w związku z prowadzonym postępowaniem i które Zamawiający pośrednio pozyska od wykonawcy biorącego udział w postępowaniu

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2023-04-11 12:00
Miejsce składania ofert: https://ezamowienia.gov.pl/

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Tak
4.1.2.) Numer referencyjny: DT.2412.1.2023
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Nie
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie i pielęgnacja murawy na pełnowymiarowym stadionie miejskim przy ul Sportowej w Krotoszynie w okresie od kwietnia do listopada 2023 r
Zakres wykonywanych prac
1. Wertykulacja
o 2 zabiegi wykonane maszyną pozwalającą na penetrację gleby na głębokość do 5 cm w celu redukcji filcu oraz automatycznie umożliwiającą zbieranie urobku związanego z pracą maszyny.
2. Zebranie materii organicznej po wertykulacji
o 2 zabiegi
3. Aeracja otworowa fi 35 mm
o 2 zabiegi z zaleceniem wykonania ok 500 nakłuć na m2
4. Piaskowanie - ilość ok 75 ton ziarno 0,2 mm
o 1 zabieg
5. Wczesanie piasku
o 1 zabieg
6. Aeracja aktywna bolcem pełnym fi 12 mm
o 1 zabieg
7. Wysiew uzupełniający trawy.
o 1 zabieg
o Mieszanka traw sportowych
o Wykonanie specjalistycznym siewnikiem wgłębnym, talerzowym o efektywności ponad 95% przeznaczonym do dosiewu traw. Ilość nasion uzależniona od stanu murawy, jednak nie mniej niż 400 kg
o Nasiona traw profesjonalnych, przeznaczonych na dosiew muraw sportowych w stosunku nie gorszym niż 70% życicy trwałej oraz 30 wiechliny łąkowej, z czego wiechlina łąkowa musi być otoczkowana zapewniająca odporność na choroby grzybowe oraz utrzymująca wilgoć, przyspieszająca kiełkowanie i zdrowy start nasion. Opakowania nie większe niż 10 kg oraz nie mniejsze niż 8 kg,
o
8. Nawożenie - dostawa samych materiałów ( nawozów i środków chemicznych bez usługi )
o Wieloskładnikowy nawóz mineralny zawierający: azot, fosfor, potas oraz żelazo (sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 4-0-14+8Fe). Zaoferowany produkt musi zapewnić oddziaływanie przez minimum sześć tygodni oraz posiadać granulację umożliwiającą stosowanie go na obiektach sportowych, nie większych niż 3 mm. Nawóz, w opakowaniach nie mniejszych niż 25 kg - ilość 200 kg, całość dostępnego azotu musi występować w formie amonowej.
o Wieloskładnikowy nawóz mineralny zawierający: azot, fosfor, potas oraz magnez (sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 12-6-9+3MgO) Zaoferowany produkt musi zapewnić taki sam skład każdej granulki Ilość 250 kg, opakowania nie mniejsze niż 25 kg, nawóz o przedłużonym działaniu, minimum 4 tygodnie,
o Wieloskładnikowy nawóz mineralny o spowolnionym działaniu zawierający azot, fosfor, potas (sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 26-5-11+2+TE). Zaoferowany produkt musi zapewnić uwalnianie składników pokarmowych przez minimum dwa miesiące oraz posiadać granulację maksymalną 2,5 mm w ilości 200 kg., z czego produkt musi zawierać NH4 w ilości min 2,8, oraz f.mocznikowej min 21,7% i f.azotanowej min 1,5%.
o Wieloskładnikowy nawóz mineralny o spowolnionym działaniu zawierający azot, fosfor, potas oraz magnez i wapń (sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 21-5-6+2,5CaO+2,5MgO). Zaoferowany produkt musi zapewnić uwalnianie składników pokarmowych przez minimum dwa miesiące oraz posiadać granulację maksymalną 2,5 mm w ilości 400 kg, z czego zawartość NH4 min 1,3% oraz Ur-N na poziomie min 19,7% całkowitego N,
o Wieloskładnikowy nawóz mineralny zawierający: azot, fosfor, potas oraz wapń i magnez(sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 4-12-12+7+3,5) Zaoferowany produkt musi zapewnić taki sam skład każdej granulki. - ilość 200 kg, opakowania nie mniejsze niż 25 kg, nawóz o przedłużonym działaniu, minimum 4 tygodnie
o Wieloskładnikowy nawóz mineralno-organiczny o spowolnionym działaniu zawierający azot, fosfor, potas oraz magnez (sugerowana zawartość pierwiastków stanowiących dla roślin składniki pokarmowe wyrażona w przeliczeniu na procentową wagową zawartość składników mineralnych 12-4-6-0,5-0,5) Zaoferowany produkt musi zapewnić uwalnianie składników pokarmowych przez minimum dwa miesiące oraz posiadać granulację maksymalną 2 mm, w ilości - 250 kg, opakowanie nie większe niż 30 kg, nie mniejsze niż 25 kg. Produkt przeznaczony do wzmocnienia miejsc dodatkowo narażonych na intensywne użytkowanie i eksploatację.
Pozostałe prace, które nie zostały wymienione w opisie - takie jak koszenie, nawadnianie, wyznaczanie linii, naprawa bieżących, małych ubytków po treningach pozostaje po stronie Zamawiającego.
Fakturowanie będzie według faktycznego zużycia.
Zamawiający nie gwarantuje realizacji pełnej wartości zamówienia określonego w zapytaniu, zastrzega sobie możliwość zwiększenia lub zmniejszenia ilości poszczególnych prac oraz materiałów.
4.2.6.) Główny kod CPV: 77320000-9 - Usługi utrzymania terenów sportowych
4.2.7.) Dodatkowy kod CPV:
45212290-5 - Usługi napraw i konserwacji obiektów sportowych
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami określonymi poniżej.
2. Ocenie będą podlegać wyłącznie oferty nie podlegające odrzuceniu.
3. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z najwyższą ilością punktów określonych w kryteriach.
4. W sytuacji, gdy Zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej ilości przyznanych punktów, wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w uprzednio złożonych przez nich ofertach.
5. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert lub innych składanych dokumentów lub oświadczeń. Wykonawcy są zobowiązani do przedstawienia wyjaśnień w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
6. Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertą w terminie związania ofertą określonym w SWZ.
7. Jeżeli termin związania ofertą upłynie przed wyborem najkorzystniejszej oferty, Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, do wyrażenia, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, pisemnej zgody na wybór jego oferty.
8. W przypadku braku zgody, o której mowa w ust. 7, oferta podlega odrzuceniu, a Zamawiający zwraca sią o wyrażenie takiej zgody do kolejnego Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, chyba, że zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania.
9. Kryteria i ich opis:
1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie kierował się następującymi
kryteriami, przypisując im wagę procentową:
a) cena - 100%
2. Sposób obliczenia kryterium ceny:
Zamawiający dokona oceny oferty na podstawie oświadczenia złożonego w formularzu oferty.
Brak określenia ceny w druku oferty spowoduje odrzucenie oferty.
Powyższe kryterium zostanie wyliczone według wzoru:
Cmin
P1 = --------------------------- x 100 pkt
Cn
gdzie:
P1 - cena realizacji zamówienia
Cmin - minimalna zaproponowana cena brutto
Cn - cena badanej oferty brutto
Oferta w kryterium cena może uzyskać maksymalnie - 100 punktów,
100 % = 100 pkt - waga kryterium
3. Wykonawca na podstawie jednego kryterium może uzyskać maksymalnie 100 punktów.
Przy obliczaniu punktacji stosować się będzie matematyczną zasadę zaokrąglania liczb do
dwóch miejsc po przecinku tj. liczba 5 i powyżej zaokrąglamy w górę, poniżej liczby 5
zaokrąglamy w dół.
4. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień
dotyczących treści złożonej oferty, w tym rażąco niskiej ceny.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
1. Warunki wymagane od Wykonawców dotyczące:
1.1 Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym
1.2 Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej o ile wynika
to z odrębnych przepisów.
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
1.3 Sytuacji ekonomicznej lub finansowej
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał polisę lub inny dokument potwierdzający, że jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia przez cały okres realizacji niniejszej umowy na sumę gwarancyjną na wszystkie i jedno zdarzenie wynoszącą co najmniej 100 000,00 zł. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia przedmiotowy warunek musi spełniać każdy z Wykonawców.
1.4 Zdolności technicznej lub zawodowej
Podwykonawcy
2. Podstawy wykluczenia z postępowania
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawców, w stosunku do których
zachodzi którakolwiek z okoliczności wskazanych:
1) w art. 108 ust. 1 Ustawy;
2) w art. 109 ust. 1 pkt. 1,4 Ustawy, tj.:
a. który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, z wyjątkiem przypadku, o którym mowa w art. 108 ust. 1 pkt 3 ustawy, chyba że wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności;
b. w stosunku, do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;
3) w art. 7 ust. 1 pkt 1 - 3 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz.U. 2022 poz. 835), tj.:
a. wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
b. wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2022 r. poz. 593 i 655) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3;
c. wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2021 r. poz. 217 z późn. zm.) jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3.
d. Wykluczenie następuje na okres trwania okoliczności określonych w art. 7 ust. 1 pkt 1-3 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego.
e. W przypadku wykonawcy lub uczestnika konkursu wykluczonego na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 1-3 Ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zamawiający odrzuca wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego lub ofertę takiego wykonawcy lub uczestnika konkursu, nie zaprasza go do złożenia oferty wstępnej, oferty podlegającej negocjacjom, oferty dodatkowej, oferty lub oferty ostatecznej, nie zaprasza go do negocjacji lub dialogu, a także nie prowadzi z takim wykonawcą negocjacji lub dialogu, odrzuca wniosek o dopuszczenie do udziału w konkursie, nie zaprasza do złożenia pracy konkursowej lub nie przeprowadza oceny pracy konkursowej, odpowiednio do trybu stosowanego do udzielenia zamówienia publicznego oraz etapu prowadzonego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.
3. Podmiotowe środki dowodowe
Oświadczenia i dokumenty wymagane od Wykonawców na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia i spełniania warunków udziału w postępowaniu:
1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
1) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - Załącznik Nr 3 do SWZ.
2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Załącznik nr 6 do SWZ;
3) Odpis lub informację (wydruk) z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
4) Wykaz robót z zakresu pielęgnacji murawy na Obiektach sportowych , w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem dokładnej nazwy przedmiotu zamówienia, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których zostały wykonane prace oraz z załączeniem dowodów określających, czy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy.
5) Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia przez cały okres realizacji niniejszej umowy na sumę gwarancyjną na wszystkie i jedno zdarzenie wynoszącą co najmniej 100 000,00 zł. Wykonawca złoży kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez osobę
upoważnioną do reprezentacji dokumentów potwierdzających (wraz z potwierdzeniem opłacenia składki za każdy okres składkowy w terminie wskazanym w polisie), że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
6) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokument, o którym mowa powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 1, zastępuje się je w całości lub części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy.
UWAGA: Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych. W zakresie nieuregulowanym Ustawą lub niniejszą SWZ do oświadczeń i dokumentów składanych przez Wykonawcę w postępowaniu zastosowanie mają w szczególności przepisy rozporządzenia Ministra Rozwoju Pracy i Technologii z dnia 23 grudnia 2020 r. w sprawie podmiotowych środków dowodowych oraz innych dokumentów lub oświadczeń, jakich może żądać Zamawiający od Wykonawcy oraz rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów z dnia 31 grudnia 2020 r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie.
4. Inne dokumenty stanowiące ofertę:
1) Formularz ofertowy ;
2) Pełnomocnictwo (jeżeli dotyczy);
3) Zobowiązanie innego podmiotu (jeżeli dotyczy).
5. Poleganie na zasobach innych podmiotów
1. Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
5.6.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu: . Wykonawca może w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych.
2. W odniesieniu do warunków dotyczących doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają świadczenie, do realizacji którego te zdolności są wymagane.
3. Zamawiający ocenia czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy.
4. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą, wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu.
5. Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.
6. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, także oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie, w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby.
7. Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne/konsorcja)
8. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
9. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnianiu warunków (jeżeli dotyczy) składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
10. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, którą część zamówienia wykonają poszczególni Wykonawcy.
5.7.) Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu: Podmiotowe środki dowodowe
Oświadczenia i dokumenty wymagane od Wykonawców na potwierdzenie braku podstaw do wykluczenia i spełniania warunków udziału w postępowaniu:
1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć:
1) Aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania i spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - Załącznik Nr 3 do SWZ.
2) Oświadczenie Wykonawcy, w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5 ustawy, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej, w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2021 r. poz. 275), z innym wykonawcą, który złożył odrębną ofertę, ofertę częściową lub wniosek o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, albo oświadczenia o przynależności do tej samej grupy kapitałowej wraz z dokumentami lub informacjami potwierdzającymi przygotowanie oferty, oferty częściowej lub wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu niezależnie od innego wykonawcy należącego do tej samej grupy kapitałowej - Załącznik nr 6 do SWZ;
3) Odpis lub informację (wydruk) z Krajowego Rejestru Sądowego lub z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 4 ustawy, sporządzone nie wcześniej niż 3 miesiące przed jej złożeniem, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji;
4) Wykaz robót z zakresu pielęgnacji murawy na Obiektach sportowych , w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem dokładnej nazwy przedmiotu zamówienia, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których zostały wykonane prace oraz z załączeniem dowodów określających, czy zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty zostały wykonane, a jeżeli Wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - oświadczenie wykonawcy.
5) Dokumenty potwierdzające, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia przez cały okres realizacji niniejszej umowy na sumę gwarancyjną na wszystkie i jedno zdarzenie wynoszącą co najmniej 100 000,00 zł. Wykonawca złoży kopię potwierdzoną za zgodność z oryginałem przez osobę
upoważnioną do reprezentacji dokumentów potwierdzających (wraz z potwierdzeniem opłacenia składki za każdy okres składkowy w terminie wskazanym w polisie), że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia.
6) Jeżeli Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania poza terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, zamiast dokumentów, o których mowa w pkt 1, składa dokument lub dokumenty wystawione w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, potwierdzające odpowiednio, że nie otwarto jego likwidacji ani nie ogłoszono upadłości. Dokument, o którym mowa powyżej, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 6 miesięcy przed upływem terminu składania ofert.
7) Jeżeli w kraju, w którym Wykonawca ma siedzibę lub miejsce zamieszkania, nie wydaje się dokumentów, o których mowa w pkt. 1, zastępuje się je w całości lub części dokumentem zawierającym odpowiednio oświadczenie Wykonawcy, ze wskazaniem osoby albo osób uprawnionych do jego reprezentacji, złożone przed notariuszem lub przed organem sądowym, administracyjnym albo organem samorządu zawodowego lub gospodarczego właściwym ze względu na siedzibę lub miejsce zamieszkania Wykonawcy.
UWAGA: Zamawiający najpierw dokona badania i oceny ofert, a następnie wezwie Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia, aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków
5.9.) Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych: Nie
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Nie
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.6.) Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia:
Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (spółki cywilne/konsorcja)
8. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika do reprezentowania ich w postępowaniu albo do reprezentowania i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Pełnomocnictwo winno być załączone do oferty.
9. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia i spełnianiu warunków (jeżeli dotyczy) składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
10. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, którą część zamówienia wykonają poszczególni Wykonawcy.
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Nie
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Nie
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Nie

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.1.) Sposób oceny ofert: 1. Przy wyborze oferty Zamawiający będzie się kierował kryteriami określonymi poniżej.
2. Ocenie będą podlegać wyłącznie oferty nie podlegające odrzuceniu.
3. Za najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z najwyższą ilością punktów określonych w kryteriach.
4. W sytuacji, gdy Zamawiający nie będzie mógł dokonać wyboru najkorzystniejszej oferty ze względu na to, że zostały złożone oferty o takiej samej ilości przyznanych punktów, wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez Zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę. Wykonawcy, składając oferty dodatkowe, nie mogą zaoferować cen wyższych niż zaoferowane w uprzednio złożonych przez nich ofertach.
5. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych przez nich ofert lub innych składanych dokumentów lub oświadczeń. Wykonawcy są zobowiązani do przedstawienia wyjaśnień w terminie wskazanym przez Zamawiającego.
6. Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertą w terminie związania ofertą określonym w SWZ.
7. Jeżeli termin związania ofertą upłynie przed wyborem najkorzystniejszej oferty, Zamawiający wezwie Wykonawcę, którego oferta otrzymała najwyższą ocenę, do wyrażenia, w wyznaczonym przez Zamawiającego terminie, pisemnej zgody na wybór jego oferty.
8. W przypadku braku zgody, o której mowa w ust. 7, oferta podlega odrzuceniu, a Zamawiający zwraca sią o wyrażenie takiej zgody do kolejnego Wykonawcy, którego oferta została najwyżej oceniona, chyba, że zachodzą przesłanki do unieważnienia postępowania.
9. Kryteria i ich opis:
1. Przy wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający będzie kierował się następującymi
kryteriami, przypisując im wagę procentową:
a) cena - 100%
2. Sposób obliczenia kryterium ceny:
Zamawiający dokona oceny oferty na podstawie oświadczenia złożonego w formularzu oferty.
Brak określenia ceny w druku oferty spowoduje odrzucenie oferty.
Powyższe kryterium zostanie wyliczone według wzoru:
Cmin
P1 = --------------------------- x 100 pkt
Cn
gdzie:
P1 - cena realizacji zamówienia
Cmin - minimalna zaproponowana cena brutto
Cn - cena badanej oferty brutto
Oferta w kryterium cena może uzyskać maksymalnie - 100 punktów,
100 % = 100 pkt - waga kryterium
3. Wykonawca na podstawie jednego kryterium może uzyskać maksymalnie 100 punktów.
Przy obliczaniu punktacji stosować się będzie matematyczną zasadę zaokrąglania liczb do
dwóch miejsc po przecinku tj. liczba 5 i powyżej zaokrąglamy w górę, poniżej liczby 5
zaokrąglamy w dół.
4. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawców wyjaśnień
dotyczących treści złożonej oferty, w tym rażąco niskiej ceny.
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Wyłącznie kryterium ceny
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2023-05-11

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.