Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
5962z ostatnich 7 dni
22998z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego

Data zamieszczenia: 2024-05-02
Dane kontaktowe Zamawiającego: Starostwa Powiatowego w Hajnówce
ul. A. Zina 1
17-200 Hajnówka
powiat: hajnowski
tel. (85) 682 27 18, tel. 85 682 93 73, tel. 85 682 51 99
starostwo@powiat.hajnowka.pl
Województwo: podlaskie
Miasto: Hajnówka
Wadium: nie jest wymagane
Nr telefonu: tel. (85) 682 27 18,
Termin składania ofert: 2024-05-14 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Rozdział 3
Opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest: ,,Opracowanie Programu Funkcjonalno - Użytkowego wraz z obliczeniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych polegających na montażu zestawu hydroforowego do podniesienia ciśnienia w istniejącej instalacji przeciwpożarowej I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej - Curie w Hajnówce, Ul. Piłsudskiego 7".
2. Zestaw hydroforowy ma zapewnić odpowiednie, zgodne z obecnie obowiązującymi przepisami i normami, ciśnienie w instalacji p.poż., w tym hydrantów w ww. budynku.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia oraz sposób realizacji zamówienia zawiera Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik Nr 7 do SWZ.
5. Zamawiający wymaga, aby program funkcjonalno-użytkowy był kompletny w zakresie
wytycznych do dalszego projektowania, na podstawie którego Zamawiający będzie mógł
przeprowadzić postępowanie przetargowe na sporządzenie dokumentacji projektowej i wykonanie robót budowlanych w ramach inwestycji (czyli wyłonienie wykonawcy w formule ,,Zaprojektuj i wybuduj").
W ramach jednego zadania i w jednej procedurze zamówienia publicznego przewiduje się wykonać:
1) dokumentację projektową, która winna zawierać dokładne opisy zawierające potrzebne informacje dotyczące dostawy i montażu zestawu hydroforowego wraz z niezbędną armaturą i instalacją do wykonania zadania, w tym uzyskanie wymaganych prawem pozwoleń;
2) dostarczenie i zamontowanie wg opracowanej dokumentacji projektowej zestawu hydroforowego oraz wykonanie prób wraz z rozruchem instalacji
6. Program funkcjonalno-użytkowy powinien opisywać szczegółowo rozwiązania technologiczne, materiałowe i organizacyjne oraz określić wymagania w stosunku do jakości robót budowlano-montażowych, zaprojektowanych technologii, materiałów i urządzeń .
7. Opracowania objęte niniejszym zamówieniem Wykonawca dostarczy Zamawiającemu w formie papierowej w liczbie 3 egzemplarzy oraz 2 egzemplarze w formie elektronicznej na płycie CD w formacie PDF oraz edytowalnej (odpowiednio w formatach .dwg - część graficzna,.doc - część opisowa, xls - zestawienie kosztów zadania).
8. Za skutki zaniedbań w realizacji przedmiotu zamówienia Wykonawca ponosi pełną odpowiedzialność cywilną i finansową.
9. Zamawiający zgodnie z art. 95 ust. 1 ustawy PZP wymaga, aby osoby biorące bezpośredni udział w wykonaniu przedmiotowej usługi były zatrudnione przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy.
10. Program funkcjonalno-użytkowy powinien być opracowany zgodnie z obowiązującymi przepisami i normami, w szczególności z:
1) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 29 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego.
2) Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie określenia metod i podstaw sporządzania kosztorysu inwestorskiego, obliczania planowanych
kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych określonych
w programie funkcjonalno-użytkowym.
3) Rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 07 czerwca 2010 r. w sprawie ochrony przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów
4) wymaganiami organizacyjno - użytkowymi dla zadania inwestycyjnego.
5) danymi wynikającymi z wizji lokalnej i oceny stanu technicznego obiektu.

CPV: 71242000-6

Otwarcie ofert: 7. Otwarcie ofert nastąpi: w dniu 14 maja 2024 r. o godz. 10:30 w siedzibie Zamawiającego.
8. Otwarcie ofert następuje poprzez użycie mechanizmu do odszyfrowania ofert dostępnego po zalogowaniu na Platformie e-Zamówienia.
9. Ponieważ otwarcie ofert będzie następować przy użyciu systemu teleinformatycznego, Zamawiający informuje, że w przypadku awarii tego systemu powodującej brak możliwości otwarcia ofert w terminie określonym powyżej, otwarcie ofert nastąpi niezwłocznie po usunięciu awarii.

Składanie ofert:
Rozdział 18
Miejsce i termin składania ofert oraz otwarcie ofert
1. Oferty należy składać do dnia 14 maja 2024r. do godz. 10:00 na zasadach opisanych w Rozdziale 13 (Adres strony internetowej ...) niniejszego SWZ za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia: https://ezamowienia.gov.pl

Miejsce i termin realizacji:
Rozdział 5
Termin wykonania zamówienia
1. Termin realizacji zamówienia: nie dłuższy niż 30 dni od daty udzielenia zamówienia, zgodnie z terminem wskazanym w ofercie.
2. Szczegółowe zagadnienia dotyczące terminu realizacji umowy uregulowane są we wzorze umowy stanowiącej Załącznik Nr 6 do SWZ oraz Opisie Przedmiotu zamówienia stanowiącym Załącznik Nr 7 do SWZ.

Wymagania:
Rozdział 2
Tryb udzielenia zamówienia
1. Niniejsze zamówienie jest zamówieniem klasycznym w rozumieniu art. 7 pkt 33 ustawy Prawo zamówień publicznych (zwanej dalej: PZP). Wartość zamówienia nie przekracza progów unijnych w rozumieniu art. 3 ustawy PZP.
2. Niniejsze postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego prowadzone jest w trybie podstawowym, w którym w odpowiedzi na ogłoszenie o zamówieniu oferty mogą składać wszyscy zainteresowani Wykonawcy, a następnie Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę bez przeprowadzenia negocjacji (art. 275 pkt 1 ustawy PZP).
3. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
5. Zamawiający nie przewiduje aukcji elektronicznej.
6. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych.
7. Przedmiotem niniejszego postępowania nie jest zawarcie umowy ramowej.
8. Zamawiający zgodnie z art. 91 ust. 1 ustawy PZP nie dopuszcza składania ofert częściowych.
9. Zamawiający nie wymaga obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych, o których stanowi art. 60 PZP.
10. Zamawiający nie przewiduje wyboru najkorzystniejszej oferty z zastosowaniem aukcji elektronicznej wraz z informacjami, o których mowa w art. 230 ustawy PZP.
11. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy PZP.
Rozdział 4
Wizja lokalna
1. Zamawiający informuje o wymogu przeprowadzenia przez Wykonawcę, w uzgodnionym uprzednio z Zamawiającym terminie wizji lokalnej przyszłego terenu budowy.
2. W celu przeprowadzenia wizji lokalnej Wykonawca zobowiązany jest do zgłaszania woli jej odbycia na adres e-mail: lucyna.lewczuk@powiat.hanowka.pl , podając numer telefonu i dane osób, które wezmą udział w wizji lokalnej.
3. Udział w wizji lokalnej potwierdzony zostanie dokumentem stanowiącym Załącznik Nr 10 do SZW.
4. Brak dokumentu potwierdzającego udział w wizji lokalnej stanowić będzie podstawę do odrzucenia oferty.
3. Wzór protokołu odbioru dokumentacji będącej przedmiotem zamówienia stanowi Załącznik Nr 9 do SWZ.
4. Realizacja przedmiotu zamówienia dokonywana jest zgodnie z wymaganiami określonymi w Załączniku Nr 6 do SWZ(Umowa) i Załączniku Nr 7 do SWZ(OPZ)
Rozdział 6
Warunki udziału w postępowaniu
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy:
Spełniają warunki udziału w postępowaniu zgodnie z art. 112 ust. 2 ustawy Pzp, w zakresie :
1. Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie formułuje opisu sposobu dokonywania oceny tego warunku.
2. Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładaj obowiązek ich posiadania, w szczególności koncesje, zezwolenia, licencje.
3. Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający wymaga, aby Wykonawca posiadał aktualne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjna nie mniejszą niż 50 000 zł.
4. Zdolności technicznej lub zawodowej:
Wykonawca spełni warunek, jeśli wykaże, że:
4.1 Wykonał co najmniej 1 Program Funkcjonalno-Użytkowy lub projekt architektoniczno-budowlany dotyczący montażu zestawu hydroforowego do podniesienia ciśnienia w instalacji przeciwpożarowej wraz z obliczeniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych (Załącznik Nr 5 do SWZ)
4.2 Będzie dysponował pracownikami zatrudnionymi na podstawie umowy o pracę, o odpowiednich kwalifikacjach zawodowych, uprawnieniach, doświadczeniu i wykształceniu niezbędnym do wykonywania zamówienia publicznego - 1 osoba branży sanitarnej, 1 osoba branży elektrycznej) ( Załącznik Nr 5 do SWZ)
5. Zamawiający w stosunku do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, w odniesieniu do warunku dotyczącego zdolności technicznej lub zawodowej dopuszcza łączne spełnianie warunku przez Wykonawców.
6. Oceniając zdolność techniczną lub zawodową, Zamawiający może, na każdym etapie postępowania, uznać, że Wykonawca nie posiada wymaganych zdolności, jeżeli posiadanie przez Wykonawcę sprzecznych interesów, w szczególności zaangażowanie zasobów technicznych lub zawodowych Wykonawcy w inne przedsięwzięcia gospodarcze Wykonawcy może mieć negatywny wpływ na realizację zamówienia.

Rozdział 7
Podstawy wykluczenia
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu na podstawie art. 108 ust. 1 z zastrzeżeniem art. 110 ust. 2 ustawy Pzp, a także na podstawie ustawy z dnia 13 kwietnia 2022 r. o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie bezpieczeństwa narodowego. Załącznik Nr 2 do SWZ
2. Zamawiający nie przewiduje fakultatywnych podstaw wykluczenia, o których mowa w art. 109 ust.1 ustawy Pzp.
3. Wykonawca może zostać wykluczony przez Zamawiającego na każdym etapie postępowania o udzielenie zamówienia.
4. Wykluczenie Wykonawcy następuje w przypadkach, określonych w art. 111 ustawy Pzp oraz w art. 7 ust. 1 ustawy o szczególnych rozwiązaniach w zakresie przeciwdziałania wspieraniu agresji na Ukrainę oraz służących ochronie

Rozdział 8
Podmiotowe i przedmiotowe środki dowodowe. Oświadczenia i dokumenty, jakie zobowiązani są dostarczyć Wykonawcy w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału w postępowaniu
1. Do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć aktualne na dzień składania ofert oświadczenie o spełnianiu warunków udziału w postępowaniu oraz o braku podstaw do wykluczenia z postępowania - zgodnie z Załącznikiem Nr 2 do SWZ.
2. Informacje zawarte w oświadczeniu, o którym mowa w pkt 1 stanowią wstępne potwierdzenie, że Wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
3. Zamawiający wzywa Wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym terminie, nie krótszym niż 5 dni od dnia wezwania, podmiotowych środków dowodowych, jeżeli wymagał ich złożenia w ogłoszeniu o zamówieniu lub dokumentach zamówienia - aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych.
4. Podmiotowe środki dowodowe wymagane od Wykonawcy obejmują:
1) Opłaconą polisę ubezpieczeniową, a w przypadku jej braku inny dokument potwierdzający, że Wykonawca jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej związanej z przedmiotem zamówienia na kwotę nie mniejszą niż 50 000 zł.
2) Oświadczenie wykonawcy w zakresie art. 108 ust. 1 pkt 5, o braku przynależności do tej samej grupy kapitałowej z innym Wykonawcą, który złożył odrębna ofertę - Załącznik Nr 4 do SWZ.
3) Wykaz 1 wykonanego projektu architektoniczno-budowlanego lub Programu Funkcjonalno-Użytkowego dotyczącego montażu zestawu hydroforowego do podniesienia ciśnienia w instalacji przeciwpożarowej wraz z obliczeniem planowanych kosztów prac projektowych oraz planowanych kosztów robót budowlanych wraz z podaniem ich wartości, przedmiotu, dat wykonania i podmiotów, na rzecz których usługi zostały wykonane. Wykonawca zobowiązany jest dołączyć dowody potwierdzające należyte wykonanie wskazanych usług. Dowodami określającymi czy te usługi zostały wykonane lub są wykonane należycie są referencje, bądź inne dokumenty sporządzone przez podmiot, na rzecz którego były wykonywane wydane w okresie ostatnich 3 miesięcy - Załącznik Nr 5 do SWZ.
4) Wykaz osób spełniających warunki udziału w postępowaniu, które będą uczestniczyć w realizacji zamówienia, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług wraz z informacjami na temat zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informacja o podstawie dysponowania tymi osobami - Załącznik Nr 5 do SWZ.
5. Zamawiający może żądać od Wykonawców uzupełnienia lub wyjaśnień dotyczących treści oświadczenia, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, lub złożonych podmiotowych środków dowodowych lub innych dokumentów lub oświadczeń składanych w postępowaniu.
Uwaga: Jeżeli złożone przez Wykonawcę oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust. 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, lub podmiotowe środki dowodowe budzą wątpliwości Zamawiającego, może on zwrócić się bezpośrednio do podmiotu, który jest w posiadaniu informacji lub dokumentów istotnych w tym zakresie dla oceny spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub braku podstaw wykluczenia, o przedstawienie takich informacji lub dokumentów.
6. Zamawiający nie wzywa do złożenia podmiotowych środków dowodowych, jeżeli może je uzyskać za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, w szczególności rejestrów publicznych w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, o ile Wykonawca wskazał w oświadczeniu, o którym mowa w art. 125 ust. 1 PZP, dane umożliwiające dostęp do tych środków.
Uwaga: Oświadczenia składane wraz z ofertą:
a) Wykonawca przekazuje w postaci elektronicznej i opatruje kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym
b) w przypadku gdy, zostały sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem, Wykonawca przekazuje cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
7. Jako przedmiotowe środki dowodowe do oferty Wykonawca zobowiązany jest dołączyć oświadczenie potwierdzające dysponowanie pracownikami zatrudnionymi na podstawie stosunku pracy, niezbędnymi do wykonania zamówienia stanowiące Załącznik Nr 8 do SWZ.
8. Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych zgodnie z art. 107 ust. 2 PZP.

Rozdział 9
Poleganie na zasobach innych podmiotów, na zasadach określonych w art. 118 ustawy PZP
1. Wykonawca może, w celu potwierdzenia spełniania warunków udziału, polegać na zdolnościach technicznych lub zawodowych lub sytuacji finansowej lub ekonomicznej podmiotów udostępniających zasoby, niezależnie od charakteru prawnego łączących go z nimi stosunków prawnych
2. W odniesieniu do warunków dotyczących wykształcenia, kwalifikacji zawodowych lub doświadczenia Wykonawcy mogą polegać na zdolnościach podmiotów udostępniających zasoby, jeśli podmioty te wykonają roboty budowlane lub usługi, do realizacji których te zdolności są wymagane.
3. Wykonawca, który polega na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, składa, wraz z ofertą, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby do oddania mu do dyspozycji niezbędnych zasobów na potrzeby realizacji danego zamówienia lub inny podmiotowy środek dowodowy potwierdzający, że Wykonawca realizując zamówienie, będzie dysponował niezbędnymi zasobami tych podmiotów, zgodnie z art. 118 ust. 4 Pzp. Oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.
4. Zamawiający ocenia, czy udostępniane Wykonawcy przez podmioty udostępniające zasoby zdolności techniczne lub zawodowe lub ich sytuacja finansowa lub ekonomiczna, pozwalają na wykazanie przez Wykonawcę spełniania warunków udziału w postępowaniu, a także bada, czy nie zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, które zostały przewidziane względem Wykonawcy.
5. Jeżeli zdolności techniczne lub zawodowe podmiotu udostępniającego zasoby nie potwierdzają spełniania przez Wykonawcę warunków udziału w postępowaniu lub zachodzą wobec tego podmiotu podstawy wykluczenia, Zamawiający żąda, aby Wykonawca w terminie określonym przez Zamawiającego zastąpił ten podmiot innym podmiotem lub podmiotami albo wykazał, że samodzielnie spełnia warunki udziału w postępowaniu.
7. Podmiot, który zobowiązał się do udostępniania zasobów, odpowiada solidarnie z Wykonawcą, który polega na jego sytuacji finansowej lub ekonomicznej za szkodę poniesioną przez Zamawiającego poniesioną wskutek nieudostępnienia tych zasobów, chyba że za nieudostępnienie zasobów podmiot ten nie ponosi winy.
8. UWAGA:
Wykonawca nie może, po upływie terminu składania ofert, powoływać się na zdolności lub sytuację podmiotów udostępniających zasoby, jeżeli na etapie składania ofert nie polegał on w danym zakresie na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby.
9. Wykonawca, w przypadku polegania na zdolnościach lub sytuacji podmiotów udostępniających zasoby, przedstawia, wraz z oświadczeniem, o którym mowa w Rozdziale 8 pkt 1 SWZ, także oświadczenia podmiotu udostępniającego zasoby, potwierdzające brak podstaw wykluczenia tego podmiotu oraz odpowiednio spełnianie warunków udziału w postępowaniu, w zakresie w jakim Wykonawca powołuje się na jego zasoby, zgodnie z katalogiem dokumentów określonych w Rozdziale 8 SWZ - Wykaz oświadczeń lub dokumentów, jakie mają dostarczyć Wykonawcy - podmiotowe środki dowodowe.

Rozdział 10
Informacja dla Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (w tym spółki cywilne/konsorcja)
1. Wykonawcy mogą wspólnie ubiegać się o udzielenie zamówienia. W takim przypadku Wykonawcy ustanawiają pełnomocnika (lidera) do reprezentowania ich w niniejszym postępowaniu albo reprezentowania ich w postępowaniu i zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego . Wszelka korespondencja prowadzona będzie wyłącznie z pełnomocnikiem (liderem). Pełnomocnictwo powinno: precyzować zakres umocowania, wymieniać wszystkich Wykonawców, którzy wspólnie ubiegają się o udzielenie zamówienia, każdy z tych Wykonawców musi podpisać się na wspólnym dokumencie pełnomocnictwa lub innego dokumentu sporządzonego w tym celu; alternatywnie - wystawić niezależne pełnomocnictwo indywidualnie dla pełnomocnika - lidera (nie jest wymagany podpis pełnomocnika - lidera na dokumencie pełnomocnictwa).
2. Pełnomocnictwo musi zostać dołączone do oferty, przekazane w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym mocodawcy, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. W przypadku gdy pełnomocnictwo zostało sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzone własnoręcznym podpisem, przekazuje się cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu - podpisane analogicznie jak w zdaniu pierwszym, przez mocodawcę lub notariusza.
3. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
4. W przypadku Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia, oświadczenia, o których mowa w Rozdziale 8 SZW (podmiotowe i przedmiotowe środki dowodowe) składa każdy z Wykonawców. Oświadczenia te potwierdzają brak podstaw wykluczenia oraz spełnianie warunków udziału w zakresie, w jakim każdy z Wykonawców wykazuje spełnianie warunków udziału w postępowaniu.
5. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty/usługi wykonają poszczególni Wykonawcy.

Rozdział 11
Realizacja przedmiotu zamówienia przy udziale Podwykonawców
1. Wykonawca może powierzyć wykonanie części zamówienia Podwykonawcy lub Podwykonawcom na zasadach i w granicach określonych w ustawie Pzp.
2. Zamawiający wymaga, aby w przypadku powierzenia części zamówienia Podwykonawcom, Wykonawca wskazał w Formularzu oferty stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ części zamówienia, których wykonanie Wykonawca zamierza powierzyć Podwykonawcom oraz podania firm (nazw) i adresu podwykonawców (o ile są mu wiadome na tym etapie). Wykonawca, w trakcie realizacji zamówienia, zawiadomi Zamawiającego o wszelkich zmianach w odniesieniu do informacji o których mowa w zdaniu powyżej, a także przekaże wymagane informacje na temat nowych Podwykonawców, którym w późniejszym okresie zamierza powierzyć realizację zadania będącego przedmiotem niniejszego postępowania.
3. Jeżeli powierzenie Podwykonawcy wykonania części zamówienia następuje w trakcie jego realizacji, Wykonawca na żądanie Zamawiającego przedstawi oświadczenie, o którym mowa w art. 125 ust 1 ustawy Prawo zamówień publicznych, lub podmiotowe środki dowodowe dotyczące tego podwykonawcy. Jeżeli Zamawiający stwierdzi, że wobec danego podwykonawcy zachodzą podstawy wykluczenia, Wykonawca, w terminie określonym przez Zamawiającego, obowiązany jest zastąpić tego podwykonawcę pod rygorem niedopuszczenia podwykonawcy do realizacji części zamówienia.
4. Jeżeli zmiana albo rezygnacja z Podwykonawcy dotyczy podmiotu, na którego zasoby Wykonawca powoływał się, na zasadach określonych w art. 118 ust. 1 ustawy Pzp, w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu, Wykonawca jest obowiązany wykazać Zamawiającemu, że proponowany inny Podwykonawca lub Wykonawca samodzielnie spełnia je w stopniu nie mniejszym niż podwykonawca, na którego zasoby Wykonawca powoływał się w trakcie postępowania o udzielenie zamówienia.
5. Powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom nie zwalnia Wykonawcy z odpowiedzialności za należyte wykonanie zamówienia.

Rozdział 12
Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany i wyjaśnienia treści SWZ oraz inne dokumenty zamówienia bezpośrednio związane z postępowaniem o udzielenie zamówienia oraz informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których Zamawiający będzie komunikował się z Wykonawcami, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych sporządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej
1. W postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego komunikacja między Zamawiającym a Wykonawcami odbywa się drogą elektroniczną przy użyciu Platformy e-Zamówienia, która jest dostępna pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds- 148610-0efa22dc03c1-11ef-b81b-aebd110f5279
2. Identyfikator(ID) postępowania na Platformie e-Zamówienia: 2024/BZP/00306005/01
3. Wykonawca zamierzający wziąć udział w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego musi posiadać konto podmiotu ,,Wykonawca" na Platformie e-Zamówienia.
4. Przeglądanie i pobieranie publicznej treści dokumentacji postępowania nie wymaga posiadania konta na Platformie e-Zamówienia ani logowania.
5. Sposób sporządzania dokumentów elektronicznych lub dokumentów elektronicznych będących kopią elektroniczną treści zapisanej w postaci papierowej (cyfrowe odwzorowanie) musi być zgodny z wymaganiami określonymi w rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego.
6. Dokumenty elektroniczne, o których mowa w § 2 ust.1 Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego, sporządza się w postaci elektronicznej, w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych z uwzględnieniem rodzaju przekazywanych danych i przekazuje się jako załączniki. W przypadku formatów, o których mowa w art. 66 ust. 1 ustawy PZP, ww. regulacje nie będą miały bezpośredniego zastosowania.
7. Informacje, oświadczenia lub dokumenty, inne niż wymienione w § 2 ust.1 Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla dokumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzielnie zamówienia publicznego, przekazywane w postępowaniu sporządza się w postaci elektronicznej:
1) w formatach danych określonych w przepisach rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych ( i przekazuje się jako załącznik), lub
2) jako tekst wpisany bezpośrednio do wiadomości przekazywanej przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (np.: w treści wiadomości e-mail lub w treści ,,Formularza do komunikacji").
8. Jeżeli dokumenty elektroniczne, przekazywane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, zawierają informacje stanowiące tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 1993r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji. Wykonawca, w celu utrzymania w poufności tych informacji, przekazuje je w wydzielonym i odpowiednio oznaczonym pliku wraz z jednoczesnym zaznaczeniem w nazwie pliku ,,Dokument stanowiący tajemnicę przedsiębiorstwa".
9. Komunikacja w postępowaniu, z wyłączeniem składania ofert/wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, odbywa się drogą elektroniczną za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji"). Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji"odbywa się w szczególności przekazywanie wezwań i zawiadomień, zadawanie pytań i udzielanie odpowiedzi. Formularze do komunikacji umożliwiają również dołączenie załącznika do przesłanej wiadomości (przycisk ,,dodaj załącznik").W przypadku załączników, które są zgodnie z ustawą PZP lub Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów w sprawie wymagań dla dokumentów elektronicznych opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, mogą być opatrzone, zgodnie z wyborem Wykonawcy/ Wykonawcy wspólnie ubiegającego się o udzielenie zamówienia/ podmiotu udostępniającego zasoby, podpisem zewnętrznym lub wewnętrznym. W zależności od rodzaju podpisu i jego typu (zewnętrzny, wewnętrzny ) dodaje się do przesyłanej wiadomości uprzednio podpisane dokumenty wraz z wygenerowanym plikiem podpisu(typ zewnętrzny) lub dokument z wszytym podpisem (typ wewnętrzny).
10. Możliwość korzystania w postępowaniu z ,,Formularzy do komunikacji" w pełnym zakresie wymaga posiadania konta ,,Wykonawcy" na Platformie e-Zamówienia oraz zalogowania się na Platformie e-Zamówienia. Do korzystania z ,,Formularzy do komunikacji ,, służących do zadawania pytań dotyczących treści dokumentów zamówienia wystarczające jest posiadanie tzw. konta uproszczonego na Platformie e-Zamówienia.
11. Wszystkie wysłane i odebrane w postępowaniu przez Wykonawcę wiadomości widoczne są po zalogowaniu w podglądzie postępowania w zakładce ,,Komunikacja".
12. Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" wynosi 150 MB (wielkość ta dotyczy plików przesyłanych jako załączniki do jednego formularza).
13. Minimalne wymagania techniczne dotyczące sprzętu używanego w celu korzystania z usług Platformy e-Zamówienia oraz informacje dotyczące specyfikacji połączenia określa Regulamin Platformy e-Zamówienia dostępny na stronie internetowej https://ezamowienia.gov.pl
14. W szczególnie uzasadnionych przypadkach uniemożliwiających komunikację Wykonawcy i Zamawiającego za pośrednictwem Platformy e-Zamówienia, Zamawiający dopuszcza komunikację za pomocą poczty elektronicznej na adres e-mail: sekretarz@powiat.hajnowka.pl (nie dotyczy składania ofert / wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu).
W korespondencji kierowanej do Zamawiającego Wykonawcy powinni posługiwać się numerem przedmiotowego postępowania.
16. Za datę przekazania pism bądź dokumentów elektronicznych przyjmuje się datę ich przekazania na platformie e-Zamówienia, bądź na skrzynkę e-mail.
17. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona po terminie składania ofert.

Rozdział 13
Wyjaśnienia treści SWZ
1. Każdy Wykonawca może zwrócić się do Zamawiającego z wnioskiem o wyjaśnienie treści SWZ.
2. Jeżeli wniosek o wyjaśnienie treści SWZ wpłynie do Zamawiającego nie później na 4 dni przed upływem terminu składania ofert, Zamawiający udzieli wyjaśnień niezwłocznie, jednak nie później niż na 2 dni przed upływem terminu składania ofert. W przypadku gdy wniosek o wyjaśnienie treści SWZ nie wpłynął w terminie, o którym mowa w zdaniu poprzedzającym Zamawiający nie ma obowiązku udzielania wyjaśnień SWZ oraz obowiązku przedłużenia terminu składania ofert.
3. Jeżeli Zamawiający nie udzieli wyjaśnień w terminie, o którym mowa w pkt 2, przedłuża termin składania ofert o czas niezbędny do zapoznania się wszystkich zainteresowanych Wykonawców z wyjaśnieniami niezbędnymi do należytego przygotowania i złożenia ofert.
4. Przedłużenie terminu składania ofert nie wpływa na bieg terminu składania wniosku o wyjaśnienie treści SWZ, o którym mowa w pkt 2.
5. Treść pytań (bez ujawniania źródła) wraz z wyjaśnieniami, bądź informacje o dokonaniu modyfikacji SWZ, Zamawiający udostępnia na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
6. W przypadku rozbieżności pomiędzy treścią niniejszej SWZ, a treścią udzielonych odpowiedzi, jako obowiązującą należy przyjąć treść pisma zawierającego późniejsze oświadczenie Zamawiającego.
7. Składanie wniosków o których mowa w pkt. 1 odbywa się elektronicznie za pośrednictwem formularzy do komunikacji dostępnych w zakładce ,,Formularze" (,,Formularze do komunikacji") za pośrednictwem strony internetowej prowadzonego postępowania - platformy e-Zamówienia, która dostępna jest pod adresem: https://ezamowienia.gov.pl . Za pośrednictwem ,,Formularzy do komunikacji" odbywa się m.in. przekazywanie wezwań, zawiadomień i zadawanie pytań.
8. We wszelkiej korespondencji związanej z niniejszym postępowaniem Zamawiający i Wykonawcy posługują się numerem ogłoszenia (BZP lub ID postępowania).

Rozdział 14
Opis sposobu przygotowywania ofert oraz wymagania formalne dotyczące składanych oświadczeń i dokumentów
1. Każdy Wykonawca może złożyć tylko jedną ofertę. Złożenie większej liczby ofert lub złożenie oferty zawierającej propozycje wariantowe spowoduje, że oferta podlega odrzuceniu.
2. Ofertę składa się z zachowaniem formy i sposobu opisanych w Rozdziale 12 (Adres strony internetowej, na której udostępniane będą zmiany ....) niniejszej SWZ.
3. Ofertę składa się za pośrednictwem platformy e-Zamówienia, pod rygorem nieważności, w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem kwalifikowanym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym.
4. Dopuszcza się możliwość złożenia oferty przez dwa lub więcej podmiotów wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia publicznego na zasadach opisanych w treści art. 58 ustawy Pzp.
5. Oferta musi być napisana w języku polskim.
6. Oferta wraz ze wszystkimi jej załącznikami musi być podpisana przez osobę (osoby) uprawnioną do reprezentacji Wykonawcy, zgodnie z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego, Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej lub do innego, właściwego rejestru. Wskazane dokumenty Wykonawca załącza wraz z ofertą, chyba że Zamawiający może uzyskać je za pomocą bezpłatnych i ogólnodostępnych baz danych, a Wykonawca wskazał dane umożliwiające dostęp do tych dokumentów w treści oferty. Jeżeli w imieniu Wykonawcy działa osoba, której umocowanie nie wynika z ww. dokumentów, Wykonawca wraz z ofertą przedkłada pełnomocnictwo lub inny dokument potwierdzający umocowanie do reprezentowania Wykonawcy. Pełnomocnictwa sporządzone w języku obcym Wykonawca składa wraz z tłumaczeniem na język polski.
7. W przypadku składania oferty przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia (w tym spółki cywilne) lub w sytuacji reprezentowania Wykonawcy przez pełnomocnika do oferty musi być dołączone pełnomocnictwo. Wraz z pełnomocnictwem winien być złożony dokument potwierdzający możliwość udzielania pełnomocnictwa. Przepisy dotyczące Wykonawcy stosuje się odpowiednio do Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia.
8. Pełnomocnictwo przekazuje się w postaci elektronicznej, opatrzonej kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Pełnomocnictwo sporządzone jako dokument w postaci papierowej i opatrzony własnoręcznym podpisem przekazuje się jako cyfrowe odwzorowanie tego dokumentu opatrzone kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym, poświadczającym zgodność cyfrowego odwzorowania z dokumentem w postaci papierowej, przy czym poświadczenia dokonuje mocodawca lub notariusz, zgodnie z art. 97 § 2 ustawy z dnia 14 lutego 1991 r. - Prawo o notariacie. Cyfrowe odwzorowanie pełnomocnictwa nie może być elektronicznie poświadczone przez upełnomocnionego.
9. Oferta wraz ze stanowiącymi jej integralną część załącznikami musi być sporządzona przez Wykonawcę, wedle treści postanowień niniejszej SWZ i jej załączników, a w szczególności musi zawierać:
- formularz oferty wraz z załącznikami, w tym:
- oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu w odniesieniu do odpowiednio Wykonawcy/Podwykonawcy;
- oświadczenie Wykonawców wspólnie ubiegających się o realizację zamówienia (o ile dotyczy);
- oświadczenie podmiotu udostępniającego zasoby na które powołuje się Wykonawca (o ile dotyczy).
- potwierdzenie udziału w wizji lokalnej.
10. Jeżeli Wykonawca zastrzega sobie prawo do nieudostępnienia innym uczestnikom postępowania informacji stanowiących tajemnicę przedsiębiorstwa w rozumieniu przepisów o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji, to składa w treści oferty stosowne oświadczenie zawierające wykaz zastrzeżonych dokumentów wraz z uzasadnieniem ich utajnienia. Dokumenty opatrzone klauzulą; ,,Dokument zastrzeżony" winny być załączone łącznie z ww. oświadczeniem, na końcu oferty. Wykonawca nie może zastrzec informacji, o których mowa w art. w art. 222 ust. 5 ustawy PZP.
11. Wszystkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty ponosi Wykonawca.
12. Zamawiający zastrzega możliwość żądania wyjaśnień dotyczących treści złożonych ofert oraz przedmiotowych środków dowodowych lub innych składanych dokumentów lub oświadczeń o których mowa w art. 223 ust. 1 ustawy Pzp.

Rozdział 15
Wymagania dotyczące wadium
Zamawiający nie wymaga wniesienia wadium.

Rozdział 16
Opis sposobu obliczenia ceny
1. Cenę oferty należy obliczyć z uwzględnieniem wszystkich wymagań SWZ. Cena oferty musi uwzględniać wszystkie koszty związane z należytą realizacją przedmiotu zamówienia zgodnie z warunkami umowy, opisem przedmiotu zamówienia określonym w SWZ, szczególnie zawartym w ,,Opisie przedmiotu zamówienia", jak również w udzielanych wyjaśnieniach do SWZ, jej ewentualnych zmianach czy modyfikacjach.
2. Cena oferty jest ceną ryczałtową.
3. Cena za wykonanie przedmiotu zamówienia podana w Formularzu oferty stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ musi być ceną brutto (razem z podatkiem VAT). Cena winna uwzględniać wszystkie koszty związane z wykonaniem zamówienia, w tym cła, podatki i inne opłaty.
4. Podana w ofercie cena musi być wyrażona w polskich złotych (PLN). Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych.
5. Prawidłowe ustalenie stawki podatku VAT leży po stronie Wykonawcy. Zamawiający wymaga, aby Wykonawca obliczając cenę oferty stosował stawki VAT zgodnie ze stanem prawnym obowiązującym na dzień składania ofert.
6. Jeżeli nie będzie można wybrać najkorzystniejszej oferty z uwagi na fakt, iż dwie lub więcej ofert będą przedstawiać taki sam bilans ceny lub kosztu i innych kryteriów oceny ofert, Zamawiający wybierze spośród tych ofert ofertę, która otrzyma najwyższą ocenę w kryterium o najwyższej wadze. Jeżeli oferty otrzymały taką samą ocenę w kryterium o najwyższej wadze, Zamawiający wybierze ofertę z najniższą ceną. Jeżeli nie można dokonać wyboru oferty w sposób o którym mowa powyżej Zamawiający wezwie Wykonawców, którzy złożyli te oferty, do złożenia, w terminie określonym przez Zamawiającego, ofert dodatkowych zawierających nową cenę.
7. Obowiązek wykazania, że oferta nie zawiera rażąco niskiej ceny lub kosztu, spoczywa na Wykonawcy.

Rozdział 17
Termin związania ofertą
1. Zamawiający wybiera najkorzystniejszą ofertę w terminie związania ofertą.
2. Wykonawca będzie związany ofertą przez okres 30 dni, tj. do dnia 13 czerwca 2024 r. Bieg terminu związania ofertą rozpoczyna się wraz z upływem terminu składania ofert, przy czym pierwszym dniem terminu związania ofertą jest dzień, w którym upływa termin składania ofert.
3. W przypadku gdy wybór najkorzystniejszej oferty nie nastąpi przed upływem terminu związania ofertą wskazanego w ust. 1, Zamawiający przed upływem terminu związania ofertą zwraca się jednokrotnie do Wykonawców o wyrażenie zgody na przedłużenie tego terminu o wskazywany przez niego okres, nie dłuższy niż 30 dni.
4. Przedłużenie terminu związania ofertą, o którym mowa w pkt 2, wymaga złożenia przez Wykonawcę pisemnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przedłużenie terminu związania ofertą, wraz z przedłużeniem okresu ważności wadium a jeżeli nie jest to możliwe, z wniesieniem nowego wadium na przedłużony okres związania ofertą.
2. Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za błędy w transmisji danych, w tym błędy spowodowane awariami systemów teleinformatycznych, systemów zasilania lub też okolicznościami zależnymi od operatora zapewniającego transmisję danych.
3. Proces składania ofert może trwać przez dłuższy czas, w zależności od liczby i wielkości składanych dokumentów. W tym czasie nie należy zamykać okna przeglądarki. System pokazuje kolejne etapy przetwarzania dokumentów.
4. Wykonawca przed upływem terminu do składania ofert może wycofać ofertę, używając przycisku ,,wycofaj ofertę", który znajduje się w zakładce ,,Oferty/wnioski".
5. Wykonawca po upływie terminu do składania ofert nie może skutecznie wycofać złożonej oferty.
6. Za datę przekazania oferty przyjmuje się datę jej przesłania na Platformie e-Zamówienia. Zamawiający odrzuci ofertę złożoną po terminie składania ofert.
10. Zamawiający poinformuje o zmianie terminu otwarcia ofert na stronie internetowej prowadzonego postępowania.
11. Zamawiający, najpóźniej przed otwarciem ofert, udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informację o kwocie, jaką zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.
12. Niezwłocznie po otwarciu ofert Zamawiający udostępni na stronie internetowej prowadzonego postępowania informacje o:
a) nazwach albo imionach i nazwiskach oraz siedzibach lub miejscach prowadzonej działalności gospodarczej albo miejscach zamieszkania wykonawców, których oferty zostały otwarte,
b) cenach lub kosztach zawartych w ofertach.
13. Zamawiający nie przewiduje przeprowadzania jawnej sesji otwarcia ofert z udziałem Wykonawców, jak też transmitowania sesji otwarcia za pośrednictwem elektronicznych narzędzi do przekazu wideo on-line.
14. Zamawiający odrzuca ofertę, jeżeli została złożona po terminie składania ofert.

Rozdział 19
Opis kryteriów, którymi Zamawiający będzie się kierował przy wyborze oferty wraz z podaniem wag tych kryteriów i sposobu oceny ofert.
1. W ocenie i porównaniu będą brały udział oferty nieodrzucone.
2. Każde z kryteriów oceny oferty wskazane w niniejszym rozdziale Wykonawca musi wpisać do Formularza oferty stanowiącego Załącznik nr 1 do SWZ.
3. Wybór oferty dokonany zostanie na podstawie kryteriów oceny ofert i ustalonej punktacji do 100 pkt.
4. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta (spośród ofert nieodrzuconych) zawierająca najkorzystniejszy bilans punktów w kryteriach:

Lp.
Nazwa kryterium
Waga kryterium
Maksymalna ilość punktów
1
Cena (C)
60%
60 pkt
2
Termin realizacji
20,00%
20 pkt
3
Doświadczenie zawodowe
20,00%
20 pkt

5. Punkty w kryterium ,,Cena" zostaną obliczone według następującego wzoru:

cena brutto oferty najniższej
Liczba punktów oferty badanej = ----------------------------------- x 60 = liczba punktów
cena brutto oferty

1) Podstawą przyznania punktów w kryterium ,,cena" będzie oferowana łączna wartość oferty brutto podana przez Wykonawcę w Formularzu ofertowym, stanowiącym Załącznik Nr 1 do SWZ obejmującą cenę brutto za świadczenie usługi zgodnie z opisem przedmiotu w okresie obowiązywania umowy.
2) Łączna cena ofertowa brutto musi uwzględniać wszelkie koszty jakie Wykonawca poniesie w związku z realizacją przedmiotu zamówienia.
6. Punkty w kryterium ,,Termin realizacji" zostaną przyznane następująco:
1) 30 dni - 0 pkt
2) od 20 do 29 dni - 10 pkt
3) do 19 dni - 20 pkt
7. Punkty w kryterium ,,Doświadczenie zawodowe" zostaną przyznane następująco:
1) 1 zamówienie - 0 pkt
2) 2 zamówienia - 10 pkt
3) 3 zamówienia i więcej - 20 pkt
Jako doświadczenie zawodowe Zamawiający uważa usługi wykazane w Załączniku Nr 5 do SWZ - Wykaz usług.
8. Suma punktów za wszystkie kryteria oceny będzie końcową oceną danej oferty.
9. Punktacja przyznawana ofertom w poszczególnych kryteriach ocen ofert będzie liczona z dokładnością do dwóch miejsc po przecinku, zgodnie z zasadami arytmetyki.
10. W toku badania i oceny ofert Zamawiający może żądać od Wykonawcy wyjaśnień dotyczących treści złożonej oferty, w tym zaoferowanej ceny.
11. Zamawiający zastrzega sobie prawo poprawienia oczywistych omyłek pisarskich i rachunkowych w ofercie, na co Wykonawca wyraża zgodę.
12. Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta zostanie uznana za najkorzystniejszą.

Rozdział 20
Informacje o formalnościach, jakie powinny zostać dopełnione po wyborze oferty w celu zawarcia umowy
1. Stosownie do art. 253 ust. 1 ustawy PZP, Zamawiający niezwłocznie po wyborze najkorzystniejszej oferty informuje równocześnie Wykonawców, którzy złożyli oferty, o:
1) wyborze najkorzystniejszej oferty, podając nazwę albo imię i nazwisko, siedzibę albo miejsce zamieszkania, jeżeli jest miejscem wykonywania działalności Wykonawcy, którego ofertę wybrano, oraz nazwy albo imiona i nazwiska, siedziby albo miejsca zamieszkania, jeżeli są miejscami wykonywania działalności Wykonawców, którzy złożyli oferty, a także punktację przyznaną ofertom w każdym kryterium oceny ofert i łączną punktację,
2) Wykonawcach, których oferty zostały odrzucone (podając uzasadnienie faktyczne i prawne).
2. Zamawiający udostępnia niezwłocznie informacje, o których mowa w pkt 1 na stronie internetowej.
3. W przypadku gdy okaże się, że kilka ofert uzyska taką samą liczbę punktów Zamawiający stosownie do art. 248 ustawy PZP stosuje pomocnicze mechanizmy wyboru oferty najkorzystniejszej.
4. Zamawiający zawiera umowę w sprawie zamówienie publicznego, z uwzględnieniem art. 577 PZP, w terminie nie krótszym niż 5 dni od dnia przesłania zawiadomienia o wyborze najkorzystniejszej oferty, jeżeli zawiadomienie to zostało przesłane przy użyciu środków komunikacji elektronicznej, albo 10 dni, jeżeli zostało przesłane w inny sposób.
5. Osoby reprezentujące Wykonawcę przy podpisywaniu umowy powinny posiadać ze sobą dokumenty potwierdzające ich umocowanie do podpisania umowy, o ile umocowanie to nie będzie wynikać z dokumentów załączonych do oferty.
6. Wykonawca, którego oferta zostanie wybrana zobowiązany jest:
1) podpisać umowę w miejscu i terminie wyznaczonym przez Zamawiającego,
2) w przypadku wyboru oferty Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia - dostarczyć kopię umowy regulującą współpracę tych podmiotów w przedmiocie wykonywania zamówienia przed zawarciem umowy.
7. Osoby reprezentujące Wykonawcę przy podpisywaniu umowy powinny posiadać ze sobą dokumenty w kserokopii poświadczonej za zgodność z oryginałem przez Wykonawcę (a w przypadku dokumentu pełnomocnictwa w formie oryginału lub kopii potwierdzonej notarialnie), potwierdzające ich umocowanie do podpisania umowy, o ile umocowanie to nie wynika z dokumentów załączonych do oferty.
8. Jeżeli Wykonawca, którego oferta została wybrana jako najkorzystniejsza, uchyla się od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego, Zamawiający może dokonać ponownego badania i oceny ofert spośród ofert pozostałych w postępowaniu Wykonawców oraz wybrać najkorzystniejszą ofertę albo unieważnić postępowanie.

Rozdział 21
Wymagania dotyczące zabezpieczenia należytego wykonania umowy
Zamawiający nie wymaga wniesienia zabezpieczenia należytego wykonania umowy.

Rozdział 22
Projektowane postanowienia umowy w sprawie zamówienia publicznego, które zostaną wprowadzone do treści tej umowy
1. Umowa zostanie zawarta na warunkach określonych w projekcie umowy w sprawie zamówienia publicznego - zgodnie z Załącznikiem Nr 6 do SWZ. Postanowienia ustalone w projektowanych postanowieniach umowy nie podlegają negocjacjom.
2. Zamawiający przewiduje możliwość wprowadzenia zmian do zawartej umowy, z uwzględnieniem art. 454 oraz art. 455 ustawy PZP oraz postanowień projektu umowy.
3. Wybrany Wykonawca zostanie powiadomiony o miejscu i terminie zawarcia umowy jak również o wszelkich ewentualnych dodatkowych formalnościach, jakie winny zostać dopełnione w celu zawarcia umowy.

Rozdział 23
Pouczenie o środkach ochrony prawnej przysługujących Wykonawcy.
1. Środki ochrony prawnej określone w IX Dziale ustawy PZP przysługują Wykonawcy, uczestnikowi konkursu oraz innemu podmiotowi, jeżeli ma lub miał interes w uzyskaniu zamówienia lub nagrody w konkursie oraz poniósł lub może ponieść szkodę w wyniku naruszenia przez Zamawiającego przepisów ustawy PZP.
2. Środki ochrony prawnej wobec ogłoszenia wszczynającego postępowanie o udzielenie zamówienia lub ogłoszenia o konkursie oraz dokumentów zamówienia przysługują również organizacjom wpisanym na listę, o której mowa w art. 469 pkt 15 p.z.p. oraz Rzecznikowi Małych i Średnich Przedsiębiorców.
3. Odwołanie przysługuje na:
1) niezgodną z przepisami ustawy czynność Zamawiającego, podjętą w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym na projektowane postanowienie umowy;
2) zaniechanie czynności w postępowaniu o udzielenie zamówienia do której zamawiający był obowiązany na podstawie ustawy;
4. Odwołanie wnosi się do Prezesa Izby. Odwołujący przekazuje kopię odwołania zamawiającemu przed upływem terminu do wniesienia odwołania w taki sposób, aby mógł on zapoznać się z jego treścią przed upływem tego terminu.
5. Odwołanie wobec treści ogłoszenia lub treści SWZ wnosi się w terminie 10 dni od dnia publikacji ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej lub zamieszczenia dokumentów zamówienia na stronie internetowej.
6. Odwołanie wnosi się w terminie:
1) 10 dni od dnia przekazania informacji o czynności zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana przy użyciu środków komunikacji elektronicznej;
2) 15 dni od dnia przekazania informacji o czynności Zamawiającego stanowiącej podstawę jego wniesienia, jeżeli informacja została przekazana w sposób inny niż określony w pkt 1).
7. Odwołanie w przypadkach innych niż określone w pkt 5 i 6 wnosi się w terminie 10 dni od dnia, w którym powzięto lub przy zachowaniu należytej staranności można było powziąć wiadomość o okolicznościach stanowiących podstawę jego wniesienia.
8. Na orzeczenie Izby oraz postanowienie Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP stronom oraz uczestnikom postępowania odwoławczego przysługuje skarga do sądu.
9. W postępowaniu toczącym się wskutek wniesienia skargi stosuje się odpowiednio przepisy ustawy Kodeks postępowania cywilnego o apelacji, jeżeli przepisy niniejszego rozdziału nie stanowią inaczej.
10. Skargę wnosi się do Sądu Okręgowego w Warszawie - sądu zamówień publicznych, zwanego dalej "sądem zamówień publicznych".
11. Skargę wnosi się za pośrednictwem Prezesa Izby, w terminie 14 dni od dnia doręczenia orzeczenia Izby lub postanowienia Prezesa Izby, o którym mowa w art. 519 ust. 1 ustawy PZP, przesyłając jednocześnie jej odpis przeciwnikowi skargi. Złożenie skargi w placówce pocztowej operatora wyznaczonego w rozumieniu ustawy Prawo pocztowe jest równoznaczne z jej wniesieniem.
12. Prezes Izby przekazuje skargę wraz z aktami postępowania odwoławczego do sądu zamówień publicznych w terminie 7 dni od dnia jej otrzymania.

Uwagi:
Rozdział 24
Klauzula informacyjna z art. 13 RODO do zastosowania przez Zamawiających w celu związanym z postępowaniem o udzielenie zamówienia publicznego
Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE, zwanego dalej ,,RODO", informuję, że:
1) Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Starosta Hajnowski 17-200 Hajnówka, ul. A. Zina 1
2) Dane kontaktowe do Inspektora Ochrony Danych: Inspektor Ochrony Danych, Starostwo Powiatowe w Hajnówce 17-200 Hajnówka, ul. A. Zina 1, adres e-mail: iod@powiat.hajnowka.pl
3) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO tj. wypełnienia obowiązku prawnego wynikającego z ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, dalej ,,ustawa Pzp".
4) Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą w celu związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego.
5) Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania w oparciu o art.18 oraz art. 74 ustawy Pzp, przy uwzględnieniu ograniczeń jej jawności. Ponadto odbiorcą danych zawartych w dokumentach związanych z postępowaniem o zamówienie publiczne mogą być podmioty, z którymi Ministerstwo zawarło umowy lub porozumienia na korzystanie z udostępnianych przez nie systemów informatycznych w zakresie przekazywania lub archiwizacji danych.
6) Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 Pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas trwania umowy, po tym czasie.
7) Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym określonym w przepisach ustawy Pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje niepodania określonych danych wynikają z ustawy Pzp.
8) W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosownie do art. 22 RODO.
9) Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego.
10) Posiada Pani/Pan:
a) prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących, na podstawie art. 15 RODO, przy czym zamawiający może żądać wskazania dodatkowych informacji, mających na celu sprecyzowanie nazwy lub daty zakończonego postępowania o udzielenie zamówienia;
b) prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych, na podstawie art. 16 RODO, przy czym w myśl art. 19 ust. 2 ustawy Pzp skorzystanie z prawa do sprostowania lub uzupełnienia nie może skutkować zmianą wyniku postępowania o udzielenie zamówienia publicznego ani zmianą postanowień umowy w zakresie niezgodnym z ustawą PZP, jak również nie może naruszać integralności zarówno protokołu, jak i załączników;
c) prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych na podstawie art. 18 RODO, z zastrzeżeniem przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO, przy czym zgodnie z art. 19 ust. 3 ustawy Pzp żądanie nie ogranicza przetwarzania danych osobowych do czasu zakończenia tego postępowania;
d) prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych (ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa), gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
11. Wykonawca wypełni obowiązek informacyjny przewidziany w art. 13 oraz art. 14 Rozporządzenia RODO, wobec osób fizycznych, od których dane osobowe bezpośrednio lub pośrednio pozyskał w celu realizacji niniejszej umowy.

Kontakt:
Osobą uprawnioną do kontaktu z Wykonawcami jest:
- w zakresie proceduralnym Pani Danuta Rola - tel. 85 682 93 73
- w zakresie merytorycznym Pani Lucyna Lewczuk - tel. 85 682 51 99

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.