Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
1276z dziś
7249z ostatnich 7 dni
24816z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Dokończenie konserwacji

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Dokończenie konserwacji

Data zamieszczenia: 2024-04-02
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia grekokatolicka p. w. Św. Paraskewy w Nowicy
Łosie 219
38-312 Ropa
powiat: gorlicki
tel. 603721193
Województwo: małopolskie
Miasto: Ropa
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 603721193
Termin składania ofert: 2024-04-29 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
RZĄDOWY PROGRAM ODBUDOWY ZABYTKÓW
ZAPYTANIE OFERTOWE z dnia 28.03.2024 r.
w postępowaniu o udzielenie zamówienia pod nazwą:
Konserwacja ikonostasu w zabytkowej cerkwi p. w. Św. Paraskewy w Nowicy
Zadanie dofinansowane z Rządowego Programu Odbudowy zabytków

Rozdział III
Zakres i opis przedmiotu zamówienia PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
1. Przedmiotem zamówienia jest dokończenie konserwacji ikonostasu w zabytkowej cerkwi p. w. Św. Paraskewy w Nowicy.
Ikonostas konserwacja techniczna 1 obramienia ikony namiestnej Ikonostas konserwacja estetyczna 2 obramień ikon namiestnych Ikonostas konserwacja techniczna 2 kolumn Ikonostas konserwacja estetyczna 6 kolumn Ikonostas Diakońskie wrota 2 szt konserwacja techniczna Ikonostas Diakońskie wrota 2 szt konserwacja estetyczna
Ikonostas Diakońskie wrota 2 szt Obrazy olejne na płótnie, konserwacja techniczna i estetyczna Rozłożenie i ponowne złożenie ikonostasu.
Zadanie obejmuje: - konserwację techniczną i estetyczną 2 wrót Diakońskich z obrazami olejnymi -
konserwację techniczną 2 kolumn rzeźbionych, - konserwację estetyczną 6 kolumn rzeźbionych, -konserwację techniczną snycerki i obramienia 1 ikony namiestnej, - konserwację estetyczną snycerki i obramień 2 ikon namiestnych, - demontaż i montaż ikonostasu.
1.2 Aktualny stan zachowania i zagrożenia zabytku:
Większość prac konserwatorskich została wykonana w latach ubiegłych. Opis stanu zachowania dotyczy części nie poddanych jeszcze konserwacji.
Na drewnianym polichromowanym i złoconym i srebrzonym ikonostasie widoczne są niemal wszystkie rodzaje zniszczeń: mechaniczne, fizyko - chemiczne, biologiczne, oraz niewielkie przekształcenia plastyczno - estetyczne. Duży wpływ na stopień zniszczenia miał zapewne odległy czas powstania ikonostasu a także technologia późniejszych napraw i zmiany powstałe na skutek nowych koncepcji estetycznych. Wielokrotnie powtarzające się okresy wzrostu i spadku wilgotności znacznie osłabiły porowatą strukturę drewna, spowodowały to że powstały rysy, pęknięcia i szczeliny i rozluźnienie połączeń stolarskich.
Drewno zostało także zaatakowane przez bakterie i grzyby ale największe zniszczenia powstały przez ciągle czynne, żerujące owady. Cała powierzchnia, zarówno dekoracja snycerska jak elementy konstrukcyjne ołtarza pokryte są siatką korytarzy wypełnionych drewnianym pyłem oraz starymi i nowymi otworami wylotowymi. W miejscach gdzie osłabione drewno odłamało się widoczny jest stopień zaatakowania obiektu przez owady i uszkodzenie jego struktury.
Także główną przyczyną zniszczeń powstałych w zaprawie, warstwiemalarskiej i partiach złoconych jest szkodliwe działanie wilgoci i związany z tym rozwój pleśni i grzybów. Pod wpływem dłuższego oddziaływania tych czynników następowało stopniowe niszczenie zaprawy. Wilgoć dostawała się poprzez spękania i krakelury. Rozwój mikroorganizmów powodował postępujący rozkład kleju w zaprawie. Z czasem stawała się coraz bardziej chłonna, krucha, osypywała się, na brzegach wykruszeń powstawały charakterystyczne zabjelenia.
Jeżeli ulega zniszczeniu zaprawa to niszczą się również warstwy na niej położone a zwłaszcza złocenia i srebrzenia wykonane w technice klejowej.
Warstwy polichromii złoceń i srebrzeń z biegiem czasu, zwłaszcza na elementach w dolnych partiach obiektu, pokryły się siatką spękań oraz częściowo odspoiły się od drewna. Powstałe w międzyczasie ubytki zamalowywano, bez uzupełniania formy rzeźbiarskiej i warstwy zaprawy, co znacznie pogorszyło estetykę ikonostasu. Duże partie złoceń odnawiano przezłacając powierzchnie szlagmetalem, który nieprawidłowo zabezpieczony z czasem stał się ciemny i matowy.
Obecnie większość ikonostasu jest po konserwacji, do konserwacji pozostały elementy struktury i snycerki z rzędu namiestnego: snycerka złocona 1 obramienie ikony - konserwacja techniczna, snycerka złocona 2 obramień ikon namiestnych - konserwacja estetyczna, 2 kolumny konserwacja techniczna, 6 kolumn konserwacja estetyczna, wrota Diakońskie - 2 szt konserwacja techniczna i estetyczna wraz z obrazami na podobraziu płóciennym umieszczonymi na wrotach.
Po zakończeniu konserwacji ikonostas wymaga rozłożenia i ponownego złożenia ze względu na prawidłowe dopasowanie poszczególnych elementów.
2. Wszelkie użyte w opisie przedmiotu zamówienia bezpośrednie wskazania danego producenta lub
dostawcy, konkretnej marki oraz nazwy własnej poszczególnych producentów, nazwy określonego wyrobu lub źródła lub znaku towarowego, patentu, rodzaju lub specyficzne pochodzenie zostały użyte pomocniczo i nie stanowią wskazania obowiązku ich stosowania w ofercie. Zamawiający dopuszcza, w każdym aspekcie zamówienia, zastosowanie rozwiązań równoważnych lub lepszych od wskazanych pod warunkiem, że ich zastosowanie nie będzie prowadzić do pogorszenia wskazanych parametrów technicznych, funkcjonalnych i jakościowych. Udowodnienie, że oferowane rozwiązanie jest równowartościowe lub lepsze od wymaganego, leży po stronie oferenta.
3. Okres gwarancji.
Wykonawca zobowiązuje się do udzjelenia 60 miesięcy gwarancji i rękojmi za wady na wykonane prace konserwatorskie, objęte niniejszym zamówieniem.
4. Odbiór końcowy prac dokonywany będzie przez przedstawiciela Zamawiającego przy udziale Wykonawcy, oraz przedstawiciela WKOZ Delegatura w Nowym Sączu jeżeli jest to wymagane.
5. Podmiotom zainteresowanym udziałem w postępowaniu Zamawiający umożliwi przeprowadzenie wizji lokalnej miejsca objętego zamówieniem, celem poznania specyfiki zamówienia. W celu przeprowadzenia wizji lokalnej prosimy o kontakt z Zamawiającym.
6. Zamawiający dopuszcza powierzenie części zamówienia podwykonawcom.
7. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcy nie zwalnia wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie tego zamówienia.
OPIS ZABYTKU
W parafii greckokatolickiej w Nowicy, w cerkwi pw. Św. Paraskewy zachował się XVIII- wieczny ikonostas o wymiarach 512 x 633 em. Wykonany w tradycyjnym układzie siedmioosiowym z podziałem na cztery strefy, stanowi formę przegrody, która pełną ścianą oddziela część ołtarzową od nawy. Drewniana struktura jest polichromowana, złocona i srebrzona. Obrazy malowane są w technice olejnej na podłożu drewnianym. Pierwsza strefę stanowią cztery ikony namiestne umieszczone na niskim cokole rozdzielonym na osi carskimi wrotami.
Ikony namiestne - przedstawiające św. Mikołaja, Matkę Boską z Dzieciątkiem, Pantokratora i św. Paraskewa dekorują głębokie ażurowe obramienia z wici akantowo - kwiatowej, ujęte w profilowane ramy, zamknięte nadwieszonym łukiem.
Druga strefa to obrazy ilustrujące dwanaście świąt - Wniebowzięcie, Zwiastowanie, Boże Narodzenie, Ofiarowanie, Chrzest, Wjazd do Jerozolimy, Zmartwychwstanie, Wniebowstąpienie, Przemienienie, Zesłanie Ducha Świętego. Obrazy umieszczone są w profilowanych, karbowanych ramach, rozdzielają je ażurowe kolumienki z motywem winnej latorośli z gronami i palmetowymi głowicami. Centralnie wkomponowany jest obraz Ostatniej Wieczerzy w ażurowym obramieniu.
Trzecia strefa to przestawienia Apostołów zgrupowanych parami, w analogicznych ażurowych obramieniach zamknięte łukiem.
W czwartej - medaliony z Patriarchami w obramieniu z motywami rokokowymi. Przyczółek wieńczy Krucyfiks.
Struktura ikonostasu jest jasno i ciemnozielona, z białą marmoryzacją, dekoracyjna snycerka jest złocona i srebrzona, tła obrazów grawerowane, złocone.
WNIOSKI I ZAŁOŻENIA KONSERWATORSKIE
Informacje uzyskane w wyniku przeprowadzonych wstępnych badań konserwatorskich ikonostasu, oceny jego stanu zachowania i przyczyn zniszczeń umożliwiają sformułowanie ogólnych założeń i propozycji postępowania konserwatorskiego.
Zmierzać one będą do usunięcia lub zmniejszenia wpływu głównych przyczyn powodujących zniszczenie obiektu oraz do przeprowadzenia koniecznej pełnej konserwacji technicznej i estetycznej. Przy obecnym stanie wiedzy o obiekcie, tj. jego stanie zachowania i warunkach panujących w miejscu ekspozycji, przyjmuje się za konieczne przeprowadzenie prac zabezpieczających drewno przed działaniem niekorzystnych warunków i czynnych szkodników.
Zakłada się zrealizowanie tego poprzez wzmocnienie struktury drewna przeprowadzając zabieg impregnacji Osolonem KL w ksylenie z dodatkiem niewielkiej ilości acetonu i parachlorometakrezolu jako środka dezynsekcyjnego. Zabezpieczone zostanie nie tylko drewno ikonostasu ale także fragmenty drewnianych ścian do których przylega.
Zakłada się odsłonięcie i uzupełnienie pierwotnej kolorystyki - proponuje się usunięcie wszystkich przemalowań i wadliwych uzupełnień oraz przezłoceń szlakmetalem.
Złocenia wykonane złotem płatkowym, w technice klejowej na pulment, zostaną zregenerowane i zachowane. Uzupełnienie ubytków złota, zakłada się wykonać z zachowaniem technologii oryginału. Także przy uzupełnianiu zaprawy i warstwy malarskiej zakłada się zastosować technikę i technologię w jakich wykonane były warstwy oryginalne.
Założenia te dotyczą przede wszystkim technicznych działań konserwatorskich, należy także pamiętać, że efekt plastyczno - estetyczny uzyskany przez sposób uzupełniania ubytków warstwy malarskiej i złoceń powinien podkreślać zabytkowy charakter obiektu.
POSTĘPOWANIE KONSERWATORSKIE
1. Wstępne podklejenie zaprawy wraz z warstwą malarską i złoceniami w celu zabezpieczenia przed osypywaniem, podczas dalszych zabiegów. Do podklejania zastosowany będzie klej króliczy / od 3 do 5 % / z dodatkiem parachlorometakrezolu jako środka dezynfekującego.
2. Demontaż ikonostasu - z zastosowaniem numeracji pomocniczej poszczególnych zdemontowanych elementów. Przewiezienie do pracowni.
3. Wykonanie badań konserwatorskich - fizyko- chemicznych, pomocnych w określeniu budowy technologicznej i uzyskaniu dodatkowych informacji o historii obiektu.
4. Usuwanie brudu, starych werniksów i przemalowań, chemicznie - mieszanką terpentyny z metanolem. Jeżeli mieszanka ta będzie nieskuteczna zastosowanie innych środków nastąpi po wykonaniu prób.
5. Doczyszczenie złoceń - poprzez usuniecie zabrudzeń i przezłoceń szlakmetalem - chemicznie. Metody i środki po uprzednim wykonaniu prób.
6. Impregnacja dekoracji snycerskiej oraz desek podobrazia, Paraloidem B72 w ksylenie z dodatkiem acetonu, wzmacniająca strukturę drewna Przeprowadzona będzie metodą nasączania przez powlekanie pędzlem aż do momentu chłonięcia impregnatu oraz w przypadku mniejszych elementów, przez zanurzenie w impregnacie. Drewno struktury impregnowane będzie Osolanem KL w ksylenie. Wraz z impregnacją wzmacniającą przeprowadzony zostanie zabieg dezynfekcji i dezynsekcji poprzez dodanie do impregnatu parachlorometakrezolu poszczególnych elementów struktury
7. Po odczyszczeniu powierzchni z impregnatu, wykonana zostanie korekta podklejenia wszystkich warstw. W razie konieczności ponowne podklejeni i sprasowanie rozwarstwień i pęcherzy.
8. Montaż mniejszych elementów, z zastosowaniem kołków drewnianych i innych połączeń stolarskich.
9. Ewentualna wymiana, zniszczonych fragmentów konstrukcyjnych i struktury drewnianej, na nowe. Powierzchnia nowego drewna zabezpieczona zostanie profilaktycznie impregnatem (Osolan KL w ksylenie + parametakrezol )
10. Rekonstrukcja i uzupełnienie brakujących fragmentów dekoracji snycerskiej wykonane zostaną w drewnie lipowym. Uzupełnienie drobnych ubytków drewna kitem trocinowo - paraloidowym.
11. Uzupełnianie ubytków zaprawy, zaprawą kredowo - klejową.
12. Uzupełnianie złoceń, złotem płatkowym i proszkowym w technice klejowej na pulment.
13. Położenie werniksu damarowego na zachowanej warstwie malarskiej i uzupełnionych ubytkach zaprawy
14. Scalenie kolorystyczne poprzezpunktowanie w sposób naśladowczy do uzupełnianych fragmentów. Do punktowania zastosowane zostaną farby żywiczne MaimeriRestauro.
15. Zabezpieczenie powierzchni malarskich - werniksem końcowym.
16. Zabezpieczenie w dolnych partiach ikonostasu powierzchni złoconych - Paraloidem B72 w acetonie / 3%/
17. Przegląd stanu zachowania ścian do których przylega ikonostas, przeprowadzenie dezynfekcji zabezpieczającej drewno przed działaniem pleśni i grzybów.
18. Montaż ikonostasu w cerkwi z zastosowaniem kołków drewnianych oraz starych i nowych połączeń stolarskich.
19. Wykonanie dokumentacj i konserwatorskiej.

Otwarcie ofert: 4. Termin otwarcia ofert: 30.04.2024 r., godz. 9:00.
5. Miejsce otwarcia ofert: Parafia grekokatolicka p.w. Św. Paraskewy w Nowicy, Łosie219. 38-312 Ropa.

Składanie ofert:
1. TERMIN SKŁADANIA ofert: 29.04.2024 r., godz. 14:00.
2. Ofertę należy złożyć w formie papierowej za pośrednictwem poczty, kuriera lub osobiście.
3. Miejsce składania ofert: Parafia grekokatolicka p.w. Św. Paraskewy w Nowicy, Łosie219, 38-312 Ropa
Kancelaria parafialna czynna jest:
Od poniedziałku do piątku - po telefonicznym kontakcie. Telefon: 603 721 193

Miejsce i termin realizacji:
Rozdział IV
Termin wykonania zamówienia
Zamówienie należy wykonać do dnia 20 marca 2025 roku.

Wymagania:
Adres strony internetowej prowadzonego postępowania, na której będą udostępniane zmiany i wyjaśnienia treści Zapytania ofertowego oraz inne dokumenty zamówienia: http://www.usciegorlickie.pl/polski-lad-zabytki 2. Ilekroć w niniejszym zapytaniu ofertowym mowa o adresie i siedzibie Zamawiającego należy przyjąć, że dotyczy to adresu podanego wyżej.

Rozdział II
Tryb udzielania zamówienia
1. Postępowanie prowadzone jest w trybie zapytania ofertowego w sposób konkurencyjny i transparentny, w szczególności z uwzględnieniem §8 ust. 6 Regulaminu Naboru Wniosków o Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
2. Do niniejszego zamówienia nie mają zastosowania przepisy ustawy z dnia 11 września 2019 r. -Prawo zamówień publicznych.
3. Dane osobowe przekazane Zamawiającemu w toku prowadzenia postępowania będą przetwarzane zgodnie z regulacjami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) (dalej Rozporządzenie RODO). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w Klauzuli informacyjnej RODO stanowiącej załącznik nr 2 do niniejszego zapytania ofertowego.
4. W sprawach nieuregulowanych zastosowanie znajdują bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny.

Rozdział V
Podstawy wykluczenia z postępowania
Z postępowania o udzielenie zamówienia publicznego wyklucza się:
1) zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 1 ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego, zwanej dalej ,,ustawą SUB" - wykonawcę oraz uczestnika konkursu wymienionego w wykazach określonych w rozporządzeniu Rady (WE) nr 765/2006 z dnia 18 maja 2006 r. dotyczącego środków ograniczających w związku z sytuacją na Białorusi i udziałem Białorusi w agresji Rosji wobec Ukrainy, zwanym dalej ,,rozporządzeniem 765/2006" i rozporządzeniu Rady (UE) nr 269/2014 z dnia 17 marca 2014 r. w sprawie środków ograniczających w odniesieniu do działań podważających integralność terytorialną, suwerenność i niezależność Ukrainy lub im zagrażających, zwanym dalej ,,rozporządzeniem 269/2014" albo wpisanego na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy SUB;
2) zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 2 ustawy SUB - wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego beneficjentem rzeczywistym w rozumieniu ustawy z dnia 1 marca 2018 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu jest osoba wymieniona w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisana na listę lub będąca takim beneficjentem rzeczywistym od dnia 24 lutego 2022 r., o ile została wpisana na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy SUB;
3) zgodnie z art. 7 ust. 1 pkt 3 ustawy SUB - wykonawcę oraz uczestnika konkursu, którego jednostką dominującą w rozumieniu art. 3 ust. 1 pkt 37 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości jest podmiot wymieniony w wykazach określonych w rozporządzeniu 765/2006 i rozporządzeniu 269/2014 albo wpisany na listę lub będący taką jednostką dominującą od dnia 24 lutego 2022 r., o ile został wpisany na listę na podstawie decyzji w sprawie wpisu na listę rozstrzygającej o zastosowaniu środka, o którym mowa w art. 1 pkt 3 ustawy SUB.
Rozdział VI
Warunki udziału w postępowaniu
1. Wykonawca musi wykazać, że w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - to w tym okresie, wykonał należycie
konserwację, co najmniej dwóch drewnianych zabytków zawierających dzieła malarskie w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami z czego co najmniej jedna realizacja o wartości minimum 100 000500zł.
2. W przypadku, gdy Wykonawca dla potwierdzenia spełniania warunku załączy dokumenty zawierające kwoty wyrażone w walutach innych niż złoty polski, Zamawiający przeliczy je na złoty polski według średnich kursów walut NBP opublikowanych w dniu, w którym wydano dokument; w przypadku braku publikacji kursów walut NBP w dniu, w którym wydano dokument, Zamawiający dokona przeliczenia według kursu ostatnio ogłoszonego przed dniem, w którym wydano dokument.
3. Wykonawca musi skierować do realizacji zamówienia publicznego osobę posiadającą uprawnienia do kierowania pracami konserwatorskimi przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytkowy których mowa w art. 37a ust. 1 lub 2 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, warunek, o którym mowa w pkt 1 zostanie uznany za spełniony, jeżeli co najmniej jeden z tych Wykonawców wykonał usługę, o której mowa w pkt 1 oraz zrealizuje usługę stanowiącą przedmiot zamówienia.
Rozdział VII
Opis sposobu przygotowania oferty
1. Oferta musi być sporządzona z zachowaniem formy pisemnej pod rygorem nieważności. Oferta musi być napisana w języku polskim, powinna być sporządzona czytelnie za pomocą maszyny do pisania, komputera lub ręcznie w sposób uniemożliwiający łatwe usunięcie zapisów oraz podpisana przez osobę upoważnioną.
2. Oferta powinna być podpisana przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy, zgodnie z treścią wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub innego właściwego rejestru. W przypadku podpisywania oferty przez pełnomocnika, do oferty należy dołączyć pełnomocnictwo, o ile nie wynika ono z rejestrów, o których mowa w zdaniu poprzednim.
3. Wykonawcy ponoszą wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
4. Wszelkie poprawki lub zmiany w tekście oferty muszą być parafowane własnoręcznie przez osobę podpisującą ofertę.
5. Wskazanym jest, aby wszystkie kartki oferty były ponumerowane i parafowane.
6. Zaleca się, aby oferta była zszyta/spięta w sposób uniemożliwiający wypadnięcie jakiegokolwiek z dokumentów oferty.
7. Wykonawcy przedstawiają ofertę zgodnie z wszystkimi wymaganiami określonymi w Zapytaniu ofertowym.
8. Ofertę można złożyć w kopercie lub nieprzeźroczystym opakowaniu. Koperta (opakowanie) ma być opisana:
Nazwa i adres Wykonawcy
Oferta
,,Konserwacja ikonostasu w zabytkowej cerkwi p. w. Św. Paraskewy w Nowicy" Nie otwierać przed dniem 30.04.2024 r. godz. 9:00
9. Koperta (opakowanie) zawierająca ofertę powinna być zamknięta i zabezpieczona przed otwarciem, bez uszkodzeń, co gwarantuje zachowanie poufności jej treści do czasu otwarcia. Zamawiający nie bierze odpowiedzialności za skutki braku zachowania powyższego sposobu opakowania i opisu
kopert, tj. np.: rozerwanie koperty w czasie drogi do Zamawiającego, nieskuteczne doręczenie z powodu złego opisu.
6. Za termin złożenia oferty przyjmuję się datę i godzinę wpływu oferty do Zamawiającego. Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
7. Otwierając oferty Zamawiający poda nazwy (firmy) oraz adresy Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także informacje dotyczące cen.
8. Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający zamieści na stronie internetowej http://www.usciegorlickie.pl/polski-lad-zabvtki informacje z otwarcia ofert.
9. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od wykonawców wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert.
10. Wykonawca ma prawo złożyć tylko jedną ofertę, zawierającą jedną, jednoznacznie opisaną propozycję cenową. Złożenie większej liczby ofert spowoduję odrzucenie wszystkich ofert złożonych przez danego Wykonawcę.
11. Zamawiający poprawia w ofercie: oczywiste omyłki pisarskie, oczywiste omyłki rachunkowe, z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanych poprawek, niezwłocznie zawiadamiając o tym Wykonawcę, którego oferta została poprawiona.
Rozdział IX
Dokumenty jakie Wykonawca powinien załączyć do oferty.
1. Do oferty należy załączyć:
a) oświadczenie o braku podstaw do wykluczenia z postępowania- sporządzone zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 3 do zapytania ofertowego;
b) wykaz wykonanych prac konserwatorskich - sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 4 do zapytania ofertowego;
c) wykaz osób skierowanych do realizacji zamówienia - sporządzony zgodnie ze wzorem stanowiącym załącznik nr 5 do zapytania ofertowego;
d) pełnomocnictwo - w przypadku, o którym mowa w rozdziale VII pkt 2 zdanie drugie.
2. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została oceniona jako najkorzystniejsza nie złożył wskazanych w zapytaniu ofertowym oświadczeń lub dokumentów lub gdy dokumenty te są niekompletne, zawierają błędy lub budzą wątpliwości, Zamawiający wezwie Wykonawcę do ich złożenia, uzupełnienia, poprawienia lub udzjelenia wyjaśnień w wyznaczonym terminie, chyba, że mimo ich złożenia uzupełnienia, poprawienia lub udzjelenia wyjaśnień oferta Wykonawcy podlega odrzuceniu lub konieczne jest unieważnienie postępowania. Jeżeli Wykonawca nie przedłoży wymaganych informacji w wyznaczonym terminie, Zamawiający odrzuci ofertę Wykonawcy.
Rozdział X
Termin związania ofertą
1. Termin związania ofertą w niniejszym postępowaniu wynosi 30 dni.
2. Wykonawca samodzielnie lub na wniosek Zamawiającego może przedłużyć termin związania ofertą, z tym że Zamawiający może tylko raz, co najmniej na 3 dni przed upływem terminu związania ofertą, zwrócić się do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o oznaczony okres, nie dłuższy jednak niż 60 dni.
3. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert.
Rozdział XI
Przesłanki odrzucenia oferty
Zamawiający odrzuci ofertę, w następujących sytuacjach:
1. Jej treść nie odpowiada treści zapytania ofertowego,
2. Została złożona przez Wykonawcę podlegającego wykluczeniu z postępowania,
3. Została złożona przez Wykonawcę niespełniającego warunków udziału w postępowaniu,
4. Zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia,
5. Jej złożenie stanowi czyn nieuczciwej konkurencji w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji,
6. Wykonawca nie wyraził zgody na przedłużenie terminu związania ofertą,
7. Jest nieważna na podstawie odrębnych przepisów.
Rozdział XIII.
Opis sposobu obliczenia ceny
1. Wykonawca, uwzględniając wszystkie wymogi zawarte w niniejszym Zapytaniu Ofertowym, powinien w cenie brutto ująć wszelkie koszty niezbędne dla prawidłowego i pełnego wykonania przedmiotu zamówienia, a także uwzględnić inne podatki i opłaty.
2. Zamawiający przyjął w niniejszym postępowaniu za podstawę rozliczenia za wykonanie przedmiotu zamówienia wynagrodzenie ryczałtowe, które musi uwzględniać wszystkie wymagania niniejszego Zapytania Ofertowego wraz z załącznikami oraz obejmować wszelkie koszty, jakie poniesie Wykonawca z tytułu należytej oraz zgodnej z obowiązującymi przepisami realizacji przedmiotu zamówienia, w tym w szczególności wszystkie koszty bezpośrednie i pośrednie związane z poprawnym wykonaniem przedmiotu zamówienia.
3. Wszystkie koszty, które będą opłacane przez Wykonawcę w ramach realizacji przedmiotu zamówienia, muszą być wliczone do ceny oferty złożonej przez Wykonawcę.
4. Cena musi być podana w złotych polskich z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku.
5. Wykonawca zobowiązany jest do wypełnienia formularza ofertowego i określenia w nim ceny brutto z uwzględnieniem wartości podatku VAT oraz określenia ceny netto.
6. Wyklucza się możliwość roszczeń Wykonawcy z tytułu błędnego skalkulowania ceny lub pominięcia elementów niezbędnych do wykonania zamówienia, a wszystkie utrudnienia wynikające z warunków realizacji Wykonawca winien uwzględnić w podanej cenie oferty.
7. Jeżeli cena wydaje się rażąco niska w stosunku do przedmiotu zamówienia, Zamawiający zwraca się o udzielenie wyjaśnień, w tym złożenie dowodów, dotyczących wyliczenia ceny, w szczególności w zakresie:
a) zarządzania procesem produkcji, świadczonych usług lub metody budowy;
b) wybranych rozwiązań technicznych, wyjątkowo korzystnych warunków dostaw, usług albo związanych z realizacją robót budowlanych;
c) oryginalności dostaw, usług lub robót budowlanych oferowanych przez wykonawcę;
d) zgodności z przepisami dotyczącymi kosztów pracy, których wartość przyjęta do ustalenia ceny nie może być niższa od minimalnego wynagrodzenia za pracę albo minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie przepisów ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę lub przepisów odrębnych właściwych dla spraw, z którymi związane jest realizowane zamówienie;
e) zgodności z prawem w rozumieniu przepisów o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej;
f) zgodności z przepisami z zakresu prawa pracy i zabezpieczenia społecznego, obowiązującymi w miejscu, w którym realizowane jest zamówienie;
g) zgodności z przepisami z zakresu ochrony środowiska;
h) wypełniania obowiązków związanych z powierzeniem wykonania części zamówienia podwykonawcy.
8. W przypadku gdy cena całkowita oferty jest niższa o co najmniej 30 % od wartości zamówienia ustalonej przed wszczęciem postępowania lub średniej arytmetycznej cen wszystkich złożonych ofert zamawiający może zwrócić się o udzielenie wyjaśnień, o których mowa w pkt 7, chyba że rozbieżność wynika z okoliczności oczywistych, które nie wymagają wyjaśnienia.
Rozdział XIV
Informacje o formalnościach, jakie muszą zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia
umowy w sprawie zamówienia publicznego
1. Niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty Zamawiający informuje równocześnie Wykonawców, którzy złożyli oferty, o:
1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
2) wykonawcach, których oferty zostały odrzucone
podając uzasadnienie faktyczne i prawne.
2. Zamawiający udostępnia niezwłocznie informacje, o których mowa w pkt 1 na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
Rozdział XV Zmiana umowy
1. Z Wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę zostanie zawarta umowa, której wzór stanowi załącznik nr 6 do zapytania ofertowego.
2. Wszelkie zmiany i uzupełnienia treści umowy mogą być dokonywane wyłącznie w formie pisemnej pod rygorem nieważności poprzez sporządzenie i podpisanie przez obie strony aneksu do umowy.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość dokonania zmian postanowień umowy w przypadkach i na warunkach wskazanych we wzorze umowy.
Rozdział XVI Pozostałe informacje
1. Zamawiający zastrzega sobie możliwość unieważnienia postępowania na każdym jego etapie bez podawania przyczyny.
2. W przypadku, o których mowa pkt 1, Wykonawcy nie przysługują w stosunku do Zamawiającego żadne roszczenia odszkodowawcze.
3. Zamawiający nie przewiduje:
1) składania ofert wariantowych;
2) składania ofert częściowych;

Uwagi:
Rozdział XII
Kryteria oceny ofert
1. Zamawiający oceni jedynie te oferty, które nie zostaną odrzucone.
2. Zamawiający będzie oceniać oferty według następujących kryteriów i ich wag:
a) Cena - 60 pkt;
b) Doświadczenie osoby skierowanej do kierowania pracami konserwatorskimi - 40 pkt.
3. Punkty w kryterium ,,cena" przyznawane będą za zaoferowaną przez wykonawcę cenę brutto za wykonanie zamówienia.
4. Punkty przyznane w kryterium ,,cena" zostaną obliczone według następującego wzoru: C = (Cn/Cb) * 60 pkt., gdzie: C - ilość punktów przyznanym w kryterium ,,cena", Cn - najniższa cena brutto spośród ofert Cb - cena brutto oferty badanej.
5. Punkty przyznane w kryterium ,,cena" zostaną zaokrąglone do dwóch miejsc po przecinku.
6. Punkty przyznane w kryterium "Doświadczenie osoby skierowanej do kierowania pracami konserwatorskimi" zostaną przyznane za doświadczenie osoby skierowanej przez wykonawcę do kierowania pracami konserwatorskimi, liczone w latach pracy od dnia uzyskania uprawnień do kierowania nimi, o których mowa w art. 37a ust. 1 lub 2 ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
7. Punkty w kryterium "Doświadczenie osoby skierowanej do kierowania pracami konserwatorskimi" zostaną przyznane w sposób następujący:
a) Doświadczenie poniżej 5 lat - 0 pkt;
b) Doświadczenie powyżej 5 do 10 lat - 10 pkt;
c) Doświadczenie powyżej 10 do 15 lat - 20 pkt;
d) Doświadczenie powyżej 20 do 25 lat - 30 pkt;
e) Doświadczenie powyżej 25 lat - 40 pkt.
8. Oferta może otrzymać maksymalnie 100 punktów.
9. W przypadku, kiedy oferenci otrzymają identyczną liczbę punktów tj. podali taką samą najniższą cenę, Zamawiający zwróci się do tych podmiotów z prośbą o przedłożenie ponownie ofert
zawierających cenę we wskazanym przez Zamawiającego terminie, po czym Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród ponownie złożonych ofert.
Informacja o wyborze najkorzystniejszej oferty zostanie upubliczniona na stronie internetowej:
http://www.usciegorlickie.pl/polski-lad-zabvtki
10. W przypadku, gdy cena najkorzystniejszej oferty przekroczy budżet projektu zaplanowany na realizację usługi, Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia całego postępowania objętego niniejszym zapytaniem ofertowym lub prawo do negocjowania ceny z Wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę. W przypadku podjęcia negocjacji, gdy negocjacje nie przyniosą efektu, Zamawiający może podjąć negocjacje z wykonawcą, który złożył ofertę najkorzystniejszą spośród pozostałych ofert. Procedura ta może zostać zastosowana do każdej następnej oferty, której cena przekroczy budżet projektu.
11. W przypadku, gdy cena najkorzystniejszej oferty przekroczy budżet projektu zaplanowany na realizację usługi, Zamawiający będzie mógł wybrać tę ofertę, jeżeli będzie mieć możliwość zwiększenia zaplanowanego budżetu do ceny najkorzystniejszej oferty.

Kontakt:
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia:
ks Piotr Kaczmar tel. 603721193

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.