Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
447z dziś
5479z ostatnich 7 dni
24233z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Aplikacja mobilna

Dostawa i montaż mebli biurowych oraz elementów wyposażenia

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Dostawa i montaż mebli biurowych oraz elementów wyposażenia

Data zamieszczenia: 2023-09-22
Dane kontaktowe Zamawiającego: Nadleśnictwo Połczyn
ul. Szczecinecka 12
78-320 Połczyn-Zdrój
powiat: świdwiński
tel. 94 366 22 30 fax 94 365 09 86
polczyn@szczecinek.lasy.gov.pl
Województwo: zachodniopomorskie
Miasto: Połczyn-Zdrój
Wadium: 800,00 zł
Nr telefonu: tel. 94 366 22 30 fa
Termin składania ofert: 2023-10-02 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
OGLOSZKNIB PRZETARGOWE DOSTAWA i montaż mebli biurowych oraz elementów wyposażenia wnętrz do potrójnej kancelarii w m. Piaski
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
,,DOSTAWA i montaż mebli biurowych oraz elementów wyposażenia wnętrz do potrójnej kancelarii
w m. Piaski"
Opracowała: komisja powołana Zarządzeniem nr 3/2021 Nadleśniczego Nadleśnictwa Połczyn z dnia
20 stycznia 2021 roku (S.0210.2.2021) Zatwierdził: Nadleśniczy Nadleśnictwa Połczyn dr inż. Andrzej Brusiło
Połczyn-Zdrój, 22.09.2023
3. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
3.1. Nazwa nadana zamówieniu: DOSTAWA i montaż mebli biurowych oraz elementów
wyposażenia wnętrz do potrójnej kancelarii w m. Piaski
3.3. Opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje dostawę i montaż mebli oraz elementów wyposażenia wnętrz do pomieszczeń budynku potrójnej kancelarii, położonego w m. Paski dz. nr 204/5 obr. 0049 Piaski 78-460 Barwice.
Na przedmiot zamówienia składa się w szczególności dostawa:
- biurek,
- szaf biurowych,
- szaf ubraniowych,
- foteli biurowych,
- krzeseł,
- stołów (dostawek) -sofy,
- zabudowy i wyposażenia AGD aneksu kuchennego,
- zabudowy drewnianej ozdobnej,
- regałów metalowych,
- tablic i tabliczek informacyjnych.
3.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają:
o Formularz cenowy - załącznik nr 2
o Szczegółowy opis elementów wyposażenia - załącznik nr 3
o Wizualizacja aranżacji wnętrza - załącznik nr 4
3.5. Dostarczone elementy wyposażenia muszą być fabrycznie nowe, nieużywane, niepoddawane żadnym naprawom, wolne od wad, w pełni sprawne i gotowe do użycia zgodnie z ich przeznaczeniem, muszą odpowiadać obowiązującym standardom jakościowym i technicznym, nie mogą być obciążone żadnymi prawami na rzecz osób trzecich oraz muszą spełniać wymagania określone w ogłoszeniu.
3.6. Wykonawca jest zobowiązany zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach opisanych w projekcie umowy stanowiącym Załącznik nr 7 do Ogłoszenia i szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia na który składają się załączniki nr 2, 3, 4 do Ogłoszenia.
3.7. We wszystkich miejscach Ogłoszenia i załącznikach do Ogłoszenia, w których użyto przykładowego znaku towarowego, patentu, pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu lub jeżeli Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne w stosunku do określonych w Ogłoszeniu i jego załącznikach, oznaczając takie wskazania lub odniesienia odpowiednio wyrazami ,,lub równoważny" lub ,,lub równoważne"(m.in. zastosowanie urządzeń), pod warunkiem zapewnienia parametrów nie gorszych niż określone w opisie przedmiotu zamówienia. Rozwiązanie równoważne jest także dopuszczalne w sytuacji, gdyby wyraz ,,równoważny" lub ,,równoważne" nie znalazło się w opisie przedmiotu zamówienia.
3.8. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne; jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
3.9. Wszelkie ,,produkty" pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Zatem posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty.
3.10. Tam gdzie przedmiot zamówienia został opisany za pomocą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, norm, aprobat, specyfikacji technicznej i systemów referencji Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.
3.11. Zamawiający zobowiązuje oferentów do wskazania elementów urządzeń i materiałów równoważnych do zastosowania w stosunku do dokumentacji przetargowej. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne, jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy (materiały, urządzenia, przynależności) spełniają wymagania określone w Ogłoszeniu. Brak wskazania tych elementów będzie traktowane, jako wybór elementów opisanych w Ogłoszeniu.
3.12. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego jest obowiązany wykazać, że oferowane przez niego dostawy spełniają wymagania określone przez Zamawiającego
3.13. Wykonawca wykona przedmiot zamówienia przy użyciu własnych narzędzi, materiałów, sprzętu, pracowników i transportu. Koszty transportu ponosi Wykonawca.
3.14. Zamawiający wymaga, aby elementy wyposażenia tego samego typu objęte przedmiotem zamówienia pochodziły z jednej kolekcji, tj. aby posiadały wspólną i jednolitą stylistykę, kolorystykę, formę, detale.
3.15. Montaż elementów wyposażenia będzie polegał na wykonaniu wszelkich prac umożliwiających wykorzystanie zamontowanego wyposażenia zgodnie z jego przeznaczeniem i funkcją i będzie obejmował m.in.:
o wniesienie elementów wyposażenia do odpowiednich pomieszczeń,
o ustawienie we właściwych pomieszczeniach,
o wypoziomowanie/wyregulowanie poszczególnych elementów wyposażenia,
o zawieszenie poszczególnych elementów wyposażenia,
o zamontowanie produktów i urządzeń, ich podłączenie, w tym do sieci,
o podłączenie mediów i próbne uruchomienia urządzeń,
o uprzątniecie miejsca prac/dostawy.
3.16. Wykonawca zobowiązany jest do wykonywania prac zgodnie z zasadami BHP i obowiązującymi w tym zakresie przepisami.
3.17. Ogólne zasady realizacji zamówienia:
o terminie do 5 dni od dnia podpisania umowy Wykonawca zobowiązany jest dokonać z Zamawiającym uzgodnień kolorystycznych mebli i wyposażenia;
o Wykonawca jest odpowiedzialny, za jakość przedmiotu umowy, zgodność z warunkami technicznymi i jakościowymi opisanymi dla przedmiotu zamówienia;
o wymagana jest należyta staranność przy realizacji zobowiązań umowy;
o ustalenia i decyzje dotyczące wykonywania zamówienia uzgadniane będą przez Zamawiającego z ustanowionym przedstawicielem Wykonawcy;
o określenie przez Wykonawcę telefonów kontaktowych i adresów e-mail oraz innych ustaleń niezbędnych do sprawnego i terminowego wykonania zamówienia;
o Wykonawca zobowiązany jest do udzjelenia gwarancji jakości na okres minimum 24 miesięcy. Okres gwarancji jakości stanowi kryterium oceny ofert. Okres rękojmi za wady jest równy okresowi gwarancji.
3.18. Przed złożeniem ofert Zamawiający rekomenduje dokonanie wizji lokalnej w wyposażanym obiekcie, a także zdobycie wszelkich dodatkowych informacji, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania zamówienia. Koszt dokonania wizji lokalnej miejsca wykonania zamówienia poniesie Wykonawca. Termin wizji lokalnej zostanie wyznaczony indywidualnie dla zainteresowanego wykonawcy po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu terminu z Zamawiającym, dokonanie wizji lokalnej możliwe jest w godz. od 08:00 do 13:00 od poniedziałku do piątku.
3.19. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia podwykonawcom. W takim przypadku Wykonawca powinien wskazać w ofercie zakres prac, które będą wykonywać podwykonawcy, a także firmy podwykonawców, jeżeli są mu znane na etapie składania ofert.
3.20. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych elementów zamówienia

CPV: 39150000-8, 39130000-2, 39112000-0, 39141000-2, 39700000-9

Dokument nr: S.270.3.18.2023

Otwarcie ofert: 11.2. Otwarcie ofert nastąpi w dniu 02.10.2023 o godz. 12:30
11.3. Otwarcie ofert jest jawne.

Składanie ofert:
11. SPOSÓB ORAZ TERMIN SKŁADANIA OFERT I TERMIN OTWARCIA OFERT
11.1. Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie w siedzibie Zamawiającego: Nadleśnictwo Połczyn, Ul. Szczecinecka 12, 78-320 Połczyn Zdrój, sekretariat (pokój nr 2 - parter) do 02.10.2023 r. do godz. 12:00 z dopiskiem ,,DOSTAWA i montaż mebli biurowych oraz elementów wyposażenia wnętrz do potrójnej kancelarii w m. Piaski", nie otwierać przed 02.10.2023 godz. 12:30".

Miejsce i termin realizacji:
3.2.Miejsce realizacji zamówienia: Potrójna kancelaria leśnictw w m. Piaski, dz. nr 204/5 obr.
0049 Piaski 78-460 Barwice
4. TERMIN REALIZACJI ZAMÓWIENIA:
Termin realizacji zamówienia: 10 tygodni od dnia podpisania umowy

Wymagania:
Tryb postępowania: tryb przetargowy - na podstawie § 10 Regulaminu udzielania zamówień stanowiącego załącznik nr 1 do Zarządzenia nr 3/2021 Nadleśniczego Nadleśnictwa Połczyn z dnia 20 stycznia 2021 roku (S.0210.2.2021 - ze zm.) w sprawie zasad udzielania zamówień na roboty budowlane, dostawy i usługi o wartości szacunkowej do kwoty określonej w art. 2. ust. 1 pkt 1 ustawy oraz do kwoty opublikowanej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo Zamówień Publicznych dla usług leśnych wymienionych w art. 11 ust. 5 pkt 6) ustawy.
Podstawa prawna: art. 2. ust. 1. pkt. 1) w związku z art. 7. pkt. 33) ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2022 poz. 1710 ze zm. - ,,PZP")
strona internetowa zamawiającego: https://polczyn.szczecinek.lasy.gov.pl/ Adres strony internetowej prowadzonego postępowanie, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści niniejszego ogłoszenia przetargowego (,,Ogłoszenie") oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia: https://polczyn.szczecinek.lasy.gov.pl/ (,,Zamawiający")
zaprasza do udziału w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonym w trybie przetargowym zgodnie z wymaganiami określonymi w Ogłoszeniu.
2. TRYB PROWADZONEGO POSTĘPOWANIA
2.1. Niniejsze zamówienie stanowi zamówienie klasyczne na podstawie art. 2. ust. 1. pkt. 1) w związku z art. 7. pkt. 33) ustawy z dnia 11 września 2021 roku Prawo zamówień publicznych (Dz. U. 2022 poz. 1710 ze zm.) o wartości nieprzekraczaiacej kwoty 130.000,00 zł.
Postępowanie prowadzone jest w oparciu o Zarządzenie nr 3/2021 Nadleśniczego Nadleśnictwa Połczyn z dnia 20 stycznia 2021 roku (S.0210.2.2021 - ze zm.) w sprawie zasad udzielania zamówień na roboty budowlane, dostawy i usługi o wartości szacunkowej do kwoty określonej w art. 2. ust. 1 pkt 1 ustawy oraz do kwoty opublikowanej przez Prezesa Urzędu Zamówień Publicznych na podstawie art. 3 ust. 1 ustawy z dnia 11 września 2019 roku Prawo Zamówień Publicznych dla usług leśnych wymienionych w art. 11 ust. 5 pkt 6) ustawy.
2.2. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej.
2.3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
5. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU O UDZIELENIE ZAMÓWIENIA
5.1. W postępowaniu mogą brać udział Wykonawcy, którzy spełniają warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej
Warunek ten, w zakresie doświadczenia, zostanie uznany za spełniony, jeśli Wykonawca wykaże, że w okresie ostatnich 5 lat liczonych wstecz od dnia w którym upływa termin składania ofert (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie): zrealizował co najmniej 3 dostawy o wartości co najmniej 50 000,00 zł netto (słownie: pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100) każda. Przez jedną dostawę należy rozumieć dostawę i montaż wykonane na podstawie jednej umowy.
5.2. Ocena spełniania warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie zgodnie z formułą ,,spełnia"/,,nie spełnia", w oparciu o informacje zawarte w dokumentach i oświadczeniach, o których mowa w pkt. 6.
5.3. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową Wykonawcy, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
6. WYKAZ OŚWIADCZEŃ ORAZ PODMIOTOWYCH ŚRODKÓW DOWODOWYCH W CELU WYKAZANIA BRAKU PODSTAW DO WYKLUCZENIA Z POSTĘPOWANIA ORAZ SPEŁNIENIA WARUNKÓW UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
6.1. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 5.1. Ogłoszenia, Wykonawca składa wraz z ofertą oświadczenia, tj. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału, sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do Ogłoszenia. Oświadczenie, o którym mowa wyżej składa się, pod rygorem nieważności, w formie pisemnej.
6.2. W celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu, o których mowa w pkt 5.1. Wykonawca składa wraz z ofertą, załączając następujące podmiotowe środki dowodowe:
a) wykaz dostaw wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy te zostały wykonane, 5-letni okres liczony jest wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert.
Wzór wykazu dostaw stanowi załącznik nr 6 do Ogłoszenia.
b) dowodów określających, czy wskazane przez Wykonawcę dostawy/usługi na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia zostały wykonane należycie.
Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego dostawy/usługi zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty.
6.3. Jeżeli złożone przez wykonawcę oświadczenie, o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu, lub podmiotowe środki dowodowe budzą wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do podmiotu, który jest w posiadaniu informacji lub dokumentów istotnych w tym zakresie dla oceny spełniania przez wykonawcę warunków udziału w postępowaniu, kryteriów selekcji lub braku podstaw wykluczenia, o przedstawienie takich informacji lub dokumentów.
6.4. Jeżeli w dokumentach złożonych na potwierdzenie spełnienia warunków udziału w postępowaniu jakiekolwiek wartości zostaną podane w walucie obcej, to Zamawiający przeliczy wartość waluty na złote wedle średniego kursu NBP z dnia zamieszczenia ogłoszenia o zamówieniu na stronie internetowej Zamawiającego.
7.2. Komunikacja między Zamawiającym, a Wykonawcami odbywa się przy użyciu poczty tradycyjnej na adres siedziby Zamawiającego, a także za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail wskazany w pkt. 7.1. Ogłoszenia.
7.3. Za datę wpływu oświadczeń, ofert, wniosków, zaświadczeń oraz informacji przyjmuje się datę ich przekazania do siedziby Zamawiającego lub adres poczty elektronicznej.
7.4. Sposób sporządzenia i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej musi być zgody z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020 roku w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz.U. 2020 poz. 2452 ze zm.).
7.5. Ofertę oraz oświadczenia sporządzane wg wzorów stanowiących załączniki do Ogłoszenia, sporządza się, pod rygorem nieważności w formie papierowej opatrzonej podpisem osobistym.
7.6. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w języku polskim.
7.7. Wykonawca zobowiązany jest do powiadomienia Zamawiającego o wszelkiej zmianie adresu poczty elektronicznej podanego w ofercie.
8. WYMAGANIA DOTYCZĄCE WADIUM
8.1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium w wysokości 800,00 zł
(osiemset złotych 00/100). Wadium należy wnieść przed upływem terminu składania ofert i utrzymywać nieprzerwanie do dnia upływu terminu związania ofertą, z wyjątkiem przypadków:
a) upływu terminu związania ofertą;
b) zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego;
c) Zamawiający, niezwłocznie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia złożenia wniosku zwraca wadium wykonawcy:
który wycofał ofertę przed upływem terminu składania ofert; którego oferta została odrzucona;
po wyborze najkorzystniejszej oferty, z wyjątkiem wykonawcy, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza;
po unieważnieniu postępowania, w przypadku gdy nie zostało rozstrzygnięte odwołanie na czynność unieważnienia albo nie upłynął termin do jego wniesienia.
8.2. Wadium może być wnoszone w jednej lub kilku następujących formach:
1) pieniądzu,
2) gwarancjach bankowych,
3) gwarancjach ubezpieczeniowych,
4) poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b. ust. 5. pkt. 2. ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości {Dz.U. 2022 poz. 2080 ze zm.).
8.3.Wadium wnoszone w formie pieniężnej należy wpłacić przelewem na rachunek bankowy Zamawiającego w banku PNB PARIBAS nr rachunku 24 2030 0045 1110 0000 0033 0540 z dopiskiem: wadium na zabezpieczenie oferty w postępowaniu na ,,Dostawa i montaż mebli biurowych oraz elementów wyposażenia wnętrz do potrójnej kancelarii w m. Piaski"
Wniesienie wadium w pieniądzu będzie skuteczne, jeżeli w podanym terminie zostanie zaliczone na rachunku bankowym Zamawiającego. Wadium wniesione w pieniądzu Zamawiający przechowuje na rachunku bankowym.
Do oferty należy dołączyć potwierdzenie dokonania przelewu.
8.4. Z treści wadium wnoszonego w formie: gwarancji bankowej, gwarancji ubezpieczeniowej lub poręczeniach udzielonych przez podmioty, o których mowa w art. 6b. ust. 5. pkt. 2. ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości powinno wynikać bezwarunkowe, na pierwsze pisemne żądanie zgłoszone przez Zamawiającego w terminie związania ofertą, zobowiązanie gwaranta do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium analogicznie jak w okolicznościach określonych w art. 98. ust. 6. PZP.
8.5. Wadium wnoszone w formie gwarancji lub poręczenia, o których mowa w pkt 10.2. ppkt 2)-4) należy przekazać Zamawiającemu wraz z Ofertą w oryginale opatrzonej podpisem osób upoważnionych do jego wystawienia. Wadium musi zabezpieczać ofertę zamówienia przez cały okres związania ofertą. Oferta Wykonawcy, który nie wniesie wadium lub wniesie wadium w sposób nieprawidłowy, lub nie będzie utrzymywał wadium nieprzerwanie do upływu terminu związania ofertą lub złoży wniosek o zwrot wadium w przypadku, o którym mowa w pkt. 10.1. ppkt. c) tiret. 3. zostanie odrzucona z postępowania.
8.6. Treść gwarancji wadialnej musi zawierać następujące elementy:
1) nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji/poręczenia (Zamawiającego), gwaranta {banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib,
2) określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/poręczeniem -określenie przedmiotu zamówienia,
3) kwotę gwarancji/poręczenia,
4) zobowiązanie gwaranta/poręczyciela do zapłacenia bezwarunkowo i nieodwołalnie kwoty gwarancji/poręczenia na pierwsze pisemne żądanie Zamawiającego analogicznie jak w okolicznościach określonych w art. 98. ust. 6. PZP.
8.7. Zamawiający zwraca wadium analogicznie jak na zasadach uregulowanych w art. 98. ust. 1.-5. PZP.
9. TERMIN ZWIĄZANIA Z OFERTĄ
9.1. Wykonawca związany jest ofertą przez 30 dni od dnia upływu terminu składania ofert tj. do dnia 31.10.2023 r.
9.2. W przypadku gdy wybór najkorzystniejszej oferty nie nastąpi przed upływem terminu związania ofertą, o którym mowa w pkt 9.1. Ogłoszenia, Zamawiający przed upływem terminu związania ofertą, zwraca się jednokrotnie do wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o wskazywany przez niego okres, nie dłuższy niż 30 dni.
9.3. Przedłużenie terminu związania ofertą, o którym mowa w pkt 9.2. Ogłoszenia wymaga złożenia przez wykonawcę pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu związania ofertą. Przedłużenie terminu związania ofertą, o którym mowa w pkt 9.2. Ogłoszenia, następuje wraz z przedłużeniem okresu ważności wadium albo, jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
10. OPIS SPOSOBU PRZYGOTOWANIA OFERT
10.1. Oferta musi być sporządzona pod rygorem nieważności, w formie papierowej opatrzonej podpisem osobistym. Oferta musi być sporządzona w języku polskim, podpisana przez osobę upoważnioną.
10.2. Wszystkie strony oferty mają być ponumerowane i parafowane.
10.3. Zaleca się, aby oferta była zszyta/spięta w sposób uniemożliwiający wypadnięcie jakiegokolwiek z dokumentów oferty.
10.4. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
10.5. Wykonawcy przedstawiają Ofertę zgodnie ze wszystkimi wymaganiami określonymi w Ogłoszeniu.
10.6. W terminie składania ofert określonym w pkt 11.1. Ogłoszenia wykonawca zobowiązany jest złożyć Zamawiającemu Ofertę zawierającą:
a) Ofertę (sporządzoną wg wzoru stanowiącego załącznik nr 1 do Ogłoszenia)
b) Formularz cenowy (sporządzony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 2 do Ogłoszenia).
c) Oświadczenie, sporządzone pod rygorem nieważności, w oryginale opatrzonym podpisem osobistym osoby/osób upoważnionych do reprezentacji podmiotu składającego oświadczenie, sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do Ogłoszenia,
d) Wykaz dostaw/usług wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których dostawy te zostały wykonane (sporządzony wg wzoru stanowiącego załącznik nr 6 do Ogłoszenia,
e) Dowody określające, czy wskazane przez Wykonawcę dostawy/usługi na potwierdzenie spełnienia warunku udziału w postępowaniu dot. zdolności technicznej lub zawodowej w zakresie doświadczenia zostały wykonane należycie. Dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego roboty dostawy/usługi zostały wykonane.
f) Odpis lub informacja z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji
0 Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru w celu potwierdzenia, że osoba działająca w imieniu Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby jest umocowana do jego reprezentowania. Wykonawca nie jest zobowiązany do złożenia dokumentów, o których mowa w zdaniu poprzednim, jeżeli Zamawiający może je uzyskać za pomocą bezpłatnych
1 ogólnodostępnych baz danych, o ile Wykonawca/podmiot udostępniający zasoby dostarczy dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów,
g) Pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowani Wykonawcy /podmiotu udostępniającego zasoby, jeżeli w imieniu Wykonawcy/podmiotu udostępniającego zasoby działa osoba, której umocowanie do jego reprezentowania nie wynika z innych dokumentów złożonych wraz z ofertą {np. odpisu lub informacji z Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru), sporządzone pod rygorem nieważności, w oryginale i opatrzone podpisem osobistym,
h) Wadium w oryginale, opatrzone podpisem osób upoważnionych do jego wystawienia (tylko, gdy Wykonawca wnosi wadium w formie niepieniężnej).
.7. Wykonawca może wprowadzić zmiany, poprawki, modyfikacje i uzupełnienia do złożonej oferty przed terminem składania ofert. Wszelkie zmiany muszą zostać sporządzone w formie pisemnej i złożone w zamkniętej kopercie i muszą być złożone wg takich samych zasad jak złożona oferta tj. w odpowiednio oznakowanej kopercie z dopiskiem ,,ZMIANA"
10.8. Koperty oznakowane dopiskiem ,,ZMIANA" zostaną otwarte na sesji publicznego otwarcia ofert przy otwieraniu oferty wykonawcy, który wprowadził zmiany i po stwierdzeniu poprawności procedury dokonania zmian, zostaną dołączone do oferty.
10.9. Wykonawca ma prawo przed upływem terminu składania ofert wycofać się z postępowania poprzez złożenie pisemnego powiadomienia (wg takich samych zasad jak wprowadzanie zmian) z napisem na kopercie ,,WYCOFANIE".
10.10. Każdy Wykonawca może złożyć tylko 1 ofertę.
11.4. Bezpośrednio przed otwarciem ofert Zamawiający poda kwotę, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, a także zbada nienaruszalność kopert z ofertami oraz termin ich złożenia.
11.5. Zamawiający, niezwłocznie po otwarciu ofert, udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje o:
1) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania Wykonawców, których oferty zostały otwarte;
2) cenach zawartych w ofertach.
12. SPOSÓB OBLICZENIA CENY
12.1. Cenę łączną należy podać w złotych w kwocie brutto w odniesieniu do całego przedmiotu zamówienia, z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku (zgodnie z matematycznymi zasadami zaokrągleń) wraz z wyszczególnieniem zastosowanej stawki podatku VAT.
12.2. Wykonawca obliczając cenę oferty musi uwzględnić w formularzu cenowym wszystkie pozycje opisane w załącznikach nr 2 i 3 do Ogłoszenia, jak również wszelkie inne roboty, materiały i prace, które wynikają z opisu przedmiotu zamówienia.
12.3. Ceny jednostkowe podane przez Wykonawcę w formularzu cenowym obejmują wszystkie koszty i składniki związane z realizacją przedmiotu zamówienia, włącznie z kosztami własnymi Wykonawcy, wynikające ze świadczeń objętych opisem przedmiotu zamówienia. Ceny jednostkowe obejmują również ewentualne ryzyko wynikające z okoliczności, które można było przewidzieć w trakcie opracowywania oferty do czasu jej złożenia.
12.4. Stawkę podatku od towarów i usług (VAT) należy uwzględnić w wysokości obowiązującej na dzień składania ofert.
12.5. Określony w Ogłoszeniu rzeczowy zakres przedmiotu zamówienia oraz postanowienia wynikające z wzoru umowy załączonego do Ogłoszenia (załącznik nr 7 do Ogłoszenia) stanowią podstawę do obliczenia ceny wynikającej z Oferty.
12.6. Wykonawca, składając ofertę, obowiązany jest poinformować Zamawiającego (w Ofercie -załącznik nr 1 do Ogłoszenia), czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, wskazując nazwę (rodzaj) towaru lub usługi, których dostawa lub świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz ich wartość bez kwoty podatku, a także wskazując stawkę podatku od towarów i usług, która zgodnie z wiedzą Wykonawcy, będzie miała zastosowanie.
Brak wskazania w formularzu Oferty (załącznik nr 1 do Ogłoszenia) informacji czy wybór oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług będzie uznawane jako informacja, że wybór oferty wykonawcy nie będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług.
12.7. Rozliczenia między Zamawiającym a Wykonawcą nie będą prowadzone w walucie obcej.
13. OPISY KRYTERIÓW, KTÓRYMI ZAMAWIAJĄCY BĘDZIE SIĘ KIEROWAŁ PRZY WYBORZE OFERTY WRAZ Z PODANIEM WAG TYCH KRYTERIÓW ORAZ SPOSOBU OCENY OFERT
13.1. Przy wyborze ofert Zamawiający będzie się kierował następującymi kryteriami oceny ofert:
1) Cena -60%
2) Okres gwarancji -40%
13.2. Sposób obliczania punktów:
1) W ramach kryterium ,,Cena" ocena ofert zostanie dokonana przy zastosowaniu wzoru: Cn
C =------------x 60 pkt x 100 %
Co
gdzie:
C - liczba punktów w ramach kryterium ,,Cena", Cn - najniższa cena spośród ofert ocenianych Co - cena oferty ocenianej
Ocenie w ramach kryterium ,,Cena" podlegać będzie cena łączna brutto podana w Ofercie (załącznik nr 1 do Ogłoszenia).
Z uwagi na postanowienia analogicznie jak w art. 225. ust. 1. PZP, jeżeli złożono ofertę, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty dolicza do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami.
2) W ramach kryterium ,,Okres gwarancji" ocena ofert zostanie dokonana w następujący sposób:
COG = (OG / OGmax) x 40 pkt x 100% gdzie:
COG - liczba uzyskanych punktów dla kryterium ,,Okres gwarancji" ocenianej oferty OG - okres gwarancji w ofercie ocenianej
OGmax- okres gwarancji w ofercie z najdłuższym okresem gwarancji
Wykonawca podaje okres gwarancji w liczbach całkowitych w miesiącach.
W ramach kryterium ,,Długość okresu gwarancji" zostanie przyznana następującą punktacja
w zależności od zadeklarowanego w formularzu oferty terminu gwarancji na wykonane roboty:
- do 24 miesięcy - 0 pkt;
- 36 miesięcy - 20 pkt.
- 48 miesięcy - 40 pkt.
Wykonawca nie może zaoferować okresu gwarancji krótszego niż 24 miesiące. Maksymalny okres gwarancji może wynosić 48 miesięcy. W przypadku zaoferowania okresu gwarancji na okres dłuższy niż 48 miesięcy do oceny w ramach kryterium oceny ofert przyjęty zostanie 48 -miesięczny okres gwarancji.
Podanie przez Wykonawcę krótszego okresu gwarancji niż 24 miesiące skutkować będzie odrzuceniem oferty. W przypadku braku podania w ofercie jakiegokolwiek proponowanego
okresu gwarancji, Zamawiający uzna, że Wykonawca zapewnia minimalną długość okresu gwarancji wymaganą przez Zamawiającego..
13.3. Za najkorzystniejszą ofertę uznana zostanie Oferta wykonawcy, która uzyska największą liczbę punktów w/w kryteriach oceny ofert.
13.4. Jeżeli nie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na to, że dwie lub więcej ofert przedstawia taki sam bilans ceny lub kosztu i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający wybiera spośród tych ofert ofertę, która otrzymała najwyższą ocenę w kryterium o najwyższej wadze. Jeżeli oferty otrzymały taką samą ocenę w kryterium o najwyższej wadze, Zamawiający wybiera ofertę z najniższą ceną. Jeżeli nie można dokonać wyboru oferty w sposób, o którym mowa w zdaniu poprzednim, Zamawiający wzywa wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia w terminie określonym przez zamawiającego ofert dodatkowych zawierających nową cenę.
14. INFORMACJA O FORMALNOŚCIACH, JAKIE POWINNY BYĆ DOPEŁNIONE PO WYBORZE OFERT W CELU ZAWARCIA UMOWY
14.1. Przed zawarciem umowy w sprawie zamówienia publicznego, Wykonawca, którego oferta została uznana za najkorzystniejszą zobowiązany jest wnieść wymagane zabezpieczanie należytego wykonania umowy.
14.2. Niedopełnienie wskazanych formalności będzie traktowane jako uchylanie się przez Wykonawcę od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
15. PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO, KTÓRE ZOSTANĄ WPROWADZONE DO UMOWY W SPRAWIE ZAMÓWIENIA PUBLICZNEGO
15.1. Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego zawiera wzór umowy stanowiący załącznik nr 7 do Ogłoszenia.
15.2. Umowa zostanie zawarta na podstawie złożonej oferty Wykonawcy.
15.3. Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia co najmniej jednej z okoliczności w niej wymienionych z uwzględnieniem podanych we wzorze umowy warunków ich wprowadzenia.
16. INFORMACJA O WARUNKACH UNIEWAŻNIENIA POSTĘPOWANIA
16.1. Zamawiający unieważni postępowanie analogicznie jak w przypadkach, o których mowa w art. 255. PZP gdy:
1) w postępowaniu nie zostanie złożona żadna oferta;
2) jeżeli w postępowaniu wszystkie złożone oferty podlegać będą odrzuceniu;
3) jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższy kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty;
4) jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższy kwotę 130.000,00 zł netto co spowoduje wątpliwość zamawiającego co do wyboru trybu w jakim prowadzone jest postępowanie;
5) jeżeli wystąpił istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzenie postępowania lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym, czego nie można było wcześniej przewidzieć.
17. ZABEZPIECZENIE NALEŻYTEGO WYKONANIA UMOWY
17.1. Zabezpieczenie ustala się w wysokości 5 % ceny całkowitej (brutto) podanej w ofercie. Wykonawca wnosi zabezpieczenie przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego.
17.2. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy może być wnoszone w jednej lub w kilku następujących formach:
a) pieniądzu,
b) poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo - kredytowej, 2 tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
c) gwarancjach bankowych,
d) gwarancjach ubezpieczeniowych, poręczeniach udzielanych przez podmioty, o których mowa w art. 6b. ust. 5. pkt. 2. ustawy z dnia 9 listopada 2000 roku o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz.U. 2022 poz. 2080 ze zm.)
17.3. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wnoszone w pieniądzu wpłaca się przelewem na rachunek bankowy zamawiającego - PNB PARIBAS nr rachunku 24 2030 0045 1110 0000 0033 0540 z dopiskiem: Zabezpieczenie umowy w postępowaniu na ,,Dostawa i montaż mebli biurowych oraz elementów wyposażenia wnętrz do potrójnej kancelarii w m. Piaski".
17.4. Wniesienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy w pieniądzu przelewem na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego będzie skuteczne z chwilą uznania tego rachunku bankowego kwotą zabezpieczenia (wpływ środków pieniężnych na rachunek bankowy wskazany przez zamawiającego musi nastąpić przed podpisaniem umowy w sprawie zamówienia publicznego).
17.5. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w postaci gwarancji lub poręczenia, to taka gwarancja/ poręczenie ma być sporządzona zgodnie z obowiązującym prawem i winny zawierać następujące elementy:
1) Nazwę dającego zlecenie (Wykonawcy), beneficjenta gwarancji /poręczenia (Zamawiającego), gwaranta/poręczyciela (banku lub instytucji ubezpieczeniowej udzielających gwarancji/ poręczenia) oraz wskazanie ich siedzib;
2) Oznaczenie postępowania;
3) Określenie przedmiotu postępowania;
4) Określenie wierzytelności, która ma być zabezpieczona gwarancją/ poręczeniem (tj. wierzytelności służące Zamawiającemu z tytułu niewykonania lub nienależytego wykonania umowy i zabezpieczenia pokrycia roszczeń z tytułu rękojmi za wady i gwarancji jakości),
5) Kwotę gwarancji/poręczenia;
6) Termin ważności gwarancji/poręczenia uwzględniający postanowienia w sprawie zwrotu zabezpieczenia należytego w Ogłoszeniu.
17.6. Ponadto, jeżeli zabezpieczenie będzie wystawione w formie poręczenia lub gwarancji, to powinno zawierać:
1) Oświadczenie poręczyciela lub gwaranta, występującego, jako główny dłużnik Zamawiającego
w imieniu Wykonawcy, o zapłacie kwoty poręczonej lub gwarantowanej, stanowiącej zabezpieczenie wykonania nieodwołalne i bezwarunkowo bezspornie, na pierwsze wezwanie Zamawiającego;
2) Postanowienie, iż żadna zmiana czy uzupełnienie lub inna modyfikacja warunków Umowy, które mogą zostać przeprowadzone na podstawie tej Umowy lub w jakichkolwiek dokumentach umownych, jakie mogą zostać sporządzone między Zamawiającym, a Wykonawcą, nie zwalniają poręczyciela lub gwaranta od odpowiedzialności wynikającej z niniejszej gwarancji;
3) Oświadczenie, że poręczyciel lub gwarant zrzeka się obowiązku notyfikacji o takiej zmianie, uzupełnieniu czy modyfikacji.
Ponadto poręczenie lub gwarancja.
4) Nie będzie przewidywać właściwości prawa innego niż prawo Rzeczypospolitej Polskiej;
5) Nie będzie poddawać sporów ich dotyczących właściwości innych sądów niż sądy powszechne w Rzeczypospolitej Polskiej.
17.7. Zabezpieczenie należytego wykonania umowy, we wszystkich formach przewidzianych w pkt 17.2., powinno zabezpieczać roszczenia wynikające z niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy w taki sam sposób, co oznacza, iż zabezpieczenie wniesione w formie innej
niż pieniądz nie może zabezpieczać roszczeń Zamawiającego w sposób mniej korzystny, niż jakby miało to miejsce w przypadku wniesienia zabezpieczenia w pieniądzu.
17.8. Zamawiający nie dopuszcza możliwości uzależnienia wypłaty kwot z gwarancji/poręczenia od przedłożenia jakichkolwiek dodatkowych dokumentów, poświadczenia podpisu przez osoby trzecie, bądź spełnienia jakichkolwiek warunków, poza oświadczeniem Zamawiającego, iż żądana kwota jest należna z tytułu niewykonania bądź nienależytego wykonania umowy.
17.9. Zamawiający, niezwłocznie po otrzymaniu stosownego dokumentu (gwarancji, poręczenia), ma prawo zgłosić do niego zastrzeżenia lub potwierdzić przyjęcie dokumentu bez zastrzeżeń. Wykonawca winien wnieść Zamawiającemu stosowny dokument w terminie umożliwiającym Zamawiającemu wykonanie tego prawa. W przypadku zgłoszenia zastrzeżeń do przedłożonego projektu gwarancji/ porozumienia, Wykonawca spełni wymagania Zamawiającego w wyznaczonym terminie.
17.10. Koszty związane z wystawieniem zabezpieczenia należytego wykonania umowy ponosi Wykonawca.
17.11. Zamawiający zwróci zabezpieczenie w terminie 30 dni od dnia wykonania zamówienia i uznania przez zamawiającego za należycie wykonane w protokole odbioru końcowego Przedmiotu Umowy.
17.12. Zamawiający nie wyraża zgody na tworzenie zabezpieczenia przez potrącenia z należności za częściowo wykonane zadanie.
17.13. Jeżeli zabezpieczenie wniesiono w pieniądzu, Zamawiający przechowuje je na oprocentowanym rachunku bankowym. Zamawiający zwraca zabezpieczenie wniesione w pieniądzu z odsetkami wynikającymi z umowy rachunku bankowego, na którym było ono przechowywane, pomniejszone o koszt prowadzenia tego rachunku oraz prowizji bankowej za przelew pieniędzy na rachunek bankowy wykonawcy.

Uwagi:
18. KLAUZULA INFORMACYJNA DOTYCZĄCA PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH
18.1. Stosownie do art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (Dz. Urz. UE L 119, str. 1 ze zm. - dalej ,,RODO") Zamawiający informuje, iż administratorem danych osobowych jest Nadleśnictwo Połczyn z siedzibą przy ul. Szczecineckiej 12, 78-320 Połczyn-Zdrój, e-mail: polczyn@szczecinek.lasy.gov.pl, tel. 94 366 22 30. Z Inspektorem Ochrony Danych można skontaktować się na adres e-mail: iod@comp-net.pl
18.2. Zamawiający przetwarza dane osobowe zebrane w niniejszym postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego w sposób gwarantujący zabezpieczenie przed ich bezprawnym rozpowszechnianiem.
18.3. Dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z prowadzeniem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz jego rozstrzygnięciem, jak również, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b RODO w celu zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz jej realizacji, a także udokumentowania postępowania
O udzielenie zamówienia i jego archiwizacji.
18.4. Odbiorcami danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym dokumentacja postępowania zostanie udostępniona w oparciu o art. 3 ustawy o dostępie do informacji publicznej.
18.5. Dane osobowe pozyskane w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego będą przechowywane zgodnie z Jednolitym Rzeczowym Wykazem Akt obowiązującym u Zamawiającego.
18.6. Niezależnie od postanowień pkt 18.5. powyżej, w przypadku zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, dane osobowe będą przetwarzane do upływu okresu przedawnienia roszczeń wynikających z umowy w sprawie zamówienia publicznego.
18.7. Dane osobowe pozyskane w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia mogą zostać przekazane podmiotom przetwarzającym dane w imieniu administratora danych osobowych np. podmiotom świadczącym usługi doradcze, w tym usługi prawne
1 konsultingowe, firmom zapewniającym niszczenie materiałów itp.
18.8. Stosownie do art. 22 RODO, decyzje dotyczące danych osobowych nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, w tym również w formie profilowania.
18.9. Osoba, której dotyczą pozyskane w związku z prowadzeniem niniejszego postępowania dane osobowe, ma prawo:
1) dostępu do swoich danych osobowych - zgodnie z art. 15 RODO;
2) do sprostowania swoich danych osobowych - zgodnie z art. 16 RODO;
3) do żądania od Zamawiającego - jako administratora, ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego;
4) wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa) w przypadku uznania, iż
przetwarzanie jej danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych, w tym przepisy RODO.
18.10.Obowiązek podania danych osobowych jest wymogiem ustawowym oraz umownym;
niepodanie określonych danych będzie skutkowało brakiem możliwości ubiegania się
o udzielenie zamówienia publicznego oraz zawarcie umowy. 18.11.Osobie, której dane osobowe zostały pozyskane przez Zamawiającego w związku
z prowadzeniem niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego nie
przysługuje:
1) prawo do usunięcia danych osobowych, o czym przesądza art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO,
2) prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO,
3) określone w art. 21 RODO prawo sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych, a to z uwagi na fakt, że podstawą prawną przetwarzania danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.
18.12.W niektórych sytuacjach, możemy pozyskiwać dane z innych źródeł, niż bezpośrednio od Państwa. W przypadku pozyskiwania danych osobowych w sposób inny niż od osób, których dane dotyczą, źródłem danych będą rejestry publiczne, m.in. CEIDG, REGON, KRS.
18.13.Dane osobowe mogą być przekazywane do organów publicznych i urzędów państwowych lub innych podmiotów upoważnionych na podstawie przepisów prawa lub wykonujących zadania realizowane w interesie publicznym lub w ramach sprawowania władzy publicznej, w szczególności do podmiotów prowadzących działalność kontrolną wobec Zamawiającego.

Kontakt:
7. SPOSÓB POROZUMIEWANIA SIĘ ZAMAWIAJĄCEGO Z WYKONAWCAMI
7.1. Osobą uprawnioną do porozumiewania się z Wykonawcami jest: p. Katarzyna Horoch-Tomczak; e- mail: katarzyna.horoch@szczecinek.lasy.gov.pl;
od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 - 13.00, z wyłączeniem dni wolnych od pracy.

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2025

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.