Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Wykonanie oceny okresowej stanu technicznego dróg

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie oceny okresowej stanu technicznego dróg

Data zamieszczenia: 2023-05-18
Dane kontaktowe Zamawiającego: Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu
ul. Długa 49
53-633 Wrocław
powiat: Wrocław
71/3760765
oferty@zdium.wroc.pl
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Wrocław
Wadium: ---
Nr telefonu: 71/3760765
Termin składania ofert: 2023-05-28 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta we Wrocławiu
zaprasza do złożenia ofert na: wykonanie oceny okresowej rocznej stanu technicznego dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych, wewnętrznych o długości 1689,309 km w rozwinięciu na pierwszą i następne jezdnie, innych terenów komunikacyjnych o długości 4,643 km oraz wykonanie oceny okresowej pięcioletniej stanu technicznego ul.Rafała Wojaczka o długości 0,295 km wraz z wykonaniem wpisów do dzienników objazdu we Wrocławiu.
(tytuł zamówienia publicznego)
1. Opis przedmiotu zamówienia publicznego:
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie oceny okresowej rocznej stanu technicznego dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych, wewnętrznych o długości 1689,309 km w rozwinięciu na pierwszą i następne jezdnie, innych terenów komunikacyjnych o długości 4,643 km oraz wykonanie oceny okresowej pięcioletniej stanu technicznego ul.Rafała Wojaczka o długości 0,295 km wraz z wykonaniem wpisów do dzienników objazdu we Wrocławiu. Ocena dróg dwujezdniowych i wielojezdniowych będzie wykonywana osobno dla każdej jezdni.
2. Ocena powinna zostać wykonana:
a) metodą IGPiK (Instrukcja Oceny Stanu Technicznego Dróg Publicznych w miastach, opracowana w Instytucie Gospodarki Przestrzennej i Komunalnej, Oddział w Krakowie) lub równoważną odnotowującą uszkodzenia zgodnie z klasyfikacją ocenianych elementów i podziałem na typy uszkodzeń zawarte w niniejszej instrukcji;
b) w oparciu o wideorejestrację, a w przypadku przesłaniania rejestrowanego przez kamery obrazu drogi i jej poszczególnych elementów przez przeszkody stałe i ruchome (samochody, drzewa, krzewy, wygrodzenia, ekrany dźwiękochłonne itp.) odcinki (elementy) dróg niezarejestrowane przez kamery, powinny być oceniane w oparciu o pomiar bezpośredni;
c) z wprowadzeniem danych do programu posiadanego przez Zamawiającego.
3. Okresowa kontrola polega na sprawdzeniu stanu sprawności technicznej i wartości użytkowej w zależności od stopnia zużycia obiektu budowlanego, jakim jest droga (ulica). Na kompleksową ocenę składa się ocena jezdni wraz z pasami przeznaczonymi dla ruchu rowerowego, wyznaczonymi w obrębie jezdni i ciągów komunikacyjnych (chodniki, ścieżki rowerowe, opaski) oraz ocena ich stanu odwodnienia, oznakowania drogowego, oświetlenia ulicznego wraz z opracowaniem wniosków i zaleceń pokontrolnych.
4. Drogi i inne tereny komunikacyjne przeznaczone do oceny stanu technicznego zostały wymienione w załączonych wykazach.
5. Okresową ocenę należy sporządzić oddzielnie dla każdej drogi (ulicy) lub wybranych odcinków drogi (ulicy) - w zależności od stanu technicznego.
Podział drogi na odcinki będzie uzgadniany z zamawiającym (inspektorem nadzoru).
6. Wykonanie okresowej oceny powinno być sporządzone w formie elektronicznej bazy danych systemu informatycznego stosowanego w ZDiUM we Wrocławiu.
7. Dokumentacja w systemie elektronicznym dla każdej z dróg lub poszczególnych odcinków dróg (ulic) składać się będzie z:
a) karty inwentarzowej jezdni,
b) szkicu jezdni z zaznaczonymi uszkodzeniami oraz dokładnym kilometrażem początku i końca jezdni, skrzyżowań, wjazdów, zatok, parkingów, zmian szerokości nawierzchni, zmian rodzaju nawierzchni,
c) oceny stanu nawierzchni jezdni,
d) karty inwentarzowej chodników, ścieżek rowerowych i opasek
bezpieczeństwa,
e) szkicu chodnika z zaznaczonymi uszkodzeniami oraz dokładnym kilometrażem początku i końca pomierzonych odcinków chodnika, skrzyżowań, zmian szerokości, naniesieniem rodzaju nawierzchni (podobnie dla ścieżek rowerowych i opasek bezpieczeństwa),
f) oceny stanu nawierzchni chodników, ścieżek rowerowych i opasek bezpieczeństwa,
g) oceny stanu odwodnienia ulic,
h) oceny oznakowania drogowego (pionowego i poziomego),
i) oceny oświetlenia ulicznego,
j) opracowanie wniosków i zaleceń pokontrolnych.
8. Na podstawie wyniku oceny sporządzonej w układzie tabelarycznym, należy sporządzić mapę jakości dróg ocenionych wg instrukcji opracowanej przez IGPiK w Krakowie. Zawarty w ,,Instrukcji" katalog uszkodzeń nawierzchni jezdni i chodników jest materiałem pomocniczym dla dokonujących oceny nawierzchni.
9. Wykonawca po przeprowadzonej ocenie sporządzi zestawienie zagrodzeń stwierdzonych w terenie.
10. Wykonawca po opracowaniu dokumentacji dla wszystkich ulic przekaże zamawiającemu całą bazę programu ,,OST 2010" w formie elektronicznej na nośniku zewnętrznym wraz z mapą jakości w formacie pdf i dwg zgodnym z programem AUTOCAD oraz w formie papierowej, a także podpisane protokoły w formie elektronicznej (pdf) - 2 egzemplarze (na 2 nośnikach elektronicznych).
11. Do bazy danych należy dołączyć w formie elektronicznej cyfrowe fotografie z opisem ich lokalizacji (przekazywane razem z poszczególnymi dokumentacjami opisanymi w pkt.7), przynajmniej 6 sztuk dla każdej drogi, a w przypadku stwierdzenia uszkodzeń kwalifikujących stan nawierzchni jako zły, ilość fotografii odpowiednio do miejsc uszkodzeń degradacyjnych. Fotografie powinny zawierać datę ich wykonania z opisanym kilometrażem uszkodzenia zaznaczonym na szkicu.
12. Wykonanie dokumentacji fotograficznej pasa drogowego dla wszystkich dróg, z zachowaniem następujących warunków:
a) zdjęcia muszą być wykonane z minimum 4 kamer lub kamery sferycznej, tak aby obejmowały swoim zasięgiem cały pas drogowy wokół pojazdu ( pokrycie 360°);
b) rozdzielczość zdjęć musi wynosić minimum 1920x1080 pikseli;
c) sekwencja zdjęć musi być wykonana z interwałem nie przekraczającym 10 mb;
d) każde zdjęcie musi mieć określoną lokalizację poprzez: współrzędne
w układzie WGS-84, numer drogi, nazwę ulicy, kilometraż;
e) podczas wykonywania automatycznej fotorejestracji istnieje możliwość przesłaniania rejestrowanego przez kamery obrazu drogi i jej poszczególnych elementów przez przeszkody stałe i ruchome (samochody, drzewa, krzewy, wygrodzenia, ekrany dźwiękochłonne itp.). Wobec powyższego Zamawiający nie dopuszcza wykonywania oceny stanu technicznego dróg jedynie w oparciu o materiał zdjęciowy uzyskany podczas wykonywania automatycznej fotorejestracji. Odcinki (elementy) dróg niezarejestrowane przez kamery, powinny być sfotografowane indywidualnie;
f) nośnik ze zdjęciami musi posiadać oprogramowanie narzędziowe, umożliwiające przeglądanie zdjęć w oparciu o założony kilometraż.
g) przeglądarka powinna umożliwiać odtwarzanie zdjęć klatka po klatce oraz posiadać możliwość przełączania widoków z poszczególnych kamer w trakcie przeglądania;
h) przeglądarka powinna mieć możliwość wyszukiwania dróg wg nazwy ulicy lub numeru drogi.
13. Dzienniki objazdu należy wykonać oddzielnie dla każdej kategorii drogi.
14. Wykonanie dzienników objazdu powinno być sporządzone w formie wpisu do elektronicznej bazy danych systemu informatycznego stosowanego w ZDiUM we Wrocławiu.
15. Dla ocenianych dróg krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych i wewnętrznych, ZDiUM we Wrocławiu przekaże wykonawcy dane z inwentaryzacji (pomiary długości i powierzchni oraz rodzaje nawierzchni jezdni i chodników).
W razie stwierdzenia rozbieżności pomiędzy przekazanymi danymi i sytuacją w terenie, Wykonawca musi dokonać aktualizacji danych na drogach, które zostały przebudowane.
16. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany kategorii danej drogi podczas realizacji zamówienia.
17. Przekazanie zrealizowanego zadania nastąpi do 29.09.2023r.
18. Zamawiający dokona niezwłocznego sprawdzenia przekazanych danych. W przypadku stwierdzenia w nich błędów, Zamawiający przekaże Wykonawcy oceny do poprawy. Wykonawca ma 14 dni na poprawienie danych.
19. Wymagania stawiane Wykonawcy:
a) posiadają uprawnienia budowlane upoważniające do oceniania i badania stanu technicznego dróg publicznych;
b) są członkami Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa;
c) w okresie ostatnich trzech lat od wszczęcia procedury wykonali zamówienia polegające na wykonaniu okresowych przeglądów dróg publicznych wraz z opracowaniem protokołów dla poszczególnych dróg objętych przeglądem, o łącznej długości nie mniejszej niż 200 km w miastach powyżej 100000 mieszkańców;
- dokumenty potwierdzające:
Oświadczenie Wykonawcy, wykaz usług wraz z dowodem, że usługi zostały wykonane należycie (referencje lub protokół odbioru ostatecznego robót).
20. Wytyczne dla Wykonawcy:
a) Wykonawca musi zrealizować zamówienie zgodnie z przepisami zawartymi w:
- ustawie z dnia 21.03.1985r. o drogach publicznych (t.j.Dz.U. z 2023r., póz.645),
- Rozporządzeniu Ministra Transportu i Gospodarki Morskiej z dnia 16.02.2005r. w sprawie sposobu numeracji i ewidencji dróg publicznych, obiektów mostowych,
tuneli, przepustów i promów oraz rejestru numerów nadanych drogom, obiektom mostowym i tunelom (Dz.U. z 2005r. Nr 67, póz. 582),
- ustawie Prawo Budowlane z dn. 07.07.1994r. (t.j. Dz.U. z 2021r., póz.2351 ze zm.),
- Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 24.06.2022r. w sprawie przepisów techniczno-budowlanych dotyczących dróg publicznych (DZ.U. z 2022r. póz.1518).
b) Zamawiający gromadzi dane z rocznej oceny stanu nawierzchni w programie OST 2010, kompatybilnym z programem EWIDR 2010, w którym gromadzone są dane Książki Drogi.
c) Zamawiający przekaże Wykonawcy, po zawarciu umowy, licencję systemu OST 2010 oraz wyodrębniona cześć bazy systemu EWIDR 2010 (w dniu przeprowadzenia szkolenia).
Licencja udzielona będzie Wykonawcy wyłącznie do realizacji umowy zawartej w wyniku niniejszego przetargu i obsługi związanej z nią rękojmi.
Nie wyraża się zgody na wykorzystanie licencji w innych opracowaniach, w tym we własnych rozwiązaniach softwarowych elementów systemu EWIDR i OST, struktur danych, algorytmów lub obrazów.
d) Zamawiający zapewni Wykonawcy, z którym zawrze umowę, 6 godzin szkolenia w zakresie obsługi ww. programów.
e) Wykonawca przekaże próbną partię danych (dla dwóch ulic wskazanych przez zamawiającego) po otrzymaniu bazy systemu EWIDR 2010, licencji systemu OST 2010 oraz odbyciu szkolenia, w terminie nie dłuższym niż 2 tygodnie.
f) Wykonawca zobowiązany jest do zapewnienia we własnym zakresie, wszelkich materiałów potrzebnych do wykonania prac, oraz niezbędny sprzęt pomiarowy.
g) Wykonawca ponosić będzie pełną odpowiedzialność za wypadki i szkody powstałe w trakcie wykonywania przedmiotu umowy.
3. Okres gwarancji*:
- 12 miesięcy od daty przekazania prac protokołem zdawczo-odbiorczym.

Dokument nr: EOXE.261.43963.2023.EKw

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: do trzech dni roboczych po terminie składania ofert

Składanie ofert:
6. Ofertę należy złożyć poprzez*:
1) doręczenie osobiste lub wysłanie pocztą na adres: Zarząd Dróg i Utrzymania
Miasta we Wrocławiu, Ul. Długa 49, 53-633 Wrocław lub
2) przesłanie oferty na adres e-mail: oferty@zdium.wroc.pl (ofertę należy przesłać
w pliku w formacie PDF, w wyjątkowych sytuacjach dopuszczony jest format ZIP,
jako temat e-maila należy wskazać opis przedmiotu zamówienia publicznego).
7. Termin złożenia oferty: 28.05.2023r.

Miejsce i termin realizacji:
2. Termin realizacji zamówienia publicznego*: 31.10.2023r.

Wymagania:
4. Kryteria brane pod uwagę przy ocenie ofert:
1) cena zł netto;
2) cena zł brutto;
5. Zamawiający udzieli zamówienia publicznego temu oferentowi, którego oferta
zostanie wybrana jako najkorzystniejsza spośród spełniających wszystkie wymagania
i warunki określone w zapytaniu ofertowym.
10. Informacje dodatkowe:
1) zamawiający zastrzega sobie prawo odstąpienia bądź unieważnienia zapytania ofertowego bez podania przyczyny;
2) wykonawca może wprowadzić zmiany w złożonej ofercie lub ją wycofać, pod warunkiem, że uczyni to przed upływem terminu składania ofert. Zarówno zmiana, jak i wycofanie oferty wymagają zachowania formy pisemnej;
3) w przypadku, gdy złożone oferty otrzymały taką samą liczbę punktów, zamawiający zastrzega sobie prawo do wezwania wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w wyznaczonym terminie ofert dodatkowych lub podjęcia negocjacji cenowych z tymi wykonawcami;
4) jeżeli w postępowaniu została złożona tylko jedna oferta przekraczająca wartość zaplanowanych środków, zamawiający zastrzega sobie prawo podjęcia negocjacji cenowych z tym wykonawcą;
5) ostateczny wybór wykonawcy nastąpi po zakończeniu ewentualnych negocjacji;
6) oferty złożone po terminie nie zostaną rozpatrzone;
7) zapytanie ofertowe nie stanowi oferty w rozumieniu art. 66 §1 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny;
8) wykonawcy uczestniczą w postępowaniu ofertowym na własne ryzyko i koszt, nie przysługują im żadne roszczenia z tytułu odstąpienia przez zamawiającego
od postępowania ofertowego;
9) ocena zgodności ofert z wymaganiami zamawiającego przeprowadzona zostanie na podstawie analizy informacji, jakie wykonawca zawarł w swojej ofercie;
10) zamawiający zastrzega sobie prawo sprawdzania w toku oceny ofert wiarygodności przedstawionych przez wykonawców danych i informacji;
11) w przypadku gdy najkorzystniejsza oferta jest niższa o co najmniej 30% średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych w postępowaniu ofert, zamawiający wystąpi do wykonawcy o udzielenie wyjaśnień, w celu ustalenia czy złożona przez niego oferta zawiera rażąco niską cenę;
12) odrzuceniu, jako oferta z rażąco niską ceną, podlega oferta wykonawcy, który nie udzielił wyjaśnień w wyznaczonym terminie lub jeżeli złożone wyjaśnienia nie uzasadniają podanej w ofercie ceny;
13) wykonawca jest związany ofertą przez 30 dni;
14) ryzyko złożenia oferty w terminie spoczywa na oferencie;
15) złożenie oferty jest równoznaczne z potwierdzeniem, że wykonawca nie podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego;
16) zamawiający zastrzega sobie prawo weryfikacji braku podstaw do wykluczenia w oparciu o art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych

Kontakt:
9. Osoba upoważniona do kontaktu w przedmiocie zamówienia publicznego:
Izabela Radziszewska , 71/3760765, izabela.radziszewska@zdium.wroc.pl

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.