Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6416z ostatnich 7 dni
26204z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Aplikacja mobilna

Wykonanie audytu efektywności energetycznej, Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie audytu efektywności energetycznej, Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej

Data zamieszczenia: 2023-04-13
Dane kontaktowe Zamawiającego: Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o
Ul. Staszica 13
62-200 Gniezno
powiat: gnieźnieński
tel. 61 428 45 50, fax 61 428 45 54
pec@pec.gniezno.pl
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Gniezno
Wadium: 5.000,00 zł
Nr telefonu: tel. 61 428 45 50, f
Termin składania ofert: 2023-04-28 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
III. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
,,Budowa instalacji do produkcji ciepła i energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji na terenie miasta Gniezna opartej na spalaniu paliwa biomasowego oraz
biometanu"
IV. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
1. Etap I
Wykonanie audytu efektywności energetycznej dla źródła wytwórczego wraz ze Studium Wykonalności oraz aktywnym modelem finansowym, opracowane wg instrukcji umieszczonej w pomocy kontekstowej Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD) oraz zgodnie z ,,Instrukcją sporządzania Studium Wykonalności dla przedsięwzięcia ubiegającego się o dofinansowanie ze środków NFOŚiGW".
2. ETAP II
Przygotowanie dokumentacji aplikacyjnej (dotacja + pożyczka) dla zadania p.n.:
,,Budowa instalacji do produkcji ciepła i energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji na terenie miasta Gniezna opartej na spalaniu paliwa biomasowego oraz biometanu" na potrzeby złożenia wniosku o pozyskanie środków z NFOŚiGW zgromadzonych na rachunku Funduszu Modernizacyjnego w ramach programu priorytetowego ,,Kogeneracja dla Ciepłownictwa".
V. TERMINY, SPOSÓB SKŁADANIA I ROZPATRYWANIA WNIOSKÓW
O DOFINANSOWANIE
Na stronie internetowej:
https://www.gov.pl/web/funduszmodernizacviny/kogeneracia-dla-cieplownictwa
znajduje się Ogłoszenie o naborze wraz z listą dokumentów niezbędnych do przygotowania dokumentacji aplikacyjnej.
ETAP I
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie Audytu efektywności energetycznej dla źródła wytwórczego oraz wykonanie Studium Wykonalności dla wariantu optymalnego w celu budowy instalacji do produkcji ciepła i energii elektrycznej opartej na spalaniu paliwa biomasowego oraz biometami.
1. NFOSiGW nie narzuca konkretnego rodzaju audytu. Może być on opracowany na podstawie takich dokumentów jak:
o ,,Opracowanie Audytu efektywności energetycznej dla źródła wytwórczego należy wykonać zgodnie z wytycznymi NFOSiGW p.n.: ,,Opracowanie zakresu oraz zasad wykonania audytu efektywności energetycznej do wniosku o dofinansowanie projektu ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej" z czerwca 2020r.
o Ustawa z dnia 20 maja 2016 r. o efektywności energetycznej w zakresie audytu efektywności energetycznej
2. Optymalnym rozwiązaniem byłoby gdyby przygotowany audyt efektywności energetycznej był audytem pełnym bilansowym (tj. obejmującym kompleksowe podejście do zagadnień gospodarki energetycznej całego zakładu).
3. Przygotowany audyt musi zawierać analizę różnych wariantów / różnych możliwych do realizacji przedsięwzięć modernizacyjnych służących poprawie efektywności energetycznej w porównaniu do stanu istniejącego (tym bardziej, że warianty te w mniejszym zakresie powinny znaleźć się w Studium wykonalności do wniosku).
4. Po zakończeniu realizacji projektu NFOŚiGW nie będzie wymagał audytu ex-post. Ze składanego do wniosku audytu
powinno jasno wynikać co będzie przedmiotem realizacji w ramach ogłoszonego naboru.
5. Wybór optymalnego rozwiązania powinien zapewnić uzyskanie max ilości punktów wg kryteriów jakościowych programu ,,Kogeneracja dla Ciepłownictwa".
Wytyczne dotyczące budowy nowej instalacji do produkcji ciepła i energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji na terenie miasta Gniezna opartej na spalaniu paliwa biomasowego oraz biometanu.
Nowe instalacje powinny wpisywać się w transformację energetyczną umożliwiającą osiągnięcie statusu systemu efektywnego oraz zagwarantować stabilne i akceptowalne ceny ciepła dla odbiorców końcowych. Rozważane są dwa warianty lokalizacji budowy nowych instalacji:
1. Na terenie strefy przemysłowej, Ul. Kolejowa oraz na terenie PWiK, ul.Wodna.
W pobliżu Ul. Kolejowej znajduje się (ENEA GPZ Osiniec) oraz swoją infrastrukturę posiada PKP Energetyka. Należy zweryfikować możliwość uzyskania warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej u obu operatorów.
Niestety przy Ul. Kolejowej nie ma sieci ciepłowniczej. Wyprowadzenie mocy z nowego źródła będzie się wiązało z dodatkowymi kosztami, jednakże jej budowa pozwoli zwiększyć możliwości przesyłowe systemu ciepłowniczego dla miasta Gniezna co w rezultacie pozwoli
na obniżenie parametrów sieciowych i umożliwi jej dalszy rozwój. W tej lokalizacji w przypadku problemów z pozyskaniem biomasy rozważana jest także możliwość w przyszłości rozbudowy instalacji biomasowej do spalania paliw alternatywnych. Fakt ten należy uwzględnić dokonując analizy doboru rozwiązań.
W przypadku terenu PWiK przy Ul. Wodnej rozważana jest budowa silnika kogeneracyjnego zasilanego biometanem z domieszką metanu sieciowego w celu stabilizacji pracy.
2. Na terenie obecnej Ciepłowni C-13, Ul. Spichrzowa 18 oraz na terenie PWiK, Ul. Wodna.
Do zalet lokalizacji przy Ul. Spichrzowej należy wymienić już istniejącą infrastrukturę zaś do wad ograniczoną możliwość uzyskania warunków przyłączeniowych do sieci elektroenergetycznej (ENEA- GPZ Winiary). Weryfikacja nastąpi po złożeniu wniosku o wydanie warunków przyłączenia do sieci elektroenergetycznej. W tym wariancie także jest przewidziana budowa silnika kogeneracyjnego przy Ul. Wodnej.
W obu przypadkach należy rozważyć ewentualne wykorzystanie wyprodukowanej energii elektrycznej na potrzeby własne Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o. lub odbiór energii elektrycznej przez inne podmioty w oparciu o np. linie bezpośrednie. Należy rozważyć wykorzystanie energii elektrycznej w nowo planowanych instalacjach.
Analizy w Studium Wykonalności należy rozpatrzyć dla dwóch wariantów:
1. Współpraca z nowymi źródłami które są rozważane. Planowana jest budowa instalacji geotermalnej. Aktualnie trwają prace w celu wykonania odwiertu badawczego. Wyniki spodziewane są pod koniec roku 2023 r. Rozważana jest także budowa źródła opartego na pompach ciepła zasilanych oczyszczonymi ściekami komunalnymi.
2. Współpraca z istniejącymi źródłami ciepła w przypadku gdy układ geotermalny nie będzie budowany.
W analizie należy przedstawić także możliwość pozyskania biomasy z rynku lokalnego jak też zewnętrznego. W szczególności należy rozważyć lokalne źródła biomasy takie jak: zrębka potartaczna, zrębka poprodukcyjna oraz słoma w postaci brykietu.
3. Spodziewane efekty:
a) uzyskanie do 2030 r. statusu systemu efektywnego w oparciu o źródło biomasowe współpracujące z planowaną geotermią lub układem pomp ciepła zabudowanych na ściekach oczyszczonych;
b) ograniczanie spalania paliw kopalnych oraz ustabilizowanie cen ciepła sieciowego na akceptowalnym przez odbiorców poziomie.
Audyt energetyczny nowego źródła powinien wskazać słabe i mocne strony zaproponowanego rozwiązania. Porównać możliwości zastosowania układów ORC jak też parowych z zastosowaniem turbin przeciwprężnych oraz upustowo-kondensacyjnych. Układ powinien być dostosowany do produkcji ciepła o parametrach wynikających z aktualnej tabeli temperatur oraz umożliwić współpracę pracujących źródeł na wspólnej sieci ciepłowniczej.
ETAP II
Przedmiotem zamówienia jest przygotowanie kompletnej dokumentacji technicznej oraz dokumentacji aplikacyjnej na potrzeby złożenia wniosku o pozyskanie środków z NFOŚiGW zgromadzonych na rachunku Funduszu Modernizacyjnego w ramach programu priorytetowego ,,Kogeneracja dla Ciepłownictwa" (dotacja + pożyczka nieumarzalna uzupełniająca do 100% kosztów kwalifikowanych projektu):
a) przygotowanie wniosków wraz z kompletem załączników, stanowiących integralną część Regulaminu naboru,
b) sporządzenie oraz walidacja wniosków o dofinansowanie przy użyciu Generatora wniosków o dofinansowanie (GWD) oraz zgodnie ze szczegółowymi informacjami i instrukcjami do wypełnienia dostępnymi na dedykowanej naborowi stronie internetowej,
c) wykonawca zobowiązany jest do pełnienia funkcji nadzoru w procesie oceny wniosku o dofinansowanie,
d) ścisła współpraca z Zamawiającym w zakresie m.in. gromadzenia wszelkich danych, informacji niezbędnych do rzetelnego przygotowania wniosku wraz z załącznikami,
e) uzupełnianie, wprowadzanie korekt i poprawek dokumentów do wniosku aż do ogłoszenia wyników naboru.
Do niniejszego programu priorytetowego mają zastosowanie ,,Zasady udzielania dofinansowania ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej" oraz ,,Kryteria wyboru przedsięwzięć finansowanych ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej".

Otwarcie ofert: IX. MIEJSCE I TERMIN OTWARCIA OFERT
1. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 28.04.2023 r. godz. 13;30 w siedzibie Zamawiającego w Sali narad, Ul. Staszica 13 (I piętro).
2. Podczas otwarcia zostaną ogłoszone nazwy i adres Wykonawców oraz proponowane ceny.

Składanie ofert:
VIII. MIEJSCE I TERMIN SKŁADANIA OFERT
Oferty należy składać w sekretariacie Zamawiającego (I piętro) Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o.,
ul. Staszica 13, 62-200 Gniezno w terminie do dnia 28.04.2023 r. do godz. 13;00

Miejsce i termin realizacji:
XV. TERMIN WYKONANIA PRAC
Praca zostanie zrealizowana do 60 dni roboczych od dnia obustronnego podpisania Umowy. Termin realizacji zamówienia będzie podlegał ocenie. Im krótszy termin realizacji zamówienia tym jest to uważane za rozwiązanie korzystniejsze dla Zamawiającego.

Wymagania:
II. TRYB PRZETARGU
Postępowanie o udzielenie zamówienia sektorowego w trybie przetargu nieograniczonego o wartości zamówienia nie przekraczającej kwoty 431.000 euro, co stanowi równowartość kwoty 1.919.502 zł
VI. WYMAGANIA OD WYKONAWCÓW
O zamówienie mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają następujące warunki:
1. są uprawnieni do występowania w obrocie prawnym, zgodnie z wymaganiami ustawowymi,
2. posiadają niezbędną wiedzę i doświadczenie, potencjał ekonomiczny i techniczny, a także pracowników zdolnych do wykonania zamówienia,
3. znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia,
4. oferta winna być sporządzona w języku polskim podpisana przez upoważnionego przedstawiciela Wykonawcy.
VII. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERTY
W ofercie Wykonawca przedstawi w szczególności:
o doświadczenie w realizacji projektów tożsamych z przedmiotem zamówienia;
o metodykę pracy zaproponowaną podczas realizacji zamówienia;
o kadrę przewidzianą do realizacji zamówienia i jej doświadczenie w pracy nad projektami z zakresu przedmiotu zamówienia;
o skuteczność w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych dla podmiotów z branży energetycznej i ciepłowniczej;
o termin wykonania opracowania, im krótszy tym korzystniejszy dla Zamawiającego.
Ofertę cenową należy złożyć odrębnie dla ETAP I i ETAP II.
Zamawiający dopuszcza złożenie oferty na jeden wybrany ETAP.
Wykonawca przedstawi wynagrodzenie w kwocie netto.
Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie zaadresowanej na adres:
Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej w Gnieźnie Sp. z o.o., ul. Staszica 13, 62-200 Gniezno z dopiskiem nazwy zadania:
,,Budowa instalacji do produkcji ciepła i energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji na terenie miasta Gniezna opartej na spalaniu paliwa biomasowego i biometanu"
X. TERMIN ZWIĄZANIA OFERTĄ
Wykonawcy pozostają związani ofertą 30 dni od upływu terminu składania ofert.
XI. WADIUM
1. Każda oferta musi być zabezpieczona wadium. Ustala się wadium w wysokości: 5.000,00 zł (słownie: pięć tysięcy złotych).
2. Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert.
3. Wykonawca wnosi wadium w następującej formie:
w pieniądzu na konto Zamawiającego
PKO BP S.A. IO/Gniezno nr konta: 74 1020 4115 0000 9402 0001 7947
w poręczeniach bankowych, w gwarancjach bankowych, w gwarancjach ubezpieczeniowych.
Gwarancja ubezpieczeniowa lub gwarancja bankowa złożona jako wadium musi posiadać okres ważności nie krótszy niż okres związania ofertą. Brak wniesienia wadium bądź jego wniesienie na okres krótszy - niż wymagany przez Zamawiającego, skutkuje wykluczeniem Wykonawcy z postępowania.
4. Wpłaty dokonywane przelewem powinny mieć na przelewie wyraźny napis:
WADIUM - PRZETARG ,,Budowa instalacji do produkcji ciepła i energii elektrycznej w wysokosprawnej kogeneracji na terenie miasta Gniezna opartej na spalaniu paliwa biomasowego i biometanu".
W przypadku wnoszenia wadium w formie nie pieniężnej oryginalny dokument gwarancyjny powinien być dołączony do oferty.
Zamawiający uznaje prawidłowy termin jego wniesienia jako datę uznania rachunku Zamawiającego (datę wpływu na konto Zamawiającego) a nie datę dokonania polecenia przelewu.
5. Zamawiający niezwłocznie zwróci wadium w sytuacji, gdy:
upłynie termin związania ofertą,
zostanie zawarta umowa z Wykonawcą, który złożył ofertę najkorzystniejszą, Zamawiający unieważni postępowanie z przyczyn niezawinionych przez Wykonawcę/Wylconawców lub upłynął termin składania ofert.
Wykonawca wycofał ofertę przed terminem składania ofert,
Wykonawca został wykluczony z postępowania lub jego oferta została odrzucona.
6. Wykonawca traci wadium, jeżeli:
odmówił podpisania umowy na warunkach określonych w ofercie, w tym nie dostarczył dokumentów na żądanie Zamawiającego,
zawarcie umowy stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
7. Wycofanie oferty po upływie terminu składania ofert powoduje utratę wadium
XIII. WYBÓR OFERTY
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany warunków przetargu przed dniem składania ofert, swobodnego wyboru oferty, zamknięcia przetargu bez wyboru którejkolwiek oferty lub jego unieważnienia na każdym etapie postępowania (również po jego zakończeniu) bez podania przyczyn.
Zamawiający wybierze ofertę najkorzystniejszą, stanowiącą najlepszy stosunek ceny do przedstawionej oferty. W szczególności brane będzie pod uwagę doświadczenie Wykonawcy w realizacji projektów tożsamych z przedmiotem zamówienia, metodyka pracy zaproponowana podczas realizacji zamówienia, kadra przewidziana do realizacji zamówienia i jej doświadczenie w pracy nad projektami z zakresu przedmiotu zamówienia, skuteczność w pozyskiwaniu zewnętrznych środków finansowych dla podmiotów z branży energetycznej i ciepłowniczej, potwierdzenie terminu wykonania opracowania.
XIV. WARUNKI PŁATNOŚCI
Płatność za realizację prac dla ETAP I i ETAP II:
ETAP I 30% ceny netto po przekazaniu Zamawiającemu kompletu dokumentów (audyt + studium) i zaakceptowaniu ich protokołem zdawczo-odbiorczym,
ETAP II 30% ceny netto po pozytywnej ocenie formalnej wniosku przez NFOŚiGW (dotacja + pożyczka)
ETAP II 40 % ceny netto po pozytywnej ocenie merytorycznej wniosku przez NFOŚiGW (dotacja + pożyczka).
lub opcjonalnie
Zamawiający dopuszcza wynagrodzenie Success fee w formie % od przyznanej kwoty dofinasowania w ramach projektu. Wykonawca uprawniony jest do naliczenia wynagrodzenia Success fee po otrzymaniu przez Zamawiającego decyzji o dofinansowaniu.
Rozliczenie dokonane zostanie na podstawie faktur VAT wystawionych przez Wykonawcę, płatnych przelewem bankowym na rachunek Zamawiającego w terminie 30 dni od daty ich otrzymania.
Odbiór dokumentów wykonanych prac analitycznych będzie następował oddzielnie dla Audytu efektywności energetycznej oraz dla Studium wykonalności.
XVI. INNE INFORMACJE
Zamawiający zastrzega sobie prawo do zmiany warunków przetargu przed upływem terminu do składania ofert, swobodnego wyboru oferty, zakończenia niniejszego przetargu bez wyboru którejkolwiek oferty lub jego unieważnienia na każdym etapie postępowania (również po jego zakończeniu) bez podania przyczyn.

Kontakt:
XII. TRYB UDZIELANIA WYJAŚNIEŃ
Osoby upoważnione do kontaktów z Wykonawcami:
1. Mirosław Sobczak tel. 61 428 45 75, msobczak@pec.gniezno.pl
2. Andrzej Ratajczak tel. 61 428 45 50, aratajczak@pec.gniezno.pl

© eurobudowa.pl 2004-2025

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.