Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6140z ostatnich 7 dni
25543z ostatnich 30 dni

Najczęściej czytane (dziś)

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Prace konserwatorskie zespołu Kościoła farnego i dzwonnicy

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Prace konserwatorskie zespołu Kościoła farnego i dzwonnicy

Data zamieszczenia: 2024-05-16
Dane kontaktowe Zamawiającego: Parafia Rzymskokatolicka pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Jaśle
ul. Farna 2
38-200 Jasło
powiat: jasielski
tel. (+48) 13 44 63758
farakancelaria@gmail.com
Województwo: podkarpackie
Miasto: Jasło
Wadium: ---
Nr telefonu: tel. (+48) 13 44 637
Termin składania ofert: 2024-06-18 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
ZAPROSZENIE DO SKŁADANIA OFERT
ZAPYTANIE OFERTOWE
I. TYTUŁ ZAMÓWIENIA:
,,Prace konserwatorskie zespołu Kościoła farnego i dzwonnicy w Jaśle"
Zadanie dofinansowane (wstępna promesa) z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków w ramach Rządowego Programu Polski Ład. Podmiotem udzielającym dofinansowania w formie dotacji jest Miasto Jasło.
III. PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:
Wykonanie prac konserwatorskich przy zabytkowym Kościele Farnym i dzwonnicy według przedłożonego opracowania ,,Program Prac Konserwatorskich Prace Konserwatorskie Zespołu Kościoła Farnego i Dzwonnicy w Jaśle", autorstwa mgr. Mirosława Babicza, dyplomowanego konserwatora dzieł sztuki.
W zakres rzeczowy inwestycji wchodzi:
1.
Prace konserwatorskie obejmować będą poprawę estetyki elewacji zewnętrznej oraz wystroju malarskiego ścian wewnętrznych kościoła oraz renowację elewacji dzwonnicy przykościelnej. W trakcie prowadzonych prac konserwatorskich wykonane zostaną zabiegi przywracające pierwotny wygląd zabytku, a także zabiegi zabezpieczające go przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych.
2.
Szczegółowy zakres planowanych prac konserwatorskich zespołu kościoła i dzwonnicy:
1)
Elewacja zewnętrzna kościoła:
a)
Partie kamienne: w szczególności wzmocnienie osypujących się partii piaskowca, dezynfekcja powierzchni środkiem antyseptycznym, usuwanie nawarstwień biologicznych i chemicznych, odsalanie powierzchni przypór gzymsów okapnikowych i parapetów, usuwanie miejscowe zdezintegrowanej oraz rozszczelnionej spoiny wypełniającej, uzupełnianie ubytków, zastosowanie mas mineralnych, retusz kolorystyki uzupełnień z kamieniem, hydrofobizacja powierzchni.
b)
Partie tynkowane: w szczególności dezynfekcja preparatem antyseptycznym, usuwanie złuszczających się powłok malarskich, skucie odparzonych i rozwarstwionych tynków, rozcięcie szczelin, odpylenie szczelin i zaaplikowanie
naprawy iniekcyjne, wycięcie bruzd i założenie kotew spiralnych, wymiana cegieł
zdezintegrowanych i osypujących się w partiach, zmycie powierzchni, wzmacnianie osłabionego muru ceglanego, wykucie bruzdy w ścianie zewnętrznej kaplicy, założenie tynków renowacyjnych, pracowanie kolorystyki farbami pierwotnym układem kolorystycznym.
c)
Renowacja warstwy malarskiej wnętrza kościoła: w szczególności dezynfekcja miejsc noszących ślady rozwoju mikroorganizmów, usuwanie nawarstwień i brudu, złuszczających się warstw malarskich, wykonanie zastrzyków sklejających w miejscach koniecznych, wymiana podłoża w miejscach zdezintegrowanych lub wykonanie impregnacji w miejscach osłabionego, opracowanie kolorystyczne.
2) Renowacja dzwonnicy:
a)
Partie tynkowane: w szczególności dezynfekcja preparatem antyseptycznym, usuwanie złuszczających się powłok malarskich, skucie odparzonych i rozwarstwionych tynków, wymiana cegieł zdezintegrowanych i osypujących się, zmycie powierzchni wzmacnianie osłabionego muru ceglanego, założenie tynków renowacyjnych, opracowanie kolorystyki.
b)
Partie kamienne: w szczególności dezynfekcja miejsc zaatakowanych przez mikroorganizmy, usuwanie nawarstwień z powierzchni kamienia, zmycie powierzchni, odsalanie detali kamiennych, wykucie osłabionej spoiny, wymiana zdezintegrowanych elementów kamiennych, zastosowanie piaskowca karpackiego o zbliżonych parametrach technicznych, uzupełnianie mniejszych ubytków kamienia, rekonstrukcja mocno zdezintegrowanych partii muru kamiennego, wykonanie ciosów w nowym kamieniu i montaż w układzie, uzupełnianie spoin, hydrorofobizacja kamienia.
3.
Wykonawca zobowiązuje się do udzielenia min. 60 miesięcy gwarancji i rękojmi za wady na wykonane roboty budowlane, objęte niniejszym zamówieniem.
4.
Wykonawca zobowiązuje się do przygotowania harmonogramu rzeczowo-finansowego dla prac konserwatorskich.
5.
Odbiór robót (częściowy i końcowy) dokonywany będzie m.in. przez przedstawiciela Zamawiającego przy udziale Wykonawcy oraz przedstawiciela służb konserwatorskich (jeśli dotyczy).
6.
Wykonawca jest zobowiązany do dokonania własnych ustaleń, co do rzeczywistego zakresu prac wymaganego do osiągnięcia rezultatu. Podmiotom zainteresowanym udziałem w postępowaniu Zamawiający umożliwi przeprowadzenie wizji lokalnej miejsca objętego zamówieniem, celem poznania specyfiki zamówienia. W celu przeprowadzenia wizji lokalnej prosimy o kontakt z Zamawiającym.
7.
Zamówienie nie zostało podzielone na części.
8.
Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych.
9.
Zamawiający dopuszcza powierzenie części zamówienia podwykonawcom. Zamawiający nie żąda wskazania przez wykonawcę, w ofercie, części zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom. Warunki powierzenia zamówienia podwykonawcom należy zgłosić i uzgodnić z Zamawiającym.
10.
Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z:
1)
programem prac konserwatorskich opracowanego przez Dyplomowanego Konserwatora Dzieł Sztuki Mirosława Babicza, październik 2022 r.,
2)
pozwoleniem konserwatorskim Nr K-IRN.5142.319.2023.KS z dnia 1.12.2023 r. wydanego przez Podkarpackiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Przemyślu, Delegatura w Krośnie,
3)
przedmiarem robót,
4)
warunkami wynikającymi z obowiązujących przepisów technicznych i prawa budowlanego,
5)
wymaganiami wynikającymi z obowiązujących Polskich Norm i aprobat technicznych,
6)
zasadami rzetelnej wiedzy technicznej.

CPV: 45212350-4, 45453000-7, 92522100, 92522200, 45220000

Otwarcie ofert: 4)
Otwarcie ofert nastąpi w dn. 18 czerwca 2024 r. o godz. 17.15.

Składanie ofert:
XI. TERMIN, SPOSÓB I MIEJSCE SKŁADANIA OFERT:
1.
TERMIN SKŁADANIA ofert do dnia 18 czerwca 2024 r. do godz. 17.00.
2. Dopuszcza się złożenie oferty:
1) W formie papierowej za pośrednictwem poczty, kuriera na adres Parafia Rzymskokatolicka p.w. Wniebowzięcia NMP, Ul. Farna 2, 38-200 Jasło lub osobiście w siedzibie Parafii (po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym tel. (+48) 13 44 63758 lub w godz.ch pracy kancelarii Parafialnej, tj. od wtorku do piątku w godz.ch od 16:00 do 17:00, kancelaria nieczynna: w święta zniesione i pierwsze piątki miesiąca, w soboty, w niedzielę i święta.

Miejsce i termin realizacji:
IV. MIEJSCE REALIZACJI ZADANIA:
Miasto Jasło, dz. nr 2256, obręb ew. 08 - Centrum.
VII. HARMONOGRAM REALIZACJI ZAMÓWIENIA:
1.
Terminem rozpoczęcia realizacji zamówienia jest data podpisania umowy z Wykonawcą, a terminem zakończenia data protokołu odbioru końcowego zamówienia podpisana przez Zamawiającego.
2.
Planowany termin zakończenia rzeczowej realizacji zamówienia: do 13 miesięcy od podpisania umowy.
3.
Planowany termin podpisania umowy z wykonawcą: do 3 dni od wyboru wykonawcy.
4.
Termin realizacji zamówienia może ulec zmianie tylko w uzasadnionych okolicznościach oraz pod warunkiem otrzymania zgody Prezesa Rady Ministrów w ramach Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. Szczegółowe informacje w tym zakresie zostały opisane w warunkach zmiany umowy.

Wymagania:
V. SPOSÓB I MIEJSCE PUBLIKACJI ZAMÓWIENIA:
Upublicznienie zapytania ofertowego poprzez umieszczenie zapytania na stronie internetowej Wnioskodawcy: fara-jaslo.pl oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle: https://um.jaslo.pl.
VI. TRYB UDZIELANIA ZAMÓWIENIA:
1.
Niniejsze postępowanie prowadzone jest w sposób konkurencyjny i transparentny, w szczególności z uwzględnieniem §8 ust. 6 Regulaminu Naboru Wniosków o Dofinansowanie z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
2.
Do niniejszego zaproszenia do składania ofert nie stosuje się Ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2023 r. poz. 1605).
3.
Dane osobowe przekazane Zamawiającemu w toku prowadzenia postępowania będą przetwarzane zgodnie z regulacjami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1) (dalej Rozporządzenie RODO). Szczegółowe informacje w tym zakresie znajdują się w Klauzuli informacyjnej RODO stanowiącej załącznik nr 3 do niniejszego zapytania ofertowego.
4.
W sprawach nieuregulowanych zastosowanie znajdują bezwzględnie obowiązujące przepisy prawa, w szczególności ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. Kodeks cywilny (t.j. Dz.U. z 2020 r. poz. 1740 z późn. zm.).
VIII. WARUNKI UDZIAŁU W POSTĘPOWANIU:
O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Oferenci, którzy:
1.
Posiadają uprawnienia do wykonywania określonej działalności lub czynności, jeżeli przepisy prawa nakładają obowiązek ich posiadania.
2.
Posiadają wiedzę i doświadczenie w zakresie wykonania niniejszego zamówienia.
3.
Dysponują odpowiednim potencjałem technicznym oraz osobami zdolnymi do wykonania zamówienia:
Zamawiający uzna ten warunek za spełniony, jeżeli wykonawcy wykażą, że:
o
wykonali w okresie ostatnich pięciu lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności gospodarczej jest krótszy - w tym okresie co najmniej 1 robotę polegającą na przeprowadzeniu prac konserwatorskich przy obiekcie zabytkowym sakralnym, wpisanym do rejestru zabytków o wartości min. 300 tys. zł wraz z załączeniem dowodów określających czy te prace zostały wykonane należycie, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego prace konserwatorskie zostały wykonane, a jeżeli wykonawca z przyczyn niezależnych od niego nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne odpowiednie dokumenty;
o
skierują do realizacji zamówienia publicznego osoby odpowiedzialne za kierowanie robotami budowlanymi, posiadające kwalifikacje zawodowe, uprawnienia, doświadczenie i wykształcenie niezbędne do wykonania zamówienia publicznego:
- minimum jedna osoba posiadająca uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności odpowiedniej dla zakresu niniejszego zamówienia.
4.
Znajdują się w sytuacji ekonomicznej i finansowej zapewniającej wykonanie zamówienia we wskazanych terminach.
5.
Zagwarantują, że okres gwarancji i rękojmi za wady dla przedmiotu zamówienia wynosi 60 miesięcy od dnia odbioru końcowego.
6.
Zgodnie z pozwoleniem Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, stanowiącym załącznik nr 8 do niniejszego zapytania, Zamawiający wymaga, aby Wykonawca spełnił następujący warunek:
o
kierowanie albo samodzielne wykonywanie prac stanowiących zakres zadania przez osobę spełniającą wymogi art. 37a ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
IX. MINIMALNY ZAKRES OFERTY:
o
pełna nazwa i adres oferenta;
o
cena ryczałtowa brutto;
o
data sporządzenia oferty;
o
podpis oferenta.
Oferta nie posiadająca minimalnego zakresu wskazanego powyżej nie będzie brana pod uwagę podczas wyłaniania oferenta.
Oferta powinna być złożona zgodnie ze wzorem oferty (formularz ofertowy), stanowiącym załącznik nr 1 do zapytania ofertowego.
X. KRYTERIA OCENY OFERTY I OPIS SPOSOBU PRZYZNAWANIA PUNKTACJI:
1.
Wszystkie oferty, jakie wpłyną do Zamawiającego w odpowiedzi na zapytanie ofertowe, zostaną poddane weryfikacji pod kątem zgodności z przedmiotem zamówienia. Oferta, która nie będzie zgodna z przedmiotem zamówienia lub taka, która zostanie przedstawiona w formie uniemożliwiającej weryfikację tych informacji, zostanie odrzucona jako niezgodna z przedmiotem zamówienia.
2.
Zamawiający dokona oceny punktowej ofert, które:
a)
zostały złożone w terminie,
b)
są zgodne z przedmiotem zamówienia,
c)
spełniają warunki udziału w postępowaniu,
d)
przedstawiły ofertę zgodnie z wymaganiami wskazanymi w minimalnym zakresie oferty.
3.
Ocena punktowa zostanie dokonana na podstawie oceny kryterium cena - 60%, gwarancja - 40%. (Minimalny okres gwarancji 60 miesięcy, maksymalny okres gwarancji 72 miesiące). Przeliczenie punktacji zgodnie z zasadą: 60 miesięcy - 0 pkt., 72 miesiące - 40 pkt.
4.
Oferta z największą ilością punktów zostanie wyłoniona jako najbardziej korzystna.
5.
W przypadku, kiedy oferenci otrzymają identyczną liczbę punktów tj. podali taką samą najniższą cenę, Zamawiający zwróci się do tych podmiotów z prośbą o przedłożenie ponownie ofert zawierających cenę we wskazanym przez Zamawiającego terminie, po czym Zamawiający wybierze najkorzystniejszą ofertę spośród ponownie złożonych ofert.
6.
Informacja o wyborze najkorzystniejszych oferty zostanie upubliczniona na stronie internetowej Wnioskodawcy: fara-jaslo.pl oraz na stronie internetowej Urzędu Miasta w Jaśle: https://um.jaslo.pl.
7.
W przypadku, gdy cena najkorzystniejszej oferty przekroczy budżet projektu zaplanowany na realizację usługi, Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia całego postępowania objętego niniejszym zapytaniem ofertowym lub prawo do
negocjowania ceny z Wykonawcą, który złożył najkorzystniejszą ofertę. W przypadku
podjęcia negocjacji, gdy negocjacje nie przyniosą efektu, Zamawiający unieważni wybór wyłonionego Wykonawcy i będzie rozpatrywał oferty kolejnych Wykonawców znajdujących się na liście rankingowej.
2)
Oferty złożone po terminie nie będą rozpatrywane.
3)
Zmawiający nie zwraca przesłanych ofert.
XII. ZAKRES WYKLUCZENIA:
Z udziału w postępowaniu wykluczeni są Wykonawcy powiązani osobowo i kapitałowo z Zamawiającym, tym samym do udziału w postępowaniu Zamawiający dopuści podmioty, które złożą oświadczenie w tym zakresie (załącznik nr 2 do zapytania).
XIII. WARUNKI ZMIANY UMOWY:
1.
Zakazuje się istotnych zmian postanowień zawartej umowy w stosunku do treści oferty.
2.
Warunki zmiany umowy zostały opisane w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 3 do niniejszego zapytania.
XIV. DODATKOWE WARUNKI:
1.
Termin związania ofertą: 30 dni kalendarzowych.
2.
Oferta powinna być sporządzona w języku polskim. Dokumenty sporządzone w języku obcym muszą być złożone wraz z tłumaczeniem na język polski, poświadczonym przez Oferenta.
3.
Oferta oraz składane łącznie z nią dokumenty muszą być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Oferenta, a podpisy muszą umożliwić identyfikację tożsamości osób je składających tj. podpis powinien być złożony wraz z imienną pieczątką lub podpis powinien być czytelny z podaniem imienia i nazwiska przez osobę upoważnioną do reprezentacji Wykonawcy zgodnie z zasadami reprezentacji wskazanymi we właściwym rejestrze lub centralnej ewidencji i informacji o działalności gospodarczej (CEIDG). Jeżeli osoba/osoby podpisująca/e ofertę nie wynika z KRS lub z ewidencji działalności gospodarczej (CEIDG), to należy dołączyć stosowne pełnomocnictwo dla tej osoby. Pełnomocnictwo to musi w swej treści wyraźnie
wskazywać uprawnienia tej osoby do składania oświadczeń woli w postępowaniu o
udzielenie zamówienia, np. do podpisania oferty.
4.
Do upływu terminu składania ofert Zamawiający zastrzega sobie prawo zmiany lub uzupełnienia treści niniejszego zapytania ofertowego. W tej sytuacji potencjalni Wykonawcy, którzy złożyli już ofertę zostaną poinformowani o dokonanej zmianie treści zapytania ofertowego i o ewentualnym nowym terminie składania ofert.
5.
Zamawiający zastrzega sobie prawo do unieważnienia postępowania w ramach zapytania ofertowego bez podania przyczyny - na każdym jego etapie - bez ponoszenia jakichkolwiek skutków prawnych i finansowych.
6.
Zamawiający zastrzega sobie prawo wydłużenia terminu składania ofert w ramach zapytania ofertowego bez podania przyczyny.
7.
Zamawiający może żądać od Oferentów w toku badania i oceny ofert wyjaśnień, dodatkowych dokumentów i informacji dotyczących treści złożonych ofert, bądź uzupełnienia braków w złożonej ofercie wyznaczając Wykonawcy odpowiedni termin. W przypadku nieuzupełnienia oferty lub niezłożenia pełnych wyjaśnień, Zamawiający uprawniony będzie do odrzucenia oferty.
8.
W przypadku wystąpienia podejrzenia lub/i przesłanek, które mogą wskazywać, że złożone oświadczenia lub dokumenty w ofercie są nieprawdziwe, Zamawiający może żądać od Oferenta stosownych wyjaśnień na każdym etapie oceny oferty, również po wyborze wykonawcy oraz po podpisaniu umowy. W przypadku niezłożenia w wyznaczonym terminie pełnych wyjaśnień oraz braku udowodnienia, że informacje w złożonej ofercie są zgodne z prawdą, Zamawiający ma prawo do odrzucenia oferty, a także do rozwiązania umowy na etapie jej realizacji.
9.
Zamawiający ma prawo do odrzucenia oferty, jeśli oferta jest niekompletna, nie spełnia warunków udziału w postępowaniu, nie spełnia wymogów formalnych, jest niezgodna z zapytaniem.
10.
Zamawiający, w celu ustalenia, czy oferta zawiera rażąco niską cenę w stosunku do przedmiotu zamówienia, może zwracać się do wykonawcy o udzielenie w określonym terminie wyjaśnień dotyczących elementów oferty mających wpływ na wysokość ceny.
11.
Zamawiający, oceniając wyjaśnienia, będzie brał m.in. pod uwagę obiektywne czynniki, w szczególności oszczędność metody wykonania zamówienia, wybrane rozwiązania techniczne, wybrane rozwiązania techniczne (a także przedstawione dowody).
12.
Z tytułu odrzucenia oferty, oferentowi nie przysługuje żadne roszczenie w stosunku do Zamawiającego.
13.
Podana cena w ofercie stanowi cenę ryczałtową i obejmuje wszystkie koszty niezbędne do należytego wykonania niniejszego zamówienia, w tym m.in. ewentualny podatek VAT i/lub wszystkie obciążenia z tytułu ubezpieczeń społecznych, ubezpieczeń zdrowotnych, funduszu pracy i innych - jeżeli wystąpi obowiązek ich zapłacenia. Podana cena ofertowa będzie niezmienna przez cały okres obowiązywania umowy.
14.
Podana cena w ofercie jest ceną brutto i musi być podana w polskich złotych (PLN) liczbowo oraz słownie.
15.
Oferowaną cenę ryczałtową brutto wpisaną do formularza oferty należy wyliczyć w szczególności w oparciu o aktualne, powszechnie stosowane katalogi, cenniki, taryfikatory bądź inne wskaźniki kosztów, dane przedstawione w Ogłoszeniu, w tym wynikające z istotnych postanowień umowy, opis przedmiotu zamówienia, jego zakres, ewentualną wizję lokalną, koszty wykonania w okresie udzielonej przez Wykonawcę gwarancji wymaganych przeglądów gwarancyjnych, koszty ubezpieczenia OC, koszty związane z obowiązującymi przy wykonaniu zamówienia przepisami prawa w tym koszty należnego podatku od towarów i usług VAT, jak również koszty wynikające z wszelkich upustów i rabatów.
16.
Wykonawca określając wynagrodzenie zobowiązany jest do bardzo starannego zapoznania się z przedmiotem zamówienia, warunkami wykonania i wszystkimi czynnikami mogącymi mieć wpływ na cenę zamówienia.
17.
Ewentualne roboty zamienne, które wystąpią podczas procesu realizacji zamówienia muszą zostać wykonane w ramach zaoferowanej ceny ryczałtowej oraz wymagają zgody Zamawiającego.
18.
Przyjmuje się, że robotami zamiennymi są roboty ujęte w opisie przedmiotu zamówienia, przewidziane do wykonania wg odpowiedniej technologii i z konkretnych materiałów i urządzeń, lecz za zgodą zamawiającego wykonane w innej technologii, z innych materiałów i przy zastosowaniu innych urządzeń.
19.
Ewentualne roboty dodatkowe, które wystąpią podczas procesu realizacji zamówienia mogą być przedmiotem zmiany wartości umowy, co zostało dokładnie opisane w pkt. ,,Warunki zmiany umowy" w projekcie umowy, stanowiącej załącznik nr 3 do niniejszego zamówienia.
20.
Przez zamówienie dodatkowe należy rozumieć takie zamówienie, które nie zostało ujęte w opisie przedmiotu zamówienia określający przedmiot zamówienia podstawowego oraz objęte treścią zapytania ofertowego a jego wykonanie jest niezbędne do zapewnienia prawidłowości całego zamówienia, a Wykonawca nie był w stanie ich przewidzieć, z zastrzeżeniem pkt. 23 i 24. Zakres wskazanych robót musi wynikać ze sporządzonego i zatwierdzonego protokołu konieczności wystąpienia robót, natomiast warunki udzielenia zamówienia muszą być równoważne do warunków zamówienia podstawowego.
21.
Ewentualne roboty, które nie zostały ujęte w opisie przedmiotu zamówienia związanym z niniejszym zapytaniem ofertowym, a są naturalną konsekwencją procesu budowlanego i w naturalny sposób z niego wynikają, uznaje się, że wykonawca robót dysponując opis przedmiotu zamówienia powinien przewidzieć je jako konieczne do wykonania mimo, że opis przedmiotu zamówienia literalnie ich nie wymienia. De facto roboty te są ściśle związane z przedmiotem zamówienia. Wynika to z zawodowego charakteru wykonywanych przez wykonawcę robót budowlanych czynności i przypisanego do nich określonego poziomu wiedzy i doświadczenia zawodowego. Tego typu roboty muszą zostać zrealizowane w ramach zaoferowanej ceny ryczałtowej.
22.
Za roboty dodatkowe nie można uznać robót, które wynikają z wykonania większych ilości robót, niż to wynika z kosztorysu ofertowego opracowanego na podstawie opisu
przedmiotu zamówienia
wskazanego na etapie zapytania ofertowego, gdyż w istocie to roboty, które stanowią przedmiot zamówienia. W interesie Wykonawcy leży własna ocena robót budowlanych przewidzianych do wykonania oraz uwzględnienie wszelkich innych okoliczności które mogą mieć wpływ na cenę. Takie roboty Wykonawca ma obowiązek wykonać w ramach oferowanej ceny ryczałtowej.
23.
Wszelkie ewentualne kosztorysy wykonywane w trakcie prowadzonych robót w przypadku wystąpienia ewentualnych robót zamiennych lub dodatkowych, których nie da się oszacować na etapie przygotowania oferty leżą po stronie Wykonawcy.
24.
Zamawiający podkreśla, że prace konserwatorskie przy kościele i dzwonnicy muszą być prowadzone z uwzględnieniem faktu, że z obiektu korzystają mieszkańcy i turyści, w związku, z czym Wykonawca powinien zaplanować odpowiednio zabezpieczone miejsce dostępu dla odwiedzających i dla przeprowadzania obrządków i uroczystości religijnych.
25.
Wykonawca zobowiązany jest opracować i stosować Plan BIOZ przed przystąpieniem do prac oraz zabezpieczenie terenu pod względem BHP.
26.
Równoważność:
a)
Zamawiający, w przypadku opisania przedmiotu zamówienia za pomocą znaków towarowych, norm, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, wskazuje, że dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym w zakresie przyjętych rozwiązań technicznych, użytych materiałów, wyrobów, norm pod warunkiem, że zaproponowane w ofercie są istotnie równoważne z określonymi w dokumentacji projektowej.
b)
Jeżeli w opisie przedmiotu zamówienia znajdują się jakiekolwiek znaki towarowe, patenty, normy czy inne prawa zastrzeżone lub wyłączne, lub też określone jest pochodzenie przedmiotu zamówienia lub jego części - należy przyjąć, że Zamawiający, ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia, podał taki opis ze wskazaniem na typ i dopuszcza składanie ofert równoważnych pod względem funkcjonalnym oraz o parametrach techniczno-użytkowych nie gorszych niż te podane w opisie przedmiotu zamówienia. W przypadku złożenia oferty zawierającej zastosowanie rozwiązań równoważnych do opisywanych przez Zamawiającego, obowiązek udowodnienia ich równoważności z wymaganiami wskazanymi przez Zamawiającego, leży po stronie Wykonawcy. W takim wypadku Wykonawca wraz z ofertą (nie podlega uzupełnieniu) przedłoży zestawienie materiałów równoważnych wraz z innymi niezbędnymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie w/w wymagań, np. kart urządzeń, certyfikaty bezpieczeństwa, deklaracje zgodności, aprobaty techniczne, itp.
c)
Za równoważne, pod względem funkcjonalnym, technicznym i użytkowym, w stosunku do wskazanego przedmiotu zamówienia, Zamawiający uzna takie, oferowane przez Wykonawcę produkty, które posiadają równoważną pod względem technicznym budowę i wyposażenie, a także takie możliwości funkcjonalne i parametry techniczne co zawarte w opisie przedmiotu zamówienia produkty o podanych parametrach referencyjnych.
d)
Zamawiający dołożył wszelkich starań w celu zachowania warunków konkurencyjności. Jeżeli mimo to w tekście jakiegokolwiek rodzaju dokumentacji pojawiają się nazwy własne, oznaczenia lub parametry wskazujące na konkretny
produkt należy zawsze traktować to jako rozwiązania przykładowe i można
zastosować rozwiązania równoważne na przyjętych wyżej warunkach.
e)
W przypadku, gdy Wykonawca nie złoży dokumentów o zastosowaniu innych materiałów i urządzeń, to rozumie się przez to, że do kalkulacji ceny oferty ujęto materiały i urządzenia zaproponowane w opisie przedmiotu zamówienia
27.
Wykonawcy są zobowiązani dokonać wnikliwej analizy otrzymanych dokumentów, a zauważone rozbieżności, roboty, które ich zdaniem powinny być ujęte w ofercie, są błędnie przedstawione lub są zbędne, zgłosić pisemnie w przewidzianym trybie Zamawiającemu. Wszelkie zgłoszone uwagi, zastrzeżenia i nieścisłości zauważone w załączonej dokumentacji Zamawiający skonsultuje z właściwymi projektantami.
XV. ZAPŁATA WYNAGRODZENIA:
1.
Zadanie zostanie zrealizowane w 3 etapach, zgodnie z zakresem i terminami ich realizacji określonymi w Harmonogramie rzeczowo-finansowym, który ma zostać opracowany w uzgodnieniu z Zamawiającym przez Wykonawcę, którego oferta zostanie wybrana jako najkorzystniejsza, z zastrzeżeniem, że:
1)
zakres rzeczowo-finansowy dla Etapu I musi odpowiadać kwocie stanowiącej ,,Udział Własny", o którym mowa w projekcie umowy;
2)
zakres rzeczowo-finansowy dla Etapu II musi odpowiadać kwocie dofinansowania, o której mowa w projekcie umowy, z zastrzeżeniem, że: wysokość wynagrodzenia Wykonawcy za zrealizowanie tego etapu będzie wynosiła nie więcej niż 50 % ,,Dofinansowania",
3)
wysokość wynagrodzenia Wykonawcy za zrealizowanie Etapu III będzie odpowiadała kwocie stanowiącej pozostałą część ,,Dofinansowania".
2.
Harmonogram wymagać będzie akceptacji Zamawiającego. Nieprzedłożenie Harmonogramu będzie traktowane jako uchylenie się Wykonawcy od podpisania Umowy
3.
Zapłata wynagrodzenia Wykonawcy za wykonanie przedmiotu Umowy nastąpi po zakończeniu i odebraniu poszczególnych Etapów, zrealizowanych w oparciu o Harmonogram finansowo-rzeczowy, na podstawie stosownych protokołów odbiorów:
a)
za zrealizowanie Etapu I na podstawie protokołu odbioru częściowego,
b)
za zrealizowanie Etapu II na podstawie protokołu odbioru częściowego,
c)
za zrealizowanie Etapu III na podstawie protokołu odbioru końcowego.
2.
Rozliczanie wynagrodzenia za wykonanie Przedmiotu umowy będzie dokonywane na podstawie wystawianych przez Wykonawcę faktur VAT: częściowych i końcowej.
3.
Podstawą do wystawienia faktur VAT będzie:
a) odnośnie pierwszej częściowej faktury VAT: podpisany protokół odbioru częściowego, po zakończeniu Etapu I Umowy,
b) odnośnie drugiej faktury częściowej VAT: podpisany protokół odbioru częściowego, po zakończeniu Etapu II Umowy,
d) odnośnie końcowej faktury VAT: podpisany przez Zamawiającego i Inspektora Nadzoru Inwestorskiego protokół odbioru końcowego, po zakończeniu Etapu III Umowy oraz całości przedmiotu Umowy.
4.
Odbiór częściowy i końcowy wymagać może udziału przedstawiciela WUOZ, zgodnie z zapisami decyzji o pozwoleniu na prace konserwatorskie.
5.
Wykonawca oświadcza, że zapewni finansowanie Inwestycji w części niepokrytej Udziałem własnym Zamawiającego, do czasu uzyskania przez Zamawiającego wypłat z Promesy, o której mowa w komparycji projektu umowy.
5. Faktury Wykonawcy, o których mowa w ust. 3, będą płatne przez Zamawiającego w terminach:
- dla Etapu I, finansowanego Udziałem własnym Zamawiającego, do 30 dni licząc od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury Zamawiającemu,
- dla Etapu II, objętego Dofinansowaniem, do 30 dni licząc od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury Zamawiającemu, jednak w terminie nie dłuższym niż 35 dni od dnia dokonania odbioru częściowego,
- dla Etapu III, objętego Dofinansowaniem, do 30 dni licząc od dnia doręczenia prawidłowo wystawionej faktury Zamawiającemu, jednak w terminie nie dłuższym niż 35 dni od dnia dokonania odbioru końcowego.
XVI.
DODATKOWE WYJAŚNIENIA:
1.
Wyprawy tynkarskie zwłaszcza na ścianach kaplicy południowej posiadają odznaki degradacji zwłaszcza w bocznej ścianie, gdzie wychodzi odpływ z pieca gazowego kondensacyjnego. Skropliny ściekające po ścianie doprowadziły do miejscowego zawilgocenia i rozmrożenia tynku. Na bocznej ścianie kaplicy, w miejscu odprowadzania kondensatu skroplin założona zostanie izolowana rura i ukryta pod tynkiem.
Zgodnie z zapytaniem ofertowym Oferent, który zamierza należycie sporządzić ofertę powinien skontaktować się z Zamawiającym, dokonać wizji na obiekcie i starannie zapoznać się z przedmiotem zamówienia. Zamawiający nie zamierza wprowadzać zmiany sposobu ogrzewania wnętrza kaplicy. Obecnie skropliny sprowadzone są rurą w murze i wymagają modernizacji sposobu odprowadzenia. Zniszczenia tynku oraz destrukcja cegły spowodowane były w pierwszych latach użytkowania instalacji, gdzie skropliny ściekały z rury odprowadzającej na ścianie bocznej. Program prac konserwatorskich przedstawia ogólne założenie rozwiązania problematyki, natomiast szczegółowe rozwiązanie powinno zostać zaproponowane przez wykonawcę i zaakceptowane przez Zamawiającego. Sposób rozwiązania i opracowanie powinno zostać ujęte w kosztach oferty.
2.
Zapis z programu prac konserwatorskich: Powierzchnia w całości zostanie opracowana kolorystycznie zgodnie z pierwotnym układem barw.
Zapis odnosi się to do kolorystyki opracowań partii tynkowanych po przeprowadzeniu prac renowacyjnych. Pierwotny układ barw to obecnie istniejące opracowanie kolorystyczne zaakceptowane przez służby konserwatorskie. Na obecnym etapie nie została opracowana nowa kolorystyka kościoła. Wykonawca po odtworzeniu i uzupełnieniu tynków winien odtworzyć kolorystykę w niezmienionej formie. Ponadto, zgodnie z wydaną decyzją WUOZ i przyjętym zwyczajem w pracach konserwatorskich przy
obiektach zabytkowych, Wykonawca przed ostatecznym opracowaniem kolorystyki winien przedstawić próby kolorystyki celem zatwierdzenia przez komisję konserwatorską.
3.
Wycięcie bruzd i założenie w miejscach pęknięć kotew spiralnych Helifix. Prace nie ujęte w przedmiarze robót. Zgodnie opisem przedmiotu zamówienia, ,,Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z: a) programem prac konserwatorskich, b) pozwoleniem konserwatorskim, c) przedmiarem robót". Przedmiar robót nie stanowi jedynego kryterium opracowania kosztów zadania. Wykonawca winien bazować na swojej wiedzy i doświadczeniu w zakresie wykonania niniejszego zamówienia, tak aby należycie je wykonać. Pęknięcia tynków na kaplicy karzą przypuszczać, że może wystąpić konieczność ,, zszycia ścian". Nie wykonano kontrolnych odkrywek, dlatego ilość kotew jest trudna do precyzyjnego oszacowania. Oferent bazując na swoim doświadczeniu, analizując stan pęknięć ich wielkość, winien to oszacować i uwzględnić w kosztach oferty.
4.
Ze względu na specyfikę obiektu i ciągłe użytkowanie po stronie wykonawcy leży należyte i odpowiednie zabezpieczenie i prowadzenie prac (np. zabezpieczenia okien folią, zabezpieczenia wyposażenia kościoła, wywozu gruzu). Dotyczy to zwłaszcza wnętrza kościoła, co ma szczególne odniesienie w decyzji WUOZ w Przemyślu. Oferent powinien to uwzględnić w kosztach oferty, powinien również uwzględnić utylizację odpadów i wywóz gruzu.
5.
W przedmiarze podana jest szacunkowa wielkość rusztowania przy elewacji dzwonnicy i kościoła. Przy elewacji kościoła część prac można wykonać z platformy-zwyżki. Koszty rusztowania ruchomego czy zwyżki wykonawca winien oszacować w kosztach oferty. We wnętrzu nie uwzględniono rusztowań stacjonarnych. Ze względu na specyfikę obiektu dopuszcza się stosowanie ruchomego rusztowania niezakłócającego funkcjonowanie wnętrza. Koszty pracy sprzętu należy również uwzględnić w kosztach oferty.
6.
Przedmiar robót, stanowiący załącznik nr 5 do niniejszego zapytania, udostępniono Wykonawcom w celu zapoznania się z przedmiotem zamówienia i mają charakter jedynie pomocniczy. W trakcie realizacji zamówienia nie będą stanowić podstawy jakiegokolwiek roszczenia Wykonawcy. Wykonawca jest zobowiązany do dokonania własnych ustaleń co do rzeczywistego zakresu prac wymaganego do osiągnięcia rezultatu.
XVII.
LISTA DOKUMENTÓW/OŚWIADCZEŃ SKŁADANYCH WRAZ Z OFERTĄ:
1.
Oferta na formularzu zgodnym ze wzorem stanowiącym załącznik 1 do zapytania ofertowego.
2.
Do oferty wykonawca winien dołączyć oświadczenie o niepodleganiu wykluczeniu oraz spełnianiu warunków udziału w postępowaniu - załącznik nr 2 do niniejszego zapytania.
1)
Informacje zawarte w oświadczeniu stanowią wstępne potwierdzenie, że wykonawca nie podlega wykluczeniu oraz spełnia warunki udziału w postępowaniu.
2)
W przypadku wspólnego ubiegania się przez wykonawców o zamówienie, oświadczenie, o którym mowa w ust. 3 składa każdy z wykonawców wspólnie ubiegających się o zamówienie.
3)
Wykonawca, który powołuje się na zasoby innych podmiotów, składa oświadczenie, o którym mowa w ust. 3, dotyczące tych podmiotów
4)
W przypadku, gdy Wykonawcę reprezentuje Pełnomocnik wraz z ofertą winno być złożone pełnomocnictwo dla tej osoby określające jego zakres. Pełnomocnictwo winno być podpisane przez osoby uprawnione do reprezentowania Wykonawcy w formie elektronicznej lub w postaci elektronicznej opatrzonej podpisem zaufanym lub podpisem osobistym. Dopuszcza się również przedłożenie cyfrowego odwzorowania tego dokumentu, jeżeli został sporządzony w postaci papierowej poświadczonego przez mocodawcę jego kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym lub podpisem osobistym bądź przez notariusza tj. podpisanej kwalifikowanym podpisem elektronicznym osoby posiadającej uprawnienia notariusza.
3.
W przypadku zastosowania materiałów lub rozwiązań równoważnych Wykonawca wraz z ofertą przedkłada zestawienie materiałów równoważnych wraz z innymi niezbędnymi dokumentami potwierdzającymi spełnienie wymagań.
4.
Zamawiający wezwie wykonawcę, którego oferta została najwyżej oceniona, do złożenia w wyznaczonym, nie krótszym niż 5 dni, terminie aktualnych na dzień złożenia podmiotowych środków dowodowych:
1)
potwierdzających spełnianie warunków udziału w postępowaniu:
a)
wykazu prac konserwatorskich wykonanych nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert albo wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, wraz z podaniem ich rodzaju, wartości, daty, miejsca wykonania i podmiotów, na rzecz których prace te zostały wykonane, z załączeniem dowodów określających czy te prace zostały wykonane należycie, w szczególności informacji o tym czy prace zostały wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego i prawidłowo ukończone, przy czym dowodami, o których mowa, są referencje bądź inne dokumenty wystawione przez podmiot, na rzecz którego prace konserwatorskie były wykonywane, a jeżeli z uzasadnionej przyczyny o obiektywnym charakterze wykonawca nie jest w stanie uzyskać tych dokumentów - inne dokumenty,
b)
wykazu osób, skierowanych przez wykonawcę do realizacji zamówienia publicznego, w szczególności odpowiedzialnych za świadczenie usług, kontrolę jakości lub kierowanie pracami konserwatorskimi, wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, doświadczenia i wykształcenia niezbędnych do wykonania zamówienia publicznego, a także zakresu wykonywanych przez nie czynności oraz informacją o podstawie do dysponowania tymi osobami.

Kontakt:
Osoba do kontaktu w sprawie ogłoszenia:
ks. mgr Zbigniew Irzyk - Proboszcz Parafii
tel. (+48) 13 44 63758
e-mail: farakancelaria@gmail.com

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.