Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Wykonanie przeglądów konserwacyjnych oraz zapewnienie opieki serwisowej

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Wykonanie przeglądów konserwacyjnych oraz zapewnienie opieki serwisowej

Data zamieszczenia: 2024-03-22
Dane kontaktowe Zamawiającego: GPK Głogów Sp. z o.o
ul. Przemysłowa 7a
67-200 Głogów
powiat: głogowski
Tel. 76 726 56 56
przetargi@gpkglogow.pl
Województwo: dolnośląskie
Miasto: Głogów
Wadium: 1.000,00 zł.
Nr telefonu: Tel. 76 726 56 56
Termin składania ofert: 2024-03-29 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Rozdział III - Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiot zamówienia:
1.1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie przeglądów konserwacyjnych oraz zapewnienie opieki serwisowej z gwarantowanym czasem serwisu i naprawy dla urządzeń wymienionych w załączniku nr 8 niniejszej SIWZ.

1.2. W ramach przeglądów konserwacyjnych Wykonawca dokona czynności niezbędnych do prawidłowej pracy urządzenia, m.in.:
a) kontroli poprawności pracy urządzenia,
b) sprawdzenia szczelności urządzenia i instalacji czynnika chłodniczego,
c) sprawdzenia działania elementów automatyki,
d) sprawdzenia działania układu skraplania oraz regulacja,
e) sprawdzenia stanu filtrów powietrza obiegowego oraz ich czyszczenie
i odgrzybianie lub wymiana,
f) kontroli działania regulatorów temperatury,
g) sprawdzenia stanu instalacji elektrycznej (styczniki, przekaźniki, przełączniki),
h) czyszczenia skraplaczy - czyszczenie musi być wykonane przy użyciu specjalistycznych środków czyszczących do skraplaczy i wymienników oraz - jeśli jest to konieczne - przy użyciu myjki ciśnieniowej lub strumienia wody; natomiast nie jest dopuszczalne czyszczenie przy pomocy sprężonego powietrza lub omiatania,
i) wykonanie dodatkowych czynności wynikających z resursów technicznych urządzenia,
j) wymiana lub uzupełnienie czynnika chłodniczego,
k) wymiana kompletu filtrów powietrza,

1.3. Opieka serwisowa z gwarantowanym czasem serwisu i naprawy w okresie obowiązywania umowy obejmuje następujące czynności:
a) przyjmowanie zgłoszeń telefonicznie lub e-mailowo oraz udzielaniu Zamawiającemu konsultacji telefonicznych w dniach roboczych od poniedziałku do piątku, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy, w godz.ch od 7.00 do 15.00. W przypadku awarii klimatyzacji w serwerowni Wykonawca zobowiązany jest dotrzeć do obiektu w ciągu 2 godzin od otrzymania zgłoszenia o awarii, przez 7 dni w tygodniu.
b) utrzymanie ekip serwisowych w gotowości do zdiagnozowania usterek/awarii;
c) diagnozowanie usterek/awarii na miejscu u Zamawiającego wraz z dojazdem, zgodnie z trybami wskazanymi poniżej.

Opieka serwisowa nie obejmuje usuwania stwierdzonych uszkodzeń i w związku z tym - wymiany materiałów eksploatacyjnych lub elementów uszkodzonych. W razie konieczności wymiany materiałów eksploatacyjnych lub elementów uszkodzonych Wykonawca przedstawi Zamawiającemu do akceptacji kalkulację cenową. Po zaakceptowaniu kalkulacji przez Zamawiającego Wykonawca przystąpi do usunięcia uszkodzeń, przy czym zobowiązany jest zachować terminy przewidziane dla poszczególnych trybów, opisanych poniżej. Usunięcie uszkodzenia w tym wymiana uszkodzonych materiałów i elementów zostanie potwierdzona protokołem podpisanym przez Zamawiającego, który stanowi podstawę do wystawienia faktury przez Wykonawcę.

Tryby diagnozowania i usuwania usterek/awarii
1) TRYB PILNY - w przypadku, gdy średnia z temperatur mierzonych na klimatyzatorach w serwerowniach przekroczy 26°C lub najwyższa temperatura mierzona na wlocie powietrza pojedynczego klimatyzatora przekroczy 30°C diagnoza usterki/awarii musi być dokonana w ciągu 2 godzin od zgłoszenia a skuteczna naprawa musi być wykonana nie później niż w ciągu 24 godzin licząc od momentu zgłoszenia. Czas naprawy może zostać wydłużony, gdy Zamawiający wyrazi zgodę na inny termin, np. ze względu na konieczność sprowadzenia części zamiennych lub materiałów eksploatacyjnych.
2) TRYB DORAŹNY - w przypadku, gdy uszkodzenie nie ma wpływu na utrzymanie właściwej temperatury powietrza w pomieszczeniu klimatyzowanym, diagnoza usterki/awarii musi być dokonana w ciągu 72 godzin od zgłoszenia a skuteczna naprawa musi być wykonana w ciągu 14 dni roboczych, licząc od momentu
zgłoszenia. Czas naprawy może zostać wydłużony, gdy Zamawiający wyrazi zgodę na inny termin, np. ze względu na konieczność sprowadzenia części zamiennych lub materiałów eksploatacyjnych.

Na wykonane w ramach tej części przedmiotu zamówienia prace i użyte elementy, materiały eksploatacyjne i części Wykonawca udziela gwarancji na okres od wykonania usługi, w trakcie której element, materiał lub część wbudowano/zainstalowano albo dane prace wykonano, do upływu 3 miesięcy od upływu terminu obowiązywania umowy.
W przypadku wystąpienia wad lub usterek w okresie gwarancji Wykonawca
zobowiązany jest je usunąć w ramach już otrzymanego wynagrodzenia w ciągu 3 dni od otrzymania zgłoszenia chyba, że Zamawiający wyrazi zgodę na inny termin.

1.4. Do obowiązków Wykonawcy w ramach przedmiotu zamówienia należy również:
1.4.1. Doradztwo w zakresie doboru urządzeń klimatyzacyjnych.
1.4.2. W przypadku wystąpienia takiej konieczności: zakup, dostawa oraz montaż nowych urządzeń klimatyzacyjnych z uwzględnieniem optymalnego obciążenia instalacji elektrycznej.
1.4.3. Płatność za realizację zadań wymienionych w pkt 1.4 nastąpi na podstawie wynagrodzenia kosztorysowego ustalonego w oparciu o kosztorys ofertowy / powykonawczy sporządzony na podstawie składników cenotwórczych, zapisanych w ofercie Wykonawcy, tj. stawki roboczogodz., narzutu kosztów pośrednich, kosztów zakupu, narzutu zysku, stawki podatku VAT oraz/lub obmiarów powykonawczych ilości faktycznie wykonanych robót potwierdzonych przez Inspektora nadzoru inwestorskiego, jeżeli został ustalony, lub przez Zamawiającego.
1.4.4. Zamawiający zastrzega sobie prawo do weryfikacji ceny montowanych jednostek klimatyzacyjnych u innych dostawców. W przypadku niższej oferty na urządzenia i montaż Zamawiający ma prawo zlecić dostawę oraz montaż innej firmie.

1.
2.
2. Wizja lokalna
Zamawiający informuje Wykonawców o ich uprawnieniu do przeprowadzenia wizji lokalnej terenu i otoczenia planowanej inwestycji. Zaleca się, aby Wykonawca dokonał wizji lokalnej, a także zdobył, na własny koszt, odpowiedzialność i ryzyko, wszelkie potrzebne informacje, które mogą być konieczne do przygotowania oferty oraz zawarcia umowy i wykonania przedmiotu zamówienia. Wizji lokalnej należy dokonać
w uzgodnieniu z Zamawiającym. Termin wizji lokalnej wyznacza Zamawiający.

Otwarcie ofert: 2. Otwarcie ofert nastąpi dnia 29.03.2024r. o godz. 1230 w siedzibie GPK Głogów
ul. Przemysłowa 7A , Sekretariat pokój nr 6 (I piętro).

Składanie ofert:
Rozdział XI - Miejsce oraz termin składania i otwarcia ofert
1. Oferty należy składać do dnia 29.03.2024r. do godz.: 1200 w siedzibie Głogów
Sp. z o.o. Ul. Przemysłowa 7A, sekretariat pokój nr 6 (I piętro) lub emailem na wskazany adres: przetargi@gpkglogow.pl. Oferty nadesłane pocztą będą zakwalifikowane do niniejszego postępowania pod warunkiem ich dostarczenia przez pocztę
do dnia 29.03.2024r. do godz. 1200

Miejsce i termin realizacji:
Rozdział IV - Termin wykonania zamówienia
od dnia 06.04.2024 r. do dnia 31.05.2025 r.

Wymagania:
Rozdział II - Tryb udzielania zamówienia
1. Udzielenie zamówienia następuje na zasadach określonych w Regulaminie udzielania zamówień przez GPK Głogów Sp. z o.o.
Postępowanie prowadzone jest z zachowaniem zasady równego traktowania, uczciwej konkurencji i przejrzystości.
2. Tryb udzielenia zamówienia: przetarg nieograniczony
3. Do postępowania nie stosuje się ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo Zamówień Publicznych.
Postępowanie będzie prowadzone w trybie przetargu nieograniczonego zgodnie z zasadami określonymi w Regulaminie udzielania zamówień przez GPK Głogów
Sp. z o.o. oraz w sprawach nieuregulowanych wg przepisów ustawy - Kodeks Cywilny oraz innych obowiązujących przepisów prawa w zakresie objętym przedmiotem niniejszego zamówienia (m.in. ustawa o odpadach z dnia 14 grudnia 2012 r., Dz.U. 2013 poz. 21 ze zmianami).
4. Dokumentacja jest dostępna na stronie internetowej Zamawiającego:www.gpkglogow.pl
5. Kategoria zamówienia: usługi.

3. Rozwiązania równoważne
4.
5.
3.1. Jeżeli w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia znajdują się nazwy materiałów, urządzeń czy wyposażenia lub jakichkolwiek innych wyrobów lub produktów, to służą one jedynie i wyłącznie określeniu pożądanego standardu wykonania i określenia właściwości i wymogów techniczno - użytkowych założonych
w dokumentacji technicznej dla danego typu rozwiązań, nie są obowiązujące i należy je traktować, jako propozycje projektanta. Nie są one wiążące dla przyszłego Wykonawcy do ich stosowania.
3.2. Wykonawca może zastosować materiały, wyposażenie czy urządzenia równoważne
o parametrach techniczno - użytkowych odpowiadających co najmniej parametrom materiałów i urządzeń zaproponowanych w dokumentacji projektowej.
3.3. Wykonawca ma obowiązek posiadać w stosunku do materiałów, wyposażenia czy urządzeń równoważnych dokumenty potwierdzające pozwolenie na zastosowanie w budownictwie (certyfikaty B albo deklaracje zgodności CE lub aprobaty techniczne lub deklaracje właściwości użytkowych).
3.4. Dopuszcza się równoważne urządzenia, materiały pod warunkiem, że:
o zagwarantują one realizację przedmiotu zamówienia zgodnie z założeniami jakościowymi, technologicznymi i eksploatacyjnymi zawartymi w dokumentacji projektowej,
o zapewnią uzyskanie parametrów technicznych, technologicznych i jakościowych co najmniej równych parametrom założonym w dokumentacji projektowej.
3.5. Koszty związane z wykazaniem równoważności oferty ponosi Wykonawca. Wprowadzenie rozwiązań równoważnych nie będzie wpływało na zmianę terminów końcowych. Ewentualne zmiany w dokumentacji wykonawca zobowiązany jest uzgodnić z biurem projektowym za wcześniejszą pisemną zgodą Zamawiającego. Wykonawca będzie zobowiązany do udowodnienia Zamawiającemu, że oferowane przez niego urządzenia lub materiały są równoważne w stosunku do zaproponowanych w projekcie i spełniają wymagania określone przez Zamawiającego. Wykonawca przedstawi niezbędne informacje dotyczące przyjętych do oferty urządzeń, wyposażenia i materiałów potwierdzające równoważność oferowanych urządzeń w stosunku do zaproponowanych w projekcie. Zamawiający uzna, czy urządzenie jest równoważne na etapie oceny złożonych ofert.
3.6. Stosowanie materiałów, wyposażenia i/lub urządzeń bez stwierdzenia pochodzenia jest niedopuszczalne. W przypadku zamontowania wyposażenia czy urządzenia, które nie będzie spełniać ww. wymagań skutkować będzie bezwzględnym demontażem na koszt Wykonawcy i ze skutkami z tego wynikającymi.

Rozdział V - Warunki udziału w postępowaniu oraz podstawy wykluczenia:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
a) nie podlegają wykluczeniu,
b) spełniają warunki udziału w postępowaniu.

1. Warunki udziału w postępowaniu:
1.1. Wymagania dotyczące kompetencji lub uprawnień do prowadzenia określonej działalności zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Ocena spełnienia tego warunku określonego przez Zamawiającego nastąpi na podstawie przedłożonego oświadczenia - załącznik nr 2
1.2. Wymagania dotyczące doświadczenie zawodowego:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że wykonali należycie w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert,
a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przynajmniej dwie usługi polegające na serwisowaniu, opiece, przeglądach lub konserwacji stacjonarnych urządzeń klimatyzacyjnych o wartości nie mniejszej niż 8.000,00 złotych brutto każda.
Na potwierdzenie spełnienia warunku opisanego w pkt. 1.2. - Wykonawca przedstawi wykaz zrealizowanych usług z załączeniem dowodów określających czy te usługi zostały wykonane należycie i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa,
są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego usługi były wykonywane - załącznik nr 6.
1.3. Wymagania dotyczące potencjału technicznego
Wykonawca na czas realizacji zamówienia będzie dysponował co najmniej jedną osobą o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych niezbędnych do wykonania zamówienia tj.:
a) 1 (jedną) osobą posiadającymi kwalifikacje typu ,,E" do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci grupy 1 w zakresie obsługi, konserwacji, remontów, montażu i kontrolno-pomiarowym na:
- urządzenia, instalacje i sieci elektroenergetyczne o napięciu nie wyższym niż 1 kV,
- aparaturę kontrolno-pomiarową oraz urządzenia i instalacje automatycznej regulacji, sterowania i zabezpieczeń do ww. urządzeń i instalacji, o których mowa w art. 54 ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (tekst jedn.: Dz. U. z 2022 r., poz. 1385), stwierdzone w sposób zgodny z przepisami rozporządzenia Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 1 lipca 2022 r. w sprawie szczegółowych zasad stwierdzania posiadania kwalifikacji przez osoby zajmujące się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci (Dz. U. z 2022 r., poz. 1392),
b) minimum 2 osobami posiadającymi aktualne szkolenie / autoryzacje firm, których urządzenia są zamontowane w poszczególnych lokalizacjach Zamawiającego.
Na potwierdzenie spełnienia warunku opisanego w pkt. 1.3 - Wykonawca załączy do oferty Wykaz osób wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami - zgodnie z załącznikiem nr 7.
1.4. Wymagania dotyczące sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy wykażą, że:
a) posiadają ubezpieczenie OC z tytułu prowadzonej działalności gospodarczej na kwotę minimum 100.000,00 złotych (słownie: sto tysięcy złotych 00/100)
Do oferty należy dołączyć ważny na dzień składania oferty dokument (np. skan polisy OC) potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną określoną przez Zamawiającego wraz z dowodem opłaty składki/składek.
1.5. Ocena spełnienia opisanych w punktach 1.1 do 1.4. warunków udziału w postępowaniu dokonywana będzie w oparciu o oświadczenia i dokumenty złożone przez Wykonawcę
w niniejszym postępowaniu - na zasadzie spełnia/nie spełnia.

2. Wykluczenie Wykonawcy:
Z postępowania o udzielenie zamówienia wyklucza się:
2.1. Wykonawcę, który nie wykazał spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
2.2. Wykonawcę, który w wyniku zamierzonego działania lub rażącego niedbalstwa wprowadził Zamawiającego w błąd w przedstawianiu informacji, że nie podlega wykluczeniu, spełnia warunki udziału w postępowaniu lub obiektywne
i niedyskryminacyjne kryteria, zwane dalej ,,kryteriami selekcji", lub który zataił informację lub nie jest w stanie przedstawić wymaganych dokumentów,
2.3. Wykonawcę, który wyniku lekkomyślności lub niedbalstwa przedstawił informacje wprowadzające w błąd Zamawiającego, mogące mieć istotny wpływ na decyzje podejmowane przez Zamawiającego w postępowaniu o udzielenie zamówienia;
2.4. Wykonawcę, który bezprawnie wpływał lub próbował wpłynąć na czynności Zamawiającego lub pozyskać informacje poufne, mogące dać mu przewagę
w postępowaniu o udzielenie zamówienia,
2.5. Wykonawcę, który z innymi wykonawcami zawarł porozumienie mające na celu zakłócenie konkurencji między Wykonawcami w postępowaniu o udzielenie zamówienia, co Zamawiający jest w stanie wykazać za pomocą stosownych środków dowodowych,
2.6. Wykonawcę w stosunku do którego otwarto likwidację, w zatwierdzonym przez sąd udziale w postępowaniu restrukturyzacyjnym jest przewidziane zaspokojenie wierzycieli przez likwidację jego majątku lub sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie ustawy z dnia 15 maja 2015 r. - Prawo restrukturyzacyjne (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 1574 ze zm.) lub którego upadłość ogłoszono, z wyjątkiem wykonawcy, który po ogłoszeniu upadłości zawarł układ zatwierdzony prawomocnym postanowieniem sądu, jeżeli układ nie przewiduje zaspokojenia wierzycieli przez likwidację majątku upadłego, chyba że sąd zarządził likwidację jego majątku w trybie ustawy z dnia 28 lutego 2003 r. - Prawo upadłościowe (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 2171 ze zm.);

3. Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o wykonanie zamówienia
W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (np. konsorcjum), każdy z warunków udziału w postępowaniu określonych w pkt 1 winien spełnić co najmniej jeden z tych Wykonawców albo wszyscy ci Wykonawcy wspólnie. Żaden w Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia nie może podlegać wykluczeniu z postępowania.
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie, do oferty musi być dołączony dokument ustanawiający pełnomocnika do reprezentowania ich
w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego.
W przypadku składania oferty przez podmioty występujące wspólnie, dokumenty, wymienione w Rozdz. VI punkt 2, 4 i 11 muszą być złożone przez każdy podmiot, natomiast pozostałe dokumenty wskazane w Rozdz. VI powinny być spełnione przynajmniej przez jednego Wykonawcę.

Rozdział VI - Wykaz oświadczeń lub dokumentów, potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu oraz brak podstaw wykluczenia

1. Do oferty należy dołączyć:
1) Wypełniony i podpisany formularz ofertowy - załącznik nr 1 wraz z wykazem urządzeń podlegających konserwacji - załącznik nr 8 (z wyszczególnieniem cen jednostkowych)
2) Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału i braku podstaw
do wykluczenia w postępowaniu o udzielenie zamówienia - załącznik nr 2
3) W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie - pełnomocnictwo do reprezentowania ich w postępowaniu o udzielenie zamówienia albo do reprezentowania w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego w formie oryginału lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez notariusza.
4) RODO-obowiązek informacyjny - załącznik nr 3A lub 3B lub 3C
5) Zobowiązanie do udostępnienia zasobów (jeżeli dotyczy) - załącznik nr 4
6) Wykaz wykonanych usług - załącznik nr 5
7) Referencje (zgodnie z wymogami niniejszej SIWZ)
8) Wykaz osób, które będą uczestniczyć w wykonaniu zamówienia - załącznik nr 6
9) Dokumenty potwierdzające wymagane przez Zamawiającego uprawnienia osób przewidzianych do realizacji niniejszego zadania, wskazanych w załączniku nr 6
10) Dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia wraz z dowodem opłacenia składki/składek
11) Odpis z właściwego rejestru lub z centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej, jeżeli odrębne przepisy wymagają wpisu do rejestru lub ewidencji,
12) Dowód wniesienia wadium.

2. Forma dokumentów i oświadczeń:
2.1. Oświadczenia dotyczące Wykonawcy i innych podmiotów, na których zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca oraz dotyczące Podwykonawców składane są
w oryginale.
2.2. Dokumenty inne niż oświadczenia, składane są w oryginale lub kopii poświadczonej za zgodność z oryginałem. Poświadczenia za zgodność z oryginałem dokonuje odpowiednio Wykonawca, podmiot, na którego zdolnościach lub sytuacji polega Wykonawca, Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia albo Podwykonawca,
w zakresie dokumentów, które każdego z nich dotyczą.
2.3. Dokumenty sporządzone w języku obcym są składane wraz z tłumaczeniem na język polski.

3. Poleganie na zasobach innych podmiotów
3.1. Wykonawca w celu potwierdzenia spełnienia warunków udziału w postępowaniu, może polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych innych podmiotów, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nim stosunków prawnych.
Wykonawca w takiej sytuacji musi udowodnić Zamawiającemu, że realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, w szczególności przedstawiając zobowiązanie tych podmiotów do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji zamówienia, wg. wzoru załącznik nr 5.
3.2. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia, Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach innych podmiotów,
jeśli podmioty te zrealizują usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
3.3. Zamawiający żąda od Wykonawcy, który polega na zdolnościach lub sytuacji innych podmiotów, przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w Rozdz. VI punkt 2, 4 i 11.

4. PODWYKONAWSTWO
4.1. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
4.2. Wykonawca może zrealizować usługi stanowiące przedmiot zamówienia korzystając z pomocy Podwykonawców.
4.3. Zamawiający żąda wskazania przez Wykonawcę części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć Podwykonawcom, i podania przez Wykonawcę firm podwykonawców oraz przedstawienia w odniesieniu do tych podmiotów dokumentów wymienionych w Rozdz. VI punkt 2, 4 i 11.
2. Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem operatora pocztowego w rozumieniu ustawy z dnia 23 listopada 2012 r. - Prawo pocztowe (Dz.U poz.1529 oraz z 2015 r. poz. 1830), osobiście, za pośrednictwem posłańca lub w formie elektronicznej podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, za pomocą poczty elektronicznej przy zachowaniu obowiązku przesłania oferty zabezpieczonej hasłem, celem uniemożliwienia wcześniejszego zapoznania się z ofertą.
3. Oświadczenia, wnioski, zawiadomienia oraz informacje Zamawiający i Wykonawcy przekazują pisemnie lub e-mailem. Przesłanie dokumentu e-mailem na żądanie każdej ze stron wymaga niezwłocznie potwierdzenia faktu otrzymania dokumentu.
W przypadku porozumienia się przy pomocy e-maila - oświadczenia, wnioski, zawiadomienia bądź informacje przesłane za pomocą faksu lub emaila uważa się za złożone z chwilą, kiedy doszło do drugiej strony w ten sposób, iż mogła się zapoznać z jego treścią. Przyjmuje się, że Zamawiający mógł zapoznać się z treścią dokumentów, gdy dotarły one do niego w dzień roboczy, od poniedziałku do piątku
w godz. 7:00 a 15: 00.
4. W przypadku braku potwierdzenia otrzymania wiadomości przez Wykonawcę, domniemywa się, iż dokument wysłany przez Zamawiającego na podany przez Wykonawcę adres e-mail został mu doręczony w sposób umożliwiający zapoznanie się Wykonawcy z jego treścią.

5. Wykonawca może zwracać się do Zamawiającego o wyjaśnienie dotyczące wszelkich wątpliwości związanych z niniejszym postępowaniem, sposobu przygotowania i złożenia oferty, kierując swoje zapytania na adres przetargi@gpkglogow.pl.
Wniosek o wyjaśnienie treści niniejszej SIWZ (z załącznikami) można składać do Zamawiającego nie później niż do końca dnia, w którym upływa połowa wyznaczonego terminu składania ofert. Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert.
Treść zapytań wraz z wyjaśnieniami Zamawiający przekaże Wykonawcom, którym przekazał SIWZ wraz z załącznikami bez ujawnienia źródła zapytania i zamieści
na swojej stronie internetowej www.gpkglogow.pl
6. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosków
o których mowa w pkt 5.
7. Zamawiający nie zamierza zwoływać zebrania Wykonawców.
8. W uzasadnionych przypadkach, przed upływem terminu składania ofert Zamawiający może zmienić treść niniejszej SIWZ. Dokonane zmiany Zamawiający zamieści na swojej stronie internetowej www.gpkglogow.pl , a także przekaże wszystkim Wykonawcom, którym doręczono SIWZ wraz z załącznikami.
9. Jeżeli w wyniku zmiany treści niniejszej SIWZ niezbędny jest dodatkowy czas
na wprowadzenie zmian w ofertach, Zamawiający przedłuży termin składania ofert
z uwzględnieniem czasu niezbędnego do wprowadzenia tych zmian.
10. Postępowanie o udzielenie zamówienia prowadzi się w języku polskim.
Rozdział VIII - Wymagania dotyczące wadium
1. Zamawiający wymaga wniesienia wadium.
2. Ustala się wadium w wysokości: 1.000,00 zł.
Słownie: jeden tysiąc złotych 00/100
3. Termin wnoszenia wadium: do dnia składania ofert do godz. 12:00.
4. Wadium można wnosić w następujących formach:
o pieniądzu,
o poręczeniach bankowych lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, z tym, że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym,
o gwarancjach bankowych,
o gwarancjach ubezpieczeniowych.
5. W przypadku wniesienia wadium w formie pieniężnej należy dokonać przelewu na konto Zamawiającego tj. GPK Głogów Sp. z o.o. nr rachunku bankowego:
SANTANDER BANK POLSKA S.A. II Oddział w Głogowie
13 1090 2112 0000 0001 0059 5604
Wadium uważa się za wniesione, jeżeli kwota wadium znajdzie się na rachunku Zamawiającego najpóźniej w dniu składania ofert do godz. 12:00.
6. W przypadku wniesienia wadium w innej formie niż forma pieniężna:
- oryginał dokumentu należy złożyć wraz z ofertą (w jednej kopercie).
Nie należy trwale dołączą (spinać) oryginału dokumentu wadialnego do oferty - w takim przypadku do oferty należy załączyć także potwierdzoną za zgodność z oryginałem kserokopię.
7. Z treści gwarancji (poręczenia) musi jednoznacznie wynikać bezwarunkowe na każde pisemne żądanie Zamawiającego w terminie związania z ofertą zobowiązanie gwaranta
do wypłaty Zamawiającemu pełnej kwoty wadium.
8. Zamawiający zwróci niezwłocznie wadium wszystkim Wykonawcom po wyborze oferty najkorzystniejszej, z wyjątkiem Wykonawcy, którego oferta została wybrana, jako najkorzystniejsza, któremu wadium zostanie zwrócone po podpisaniu stosownej umowy oraz wniesieniu zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
9. Wadium zwracane jest niezwłocznie na wniosek Wykonawcy, który wycofał ofertę przed upływem terminu złożenia ofert.
10. Zatrzymanie wadium wraz z odsetkami nastąpi w okolicznościach:
a) jeżeli Wykonawca odmówił podpisania umowy w sprawie zamówienia na warunkach określonych w Zapytaniu ofertowym oraz ofercie,
b) jeżeli Wykonawca nie wniósł wymaganego zabezpieczenia należytego wykonania umowy,
c) jeżeli zawarcie umowy w sprawie zamówienia publicznego stało się niemożliwe z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy.
Rozdział IX - Termin związania z ofertą
1. Wykonawca składając ofertę pozostaje nią związany przez okres 30 dni. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
2. W uzasadnionych przypadkach, przed upływem terminu związania z ofertą, Zamawiający może zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu. Zamawiający może również przedłużyć termin związania ofertą na wniosek Wykonawcy.
3. Brak zgody Wykonawcy na przedłużenie terminu związania z ofertą spowoduje odrzucenie oferty Wykonawcy.
Rozdział X - Opis sposobu przygotowania oferty
1. Wykonawca ma prawo złożyć jedną ofertę.
2. Forma dokumentów i oświadczeń:
a) dokumenty składane do oferty należy złożyć w formie oryginałów lub kopii, poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub osobę posiadającą odpowiednie do tego pełnomocnictwo,
b) pełnomocnictwo/upoważnienie załączone do oferty winno być złożone w oryginale,
c) dokumenty sporządzone w języku obcym należy złożyć wraz z tłumaczeniem na język polski,
d) w przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia oraz
w przypadku podmiotów, z zasobów których korzystać będzie Wykonawca, kopie dokumentów dotyczących odpowiednio Wykonawcy lub tych podmiotów mogą być poświadczane za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę lub te podmioty lub osobę prawnie umocowaną,
e) Zamawiający będzie uprawniony żądać przedstawienia oryginału dokumentów lub notarialnie potwierdzonej kopii, jeżeli złożona kopia dokumentu (innych niż oświadczenia) będzie nieczytelna lub budzić będzie wątpliwości, co do jej prawdziwości.
3. Ofertę należy złożyć w jednej z n/w form:
A. W opisanym opakowaniu w następujący sposób:
a) opakowanie oferty powinno być zamknięte i zabezpieczone przed bezśladowym jej otworzeniem, gwarantujące zachowanie poufności jej treści do czasu otwarcia.
b) ofertę należy złożyć w kopercie opisanej hasłem: Przetarg - ,,Konserwacja, serwis urządzeń i instalacji klimatyzacji w obiektach należących
do GPK Głogów Sp. z o.o." - nr sprawy: DZ/37/2024 oraz nazwą i siedzibą Zamawiającego i Wykonawcy
c) dokumenty oferty powinny być złożone wewnątrz opakowania,
B. Emailem na wskazany adres tj. przetargi@gpkglogow.pl
*UWAGA: Zamawiający informuje, iż dopuszcza składanie ofert w formie elektronicznej (podpisanej zgodnie z zasadami reprezentacji Wykonawcy -
m.in. za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego), za pomocą poczty elektronicznej przy zachowaniu obowiązku przesłania oferty zabezpieczonej hasłem, celem uniemożliwienia wcześniejszego zapoznania się z ofertą.
Oferta taka powinna być wysłana na adres mailowy: przetargi@gpkglogow.pl
w terminie do dnia 29.03.2024r. do godz.: 12:00. Po upływie tego terminu, najpóźniej do dnia 29.03.2024r. do godz. 12:30, Wykonawca zobowiązany jest
do przesłania drogą mailową na adres: przetargi@gpkglogow.pl
hasła umożliwiającego rozszyfrowanie (otwarcie oferty).
o wszelkie poprawki powinny być parafowane przez osobę uprawnioną,
o dokumenty sporządzone przez Wykonawcę powinny być podpisane przez osobę uprawnioną,
o oferta winna być napisana w języku polskim, na maszynie do pisania, komputerze lub inną trwałą i czytelną techniką;
o zmiany, w złożonej już ofercie, mogą zostać dokonane przez Wykonawcę wyłącznie przed upływem terminu składania ofert;
o ofertę można wycofać tylko przed upływem terminu składania ofert;
o zmiana oferty lub jej wycofanie następuje na takich samych zasadach, jak jej składanie
z dopiskiem na kopercie ,,ZMIANA" lub ,,WYCOFANIE".
o Zamawiający zaleca, aby Wykonawca złożył wymagane dokumenty określone w Części VI niniejszej SIWZ w kolejności podanej zgodnie z formą i numeracją załączników.
o Zamawiający zaleca, aby każda zapisana strona oferty (wraz z załącznikami do oferty) była ponumerowana kolejnymi numerami.
4. Nie ujawnione zostaną informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, jeżeli Wykonawca nie później niż
w dniu składania ofert (na formularzu ofertowym), zastrzegł, że nie mogą być one udostępnione. Tajemnicę przedsiębiorstwa należy rozumieć zgodnie z przepisami
o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (ustawa z dnia 16 kwietnia 1993 roku o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (Dz.U. z 2003 r. poz.1503 z późn.zm).
3. Oferty otrzymane przez Zamawiającego po tym terminie zostaną niezwłocznie zwrócone bez otwierania.
4. O wynikach postępowania Wykonawcy zostaną poinformowani drogą elektroniczną.
Rozdział XII - Opis sposobu obliczenia ceny
1. Cenę oferty stanowi wartość określona w "Formularzu ofertowym", zawierająca wszystkie koszty, narzuty, marżę i upusty niezbędne do wykonania zamówienia wyliczona na podstawie wykazu urządzeń podlegających konserwacji - załącznik nr 8 do SIWZ
(z wyszczególnieniem cen jednostkowych).
2. Cena oferty powinna obejmować całkowity koszt wykonania przedmiotu zamówienia
w tym również wszelkie koszty poniesione przez Wykonawcę w celu prawidłowego i terminowego zrealizowania przez Wykonawcę wszelkich robót i czynności niezbędnych do zrealizowania kompletnego przedmiotu zamówienia, o których mowa w niniejszej SIWZ wraz z załącznikami.
3. Cenę ofertową należy wyliczyć w następujący sposób:
o do formularza ofertowego - załącznik nr 1 należy wpisać cenę ofertową brutto
i całkowitą wartość netto świadczenia przedmiotu zamówienia
z uwzględnieniem wszystkich kosztów niezbędnych do wykonania zamówienia wyliczoną na podstawie wykazu urządzeń podlegających konserwacji - załącznik nr 8 do SIWZ (z wyszczególnieniem cen jednostkowych).
4. Ceny jednostkowe podane przez Wykonawcę w załączniku nr 8 do SIWZ (wykaz urządzeń podlegających konserwacji) - nie ulegną zmianie przez cały okres realizacji umowy.
5. Cena wykonania zamówienia obejmuje wszystkie elementy składowe za wykonanie których Zamawiający jest wykonawcy zapłacić w tym podatek VAT.
6. Z wybranym wykonawcą zostanie zawarta umowa za cenę umowną obejmującą zakres zamówienia określony w ofercie wg wymogów niniejszej SIWZ.
Cena umowna za zakres określony w ofercie nie będzie podlegała zmianie.
7. Wykonawca określi cenę realizacji zamówienia poprzez podanie ceny (zgodnie z ustawą z dnia 5 lipca 2001r. o cenach) w złotych polskich z dokładnością do 1 grosza. Ceny muszą być: podane i wyliczone w zaokrągleniu do dwóch miejsc po przecinku.
8. Cena ofertowa winna uwzględnić wszystkie koszty, narzuty i upusty związane z realizacją zamówienia.
9. Wykonawcy nie będzie przysługiwało wynagrodzenie za nie zamówioną przez Zamawiającego część towaru/usługi ujętą w ofercie cenowej, jak również żadna rekompensata z tego tytułu.
10. Jeżeli w postępowaniu złożona będzie oferta, której wybór prowadziłby do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego zgodnie z przepisami o podatku od towarów i usług, Zamawiający w celu oceny takiej oferty doliczy do przedstawionej w niej ceny podatek od towarów i usług, który miałby obowiązek rozliczyć zgodnie z tymi przepisami. W takim przypadku Wykonawca, składając ofertę, jest zobligowany poinformować Zamawiającego, że wybór jego oferty będzie prowadzić do powstania u Zamawiającego obowiązku podatkowego, wskazując nazwę (rodzaj) towaru/usługi, których dostawa/świadczenie będzie prowadzić do jego powstania, oraz wskazując ich wartość bez kwoty podatku.

XIV - Informacja o formalnościach jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy.
1. Zamawiający niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty zawiadomi o tym Wykonawców pismem, faksem lub pocztą elektroniczną podając nazwę (firmę) i adres Wykonawcy, którego ofertę wybrano.
2. Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty w zostanie zamieszczone na:
stronie internetowej Zamawiającego www.gpkglogow.pl.
3. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana, uchyli się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia, Zamawiający może wybrać ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert bez przeprowadzania ich ponownego badania i oceny.
4. Zawarcie umowy z wybranym Wykonawcą może nastąpić w terminie nie krótszym niż 4 dni robocze od przekazania informacji o wyborze oferty.
5. Umowa może być zawarta przed upływem terminu, o którym mowa w pkt. 4 jeżeli złożona zostanie tylko jedna ważna, niepodlegająca odrzuceniu oferta.
6. Wykonawca przed podpisaniem umowy (najpóźniej w dniu podpisania umowy) przedłoży Zamawiającemu:
a) umowę regulującą współpracę wykonawców (w przypadku, gdy zostanie wybrana jako najkorzystniejsza oferta wykonawcy wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia).

XV - Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy.
Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

XVI - Istotne dla stron postanowienia, które zostaną wprowadzone do treści umowy
Istotne postanowienia do umowy zostały określone w niniejszej SIWZ wraz z załącznikami, w szczególności w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 7 do niniejszej SIWZ.
Zamawiający przewiduje możliwość zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy, w przypadku wystąpienia m.in. jednej z okoliczności wymienionych poniżej:
1. W zakresie terminów - możliwość przerwania robót a w konsekwencji przedłużenia terminu realizacji umowy:
a) w przypadku wystąpienia okoliczności siły wyższej: wystąpienia zdarzenia losowego wywołanego przez czynniki zewnętrzne, którego nie można było przewidzieć,
w szczególności zagrażającego bezpośrednio życiu lub zdrowiu ludzi lub grożącego powstaniem szkody w znacznych rozmiarach,
2. Zmiana terminu wykonania, wartości Przedmiotu Umowy, w przypadku konieczności wykonania ewentualnych robót zamiennych, robót dodatkowych.

XVII - Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługującej Wykonawcy w toku postępowania o udzielenie zamówienia
Protest.
1. Wykonawcom, których interes prawny w uzyskaniu zamówienia doznał uszczerbku w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów niniejszego Regulaminu w zakresie postępowania o udzielenie zamówień, przysługuje środek ochrony prawnej w postaci protestu.
2. Protest na piśmie wraz z uzasadnieniem wnosi się do Kierownika Zamawiającego w terminie 3 dni roboczych od dnia, w którym powzięto lub można było powziąć informacje stanowiące podstawę do jego wniesienia.
3. Kierownik Zamawiającego rozpatruje protest w terminie 3 dni roboczych od dnia jego wniesienia.
4. W przypadku, gdy rozstrzygnięcie protestu nie powoduje zmiany wyniku postępowania, o rozstrzygnięciu protestu zawiadamia się wyłącznie Wykonawcę wnoszącego protest.
5. W przypadku, gdy rozstrzygnięcie protestu powoduje zmiany wyniku postępowania, o rozstrzygnięciu protestu zawiadamia się wszystkich Wykonawców, którzy złożyli ważne oferty.
6. Od decyzji Kierownika Zamawiającego nie przysługują dalsze środki odwoławcze.

XVIII - Inne postanowienia specyfikacji istotnych warunków zamówienia:
1. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
2. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
3. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
4. Zamawiający nie będzie udzielał zaliczek przy realizacji przedmiotowego zamówienia.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do przeprowadzenia negocjacji w niniejszym postępowaniu. O terminie negocjacji Zamawiający powiadomi Wykonawcę/Wykonawców
z odpowiednim wyprzedzeniem.
6. Unieważnienie przetargu nastąpi w przypadkach:
a) Zamawiający ma prawo do unieważnienia postępowania na każdym etapie bez podawania jakiejkolwiek przyczyny.
b) O unieważnieniu postępowania o udzielenie zamówienia Zamawiający zawiadamia równocześnie wszystkich Wykonawców, którzy:
- ubiegali się o udzielenie zamówienia - w przypadku unieważnienia postępowania przed upływem terminu składania ofert,
- złożyli oferty - w przypadku unieważnienia postępowania po upływie terminu składania ofert.

Uwagi:
XIII - Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierowała przy wyborze oferty, wraz z podaniem znaczenia tych kryteriów i sposobu oceny ofert
1. Przy wyborze oferty Zamawiający kierowała się będzie następującymi kryteriami i jego wagą:
Cena netto oferty - 100%
2. Punkty za kryterium ceny zostaną przyznane zgodnie ze wzorem:
C = [C min / C bad] x 100
gdzie:
C - liczba punktów za cenę ofertową
C min - najniższa cena ofertowa spośród ofert badanych
C bad - cena oferty badanej

Opis: Uzyskana z wyliczenia ilość punktów zostanie ostatecznie ustalona z dokładnością do drugiego miejsca po przecinku z zachowaniem zasady zaokrągleń matematycznych.
3. Ocena punktowa w kryterium ,,cena" dokonana zostanie na podstawie łącznej ceny ofertowej brutto wskazanej przez Wykonawcę w ofercie i przeliczona według wzoru opisanego w tabeli powyżej.
4. Oferta, która przedstawia najkorzystniejszy bilans (maksymalna liczba przyznanych punktów w oparciu o ustalone kryterium) zostanie uznana za najkorzystniejszą, pozostałe oferty zostaną sklasyfikowane zgodnie z ilością uzyskanych punktów.

Kontakt:
Rozdział VII - Informacje o sposobie porozumiewania się Zamawiającego
z Wykonawcami oraz przekazywania oświadczeń lub dokumentów
1. Osobami uprawnionymi do kontaktów z Wykonawcami i udzielania informacji są:
a) w sprawach proceduralnych (SIWZ) - p. Marta Wojciechowska, p. Alicja Bania,
tel. 76-7265-651,
b) w sprawach merytorycznych: p. Kinga Dziopko, tel. 509-168-808
Kontaktowanie się z wyżej wymienionymi osobami może się odbywać od poniedziałku
do piątku w godzinach 8.00 ÷ 14.00.

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.