Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
355z dziś
5387z ostatnich 7 dni
24141z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Aplikacja mobilna

Wykonanie robót budowlanych/instalacyjnych wraz z dostawą urządzeń

Wynik: Zobacz treść wyniku
Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie robót budowlanych/instalacyjnych wraz z dostawą urządzeń

Data zamieszczenia: 2023-09-26
Dane kontaktowe Zamawiającego: POWIAT GNIEŹNIEŃSKI
ul. Papieża Jana Pawła II 9/10
62-200 Gniezno
powiat: gnieźnieński
przetargi@powiat-gniezno.pl
https://powiat-gniezno.ezamawiajacy.pl
Województwo: wielkopolskie
Miasto: Gniezno
Wadium: w oryginalnej treści
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2023-10-11 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Wykonanie robót budowlanych/instalacyjnych wraz z dostawą urządzeń
w ramach zad pn. ,,Podniesienie bezpieczeństwa energetycznego Starostwa Powiatowego w Gnieźnie poprzez zakup agregatu prądotwór...."
Krótki opis przedmiotu zamówienia
Wykonanie instalacji zasilania awaryjnego poprzez agregat prądotwórczy wraz z szafką sterowniczą SZR oraz instalacji zasilania gwarantowanego poprzez zasilacze awaryjne UPS wraz z zewnętrznymi bypass'ami serwisowymi wraz z dostawą zasilaczy awaryjnych UPS dla budynku znajdującego się w Gnieźnie przy Ul. Papieża Jana Pawła II 9/10 oraz wykonanie instalacji zasilania awaryjnego przez agregat prądotwórczy dla budynku znajdującego się w Gnieźnie przy Ul. Sobieskiego 20.
1. Zakres przedmiotu zamówienia
dla części I:
1.1. wykonanie instalacji zasilania awaryjnego wraz z szafką sterowniczą SZR w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie przy Ul. Papieża Jana Pawła II 9/10,
1.2. wykonanie instalacji zasilania gwarantowanego poprzez zasilacze awaryjne UPS w Starostwie Powiatowym w Gnieźnie przy Ul. Papieża Jana Pawła II 9/10,
1.3. dostawę zasilaczy awaryjnych UPS,
1.4. wykonanie instalacji zasilania rezerwowego poprzez agregat prądotwórczy przy Ul. Sobieskiego 20.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) przedmiar, specyfikacje wykonania i odbioru robót budowlanych oraz projekty techniczne (część I) - załącznik nr 3 do SWZ (folder zip). W projekcie technicznym określono minimalne wymagane parametry jakościowe i techniczne/funkcjonalne, jakie musi spełnić dostarczony przez Wykonawcę zasilacz awaryjny UPS. Wykonawca może zaoferować model zgodny z wymaganiami minimalnymi lub model o wyższych parametrach. Pozycja 51 w przedmiarze robót ,,dostawa materiałów - agregat" dotyczy części II zamówienia.
2) szczegółowe wymagania w zakresie realizacji zamówienia, sposobu i terminu finansowania inwestycji i płatności określają projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 4 A do SWZ.
3. Wymagania związane z realizacją zamówienia:
1) Zamawiający zastrzega, że oferowany sprzęt musi pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucji.
2) Zasilacze awaryjne UPS powinny być wyprodukowane najpóźniej 24 miesiące przed datą złożenia oferty, być sprawne i posiadać wyposażenie niezbędne do funkcjonalnego działania. Zamawiający wymaga, aby instrukcje do zamawianych towarów były w języku polskim.
3) Zamawiający wymaga, aby dostarczony przez Wykonawcę przedmiot dostawy był:
a) fabrycznie nowy,
b) pozbawiony wad fizycznych i prawnych;
c) kompletny oraz gotowy do użytkowania;
d) dopuszczony do obrotu.
4) Gwarancja i rękojmia:
Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia w części I na okres 24 miesięcy. Okres gwarancji rozpoczyna swój bieg od dnia końcowego odbioru robót budowlanych.
Wykonawca będzie odpowiedzialny wobec Zamawiającego z tytułu rękojmi za
wady przedmiotu umowy przez okres równy okresowi gwarancji,
określonemu na podstawie oferty Wykonawcy (w graniach opisanych powyżej), nie krótszy jednak niż okres rękojmi wynikający z przepisów Kodeksu cywilnego. Zasady korzystania z gwarancji i rękojmi określone zostały w § 8 projektowanych postanowień umowy - załącznik nr 4 A do SWZ.
Urządzenia dostarczane w ramach części I i II powinny posiadać gwarancję producenta.
Składając ofertę Wykonawca zobowiązany jest w celu identyfikacji zaoferowanego zasilacza awaryjnego UPS (spośród wielu dostępnych na rynku) oraz oceny jego zgodności z postanowieniami SWZ podać w Formularzu ofertowym - dane pozwalające jednoznacznie zidentyfikować produkt (producenta, model).
5) Brak nazwy producenta, modelu, skutkować będzie odrzuceniem oferty Wykonawcy, jako niezgodnej z SWZ.
6) Zamawiający wymaga, by Wykonawca we flocie pojazdów samochodowych (w rozumieniu art. 2 pkt 33 ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. - Prawo o ruchu drogowym) użytkowanych przy wykonywaniu zadania publicznego dysponował odpowiednią liczbą pojazdów elektrycznych lub napędzanych gazem ziemnym, spełniając tym samym wymagania wynikające postanowień art. 68 ust. 3 w związku z art. 35 ust. 2 pkt 2 ustawy z dnia 11 stycznia 2018 r. o elektromobilności i paliwach alternatywnych, o ile wykonanie zamówienia będzie wymagało użycia pojazdów samochodowych.
7) Realizacja przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem aspektów społecznych (tylko dla części I):
Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących wskazane poniżej czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie tych czynności polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 * ustawy Kodeks pracy.
* art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 roku Kodeks pracy - ,,Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyznaczonym przez pracodawcę, a pracodawca - do zatrudniania pracownika za wynagrodzeniem".
Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez Wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: wykonywanie prac przygotowawczych, robót montażowych oraz w zakresie instalacji elektrycznych.
Wymóg ten nie dotyczy kierownika budowy i osób sprawujących samodzielne funkcje techniczne w budownictwie.
Sposób weryfikacji zatrudnienia ww. osób i uprawnienia Zamawiającego
w zakresie kontroli spełniania wymagań, o których mowa powyżej oraz sankcje z tytułu niespełnienia wymagań związanych z zatrudnianiem osób Zamawiający szczegółowo określił w § 4 i § 6 projektowanych postanowień umowy - załącznik nr 4A do SWZ.
4. Rozwiązania równoważne:
1) Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły) - stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy dotyczący przedmiotu zamówienia.
2) W przypadku, gdy wymagania w dokumentacji projektowej lub w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych odnoszą się do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, wszędzie tam Zamawiający wskazuje wyraz ,,lub równoważne" i dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. W przypadku składania przez Wykonawcę w ofercie propozycji równoważnych do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia, to na Wykonawcy ciąży wykazanie i przedstawienie dowodu, iż oferowane dostawy, usługi, roboty budowlane są zgodne z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił w ofercie dowód równoważności potwierdzający spełnienie wskazanych przez Zamawiającego kryteriów w celu oceny równoważności oferowanych przez niego produktów lub usług w stosunku do tych
określonych w tych opracowaniach, np. karty katalogowe produktów, dokumentację techniczną lub inne.
3) Tam, gdzie Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy ,,lub równoważne".
4) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie, norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie oraz norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) ustawy Pzp, uwzględnia się w kolejności:
- Polskie Normy,
- krajowe oceny techniczne wydawane na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1213);
- polskie specyfikacje techniczne dotyczące projektowania, wyliczeń i realizacji robót budowlanych oraz wykorzystania dostaw;
- krajowe deklaracje zgodności oraz krajowe deklaracje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego.
5) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
6) Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia nie podlegają uzupełnieniu.
5. Wizja lokalna:
1) Zamawiający nie wymaga przeprowadzenia przez Wykonawcę wizji lokalnej, o której mowa w art. 131 ust. 2 ustawy Pzp.
2) Zamawiający umożliwi odbycie przez potencjalnych Wykonawców wizji lokalnej terenu robót, po wcześniejszym pisemnym zgłoszeniu chęci udziału przedstawicieli Wykonawców w tym przedsięwzięciu na adres e-mail: przetargi@powiat-gniezno.pl.
3) Przedmiotowe zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko osoby uczestniczącej w wizji lokalnej, a także numer kontaktowy w celu przekazania szczegółów dotyczących czasu i miejsca jej przeprowadzenia, które będą uzależnione od liczby chętnych. Wizja będzie się odbywać w obecności upoważnionych osób funkcyjnych ze strony Zamawiającego. Przybyłe osoby powinny posiadać ze sobą dowód tożsamości.
4) Zamawiający nie przewiduje udzielania wyjaśnień podczas wizji, wizja ma służyć okazaniu obiektu robót budowlanych.
5) Oferta Wykonawcy, który nie odbędzie wizji lokalnej, nie będzie odrzucana na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp.
DOSTAWA agregatu prądotwórczego
1. Zakres przedmiotu zamówienia
1.1. dostawę agregatu prądotwórczego do Starostwa Powiatowego w Gnieźnie,
1.2. przeprowadzenie szkolenia dla osób obsługujących agregat.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określają:
1) szczegółowy opis przedmiotu zamówienia agregatu prądotwórczego na podwoziu jezdnym (część II) - załącznik nr 5 do SWZ. Wykonawca może zaoferować model zgodny z wymaganiami minimalnymi lub model o wyższych parametrach,
2) szczegółowe wymagania w zakresie realizacji zamówienia, sposobu i terminu finansowania inwestycji i płatności określają projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 4 B do SWZ.
3. Wymagania związane z realizacją zamówienia:
1) Zamawiający zastrzega, że oferowany sprzęt musi pochodzić z oficjalnych kanałów dystrybucji.
2) Agregat prądotwórczy powinien być wyprodukowany najpóźniej 24 miesiące przed datą złożenia oferty, być sprawne i posiadać wyposażenie niezbędne do funkcjonalnego działania. Zamawiający wymaga, aby instrukcje do zamawianych towarów były w języku polskim.
3) Zamawiający wymaga, aby dostarczony przez Wykonawcę przedmiot dostawy był:
a) fabrycznie nowy,
b) pozbawiony wad fizycznych i prawnych;
c) kompletny oraz gotowy do użytkowania;
d) dopuszczony do obrotu.
4) Gwarancja i rękojmia:
Wykonawca udzieli gwarancji na przedmiot zamówienia w części II na okres co najmniej 24 miesięcy. Okres gwarancji rozpoczyna swój bieg od dnia podpisania protokołu odbioru końcowego.
Okres gwarancji na przedmiot zamówienia stanowi kryterium oceny ofert. Sposób oceny ofert w tym kryterium opisano w części XVIII SWZ.
Wykonawca będzie odpowiedzialny wobec Zamawiającego z tytułu rękojmi za
wady przedmiotu umowy przez okres równy okresowi gwarancji,
określonemu na podstawie oferty Wykonawcy, nie krótszy jednak niż okres rękojmi wynikający z przepisów Kodeksu cywilnego. Zasady korzystania z gwarancji i rękojmi określone zostały w § 8 projektowanych postanowień umowy - załącznik nr 4B do SWZ.
Urządzenia dostarczane w ramach części I i II powinny posiadać gwarancję producenta.
Składając ofertę Wykonawca zobowiązany jest w celu identyfikacji zaoferowanego agregatu oraz zasilacza awaryjnego UPS (spośród wielu dostępnych na rynku) oraz oceny jego zgodności z postanowieniami SWZ podać w Formularzu ofertowym - dane pozwalające jednoznacznie zidentyfikować produkt (producenta, model).
5) Brak nazwy producenta, modelu, skutkować będzie odrzuceniem oferty Wykonawcy, jako niezgodnej z SWZ.
4. Rozwiązania równoważne:
1) Wskazane w opisie przedmiotu zamówienia znaki towarowe, nazwy własne, itp. (jeśli takie się pojawiły) - stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy dotyczący przedmiotu zamówienia.
2) W przypadku, gdy wymagania w dokumentacji projektowej lub w specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych odnoszą się do znaku towarowego, patentu lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, wszędzie tam Zamawiający wskazuje wyraz ,,lub równoważne" i dopuszcza możliwość składania ofert równoważnych. W przypadku składania przez Wykonawcę w ofercie propozycji równoważnych do opisanych w opisie przedmiotu zamówienia, to na Wykonawcy ciąży wykazanie i przedstawienie dowodu, iż oferowane dostawy, usługi, roboty budowlane są zgodne z wymaganiami Zamawiającego. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca przedstawił w ofercie dowód równoważności potwierdzający spełnienie wskazanych przez Zamawiającego kryteriów w celu oceny równoważności oferowanych przez niego produktów lub usług w stosunku do tych określonych w tych opracowaniach, np. karty katalogowe produktów, dokumentację techniczną lub inne.
3) Tam, gdzie Zamawiający opisał przedmiot zamówienia przez odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) oraz ust. 3 ustawy Pzp, zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Pzp Zamawiający wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym, a odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy ,,lub równoważne".
4) W przypadku braku Polskich Norm przenoszących normy europejskie, norm innych państw członkowskich Europejskiego Obszaru Gospodarczego przenoszących normy europejskie oraz norm, europejskich ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2) ustawy Pzp, uwzględnia się w kolejności:
- Polskie Normy,
- krajowe oceny techniczne wydawane na podstawie ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o wyrobach budowlanych (Dz. U. z 2021 r. poz. 1213);
- polskie specyfikacje techniczne dotyczące projektowania, wyliczeń i realizacji robót budowlanych oraz wykorzystania dostaw;
- krajowe deklaracje zgodności oraz krajowe deklaracje właściwości użytkowych wyrobu budowlanego.
5) Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane przez Zamawiającego, jest obowiązany udowodnić w ofercie, w szczególności za pomocą przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, że proponowane przez niego rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia.
6) Dowody, w szczególności przedmiotowe środki dowodowe, o których mowa w art. 104-107 ustawy Pzp, potwierdzające, że proponowane przez Wykonawcę rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia nie podlegają uzupełnieniu.

CPV: 45000000-7, 45310000-3,35100000-5, 31122000-7

Dokument nr: 2023/BZP 00414029, WOA.272.17.2023.OZK

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2023-10-11 09:15

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://powiat-gniezno.ezamawiajacy.pl
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: 1. W przedmiotowym postępowaniu komunikacja między Zamawiającym
a Wykonawcami, w tym wnioski, zawiadomienia i informacje, a w szczególności składanie ofert, oraz oświadczeń i dokumentów, odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy znajdującej się pod adresem: https://powiat-gniezno.ezamawiajacy.pl
2. Oferty, oświadczenia sporządza się pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej. Zgodnie z art. 61. Ust. 1. Oraz art. 63 ust. 2 ustawy Pzp komunikacja w niniejszym postępowaniu odbywa się wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, pliki należy opatrzyć:
kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub
podpisem zaufanym lub
lub podpisem osobistym.
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego, musi posiadać konto na Platformie https://powiat-gniezno.ezamawiajacy.pl
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: 1. Na stronie internetowej pod adresem: https://powiat-gniezno.ezamawiajacy.pl/, w zakładce Baza Wiedzy/Dokumenty/Wykonawcy-Instrukcja-Nowa Strefa Wykonawcy znajduje się instrukcja korzystania z Platformy dotycząca w szczególności logowania, składania wniosków o wyjaśnienie treści SWZ, składania ofert oraz innych czynności podejmowanych w niniejszym postępowaniu przy użyciu Platformy. Regulamin korzystania z platformy eZamawiajacy dostępny pod adresem https://powiat-gniezno.ezamawiajacy.pl
2. Zamawiający określa niezbędne wymagania sprzętowo-aplikacyjne umożliwiające pracę na Platformie zakupowej, tj.:
1) Stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s;
2) Komputer klasy PC lub MAC spełniający wymagania zainstalowanego systemu operacyjnego oraz wymagania używanej przeglądarki internetowej;
3) Zainstalowana dowolna przeglądarka internetowa w wersji wspieranej przez producenta obsługująca TLS 1.2;
4) Zainstalowany program Acrobat Reader lub inny obsługujący pliki
w formacie .pdf.
3. Zamawiający określa dopuszczalne formaty przesyłanych danych, tj. plików o wielkości do 100 MB.
4. Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zaufanym, który wynosi max 10MB, oraz na ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi max 5MB.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski
3.15.) RODO (obowiązek informacyjny): 1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o danych) (Dz. U. UE L119 z dnia 4 maja 2016 r., str. 1; zwanym dalej ,,RODO") informujemy, że:
1) administratorem podanych przez Wykonawcę danych osobowych jest Starosta Gnieźnieński, Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, Ul. Papieża Jana Pawła II 9/10, 62-200 Gniezno, tel. 61 424 66 61, e-mail: starostwo@powiat-gniezno.pl.
2) We wszelkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych można się kontaktować z inspektorem ochrony danych poprzez e-mail: iod@powiat-gniezno.pl.
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu prowadzenia przedmiotowego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego oraz jego rozstrzygnięcia, jak również zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego oraz jej realizacji, a także udokumentowania postępowania o udzielenie zamówienia publicznego i jego archiwizacji;
4) Pani /Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do zrealizowania celu, dla którego zostały zebrane, a następnie przez okres archiwizacji ustalony w Jednolitym Rzeczowym Wykazie Akt zgodnie z art. 6 ust. 2 ustawy z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2020 r. poz. 164). Dla dokumentów wytworzonych w ramach zamówień publicznych krajowych jest to okres 5 lat, dla zamówień publicznych unijnych jest to okres 10 lat. Natomiast umowy cywilno-prawne wraz z dokumentacją dotyczącą ich realizacji, niezależnie od trybu w jakim zostały zawarte, przechowywane są przez okres 10 lat. Okres przechowywania liczony jest od 1 stycznia roku następnego od daty zakończenia sprawy.
5) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art. 18 oraz art. 74 ustawy Prawo zamówień publicznych, upoważnione z mocy prawa oraz wspierające Starostwo w realizacji zamówień publicznych.
6) Posiada Pani/Pan prawo :
dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
sprostowania lub uzupełnienia Pani/Pana danych osobowych, przy czym skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w sprawie zamówienia publicznego w zakresie niezgodnym z ustawą Pzp oraz nie może naruszać integralności protokołu postępowania oraz jego załączników;
żądania ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym prawo do ograniczenia przetwarzania nie ma zastosowania w odniesieniu do przechowywania, w celu zapewnienia korzystania ze środków ochrony prawnej lub w celu ochrony praw innej osoby fizycznej lub prawnej, lub z uwagi na ważne względy interesu publicznego Unii Europejskiej lub państwa członkowskiego, a także nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia
prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa, w sytuacji, gdy istnieje podejrzenie, że przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych narusza przepisy o ochronie danych osobowych
7) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://powiat-gniezno.ezamawiajacy.pl
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2023-10-11 09:00
Miejsce składania ofert: 1. Ofertę należy złożyć za pośrednictwem Platformy zakupowej Zamawiającego pod adresem: https://powiat-gniezno.ezamawiajacy.pl

Miejsce i termin realizacji:
dostępne w oryginalnej treści ogłoszenia

Wymagania:
dostępne w oryginalnej treści ogłoszenia

Uwagi:
dostępne w oryginalnej treści ogłoszenia

Podobne przetargi

© eurobudowa.pl 2004-2025

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.