Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6130z ostatnich 7 dni
24519z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Remont konserwatorski elewacji wieży kościoła

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Remont konserwatorski elewacji wieży kościoła

Data zamieszczenia: 2024-03-25
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śmiczu
Śmicz 107
48-210 Biała
powiat: prudnicki
smicz.polski.lad@gmail.com
Województwo: opolskie
Miasto: Biała
Wadium: 13 000,00 zł
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2024-04-26 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
TYTUŁ ZAMÓWIENIA
Wykonanie ROBÓT BUDOWLANYCH w ramach zadania: ,,Remont konserwatorski elewacji wieży kościoła w Śmiczu" dofinansowanego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków NR Edycja2RPOZ/2023/6985/PolskiLad.
CEL ZAMÓWIENIA
Celem zadania jest kontynuowanie zachowania materialnego dziedzictwa kulturowego jakim jest zabytkowy kościół pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śmiczu, którego realizacja nastąpi poprzez wykonanie robót budowlanych zabytkowej elewacji wieży kościoła.
1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadanie pn. ,,Remont konserwatorski elewacji wieży kościoła w Śmiczu" dofinansowanego z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
2. Zakres zamówienia obejmuje m.in.:
1) Zabezpieczenie stolarki okiennej i drzwiowej oraz drewnianych żaluzji na czas trwania remontu konserwatorskiego;
2) Demontaż z elewacji wtórnych, nieoryginalnych naleciałości i wadliwych technicznie i estetycznie elementów.
3) Usunięcie zdestruowanych tynków z elewacji. Powierzchniowa impregnacja murów preparatem likwidującym wzrost mikrobiologiczny, wzmocnienie przypowierzchniowej struktury cegieł i spoin. Podklejenie odspojonych krawędzi starych tynków. Należy zastosować systemowe technologie, które łączą te zabiegi wstępne z technologią całości tynków.
4) Likwidacja zawilgocenia: demontaż opaski z betonowych płyt, wykonanie izolacji murów, wymiana gruntu - wykonanie zasypu żwirowego dla skutecznego osuszania budowli.
5) Rekonstrukcja cokołów (zastosowanie tynków renowacyjnych WTA w strefie cokołowej na zewnątrz obiektu), rekonstrukcja gzymsów, naprawa pęknięć i szczelin murów, uzupełnienie ubytków w warstwie tynków płaskich. Do prac tynkarskich należy stosować systemowe technologie tynkarskie renomowanych producentów materiałów konserwatorskich. Nie dopuszcza się stosowania mieszania materiałów i technik różnych producentów oraz stosowania własnych technologii - bez zgody inspektora prac lub władz konserwatorskich.
6) Wykonanie uzupełnień tynków i reprofilacja elementów wystroju architektonicznego - z zastosowaniem technologii systemowych. Nie dopuszcza się mieszania systemów technologicznych lub zamiany materiałów w tych systemach.
7) Malaturę elewacji należy wykonać laserunkowo. Zaleca się zastosowanie technologii KEIM Soldalit dla osiągnięcia efektu żywej, choć monochromatycznej barwy. Matowa laserunkowa powłoka powinna scalić barwę całości i lekko imitować wyprawy murarskie. Przed pracami malarskimi należy wykonać próby kolorystyczne - do akceptacji władz konserwatorskich. Malatura zewnętrzna musi spełniać wymogi niskiej nasiąkliwości i wysokiej paroprzepuszczalności .
8) Oczyszczenie krat okiennych, zabezpieczenie stali, wykonanie malatury zabezpieczającej, wykonanie malatury wierzchniej. Wykonawca prac przedstawi ( do zatwierdzenia) systemową technologię zabezpieczenia i pomalowania metalowych elementów.
9) Wymiana rynien, rur spustowych oraz obróbek blacharskich. Całość sytemu deszczowego i obróbek blacharskich powinna być wykonana z blachy tytanowo-cynkowej a detale wsporcze - ze stali ocynkowanej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera:
1) dokumentacja projektowa stanowiąca załącznik nr 1 do Zapytania ofertowego;
2) element pomocniczy - przedmiar robót budowlanych stanowiący załącznik nr 2 do Zapytania ofertowego;
4. Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z:
1) pozwoleniem nr 438/N/2023 z dnia 29.05.2023 r. Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków - załącznik nr 3 do Zapytania ofertowego;
2) decyzją nr 139 z dnia 01.06.2023 r. zatwierdzającą projekt architektoniczno-budowlany i udzielającą pozwolenia na budowę - załącznik nr 4 do Zapytania ofertowego;
3) uzgodnieniami z Zamawiającym;
4) warunkami wynikającymi z obowiązujących przepisów technicznych i prawa budowlanego,
5) wymaganiami wynikającymi z obowiązujących Polskich Norm i aprobat technicznych,
6) zasadami rzetelnej wiedzy technicznej.
5. Zamawiający dopuszcza dokonanie zmiany materiałów i urządzeń pod warunkiem, że zmiany te będą korzystne dla Zamawiającego oraz zgodne z wytycznymi Opolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków. Za korzystne dla Zamawiającego uznaje się w szczególności zmiany:
a) powodujące obniżenie kosztu ponoszonego przez Zamawiającego na eksploatację i konserwację wykonanego przedmiotu umowy,
b) powodujące poprawę parametrów technicznych,
c) wynikające z aktualizacji rozwiązań z uwagi na postęp technologiczny lub zmiany obowiązujących przepisów.
6. Przedmiot zamówienia winien być wykonany z materiałów oraz przy użyciu urządzeń dostarczonych przez Wykonawcę. Wykonawca dostarczy na teren budowy materiały oraz urządzenia, określone co do rodzaju, standardu i ilości w dokumentacji projektowej i umowie oraz ponosi za nie pełną odpowiedzialność.
7. Materiały dostarczone przez Wykonawcę, o których mowa powyżej, muszą być nieużywane i fabrycznie nowe oraz odpowiadać, co do jakości, wymogom dotyczącym wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, a także wymaganiom jakościowym określonym w dokumentacji projektowo - budowlanej.
8. Wykonawca w momencie rozpoczęcia prac budowlanych winien wykonać i umieścić w miejscu realizacji zadania tablicę informacyjną zgodnie z wytycznymi Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie określenia działań informacyjnych podejmowanych przez podmioty realizujące zadania finansowane lub dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych.

CPV: 45100000-8, 45111300-1

Dokument nr: 1/2024

Otwarcie ofert: Otwarcie ofert jest jawne. Termin otwarcia ofert: 26.04.2024 r. do godz. 9:30.

Składanie ofert:
TERMIN SKŁADANIA ofert: 26.04.2024 r. do godz. 9:00.
Dopuszcza się złożenie oferty:
1. Ofertę należy złożyć w zamkniętej kopercie (opakowaniu) w siedzibie zamawiającego w miejscowości Śmicz, 48-210 Biała, Śmicz 107 według poniższego wzoru:.
Oferta przetargowa na: Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania: ,,Remont konserwatorski elewacji wieży kościoła w Śmiczu" Parafia Rzymskokatolicka św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Śmiczu
Śmicz 107, 48-210 Biała NIE OTWIERAĆ PRZED TERMINEM OTWARCIA OFERT:
26.04.2024 GODZ.: 9:30
Liczy się dzień i godz. wpływu oferty, a nie sporządzenia.
2. Kancelaria parafialna czynna jest:
PN - PT w godz.ch 1900-1930 oraz w dniu 26.04.2024 r. 830-900
3. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.

Miejsce i termin realizacji:
Termin realizacji zamówienia: do 2 grudnia 2024 r.

Wymagania:
VI. TRYB UDZIELANIA ZAMÓWIENIA
1. Niniejsze postępowanie prowadzone jest w sposób konkurencyjny i transparentny, w szczególności z uwzględnieniem § 8 ust. 6 Regulaminu Naboru Wniosków o Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
2. Do niniejszego postępowania w trybie Zapytania ofertowego nie stosuje się Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605 z późn. zm.).
3. Dane osobowe przekazane Zamawiającemu w toku prowadzenia postępowania będą przetwarzane zgodnie z regulacjami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) (dalej Rozporządzenie RODO). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w Klauzuli informacyjnej RODO stanowiącej załącznik nr 6 do niniejszego Zapytania ofertowego.
4. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie znajdują bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa, w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (Dz. U. z 2023 r. poz. 1610 z późn. zm.).
9. Wykonawca zobowiązuje się do udzjelenia 5 letniej gwarancji i rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane, objęte niniejszym zamówieniem.
10. Zamawiający wymaga dokonania przez Oferenta WIZJI LOKALNEJ. Podmiotom zainteresowanym udziałem w postępowaniu Zamawiający umożliwi przeprowadzenie wizji lokalnej miejsca objętego zamówieniem, celem poznania specyfiki zamówienia. Wizja lokalna odbędzie się w dniu 11.04.2024 r. o godzinie 900. W przypadku niestawienia się przedstawiciela Oferenta we wskazanym terminie na wizji lokalnej, złożona oferta, bez odbycia takiej wizji, podlega odrzuceniu.
11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
Planowany termin podpisania umowy z Wykonawcą: do 5 dni od wyboru najkorzystniejszej oferty.
IX. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
1) posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
2) posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie wykonania niniejszego zamówienia: Wykonawca wykaże wykonanie nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat (a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie) przed upływem terminu składania ofert minimum 2 (dwie) roboty budowlane1 polegające na budowie i/lub przebudowie i/lub remoncie obiektów zabytkowych lub znajdujących się w strefie ochrony konserwatorskiej, obejmujące swym zakresem remont elewacji zewnętrznej obiektu sakralnego, o wartości każdej roboty co najmniej 300 000,00 zł brutto każde wykonane zadanie.
3) dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Wykonawca musi wskazać osoby, które będą uczestniczyły w wykonaniu zamówienia, legitymujące się kwalifikacjami zawodowymi i doświadczeniem odpowiednimi do funkcji, jakie zostaną im powierzone.
Wykonawca, na każdą funkcję wymienioną poniżej, wskaże osoby, które muszą mieć dostępne na etapie realizacji zamówienia, spełniające następujące wymagania:
a) kierownik robót - 1 osoba
o uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane, które zostały wydane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów i posiadającego stosowne kwalifikacje zawodowe w tym spełniające wymagania o których mowa w art. 37 c Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami
b) kierownik prac konserwatorski i restauratorski - 1 osoba
o spełniający wymagania o których mowa w art. 37 a Ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami
Zamawiający dopuszcza możliwość pełnienie funkcji określonych w pkt. 3) a) i b), przez tą samą osobę.
4) znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia we wskazanym terminie:
Wykonawca wykaże że dysponuje środkami finansowymi lub zdolnością kredytową na kwotę min. 400 000,00 zł
X. OFERTĘ STANOWIĄ NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY (warunek obligatoryjny)
1) Formularz oferty - stanowiący załącznik nr 7 do Zapytania ofertowego;
2) Oświadczenie w zakresie spełniania warunków określonych w dziale IX pkt. 1 - 6 - stanowiące załącznik nr 8 do Zapytania ofertowego.
3) Wykaz robót budowlanych na potwierdzenie spełniania warunku określonego w dziale IX pkt. 2 - stanowiący załącznik nr 9 do Zapytania ofertowego wraz z niezbędnymi załącznikami.
4) Wykaz osób - stanowiący załącznik nr 10 do Zapytania ofertowego.
5) Informację z banku lub spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej potwierdzającą wysokość posiadanych środków finansowych lub zdolność kredytową Wykonawcy, wydaną w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jej złożeniem;
6) Aktualnym dokument potwierdzający umocowanie do reprezentacji Wykonawcy Zamawiający tj. KRS czy CEIDG, dokument wydany w okresie nie wcześniejszym niż 3 miesiące przed jego złożeniem;
7) kosztorys wykonawcy sporządzony w wersji szczegółowej z elementami cenotwórczymi: cenami materiałów, sprzętu, robocizny i narzutów.
XI. KRYTERIA OCENY OFERTY I OPIS SPOSOBU PRZYZNAWANIA PUNKTACJI
1. Wszystkie oferty jakie wpłyną do Zamawiającego w odpowiedzi na zapytanie ofertowe zostaną poddane weryfikacji pod kątem zgodności z przedmiotem zamówienia. Oferta, która nie będzie zgodna z przedmiotem zamówienia lub taka która zostanie przedstawiona w formie uniemożliwiającej weryfikację tych informacji zostanie odrzucona jako niezgodna z treścią Zapytania ofertowego.
2. Zamawiający dokona oceny punktowej ofert, które:
a) zostały złożone w terminie,
b) są zgodne z przedmiotem zamówienia,
c) spełniają warunki udziału w postępowaniu,
d) zostały sporządzone zgodnie ze wzorem oferty (formularz ofertowy), stanowiącym załącznik nr 5 do zapytania ofertowego.
3. Ocena punktowa zostanie dokonana na podstawie oceny kryterium cena - 100%, zgodnie z poniższym wyjaśnieniem.
Punktacja oraz waga procentowa kryteriów oceny ofert, ich znaczenie oraz sposób przyznawania
punktacji:
1 - cena: 100%
Ocenie podlega cena brutto danej oferty. Maksymalna punktacja dla danej oferty z najniższą ceną brutto to 100 pkt. Kolejne oferty oceniane są proporcjonalnie do podanej ceny brutto zgodnie ze wzorem: (cena brutto najniższa / cena brutto oferty badanej) * 100 pkt.
Zamawiający dokona wyboru najkorzystniejszej oferty zgodnie z przedstawionymi kryteriami wg wzoru:
W = C (cena) gdzie:
W - Wybrana oferta
C - najkorzystniejsza cena
4. Oferta z największą ilością punktów zostanie wyłoniona jako najbardziej korzystna.
5. W przypadku, kiedy Oferenci otrzymają identyczną liczbę punktów tj. podali taką samą najniższą cenę, Zamawiający zwróci się do tych podmiotów z prośbą o przedłożenie ponownie ofert zawierających cenę we wskazanym przez Zamawiającego terminie, po czym Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród ponownie złożonych ofert.
6. Informacja o wyborze najkorzystniejszych oferty zostanie upubliczniona na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
7. W przypadku, gdy cena najkorzystniejszej oferty przekroczy budżet projektu zaplanowany na realizację roboty budowlanej, Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania objętego niniejszym Zapytaniem ofertowym lub prawo do negocjowania ceny z Wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę. W przypadku podjęcia negocjacji, gdy negocjacje nie przyniosą efektu, Zamawiający ma prawo do podjęcia negocjacji z kolejnym Wykonawcom znajdującym się na liście rankingowej.
Oferty złożone bez przeprowadzonej wizji lokalnej nie będą rozpatrywane.
XIII. ZAKRES WYKLUCZENIA
Z udziału w postępowaniu wykluczeni są Wykonawcy powiązani osobowo i kapitałowo z Zamawiającym, tym samym do udziału w postępowaniu Zamawiający dopuści podmioty, które złożą następujące oświadczenie w tym zakresie:
Wykonawca oświadcza, że nie jest powiązany osobowo lub kapitałowo z Zamawiającym. Przez powiązania osobowe lub kapitałowe rozumie się wzajemne powiązania między Zamawiającym lub osobami upoważnionymi do zaciągania zobowiązań w imieniu Zamawiającego lub osobami wykonującymi w imieniu Zamawiającego czynności związane z przygotowaniem i przeprowadzeniem procedury wyboru Wykonawcy a Wykonawcą, polegające w szczególności na:
a) uczestniczeniu w spółce jako wspólnik spółki cywilnej lub spółki osobowej,
b) posiadaniu co najmniej 10 % udziałów lub akcji,
c) pełnieniu funkcji członka organu nadzorczego lub zarządzającego, prokurenta, pełnomocnika,
d) pozostawaniu w związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej, pokrewieństwa drugiego stopnia lub powinowactwa drugiego stopnia w linii bocznej lub w stosunku przysposobienia, opieki lub kurateli.
XIV. WARUNKI ZMIANY UMOWY
Postanowienia w zakresie dopuszczalnych zmian umowy i warunków na jakich zmiany te mogą być dokonane zawiera projekt umowy stanowiący załącznik nr 5 do Zapytania ofertowego.
XV. DODATKOWE WARUNKI
1. Termin związania ofertą: 30 dni kalendarzowych.
2. Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Oferenta.
3. Oferta oraz składane łącznie z nią dokumenty muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Oferenta, a podpisy muszą umożliwić identyfikację tożsamości osób je składających tj. podpis powinien być złożony wraz z imienną pieczątką lub podpis powinien być czytelny z podaniem imienia i nazwiska przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej (CEIDG). Jeżeli osoba/osoby podpisująca/e ofertę nie wynika z KRS lub z ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG), to należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo dla tej osoby. Pełnomocnictwo w formie oryginału lub kopii potwierdzonej za zgodność z oryginałem przez Notariusza musi w swej treści wyraźnie wskazywać uprawnienia tej osoby do składania oświadczeń woli w postępowaniu o udzielenie zamówienia, np. do podpisania oferty.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lub uzupełnienia treści niniejszego zapytania ofertowego maksymalnie do 3 dni przed otwarciem ofert. O dokonanych zmianach Wykonawcy zostaną poinformowani poprzez zamieszczenie informacji o dokonanych zmianach na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w ramach Zapytania ofertowego na każdym jego etapie - bez ponoszenia jakichkolwiek skutków prawnych i finansowych w następujących przypadkach:
a. nie złożono żadnej oferty niepodlegającej odrzuceniu,
b. cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
c. wystąpiła istotna zmiana okoliczności powodująca, że prowadzone postępowanie lub wykonanie zamówienia nie leży w interesie publicznym.
6. Zamawiający zastrzega sobie prawo wydłużenia terminu składania ofert w ramach Zapytania ofertowego.
7. Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
8. Zamawiający poprawia w ofercie oczywiste omyłki pisarskie, oczywiste omyłki rachunkowe z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek o czym zawiadamia niezwłocznie wykonawcę .
9. Zamawiający odrzuci ofertę, która nie odpowiada treści zaproszenia lub posiada błąd w obliczeniu ceny oferty, który nie stanowi oczywistej omyłki rachunkowej o czym zawiadamia niezwłocznie wykonawcę .
10. Zamawiający odrzuci ofertę wykonawcy który nie wniósł wadium lub wniósł w sposób nieprawidłowy.
11. Zamawiający wybierze jako najkorzystniejszą ofertę, która spełnia wszystkie postawione wymagania udziału w postępowaniu oraz uzyska najwyższą łączną ilość punktów.
12. W przypadku wystąpienia podejrzenia lub/i przesłanek, które mogą wskazywać, że złożone oświadczenia lub dokumenty w ofercie są nieprawdziwe, Zamawiający może żądać od Oferenta stosownych wyjaśnień na każdym etapie oceny oferty. W przypadku niezłożenia w wyznaczonym terminie nie krótszym niż 5 dni pełnych wyjaśnień oraz braku udowodnienia, że informacje w złożonej ofercie są zgodne z prawdą, Zamawiający ma prawo do odrzucenia oferty.
13. Zamawiający ma prawo do odrzucenia oferty, jeśli oferta jest niekompletna, nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie spełnia wymogów formalnych, jest niezgodna z Zapytaniem ofertowym lub zawiera rażąco niską cenę. Rażąco niska cena występuje w przypadku gdy cena całkowita oferty jest niższa o co najmniej 30% od wartości zamówienia powiększonej o należny podatek od towarów i usług, ustalonej przed wszczęciem postępowania lub 30% od średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert niepodlegających odrzuceniu.
14. Zamawiający, w celu ustalenia, czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, może zwracać się do Wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
15. Zamawiający, oceniając wyjaśnienia, będzie brał m.in. pod uwagę obiektywne czynniki, w szczególności oszczędność metody wykonania zamówienia, wybrane rozwiązania techniczne, wyjątkowo sprzyjające warunki wykonania zamówienia, wybrane rozwiązania techniczne, wyjątkowo sprzyjające warunki wykonywania zamówienia dostępne dla Wykonawcy (a także przedstawione dowody).
16. Z tytułu odrzucenia oferty, oferentowi nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego.
17. Podana cena w ofercie stanowi cenę ryczałtową i obejmuje wszystkie koszty niezbędne do należytego wykonania niniejszego zamówienia. Podana cena ofertowa będzie niezmienna przez cały okres obowiązywania umowy.
18. Podana cena w ofercie jest ceną brutto i musi być podana w polskich złotych (PLN) liczbowo oraz słownie. Podana cena liczbowo ma pierwszeństwo przed ceną słownie.
19. Oferowaną cenę ryczałtową brutto wpisaną do formularza oferty należy wyliczyć w szczególności w oparciu o aktualne, powszechnie stosowane katalogi, cenniki, taryfikatory bądź inne wskaźniki kosztów, dane przedstawione w Zapytaniu ofertowym, w tym wynikające z istotnych postanowień umowy, opisu przedmiotu zamówienia, jego zakres, wizję lokalną, koszty wykonania w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji, wymagane przeglądy gwarancyjnych, koszty ubezpieczenia OC, koszty związane z obowiązującymi przy wykonaniu zamówienia przepisami prawa w tym koszty należnego podatku od towarów i usług VAT, jak również koszty wynikające z wszelkich upustów i rabatów.
20. Wykonawca określając wynagrodzenie zobowiązany jest do bardzo starannego zapoznania się z przedmiotem zamówienia, warunkami wykonania i wszystkimi czynnikami mogącymi mieć wpływ na cenę zamówienia.
21. Podana w ofercie kwota brutto obejmuje wszelkie koszty związane z realizacją zamówienia w tym m.in. ewentualny podatek VAT i/lub wszystkie obciążenia z tytułu ubezpieczeń społecznych, ubezpieczeń zdrowotnych, funduszu pracy i innych - jeżeli wystąpi obowiązek ich zapłacenia.
22. Terminem rozpoczęcia realizacji zamówienia jest data podpisania umowy z Wykonawcą, a terminem zakończenia data protokołu odbioru końcowego zamówienia podpisana przez Zamawiającego.
23. Ewentualne roboty zamienne, które wystąpią podczas procesu realizacji zamówienia muszą zostać wykonane w ramach zaoferowanej ceny ryczałtowej oraz wymagają zgody Zamawiającego.
24. Zapłata wynagrodzenia: zostanie wypłacona zgodnie z warunkami i na zasadach określonych w projekcie umowy - stanowiącym zał. nr 5 do Zapytania ofertowego.
25. Wykonawca jest zobowiązany do wniesienia wadium w wysokości 13 000,00 zł (słownie trzynaście tysięcy złotych 00/100) w formie:
a) w pieniądzu;
b) w poręczeniu bankowym lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) w gwarancjach bankowych;
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) w poręczeniu udzielonym przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1804 oraz 2015 r. poz. 978 i 1240).
W przypadku złożenia wadium w formie pieniężnej, wadium należy wnieść przelewem na konto w banku Zamawiającego: 47 8903 0002 9001 0003 8087 0001. Wadium powinno być zaksięgowane na koncie Zamawiającego nie później niż przed upływem terminu składania ofert i obejmować cały okres związania ofertą. Dowód potwierdzenia złożenia wadium należy załączyć
do oferty. Ze względu na ryzyko związane z czasem trwania okresu rozliczeń międzybankowych Zamawiający zaleca dokonanie przelewu ze stosownym wyprzedzeniem. 26. Wybrany Wykonawca przed podpisaniem umowy zobowiązany jest do wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy na sumę stanowiącą 5 % ujętej w umowie wartości brutto w formie:
a) w pieniądzu;
b) w poręczeniu bankowym lub poręczeniach spółdzielczej kasy oszczędnościowo-kredytowej, w tym że poręczenie kasy jest zawsze poręczeniem pieniężnym;
c) w gwarancjach bankowych;
d) w gwarancjach ubezpieczeniowych;
e) w poręczeniu udzielonym przez podmioty, o których mowa w art. 6b ust. 5 pkt 2 ustawy z dnia 9 listopada 2000 r. o utworzeniu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1804 oraz 2015 r. poz. 978 i 1240).
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy złożone w formie gwarancji, poręczeń winno być bezwarunkowo płatne na pierwsze żądanie Zamawiającego.
Zabezpieczenie należytego wykonania umowy wniesione w pieniądzu winno być wpłacone na konto banku Zamawiającego: 47 8903 0002 9001 0003 8087 0001. Warunki i termin zwrotu lub zwolnienie zabezpieczenia należytego wykonania umowy zostały określone w projekcie umowy.

Kontakt:
OSOBA DO KONTAKTU W SPRAWIE OGŁOSZENIA
Ks. Robert Mazurkiewicz - Proboszcz Parafii email: smicz.polski.lad@gmail.com

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.