Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
22484z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Remont zachodniej i wschodniej elewacji Konkatedry

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Remont zachodniej i wschodniej elewacji Konkatedry

Data zamieszczenia: 2024-03-05
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. św. Aleksandra w Suwałkach
ul. Emilii Plater 2
16-400 Suwałki
powiat: Suwałki
tel. (+48) 609 051 901, 0-87 566 27 52
antoni.skowronski@gmail.com
Województwo: podlaskie
Miasto: Suwałki
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. (+48) 609 051 9
Termin składania ofert: 2024-04-05 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
ZAPYTANIE OFERTOWE

TYTUŁ ZAMÓWIENIA: ,,Remont zachodniej i wschodniej elewacji Konkatedry pw. św. Aleksandra w Suwałkach", dofinansowany z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków NR RPOZ/2022/4582/PolskiLad.
Podmiotem udzielającym dofinansowania w formie dotacji jest Miasto Suwałki (udział własny o jakim mowa w ust. 4 Promesy wstępnej).
PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotowy zakres projektu obejmuje remont wschodniej i zachodniej elewacji konkatedry św. Aleksandra w Suwałkach. Kościół decyzją Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków z dnia 09.02.1979r.został wpisany do rejestru zabytków o nr A-6. Celem projektu jest poprawa stanu zabytku poprzez wykonanie prac remontowych na wschodniej i zachodniej elewacji kościoła. Szczegółowy zakres prac obejmuje: - czyszczenie elewacji silnie zabrudzonej, odgrzybienie elewacji, odbicie tynków z zaprawy wapiennej i cementowo-wapiennej, wykonanie ręczne tynków renowacyjnych na ścianach płaskich zewnętrznych, wykonanie profili, szpachlowanie powierzchni oraz malowanie tynków gładkich. Inwestycja pod względem formalnoprawnym jest gotowa do realizacji. Wnioskodawca dotacji posiada dokumentację techniczną, uzyskał pozwolenie właściwego organu ochrony zabytków na prowadzenie prac przy zabytku oraz posiada prawomocną decyzję pozwolenia na budowę. Przeprowadzone prace remontowe na wschodniej i zachodniej elewacji kościoła przyczynią się zabezpieczenia i utrwalenia substancji zabytku, jak również do poprawy estetyki i wizerunku całego obiektu. Dla obiektu założona została Księga Wieczysta w SR w Suwałkach SU1S/00053450/8.

2. Przewidywany zakres robót:

Szczegółowy zakres robót zawarty jest w dokumentacji projektowej remontu elewacji kościoła.
Zakres robót załączony do zapytania ofertowego ma charakter pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do dokładnego sprawdzenia ilości robót z dokumentacją projektową. Z uwagi na to, że umowa na roboty będzie umową ryczałtową, w przypadku wystąpienia w trakcie prowadzenia robót większej ilości robót w jakiejkolwiek pozycji przedmiarowej, nie będzie mogło być to uznane za roboty dodatkowe z żądaniem dodatkowego wynagrodzenia. Ewentualny brak w przedmiarze robót koniecznych do wykonania wynikających z dokumentacji projektowej, nie zwalnia Wykonawcy od obowiązku ich wykonania na podstawie projektu w cenie umownej. Zaleca się, aby Wykonawca zapoznał się z pełną dokumentacją projektową oraz lokalnymi warunkami realizacji zamówienia.

Ponadto w ramach zamówienia Wykonawca będzie zobowiązany do wykonania tablicy informacyjnej o wymiarach 120x80 z uwzględnieniem przepisów rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 7 maja 2021 r. w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych (Dz. U. poz. 953 z zm). Tablica wykonuje się z płyty kompozytowej, tworzywa sztucznego pleksi lub PCV o grubości minimum 3 mm albo umieszcza na podkładzie metalowym z podwójnie zawiniętą krawędzią.

Prace wstępne:
1. Ze względu na możliwość uszkodzenia - zabezpieczenie okien witrażowych oraz rur spustowych.
2. Wykonanie wstępnych prac przygotowawczych związanych z odłączeniem zasilania - jeśli wymagane - demontażem instalacji odgromowych, demontażem mniejszych urządzeń technicznych, o ile występują.
3. Przygotowanie, utwardzenie otoczenia kościoła do bezpiecznego posadowienia rusztowań, wymaganych do prowadzenia w sposób bezpieczny prac na wysokościach.
Elewacje:
1. Ze względu na zawilgocenie i zasolenie ścian zaleca się, po wykonaniu niezbędnych czynności przygotowawczych, położenie, w miejscach widocznych i stwierdzonych odspojeń i osłabienia, tynków renowacyjnych. W tym celu należy:
2. Usunąć istniejące osłabione tynki (zachowane częściowo i ulegające destrukcji tynki) do lica ceglanego ze ścian, cokołów i gzymsu pośredniego. Gzyms koronujący i opaskę wokół szczytu oczyścić z powierzchniowych, cementowych zacierek usuwając także luźne i odspojone fragmenty gzymsu. Oczyścić cegły z resztek zaprawy, usunąć osłabione spoiny do głębokości ok. 1,5-2,0 cm, doczyścić sprężonym powietrzem lub wypiaskować /nie należy stosować wody pod ciśnieniem/.
3. Watki ceglane ścian i ceglano kamienne poddać dezynfekcji - Izomur, Murator, Adolit Remmers.
4. Wykonać naprawy ścian w partiach fundamentowych kamienno ceglanych - uzupełnianie zniszczonych cegieł, osadzanie luźnych bloków kamiennych, naprawa spoinowania przy użyciu zapraw PCC, lub zaprawy hydraulicznej na bazie cementu trasowego np. Porosan Trass Zemmentputz Keim.
5. Dokonać wymiany zlasowanych, nie spełniających wymogów technicznych lub rozkruszonych cegieł na elewacjach na nowe lub rozbiórkowe, o parametrach maksymalnie zbliżonych do cegieł oryginalnych. Cegły osadzać na zaprawie wapienno-piaskowej z dodatkiem białego cementu lub stosując gotowe mieszanki wapienno trasowe/Remmers, Keim, Sto, Tubag/. Zaprawy te posiadają niską alkaliczność, mały skurcz i dużą zdolność zatrzymywania wody zarobowej. /NIE STOSOWAĆ ZAPRAW CEMENTOWYCH NA BAZIE CEMENTU SZAREGO!/.
6. Do konstrukcyjnego wzmacniania pęknięć i zarysowań muru - jeśli zostaną stwierdzone zwłaszcza w obrębie nadproży okiennych - zaleca się stosowanie kotew spiralnych osadzonych w systemowej zaprawie (np. system Remmers, Helifix lub Statical). Prace wykonać zgodnie z instrukcją producenta oraz ogólnie przyjętą praktyką konserwatorską. Wszelkie pęknięcia i rozluźnienie powierzchni ceglanej należy wzmocnić siatką Rabitza osadzając ją bezpośrednio na ścianie murowanej.
7. Odsłonięte i uzupełnione powierzchnie ceglane wzmocnić głęboko penetrującym środkiem wg technologii STO Prim Grundex i STO Prim Divers lub wg innej technologii o podobnych właściwościach.
8. W miejscach usunięcia tynku osłabionego nałożyć tynk renowacyjny zgodnie z wytycznymi WTA /np. KEIM, STO-ISPO, TUBAG, BAYOSAN/ - Grubość warstwy tynku oraz miejsce jego stosowania należy dobrać indywidualnie, do konkretnej sytuacji (cokół, wnęki). W skład systemu tynków renowacyjnych wchodzą różnorodne materiały, które trzeba aplikować w ściśle określonej kolejności, warstwami o właściwie dobranych grubościach, przestrzegając niezbędnych przerw technologicznych pomiędzy poszczególnymi warstwami. W skład systemu tynków renowacyjnych wchodzą materiały podstawowe - których stosowanie jest obligatoryjne, i są to: warstwa sczepna - obrzutka; tynk podkładowy (wyrównujący lub magazynujący); tynk renowacyjny (nawierzchniowy), jak również materiały uzupełniające system, które mogą być stosowane. Materiały te nadają powierzchni tynku wymaganą fakturę oraz kolorystykę. Są to: zaprawy szpachlowe, powłoki malarskie.

Obrzutka: Obrzutka pełni bardzo ważną rolę: jest warstwą sczepną, zwiększa przyczepność tynku renowacyjnego do starego podłoża, dodatkowo wzmacnia stare podłoże oraz częściowo wyrównuje jego chłonność. Obrzutka powinna być nakładana w formie półkryjącego szprycu, który nie powinien pokrywać więcej niż 50% powierzchni ściany. Grubość obrzutki nie powinna być większa niż 5 mm. Obrzutka ma bezpośredni kontakt z zasolonym podłożem i w związku z tym powinna być produkowana na bazie cementów odpornych na korozję siarczanową. Może być nakładana ręcznie bądź maszynowo.

Tynk renowacyjny podkładowy: Po związaniu obrzutki można przystąpić do nakładania renowacyjnego tynku podkładowego. Warto w tym miejscu zwrócić uwagę na fakt, iż instrukcja WTA 2-9-04 mówi o dwóch rodzajach podkładowego tynku renowacyjnego. Pierwszy z nich to podkładowy tynk wyrównujący (Ausgleichputz), drugi to podkładowy tynk magazynujący (Porengrundputz). Podkładowy tynk wyrównujący charakteryzuje się porowatością >35% i służy do wyrównywania nierówności podłoży o niskim stopniu zasolenia. Natomiast podkładowy tynk magazynujący charakteryzuje się porowatością >45%, służy do wyrównywania podłoży o wysokim stopniu zasolenia. Warstwa tynku renowacyjnego podkładowego nie może być mniejsza niż 10 mm. Wierzchnia warstwa tynku podkładowego powinna być zatarta na ostro, w celu zwiększenia przyczepności tynku nawierzchniowego. Tynk ten może być również stosowany do wypełniania pustych fug w murach ceglanych oraz kamiennych. Należy przypomnieć, że instrukcja WTA 2-9-04 nie dopuszcza do wyrównywania zasolonych podłoży tradycyjnych tynków wapienno-cementowych, nawet tych z dodatkami napowietrzającymi.

Tynk renowacyjny nawierzchniowy: Tynk renowacyjny nawierzchniowy jest ostatnią z obligatoryjnych warstw systemu tynków renowacyjnych. Powinien być nakładany na związanej i stwardniałej warstwie tynku podkładowego; wymaga to zachowywania odpowiednich przerw technologicznych pomiędzy poszczególnymi warstwami tynku. Zadaniem tynku renowacyjnego nawierzchniowego jest magazynowanie szkodliwych soli budowlanych oraz nadanie otynkowanej powierzchni odpowiedniej faktury. Minimalna grubość tynku renowacyjnego nawierzchniowego nie powinna być mniejsza niż 10 mm dla podłoży o średnim stopniu zasolenia oraz nie mniejsza niż 15 mm dla podłoży o wysokim stopniu zasolenia. Wierzchnia warstwa tynku renowacyjnego może być zatarta na ostro lub na gładko. Warto jednak pamiętać, że zbyt intensywne zacieranie tynku renowacyjnego prowadzić może do koncentracji spoiwa w wierzchniej warstwie tynku, a w konsekwencji do powstawania rys skurczowych.

9. Powyżej gzymsu w partiach gdzie zaszła potrzeba usunięcia tynków osłabionych, położyć nowe tynki wapienno trasowe - lekkie tynki podkładowe Sto-ispo lub podobne Keim, Tubag, Remmers np. Trass-Kalk-Maschinenleichputz.
10. Całość pokryć elastyczną szlichtą o odpowiednich parametrach do zróżnicowanego podłoża np. Ispo Klasik firmy Sto-ispo.
11. Konserwacja gzymsów - usunąć spękane i odspojone fragmenty gzymsów oraz wadliwe uzupełnienia. Usunąć tynk z gzymsu kordonowego /pośredniego/. Oczyścić dobrze zachowane gzymsy z powłok farb i osłabionych, odspajających się zapraw, zagruntować np. Silikatfestiger Remmers lub Silex OH Keim. Do odtwarzania uszkodzonych gzymsów stosować zaprawy mineralne ciągnione Sto-ispo /Stuccoplan/, Tubag lub podobne /Nie stosować zapraw cementowych/. Profile gzymsów odtwarzać z dobrze zachowanych oryginałów.
12. Malować elewację wg dyspozycji kolorystycznych wcześniej ustalonych podczas remontu fasady kościoła, farbami silikonowymi o zwiększonej odporności na działalność czynników biologicznych. Należy zastosować kolorystykę scaloną z kolorystyką fasady kościoła ustaloną podczas remontów fasady kościoła w latach 2018 - 2019.

3. Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z:
1) warunkami wynikającymi z obowiązujących przepisów technicznych i prawa budowlanego,
2) wymaganiami wynikającymi z ustawy Prawo budowlane, obowiązujących Polskich Norm i aprobat technicznych,
3) zasadami rzetelnej wiedzy technicznej,
4) Decyzją nr 20/2024 z dnia 16.02.2024r. Prezydenta Miasta Suwałk w sprawie zatwierdzenia projektu architektoniczno-budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Aleksandra w Suwałkach,
5) Pozwoleniem nr S.5142.49.2023.JSD z dnia 10-10-2023 Podlaskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie robót budowlanych polegających na wykonaniu remontu elewacji kościoła św. Aleksandra w Suwałkach zgodnie z załączonym do wniosku programem robót budowlanych.
4. Rozwiązania równoważne.

1) Jeżeli w dokumentacji projektowej dokonano opisu przedmiotu zamówienia za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu to, Prowadzący Postępowanie zakupowe dopuszcza możliwość zastosowania przez Wykonawcę rozwiązań równoważnych o parametrach równych lub wyższych od podanych w dokumentacji projektowej. Wszelkie ,,produkty" pochodzące od konkretnych producentów, określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, aby spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis dotyczący minimalnych wymagań parametrów jakościowych, Prowadzący Postępowanie zakupowe rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta, ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Prowadzącego Postępowanie zakupowe w stosunku do określonego rozwiązania. Tak więc posługiwanie się nazwami producentów (produktów) ma wyłącznie charakter przykładowy. Dokumentacja projektowa, przy opisie przedmiotu zamówienia, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych.
2) W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej zawarto odniesienie do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, Prowadzący Postępowanie zakupowe dopuszcza oferowanie materiałów lub rozwiązań równoważnych pod warunkiem, że zapewnią uzyskanie parametrów technicznych nie gorszych od określonych w w/w dokumentacji.
3) W przypadku, gdy w dokumentacji projektowej zostały użyte znaki towarowe, oznacza to, że są podane przykładowo i określają jedynie minimalne oczekiwane parametry jakościowe oraz wymagany standard. Wykonawca może zastosować materiały równoważne, lecz o parametrach technicznych i jakościowych podobnych lub lepszych, których zastosowanie w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na prawidłowe funkcjonowanie rozwiązań przyjętych w dokumentacji projektowej. Wykonawca, który zastosuje materiały równoważne będzie obowiązany wykazać w trakcie realizacji zamówienia, że zastosowane przez niego materiały spełniają wymagania określone przez Zamawiającego.
4) Przez rozwiązania równoważne należy rozumieć rozwiązania o parametrach technicznych wytrzymałościowych, jakościowych, wydajnościowych równoważnych z opisem wskazanym przez Zamawiającego. Pod pojęciem ,,parametry" rozumie się funkcjonalność, przeznaczenie, kolorystykę, strukturę, materiały, kształt, wielkość, bezpieczeństwo, wytrzymałość itp. W związku z powyższym Zamawiający dopuszcza możliwość zaoferowania produktów o innych znakach towarowych, patentach lub pochodzeniu, natomiast nie o innych właściwościach i funkcjonalności niż określone w dokumentacji technicznej.
5) Zaproponowane rozwiązania równoważne nie mogą powodować konieczności przeprojektowania dokumentacji technicznej.
6) Rozwiązania równoważne będą podlegały ocenie przez autora dokumentacji projektowej, który sporządzi stosowną opinię. Opinia ta będzie podstawą do podjęcia przez Zamawiającego decyzji o przyjęciu zaproponowanych rozwiązań równoważnych.

5. Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia min. 36 miesięcy gwarancji i rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane, objęte niniejszym zamówieniem.
6. Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania harmonogramu rzeczowo-finansowego dla prac konserwatorskich.
7. Odbiór robót (częściowy i końcowy lub tylko końcowy) dokonywany będzie przez przedstawiciela Zamawiającego przy udziale Wykonawcy z udziałem przedstawicieli Miasta Suwałki.
8. Zamawiający dopuszcza powierzenie części lub całości zamówienia podwykonawcom.

Specyfikacja:
1. Każdy z Oferentów jest zobowiązany do zapoznania się z dokumentacją obiektu dostępną
w siedzibie Prowadzącego postępowanie zakupowe lub na stronie internetowej:

Adres: 16-400 Suwałki, Ul. E. Plater 2, tel: 609 051 901, 0-87 566 27 52
Należy uprzednio uzgodnić dzień i godzinę z Księdzem Antonim Skowrońskim pod wskazanym nr tel. 609 051 901

Składanie ofert:
5. Oferty należy składać do dnia 05.04.2024 roku do godz. 12.00 w siedzibie Prowadzącego postępowanie zakupowe:

Adres: 16-400 Suwałki, Ul. E. Plater 2

Lub pocztą tradycyjną. W takim przypadku decyduje data stempla pocztowego.

Miejsce i termin realizacji:
MIEJSCE REALIZACJI ZADANIA: Miasto Suwałki, Ul. E. Plater 2 , działka nr 11473/2 .
Planowany termin zakończenia rzeczowej realizacji zamówienia: do 31.12.2024 r.
2. Planowany termin podpisania umowy z wykonawcą: do 3 dni od wyboru wykonawcy. Planowany termin rozpoczęcia realizacji zamówienia zostanie ustalony w harmonogramie przygotowanym przez Oferenta.

Wymagania:
Podstawa prawna:
W związku z art. 4 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 r. prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz.U. Dz. U. z 2023 r. poz. 1605, z 2023 r. poz. 1720) stwierdza się, iż:
Parafia Rzymskokatolicka p. w. św. Aleksandra w Suwałkach, na podstawie przepisu ustawy, nie jest zamawiającym publicznym, do którego stosuje się przepisy ustawy pzp.
Postępowanie zakupowe prowadzone jest na podstawie § 8 Regulaminu Naboru Wniosków
o dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków ustanowionego uchwałą Rady Ministrów nr 232/2022 z dnia 23 listopada 2022 r.

SPOSÓB I MIEJSCE PUBLIKACJI ZAMÓWIENIA
Upublicznienie zapytania ofertowego poprzez umieszczenie zapytania na stronie internetowej Wnioskodawcy: https://aleksandersuwalki.pl/ oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta w Suwałkach: https://um.suwalki.pl.

TRYB UDZIELANIA ZAMÓWIENIA
1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w sposób konkurencyjny i transparentny, w szczególności z uwzględnieniem § 8 ust. 6 Regulaminu Naboru Wniosków o Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
2. Do niniejszego zaproszenia do składania ofert nie stosuje się Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 ze zm.).
3. Dane osobowe przekazane Zamawiającemu w toku prowadzenia postępowania będą przetwarzane zgodnie z regulacjami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) (dalej Rozporządzenie RODO). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w Klauzuli informacyjnej RODO stanowiącej załącznik nr 3 do niniejszego zapytania ofertowego.
4. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie znajdują bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2023 r. poz. 1610 z późn. zm.).
3. Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie tylko w uzasadnionych okolicznościach oraz pod warunkiem otrzymania zgody Prezesa Rady Ministrów w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały opisane w warunkach zmiany umowy.
WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
1) O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Oferenci, którzy:
a. Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
b. Posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie wykonania niniejszego zamówienia.
c. Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
d. Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia we wskazanych terminach.
e. Zagwarantują, że okres gwarancji i rękojmi za wady dla przedmiotu zamówienia wynosi minimum 36 miesięcy od dnia odbioru końcowego,
f. w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, wykonał w sposób należyty, zgodnie z zasadami prawa budowlanego i prawidłowo ukończył co najmniej dwie roboty budowlane związane z przedmiotem zamówienia polegające na wykonaniu robót remontowo - budowlanych w obiekcie będącym zabytkiem nieruchomym wpisanym do rejestru zabytków, w szczególności z naprawą lub remontem elewacji, ścian, murów z cegły o wartości brutto nie mniejszej niż
100 000,00 zł brutto każda;
g. dysponuje co najmniej jedną osobą przewidzianą do pełnienia funkcji kierownika budowy, spełniającą łącznie następujące wymagania:
o posiadającą uprawnienia do kierowania robotami w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń oraz spełniającą wymagania określone w art. 37c1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (tekst jednolity: Dz. U. z 2022r. poz. 840z późn. zm.):
Uwaga: Prowadzący Postępowanie zakupowe dopuszcza wykazanie spełniania tego warunku poprzez wskazanie osoby, która posiada ważne uprawnienia do pełnienia funkcji kierownika robót konstrukcyjno-budowlanych przy zabytkach nieruchomych wpisanych do rejestru uzyskane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Samodzielne funkcje techniczne w budownictwie, określone w art. 12 ust. 1 ustawy Prawo budowlane, mogą również wykonywać osoby, których odpowiednie kwalifikacje zawodowe zostały uznane na zasadach określonych w przepisach odrębnych tj. m.in. w ustawie z dnia 22 grudnia 2015r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej (Dz.U. z 2016 r., poz. 65) oraz w rozumieniu art. 20a ust. 1 ustawy z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa (Dz. U. z 2023 r., poz. 551).
o posiadającą przynajmniej 5-letnie doświadczenie w kierowaniu robotami budowlanymi, obejmujące co najmniej dwie usługi polegające na kierowaniu robotami budowlanymi w zabytkach nieruchomych, o wartości kierowanych robót w ramach każdej z tych usług co najmniej 100 000,00 zł brutto.
h) Powyższe warunki uznaje się za spełnione, jeśli Oferent złoży oświadczenia w powyższym zakresie.
2) Prowadzący Postępowanie zakupowe nie stawia szczegółowych warunków dotyczących sytuacji ekonomicznej lub finansowej oraz posiadania uprawnień do wykonania określonej działalności lub czynności, o ile wynika to z odrębnych przepisów. Zamawiający uzna te warunki za spełnione na podstawie oświadczenia dotyczącego spełniania warunków udziału w postępowaniu.
3) Ocena spełniania przez Wykonawców warunków udziału w postępowaniu dokonana zostanie na zasadzie ,,spełnia - nie spełnia", na podstawie oświadczeń i dokumentów złożonych przez Wykonawcę wraz z ofertą.
4) Wykonawcy mogą ubiegać się wspólnie o udzielenie zamówienia. Zamawiający dokona oceny spełniania warunków udziału w postępowaniu przez Wykonawców składających wspólną ofertę z uwzględnieniem łącznego potencjału tych Wykonawców w zakresie doświadczenia i dysponowania osobami zdolnymi do wykonania zamówienia.
UWAGA:
Prowadzący Postępowanie zakupowe może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, jeżeli zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.
MINIMALNY ZAKRES OFERTY
1. pełna nazwa i adres oferenta;
2. cena ryczałtowa brutto;
3. data sporządzenia oferty;
4. oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu, zawarte we wzorze oferty stanowiącej załącznik nr 1 do zapytania ofertowego;
5. oświadczenie o braku powiązań kapitałowych i osobowych zawarte we wzorze oferty stanowiącej załącznik nr 1 do zapytania ofertowego;
Oferta nie posiadająca minimalnego zakresu wskazanego powyżej nie będzie brana pod uwagę podczas wyłaniania oferenta. Oferta powinna być złożona zgodnie ze wzorem oferty (formularz ofertowy), stanowiącym załącznik nr 1 do zapytania ofertowego.

KRYTERIA OCENY OFERTY I OPIS SPOSOBU PRZYZNAWANIA PUNKTACJI
1. Wszystkie oferty jakie wpłyną do Zamawiającego w odpowiedzi na zapytanie ofertowe zostaną poddane weryfikacji pod kątem zgodności z przedmiotem zamówienia. Oferta, która nie będzie zgodna z przedmiotem zamówienia lub taka która zostanie przedstawiona w formie uniemożliwiającej weryfikację tych informacji zostanie odrzucona jako niezgodna z przedmiotem zamówienia.
2. Zamawiający dokona oceny punktowej ofert, które: a) zostały złożone w terminie, b) są zgodne z przedmiotem zamówienia, c) spełniają warunki udziału w postępowaniu, d) przedstawiły ofertę zgodnie z wymaganiami wskazanymi w minimalnym zakresie oferty.
3. Kryteriami oceny ofert są:
- CENA OFERTOWA - 80 %
- GWARANCJA JAKOŚCI - 20 % (minimalny wymagany okres gwarancji - 3 lata)
4. Ocena poszczególnych ofert będzie obliczona następującego:

CENA (oznacza wartość brutto zamówienia, czyli wartość brutto umowy) - waga 80%, gdzie punkty wyliczane są wg następującego wzoru:

najniższa cena ofertowa brutto
wśród ofert rozpatrywanych
C = ------------------------------------ x 80 pkt
cena oferty badanej

Za kryterium ,,cena ofertowa" Oferent może otrzymać maksymalnie 80 pkt.

GWARANCJA JAKOŚCI - waga 20 %, gdzie punkty wyliczane są w następujący sposób:

- za okres udzielenia gwarancji jakości wynoszący co najmniej 3 lata - 0 pkt,
- za okres udzielenia gwarancji jakości wynoszący co najmniej 4 lata - 10 pkt,
- za okres udzielenia gwarancji jakości wynoszący co najmniej 5 lat - 20 pkt.

- W przypadku zaoferowania przez Wykonawcę okresu długości gwarancji jakości krótszego niż 3 lata, Zamawiający odrzuci ofertę.
- W przypadku gdy Wykonawca złoży ofertę bez podania okresu gwarancji jakości, Zamawiający przyjmie gwarancję minimalną tj. 3 lata i przyzna w kryterium gwarancji 0 pkt.
- Podanie w ofercie dłuższego od maksymalnego punktowanego okresu gwarancji spowoduje przyznanie Wykonawcy maksymalnej liczby punktów w tym kryterium (20 pkt.); do umowy zostanie wpisany oferowany przez Wykonawcę okres gwarancji.

5. Za najkorzystniejszą ofertę zostanie uznana oferta, która otrzyma najwyższą sumę punktów według wzoru:
S = C + GJ
gdzie:
S - suma punktów przyznana ofercie,
C - liczba punktów przyznanych ofercie w kryterium cena
GJ - liczba punktów przyznanych ofercie w kryterium okres gwarancji.
6. Spośród złożonych ofert, zostanie wybrana ta, która odpowiada wszystkim wymaganiom określonym w niniejszej specyfikacji oraz uzyska najwyższą sumę punktów w kryterium ,,Cena" i ,,Okres gwarancji jakości"
Oferta z największą ilością punktów zostanie wyłoniona jako najbardziej korzystna.
7. W przypadku, kiedy oferenci otrzymają identyczną liczbę punktów tj. podali taką samą najniższą cenę, Zamawiający zwróci się do tych podmiotów z prośbą o przedłożenie ponownie ofert zawierających cenę we wskazanym przez Zamawiającego terminie, po czym Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród ponownie złożonych ofert.
8. Informacja o wyborze najkorzystniejszych oferty zostanie upubliczniona na stronie internetowej Wnioskodawcy: https://aleksandersuwalki.pl/ oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta w Suwałkach: https://um.suwalki.pl.
9. W przypadku, gdy cena najkorzystniejszej oferty przekroczy budżet projektu zaplanowany na realizację usługi, Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia całego postępowania objętego niniejszym zapytaniem ofertowym lub prawo do negocjowania ceny z Wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę. W przypadku podjęcia negocjacji, gdy negocjacje nie przyniosą efektu, Zamawiający unieważni wybór wyłonionego Wykonawcy i będzie rozpatrywał oferty kolejnych Wykonawców znajdujących się na liście rankingowej.
10. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia zamówienia bez podania przyczyny.
2. Rozpatrywane będą jedynie kompletne oferty zawierające wszystkie wymagane załączniki:

1) Formularz ofertowy,
2) Załączniki od 1 do 8 wymienione w Formularzu ofertowym.

3. Oferty winny być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Oferenta. Gdy Oferta podpisana będzie przez osobę upoważnioną należy dołączyć kopię upoważnienia.

4. Kopie dokumentów winny być poświadczone za zgodność z oryginałem.
- Oferty winny być złożone w zamkniętej kopercie, spięte w skoroszycie lub innym materiale biurowym.
- Załączniki winny być ułożone w kolejności wskazanej w Formularzu ofertowym.
- Koperta winna być oznaczona napisem:

OFERTA ,,REMONTU ELEWACJI KOŚCIOŁA PW. ŚW. ALEKSANDRA W SUWAŁKACH" realizowanego w ramach RZĄDOWEGO PROGRAMU ODBUDOWY ZABYTKÓW

6. W razie ewentualnych niejasności w treści oferty Prowadzący postępowanie zakupowe zastrzega sobie prawo do zwrócenia się do Oferenta o złożenie wyjaśnień.
7. Podmiotom zainteresowanym udziałem w postępowaniu Zamawiający umożliwi przeprowadzenie wizji lokalnej miejsca objętego zamówieniem, celem poznania specyfiki zamówienia. W celu przeprowadzenia wizji lokalnej prosimy o kontakt z Zamawiającym.
8. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
9. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.

ZAKRES WYKLUCZENIA
1. Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się Wykonawcę:
1) Będącego osobą fizyczną, którego prawomocnie skazano za przestępstwo:
a) udziału w zorganizowanej grupie przestępczej albo związku mającym na celu popełnienie przestępstwa lub przestępstwa skarbowego, o którym mowa w art. 258 Kodeksu karnego,
b) handlu ludźmi, o którym mowa w art. 189a Kodeksu karnego,
c) o którym mowa w art. 228-230a, art. 250a Kodeksu karnego, w art. 46-48 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. z 2023 r. poz. 2048) lub w art. 54 ust. 1-4 ustawy z dnia 12 maja 2011 r. o refundacji leków, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego oraz wyrobów medycznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 826),
d) finansowania przestępstwa o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 165a Kodeksu karnego, lub przestępstwo udaremniania lub utrudniania stwierdzenia przestępnego pochodzenia pieniędzy lub ukrywania ich pochodzenia, o którym mowa w art. 299 Kodeksu karnego,
e) o charakterze terrorystycznym, o którym mowa w art. 115 § 20 Kodeksu karnego, lub mające na celu popełnienie tego przestępstwa,
f) powierzenia wykonywania pracy małoletniemu cudzoziemcowi, o którym mowa w art. 9 ust. 2 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2021 r. poz. 1745),
g) przeciwko obrotowi gospodarczemu, o których mowa w art. 296-307 Kodeksu karnego, przestępstwo oszustwa, o którym mowa w art. 286 Kodeksu karnego, przestępstwo przeciwko wiarygodności dokumentów, o których mowa w art. 270-277d Kodeksu karnego, lub przestępstwo skarbowe,
h) o którym mowa w art. 9 ust. 1 i 3 lub art. 10 ustawy z dnia 15 czerwca 2012 r. o skutkach powierzania wykonywania pracy cudzoziemcom przebywającym wbrew przepisom na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
- lub za odpowiedni czyn zabroniony określony w przepisach prawa obcego.
2) Jeżeli urzędującego członka jego organu zarządzającego lub nadzorczego, wspólnika spółki w spółce jawnej lub partnerskiej albo komplementariusza w spółce komandytowej lub komandytowo-akcyjnej lub prokurenta prawomocnie skazano za przestępstwo, o którym mowa w pkt 1.
3) Wobec którego wydano prawomocny wyrok sądu lub ostateczną decyzję administracyjną
o zaleganiu z uiszczeniem podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne, chyba że Wykonawca odpowiednio przed upływem terminu do składania wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu albo przed upływem terminu składania ofert dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenie społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
4) Wobec którego prawomocnie orzeczono zakaz ubiegania się o zamówienia publiczne.
5) Jeżeli zamawiający może stwierdzić, na podstawie wiarygodnych przesłanek, że Wykonawca zawarł z innymi Wykonawcami porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji,
w szczególności, jeżeli należąc do tej samej grupy kapitałowej w rozumieniu ustawy z dnia 16 lutego 2007 r. o ochronie konkurencji i konsumentów, złożyli odrębne oferty, oferty częściowe lub wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, chyba że wykażą, że przygotowali te oferty lub wnioski niezależnie od siebie.
6) W stosunku, do którego otwarto likwidację, ogłoszono upadłość, którego aktywami zarządza likwidator lub sąd, zawarł układ z wierzycielami, którego działalność gospodarcza jest zawieszona albo znajduje się on w innej tego rodzaju sytuacji wynikającej z podobnej procedury przewidzianej w przepisach miejsca wszczęcia tej procedury;
7) Który w sposób zawiniony poważnie naruszył obowiązki zawodowe, co podważa jego uczciwość, w szczególności, gdy wykonawca w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa nie wykonał lub nienależycie wykonał zamówienie, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych;
8) Który naruszył obowiązki dotyczące płatności podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne, co zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych, chyba że wykonawca dokonał płatności należnych podatków, opłat lub składek na ubezpieczenia społeczne lub zdrowotne wraz z odsetkami lub grzywnami lub zawarł wiążące porozumienie w sprawie spłaty tych należności.
2. Jednocześnie Zamawiający wskazuje, że na podstawie art. 7 ust. 1 ustawy z dnia 15 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego (Dz. U. z 2023 r. poz. 1497 ze zm.), zwana dalej ,,ustawą o przeciwdziałaniu wspierania agresji na Ukrainę", z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się:
1) Wykonawcę wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawą o przeciwdziałaniu wspierania agresji na Ukrainę;
2) Wykonawcę, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2023 r. poz. 1124 ze zm.) jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawą o przeciwdziałaniu wspierania agresji na Ukrainę;
3) Wykonawcę, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. z 2023 r. poz. 120 ze zm.), jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawą o przeciwdziałaniu wspierania agresji na Ukrainę.
3. Z możliwości realizacji zamówienia zostają wyłączone podmioty, które są powiązane osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru wykonawcy.
DODATKOWE WARUNKI
1. Termin związania ofertą: 30 dni kalendarzowych liczony od dnia upływu ostatecznego terminu składania ofert.
2. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Oferenta.
3. Oferta oraz składane łącznie z nią dokumenty muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Oferenta, a podpisy muszą umożliwić identyfikację tożsamości osób je składających tj. podpis powinien być złożony wraz z imienną pieczątką lub podpis powinien być czytelny z podaniem imienia i nazwiska przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej (CEIDG). Jeżeli osoba/osoby podpisująca/e ofertę nie wynika z KRS lub z ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG), to należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo dla tej osoby. Pełnomocnictwo to musi w swej treści wyraźnie wskazywać uprawnienia tej osoby do składania oświadczeń woli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, np. do podpisania oferty.
4. Do upływu terminu składania ofert Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lub uzupełnienia treści niniejszego zapytania ofertowego. W tej sytuacji potencjalni Wykonawcy, którzy złożyli już ofertę zostaną poinformowani o dokonanej zmianie treści zapytania ofertowego i o ewentualnym nowym terminie składania ofert.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w ramach zapytania ofertowego bez podania przyczyny - na każdym jego etapie - bez ponoszenia jakichkolwiek skutków prawnych i finansowych.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo wydłużenia terminu składania ofert w ramach zapytania ofertowego bez podania przyczyny.
7. Zamawiający może żądać od Oferentów w toku badania i oceny ofert wyjaśnień, dodatkowych dokumentów i informacji dotyczących treści złożonych ofert, bądź uzupełnienia braków w złożonej ofercie wyznaczając Wykonawcy odpowiedni termin. W przypadku nieuzupełnienia oferty lub niezłożenia pełnych wyjaśnień, Zamawiający uprawniony będzie do odrzucenia oferty.
8. W przypadku wystąpienia podejrzenia lub/i przesłanek, które mogą wskazywać, że złożone oświadczenia lub dokumenty w ofercie są nieprawdziwe, Zamawiający może żądać od Oferenta stosownych wyjaśnień na każdym etapie oceny oferty, również po wyborze wykonawcy oraz po podpisaniu umowy. W przypadku niezłożenia w wyznaczonym terminie pełnych wyjaśnień oraz braku udowodnienia, że informacje w złożonej ofercie są zgodne z prawdą, Zamawiający ma prawo do odrzucenia oferty, a także do rozwiązania umowy na etapie jej realizacji.
9. Zamawiający ma prawo do odrzucenia oferty, jeśli oferta jest niekompletna, nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie spełnia wymogów formalnych, jest niezgodna z zapytaniem lub zawiera rażąco niską cenę. Rażąco niska cena występuje w przypadku gdy cena całkowita oferty jest niższa o co najmniej 30% od wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania.
10. Zamawiający, w celu ustalenia, czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, może zwracać się do wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
11. Zamawiający, oceniając wyjaśnienia, będzie brał m.in. pod uwagę obiektywne czynniki, w szczególności oszczędność metody wykonania zamówienia, wybrane rozwiązania techniczne, wyjątkowo sprzyjające warunki wykonania zamówienia, wybrane rozwiązania techniczne, wyjątkowo sprzyjające warunki wykonywania zamówienia dostępne dla wykonawcy, oryginalność projektu wykonawcy (a także przedstawione dowody).
12. Z tytułu odrzucenia oferty, oferentowi nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego.
13. Podana cena w ofercie stanowi cenę ryczałtową i obejmuje wszystkie koszty niezbędne do należytego wykonania niniejszego zamówienia. Podana cena ofertowa będzie niezmienna przez cały okres obowiązywania umowy.
14. Podana cena w ofercie jest ceną brutto i musi być podana w polskich złotych (PLN) liczbowo oraz słownie.
15. Oferowaną cenę ryczałtową brutto wpisaną do formularza oferty należy wyliczyć w szczególności w oparciu o aktualne, powszechnie stosowane katalogi, cenniki, taryfikatory bądź inne wskaźniki kosztów, dane przedstawione w Ogłoszeniu, w tym wynikające z istotnych postanowień umowy, opis przedmiotu zamówienia, jego zakres, ewentualną wizję lokalną, koszty wykonania w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych, koszty ubezpieczenia OC, koszty związane z obowiązującymi przy wykonaniu zamówienia przepisami prawa w tym koszty należnego podatku od towarów i usług VAT, jak również koszty wynikające z wszelkich upustów i rabatów.
16. Wykonawca określając wynagrodzenie zobowiązany jest do bardzo starannego zapoznania się z przedmiotem zamówienia, warunkami wykonania i wszystkimi czynnikami mogącymi mieć wpływ na cenę zamówienia. 1
17. Podana w ofercie kwota brutto obejmuje wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia w tym m.in. ewentualny podatek VAT i/lub wszystkie obciążenia z tytułu ubezpieczeń społecznych, ubezpieczeń zdrowotnych, funduszu pracy i innych - jeżeli wystąpi obowiązek ich zapłacenia.
18. Terminem rozpoczęcia realizacji zamówienia jest data podpisania umowy z Wykonawcą, a terminem zakończenia data protokołu odbioru końcowego zamówienia podpisana przez Zamawiającego.
19. Ewentualne roboty zamienne, które wystąpią podczas procesu realizacji zamówienia muszą zostać wykonane w ramach zaoferowanej ceny ryczałtowej oraz wymagają zgody Zamawiającego.
20. Przyjmuje się, że robotami zamiennymi są roboty ujęte w opisie przedmiotu zamówienia, przewidziane do wykonania wg odpowiedniej technologii i z konkretnych materiałów i urządzeń, lecz za zgodą zamawiającego wykonane w innej technologii, z innych materiałów i przy zastosowaniu innych urządzeń.
21. Ewentualne roboty dodatkowe, które wystąpią podczas procesu realizacji zamówienia mogą być przedmiotem zmiany wartości umowy, co zostało dokładnie opisane w pkt. ,,Warunki zmiany umowy" niniejszego zapytania ofertowego.
22. Przez zamówienie dodatkowe należy rozumieć takie zamówienie, które nie zostało ujęte w opisie przedmiotu zamówienia określający przedmiot zamówienia podstawowego oraz objęte treścią zapytania ofertowego a jego wykonanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowości całego zamówienia, a Wykonawca nie był w stanie ich przewidzieć, z zastrzeżeniem pkt. 23 i 24. Zakres wskazanych robót musi wynikać ze sporządzonego i zatwierdzonego protokołu konieczności wystąpienia robót, natomiast warunki udzielenia zamówienia muszą być równoważne do warunków zamówienia podstawowego.
23. Ewentualne roboty, które nie zostały ujęte w opisie przedmiotu zamówienia związanym z niniejszym zapytaniem ofertowym, a są naturalną konsekwencją procesu budowlanego i w naturalny sposób z niego wynikają, uznaje się, że wykonawca robót dysponując opis przedmiotu zamówienia powinien przewidzieć je jako konieczne do wykonania mimo, że opis przedmiotu zamówienia literalnie ich nie wymienia. De facto roboty te są ściśle związane z przedmiotem zamówienia. Wynika to z zawodowego charakteru wykonywanych przez wykonawcę robót budowlanych czynności i przypisanego do nich określonego poziomu wiedzy i doświadczenia zawodowego. Tego typu roboty muszą zostać zrealizowane w ramach zaoferowanej ceny ryczałtowej.
24. Za roboty dodatkowe nie można uznać robót, które wynikają z wykonania większych ilości robót, niż to wynika z kosztorysu ofertowego opracowanego na podstawie opisu przedmiotu zamówienia wskazanego na etapie zapytania ofertowego, gdyż w istocie to roboty, które stanowią przedmiot zamówienia. W interesie Wykonawcy leży własna ocena robót budowlanych przewidzianych do wykonania oraz uwzględnienie wszelkich innych okoliczności które mogą mieć wpływ na cenę. Takie roboty Wykonawca ma obowiązek wykonać w ramach oferowanej ceny ryczałtowej.
25. Wszelkie ewentualne kosztorysy wykonywane w trakcie prowadzonych robót w przypadku wystąpienia ewentualnych robót zamiennych lub dodatkowych, których nie da się oszacować na etapie przygotowania oferty leżą po stronie Wykonawcy.
ZAPŁATA WYNAGRODZENIA
1. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w ust. 4, płatne będzie całości po: należytej realizacji przedmiotu zamówienia i podpisaniu protokołu końcowego odbioru robót na rachunek bankowy Wykonawcy nr ............................................................................... w dwóch transzach zgodnie z poniższym:
o I transza - nie więcej niż 2,01 % wartości inwestycji w terminie do 7 dni od dostarczenia Zamawiającemu prawidłowo wystawionej faktury VAT.
o II transza - pozostała należność w ciągu do 21 dni, po otrzymaniu wypłaty dotacji z BGK w ramach realizacji projektu z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.

2. Wynagrodzenie za wykonanie przedmiotu umowy, o którym mowa w pkt. 1, płatne będzie po:
a) protokolarnym odbiorze końcowym robót,
b) przedstawieniu dowodów zapłaty wymagalnego wynagrodzenia podwykonawcom i dalszym podwykonawcom, biorącym udział w realizacji odebranych robót budowlanych,
c) wystawieniu faktury / rachunku przez Wykonawcę.
3. Wykonawca zapewni finansowanie Inwestycji w części niepokrytej udziałem własnym Zamawiającego, na czas poprzedzający wypłatę środków z promesy przez Bank Gospodarstwa Krajowego.
4. Zapłata wynagrodzenia Wykonawcy Inwestycji w całości nastąpi po wykonaniu inwestycji w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia odbioru Inwestycji przez Zamawiającego.
5. Jeżeli Wykonawca realizuje przedmiot umowy przy udziale podwykonawców, to mają zastosowanie następujące postanowienia:
a) Podział wynagrodzenia dla poszczególnych podwykonawców będzie przedmiotem rozliczeń pomiędzy nimi a Wykonawcą.
b) Za działania i zaniedbania podwykonawców, Wykonawca ponosi odpowiedzialność względem Zamawiającego jak za postępowanie własne.

Kwestie sporne

Ewentualne spory w relacjach z wykonawcami o roszczenia cywilnoprawne w sprawach,
w których zawarcie ugody jest dopuszczalne, poddane zostaną mediacjom lub innemu polubownemu rozwiązaniu sporu przed Sądem Polubownym przy Prokuratorii Generalnej Rzeczypospolitej Polskiej, wybranym mediatorem albo osobom prowadzącym inne polubowne rozwiązanie sporu.
W sprawach, w których rozwiązanie w drodze postępowania mediacyjnego okaże się niemożliwe rozstrzygać będzie sąd właściwy miejscowo dla siedziby Zamawiającego.
LISTA DOKUMENTÓW/OŚWIADCZEŃ WYMAGANYCH OD WYKONAWCY
1. Oferta zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik 1 do zapytania ofertowego.

Kontakt:
OSOBA DO KONTAKTU W SPRAWIE OGŁOSZENIA
Ks. Antoni Skowroński tel. (+48) 609 051 901, e-mail: antoni.skowronski@gmail.com

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.