Infolinia: 58 732-70-70 info@eurobudowa.pl
JEDYNA W POLSCE
PLATFORMA
PRZETARGÓW I ZLECEŃ
WYSPECJALIZOWANA
W BRANŻY BUDOWLANEJ
Codziennie nowe
ogłoszenia
Raporty e-mail
Intuicyjny
panel klienta
Płatności on-line
Aplikacja mobilna

Wyszukiwanie przetargów

..pokażukryj podkategorie
Wyszukiwanie szczegółowe
Liczba ogłoszeń
6212z ostatnich 7 dni
24296z ostatnich 30 dni

Przetargi z kategorii

Przetargi z województw:

Budowa Centrum Sportowego

Typ ogłoszenia: przetarg
Przedmiot:

Budowa Centrum Sportowego

Data zamieszczenia: 2024-05-22
Dane kontaktowe Zamawiającego: GMINA OLECKO
Plac Wolności 3
19-400 Olecko
powiat: olecki
um@um.olecko.pl
https://umolecko.logintrade.net/zapytania_email,166106,5edf106a1877215835ebb11e7f78990a.html
Województwo: warmińsko-mazurskie
Miasto: Olecko
Wadium: 150 000,00 zł
Nr telefonu: ---
Termin składania ofert: 2024-06-07 OGŁOSZENIE JEST JUŻ NIEAKTUALNE
Budowa Centrum Sportowego w Gminie Olecko
Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia realizowanego w formule ,,projektuj i buduj" jest zaprojektowanie, uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę/zgłoszenia, wybudowanie i końcowy odbiór obiektów pn. ,,Budowa Centrum Sportowego w Gminie Olecko" - boisko-lodowisko wraz z halą i zagospodarowaniem terenu. Zamówienie obejmuje:
1) Wykonanie dokumentacji projektowej,
2) Uzyskanie pozwolenia na budowę,
3) Pełną obsługę geodezyjną i geotechniczną budowy,
4) Pełną obsługę procesu budowy,
5) Wykonanie wszelkich robót budowlanych wynikających z zakresu PFU, dokumentacji projektowej budowlanej, technicznej i wykonawczej,
6) Wykonanie prób przedrozruchowych i rozruchów wszystkich instalacji,
7) Wykonanie tafli lodu wraz z uruchomieniem lodowiska oraz wszystkich systemów obsługujących obiekt wraz z wyszkoleniem pracowników i personelu, którzy będą wyznaczeni do obsługi obiektu i urządzeń,
8) Zakup wyposażenia hali i zaplecza lodowiska,
9) Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie / zgłoszenie do użytkowania robót nie wymagających pozwolenia na użytkowanie.
Zakres dokumentacji projektowej obejmuje opracowanie:
10) Wykonanie opracowania geotechnicznego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych.
11) Wykonanie inwentaryzacji obiektów i terenu lub aktualizacja istniejącej inwentaryzacji z 2015 roku (inwentaryzacja została załączona do plików postępowania).
12) Uzyskanie mapy do celów projektowych.
13) Uzyskania warunków przyłączeniowych od gestorów sieci.
14) Opracowanie przez Wykonawcę koncepcji planowanej inwestycji, zgodnej z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (zwanym dalej PFU), w postaci papierowej złożonej w teczce do formatu A4 w 2 egz. i plików elektronicznych (.pdf) w rozdzielczości min. 300 dpi, oraz na planszach 100x60cm, na twardym podkładzie do prezentacji w wewnątrz w rozdzielczości min. 300 dpi w teczce - 1 egz. Koncepcja ma być wykonana na aktualnym podkładzie mapy zasadniczej uzyskanej z zasobów geodezyjnych Starostwa. Winna zawierać: proponowane zagospodarowanie terenu, rzuty obiektów, niezbędne przekroje, elewacje, minimum trzy wizualizacje. Na sporządzoną koncepcję należy uzyskać akceptację Zamawiającego.
15) Dokumentacji projektowej projektu zagospodarowania terenu, zgodnie z przepisami wraz z wszelkimi dokumentami, opiniami, uzgodnieniami i ewentualnymi odstępstwami, wymaganymi w obowiązujących przepisach i wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Na sporządzoną dokumentację należy uzyskać akceptację Zamawiającego. W przedmiotowej dokumentacji nie należy projektować toru pumptrack oraz boisk na terenie znajdującym się poza halą.
16) Dokumentacji projektowej architektoniczno-budowlanej wraz z opinią/ekspertyzą konstrukcyjną budynku istniejącego oraz BIOZ, zgodnie z przepisami ustawy Prawo Budowlane wraz z wszelkimi dokumentami, opiniami, uzgodnieniami i ewentualnymi odstępstwami wymaganymi w obowiązujących przepisach i wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Na sporządzoną dokumentację należy uzyskać akceptację Zamawiającego.
17) Dokumentacji projektowej technicznej.
18) Dokumentacji projektowej wykonawczej.
19) Sporządzenie projektu wykończenia wnętrz. Na sporządzony projekt należy uzyskać akceptację Zamawiającego.
20) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), - 1 egz. we wszystkich branżach w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej: nieedytowalnej (np.: .pdf) i edytowalnej (np.: .doc).
21) Dokumentacji kosztorysowej przedsięwzięcia obejmującej kosztorys i przedmiar - 1 egz. we wszystkich branżach w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej: nieedytowalnej (np.: .pdf) i edytowalnej (np.: .doc, .ath).
22) Uzyskanie wszelkich zgód administracyjnych i odstępstw, w tym decyzji o pozwoleniu na budowę, na podstawie udzielonego przez Zamawiającego pełnomocnictwa.
23) Przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem obiektu do użytkowania, dokumentacji powykonawczej (operat kolaudacyjny obejmujący komplet aprobat, certyfikatów, oświadczenie kierownika budowy i kierowników robót, protokoły kontroli gestorów sieci i jednostek trzecich oraz protokoły badań i sprawdzeń podpisane przez kierownika budowy i inspektora nadzoru.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy opracowania i przekazywania Zamawiającemu do oceny dokumentacji projektowej zamierzenia budowlanego na każdym etapie, przed ich skierowaniem do postępowań administracyjnych oraz realizacji, w celu ustalenia jej zgodności z założeniami zawartymi w PFU, uzgodnionej koncepcji/wstępnym opracowaniu architektonicznym oraz umowie.
Zamawiający zgłosi swoje uwagi do proponowanych rozwiązań i wyda zalecenia do uwzględnienia w dokumentacji.
Dokumentacja projektowa musi zostać przedstawiona do akceptacji Zamawiającemu i musi uzyskać pozytywną opinię Zespołu Opiniowania Projektów działającemu zgodnie z Zarządzeniem nr ORN.0050.32.2022 Burmistrza Olecka z dnia 25 lutego 2022 r. w sprawie powołania Zespołu Opiniowania Projektów.
2. Orientacyjny zakres zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy oraz przedmiar robót, które stanowią integralną część umowy. Przedmiar robót ma charakter wyłącznie pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich robót niezbędnych do zrealizowania zamierzenia budowlanego.

CPV: 45000000-7

Dokument nr: 2024/BZP 00335463, BI.271.7.2024

Otwarcie ofert: Termin otwarcia ofert: 2024-06-07 10:30

Specyfikacja:
SEKCJA III - UDOSTĘPNIANIE DOKUMENTÓW ZAMÓWIENIA I KOMUNIKACJA
3.1.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania
https://umolecko.logintrade.net/
3.2.) Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia: Nie.
3.4.) Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej: Tak.
3.5.) Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej: https://umolecko.logintrade.net/
3.6.) Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej: Komunikacja w postępowaniu o udzielenie zamówienia, w tym składanie ofert w postępowaniu, wymiana informacji oraz przekazywanie dokumentów lub oświadczeń między Zamawiającym a Wykonawcą odbywa się przy użyciu środków komunikacji elektronicznej za pośrednictwem Platformy Przetargowej Gminy Olecko (https://umolecko.logintrade.net/). Przez środki komunikacji elektronicznej rozumie się środki komunikacji elektronicznej zdefiniowane w ustawie z dnia 18 lipca 2002 r. o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2020 r. poz. 344).
Ofertę, oświadczenia, o których mowa w art. 125 ust. 1 p.z.p., podmiotowe środki dowodowe, przedmiotowe środki dowodowe, pełnomocnictwa, zobowiązanie podmiotu udostępniającego zasoby sporządza się w postaci elektronicznej, w ogólnie dostępnych formatach danych określonych w przepisach wydanych na podstawie art. 18 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne (Dz. U. z 2020 r. poz. 346 ze zm.), w szczególności w formatach .txt, .rtf, .pdf, .doc, .docx, .odt . Zamawiający rekomenduje na format danych przesyłanych plików: .pdf.
Wymagania techniczne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz informacji przekazywanych przy użyciu Platformy Przetargowej Gminy Olecko:
Dopuszczalne przeglądarki internetowe:
- Internet Explorer 10 i nowsze,
- Edge,
- Google Chrome,
- Mozilla Firefox,
- Opera.
Pozostałe wymagania techniczne:
- dostęp do sieci Internet,
- obsługa przez przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest - ajax,
- włączona obsługa JavaScript,
- zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500 KB/s,
- zainstalowany Acrobat Reader,
- zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24 lub nowszy.
W przypadku wymagania podpisu elektronicznego dopuszczalne są przeglądarki internetowe:
- Microsoft Edge,
- Google Chrome,
- Mozilla Firefox,
Wspierane są rozwiązania dostarczane przez firmy:
- Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.,
- Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.
- Powszechne Centrum Certyfikacji Certum firmy Asseco Data Systems S.A.,
- Kwalifikowane Centrum certyfikacji Kluczy CenCert firmy Safe Technologies S.A.
Maksymalny rozmiar plików przesyłanych za pośrednictwem Platformy Przetargowej nie powinien przekraczać 150 MB.
3.8.) Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne: Nie.
3.12.) Oferta - katalog elektroniczny: Nie dotyczy
3.14.) Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu:
polski

Składanie ofert:
Składanie ofert odbywa się za pośrednictwem platformy elektronicznej, dostępnej pod adresem:
https://umolecko.logintrade.net/zapytania_email,166106,5edf106a1877215835ebb11e7f78990a.html
TERMIN SKŁADANIA ofert: 2024-06-07 10:00
Miejsce składania ofert: W celu złożenia oferty należy zarejestrować (zalogować) się na Platformie i postępować zgodnie z instrukcjami dostępnymi u dostawcy rozwiązania informatycznego pod adresem platformy zakupowej Gminy Olecko: https://umolecko.logintrade.net/

Miejsce i termin realizacji:
Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 miesiące

Wymagania:
SEKCJA IV - PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia.
4.1.1.) Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe: Nie
4.1.2.) Numer referencyjny: BI.271.7.2024
4.1.3.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.1.4.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.1.8.) Możliwe jest składanie ofert częściowych: Nie
4.1.13.) Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia: Tak
4.1.14.) Określenie aspektów społecznych, środowiskowych lub etykiet w opisie przedmiotu zamówienia:
Zamawiający uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, zgodnie z art. 100 ust. 1 ustawy
4.2. Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia:
4.2.2.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia realizowanego w formule ,,projektuj i buduj" jest zaprojektowanie, uzyskanie prawomocnej decyzji pozwolenia na budowę/zgłoszenia, wybudowanie i końcowy odbiór obiektów pn. ,,Budowa Centrum Sportowego w Gminie Olecko" - boisko-lodowisko wraz z halą i zagospodarowaniem terenu. Zamówienie obejmuje:
1) Wykonanie dokumentacji projektowej,
2) Uzyskanie pozwolenia na budowę,
3) Pełną obsługę geodezyjną i geotechniczną budowy,
4) Pełną obsługę procesu budowy,
5) Wykonanie wszelkich robót budowlanych wynikających z zakresu PFU, dokumentacji projektowej budowlanej, technicznej i wykonawczej,
6) Wykonanie prób przedrozruchowych i rozruchów wszystkich instalacji,
7) Wykonanie tafli lodu wraz z uruchomieniem lodowiska oraz wszystkich systemów obsługujących obiekt wraz z wyszkoleniem pracowników i personelu, którzy będą wyznaczeni do obsługi obiektu i urządzeń,
8) Zakup wyposażenia hali i zaplecza lodowiska,
9) Uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie / zgłoszenie do użytkowania robót nie wymagających pozwolenia na użytkowanie.
Zakres dokumentacji projektowej obejmuje opracowanie:
10) Wykonanie opracowania geotechnicznego zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalania geotechnicznych warunków posadawiania obiektów budowlanych.
11) Wykonanie inwentaryzacji obiektów i terenu lub aktualizacja istniejącej inwentaryzacji z 2015 roku (inwentaryzacja została załączona do plików postępowania).
12) Uzyskanie mapy do celów projektowych.
13) Uzyskania warunków przyłączeniowych od gestorów sieci.
14) Opracowanie przez Wykonawcę koncepcji planowanej inwestycji, zgodnej z Programem Funkcjonalno-Użytkowym (zwanym dalej PFU), w postaci papierowej złożonej w teczce do formatu A4 w 2 egz. i plików elektronicznych (.pdf) w rozdzielczości min. 300 dpi, oraz na planszach 100x60cm, na twardym podkładzie do prezentacji w wewnątrz w rozdzielczości min. 300 dpi w teczce - 1 egz. Koncepcja ma być wykonana na aktualnym podkładzie mapy zasadniczej uzyskanej z zasobów geodezyjnych Starostwa. Winna zawierać: proponowane zagospodarowanie terenu, rzuty obiektów, niezbędne przekroje, elewacje, minimum trzy wizualizacje. Na sporządzoną koncepcję należy uzyskać akceptację Zamawiającego.
15) Dokumentacji projektowej projektu zagospodarowania terenu, zgodnie z przepisami wraz z wszelkimi dokumentami, opiniami, uzgodnieniami i ewentualnymi odstępstwami, wymaganymi w obowiązujących przepisach i wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Na sporządzoną dokumentację należy uzyskać akceptację Zamawiającego. W przedmiotowej dokumentacji nie należy projektować toru pumptrack oraz boisk na terenie znajdującym się poza halą.
16) Dokumentacji projektowej architektoniczno-budowlanej wraz z opinią/ekspertyzą konstrukcyjną budynku istniejącego oraz BIOZ, zgodnie z przepisami ustawy Prawo Budowlane wraz z wszelkimi dokumentami, opiniami, uzgodnieniami i ewentualnymi odstępstwami wymaganymi w obowiązujących przepisach i wszelkich dokumentów niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę. Na sporządzoną dokumentację należy uzyskać akceptację Zamawiającego.
17) Dokumentacji projektowej technicznej.
18) Dokumentacji projektowej wykonawczej.
19) Sporządzenie projektu wykończenia wnętrz. Na sporządzony projekt należy uzyskać akceptację Zamawiającego.
20) Specyfikacji technicznej wykonania i odbioru robót budowlanych (STWiORB), - 1 egz. we wszystkich branżach w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej: nieedytowalnej (np.: .pdf) i edytowalnej (np.: .doc).
21) Dokumentacji kosztorysowej przedsięwzięcia obejmującej kosztorys i przedmiar - 1 egz. we wszystkich branżach w wersji papierowej i 1 egz. w wersji elektronicznej: nieedytowalnej (np.: .pdf) i edytowalnej (np.: .doc, .ath).
22) Uzyskanie wszelkich zgód administracyjnych i odstępstw, w tym decyzji o pozwoleniu na budowę, na podstawie udzielonego przez Zamawiającego pełnomocnictwa.
23) Przygotowanie dokumentów związanych z oddaniem obiektu do użytkowania, dokumentacji powykonawczej (operat kolaudacyjny obejmujący komplet aprobat, certyfikatów, oświadczenie kierownika budowy i kierowników robót, protokoły kontroli gestorów sieci i jednostek trzecich oraz protokoły badań i sprawdzeń podpisane przez kierownika budowy i inspektora nadzoru.
Zamawiający wymaga od Wykonawcy opracowania i przekazywania Zamawiającemu do oceny dokumentacji projektowej zamierzenia budowlanego na każdym etapie, przed ich skierowaniem do postępowań administracyjnych oraz realizacji, w celu ustalenia jej zgodności z założeniami zawartymi w PFU, uzgodnionej koncepcji/wstępnym opracowaniu architektonicznym oraz umowie.
Zamawiający zgłosi swoje uwagi do proponowanych rozwiązań i wyda zalecenia do uwzględnienia w dokumentacji.
Dokumentacja projektowa musi zostać przedstawiona do akceptacji Zamawiającemu i musi uzyskać pozytywną opinię Zespołu Opiniowania Projektów działającemu zgodnie z Zarządzeniem nr ORN.0050.32.2022 Burmistrza Olecka z dnia 25 lutego 2022 r. w sprawie powołania Zespołu Opiniowania Projektów.
2. Orientacyjny zakres zamówienia określa Program Funkcjonalno-Użytkowy oraz przedmiar robót, które stanowią integralną część umowy. Przedmiar robót ma charakter wyłącznie pomocniczy. Wykonawca zobowiązany jest do wykonania wszystkich robót niezbędnych do zrealizowania zamierzenia budowlanego.
4.2.6.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.2.8.) Zamówienie obejmuje opcje: Nie
4.2.10.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 30 miesiące
4.2.11.) Zamawiający przewiduje wznowienia: Nie
4.2.13.) Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane: Nie
4.3.) Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW
5.1.) Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia: Tak
5.2.) Fakultatywne podstawy wykluczenia:
Art. 109 ust. 1 pkt 4
Art. 109 ust. 1 pkt 5
Art. 109 ust. 1 pkt 6
Art. 109 ust. 1 pkt 7
5.3.) Warunki udziału w postępowaniu: Tak
5.4.) Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu.
1. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy nie podlegają wykluczeniu z postępowania na zasadach określonych w Rozdziale VIII SWZ oraz spełniają określone przez Zamawiającego warunki udziału w postępowaniu.
2. O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się Wykonawcy, którzy spełniają warunki dotyczące:
Zdolności do występowania w obrocie gospodarczym:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
Uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów:
Zamawiający nie stawia warunku w powyższym zakresie.
Sytuacji ekonomicznej lub finansowej:
Zamawiający wymaga posiadania przez Wykonawcę ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej w zakresie prowadzonej działalności związanej z przedmiotem zamówienia na sumę gwarancyjną nie mniejszą niż 5 000 000,00 zł.
Zdolności technicznej lub zawodowej:
a) Wykonawca powinien wykazać, że wykonał należycie w okresie ostatnich 5 (pięciu) lat wstecz od dnia, w którym upływa termin składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, przynajmniej 2 zamówienia w zakresie budowy kubaturowych obiektów sportowych, o wartości nie mniejszej niż 5 000 000,00 zł brutto na każde zamówienie. Zamawiający zastrzega, że przez jedno zamówienie rozumie jedną wykonaną robotę budowlaną w ramach jednej umowy/kontraktu/zlecenia.
Wykonawca musi wykazać wartość robót budowlanych. W przypadku, gdy wykonane roboty stanowią większą całość należy wyodrębnić wartość robót odpowiadających robotom wskazanym powyżej w opisie zdolności technicznej lub zawodowej. Wartość robót wskazaną w innej walucie niż PLN należy przeliczyć na PLN według średniego kursu NBP na dzień umieszczenia ogłoszenia o zamówienia w niniejszym postępowaniu.
b) Wykonawca powinien wykazać, że dysponuje lub będzie dysponować osobami zdolnymi do wykonania zamówienia i obsadzenia stanowiska:
projektanta, posiadającego uprawnienia do projektowania w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń z co najmniej 3-letnim doświadczeniem (licząc od daty uzyskania uprawnień) w pracy na stanowisku projektanta,
projektanta, posiadającego uprawnienia do projektowania w specjalności architektonicznej,
projektanta, posiadającego uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
projektanta, posiadającego uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
projektanta, posiadającego uprawnienia do projektowania w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych,
kierownika budowy, posiadającego uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności konstrukcyjno-budowlanej bez ograniczeń z co najmniej 3-letnim doświadczeniem (licząc od daty uzyskania uprawnień) w pracy na stanowisku kierownika budowy lub kierownika robót oraz spełniający wymogi określone w art. 37c ustawy z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami (t.j. Dz. U. z 2022 r. poz. 840 z późn. zm.),
kierownika robót, posiadającego uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności architektonicznej,
kierownika robót, posiadającego uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowych i kanalizacyjnych,
kierownika robót, posiadającego uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych,
kierownika robót, posiadającego uprawnienia do kierowania robotami budowlanymi w specjalności instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń telekomunikacyjnych.
Osoby, o których mowa powyżej winny posiadać uprawnienia określone w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane oraz rozporządzeniu Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 29 kwietnia 2019 r. w sprawie przygotowania zawodowego do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie lub odpowiadające im uprawnienia nadane na podstawie wcześniej obowiązujących przepisów. Warunek powyższy spełni również osoba będąca obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, która nabyła kwalifikacje zawodowe do wykonywania działalności w budownictwie, równoznaczne wykonywaniu samodzielnej funkcji technicznej w budownictwie na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej - zgodnie z właściwymi przepisami, szczególnie z Ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz Ustawą z dnia 15 grudnia 2000 r. o samorządach zawodowych architektów oraz inżynierów budownictwa.
3. Zamawiający żąda podania przez Wykonawcę nazw (firm) Podwykonawców, na których zasoby Wykonawca powołuje się na zasadach określonych w art. 118 ust. 3 p.z.p., w celu wykazania spełnienia warunków udziału w postępowaniu.
5.5.) Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy: Tak
SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA
6.1.) Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe: Nie
6.3.) Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną: Nie
6.4.) Zamawiający wymaga wadium: Tak
6.4.1) Informacje dotyczące wadium:
Wykonawca zobowiązany jest do zabezpieczenia swojej oferty wadium w wysokości: 150 000,00 zł (słownie: sto pięćdziesiąt tysięcy złotych 00/100).
6.5.) Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy: Tak
6.7.) Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane: Tak
SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY
7.1.) Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek: Nie
7.3.) Zamawiający przewiduje zmiany umowy: Tak
7.4.) Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia:
1. Wybrany Wykonawca jest zobowiązany do zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego na warunkach określonych w projektowanych postanowieniach umowy.
2. Zamawiający przewiduje możliwość zmiany zawartej umowy w stosunku do treści wybranej oferty w zakresie uregulowanym w art. 454-455 p.z.p. oraz wskazanym w projektowanych postanowieniach umowy.
7.5.) Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia: Tak
7.6.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Uwagi:
Kryteria oceny ofert
4.3.2.) Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert: Procentowo
4.3.3.) Stosowane kryteria oceny ofert: Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe
Kryterium 1
4.3.5.) Nazwa kryterium: Cena
4.3.6.) Waga: 60
Kryterium 2
4.3.4.) Rodzaj kryterium:
inne.
4.3.5.) Nazwa kryterium: okres gwarancji
4.3.6.) Waga: 40
4.3.10.) Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert: Nie
Termin związania ofertą: do 2024-07-06

Podobne przetargi

Przetargi z podobnych kategorii

© eurobudowa.pl 2004-2024

Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Szczegóły w Polityce Prywatności.