Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
5975z ostatnich 7 dni
23542z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Sporządzenie koncepcji zagospodarowania parku podworskiego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Sporządzenie koncepcji zagospodarowania parku podworskiego

Data zamieszczenia: 2024-04-12
Dane kontaktowe Zamawiającego: Urzad Miasta Torunia Wydział Środowiska i Ekologii
ul. Wały gen. Sikorskiego 12
87-100 Toruń
powiat: Toruń
tel. 0-56 611 8757, tel. 0-56 611 8759
wsie@um.torun.pl
Województwo: kujawsko-pomorskie
Miasto: Toruń
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. 0-56 611 8757,
Termin składania ofert: 2024-04-26 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
zaprasza do złożenia oferty na realizację zadania pn.
,,Koncepcja zagospodarowania parku podworskiego na Bielawach w Toruniu".

1. Przedmiotem zapytania ofertowego jest sporządzenie koncepcji zagospodarowania dla terenu o powierzchni ? 4,1 ha, stanowiącego park podworski przy Ul. Szosa Lubicka 153 (część działki o nr ewid. 665/7 oraz działki o nr 661/1, 661/2, 665/3 i 669 z obrębu 53), widniejący w gminnej ewidencji zabytków. Teren objęty opracowaniem przedstawiono
w załączniku.
2. Koncepcja ma zostać sporządzona w celu zagospodarowania terenu do użytkowania jako teren zieleni publicznej w postaci stworzenia miejsca rekreacyjnego dla dzieci oraz miejsca wytchnienia dla pozostałych mieszkańców.
3. Koncepcja zagospodarowania powinna uwzględniać przeznaczenie terenu na ogólnodostępne miejsce rekreacji i odpoczynku z zachowaniem funkcji przyrodniczych.
W związku z powyższym należy sporządzić wstępną inwentaryzację zieleni pod kątem objęcia drzew ochroną prawną w postaci pomników przyrody, zgodnie z obowiązującymi przepisami.
4. W koncepcji należy uwzględnić istniejące zagospodarowanie działki w formie utwardzonych ciągów pieszych oraz naturalne trasy komunikacyjne.
5. Koncepcja powinna nawiązywać do historycznej kompozycji parku oraz zaspokajać potrzeby estetyczne i relaksacyjne.
6. W koncepcji należy uwzględnić m.in.:
a) nasadzenia zieleni niskiej i wysokiej. Przy doborze gatunków należy uwzględnić warunki glebowe panujące na wskazanym terenie. Pożądane jest zastosowanie roślin niewymagających intensywnej pielęgnacji.
b) usytuowanie elementów małej architektury i pojedynczych urządzeń zabawowych - np. tyrolka czy obiekty sprawnościowe. Należy wziąć pod uwagę ergonomie, funkcjonalność i trwałość proponowanego wyposażenia.
c) zaplanowanie reprezentacyjnego wejścia do parku, wskazującego naturalny ruch poruszania się po terenie.
d) przebieg ciągów pieszych, rowerowych lub pieszo-rowerowych. Należy uwzględnić zastosowanie naturalnych nawierzchni, ograniczyć do niezbędnego minimum powierzchnie utwardzanie wykonane z materiałów nie przepuszczających wody np. kostka brukowa, asfalt.
7. Zamawiający oczekuje twórczego podejścia do rozwiązań przestrzenno- funkcjonalnych obszaru objętego koncepcją, w ramach stworzenia przestrzeni stanowiącej wspólne miejsce dla aktywności rodzinnej.
8. Koncepcja powinna zawierać analizę zagadnienia określającą sposób użytkowania terenu, przedstawioną w formie graficznej wraz z opisem zamierzenia.
9. Część graficzna powinna zawierać następujące rysunki:
o rysunek koncepcji zagospodarowania terenu w skali 1:500 naniesiony na mapę zasadniczą, pokazujący w szczególności:
- układ komunikacyjny wraz z projektowanymi obiektami rekreacyjnymi,
- układ funkcjonalno-przestrzenny (podział na strefy o różnych funkcjach użytkowych lub przeznaczeniu dla użytkowników w różnych grupach wiekowych),
- układ szaty roślinnej,
- usytuowanie elementów małej architektury,
o wizualizacje zaprojektowanej przestrzeni - min. 3 wizualizacje 3D.
10. Część opisowa powinna zawierać opis koncepcji zagospodarowania terenu,
a w szczególności:
o program funkcjonalno-użytkowy,
o opis schematu komunikacyjnego,
o opis materiałowy,
o uwagi dodatkowe (wg uznania autora).
11. Ustala się wykonanie opracowań będących przedmiotem zamówienia w ilości 4 egz. (wersja papierowa) oraz na nośniku elektronicznym (pendrive), w formacie pdf i w wersji edytowalnej.
12. Wykonawca zobowiązany będzie do pozyskania materiałów geodezyjnych z zasobów Wydziału Geodezji i Kartografii UMT oraz do udziału w spotkaniach i naradach organizowanych przez Zamawiającego (jeśli zaistnieje konieczność do ich zwoływania) oraz do prezentacji postępu prac na każde wezwanie Zamawiającego. Zamówienie obejmuje również osobisty, czynny udział w konsultacjach społecznych oraz przygotowanie prezentacji multimedialnej, którą Wykonawca zaprezentuje podczas spotkania.
13. Wykonawca zobowiązany będzie do uzgodnienia opracowanej dokumentacji
z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków w Toruniu. Park ujęty w gminnej ewidencji zabytków. Powyższe kształtuje podział wynagrodzenia na 80 % wartości zamówienia
w momencie złożenia kompletnej i zaakceptowanej przez Zamawiającego dokumentacji oraz pozostałe 20 % w przypadku otrzymania pisemnego uzgodnienia.

Dokument nr: WŚiE.7021.1.52.2024.ES

Składanie ofert:
1. Ofertę cenową na formularzu (druk w załączeniu) wraz z niezbędnymi załącznikami należy przesłać lub złożyć do dnia 26.04.2024 r. do godz. 10:00 na adres:

Wydział Środowiska i Ekologii Urzędu Miasta Torunia, Ul. Wały gen. Sikorskiego 12,
87-100 Toruń; e-mail: wsie@um.torun.pl (decyduje data wpływu do wydziału).

Miejsce i termin realizacji:
15. Termin realizacji - do dnia 30 sierpnia 2024 r. (włącznie z uwzględnieniem ustawowego terminu otrzymania uzgodnienia z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków).

Wymagania:
14. Do oferty należy dołączyć:
a) min. 1 referencję/bezusterkowy protokół odbioru potwierdzającą wykonanie
w ostatnich 3 latach tego rodzaju dokumentacji dla publicznych terenów zieleni
o powierzchni min. 0,5 ha,
b) kopię wpisu do CEIDG lub KRS.
16. Kryteria oceny złożonych ofert: cena - 100%.
17. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu, o którym mowa w art. 24 ust. 1 ustawy PZP. Wykluczeniu podlegają wykonawcy, którzy przed wszczęciem niniejszego postępowania nie wykonali zamówienia lub wykonali je nienależycie oraz wykonawcy, którzy mieli naliczoną karę umowną za zdarzenia dotyczące wcześniejszych umów na realizację zadań zleconych przez Gminę Miasta Toruń.
3. Niniejsza oferta nie stanowi oferty w myśl art. 66 Kodeksu Cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy Prawo zamówień publicznych.
4. Zaproszenie nie jest postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego w rozumieniu przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych, oraz nie kształtuje zobowiązania Zamawiającego do przyjęcia którejkolwiek z ofert. Zamawiający zastrzega sobie prawo do rezygnacji z zamówienia bez wyboru którejkolwiek ze złożonych ofert.
5. Zamawiający zastrzega sobie prawo do negocjacji warunków zamówienia oraz ceny za jego wykonanie, a także do rezygnacji z zamówienia bez podania przyczyny.

Kontakt:
2. W przypadku pytań dotyczących przedmiotu zamówienia, proszę o kontakt z p. Marcinem Urbańskim (tel. 0-56 611 8757) lub z p. Ewą Sypniewską (tel. 0-56 611 8759).

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.